in Heiloo Extra inzet en aandacht voor vrijwilligers in Heiloo Hypotheek nodig HÉ Wij geven het beste advies gratis weg! Wees wijs met grijs! www.definanciëlewereld.n or HEILOO 9 I UITKIJKPOST - 25 JULI 2001 - PAGINA 4 igp Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 Kleurrijke bermen langs de vijver aan de Ewisweg De gemeente beheert het groen in Heiloo op steeds meer plaatsen op een natuurvriendelijke manier. Zo heeft de gemeente dit voorjaar nog de bewerkte grond langs de kant van de vijver aan de Ewisweg ingezaaid met een bioemenmengsel van één- en meetjarigen, waaronder de Avondkoe koeksbloem, Korenbloem, Klaproos en Teunisbloem In totaal wel 25 soorten bloemen: een kleurrijk geheel. In oktober van het vorige jaar is de vijver gebaggerd en de bagger is op de kant ver werkt. De hele winter heeft dit uit kunnen zakken en in het vooijaar is de strook met zwarte grond van drie tot vier meter geë galiseerd en met het bioemenmengsel ingezaaid. Het resultaat is een bloemen- Groenstructuurplan In 1996 heeft de gemeenteraad het Groen structuurplan Heiloo vastgesteld. In dit plan zijn voorstellen gedaan om het beheren van het groen in onze gemeente op een meer natuurvriendelijke wijze uit te voeren. Een voorbeeld daarvan is de nu natuurvriendelijke en kleurrijke berm bij de vijver aan de Ewisweg. Andere voor beelden zijn de bermen aan de Ypesteinerlaan, De Achtkant en de bermen buiten de bebouwde kom. Met een natuurvriendelijk beheren van het groen wil de gemeente planten en dieren (zoals vlinders) ook buiten de traditionele natuurgebieden een kans geven. Boven dien levert het een gevarieerder en kleurrijker beeld op en worden de sei zoenen in de natuur zichtbaarder. Actualiseren Groenstructuurplan Op dit moment is de gemeente het Groen structuurplan aan het herzien. Immers het eerste plan is in 1996 vastgesteld en aan herziening toe. Deels omdat een aantal zaken al uitgevoerd zijn en deels om aan te geven hoe de gemeente in de toekomst mede op basis van nieuwe ont wikkelingen met groen(structuur) in Heiloo om wil gaan. Een eerste versie van dit herziene Groenstructuurplan is te ver wachten in het najaar. Meer informatie Voor vragen of meer informatie over de herziening van het Groenstructuurplan kunt u contact opnemen met het Ingeni eursbureau, de heer H. Bekker, telefoonnummer (072 -) 535 67 62. Wilt u meer weten over de plekken waar natuur vriendelijk groenbeheer plaatsvindt, dan kunt u contact opnemen met de heer C Hartland van de afdeling Beheer Open bare Ruimte, telefoonnummer (072-) 53568 11. Het gemeentebestuur van Heiloo wil meer werk maken van het 'Internationaal Jaar van de vrijwilligers'. Een nota met plannen van het gemeentebestuur is 2 juli jl. door de gemeenteraad vastgesteld. In deze nota staat aangegeven dat de gemeente onder andere meer geld wil gaan uittrekken voor het bevorderen van de deskundig heid van vrijwilligers en het instellen van een jaarlijkse vrijwilligersprijs, het zogenaamde 'lokaal compliment'. Ook wil het gemeentebestuur het Hei- looër vrijwilligerswerk inventariseren en onderzoek doen naar de mogelijkheid om als gemeente een collectieve verzekering af te sluiten voor vrijwilligers. Een ander plan is om gemeentepersoneel vrijwilli gerswerk te laten doen in navolging van het bedrijfsleven. En om het vrijwilligers werk meer onder de aandacht te brengen en te stimuleren wil de gemeente dit najaar samen met de verenigingen een vrijwilligersmarkt organiseren in win kelhof 't Loo. Op deze markt zullen vrijwilligersorganisaties van Heiloo zich presenteren aan het publiek en kunnen nieuwe vrijwilligers zich aanmelden. De gemeente wil het budget dat nu al beschikbaar is voor verenigingen voor het bevorderen van de deskundigheid van vrijwilligers verdubbelen in 2002 en 2003 met 5.000 gulden per jaar. Ten slotte wil de gemeente, in samenwerking met Volkshogeschool Bergen, de verenigingen stimuleren om ondersteuning te zoeken bij het opstellen van financiële stukken. Meer informatie Voor vragen of meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Wel zijn, mevrouw. G. Warmenhoven, telefoonnummer (072 -) 535 66 84. ouwen en wonen Verleende sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde sloopvergunningen verleend. De Hucht 2 t/m 6 - slopen deel van het inte rieur en een deel van de noordelijke gevel t.b.v. van de verbouw en uitbreiding Hoog en Laag 1 en 2 - slopen van 2 woningen Ter inzage Deze sloopvergunningen liggen na telefoni sche afspraak met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de heer F.H. Goedhart, telefoonnummer (072 -) 535 67 37 of met de heer J.M. Schoorl, telefoon nummer (072 -) 535 67 38 van de afdeling VROM. Indienen van bezwaar Zie voor de procedure voor het eventueel indienen van bezwaren de tekst bij het artikel 'Verleende bouwvergunningen/meldingen" op deze informatiepagina. Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouw voornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend en meldingen positief bevonden. De Rookamer 1 - vergroten woning Kennemerstraatweg 225 - vergroten woning Kennemerstraatweg 179 - vergroten woning Commandeurslaan 11 - vergroten woning (entreeportaal) De Blomhof 11 - vergroten woning Zeeweg 37 - vergroten woning Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen na telefonische afspraak met de bijbehorende teke ningen en overige stukken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de heer F.H. Goedhart, telefoonnummer (072 -) 535 67 37 of met de heer J.M. Schoorl, telefoonnummer (072 -) 535 67 38 van de afdeling VROM. Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan ook onder de telefoonnummers (072 -) 535 67 37 of 535 67 38. Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de pre sident van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Nadere informatie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij bovenstaande telefoonnummers van de afdeling VROM. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit sta dium is nog niet bekend of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouw vergunningen en voornemens om vrijstelling te verlenen, worden te zijner tijd gepubli ceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Kerkelaan 25a - vergroten woning en garage Sandecamplaan 33 - plaatsen berging Schuine Hondsbosschelaan 56 - vergroten woning Zevenhuizerlaan 69 - vergroten woning Heerenweg 124 - vergroten woning Kerkelaan 43 - vergroten woning Nieuw bouwplan (vrijstelling bestemmingsplanvoorschriften) Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn een bouwvergunning te verlenen voor het vergroten van de woning op het perceel Schuine Hondsbosschelaan 56. Ter inzage Het bouwplan en de daarbij behorende stukken liggen vanaf donderdag 26 juli 2001 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieks balie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de afdeling VROM, telefoon nummer (072 -) 535 67 47. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen, kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Herstraten Parallelweg Kennemerstraatweg Op 13 augustus a.s. begint Aannemingsbedrijf G.P. Groot, in opdracht van de gemeente Heiloo, met het herstraten van de parallelweg van de Kennemerstraatweg, ter hoogte van huisnummers 303 tot en met 319 (gedeelte tussen Zevenhuizerlaan en Vennewatersweg). Dit houdt in dat tussen 13 augustus, vanaf 07.00 uur s ochtends, en 24 augustus, tot 16.00 uur s middags, de parallelweg voor alle verkeer gesloten is, met uitzondering van voetgangers. De werkzaamheden kunnen enige overlast veroorzaken. Wij vragen u hiervoor uw begrip. Meer informatie Heeft u nog vragen over de werkzaamheden dan kunt u contact opnemen met de toezicht houder van dit werk, de heer M. Montauban van het Ingenieursbureau, telefoonnummer (072 -) 535 67 65. Invoering 30 km/urn- en voorrang in zuidwest-Heiloo Het college van burgemeester en wethou ders van Heiloo heeft besloten een maximale snelheid van 30 km/uur in te voeren in de straten ten westen van de Ewisweg (Vries wijk, Termijen, Mariënstein, Pastoor van Muijenweg tussen Het Malevoort en de Ewisweg, en de Obriglaan) en aan weers zijden van Het Malevoort (Oudburgerlaan, De Kandelaar, De Vlei, De Dresch, Het Hoek stuk, Harrelaers, Het Malevoort ter hoogte van de bibliotheek, Bosrank, Bosanemoon, Boswinde, Bosvaren, De Ronge, Vredenoord, Boekenstein en Baetenburg). Tevens heeft het college besloten voorrang in te voeren op de Ewisweg en Het Male voort om eerder genoemde maatregelen mogelijk te maken. Daarnaast worden nog op een aantal locaties aanvullende verkeers maatregelen getroffen om de maximale snelheid van 30 km/uur af te dwingen. Op dit moment zijn de te nemen maatregelen nog in voorbereiding, maar zodra er meer bekend is wordt u hierover nader geïnfor meerd. De maatregelen komen voort uit het verkeersplan dat in december 1999 door de gemeenteraad is vastgesteld en passen binnen het landelijke Duurzaam Veilige verkeersbeleid. Ter inzage De stukken die op deze besluiten betrekking hebben, liggen vanaf 25 juli 2001 gedurende 6 weken ter inzage in het Informatiecentrum in het gemeentehuis. Openingstijden zijn maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Indienen van bezwaar Als u het niet eens bent met dit besluit dan kunt u hiertegen binnen 6 weken na de dag waarop dit besluit is bekend gemaakt een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouder van Heiloo, postbus 1,1850 AA Heiloo. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer R. van der Meer van het Ingenieursbureau, telefoonnummer (072 -) 535 67 63. Reconstructie Brasemcroftlaan Op 13 augustus a.s. begint Aannemingsbedrijf G.P. Groot, in opdracht van de gemeente Heiloo, met de reconstructie van de Brasem croftlaan. Om deze reden wordt de Brasemcroftlaan tussen 13 augustus, vanaf 07.00 uur s och tends, en 8 september tot 16.00 uur s middags, afgesloten voor alle verkeer met uit zondering van voetgangers. Als gevolg van het plaatsen van containers, keten en mate riaal zijn de parkeerstroken in de Werkendelslaan, aan beide zijden van de Bra semcroftlaan, gedurende bovenstaande periode afgezet. De werkzaamheden kunnen enige overlast veroorzaken. Wij vragen u hiervoor uw begrip. Meer informatie Heeft u nog vragen over de werkzaamheden dan kunt u contact opnemen met de toezicht houder van dit werk, de heer M. Montauban van het Ingenieursbureau, telefoonnummer (072 -) 535 67 65 of, bij afwezigheid, met de heer R. Gerritsen van het Ingenieursbureau, telefoonnummer (072 -) 535 67 64. Belangrijke nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: 564 44 44 Politie: 512 22 22 m Overige vestigingen: Alkmaar Haarlem Heerhugowaard Noord-Scharwoude Purmerend 1 Santpoort-Noord Kennemerstraatweg 125 1851 BC Heiloo Tel. 072 - 532 03 22 Uw adviseur: Remco Steijlen I Na afspraak ook op I donderdagavond geopend Hypotheekwinkel De 1

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 4