00 ft I Activiteiten Egmond biblio theek straatbarbecue Concerten Noord-Hollands Jeugdorkest Seminar 'Laat uw stem horen' MS g] -,vj oh UITKIJKPOST - 22 AUGUSTUS 2001 - PAGINA 6 C5 HEILOO Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-21.00 uur. ededelingen Kledinginzamelingsactie Zevenhuizerlaan succes Biljartclub 't Treffertje Excursie NVYH Hannibal Kaandorp Cup Open dag plusactiviteiten Skeeler wedstrijd Laatste orgelconcert 'Het Slot op den Hoef' Kofferbakmarkt Tweedehands boekenmarkt Klaverjasclub EHK Hockeyvereniging viert 50 jarig bestaan Damclub Heiloo Onderwijsmarkt voor volwassenen Excursie: het zeedorpenlandschap bij Egmond aan Zee Open dag Volksuniversiteit vervolg van pagina 4 Viermaal per jaar wordt in Heiloo aan een chari- tatieve instelling toestemming verleend om kleding huis aan huis op te halen. Op woensdag 29 en donderdag 30 augustus a.s. houdt de Kledingactie van Mensen in Nood een huis-aan-huis inzamelingsactie in Heiloo. Draagbare kleding, schoenen, huishoudtextiel en dekens in gesloten plastic zakken zijn van harte welkom. ontvangt ongeveer een week voor de inzameling speciale zakken, waarin u de kleding, schoenen, huishoudtextiel en dekens kunt depo neren. Deze zakken kunt u op bovenstaande data voor 09.00 uur aan de straat zetten. Let op de actiedag welke de zak aangeeft! Kleding komt goed terecht Gedragen kleding komt altijd goed terecht bij Mensen in Nood. Dankzij de verkoop van de ingezamelde kleding levert de kledingactie een bijdrage aan (nood)hulp- en kinderprojecten. De opbrengst komt in 2001 ten goede aan 'Kinder stem' het kinderprogramma van Mensen in Nood. Kinderstem zet zich overal ter wereld in voor kinderen in moeilijke situaties zoals straat kinderen, werkende kinderen, ex-kindsoldaten. Via langlopende projecten krijgen deze kinderen de kans om naar school te gaan, werk te vinden en zich zo aan de ergste armoede te ontwor stelen. De opbrengst van deze actie wordt bekend gemaakt bij de volgende actie. Vorige actie Bij de vorige inzameling op 11 mei is door KIG 6.080 kg kleding ingezameld. Als uw zak niet is meegenomen Mocht uw 'goedzak' onverhoopt niet zijn opge haald, dan kunt u de kleding deponeren in één van de zeven in Heiloo geplaatste groene kle- dingbakken. In Ypestein staat een ondergrondse container. Deze is oranje van kleur. Ook kunt u het tijdens de openingsuren afgeven bij de Afval- brengplaats aan het Rosendaal 2. Geopend van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur en iedere zaterdag tussen 09.00 en 12.00 uur. Meer informatie Voor meer informatie over de Kledingactie van Mensen in Nood kunt u bellen naar 073-687 10 60. HEILOO - Een column over een lees- club: kan het niet wat meer bij de tijd? En leesclub is van deze tijd! Leesclubs groeien en bloeien als nooit tevoren. Leesclubs zijn zelfs zou succes dat het komende seizoen voor de derde achter eenvolgende keer een nieuwe leesclub start. Zo komt er ieder jaar een lees club bij in Heiloo. Maar wat is dan een leesclub? Dit is een groep boekenliefhebbers, die graag samen met anderen van gedachten wil wisselen over een aantal uiteenlopende boeken. Zo eens per 6 weken komt de leesclub meestal bij elkaar. De leden bepalen met elkaar welke boeken gele zen gaan worden. De bibliotheek advi seert hierin, verzorgt een 6 tal exempla ren van de betreffende boeken en levert daarnaast nuttige aanvullende informatie over schrijver en/of boek. Meestal komt de auteur, die in de boe kenweek in de bibliotheek van Heiloo een lezing houdt ook in het programma voor. Komend jaar is dat Rosita Steen beek. Andere namen die in de leespro gramma's veelvuldig opduiken zijn R. Peper, R. Dorrestein,T. Rosenboom en A. Enquist. Een van de leuke dingen aan een lees club is dat je ook boeken leest die je anders nooit gepakt zou hebben en dat je soms heel anders tegen schrijvers en boeken aan gaat kijken. De mening van anderen kan heel treffend en inspire rend zijn. Zo had een deelnemer van een leesclub in het afgelopen seizoen moeite met een bepaald boek maar werd ze toch door de overige leden van de leesclub overgehaald om door te zetten getuige haar opmerking 'Hier kom ik niet mak kelijk door heen, maar ik ga het toch weer proberen als jullie zo enthousiast zijn'. En wat ik haast zou vergeten: lezen in leesclub is vooral gezellig! Zoals gezegd start de bibliotheek ook het komend jaar weer een leesclub: 'De Egelantier' (de naam van het biblio theekgebouw, dat begin 2003 op de hoek Westerweg Stationsweg in ge bruik zal worden genomen). Er hebben zich al een aantal deelne mers aangemeld, maar er zijn nog en kele plaatsen vrij. Lezen in een leesclub... misschien iets voor u? Robert van de bibliotheek HEILOO - Zaterdag 18 augustus werd de eerste §traatbarbecue in de Heiloose Zevenhuizerlaan gehouden. De barbe cue was een initiatief van een aantal buren die de medebewoners van de Zevenhuizerlaan wel wat beter wilde leren kennen en het feit dat het 30-kilo- metergebied is geworden ook wel een feestje waard vond. Begin juni peilden zij door middel van een brief de inte resse voor een 'BBQ' bij hun laangeno ten en na een stortvloed van positieve reacties werd besloten de barbecue definitief te gaan organiseren. Inmiddels hadden zich 105 volwasse nen en 35 kinderen opgegeven. Een extreem hoge score, die het organisatie comité in eerste instantie niet verwacht had. Naast aandacht voor de inwendige mens was er voor muziek en een springkussen voor de kinderen ge zorgd. De straatbarbecue begon om 17.00 uur en het middengedeelte van de straat werd door de gemeente afge sloten waarna het feest kon beginnen. HEILOO - Ook voor de seniorenbil jartclub "t Treffertje', die speelt in de biljartzaal van het ouderencentrum 't Trefpunt Heiloo, gaat de competitie voor het komend seizoen weer begin nen. Voor de groepen op de maandag middag, de dinsdag- en donderdagoch tend gelden de bekende tijden voor het librespel. Bij voldoende belangstelling, ook van de deelnemers van de genoem de groepen, wil het bestuur een groep samenstellen, die het bandspel gaat spelen op de woensdagmiddag. Uw belangstelling kunt u kenbaar maken aan Piet Nanne, tel. 072-5333427, en Jan van Diepen, tel. 072-5333252. HEILOO - Op donderdag 30 augustus brengt de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen, afdeling Heiloo, een bezoek aan de stad Brugge in België. Een rondleiding door de binnenstad, een boottocht, en eventueel een bezoek aan het Memlin-museum staan op het programma. U kunt hiervoor uw vrije reisdag gebruiken tot aan de grens, daarna reist u verder met korting naar Brugge. Met de sneltrein van 7.42 uur vertrekt u uit Heiloo, de aankomst in Brugge is om 11.45 uur. Opgave (tot 25 augustus) en informatie bij Anneka Kager, tel. 072-5332935 (tussen 19.00- 20.00 uur). HEILOO - Zaterdag 25 augustus speelt de Condor Golfclub uit Heiloo voor de twaalfde keer de 'Henk Kaandorp Cup'. De hoofdwedstrijd van de club wordt gespeeld op de Golfbaan Spaarnwoude met een deelnemersveld van 52 golfers.Titelverdediger is Ard de Wit die vorig jaar met een score van 63 slagen en een birdy op de laatste hole nipt eerste werd met een slag voor sprong op Thomas Magermans en Paul Las van Bennekom. Op Spaarnwoude speelt de plaatselijke golfclub ieder jaar aan het eind van augustus een eve nement waarin profgolfers samen met amateurs de baan rond gaan. Dit wordt groots aangepakt en de hele golfbaan krijgt met extra vlaggen en tenten een professionele uitstraling. De traditie wil dat in hetzelfde weekend de Condor Club haar toptoernooi speelt. Hieraan wordt door de club ieder jaar een thema ver bonden. In het verleden heeft het toer- HOIE 4B LENGTE 101 STROKE REGIONAAL - Het Noordhollands Jeugdorkest begint op 1 september aan een nazomerconcertserie met een gloednieuw repertoire. Dit jeugdorkest werd in 1962 opgericht en is in bijna veertig jaar uitgegroeid tot een vol waardig jeugdsymfonieorkest van se- mi-professioneel niveau. Het NHJO vormt de schakel tussen muziekschool en conservatorium, een plaats waar circa 90 talentvolle jongeren tussen de 13 en 23 jaar orkestervaring op kunnen doen. De basis voor de muzikale en sociale vorming wordt gelegd in het jaarlijkse zomerkamp, een serie concer ten op podia door de hele provincie laten in september het resultaat zien en horen. Doordat de orkestleden zelf invloed hebben op de te spelen orkestwerken wordt er met gedrevenheid en veel ple zier gespeeld en ontstaat er een pro grammering van afwisselende en ver rassende stukken die een breed publiek aanspreken. Dat het sociale en muzika le klimaat van het NHJO de leden in spireert mag blijken uit het feit dat men gemiddeld 4 jaar lid blijft en dat zich uit de orkestleden vele kleinere ensembles vormen die hun muzikale talenten op de jaarlijkse solistenavond op het podi um brengen. Vele van de oud-orkestle den hebben hun bestemming gevonden in de muziek. Zoals bij ieder orkest ver trekken er ook bij het NHJO weer leden in verband met studie elders of dat ze een leeftijd hebben bereikt die niet meer in het jeugdorkest past. Nieuwe leden zijn uiteraard van harte welkom. De audities zijn op 29 septem ber in de muziekschool te Heiloo. Er is weer plaats voor verschillende instru menten. Info: Yvonne Bakker, tel. 06- 17074600. Het Noord-Hollands Jeugdorkest. De vaste dirigent van het NHJO is Pieter-Jan Olthof. Olthof genoot zijn opleiding aan het Koninklijk Con servatorium in Den Haag. Als muziek leraar is hij verbonden aan de Adriaan Roland Holstschool in Bergen. Onder de bezielende leiding van deze dirigent zal het Noordhollands Jeugdorkest dit de komende concerten onderstaande werken spelen: E Schubert Symfonie nr. 8 in b "onvoltooide"; P. Vasks, con cert voor althobo en orkest; N. Rimsky- Korsakov, Sheherazade op 35. De concerten worden gehouden op 1 september in Theater De Vest, Ca nadaplein 2, in Alkmaar om 20.15 uur; op 2 september in Dominicuskerk, Spuistraat, in Amsterdam om 15.00 uur; op 8 september 2001 in de Oosterkerk, Grote Oost 58, in Hoorn om 20.15 uur. De toegangsprijzen voor volwassenen kosten f 22,50, voor donateurs 65+ cjp student f 17,50 en kinderen tot en met 12 jaar betalen f 10,- entreegeld. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de zaal en telefonisch te bestellen bij het secre tariaat van het NHJO, mevrouw M. Eijzenga, tel. 072-5742992. Info bij het secretariaat Stichting Vrienden van het NHJO, mevrouw T. Wagenaar, tel. 0228- 562722. nooi al in de Viking, Jungle en Down Under stijl gestaan. Dit jaar is de cup omgedoopt in de Hannibal Kaandorp Cup naar dr.Hannibal Lecter de hoofd persoon uit de film The silence of the lambs. De aankleding, de prijzen, de polo's en ook de catering staan in het teken van de geniale massamoordenaar. De win naar van het toernooi zal in een top vorm moeten steken om de rest van het veld te overtreffen. Jan Zuurbier (kam pioen in 1999) staat weer op scherp. Vaste waarde op het toernooi is Fred Admiraal die voor de tiende keer meedoet. Hij finishte de laatste zes edi ties in de top vijf en zal daar ook nu zijn best weer voor doen. Verder is veteraan Piet Nolta altijd goed voor een sterke ochtendronde. Publiek is van harte wel kom en de toegang is gratis. De ont knoping van de dag zal rond 16.00 uur zijn, waarna de prijsuitreiking en de slotceremonie nog enkele aangename uren met zich meebrengen. CASTRICUM - Op zondag 2 septem ber organiseert de Plusactiviteiten in het Bonhoeffercollege op de Kieft- straat 20 in Castricum een Open Dag van 11.00 tot 14.00 uur. De Plusactivi teiten organiseert in 2001-2002 meer dan 240 cursussen op het gebied van bedrijf en beroep, computers, creativi teit, dans, educatie, gezondheid, hobby en vrije tijd, kunstzinnige vorming, mens en samenleving, muziek, persoon lijke verzorging, recreatie, sport, talen en typen. Het in juni huis-aan-huis verspreide Plusactiviteitenprogramma 2001 -2002 ligt bij de bibliotheken in de gemeenten Akersloot, Beverwijk, Castricum, Eg- mond, Heemskerk, Heiloo, Limmen, Uitgeest, Velsen-Noord, en Wijk aan Zee, de Rabo-bank, boekhandel Laan in Castricum en het Bonhoeffercollege. U kunt alle .informatie vinden op: http://members.tripod.com/plusactivi- teiten. Medewerkersvan Plusactivitei- Computercursus voor ouderen. ten zijn telefonisch bereikbaar op werkdagen van 09.00 tot 16.00 uur op tel. 0251-659119. HEILOO - Wijkvereniging Ypestein organiseert op zondag 2 september op het bedrijventerrein de Oude Werf een skeelerwedstrijd. De wijkvereniging wil iedereen vriendelijk verzoeken de weg op deze dag vrij te houden, zodat de kinderen en eventueel ouderen onge stoord gebruik kunnen maken van de weg. Daar de gemeente vrijdag voor de wedstrijd de weg nog zal vegen hoopt de vereniging dat ook op deze dag de weg al zoveel mogelijk vrij, wordt gehouden. CASTRICUM - Het laatste concert in de serie zomerconcerten zal worden gehouden in de Hervormde kerk, Kerkpad 1 in Castricum op maandag 27 augustus om 20.00 uur door Olja Buco uit Amsterdam. Kaarten zijn ver krijgbaar vanaf 19.30 uur aan de kerk. De toegangsprijs bedraagt f 8.50 en voor houders van pas 65+ en CJP f 7.-. Drie kanshebbers voor de Hannibal Kaandorp Cup, vlnr. Jan Zuurbier, Thomas Magermans en Paul Las van Bennekom. HEILOO - De Kamer van Koophandel Noord-west-Holland organiseert woensdag 12 september om 17.00 tot 20.30 uur in Motel Heiloo een bijeen komst met vijf workshops onder de titel 'Laat uw stem horen'. Deelname aan de workshops is gratis. De reacties in de workshops geven de kamer van koop handel een belangrijke indicatie waar zij haar activiteiten op gaat richten zodat gezamenlijk wordt zorggedragen voor een optimaal economisch klimaat in Noordwest-Holland. In de eerste workshop 'Visie op de vijf de Nota Ruimtelijke Ordening' wordt de reactie van het nieuwe Samen werkingsverband Noordwest 8 bespro ken. Deze organisatie heeft een duur zaam ruimtelijk totaalconcept voor het gehele gebied Noordwest-Holland ge schreven. In de tweede workshop 'Sig naleren wijzigingen van bestemmings plannen' bepreekt de kamer het Ruim telijk Ordeningssysteem en gaat dieper in op wijzigingen in bestemmingsplan nen en de consequenties voor het bedrijfsleven. >e derde workshop heet 'Internet, Elektronisch Paspoort en Basis Be drijven Register'. Steeds meer produc ten en diensten komen beschikbaar via het internet. De workshop laat zien hoe ondernemers hun zaken bij de kamer via internet kunnen regelen. De vierde workshop gaat over de 'Ontwikkeling van de detailhandel, de stedelijke vernieuwing' en de gevolgen daarvan voor ondernemers. In de vijfde workshop 'Producten en diensten van de kamer van koophandel' maakt u kennis met een aantal producten en diensten, zoals seminars, cursussen, de mogelijkheid tot een gesprek toege spitst op uw situatie, coaching door een ervaren ondernemer en dergelijke. Geïnteresseerden, in het bijzonder ondernemers, worden van harte uitge nodigd deel te nemen aan de works hops. U kunt zich voor één of meerde re workshops tot 30 augustus opgeven via www.alkmaar.kvk.nl, per telefoon, 072-51957963 of 072-5195795, per e- mail; czeilstra@alkmaar.kvk.nl. Aan het programma zijn geen kosten verbon den. Museum van Ëgmond Kleine thema-tentoonstelling 'Het mu seum te kijk', zondag tot en met vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur, op dinsdag, woensdag en donderdag ook van 19.00 tot 21.00 uur, Zuiderstraat 7. Galerie Om de Noord Tekeningen, aquarellen, olieverfschil derijen en grafiek van Ewoud de Groot en anderen, van donderdag tot en met zondag van 12.00 tot 18.00 uur, Prinses Marijkestraat la in Egmond aan Zee. Galerie Conny van Kasteel Van 27 juli tot en met 23 september expositie van Yvonne Kracht, Henk van Trigt, Go de Graaf. E.R. Nele en Pino Barilla in de galerie aan de Noorderstraat 4 in Egmond aan Zee, te zien van donderdag tot en met zondag tussen 16.00 en 20.00 uur. Gesloten van 23 augustus tot en met 2 september. Prins Hendrik Stichting Expositie van maritieme kunst van Thijs Zwart, Leo Bersee en Simon Kansen, dagelijks van 09.00 tot 17.00 uur, Voorstraat 141.Tot 16 september. Historisch Informatie Centrum Expositie 'Het Slot op den Hoef, elke zondag van 14.00 tot 17.00 uur, aan de Slotweg 46, Egmoqd aan den Hoef. Tot 28 oktober. Galerie De Kapberg Tot en met 26 augustus expositie van schilderijen en tekeningen van Nico Rypkema, beelden van Jet Schepp en grafiek van Gerard van Rooij, te zien van donderdag tot en met zondag van 13.30 tot 17.00 uur en na tel. afspraak, 5062645. NH kerkje Expositie van werk van Janny Veenstra, te zien tot en met 26 augustus op zater dag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur in het kerkje aan de Abdijlaan. Abdij kaarsen Vlinderexpositie van broeder Frans, in de tuin en binnen, te zien van maandag tot en met zaterdag tussen 10.30 en 16.30 uur, Vennewatersweg 27, Eg- mond-Binnen, tot en met 25 augustus. Kerkdiensten Samen Op Weg Gemeente Witte Kerk Zonda® 10.00 uur: ds. FJ. van der Wind. Hervormde Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur: ds.H.C. van het Maalpad. Rooms-katholieke kerkdiensten Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: eucharistieviering met Herenkoor, voorganger H. Hel sloot. Zondag 10.00 uur: woord- en communieviering met dameskoor, voorganger T. Walstra. Kapel GGZ Willibrord Zondag 10.00 uur: woord en commu niedienst, m.m.v. oecumenisch zang groepje, voorganger pastor M.J. van Bolhuis. OL Vrouw ter Nood Zondag 10.30 uur hoogmis, 15.00 uur lof met rozenkransgebed in de kleine kapel. Dinsdag en donderdag 09.30 uur eucharistie viering bij de Julianazusters. Woensdag en vrijdag om 08.30 uur eucharistieviering in de kleine kapel. H. Corneliuskerk Limmen Zaterdag 19.00 uur: woord en commu nieviering met cantoren, voorganger pastor T.Walstra. Zondag 10.00 uur: woord- en communieviering met gemengd koor, voorganger pastor M. Strack van Schijndel. Egmond-Binnen Diensten zaterdag 19.15 uur; zondag 10.30 uur. Egmond aan den Hoef Diensten zaterdag 19.00 uur; zondag 10.30 uur; woensdag 09.30 uur. Egmond aan Zee Diensten zondag 09.00 uur, woensdag 09.30 uur. English Church Heiloo 't Kruispunt, Maas Geesteranusweg. English speaking service every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome, Sunday school and creche facilities. Evangelische Gemeente Egmond Dinsdag 19.30 uur: bijbelstudie in het Dorpshuis, Hanswijk 1, Egmond aan den Hoef. Geest en Kracht Volle Evangelie Gemeente. Zondag dienst om 10.00 uur in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. Kin- derdienst aanwezig. Inlichtingen: tel. 0299-427509. BS EGMOND - Op zondag 26 augustus organiseert de Stichting Historisch Egmond een programma met als thema 'Het Slot op den Hoef. In het His torisch informatiecentrum (HIQ te Egmond aan den Hoef, krijgt u een rondleiding door de expositie over het eens grootste middeleeuwse kasteel van Nederland. Schilderijen geven een tijdsbeeld van het kasteel en foto's geven een overzicht van de opgravin gen in de jaren 1934-1937. Veel van de destijds opgegraven voor werpen zoals drink- en eetgerei, wapens en gebruiksvoorwerpen liggen tentoongesteld. Door middel van een driedimensionale presentatie kunt u een kijkje nemen in het kasteel en kunt u zich een indruk vormen van hoe het kasteel er destijds moet hebben uitge zien. Aansluitend aan de rondleiding wordt er een wandeling gehouden door het historisch deel van Egmond aan den Hoef. Onder leiding van een gids krijgt u het verhaal over de ontstaans geschiedenis daarvan en de vele mooie panden te horen. Tot slot worden ook de fundamenten van het Slot op den Hoef bezocht. Het programma start om 14.00 uur in het Historisch Informatiecentrum, Slotweg 46, Egmond aan den Hoef. De kosten voor deelname bedragen f 3,- per volwassene en f 1,- per kind. Aanmelden kunt u via mevrouw N. Wolf, tel. 072-5062344. Parkeerruimte is voldoende aanwezig, ook aan de ach terzijde. EGMOND - Op het terrein aan de Herenweg in Egmond aan den Hoef wordt op zondag 26 augustus van 11.00 tot 16.00 uur een kofferbakmarkt gehouden. Deelnemers kunnen vanaf 9.00 uur hun spulletjes uitstallen. Voor bezoekers is de toegang gratis, er is par keergelegenheid op het terrein. De kofferbakmarkt is een leuke en gemak kelijke manier om spullen te verkopen. U kunt u spullen direct naast de auto uitstallen. U heeft dan een ruime plek om te verkopen. Voor meer informatie kunt u bellen met tel. 06-55346385. HEILOO - Op zaterdag 25 augustus van 10.00 tot 13.00 uur houdt de Stichting Ouderenwerk weer een twee dehands boekenmarkt in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. De opbrengst is zoals altijd bestemd voor de door de Stichting georganiseerde sociaal culturele activiteiten en goede doelen. Als u nog boeken en platen teveel heeft, dan is daar zeker een goede bestemming voor. Bel met tel. 072-5331297, dan worden de spullen opgehaald. Maar brengen naar 't Trefpunt kan natuurlijk ook. Algemene informatie: 072-5332879 Vermiste en gevonden dieren: 072- 5616106 Knaagdieren: 072-5119998 Honden en katten Akersloot: 0251 - 310079 Asiel: 072-5114861 Dierenambulance Noord-Kennemer- land: 072-5150173 (alarm) en 072- 5150085 (informatie) Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Kids for animals: 072-5336180 Vermist Cyperse poes, voor witte voetjes, achter kniekousen, 1 jr. Mooyeveld, Egmond- Binnen. Halflangharige zwart/witte Noorse bos kat, gec. kater, 3 jr. Hogeweg, Limmen. Donkercyperse gec. kater, wit befje, buik. poten, 14 jr. Rosendaal, Heiloo. Cyperse poes, linkerkant van de snuit wit, doorlopend naar kin en bef, witte buik en achterpoten, voor witte voetjes, Baetenburg, Heiloo. Inl.: 072-5616106. Gevonden Zwart poesje, grote witte bef doorlo pend naar 1 voorpoot, wit onder de buik en witte sokjes, Mozartlaan, Akersloot. Silvertabby ongec. kater, Strand Noord, Egmond aan Zee. Lapjespoes, zwart/donkergrijs, met rood/witte neus, witte bef en buik, De Boekei, Akersloot. Perzische poes, lichtrood/crème, Trom penbergstraat, Egmond aan Zee. Schildpadpoes, achter 1 licht voetje, nek aan de ene kant zwart en aan de andere kant bruingeel, Burg. Nieu- wenhuysenstraat, Limmen. Zwart poes, wit naast de neus, witte kin, bef, borst, buik en voetjes, achter 1 kniekous, grote witte staartpunt, Rijksweg, Limmen. Lichtrood katertje, witte hals en kin, witte buik en pootjes, Keldercroftlaan, Heiloo. Inl. 072-5616106. HEILOO - Maandag 27 augustus begint de klaverjasclub EHK weer aan het nieuwe seizoen. Liefhebbers van het klaverjasspel kunnen zich aanmel den. Er wordt bij ons niet met mes op tafel gespeeld, maar voor de gezellig heid. Aanmelden kan bij de bestuursle den (liefst na 6 uur) de heer K. Knegt, tel. 072-5334056 of de heer A. Leurink, tel. 5334366 of op de wekenlijkse speel avond (maandag) in het Open Huis boven het Winkelcentrum 't Loo, aan vang 20.00 uur. HEILOO - Deze weken viert hockey vereniging De Terriërs hun 50-jarig bestaan. In het kader daarvan vinden tal van activiteiten plaats, waaronder een clinic voor jeugdteams op 31 augus tus en een clinic op 21 september met als bijzonderheid de komst van tal van internationals, waaronder Olympisch goudwinnaar Erik Jazet (ex-Terriër). HEILOO- In de kleine zaal van sport hal 't Vennewater opent de Damclub Heiloo op donderdag 6 september mid dels een ledenvergadering haar 65ste seizoen. Ook niet-leden, die de dam sport toch een warm hart toedragen, zijn op die avond uiteraard van harte welkom. De vergadering begint om 19.30 uur. ALKMAAR - De Centrale Biblio theek Alkmaar en de Onderwijswinkel Alkmaar organiseren dit jaar de Onderwijsmarkt voor Volwassenen. De markt wordt gehouden in de Centrale Bibliotheek bij de grote kerk, Gast huisstraat 2. Op 25 augustus kan ieder een tussen 11.00 tot 15.00 uur terecht voor informatie over opleidingen en cursussen in Alkmaar en de regio. Op deze markt brengt de Onderwijs winkel de nieuwste (gratis) gids 'van ABC tot Drs', uit, met daarin een over zicht van de opleidingen in Alkmaar en de regio. Daarnaast kunt u voor alle informatie en vragen over onderwijs terecht op de spreekuren van de Onderwijswinkel. Deze zijn dinsdag, woensdag en vrijdag van 9.30 tot 12.00 uur, woensdag van 13.00 tpt 16.00 uur en donderdag van 19.00 tot 21.00 uur. Hier zijn geen kos ten aan verbonden. Het adres is Tes- selschadestraat 17 in Alkmaar, tel. 072- 5152385. EGMOND - Op dinsdag 28 augustus om 19.00 uur gaat PWN-boswachter Patrick Wijker met belangstellenden op pad in de duinen bij Egmond aan Zee. Dit gedeelte van het duin draagt de sporen van het vroegere gebruik van het gebied door de Egmonders. Mede daardoor is het unieke Zeedorpen- landschap ontstaan. Van de bedreigde plantsensoorten in Nederland komen er liefst 97 in het Noord-Hollands Duinreservaat (NHD) voor, waarvan 22 speciaal in het Zeedorpenlandschap. De deelname is beperkt tot 25 perso nen, dus wie het eerst komt wie het eerst maalt. Het Zeedorpenlandschap rondom duindorpen kon ontstaan doordat de dorpsbewoners het duin gebruikten. Zo werden duinvalleien afgegraven om wat gewassen te verbouwen. Struwelen werden gekapt als brandhout en er was lokale begrazing en beweiding met hier daar aardappellandjes. Al deze klein schalige activiteiten leidden tot het ont staan van zeldzame vegetatietypen. Er zijn veel bijzondere planten te vinden. Van de droge duinvegetaties zijn die van het Zeedorpenlandschap het meest soorten- en bloemrijk. Aanmelding via bezoekerscentrum De Hoep, tel 0900-7966288. Dit telefoon nummer is van dinsdag tot en met zon dag tussen 10.00 en 17.00 uur te^berei- ken. De kosten bedragen 5 gulden per volwassene en een rijksdaalder voor kinderen. Een geldig toegangsbewijs voor het Noord-Hollands Duinreser vaat is nodig. De excursie vertrekt van af de parkeerplaats van het NHD aan de Kerkdijk, te Egmond aan Zee. (te gen over het oude gemeentehuis van Egmond). ALKMAAR - Zaterdag 1 september houdt de Volksuniversiteit Alkmaar weer de Open Dag in de Scholen gemeenschap Willem Blaeu aan de Robonsbosweg te Alkmaar. Belang stellenden voor ëen cursus van de Volksuniversiteit kunnen zich dan nader oriënteren over de tientallen opleidingen en cursussen, die eind sep tember van start gaan. Op die dag zijn van half 11 tot half 4 alle docenten aanwezig om de nodige informatie te geven. Voor degenen, die dat nog niet hebben gedaan, kan er ter plaatse ingeschreven worden. Naast de vele taai-cursussen, op diverse niveau's zijn er vele andere mogelijkheden zich te ontwikkelen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 6