Suikerspin en vet kuif op Rock- n-Roll Street festival Fietscursus voor senioren f 12,50 Slagerij Kramer gemeente LEUKE VAKANTIE GEHAD...?? CASSIS CAKE WEEKRECLAMÉ 4 HALEN 3 BETALEN 4 HALEN 3 BETALEN J UITKIJKPOST - 22 AUGUSTUS 2001 - PAGINA 8 TIOS introduceert 'baltiek' Volleybalvereniging KB O afdeling Limmen Oranje Wit weer van start Bibliotheek Limmen laat senioren kennismaken met nieuwe media Jongerencentrum Conquista weer volop in beweging HSV Limmen Nieuws Dan wordt het hoog tijd om met de buren even na j te praten, en wij doen daar gezellig aan mee... nu voor **zéér luxe opgemaakt voor 6-8 pers.!! Vergeet ook ons iBITIOn j spijsbroodniet... het kan nog nét Aanbieding geldt alleen op vrijdag en zaterdag a.s. f ïPuttevb fJfieHaUfóitcn HïakkmtJ/ <s Expositie van Sengers KIPFILET 1 kilo 15,95 4 VARKENSOESTERS 10,00 3 RUNDERSTEAKS 10,00 BOOMSTAMMETJES SLAVINKEN PEKELVLEES 150 gram, 3,30 CIMA ALLA GENOVESE iets bijzonders, heerlijk op de boterham geldig donderdag t/m woensdag Westerweg 160 - Heiloo - Telefoon 5330991 Wij zoeken nog iemand voor de zaterdag, liefst wat ouder persoon. Verleende bouwvergunningen!-toestemming d.d.: Ontvangen aanvragen bouwvergunning en meldingen bouwvoornemen d.d.: Wie verdient er een Lintje? Vergunning voor het verkopen van kleding A Informatierubriek van de gemeente Limmen. Inlichtingen en reacties: Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen. Telefoon 072 5051456 Chemisch Afval (KCA) Ophalen Oud papier Heggenschouw in Limmen f AKERSLOOT - Van vrijdag 24 tot en met zondag 26 augustus staat Aker sloot in het teken van 'Rock-'n-Roll Street'. Drie dagen lang is er van alles te beleven en vooral de liefhebbers van nostalgie komen ruimschoots aan hun trekken. Op vrijdagavond is er een grote nacht- markt waarop koopjesjagers hun hart kunnen ophalen. Duizenden artikelen verdeeld over een groot aantal verlich te kramen trekken traditiegetrouw dui zenden mensen naar Akersloot. Op de markt zijn een aantal oude ambachten te bewonderen, waaronder manden vlechten, zeil maken, glas graveren, en mosterd maken. Dit jaar heeft de omroeporganisatie TV Noord-Holland besloten die avond af te reizen naar de nachtmarkt in Aker sloot om met een grote promotie trail er het bekende 'Zomercafé' vanaf de markt te presenteren. De nachtmarkt begint om 19.00 uur en eindigt rond middernacht. Dit weekend heeft niet voor niets de naam gekregen van Rockvn Roll Street. Op vrijdagavond treden verschillende rock-vn-roll bands op met daarbij namen als Mad Fred en The Maniacs, The Barnstompers, The Stacy Cats en de Catyanks. In de grote tent op het Wilhelminaplein en in café De Vriend schap vinden deze optredens plaats vanaf 20.00 uur. Op de nachtmarkt is er natuurlijk ook veel vertier voor de kinderen. De toe gang tot zowel de nachtmarkt als bij de rock-Nn-roll bands is gratis. Solexrace rond de kerk. Zaterdag 25 augustus staat Akersloot in het teken van de bekende en beruch te Solexrace, dit in combinatie met rock-'n-roll muziek. De organisatie van de Solexrace is ook dit jaar in handen van de Solexclub T Rolletje, een ver eniging met ruim tweehonderd leden. Er zal die avond in verschillende klas sen worden gestart, de specials, waarbij opgevoerde Solexen snelheden beha len van ruim negentig kilometer per uur. De A-klasse voor Solexen met een snelheid van 45 tot en met 60 km/u, de B-klasse met een snelheid die ligt tus sen de 35 en 45 km/u en tenslotte de ludieke klasse waarin de snelheid niet belangrijk is maar het rondrijden op authentieke solexen met natuurlijk een lange leren jas, pothelm en klompen. Desorganisatie verwacht zo'n vijfenze ventig deelnemers aan de start. De keu ring is vanaf 15.00 uur. Mochten er mensen zijn die geen uitnodiging heb ben ontvangen maar die toch mee wil len rijden dan kunnen zij zich op het Wilhelminaplein bij de organisatie mel den. Vanaf 19.30 uur scheuren en brullen de Solexen het 'rondje om de kerk' en vanaf dat tijdstip valt ook rock-'n-roll muziek in de grote tent op het plein en in de Vriendschap te beluisteren. Deze avond treden onder andere The Midnight Ramblers, The Reno Bro thers en het King Size Trio op. De Comer Cats. LIMMEN - Klimmen, springen, klaute ren, duikelen', balvaardigheid en sprin ten. Baltiek is een combinatie van fit ness, soepelheid, balans en kracht voor jongens, die eigenlijk niet voor bijvoor beeld maar één balsport willen kiezen en die allerlei spel- en sportvaardighe- den willen 'leren beheersen. TIOS gaat dit sportuur, dat 'baltiek' genoemd wordt omdat die naam asso ciaties met allerlei sporten oproept, geven voor jongens van 6-8 jaar (maxi maal in groep 4), op maandagen van 15.45 tot 16.45 uur, in de sporthal aan de Hogeweg. De lessen worden bege leid door een trainster met een grote ervaring in alle te geven activiteiten. Bel voor aanmelding naar de ledenad ministratie van TIOS: Sitha Hollen- berg, tel. 072-5052505 of kom gewoon even kijken op de les. LIMMEN - Volleybalvereniging Oran je Wit gaat weer van start met haar acti viteiten. Op donderdag wordt begon nen met de trainingen in sporthal de Enterij. Nieuwe gezichten zijn altijd welkom en daarom wordt u van harte uitgenodigd om eens met een training mee te doen. Voor oud, jong, recreatief en competitiespelend is er binnen Oranje Wit altijd plaats. De trainingstij den van volleybalvereniging Oranje Wit zijn. Jeugd tot en met 12 jaar, don derdagavond 18.00-19.00 uur; jeugd 13+, donderdagavond 19.00 tot 20.30 uur; recreanten, donderdagavond 19.15 tot 20.45 uur; damescompetitie, don derdagavond 19.15 tot 20.45 uur; heren competitie, donderdagavond 20.45 tot 22.15 uur. Voor meer informatie kunt u bellen met Sandra Wempe, tel.072- 5053260. LIMMEN - Op maandag 3 september organiseert de plaatselijke KBO van Limmen weer een open dag, waarbij iedere 50+-er van Limmen wordt uitge nodigd. Deze dag start om 10.00 uur in de Burgerij. Op deze dag zal besproken worden wat men allemaal het komend seizoen kan verwachten en ook zal men kennis kunnen maken met het bestuur 'KBO-CAL'. Het KBO-koor zal optre den en rond 12.00 uur vindt een geza menlijke broodmaaltijd plaats, 's Mid dags zal burgemeester H. van Kaar, het een en ander vertellen over het gemeentebestuur. De sluiting van deze dag is rond 14.30 uur. Als u aan de broodmaaltijd wilt deelnemen, dan moet u zich wel voor 31 augustus aan melden bij mevrouw R. Min, Stet- laantje 3, tel. 072-5051434 of bij de heer V. Groot, Meidoornlaan 35, tel. 072- 5052042. Vetkuif en suikerspin Zondag 26 augustus is naast de vele rock-vn-roll bands ruim baan gereser veerd voor de oldtimers, motoren, nos talgische brommers en Solexen. De organisatie verwacht zo'n honderd old timers te presenteren op dit gratis toe gankelijke oldtimerfestival. Prachtige Amerikaans wagens, veel Cadillac's dit jaar vanwege de medewerking van Cadillac club Nederland. Daarnaast zullen er eigenaren van allerhande old timers, van T-Ford's tot NSU; juweeltjes waarop de bezitters uiterst trots zijn. De oldtimers starten 's morgens om half elf met een rondrit door de buurt- gemeente en vanaf 13.00 uur staan zij te pronken op de Julianaweg, op de Kerklaan en in omliggende straten. Ook de leden van de Crazy Rockers, een club van nostalgische racemotoren is weer present in Akersloot. Prachtige oude racemotoren met namen als BSA, Norton enz. staan vanaf 14.00 uur te pronken op een speciale plaats op het Wilhelminaplein. Deze jongens starten hun tocht vanaf Amsterdam en hebben vanwege Rock-vn- Roll Street Aker sloot in hun programma opgenomen. Het lichtere pronkwerk komt van de authentieke brommers en solexen, deze gewilde brommertjes uit het begin van de jaren zestig staan deze middag even eens op het plein met daarbij verschil lende NSU Quickly's en prachtige So lexen. Veel vetkuiven, petticoats en natuurlijk.de bekende klanken van de vele rock-vn-roll bandjes. Toppers als The Corner Cats, Pipeline N61 en Uncle Luke's Cousins zullen deze middag en avond de muziek verzorgen. De organi satie hoopt dat veel mensen dit week end hun oude rock-vn-roll kleding uit kast zullen halen. Tijdens het weekend zullen meerdere kapsters aanwezig zijn om de mensen te voorzien van een vet kuif of suikerspin. De organisatie van dit weekend is in handen van de nieuw opgerichte stich ting Rock-vn-Roll Street Akersloot in samenwerking met de plaatselijk hore ca en Solexclub st Rolletje. Meei informatie op tel. 0251-312866. LIMMEN - In het dagelijks leven krijgt men steeds vaker te maken met nieuwe technische snufjes. Eerst kwam de tele foon, toen de radio en tv, daarna de video en cd-speler. Nu halen mensen steeds vaker de informatie die ze nodig hebben van een cd-rom of van het internet. Iedere verandering bood de mens ongekende mogelijkheden. Het Horizon College organiseert in samen werking met de bibliotheek Limmen een cursus voor volwassenen die niets van computers weten. Het is ook niet nodig dat u thuis een computer heeft. Het gaat er juist om, dat u de nieuwe media leert gebruiken op plekken waar u die in de samenleving tegen kunt komen. In deze cursus leert u werken met een toetsenbord en een computer, maakt u kennis met de mogelijkheden van de bibliotheek, leert u de geautomatiseer de datalogus van de bibliotheek gebrui ken, leert u opzoeken met behulp van cd-rom, internet en 'de naslagcomputer met ondermeer de reisplanner van de NS, er komt iemand van de Rabobank vertellen over de telebankieren en de euro. Bij de opzet van de cursus is tijd vrij gemaakt voor uw eigen leerwensen. Vindt u het moeilijk om te faxen, uw voice mail of video te bedienen? Kunt u uw telefoon doorschakelen en opbellen met doorkiesnummers? Het program ma van de cursus wordt in overleg met u ingevuld. De cursus is bedoeld voor 55-plussers. Er wordt gewerkt in een kleine groep van ongeveer 12 deelnemers. De cursus duurt 10 weken en vindt plaats in de openbare bibliotheek Limmen. De cur sus start op donderdagochtend 20 sep tember van 09.15 tot 11.45 uur. De kos ten bedragen f 80,-. U kunt zich aan melden via de balie van de bibliotheek. Na aanmelding wordt u uitgenodigd voor een informatieochtend op 13 sep tember in de bibliotheek van Limmen. Op deze bijeenkomst kunt u zich definitief opgeven. De inschrijving geschiedt op grond van aanmeldingsda tum. LIMMEN - Op donderdag 27 septem ber 2001 wordt door de KBO in Lim men een fietscursus voor senioren georganiseerd. Doel van deze cursus is dat senioren op de fiets veilig aan het verkker kunnen blijven deelnemen. Soms vinden senioren het fietsen in hun omgeving onveilig. Dit is jammer. Met de fiets is het zo makkelijk even boodschappen te doen, een bezoekje af te leggen of een lekker tochtje te maken in de mooie natuur .Daarom worden er cursusdagen voor oudere fietsers georganiseerd onder de naam Veilig en gezond op de fiets'. De Fietsersbond ENFB, VVN en het Ouderenplatform Verkeersveiligheid, hebben in samenwerking met het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Noord Holland het initiatief genomen voor deze cursus. De deelnemers komen op de fiets naar de cursus, die gehouden zal worden in het gebouw de 'Vredeburg'. De fiets is nodig om aan de praktijkproef mee te doen. Een fietsenmaker kijkt of de fiet sen van de deelnemers goed zijn afge steld. Verder laat hij wat materialen zien, die het fietsen comfortabeler kun nen maken. Op de cursusdag wordt de verkeerskennis opgehaald, die een fiets(t)er nodig heeft om veilig te kun nen fietsen. Men heeft de mogelijkheid om een gehoor-, gezichts- en reactietest te doen. Ook worden tips gegeven voor het rij den met de fiets. Het op- en afstappen, de noodstop, bochten rijden en het gebruik van versnellingen worden geoefend. Één les is gewijd aan het vei lig en zelfbewust bewegen door het ver keer. Tenslotte fietsen de deelnemers een kleine route waarin een aantal moeilijke verkeerssituaties voorkomt. Ervaring elders heeft geleerd dat deze cursus interessant en gezellig wordt gevonden. De KBO zorgt voor thee, koffie en een lunch, terwijl er aan het eind van de cursusdag nog even kan worden nagepraat onder het genot van een drankje. Spontane medewerking aan deze cursus wordt verleend door: de Gemeentepolitie, de heer R. Donkers, fysiotherapeut te Limmen, opticien Moen Optiek uit Castricum, Kroone Liefting uit Limmen en 3VO, de Verenigde Verkeers Veiligheid Organisatie. Men kan zich aanmelden bij Vok Groot, Meidoornlaan 35, 1906 WS Limmen, tel 072-5052042. LIMMEN - Op vrijdag 24 augustus gaan de deuren van Conquista voor iedereen weer open. Het nieuwe sei zoen biedt volop 'oude' en nieuwe pro gramma's. De medewerkers hebben genoten van een geslaagd feest en star ten het seizoen met frisse moed. De groep vrijwilligers is uitgebreid met een aantal nieuwe gezichten. Op zaterdag 25 augustus start het pro gramma voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar met het maken van een zomer- collage. Iedereen wordt om 10.30 uur verwacht (en let op!) het duurt tot 12.00 uur, dit in tegenstelling tot vorig jaar. De entree voor het nieuwe seizoen is vastgesteld op f 2,25. Gelukkig heb ben er zich een aantal nieuwe mede werkers aangemeld, zodat de activitei ten van nu af aan weer iedere week kunnen doorgaan. Op zaterdag 25 augustus wordt een spectaculaire en swingende avond gehouden voor tieners van 12 tot 15 jaar. Met deze avond wordt het nieuwe seizoen feestelijk in geluid en is er volop de gelegenheid om vakantiever halen uit te wisselen. De entree is gratis en de deuren zijn geopend van 19.00 tot 23.00 uur. Vrijdag 24 en zaterdag 25 augustus is Conquista voor jongeren vanaf 16 jaar geopend van 20.30 tot 01.00 uur. Behalve uiteraard de bar is er een pool- tafel, flipperkasten, dartbord etcetera. Kom ook eens kijken en maak er samen met de medewerkers van Con quista een gezellige avond van. LIMMEN - Voor de meeste mensen zijn de vakanties afgelopen.Terug in de dagelijkse sleur betekent dit, dat men wel weer wat ontspanning kan gebrui ken. Daarom organiseert HSV Limmen weer allerlei viswedstrijden. De jeugd kan zaterdag 25 augustus aan de slag. Dan wordt namelijk de laatste wed strijd van de competitie gevist. Verzamelpunt is het parkeerterrein bij het voetbalveld en de vertrektijd is 18.30 uur. Het viswater wordt hier bekend gemaakt. De open wedstrijd welke gepland stond op 12 augustus, kon vanwege het slech te weer niet doorgaan. Deze wordt gevist op zondag 2 september. U leest hier volgende week meer over. Ook de ouderen kunnen aan de slag. Zondag 26 augustus vindt in de Hoornse vaart te Oudorp de laatste witviswedstrijd van dit seizoen plaats. Vertrekpunt is garage Schilder om 7.00 uur. U dient zich voor vrijdagavond 19.00 uur op te geven bij Jan Hageman, tel. 5052655. bimmtn Hi>geweg 159 072-5051562 I I a W Akersloot. Julianaweg 17 2 CL Uitgeest, Umgebourt 55, tel. 0251 -312342 co AKERSLOOT - Saskia Sengers (30) exposeert van 17 augustus tot 17 okto ber in de openbare bibliotheek te Akersloot. Tijdens deze expositie staat de zwangere vrouw centraal. „Ik ben vooral geïnspireerd door de kracht die een zwangere vrouw krijgt van het kind dat zij draagt en de verschillende emo ties die tijdens haar zwangerschap naar voren komen. Deze kracht eft emoties heb ik tot uiting gebracht in schilderij en met acrylverf, tekeningen en beel den van keramieek in combinatie met verschillende materialen." Saskia Sengers heeft al verschillende exposities van eigen werk op haar naam staan. Zij maakt gebruik van ver schillende materialen en technieken. Zij wil zich niet beperken tot één enkel materiaal en werkt op zowel het platte vlak als driedimensionaal. Hierin uit zich haar opléiding aan de lerarenop leiding tekenen/schilderen en hand vaardigheid te Amsterdam. Naast het vervaardigen van haar eigen werk geeft zij verschillende cursussen op teken- /schildergebied en keramiek. De expo sitie is te bezichtigen tijdens de ope ningstijden van de openbare biblio theek, Rembrandtsingel 1 te Akersloot. 14.08.01 Dusseldorperweg 114: vergroten van een woning de Wieken 63 vergroten van een woning Rijksweg 55 vergroten van een woning (legalisering) Tegen bovengenoemde beschikking(en) kunnen belanghebbenden op grond van de Algemene wet bestuursrecht binnen 6 weken na de datum van verzending schriftelijk en gemotiveerd bezwaar maken bij het college van burgemeester en wethouders. Nadere inlichtingen kunt u krijgen bij de sec tor Algemene Zaken. 8 vergroten woning 10.08.01 Ratelaar 14.08.01 Zonnedauw 21 en 23 vergroten twee woningen 17.08.01 Kapel weg I -B vergroten woning De aanvragen en meldingen kunt u inzien in het gemeentehuis bij de afdeling Bouw- en Woningtoezicht. Deze publicatie houdt niet in dat bouwvergunning en/of bouwtoestemming wordt verleend. Mensen die zich jarenlang inzetten voor anderen, vaak zonder eigenbelang en in alle bescheidenheid, kunnen in aanmerking komen voor een koninklijke Onderscheiding. Zij moeten daarvoor wel eerst door iemand anders worden voorgedragen. Wie iemand kent die een lintje verdient neemt contact op met het gemeentehuis in de woonplaats van de kandidaat. Voor Limmen neemt u contact op via telefoonnummer 072 505 1456. Decoratie-verzoeken in het kader van de Algemene Gelegenheid 2002 (Koninginnedag) dienen uiterlijk voor I september a.s. ingeleverd te zijn. Bij besluit van 14 augustus 2001 heeft het college van burgemeester en wethouders van Limmen een vergunning afgegeven voor het verkopen van kleding in de Burgerij aan de Dusseldorperweg 64 te Limmen van donderdag 23 tot en met zaterdag 25 augustus 2001 aan: - D.Jansen te Limmen. Belanghebbenden bij dit besluit kunnen op grond van artikel 7:1 van de Algemene wet bestuursrecht binnen zes weken een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij de burgemeester van Limmen, Postbus 9, 1906 ZG te Limmen. Het besluit wordt hierdoor niet automatisch geschorst. Indien onverwijlde spoed dit vereist, kan hangende de bezwaarschriftenprocedure, een voorlopige voorziening worden gevraagd aan de president van de rechtbank te Alkmaar (Postbus 252, 1800 AG). De griffierechten hiervoor bedragen ƒ.225,- 102,10 voor natuurlijke personen en 440,- 199,66 voor rechts personen. Op huishoudelijke producten als verf, lijmen, batterijen,TL buizen, spaarlampen e.d. vindt u vaak een tekening met een rolemmer met een kruis er door. Zo'n vignet betekent "chemisch afval, mag niet bij het gewone huisvuil". Dit chemisch afval brengt u naar één van de halteplaatsen van de chemokar: De chemokar komt vrijdag 24 augustus 2001 naar: De Burgerij op de Kerkweg tussen 13.00 en 14.00 uur; Het Achtkant tussen 14.15 en 15.15 uur. Het is niet toegestaan om KCA bij de halteplaatsen neer te zetten. U dient dit uitsluitend aan het personeel van de chemokar af te geven. Bewaar en vervoer het chemisch afval zoveel mogelijk in de originele verpakking. Als u niet zeker weet of u te maken heeft met chemisch afval brengt u het dan naar de halteplaats. De deskundigen kunnen bepalen of het chemisch afval is. Het is echter niet meer mogelijk KCA bij de gemeentewerf af te geven. Mocht u echter de chemo kar gemist hebben dan bestaat de mogelijkheid om de zaterdag er direct opvolgend uw KCA in te leveren bij de gemeentewerf van 10.00 tot I 1.30 uur. Daarnaast bestaat de mogelijkheid om KCA naar het brengdepot van de gemeente Heiloo te brengen (Roosendaal 2, hoek Kanaalweg) met een legitimatiebewijs en tijdens de volgende openingstijden: ma t/m do 8.00 tot 16.00 uur, vr. 8.00 tot 12.00 uur en za. 9.00 tot 12.00 uur (alleen op oneven weken). Zaterdag 25 augustus a.s. wordt er weer oud papier opgehaald ten oosten van de Rijksweg te Limmen. In de weken van 3 tot en met 14 september 2001 wordt de heggen- en bomenschouw gehouden. In deze weken controleren medewerkers van de gemeentelijke plantsoenendienst of haag- en/of boom takken zo ver overhangen dat passerende weggebruikers hier hinder van ondervinden of gevaarlijke situaties veroorzaken. Dit geldt niet alleen voor de rijwegen, waar het uitzicht geheel of gedeeltelijk kan worden ontnomen, maar zeker ook voor de trottoirs. Overhangende takken en steeds breder wordende hagen maken trottoirs smaller. Ook wordt gekeken naar bomen en coniferen die bij lichtmasten staan. Vaak komt het voor dat de lichtbak volledig is omsloten door bladeren en naalden waardoor het licht niet meer voldoende kan uitstralen. Indien door de medewerkers wordt geconstateerd dat er inderdaad sprake is van hinder/overlast, wordt de bewoner/eigenaar in eerste instantie middels een kort briefje verzocht de haag en/of boom te snoeien. Mocht dit niet het gewenste' resultaat opleveren dan ontvangt de bewoner/eigenaar namens het college van burgemeester en wethouders een brief met het dringende verzoek, op grond van de A.P.V. artikel 2.1.6.3., de haag en/of boom te snoeien. Indien hier geen gehoor aan wordt gege ven dan zal de gemeente de haag of boom op kosten van de bewoner/eigenaar snoeien. Wij gaan ervan uit dat we op uw medewerking kunnen rekenen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 8