Heiloo breidt telefonische dienstverlening uit Schuldhulpverlening en budgetadvies Cj HEILOO urgerzaken UITKIJKPOST - 22 AUGUSTUS 2001 - PAGINA 4 Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. De gemeente Heiloo breidt de dienstverlening van de calamiteitenteiefoon per 1 september a.s. uit. Vanaf die datum is het ook mogelijk om rioolproblemen 24 uur per dag te melden via één en hetzelfde telefoonnummer, te weten: (072 -) 535 68 68. Buiten kantoortijden wordt u automatisch doorgeschakeld naar een telefoonbeant- woorder van de afdeling Beheer Openbare Ruimte van de gemeente Heiloo. Draait u (072 535 68 68 dan wordt u via een keuzemenu in staat gesteld uw melding recht streeks aan een medewerker door te geven. Eerder al was de gemeente Heiloo 24 uur bereikbaar voor spoedeisende gevallen ouwen en wonen Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit sta dium is nog niet bekend of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouw vergunningen en voornemens om vrijstelling te verlenen worden te zijner tijd gepubli ceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Ronde Laan 26 - plaatsen dakkapel Westerweg 208 - plaatsen kap op garage Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend en meldingen positief bevonden. Rector Frederiklaan 9 - oprichten carport Heerenweg 141 - plaatsen dakkapel De Vang 8 - vergroten garage Zeeweg 33 - vergroten woning Kanaalweg 19 - oprichten vrijstaande woning met berging Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen na telefonische afspraak met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Opening stijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandag avond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de heer F.H. Goedhart, telefoonnummer (072 -) 535 67 37 of met de heer J.M. Schoorl, telefoonnummer (072 -) 535 67 38 van de afdeling VROM. Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan ook onder de telefoonnummers (072 -) 535 67 37 of 535 67 38. Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij waarbij direct gevaar dreigt. Ook was het al mogelijk om kleine problemen die kunnen wachten tot de eerstvolgende werkdag 24 uur per dag te melden. Het gaat dan bijvoorbeeld om ongevaarlijke beschadigingen aan het wegdek of een lichtmast die uitgevallen of beschadigd is. Voor allerlei andere zaken, zoals het ophalen van grof huisafval of onderhoud groen, openingstijden en dergelijke kunt u de daarvoor bestemde telefoonnum mers bellen. Gevaarlijke situatie of riöolprobleem Belt u buiten de openingstijden het tele foonnummer (072) 535 68 68 om bijvoorbeeld melding van een gevaar lijke situatie te maken of een rioolprobleem te melden, dan wordt u verbonden met de telefoonbeant- woorder van de afdeling Beheer Openbare Ruimte van de gemeente burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de pre sident van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Nadere informatie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of eén voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij bovenstaande telefoonnummers van de afdeling VROM. Verleende sloopvergunning Door het college van burgemeester en wet houders is de hieronder vermelde sloopvergunning verleend. Kanaalweg 19a - slopen van twee opstallen (zomerwoningen) Ter inzage Deze sloopvergunning ligt na telefonische afspraak met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de publieks balie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak, telefoonnummer (072 -) 535 67 37 of 535 67 38. Indienen van bezwaar Zie voor de procedure voor het eventueel indienen van bezwaren de tekst bij het artikel Verleende bouwvergunningen/meldingen' op deze informatiepagina. Nieuw bouwplan via procedure art. 19, lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijkheid als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bouwvergunning te verlenen voor het vergroten van de woning op het perceel Kerkelaan 43. Ter inzage Het bouwplan en de daarbij behorende stukken liggen vanaf donderdag 23 augustus 2001 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieks balie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur alsmede iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak met de afde ling VROM, nr. 072 - 535 67 47). Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de voorschriften Heiloo. Via een keuzemenu wordt u ver volgens in staat gesteld uw melding door te geven. Het keuzemenu ziet er als volgt uit. Toets 1 bij een calamiteit waarbij direct gevaar dreigt. U wordt rechts reeks in verbinding gesteld met het centrale aanspreekpunt van de gemeente Heiloo. Toets 2 indien u rioolproblemen heeft of wilt doorgeven. Indien u geen gehoor krijgt, wordt u doorgeschakeld naar onze telefoonbeantwoorder om uw melding door te geven. Toets 3 bij alle andere niet-spoed- eisende zaken zoals uitgevallen licht masten, ongevaarlijke beschadi gingen aan het wegdek maar ook voor afgebroken of afgevallen takken die geen gevaar opleveren voor de weggebruikers, problemen met uw rolemmers en alle andere niet-drin- gende zaken. U wordt de eerstvolgende werkdag door ons teruggebeld. U wordt vervolgens gevraagd na de pieptoon uw bericht gevolgd door uw naam en telefoon nummer in te spreken. van het ter plaatse geldende bestemmings plan schriftelijk gemotiveerd bedenkingen naar voren brengen bij het college van burge meester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 15 augustus 2001 Geboorten Daan C., z.v. M. Romein en L.C. de Boer Tristan R., z.v. P.R. Kok en B.M.J. Janson Lisanne M., d.v. B. Linck en A.M. Ulot Max, z.v. H.J.A. Liefting en P.D.M. van den Bosch Stef, z.v. J.M. Smits en E. Brouwer Marit, d.v. R.G.J. Bakker en I.A.M. Scholten Tara, d.v. R.G.J. Bakker en I.A.M. Scholten Kick, z.v. J.P.A.C. Schutte en P. Kops Floor, d.v. P.J. Rozenberg en A.M. Deurwaarder Thomas G., z.v. G.P.J. Kaandorp en J.V. Groeneveld Merel E., d.v. B. Dalenberg en A.M. Breed Elders geboren Jasmijn M.R., d.v. J.P. Visscher en M.R. Rood Frouke M.J., d.v. J.W. Nagel en M.C.C.M. van Dijk Gino, z.v. J. Kerst en F. Kruit Alle veel voorkomende belangrijke nummers nog eens op een rij: Algemeen nummer gemeente Heiloo 072 -535 66 66 Afvalbrengplaats 072 - 535 68 68 Grofhuisafval ma t/m wo 08.00 tot 12.00 uur 072 - 535 68 88 Onderhoud wegen/fiets- en voetpaden 072 - 535 68 68 Ongediertebestrijding 072 - 535 68 68 Openbare verlichting/lantaarnpalen (storingen) 072-535 67 67 Reinigingsdienst/ afvalbakken 072 - 535 68 68 Tuinafval 072.- 535 68 88 Verstoppingen (riolering) 072 - 535 68 68 Robin, z.v. M.A. Buur en M.M.E. Tervoort Ilse, d.v. P.A. Brouwer en C.M.J. Schouten Catalynn, d.v. O.Tegel en M. Polman Savannah, d.v. P.C.J. de Wildt en M.M.T. Slinkert Simeon P., z.v. J. Twisk en M.F.C. Heesakkers Michel, z.v. S.J.N. Weel en H.L.E. van Baar Bas, z.v. M. Walters en A.A.A.M. Blom Huwelijksaangiften/aangiften geregistreerd partnerschap P.J. Stolwijk en A.J. Kuiken M.J.N. Kaandorp en M.C. Bos J. de Vries en Y. van Dijk M.P. Glorie en Yusnawati B.A. Bamhoom en S.J.M. de Groot Huwelijken/geregistreerde partnerschappen P.R. Stolwijk en A.J. Kuiken F.J. Rood en L. Grandiek M. Brill en J.J. de Hoop R.J. Homburger en L.C. Moreels Overleden J.C. de Groot J.H. Westerhuis P.R. America C. Spaans J. Ouweltjes M. Koning H. Dijkstra Elders overleden P.J. Zuurbier C.H.P. Stigter wv Peeraer D.C.J. Leek J.H.J. Kemme M. van Weelderen wv Stroet U wilt roodstand bij de bank inlopen maar het lukt u niet. U kunt steeds moeilijker iedere maand de huur- en energielasten op tijd voldoen. De kleding, aangeschaft via een postorderbedrijf, is al bijna versleten, maar de rekening heeft u nog niet betaald. Uw partner is naar elders vertrokken. Hoe moet u nu met één inkomen verder? Budgetconsulent Als u deze problemen herkent, kan de budgetconsulent van de gemeente u misschien helpen. De budgetconsulent geeft budgetvoorlichting en kan in nauwe samenwerking met u de schulden zo mogelijk regelen. In een eerste gesprek bekijkt de budgetconsu lent of zij u kan helpen. Samen met u zet zij alle gegevens op een rijtje: wat zijn uw inkomsten en uitgaven en welke schulden zijn er. Stemt u in met de voor waarden waaronder de budgetconsulent u hulpverlening kan geven, dan is het mogelijk contact op te nemen met de schuldeisers. Tijdens de schuldregeling begeleidt de budgetconsulent u om er op toe te zien of de afgesproken regeling wordt nagekomen en om nieuwe pro blemen te voorkomen. Ook verwacht de budgetconsulent van u Invoering 30 km/uur en voorrang in zuidwest-Heiloo Het college van burgemeester en wethouders van Heiloo heeft besloten een maximale snel heid van 30 km/uur in te voeren in de straten ten westen van de Ewisweg (Vrieswijk, Ter- mijen, Mariënstein, Pastoor van Muijenweg tussen Het Malevoort en de Ewisweg, en de Obriglaan) en aan weerszijden van Het Male voort (Oudburgerlaan, De Kandelaar, De Vlei, De Dresch, Het Hoekstuk, Harrelaers, Het Male voort ter hoogte van de bibliotheek, Bosrank, Bosanemoon, Boswinde, Bosvaren, De Ronge, Vredenoord, Boekenstein en Baetenburg). Tevens heeft het college besloten voorrang in te voeren op de Ewisweg en Het Malevoort om eerder genoemde maatregelen mogelijk te maken. Daarnaast worden nog op een aantal locaties aanvullende verkeersmaatre gelen getroffen om de maximale snelheid van 30 km/uur af te dwingen. Op dit moment zijn de te nemen maatregelen nog in voorberei ding, maar zodra er meer bekend is wordt u hierover nader geïnformeerd. De maatregelen komen voort uit het verkeersplan dat in december 1999 door de gemeenteraad is vast gesteld en passen binnen het landelijke Duurzaam Veiligeverkeersbeleid. Ter inzage De stukken die op deze besluiten betrekking hebben, liggen vanaf 25 juli 2001 gedurende 6 weken tot en met 5 september ter inzage in het Informatiecentrum in het gemeentehuis. Openingstijden zijn maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Indienen van bezwaar Als u het niet eens bent met dit besluit dan kunt u hiertegen tot 6 september 2001 een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouder van Heiloo, postbus 1,1850 AA Heiloo. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer R. van der Meer van het Ingeni eursbureau, telefoonnummer (072 -) 535 67 63. Dit is een herhalingspublicatie van 25 juli 2001. Veiligheid voorop: onderhoud en beheer van lichtmasten De gemeente beheert maar liefst ruim 4.700 lichtmasten en dit aantal groeit ook nog eens jaarlijks met gemiddeld enkele tientallen. Voor het merendeel van deze masten is de gemeente verantwoordelijk. De oudste lan taarns dateren van vóór 1950 en de jongste zijn in 2000 in de wijk de Egelshoek geplaatst. het nodige in het geval u in aanmerking komt voor een schuldregeling, zoals het aanwenden van een maximaal aflos singsbedrag, het nakomen van afspraken, het geven van openheid van zaken en vooral geen nieuwe schulden maken. Alle informatie behandelt de budgetconsulent vertrouwelijk. Advies en schuldhulpverlening is voor inwo ners van Heiloo kosteloos. Afspraak Gedurende werkdagen kunt u van maandag tot en met vrijdag een afspraak maken met de budgetconsulent door te bellen tussen 08.00 en 16.30 uur met een medewerker van de afdeling Welzijn, telefoonnummer (072 -) 535 66 66. De budgetconsulent werkt op afspraak en is op de maandagen werk zaam voor de gemeente Heiloo en dan ook aanwezig in het gemeentehuis. Vanwege een ontstane achterstand voor wat betreft het vervangen van de lichtmasten en de kosten die met onderhoud en vervanging van lichtmasten gepaard gaan, is het hoog tijd voor planmatig onderhoud, beheer en vervanging van afgeschreven lichtmasten. Sommige lichtmasten zijn de technische levensduur van 30 jaar gepasseerd en vol doen dan ook niet meer aan de eisen die op dit moment gelden ten aanzien van con structie, lichtopbrengst en (sociale en verkeers-)veiligheid. Bij een inventarisatie eind 2000 bleek dat ongeveer 1.700 lantaarns waren afgeschreven en dus aan vervanging toe waren. Een gemiddelde lantaarn kost ongeveer 2.500,00 exclusief BTW en aanleg van (ondergrondse) infrastructuur. Voor het invoeren van planmatig beheer en onderhoud van lichtmasten in Heiloo gaat de gemeente gefaseerd te werk, waarbij de vol gende stappen worden doorlopen. Inventarisatie van de staat van onderhoud van de lichtmasten. Het toetsen van de lichtmasten infrastructuur aan de geldende richtlijnen. Het opzetten van een plan Openbare Verlichting inclusief een meerjaren- onderhoud beheerplan Het opstellen van een (meerjaren) vervangingsplan (het wegwerken van achterstand). De gemeente heeft deze deskundigheid niet zelf in huis en heeft daarom het externe bureau City Tec ingehuurd om de hierboven geschreven stappen uit te voeren. Een eerste rapportage verwacht de gemeente in het najaar waarna besluitvorming plaatsvindt in het college en de stukken vervolgens worden voorgelegd aan de betreffende commissie. Planmatig beheer en onderhoud van licht masten zijn van belang voor de verkeers- en de sociale veiligheid in Heiloo. Meer informatie Voor vragen of meer informatie kunt u con tact opnemen met de heer H. Bekker, telefoonnummer (072 -) 535 67 62. Meldingen van defecte lichtmasten kunt u doorgeven aan de heer M. Slippens van het Ingenieurs bureau, telefoonnummer (072 -) 535 67 67 onder vermelding van de straatnaam en het nummer van de lichtmast. Lees verder op pagina 6 r 1M*1 LMj Belangrijke nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (30 ct./0,14 euro/min)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 4