Jeugd Heiloo geen last van heimwee tijdens vakantie II HEILOO Aankoop/timen"! 4kma 072 5331895 Dierenshop Bobo krant Nazomerliefde webwijzer WEGAFSLUITING GEESTERWEG AKERSLOOT 'RQEKMAN Vos Makelaardij BORDEN a.s. zaterdag 18 augustus Opening fyuztib ouv< JucitteUw f&tayiafmew. J4r^- NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN (072)5351000 Huis kopen? A P E L L A 15 AUGUSTUS 2001 r* JU j Drukkerij uitkijk post bv 66e JAARGANG NO. 33 Dorrestein signeert in Deutekom Open huis bij HSV voor de jeugd Activiteiten in de Ypsalon Oproep aan alle deelnemende organisaties en verenigingen aan de Uitmarkt op 1 september. Net als vorig jaar wil de Uitkijkpost een bijlage Ver zorgen met daar in een "presenta tie op papier" van deelnemers aan de Uitmarkt. Daarbij hebben we uw hulp nodig. Wilt u de kopij met daarin datgene wat uw vere- jg niging of organisatie te bieden heeft, even tueel voorzien van een foto, inleveren voor %sj 1 IP 23 augustus. Op het volgende adres: Uitkijkpost, t.n.v. de Redactie, de Hoefsmid 5, 1851 PZ, Heiloo. Mailen kan natuurlijk ook: red act i e@ u i t k ij k p o s tnl COS? ipr CE) z In verband met asfalteringswerkzaamheden op de Geesterweg in Akersloot is deze tussen de Veldbloemenlaan en het Outerlant geheel afgesloten vanaf maandag 20 augustus tot en met vrijdag 31 augustus a.s. voor het doorgaande autoverkeer. De duur en het tijdstip van de uitvoering zijn mede afhankelijk van de weersgesteldheid op deze dagen. Aangeraden wordt om de doorgaande route via Akersloot deze dagen te mijden. Reconstructie Brasemcroftlaan van start Bridgen in 't Oosthonk ...thuis in Heiloo, VAN DER Tel. 072-515 08 88 www.halmakefaardij.nl C- HACHMANG SCHONG SCHILDERWERKEN B.V. 06-53576089/072-5338472 Raadhuisplein 3, Heiloo, tel.: 072-533 98 10 Kieurwedstrijd voor de jeugd tot 12 jaar met kans op 'n GAME-Boy en nog vete andere prijzen. En natuurlijk diverse aantrekkelijke aanbiedingen. De Hibiscus is een late bloeier... maar wel een hele mooie! Van augustus tot oktober geniet u van prachtige, grote bloemen. Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Nieuw nummer Rodi verspreiding bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 87 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! Zaterdag 18 augustus komt de schrijf ster Renate Dorrestein signeren bij boekhandel Deutekom op de Heeren- weg 67 in Heiloo. Zij zal er zijn van 15.00 tot 16.00 uur. Renate Dorrestein werd op 25 januari 1954 geboren in Amsterdam als tweede dochter in een katholiek advocatenge- zin. In 1972 behaalde zij haar gymnasi umdiploma en verhuisde ze naar Haar lem. In de periode '72-'77 was zij in dienst van het weekblad Panorama waarvoor zij veel en verre reizen maak te. In het midden van de jaren zeventig leidde zij een eigen productiebureau, dat bijlagen verzorgde voor tijdschrif ten. Tegelijkertijd werkte zij op freelan ce basis voor het Parool, Viva en Opzij. In '81 werd zij hoofdredactrice van Mensen van nu, in '82 redactrice bij het maandblad,Opzij. Ze debuteerde in '83 met de roman Buitenstaanders. Daarna verscheen er vrijwel ieder jaar een nieuwe titel. Gedurende '86-'87 was Renate Dorrestein writer in residance aan de University of Michigan in Ann Arbor, USA. In '87 besloot zij full-time schrijfster te worden. Dorrestein is een van de oprichters van de Anna Bijns Stichting, die sinds '86 ieder jaar een prijs uitlooft voor 'de vrouwelijke stem in de letteren'. Ze schrijft literair proza dat vrolijk van toon is. Haar boeken vinden een steeds groter publiek. Het Hemelse Gerecht, Ontaarde moeders, Heden ik, Een ster ke man, Verborgen gebreken en Een hart van steen stonden maandenlang op de bestsellerslijst. Een sterke man werd genomineerd voor de Libris Lite ratuur Prijs, Verborgen gebreken en Een hart van steen werden genomi neerd voor de Trouw Publiekprijs. In '93 werd haar 'eigenzinnige en on weerstaanbare' oeuvre bekroond met de Annie Romein Prijs. In '97 ontving ze de jonge Gouden Uil voor Ver borgen gebreken. In datzelfde jaar schreef zij op uitnodiging van de CPNB het boekenweekgeschenk Want dit i$ fnijn lichaam. Onlangs verscheen van haar haar nieuwste roman Zonder genade. Renate Dorrestein. (Chris van Houts) HEILOO - De vakantie voor de jeugd zit er bijna op. Over krap anderhalve week openen de middelbare en basis scholen hun deuren weer. De leerlin gen van de basisschool konden zich verheugen op zes weken vrij en de mid delbare scholieren op een - voor veel volwassenen jaloers makende- negen weken vakantie. Waar ging de Heilooër jeugd heen in hun vakantie en wat heb ben ze gedaan? Paarden en computers „Tja gewoon,' antwoord Miriam van het Maalpad (16) op de vraag hoe ze haar vakantie heeft doorgebracht. „Uitgaan, lol maken en veel zwemmen. „Maar eigenlijk moet voor haar de echte vakantie nog beginnen, want ze gaat met een van haar vier paarden naar het ponykamp in Drente. Twee vriendinnen, Anneke Apeldoorn en Leontien Waardenburg van ongeveer dezelfde leeftijd, mengen zich al giebe lend in het gesprek. Nee, ze hebben niet gewerkt, ze zijn niet in het buitenland geweest, maar ze hebben bijna al hun Tijd op de manege doorgebracht. Ook zij verheugen zich op het ponykamp dat het hoogtepunt van hun vakantie moet gaan worden. Miriam: Met vier eigen paarden die ik verzorg, kan ik eigenlijk ook niet weg.' Picter Stavenuiten (11) heeft in zijn va kantie vooral „gecomputerd'. Bij iets verder doorvragen blijkt hij ook „in hoe het daar ook alweer, o ja, Bre- tagne', geweest te zijn. Zijn vriendje Niels Perenboom (11) was eveneens in Frankrijk maar dan op een ander plek je. „We hebben met vrienden gespeeld op het strand en veel gezwommen. Het is daar heel mooi', vertelt Niels ent housiast. „Nee ik heb geen last van heimwee, je vermaakt je daar heel goed. „Terug in Nederland lukt dat wat minder. „Het weer is niet zo lekker dus kunnen we niet echt naar het strand.' Maar gelukkig begint het Timmerdorp snel en daar verheugen ze zich beiden op. Ondertussen biedt het internet in ieder geval Pieter genoeg vermaak. Wat hij ermee doet? „Chatten, natuurlijk op de MSNpage. „En dit zonder dat het problemen oplevert met zijn ouders, „want we hebben kabel.' Mannequins en weer die euro Ook Anne (als dit haar ware naam is) is naar Frankrijk geweest, de favoriete va kantiebestemming van veel Nederlan ders. Haar nichtje (12) is met haar fami lie naar Italië afgereisd. Op een gege ven moment werd het wel een beetje veel. Wij zijn gewend om twee weken weg te gaan maar eigenlijk waren we er al drie. weken onderweg. Ik had niet echt heimwee maar op het laatst wilde ik wel een keertje naar huis.' Anne is dubbel over de zin om weer naar school te gaan. „Aan de ene kant wel en aan de andere kant niet', is haar diploma tieke antwoord. „Maar het lij let me heel leuk om mijn vriendinnen weer te zien.' De laatste weken van hun vakantie brengen ze bellend naar vriendinnen en 'stattend' door. Als volleerde model len poseren ze voor de foto: „Te moet hem wel plaatsen hoor, anders gelooft mijn moeder het niet', lacht Anne. Van links naar rechts: Anne met haar nichtje; Laura Jansen en Jim Louter; Piet Stavenuiten en Niels Perenboom; vader Schermer met Puck en Mickey; Daan Hageman en René Kerssens; Anneke Apeldoorn, Miriam van het Maalpad en Leontien Waardenburg; Tjeerd Brouwer en Arjan Stam. (foto's: GL) Ogenschijnlijk minder toeschietelijk om iets over zijn vakantie te vertellen, is Daan Hageman (13). „Ach, hét gaat zeker weer over de euro', zegt hij stoer. Samen met zijn vriendje René Kerssens (13) hangen ze wat rond bij het winkel centrum 't Loo. Daan is naar Frankrijk geweest en René heeft drie weken met zijn ouders en broertjes en zusjes op de camping in Maasbree gestaan. Het was leuk, maar het vervelende nu is dat het weer niet mooi genoeg is om naar het strand te gaan. In tegenstelling tot hun twee vrouwelijke leeftijdsgenoten heb ben ze helemaal geen zin om straks naar school te gaan. De eerste Franse woordjes Jim Louter's (14) mening over het weer naar school moeten, sluit daarbij aan en wordt kort en helder maar niet voor herhaling vatbaar geformuleerd. Maar zijn fietsvakantie in Italië was een on overtroffen succes. „Iedere dag 70 kilo meter, met heuvels, en ik heb er veel nieuwe vrienden ontmoet.' Nu is hij op zijn buurmeisje Laura (11) aan het pas sen, ze hebben ieder een skateboard bij zich, maar zijn de kunst van hét voort bewegen op de plank met wielen niet machtig. Maar het staat wel stoer', redeneren ze met zijn tweeën. De enige geïnterviewde jongere die naar een ander werelddeel is gereisd, is Tjeerd Brouwer (16). „Ik ben twee we ken naar Amerika geweest, naar Cle veland en Orlando.' Bij nadere kennis making blijkt datTjeerd's verhaal iets ingewikkelder in elkaar zit. Hij woont in Amman en brengt elke zomervakan tie door in Heiloo, waar zijn ouders ook een huis hebben. „Eigenlijk ben ik hier de toerist', grapt hij. Zijn maatje Arjan Stam 17) blijkt gek te zijn op de eilan den. „Ik ben op vakantie naar Zeeland geweest en ga nog een weekje met vrienden naarTessel voordat de vakan tie is afgelopen.' Ook de allerkleinsten gaan al heerlijk op vakantie. Puck en Mickey Scher mer, beiden vier jaar -„bijna vijf hoor' zegt Puck wijs- zijn naar Frankrijk ge weest. Puck die gezellig bij vader ach terop de fiets zit, herinnert zich het zwembad nog goed. „Maar ik vind het ook weer leuk om naar school te gaan.' Als ze met zijn drieën op een fiets weg rijden, zwaait Puck en roept: „Au re- voir!' HEILOO - HSV zoekt stoer binken en snelle meiden die een voetbalopleiding willen volgen bij HSV. Daarom nodigt HSV jongeren en hun ouders uit voor de open middag op woensdagmiddag 22 augustus van 16.00 tot 17.30 uur op de Bayershoffweg te Heiloo. HEILOO - Op vrijdag 31 augustus wordt er een avond programma ver zorgd door helderziende Sjoerd Hidma in de Ypsalon aan de Hucht te Heiloo. De avond begint om 20.00 uur en de zaal is open vanaf 19.30 uur. De entree is f 12,50. Voor verdere info kunt u bel len naar tel. 072-5402471 mmm rsgroep Kennemerstraatweg 129 te Heiloo tel.: 072 5335330 'Met 4 kantoren actiefin de regio (Alkmaar (2), Heiloo en Heerhugowaard). HEILOO - Op 13 augustus is de ge meente Heiloo met de werkzaamheden aan de Brasemcroftlaan gestart. De werkzaamheden betreffen het vernieu wen van de riolering, het wegdek, de aanleg van groene bermen en het ver vangen van zes Linden die te groot zijn (geworden) voor deze locatie. Daar naast vervangt de gemeente ook alle lichtmasten aan de Brasemcroftlaan. Vooruitlopend op een studie gericht op het afkoppelen van regenwaterafvoer van vuilwaterriolering, heeft een grote I meerderheid van de bewoners van deze j straat aangegeven hieraan nu al mee te i willen werken. Over de werkzaamhe- i den en de studie heeft de gemeente met j twee vertegenwoordigers van de bewo- I ners van de Brasemcroftlaan regelma- tig overleg gevoerd. Resultaat hiervan is een ontwerp waar alle bewoners ach ter kunnen staan. De werkzaamheden nemen ongeveer vijf weken in beslag. De gemeente Heiloo is samen met Uit- waterende Sluizen de mogelijkheden aan het bekijken om de afvoer van re genwater af te koppelen van de -vuilwa terriolering. Aanleiding is onder meer de geplande uitbreiding van Heiloo met woningbouw in De Zandzoom. De rioolwaterzuivering aan de Kanaaldijk is niet berekend op de extra hoeveel heid rioolwater die dat zal opleveren. V Bovendien is het zonde om schoon hemelwater te vervuilen met rioolwa ter en vervolgens weer te zuiveren. Er wordt daarom onderzócht of het 'scho ne' regenwater in plaats via het riool kan worden geloosd op het oppervlak tewater of worden geïnfiltreerd in de grond. Het gaat dan om regenwater van daken en van wegen waar niet zoveel verkeer komt. In de nieuwe wijk Egels- hoek wordt het regenwater van de da ken al opgevangen in goten en via spe ciale greppels (wadi's) afgevoerd naar een vijver. De werkzaamheden voor het afkoppe len van het regenwater van het vuilwa- ter uit het maken van een verbinding tussen een drainage/transportriool en de dakgoten aan de voorzijde van de woningen. Dit betekent voor bewoners van de Brasemcroftlaan dat in de voor tuinen of toegangspaden een verbin dingsbuis wordt gelegd. Na herstel van de voortuin of het toegangspad is van het afkoppelen niets meer te zien. HEILOO - Het bridge-seizoen voor Bridgeclub het Oosterpark staat weer voor de deur. Zoals reeds medegedeeld op de laatste ledenvergadering starten wij het seizoen op woensdag 12 sep tember om 19.45 uur in 't Oosthonk. Om met complete lijnen van twaalf koppels te kunnen spelen, kunnen zich nog enkele koppels aanmelden, ook zij die de bridgekunst pas meester zijn en hun kennis in clubverband in de prak tijk willen brengen. Aanmelden van nieuwe leden kan bij Ria Hogeslag, tel. 072-5332199. Zeeweg 20/1852 CRFJetloo mfo@vosmakelaatdij.nl www.vosmakelaardij.nl Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl Heiloo-specialist Willem Amels zit voortaan om de hoek Makelaar Willem Amels kent de weg in Heiloo als geen ander. Daarom is het goed om te weten dat hij bij u om de hoek zit. www.vlieg.nl NVM'WONEN VLIEG Alkmaar (072) 51 06 00 Kanaalkade 24, I8II LP Alkmaar ALKMAAR (3) ALMERE AMSTELVEEN BERGEN NH HAARLEM HEERHUGOWAARD (2) HOOFDDORP HOORN SCHAGEN ZAANDAM Uitvaartverzorging Heiloo e.o. Henny Stoop Tel: 072 - 532 03 45 INSTALLATIEBEDRIJF - Badkamerinstallatie - Centrale verwarming - Dakbedekking - Loodgieterswerk Droonecampstraat 13 1851 TH Heiloo Telefoon 072-533 50 85 Werkplaats: Holleweg 19 Erkend schilder- wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte aan het parkeerterrein t.o. het gemeentehuis, achter cafetaria Blakborn. van 14.30 tot 17.00 uur. Regio Noord Kennemerlond Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad, Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. per stuk ZAANDAM - Pieter Ghijsenlaan 9a ZUIDOOSTBEEMSTER - Purmerenderweg 43a Koopavonden op donderdag en vrijdag

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 1