Timmerdorp eindigt vanouds feestelijk in vuur en vlam Ondernemende watersporter Ralph Moolenaar (15) In memoriam J.H.J. Kemme m Ouderenbonden willen betaalbare seniorenwoningen 072 5331895 Atokoopptmen? RECTIFICATIE WEGAFSLUITING GEESTERWEG AKERSLOOT I BOEDELVERKOOP SPULLEN UIT i GEHELE INBOEDEL e •ROEKMAN KMA BORDEN Te koop aangeboden: NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN !lli ra Huis kopen? (072) 53510 00 i Verkoop op de Butterlaan 26 te Heiloo op zaterdag 25 augustus tussen i 10,00 en 16,00 uur, 22 AUGUSTUS 2001 j) liu^J Drukkerij uitkijkpost bv ihm; 66e JAARGANG NO. 34 Grote belangstelling voor lokale partij Inleveren pakketten voor Polen In de volgende Uitkijkpost informatie over de komende UITMARKT Bibliotheek op woensdagmiddag en zaterdag weer open Expositie in Hoeve Overslot Vergadering GroenLinks ...thuis in Heiloo. Tel. 072-515 08 88 www.halmakelaardlj.nl C. HACHMANG In verband met asfalteringswerkzaamheden op de Geesterweg in Akersloot is deze tussen de Veldbloe menlaan en het Outerlant geheel afgesloten vanaf MAANDAG 27 AUGUSTUS tot en met VRIJDAG 7 SEPTEMBER a.s. voor het doorgaande autoverkeer. De duur en het tijdstip van de uitvoering zijn mede afhankelijk van de weersgesteldheid op deze dagen. Aangeraden wordt om de doorgaande route via Akersloot deze dagen te mijden. i o.a. 2 en 1 persoonsbed, bureau, tafels, stoelen, kastjjes), tv, z.g.a.n. vaatwas ser (45 cm j, linnengoed, lampen, (elektr.) huishoudelijke artikelen, (elektr.j gereedschap, tuingereedschap, cd's, veel videofilms, boeken, zonnehe mel, surfplank en nog veel meer. Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Nieuw nummer Rodi verspreiding bv) s De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 87 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden n n aanzienlijk lagere mm-prijzen. C=? J vJ verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! REGIONAAL - De lokale politieke partijen Castricum Aktief, de Vrije Lijst Akersloot en de Limmer Gemeen schap vergaderden dinsdagavond 14 augustus, in Hotel Borst te Bakkum. Op deze avond werd besloten met de naam GDB, die staat voor Gemeente en Dorpsbelang, als één lokale partij de verkiezingen in te gaan. De registratie van deze naam zal binnenkort plaats vinden. Lokale partijen zijn namelijk verplicht in te schrijven. Daarna werd de kandidatenlijst voor de verkiezingen van de gemeenteraad in november vastgesteld. De kiescommissie was uitermate tevreden, dat in eerste instantie het bestuur en vervolgens de aanwezige leden unaniem en zonder noemenswaardige kritiek met het voor stel akkoord konden gaan. De vergade ring prees de commissie voor het vele en gedegen werk hieraan besteed. „U bent erin geslaagd een zo moeilijke opdracht zonder enig commentaar voor allen acceptabel te maken". De belangstelling voor de lijst was aanzien lijk groter dan de dertig beschikbare plaatsen. De lokale partijen kwamen immers traditiegetrouw altijd al met grote lijsten uit. Nu kan helaas ieder dorp met niet meer dan tien personen uitkomen. De eerste tien kandidaten op de defini tieve lijst zijn achtereenvolgens: Irene Bouman, Rob Schijf, Willem Veldt, Alex van de Ven, Fred Weda, Willem Laan, Paul van Wees, Piet Voulon, Gerrit Min en Marjan Bleijendaal. Voor Castricum staan mede de volgen de personen op de lijst: Richard Beentjes, Chris Pieterse, Fons Lute, Netty Deen, Jos van der Geest, Rie de Klaver en Annie Kraakman. Voor Akersloot: To Leijen, Ton Smit-van Goor, Simon Kaandorp, Hans An- driessen en Johan Smit. Voor Limmen tenslotte: Ruud Freriks, Niko Keijzer, Nico Buit, Henk Nuyens, Henny Pepping-Nuyens, Theo Nijman, Sjaak Tijm en Annemarie Legdeur-Bult. Deze gemêleerde groep kandidaten zal de belangen behartigen van de ver schillende bij de fusie betrokken dor pen, Castricum/Bakkum, Akersloot/De Woude en Limmen. Op 25 september zal een vergadering worden gehouden waarin het beginsel programma, het huishoudelijk regle ment en het verkiezingsprogramma definitief zullen worden vastgesteld. De voorlopige versies daarvan werden voor vergadering uitgereikt. Tot 10 sep tember heeft men de gelegenheid daar op schriftelijk te reageren, opdat de werkgroep mogelijk te gebruiken adviezen nog voor de bovengenoemde vergadering kan verwerken. Er is voor deze werkwijze gekozen om een vlot verloop van desbetreffende vergade ring te waarborgen. HEILOO - Het Timmerdorp dat dit jaar van 14 tot en met 17 augustus werd gehouden, is vlekkeloos verlopen. „We hebben gemazzeld met het weer", ver telt Edo Postma, een van de organisa toren. „Behalve op donderdagochtend was het stralend mooi. Het was dit jaar extra feestelijk omdat we 25 jaar be staan. De kinderen kregen ter gelegen heid van het jubileum allemaal een oranje T-shirt. Niet alleen het Timmer dorp was daarmee in een oranje gloed gehuld maar overal in Heiloo zag je kinderen in de oranje shirts opduiken." Donderdagochtend werd het Timmer dorp bezocht door duizenden ouders, wat een flinke file voor het terrein tot gevolg had. Voor de poort bouwden Marius Prein en Paul Steenhoek een eigen hutje, omdat ze zogenaamd geen timmerdorpkaart meer hadden kunnen bemachtigen. Dit ter vermaak van de lange rij belangstellenden. Vanuit hun hutje verkochten de twee heren zakjes gebakken lucht. De 780 gulden die daarmee werden opgehaald, zal be steed worden aan speelmateriaal voor het animatieteam. Het animatieteam houdt kinderen bezig die zich tijdens het Timmerdorp vervelen. Een speciale deelnemer was Max Nuyens (8 jaar). Max wilde dolgraag deelnemen aan het Timmerdorp, maar Het vreugdevuur van het Timmerdorp. (foto: Edo Postma) even leek het erop dat een ziekenhuis opname vanwege zijn ziekte leukemie hem dat zou beletten. De leiding van het Timmerdorp vond dat iedereen ongeacht zijn handicap mee moet kun nen doen aan het timmerfeest en stelde alles in het werk om dat mogelijk te maken. Gelukkig kon Max donderdag en vrijdag zelf zijn hutje bouwen en schilderen. Maar hij sprong helemaal een gat in de lucht toen hij hoorde dat de brandweerauto hem speciaal voor het feestelijke einde van het Tim merdorp op vrijdagavond van huis zou komen halen. Deze actie werd mogelijk gemaakt door de inzet van Paul de Boer en de Heilooër brandweer. Vanwege het jubileumjaar mocht de restanten van het Timmerdorp weer als vanouds in vlammen opgaan. „We heb ben al het verontreinigde hout verwij derd en er is een deel afgevoerd, zodat er een stapel van zo'n 150 kuub over bleef", vertelt Edo Postma. Zo'n twee duizend mensen hebben het vreugde vuur bezocht. De meesten daarvan zijn niet drooggebleven want de brandweer bleek er een groot plezier in te hebben de brandslang per ongeluk naar het publiek te richten. De brand werd om acht uur 's avonds aangestoken en rond half negen gedoofd. Daarna is nog een behoorlijke tijd nageblust, zodat de asresten niet meer konden ontbranden. Een van de jeugdige timmeraars was zo enthousiast dat hij 's avonds via de website de leiding alvast wilde bedan ken voor zijn heerlijke tijd bij het Timmerdorp. „Ook de foto's op de website zijn super gaaf. Groeten van Sam, van hut nummer 127 en tot mor gen!" ALKMAAR - Er is weer gelegenheid tot het inleveren van pakketten voor familie, vrienden en kennissen in Polen. Het pakket wordt in Polen aan huis afgeleverd. Inleveren van pakketten kan geschie den bij: Annette Veldhuis, Rhynvis Feithlaan 94, Alkmaar, op woensdag 29 augustus van 16.00-19.30 uur. Voor info kunt u bellen met tel. 072-5400467. De pakketten moeten goed verpakt zijn, bij voorkeur in een stevig karton nen doos, met plakband dichtgeplakt en met een stevig touw eromheen. De adressen van geadresseerde èn afzen der dienen duidelijk leesbaar op de door geschreven te worden. De pakket ten mogen ook brieven, tijdschriften en dergelijke bevatten, echter géén geld. In verband met het mond- en klauw- zeervirus mogen geen vleeswaren naar Polen gestuurd worden. Het maximale gewicht van een pakket is 25 kg, de kos ten zijn f 7,50 per pakket plus f 2,75 per kilo. Bij het inleveren is men verplicht een legitimatiebewijs te tonen. HEILOO - De Openbare Bibliotheek Heiloo is vanaf 22 augustus weer op woensdagmiddag geopend (14.00 - 16.00 uur). Daarnaast is de bibliotheek vanaf 1 september ook weer op zater dag geopend (10.00 - 13.00 uur). Tijdens de Uitmarkt Heiloo op zater dag 1 september gelden aangepaste openingstijden: 10.00 - 16.00 uur. EGMOND - Vanaf zaterdag 125 augus tus begint er in Hoeve Overslot een nieuwe expositie met als titel Wan Egmondse Bodem', van Nathalie Wijker, Arjen Zwart en Armando Jongejan. Bij Armando staat de mens centraal. Zo zijn er onder andere foto's te zien van bekende en minder beken de Egmonders en een selectie uit zijn fotoserie 'van Binnenuit' die hij maak te in het voormalige Karmel Klooster. In de sfeervolle ruimte van de antieke koeienstal van Hoeve Overslot staan de objecten van Nathalie Wijker en hangen de foto's van Arjen Zwart waarin de natuur op een bijzondere wijze belicht wordt. Deze expositie is te zien tot en met zondag 30 september in Hoeve Overslot op de Slotweg 42 in Egmond aan den Hoef. De openingstij den zijn zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur en de entree is vrij. HEILOO - Op maandag 27 augustus vergadert de gemeenteraadsfractie van GroenLinks om 20.00 uur in het ge meentehuis, oude ingang. Belang stellenden zijn welkom om hun mening te laten horen. U kunt ook bellen met Carla Coenders, tel. 072-5320018 of Arend Plezier, 5321888 of e-mailen met groenlinksheiloo@yahoo.com. HEILOO - Op 9 augustus is de heer J.H.J. Kemme op 95-jarige leeftijd over leden. Afgelopen dinsdag 14 augustus werd hij naar zijn wens in familiekring begraven. De heer Kemme was oprich ter en eigenaar van het bedrijf Germefa B.V. Germefa is gespecialiseerd in de toelevering van fijnmechanische onder delen uit allerlei staalsoorten, hard metaal, kunststoffen en non-ferro me talen volgens tekening van de op drachtgevers. De basis voor dit bedrijf werd in de bezettingsjaren gelegd in Amsterdam. De heer Kemme was van beroep leraar in het technische onder wijs. Direct na het uitbreken van de oorlog kwam hij in het verzet terecht en vluchtte vanuit zijn woonplaats 's Hertogenbosch naar Amsterdam. Tijdens de bezettingsjaren repareerde de heer Kemme wapens die voor het verzet dringend nodig waren. Zo ont stond een bedrijfje dat onder de naam 'Nationale Industrie' precisiegereed- schappen ging vervaardigen. Na de Duitse capitulatie is door prins Bern- hard de Sectie Negen opgericht welk J.H.J. Kemme. bestemd was om hen die daadwerkelijk aan het verzet hadden deelgenomen weer in de burgermaatschappij te laten terugkeren. Dankzij de ondersteuning van Sectie Negen kon een legale basis aan Kemme's activiteiten worden gege ven. In 1947 verhuisde zijn bedrijf met inmiddels 20 werknemers naar 'Hotel Runxputte' nabij 't Kapel in Heiloo. In 1953 verhuisde het bedrijf naar een oud schoolgebouw aan de Westerweg, waar nu garage Bleeker is gevestigd. Sinds 1967 is Germefa gevestigd aan de Oosterzijweg 23. Naast zijn drukke werkzaamheden heeft de heer Kemme vele functies bekleed. De ouden van dagen lagen hem bijzonder nauw aan het hart. Zo was hij een van de steunpilaren bij de bouw van de Verzorgingshuizen Hoog en Laag (inmiddels samengevoegd tot 'Overkerck') en de Oude Pastory. Tezamen met de Broeder Econoom van de Willibrordstichting en de direc teur van de Melco richtte hij de bouw vereniging de Uitkomst op om wonin gen te doen bouwen teneinde perso neel huisvesting te verschaffen. Hij werd lid - van de gemeenteraad als opvolger van de oud-wethouder J.Rus. De heer Kemme was eveneens medeo prichter van de sociale werkplaats d'Oosterzij voor verstandelijk gehandi capten. In 1968 kreeg hij drie bijzonder onderscheidingen. Hij werd ridder in de Orde van de Roos en het Kruis van Jeruzalem en ridder in de Militaire en Soevereine Orde van St. Brigitte van Zweden. Daarnaast ontving hij het Nederlands Laureaat van de Arbeid le klasse. De onderscheidingen werden hem verleend vanwege zijn persoonlij ke kwaliteiten en vanwege zijn onop houdelijke inzet voor het welzijn van zijn medemens. Op de dag van zijn begrafenis hing bij Germefa de vlag halfstok. De begrafe nisstoet met familie, medewerkers en oud-medewerkers namen voor het gebouw een moment stilte in acht ter nagedachtenis van de heer Kemme. HEILOO - Hij had een jaar lang wel vier krantenwijken in de week gelopen maar het leek hem een beter idee zijn deelname aan het WK Splash, een zei- levenement, door sponsoren te laten bekostigen. „Het idee was van mijn vader maar ik zag het direct zitten', grijnst Ralph Moolenaar (15). De Splash, een zeilboot met een rompleng te van 3,58 is een redelijk nieuwe cate gorie binnen het zeilwedstrijdgebeu- ren. „Er worden sinds een jaar of tien kampioenschappen gehouden en deze zomer was het in Carnac in Frankrijk.' Om deel te kunnen nemen aan het eve nement, stuurde de jonge zeiler aan meer dan driehonderd bedrijven een brief met de vraag of zij hem financieel wilden steunen. „Mijn materiaal is in zodanige staat dat ik ze niet betrouw baar genoeg vind om ze mee te nemen naar het WK. Daarom zou ik graag beter materiaal willen' schreef hij in zijn brief. In ruil daarvoor bood Tij „een tegenprestatie' of gratis reclame in de vorm van stickers op de trailer van de zeilboot. „Het was verboden om reclame voor bedrijven op mijn zeil, de boot zelf of mijn kleding te plakken, want dan mocht ik niet meer meedoen met de wedstrijd. Inmiddels is die regeling veranderd en kan ik een reclamecertificaat kopen en dan mag je je hele boot vol plakken met reclame. Ja,' zeg Moolenaar, „dat biedt perspec tief voor de toekomst.' Streefbedrag gehaald Hij had zich tot doel gesteld om drie duizend gulden aan sponsorgeld bij elkaar te sprokkelen. „Daarmee kon ik een nieuw zeil, een nieuwe giek en een nieuwe mast kopen.' De zakenman in spe -die later architect wil worden of ontwerper van snelle zeilboten- wist een gunstige regeling met zijn grootou ders te treffen. Die zouden, mocht hij zijn streefbedrag niet halen, het nog ontbrekende geld bijleggen. „Maar ik heb vierduizend gulden binnengehaald. Dus ze hoefden niets aan te vullen. Mijn opa heeft wel het briefpapier gemaakt met het logootje van een zeil bootje.' Ralph Moolenaar. Twee Heilooër bedrijven hebben hem gesponsord voor gezamenlijk 750 gul den. „Ik stond op een tijdje op de web site van 'Ondernemend Heiloo'. Toen de website officieel geopend werd, was er een hapje een borreltje en een bab beltje en toen hebben mensen van Nautilus en Y.C.A Waterbehandeling uit Heiloo aangeboden om me te spon- sorën.' Volgend jaar naar Engeland Moolenaar is net terug van de kam pioenschappen in Frankrijk. „De beste twintig zeilers kregen een beker met inscriptie en daar behoorde ik ook bij.' Volgend jaar wordt het kampioenschap in Engeland gehouden. Moolenaar, die de smaak te pakken heeft, wil proberen om het hele team van zijn zeilclub de Alkmaarse Roei- en Zeilvereniging (A.R.Z.V.) een gesponsorde overtocht te bezorgen. „Het zou ook leuk zijn als we volgens jaar allemaal hetzelfde T- shirt hadden dus denk ik erover om een kledingzaak als sponsor te vragen. Maar dat moeten we nog allemaal ver der overleggen met het team.' Maar eerst staat de Alkmaardermeerrace op het programma waar Moolenaar zijn vorig jaar behaalde wisselbeker moet zien te behouden. HEILOO - De samenwerkende bon den van Ouderen Heiloo, de ANBO en de KBO, hebben middels een brief aan de gemeente van Heiloo wederom aan dacht gevraagd voor de behoefte aan geschikte seniorenwoningen. Naar aan leiding van het project aan de Wes terweg waar woningen waren bestemd voor onder andere ouderen, conclude ren de bonden dat deze wel erg kost baar zijn en daarom voor vele ouderen niet betaalbaar. De appartementen die vanaf f 715.000,- worden aangeboden, zouden een investering van zeker 8 a negen ton vergen. „Ouderen die door de huisvestigings omstandigheden in het verleden in het bezit zijn gekomen van de vele middenwoningen in Heiloo, die hoogstens zo'n 4 a 5 ton opbrengen, kunnen hier geen kant mee op\ schrij ven ze in hun brief. De bonden vrezen dat de gemeente met haar voornemen om vooral inbrei- lokaties te benutten voor ouderenhuis vesting, zoals vermeld staat in het Concept Beleidsplan Wonen 2001, niet zal kunnen voldoen aan de vraag naar geschikte en vooral betaalbare appar tementen voor de middengroep. De bonden wijzen erop dat niet alleen ouderen gebaat zijn bij appartementen in een redelijke prijsklasse, maar ook starters hiermee een kans krijgen zich biilnen de gemeente Heiloo te vestigen. De bonden wijzen in hun brief op de twee vanuit de bevolking ontwikkelde initiatieven voor het tot stand brengen van de gewenste huisvesting: het pro- ject-aan De Omloop voor meervermo- genden en een nog niet gelokaliseerd plan van de vereniging Wonen 50-Plus Heiloo. Het eerstgenoemde project is Zeeweg 20,1852 CR Heiloo info vos ma k el aard ijn! www. vo sm a kei aardijn l Heiloospecialist Willem Amels zit voortaan om de hoek Makelaar Willem Amels kent de weg in Heiloo als geen ander. Daarom is het goed om te weten dat hij bij u om de hoek zit. NVM'WONEN «•WH', i •lieg.nl VLIEG Alkmaar (072) 511 06 00 Kanaalkade 24, 1811 LP Alkmaar ALKMAAR (3) ALMERE AMSTELVEEN BERGEN NH HAARLEM HEERHUGOWAARD (2) HOOFDDORP HOORN SCHAGEN ZAANDAM een initiatief van welgestelde ouderen die met elkaar een appartementencom plex willen neerzetten. De gemeente bood hen eind 1998 voor een bedrag van ruim 1,7 miljoen de grond aan van de voormalig buitendienst in de bocht van de Belieslaan en De Omloop. De vereniging Wonen 50 Plus wil een wooncentrum oprichten bestaande uit zo'n dertig tot veertig 'levensloopbe- stendige' wooneenheden. Senioren tus sen de 50 en 80 jaar moeten hier zelf standig kunnen wonen. De apparte menten gericht op de middenklasse inkomens zullen zowel te huur als te koop aangeboden worden. Er is nog geen lokatie voor het verwezenlijken van de plannen van Wonen 50 Plus. De Samenwerkende Bonden van Ouderen Heiloo spreken in hun brief de hoop uit dat het Wonen 50 Plus pro ject op 'dezelfde daadwerkelijke steun van de gemeente kan rekenen als het project aan De Omloop'. Een woordvoerder van de gemeente geeft in een reactie op de brief aan dat de inhoud wordt meegenomen in de procedure die moet leiden tot een definitieve formulering van het Be leidsplan Wonen 2001. „Die procedure is nog volop in gang. In de tweede helft van september wordt een workshop georganiseerd waarin alle reacties op het beleidsplan zullen worden bespro ken." Het voorlopige plan ligt nog tot 7 september ter inzage in het gemeente huis. IIMRSGROEP Kennemerstraatweg 129 te Heiloo tel.: 072 5335330 'Met 4 kantoren actiefin de regio! (Alkmaar (2), Heiloo en Heerhugowaard). Makelaa vanderborden INSTALLATIEBEDRIJF - Badkamerinstallatie - Centrale verwarming - Dakbedekking - Loodgieterswerk Droonecampstraat 13 1851 TH Heiloo Telefoon 072-533 50 85 Werkplaats: Holleweg 19 -M s n K- Moolenaar in actie met de naam van een van zijn sponsoren op de giek.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 1