Bollenpellen in het avondzonnetje Harald van Rees 12,5 jaar in Gastronome gemeente PETIT-PAIN en CROISSANT gelezen worden Activiteiten Limtnen Activiteiten Egmond 1 Opstaprondvaart langs Spijkerboor en De Woude Prijs voor bouwbedrijf Terluin UITKIJKPOST - 18 JULI 2001 - PAGINA 8 BERICHTEN I LIMMEN - In de nacht van 8 op 9 juli werden uit een personenauto op de Dusseldorperweg het frontje van een cd-speler en twee cd's gestolen. De rode Toyota Corolla stond niet afgeslo ten. Verloren: goudkleurig dameshorloge. Gemeentehuis Limmen Foto-expositie van leerlingen van de Pax Christischool, te zien tot 2 augustus aan de Zonnedauw 4. Galerie Amber Expositie van werk van Hans Ver schoor (tot 21 juli), Inez Warnaar en Tónna Lucassen. Geopend op donder dag, vrijdag, zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur en op afspraak, Dussel dorperweg 18, tel. 5051491. Serre Nella van Os Expositie met wisselend werk van fami lie van Os, onder andere bronzen beel den, keramiek, acryl, olieverfschilderij en en aquarellen, elke zondag van 13.00 tot 18.00 uur, Westerweg 39. Conquista Donderdag darten van 19.30 tot 22.30 uur voor tieners en jongeren. Vrijdag en zaterdagavond van 20.30 tot 01.00 uur jongerencafé voor jongeren vanaf 16 jaar. Zondagmiddag open van 14.00 tot 17.00 uur. Bibliotheek Akersloot Expositie van schilderijen van Inge van der Heijdt, Rembrandtsingel L Gemaal 1879 Expositie van Joyce Wolters en Jannie Neppelenbroek met schilderijen en beelden, geopend zondag van 13.30 tot 16.30 uur of na tel. afspraak, 0251- 313286, aan de Fielkerweg 4. Toegang f 2,-, kinderen tot 12 jaar gratis. Beeldentuin en galerie Akermare Vrijdag en zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur en de eerste en derde zondag van de maand, Uiterdijk 2, tel. 0251-312598. AKERSLOOT - Op zondag 22 juli wordt er door horeca- en recreatiebe- drijf 't Hoorntje een rondvaart georga niseerd langs de dorpjes Spijkerboor en De Woude. De afvaart zal zijn om 14.00 uur vanaf de steiger van 't Hoorntje. De boot vaart via het Alkmaardermeer en het Uitgeestermeer langs de dorpjes Markenbinnen, West- en Oost Knol lendam. Tijdens de rondvaart worden allerlei wétenswaardigheden verteld over het gebied. De tocht gaat verder om de Starn- meerpolder, langs het pontje van Spij kerboor en Oost- en West-Graftdijk. Dan passeert de Claes Hom het pitto reske dorpje De Woude op het eiland van de Westwoudpolder. Het laatste stuk gaat wederom over het Alkmaar dermeer richting Akersloot, waar de rondvaart om 17.00 uur eindigt bij 't Hoorntje, de thuishaven van de Claes Hom. De kosten zijn voor volwassenen f 16,- inclusief een kopje koffie of thee, voor kinderen tot en met 11 jaar f 13,- inclu sief frisdrankje naar wens. Reserveren kan bij 't Hoorntje, Kerklaan 20, Akersloot, tel. 0251-312120, internet www.Hoorntje.nl, e-mail hoorntje snel.net. P 14 LITIE BERICHTEN AKERSLOOT AKERSLOOT - Op 15 juli werd in een bedrijfspand aan de Molenlei ingebro ken. Omstreeks 00.45 uur werd met enkele tegels een raam ingegooid. Uit een kantoorgedeelte werd een doos met goederen gestolen. Omstreeks 03.30 uur werd brand ge meld in een kas aan de Startingerweg. Het bleek te gaan om een uitslaande brand, die een gedeelte van de kas ver woestte. Een in de kas verblijvende kat raakte zwaar gewond en werd door een dierenarts uit zijn lijden verlost. De brand is vermoedelijk veroorzaakt door kortsluiting in de koelcel. Van wege de aanwezigheid van asbest in de koelcel werden metingen door de brandweer verricht. Op maandagmorgen 16 juli omstreeks 00.30 uur reed een 28-jarige man uit Den Haag op de A9 met zijn personen auto tegen de vangrail. Oorzaak van deze eenzijdige aanrijding is vermoede lijk medicijngebruik. De man werd overgebracht naar het politiebureau, waar een bloedproef werd afgenomen. Het bloed zal door het Gerechtelijk Laboratorium in Rijswijk op medicij nen onderzocht worden. Daarna is de man per ambulance naar het zieken huis gebracht. Zijn rijbewijs is ingevor derd. Gevonden: 1 sleutel, wit kinderschoen tje merk Nike, korte witbeige broek. Verloren: leesbril in koker. Museum van Egmond Kleine thematentoonstelling 'Het museum te kijk', zondag tot en met vrij dag van 14.00 tot 16.00 uur, op dinsdag, woensdag en donderdag ook van 19.00 tot 21.00 uur, Zuiderstraat 7. Galerie Om de Noord Tekeningen, aquarellen, olieverfschil derijen en grafiek van Ewoud de Groot en anderen, van donderdag tot en met zondag van 12.00 tot 18.00 uur, Prinses Marijkestraat la in Egmond aan Zee. Prins Hendrik Stichting Expositie van maritieme kunst van Thijs Zwart, Leo Bersee en Simon Kansen, dagelijks van 09.00 tot 17.00 uur, Voorstraat 141. Historisch Informatie Centrum Expositie 'Het Slot op den Hoef', elke zondag van 14.00 tot 17.00 uur, aan de Slotweg 46, Egmond aan den Hoef. Hoeve Overslot Expositie van werk van Egmondse kunstenaars, zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur, slotweg 42, Egmond aan den Hoef. NH kerkje Expositie van werk van Janny Veenstra op zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur in het kerkje aan de Abdij laan. nu samen van f 2,35 voor j Ij/O Aj Profiteer van onze Sg&ftfes Ltyt) Limmen Franse specialiteit.M$ly ni 1J .V lekker knapperig, en dagelijks WXtf' J OTi-sosis&a I vers uit de oven I! l®jty 1 AteWwunwegii f Aanbieding geldt alleen tyuMm't fffwciniiteilen Maifteiw I op vrijdag en zaterdag a.s. J - Jacqueline Verver is blij mei de digitale camcorder. U misschien niet, maar de renners van de Tour-de-France in ieder geval wél, die dromen van die felbegeerde trui.,. LIMMEN - Er zijn heel wat prijsvragen en wedstrijden vandaag de dag waar je nooit meer iets van hoort of ziet. Daarom was het voor Jacqueline Ver ver van Bouwbedrijf Terluin een bij zonder aangename verrassing dat het bedrijf in de prijzen is gevallen. Jacqueline Verver, partner van aanne mer Hannes Terluin, mocht afgelopen donderdag uit handen van Rabo-ma- nager Frans van Meggelen en relatiebe heerder Frans Ruiter een prachtige digitale camcorder in ontvangst nemen. Informatierubriek van de gemeente Limmen. Inlichtingen en reacties: Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen. Telefoon 072 5051456 Verleende bouwvergunningenl-toestemming d.d.: Ontvangen aanvragen bouwvergunning en meldingen bouwvoornemen d.d.: Bekendmaking LIMMEN - 'De tijd gaat snel, alweer 12,5 jaar wonen en werken in Limmen. Ik kan er een boek over gaan schrij ven'. Deze woorden schrijft Harald van Rees, eigenaar van restaurant Gas tronome, in een mailing aan zijn klan ten ter gelegenheid van het feit dat hij 12,5 jaar geleden eigenaar van dit gerenommeerde restaurant werd. Een mijlpaal die hij daarom wil gaan vieren, met diezelfde trouwe klantenkring. De voorbije periode omschrijft Van Rees als een enerverende tijd, met min der leuke momenten, maar gelukkig ook met heel veel topmomenten. En daarom heeft hij voor de laatste week van juli een paar leuke culinaire en gas tronomische evenementen bedacht. „Want het gaat hier natuurlijk wel wat verder dan het bordje eten. Ik wil dat mijn gasten hier blij de deur uit gaan." Op woensdag 25 juli gaan de festivitei ten van start met sterrenkok Jaap Ishta van restaurant de Bokkepruik uit Har- denberg. Een oude bekende van de Gastronome, want deze man stond vele jaren in de keuken bij de familie Glas, de voormalige eigenaars van de zaak. De prijs werd gewonnen door actief gebruik te maken van Rabo Internet- bankieren. Alle gebruikers van de vir tuele bank kwamen in de periode van 1 juni tot en met 15 juli in aanmerking voor één van de duizend prijzen die beschikbaar zijn gesteld voor het stimu leren van innovatieve bankproducten als Rabofoon en Internetbankieren. Dat doel is overigens ruimschoots bereikt, aldus de Rabobank, want het gebruik van deze diensten is door de intensieve campagne explosief toege nomen. De ontwikkeling van nieuwe diensten via www.Rabobank.nl gaat onverminderd door, waardoor het gebruiksgemak verder toeneemt. EGMOND - Overdag leek het weer de grootste spelbreker te wordenmaar vlak voor aanvang van de bollenpelwedstrijd die afgelopen zaterdagavond gehouden werd klaarde het wonder boven wonder toch op. Het werd een gezellige boeldaar op het Kerkplein in Egmond-Binnen. De bollenpelwedstrijdwaaraan zowel in koppels als individueel deelgenomen kon worden, bleek na jaren van afwezigheid opnieuw een groot succes en is zeker voor herhaling vatbaar, zo klonk het alom. (Fotostudio Starfield) Beschikkingen: Inspraak voorontwerp-bestemmingsplan De Cameren e.o. Harald van Rees zwaait al 12,5 jaar de scepter in de Gastronome. (Archieffoto) Samen met Erik de Groot, de huidige chef-kok van het Limmer restaurant, gaat hij het menu 'Degustion' koken. De kosten van dit nostalgische arrange ment zijn f 90,-, exlusief wijn, inclusief aperitief en een ferme handdruk van de meesterkoks zelf. Op zaterdag 28 juli, de dag van het eigenlijke jubileum, wordt er een groot se barbecue gehouden, met een aantal verrassingen, leuke muziek, een goed glas sangria en gegarandeerd mooi weer. Volgens Van Rees wordt dit een ebeuren dat je niet mag missen, voor 100,- all in staat de gasten iets bijzon ders te wachten in een fraaie ambiance. Van trouwe klanten moet je het heb ben, zo weet Van Rees, en daarom heeft hij bij het organiseren van de festivitei ten ook aan de liefhebbers van de zon dagse bridgedrive gedacht. Onder lei ding van de bridgemeesters Theo en Jo Straathof wordt er op zondag 5 augus tus een grandioze bridgedrive gehou den, met aansluitend een fantastische barbecue met muziek. De kaarten wor den voor de eerste maal geschud om 12.0M uur en tegen betaling van f 130,- per paar bent u van de partij. Oude kaart, oude prijzen Onder het motto 'Oude kaart, oude prijzen' gaat het feest daarna onver minderd verder. Van 29 juli tot cn met 2 september komt namelijk de menu kaart van 12,5 jaar geleden wei boven tafel. Dat betekent dat de kok van de Gastronome, die nu zo'n Ure cnhalf jaar lang gewend zijn verrats;gsme nu's te koken, weer la cart* u n Spij zen op de tafel moeten to i n. De klant moet daarvoor wel iets terug doen, namelijk de prijs van 12,5 jaar geleden betalen. In een feestelijke krant, die een dezer dagen alom in de regio wordt verspreid, kunt u alles lezen over deze actie van de Gas tronome. Beloven doet hij het niet, maar het ziet ernaar uit dat Van Rees, die nog niet zo lang geleden veertig is geworden, nog wel 12,5 jaar in de Gastronome vol wil maken. Hij begon zijn carrière in de horeca als afwasser in de keuken van de familie Glas. Na zijn opleiding zwaaide hj ruim vier jaar de scepter over een horecabedrijf in Vinkeveen, totdat een makelaar hem tipte dat de Gastronome ter overname aangeboden werd. Lang dacht hij er niet over na. „Binnen drie dagen was de zaak beklonken." Spijt heeft hij er nog geen minuut van gehad, al veranderen de tijden wel. „Toen ik hier kwam, was er nog niet zoveel keus in restaurants in de regio. Dat is inmiddels wel anders gewor den." Met de wisselende werktijden in de horeca, het werken in de avonden, de weekeinden en op feestdagen, heeft hij geen enkele moeite. „Ik heb eigen lijk een agrarische achtergrond," be kent Van Rees, „vroeger was ik ook op allerlei rare tijden aan het werk. Ik her inner me nog dat ik met Kerstmis wel eens blij was als ik de koeien mocht gaan melken," lacht hij. Is restaurant de Gastronome zeven dagen per week geopend, zelf probeert gastheer Van Rees minimaal vijf dagen per week in de zaak te zijn. Gebrand als hij is op vooruitgang, wil hij goed de vinger aan de pols houden. „Maar," zegt de man die door collega's en klan ten wel eens voor eigenzinnig wordt versleten, „je doet het tenslotte voor de voldoening!" t L 1 T 1 E W 'NoorU-HoHaml Noord -Ê- k 112 0900-1 L 88 44 1 VF «Noord-Holland Noord k 112 0900-1 4 8844 I Hogem'g 159 Uitgeest, Langebuurt 55, tel. 0251-312342 11.07.01 Dusseldorperweg 2a en 2b oprichten/plaatsen dakkapellen 12.07.01 Zomerschoon 18 oprichten/plaatsen dakkapel Dusseldorperweg 46 vergroten woning (erker) wijzigen zuid- oostgevel Tegen bovengenoemde beschikking(en) kunnen belanghebbenden op grond van de Algemene wet be stuursrecht binnen 6 weken na de datum van verzending schriftelijk en gemotiveerd bezwaar maken bij het college van burgemeester en wethouders. Nadere inlichtingen kunt u krijgen bij de sector Algemene Zaken. 06.07.01 Hogeweg 10 oprichten/plaatsen tuinberging 10.07.01 Lage Weide 2 oprichten/plaatsen twee (tijdelijke) leslokalen Middenweg 51 oprichten/plaatsen woning 12.07.01 Rijksweg 132 gedeeltelijk vernieuwen dak en vergroten dakopbouw De aanvragen en meldingen kunt u inzien in het gemeentehuis bij de afdeling Bouw- en Woningtoezicht. Deze publicatie houdt niet in dat bouwvergunning en/of bouwtoestemming wordt verleend. Burgemeester en wethouders maken bekend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van5 juli 2001 de gewijzigde Huisvestingsverordening 2001 heeft vastgesteld. Deze wijziging is het gevolg van twee aanpassingen van de Huisvestingswet. Deze verordening ligt gedurende een periode van 30 dagen na publicatie ter inzage bij de sector Welzijn. De openingstijden van de sector Welzijn zijn maandag-, woensdag- en donderdagochtend van 9.00 uur tot 12.00 uur. jbie Voor onderstaande bomen is een kapvergunning verleend. Belanghebbende die het niet eens zijn met deze vergunning(en) kunnen daartegen binnen 6 weken na datum van deze publicatie, een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij de burgemeester en wethouders van Limmen, Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen. Het bezwaar schorst de werking van de vergunning. Standplaats Aantal Soort - Het Achtkant/hoek Hogeweg drie berken één es - nabij ingang Sportpark Dampegheest één populier Burgemeester en wethouders maken bekend dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor het gebied begrensd door de Lage Weide, de Meidoornlaan, de Van Alkemadelaan en de Sportlaan. Het plan strekt tot het bieden van het planologisch-juridisch kader om de voorgestane nieuwbouw van het zorgcentrum De Cameren in combinatie met 24 appartementen voor ouderen mogelijk te ma ken. Tevens strekt het plan tot het bieden van een uitbreidingsmogelijkheid aan het kinderdagverblijf dat gevestigd is in de voormalige openbare basisschool. Op dit moment is het voorontwerp van het plan gereed. Ter voldoening aan de wettelijk voorge schreven inspraak ligt het voorontwerp-bestemmingsplan De Cameren e.o. met ingang van 18 juli a.s. gedurende een termijn van vier weken ter inzage. Inzage is mogelijk in het gemeentehuis, afdeling ruimtelijke ordening (ma. t/m vr. van 09.00 tot 12.30 uur, buiten deze tijden is inzage op telefonische afspraak 072-5051456 mogelijk) en in de openbare bibliotheek (tijdens de reguliere openingstijden). Burgemeester en wethouders nodigen een ieder uit om zijn of haar op - en/of aanmerkingen binnen de genoemde termijn van terinzagelegging (18 juli tot en met 14 augustus 2001) schriftelijk aan hen kenbaar te maken.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 8