Relocatie ondernemers is kwestie van lange adem i Dubbele onderscheiding voor Piet Mulder Liederen en opera aria's in Witte Kerk Heiloo krant SMASH FOR CASH BORDEN NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Open huis A P E L L A (072)5351000 29 AUGUSTUS 2001 liU^JDrukkerij uitkijkpost bv 66e JAARGANG NO. 35 Vogels, vleugels en engelen bij Galerie Amber LIMMEN - Zoals inmiddels traditie geworden is, schreef galeriehoudster Jeannette Coppens een gedicht dat als thema moest dienen voor een groep stentoonstelling. Zoveel kunstenaars lieten zich door haar tekst inspireren, dat de expositie in twee delen gesplitst moest worden. Van onze verslaggever E. Jongerius. Werk van Glenn R. Priester. (foto: André van den Bos) Deel I van de tentoonstelling Vogels, Vleugels en Engelen zal zondag 2 sep tember van 14.00 tot 17.00 uur geopend worden met de feestelijk muziek van gitarist Tom Mulders en saxofonist Frank Stolwijk. Vooraf bezichtiging van de expositie is mogelijk vanaf donder dag 30 augustus. Kunstenaars die zich door vogels, vleugels of engelen lieten inspireren zijn Gerda Kooger en Ya- cintha Reijnders (monoprints en schil derijen), Bibi Kriek (wandpanelen van keramiek, perspex en vezelpapier en een groot staand object), Glenn Pries ter (metalen objecten), Brenda Jonker (beelden op textiel, Elly de Jong, Alie Kalverda, Marga Hessels en Ab van Wijhe met beelden voor in huis of tuin. Elisabeth Leyen met vogels en vlinders in rakutechniek, Ans Wegdam met 'vrije vogels' in keramiek en 'gevleug- de' objecten van hout met papier of zijde van Greet Leuven. Een gevoel van vrijheid, dat is wat Glenn Priester met zijn objecten wil weergeven. Daarvoor, gebruikt hij pig menten uit schone aarde en oxydes op metaal, linnen of hout. Voor Galerie Amber maakte hij drijvende objecten en kleine schildjes waarvan de vormen afgeleid zijn van dingen die onbekende wezens verloren zouden kunnen heb ben. Zijn werk is een metafoor voor het vrij zijn van lichaam en geest. Thema in het werk van Alie Klaverda is de mens in zijn 'dans' om het bestaan het werkelijk kunnen en de fantasie. Het is een onuitputtelijke inspiratie bron. Sinds enige tijd spelen de stoel en de trap een overheersende rol in haar werk. Voor de tentoonstelling maakte zij verschillende beelden die door het thema geïnspireerd zijn. Galerie Am ber, Dusseldorperweg 18, Limmen. De openingstijden zijn donderdag tot en met zaterdag en de le zondag van de maand. De tentoonstelling deel I duurt tot en met zaterdag 29 september 2001. Met de voorgenomen verhuizing naar de Ypesteinerlaan/hoek de Kennemer- straatweg, houdt hofleverancier Rozing de 105 jarige band met Heiloo in stand. Gerard Rozing weet zeker dat zijn fa miliebedrijf nooit uit Heiloo weg gaat. „Wij hebben hier onze vaste klanten kring," vertelt hij. „Als je nieuw gaat bouwen in laten we zeggen Heerhugo- waard, moet je weer van voor af aan be ginnen. Kijk," zegt Rozing terwijl hij de nieuwbouwtekeningen ontvouwt, „het ziet er toch gelikt uit." De nieuwe winkel annex showroom bestaat uit drie met elkaar verbonden torens. Het gebouw wordt 62 meter lang en 19 meter breed. De 'kapberg- vorm' van de nieuwe winkel sluit vol gens architect Sander Douma goed aan op de bouwstijl van de nabijgelegen stolp van de familie Mors. In totaal be schikt Rozing straks over twee keer zo veel ruimte als nu; 3500 vierkante me ter showroom waarvan 1000 vierkante meter ondergronds en inpandige par- keermogelijkheid op straatniveau. „Wil je kwaliteit blijven bieden, moet je uit breiden," weet Rozing. „We hebben al le meters hard nodig om onze klanten een goed beeld te geven wat er alle maal mogelijk is." Stedenbouwkundige visie De recentelijk ingediende bouwaan- vraag heeft wat voeten in de aarde gehad. In de afgelopen jaren zijn diver se meer of minder uitgewerkte ideeën de revue gepasseerd maar de één na de ander paste niet in stedenbouwkundige visie van de gemeente. De huidige bouwplannen zijn in nauw overleg met de gemeente en de welstandscommissie ontwikkeld en Rozing verwacht dan ook een positief besluit van de burge meester en wethouders als het plan half oktober in de Raad aan de orde zal komen. Wel moet'er nog een artikel 19- procedure worden doorlopen. Op de vraag wanneer de eerste steen wordt gelegd, blijft Rozing het antwoord schuldig. „Een maand is zo voorbij. Voor je het weet ben je weer een jaar verder. We zullen zien." Het verhuisinitiatief van de woningin richter heeft ook te maken met de her inrichtingsplannen van het Stationsge bied. In het gemeentelijke 'Beeld Kwa- RENAULT liteitsplan Stationsomgeving' worden de randvoorwaarden en mogelijke nieuwe structuur van dit gebied tot in detail aangegeven. Een aantal bedrij ven in deze buurt hebben in dit concept 'geen functie' meer. Verhuisplannen van met name Taxi Zwart BV gevestigd aan de Stationsweg, Autobedrijf Blee- ker BV en BP Heiloo aan de Wester- weg en Autohuis Janson aan de Pas toor Van Muyenweg, zouden de ge meente niet onwelgevallig zijn. In gesprek Pieter Mul van BP Heiloo vertelt desgevraagd: „Mij is vooralsnog niets bekend. Op termijn zal er wel wat ge beuren maar ja, op welke termijn is mij niet bekend. Ik huur het van BP Ne derland, die weten vast meer." Een woordvoerster van de gemeente weet een tip van de sluier op te lichten. „Wij zijn in onderhandeling met de BP om afspraken te maken over verplaatsing. Waarschijnlijk zal het gasvulpunt eer der buiten de bebouwde kom worden verplaatst. Het tankstation volgt dan over enkele jaren." Ook Sjors Schot van Taxi Zwart kent het voornemen van de gemeente met het Stationsgebied en vertelt dat zijn bedrijf daar natuurlijk aan mee wil wer ken. Hij is actief op zoek naar een an dere locatie en heeft ondertussen iets op het oog. Hij is in gesprek met de gemeente en vertelt dat het doorlopen van de procedures en het verkrijgen van de vergunningen nogal wat tijd in beslag nemen. De onderhandelingen verlopen soms niet geheel naar wens waardoor een verhuizing op korte ter mijn er niet in zit. Naar het Roosendaal Edo Roelfs van Autobedrijf Bleeker zegt: „Enkele jaren* geleden zijn wij naar de gemeente gestapt om eens te praten over een andere plek. Van het een kwam het ander en op een gegeven moment werd ons gevraagd of wij er bezwaar tegen hadden om samen met Autohuis Janson, Autobedrijf De Bruin - Blokker en Autobedrijf Zander, bei den gesitueerd aan de Kennemerstraat- weg, nieuw te bouwen. In het begin was er sprake van een mooi stuk grond aan de Vennewatersweg. Ja, prima. La ter bleek die locatie toch niet te passen in de gemeentelijke visie en werden we gepolst of wij naar het Roosendaal te genover de brandweerkazerne wilden. Eh, nee dus. Veel te afgelegen. Hier zit ten we midden in het dorp, mooi in 't zicht, dicht bij de trein en bij de win kels. Klanten kunnen hier hun auto wegbrengen voor onderhoud en lopend boodschappen gaan doen of met de trein naar hun werk gaan. Makkelijker kan niet. Nogmaals, wij zijn van goede wil maar we gaan verhuizen om te ver beteren en niet alleen om de gemeente te plezieren. Ted Janson van Autohuis Janson laat zich in dezelfde strekking uit. Ook hij is bereid te praten maar vindt dat de ge meente dan wel met goede alternatie ven moet komen. Tot zover het Stationscentrum. Alle partijen van goede wil maar voorlopig zit er alleen bij Rozing schot in de zaak. Hij heeft zijn bouwaanvraag ingediend. Autobedrijf Bleeker. HEILOO - Op donderdag 23 augustus 2001 vierde de heer Piet Mulder (58) zijn veertig jarig jubileum bij GGZ Noord-Holland-Noord, locatie Heiloo. Bij deze gelegenheid ontving hij tijdens de jubileumreceptie in het ontmoe tingscentrum op het terrein van GGZ een koninklijke onderscheiding uit handen van loco-burgemeester A. Worm van Heiloo. Ook werd hij be noemd tot gezel van Willibrord. Hans de Bont, voorzitter van de Raad van Bestuur sprak de jubilaris toe en somde zijn vele verdiensten op: hij zette de activiteitendienst voor Willi- bord op, was hoofd van de educatieve afdeling en vestigingsleiden van het Dagactiviteitencentrum. Op dit mo ment is hij betrokken bij dé opzet van het Trajectbureau dat cliënten van de GGZ begeleidt naar betaalde arbeid, scholing of een dagbesteding. De toespraak van De Bont was een brug naar het adviesrapport van de commissie legpenning St. Willibrord. Mw A. Worm (links), loco-burgemeester van de gemeente Heiloo, over handigt de koninklijke onderscheiding aan Piet Mulder (midden) Rechts de echtgenote van Piet Mulder. Deze legpenning wordt uitgereikt aan personen (al dan niet werkzaam binnen de GGZ) die zich op bijzondere wijze verdienstelijk hebben gemaakt voor de stichting. Volgens Hans de Bont was de commissie tot de conclusie gekomen dat Piet Mulder gedurende veertig jaar in het belang van PC Willibrord - nu Stichting GGZ Noord-Holland-Noord - heeft gehandeld, hij heeft zich ver dienstelijk gemaakt op velerlei terrei nen en heeft zich vooral persoonlijk in gezet met eigen tijd en middelen, zon der eigen belang. De commissie was verder ondermeer van mening dat Piet Mulder een belangrijke bijdrage heeft geleverd aan een positieve beeldvor ming rondom de psychiatrischapatiënt in het bijzonder en aan de psychiatrie in het algemeen. Hij heeft in die veertig jaar bijgedragen aan en positief beeld van de organisatie. Onder groot ap plaus overhandigde Hans de Bont ver volgens de legpenning met oorkonde aan de heer Mulder, bloemen waren er voor zijn vrouw. De vele aanwezigen konden de handen nogmaals op elkaar brengen na de toe spraak van mevrouw A. Worm, loco burgemeester van Heiloo. Want niet alleen voor zijn werk bij GGZ heeft Piet Mulder zich bijzonder ingezet, ook voor de gemeente Heiloo heeft hij zich ingespannen, bijvoorbeeld als lid van het bestuur van HSV, de vrijwillige brandweer en voor de Hobbyfarm waar hij jongeren begeleidde bij cre atieve activiteiten. Piet Mulder ontving vervolgens uit handen van mevrouw Worm de koninklijke onderscheiding, hij is benoemd tot lid in de orde van Oranje-Nassau. Autohuis Janson. (foto: GL) Tempo onbelangrijk Het plan om de autobedrijven te con centreren buiten de bebouwde kom, bijvoorbeeld op het Roosendaal of de Vennewatersweg is op zich een lovenswaardig initiatief. Willem Blok ker van Autobedrijf de Bruin-Blokker, genoemd als een van de vier Heilooër autobedrijven voor herlocatie, is na het afketsen van de onderhandelingen op het Roosendaal zelf verder gaan zoe ken. Er liggen min of meer concrete, verhuisplannen klaar. ,Maar," vertelt hij, „het is d$ bedoeling hier weg te gaan maar het tempo waarin dat gaat gebeuren, is niet van belang. In septem ber heb ik weer een gesprek met de ge meente; als we tot elkaar kunnen ko men, is dat prachtig. Zo niet, ach, dan zien we wel weer verder." Rob Zander, eigenaar van het gelijkna mige autobedrijf, had geen moeite met gezamenlijke nieuwbouw op het Roo sendaal hoewel de Vennewatersweg ook zijn voorkeur genoot. „Wij zitten al bijna veertig jaar aan de Kennemer- straatweg en centraler kan bijna niet. We hebben zelfs klanten die hun auto altijd op een woensdag brengen voor een onderhoudsbeurt om in de tussen tijd lekker over de weekmarkt te strui nen. Wij verdienen hier" een goede boterham en dat heeft mede te maken met onze goede bereikbaarheid. Als het nodig is willen wij best ergens anders naartoe, natuurlijk wel in Hei loo. Ik weet dat de bedrijven op de Be verkoog (en bedrijventerrein in Alk maar, red.) gezamenlijk een busje ex ploiteren om de mensen van en naar het station te vervoeren. Dat zou straks in Heiloo ook kunnen." Samenwerkingsovereenkomst Zoals bekend wil de gemeente de her inrichting van het Stationsgebied in samenwerking met een projectontwik kelaar realiseren. Heymans Vastgoed Open studiedag Alkmaars symfonie orkest HEILOO - Op zaterdag 6 oktober or ganiseert het Alkmaars Symfonie Or kest een open studiedag. De dag zal plaatsvinden in het ontmoetingscen trum van GGZ Willibrord in Heiloo en begint om 10.00 uur. Op het program ma staan de Carmensuites van Bizet, waarbij voldoende mogelijkheden zijn voor strijkers, blazers (ook koper) en slagwerk. De dag wordt besloten met een slotrepetitie om 16.30 uur, die voor publiek toegankelijk is. Amateurmusici hebben zo de kans om eens een dag mee te repeteren onder de enthousiaste leiding van dirigent Albert van Eeghen. Ook mensen die hun instrument al een tijd 'in de koffer' hebben liggen, worden van harte uitge nodigd om mee te spelen, wellicht wordt op die manier een oude liefde nieuw leven ingeblazen. De kosten voor deelname bedragen f 25,-. Bij deze prijs is inbegrepen koffie, thee, lunch en gebruik van bladmuziek en vooral: deelname aan een gezellig muziekdag en het op eigen wijze produceren van een muziekstuk dat gewoonlijk alleen via cd of in de concertzaal beluisterd wordt. Na aanmelding en ontvangst van de deelnamekosten wordt de muziek toe gestuurd. U kunt dit bedrag storten op girorekening 1886039, Leonie Henne- kens, Zeeweg 43,1852 CP Heiloo o.v.v. ASO open dag. Info en aanmelden voor 18 september bij Karin Panne keet, tel. 072-5340747, Leonie Henne- kens, tel. 072-5320891, e-mail adres: fam.hennekens@wxs.nl Spreekuur PvdA Heiloo HEILOO - De PvdA Heiloo houdt spreekuur op donderdag 6 september 's avonds vanaf half 8 in de.bestuursvleu- gel van het gemeentehuis. Ingang: villa van 1927 aan de Raadhuisweg zuid. Aanbevolen wordt (maar geenszins verplicht) vooraf even contact te ne men met een van de gemeenteraadsle den van de PvdA: Aad van IJperen tel. 5339845, Roelof Bos tel. 5335747 of Gré Ris tel. 5332429. Mailen kan ook: rbosheiloo@cistron.nl Realisatie BV heeft in augustus zijn plannen aan de gemeente gepresen teerd. De Raad zal in één van de ko mende vergaderingen beslissen Over deze samenwerkingsoverkomst. Als het doorgaat neemt Heymans ook de her locatie-onderhandelingen over. Wel licht dat een frisse kijk op Heilooër wensen en belangen voor dusdanige oplossingen zorgt dat de neuzen dan wel in dezelfde richting komen te staan. Zwembad Het Baafje verwelkomde haar 50.000ste bezoeker HEILOO - Vrijdag 24 augustus 2001 huldigde zwembad Het Baafje haar 5().()()()ste bezoeker. De gelukkige was mevrouw Hollemans uit Leidschen- dam. Zij was met haar man en kinderen op vakantie in Egmond aan Zee. 'Moe van het strand' zocht de familie een afwisseling van omgeving en bracht een bezoekje aan het zwembad. Mevrouw Hollemans kreeg een prachtige bos bloemen cadeau, evenals een sweater en een gratie abonnement. Activiteiten van ANBO en KBO HEILOO - De activiteitencommissie van ANBO en KBO begint zijn activi teiten weer in september. Abusievelijk is verzuimd te vermelden, dat de ver koop van de plaatsen voor de bustocht op 4 oktober naar Amsterdam gehou den wordt op woensdag 5 september om 13.00 uur in 't Trefpunt. Er zal wor den gedineerd in de Hotelschool. Te vens behoort een bezoek aan een dia mantslijperij en een rondvaart tot het programma. De prijs bedraagt f 68,- ïnclusief fooi voor de chauffeur. Dan is er op 12 september om 14.00 uur de eerste dansmiddag onder leiding van de heer Jan Schouten. Op 13 sep tember start de eerste klaverjasdrive, aanvang 13.30 uur. Het einde van de zomer nadert, de scholen zijn weer begonnen en dat alles betekent ook dat de serie zomeravond concerten in de Witte Kerk van Heiloo weer ten einde loopt. Op veler verzoek wordt deze serie afgesloten met een (hernieuwd) optreden door de bas René van Sluis, dit keer bijgestaan door de sopraan Julia Bronkhorst en met de vertrouwde begeleiding door Eva Scholtens (op Bösendorfer vleugel). Wie René van Sluis eerder heeft ge hoord, weet dat dit concert wordt ge kenmerkt door romantiek, charme en warmte. Voor de pauze verzorgen Julia Bronkhorst en René van Sluis een lie derencyclus. Julia zingt allereerst een drietal liederen van Mendelssohn en René vertolkt op zijn eigen kenmer kende wijze liederen van Schumann. Na de pauze wordt overgestapt op de wereld van de opera en worden (be kende) aria's van onder meer Verdi, Puccini, Offenbach, Gluck, Mozart en Haendel ten gehore gebracht. Kortom een uitstekend nagerecht van de zo merse muzikale maaltijd als besluit. René van Sluis heeft na zijn pianostu die in Amsterdam solozang gestudeerd bij Aafje Heijnis aan het Arnhems Con servatorium, waar hij in 1981 het solis tendiploma behaalde. Vervolgens stu deerde hij nog bij Coby Riemersma, dr. Josef Metternich in Keulen en bij Cristina Deutekom. Hij treedt regelma tig op in oratoria en operaconcerten, onder andere in Londen, Brussel, Mi laan (scala) en Keulen Julia Bronkhorst studeerde zang aan het Utrechts Conservatorium en ver volgens nog bij Margreet Hong en Lu cia Meeuwsen. Julia zingt een breed re pertoire, zoals hoofd- en middenrollen in diverse operaproducties (o.a Neder landse Opera). Dit jaar trad zij onder meer op in Zuid-Afrika met een pro gramma van liederen op teksten van Zuid-Afrikaanse en Nederlandse dich ters. Eva Scholtens studeerde piano aan het Utrechts Conservatorium bij Theo Bruins. Zij specialiseerde zich in ka mermuziek en begeleiding. Vervolgens studeerde zij zang aan het Arnhems Conservatorium. Zij is nu vooral werk zaam als begeleider en zangpedagoog. Rerié van Sluis. Het concert in de Witte Kerk van Hei loo (Herenweg 32) vindt plaats op vrij dag 31 augustus en begint om 20.30 uur. De toegangsprijs bedraagt f. 15.- (voor 65+, CJPers en kinderen onder de 13 jaar f. 12.50). Kaarten kunnen tevoren worden gereserveerd via tel. 072- 5334804 of 072-5335852, Ook dit keer kan nog worden inge schreven voor het arrangement con certdiner (3-gangenmenu in restaurant de Loocatie tegenover de Witte Kerk en toegangsbewijs voor het concert) voor de totale prijs van f. 50.- p.p. Wel te-voren (liefst tijdig) reserveren, uit sluiten via telefoonnummer 072- 5334804. Tel. 072-515 08 88 www.halmakelaardij.nl SCH0NG SCHILDERWERKEN B.V. 06-53576089/072-5338472 C. HACHMANG Deze week in de Uitkijkpost De Uitmorkt Bijlage in het 2e katern Volleybalvereniging Bff eet 072534074! ZATERDAG 1 SEPTEMBER 2001 VAN 12.00 TÓT 13.30 UUR HEILOO Ronde Laan 66 KMA Telefoon (072) 53 35 330 VAN DER Heiloo-specialist Willem Amels zit voortaan om de hoek Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 - 1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 331020 (Nieuw nummer Rodi verspreiding bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 87 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden J C J) aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! CS Erkend schilder- wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte INSTALLATIEBEDRIJF - Badkamerinstallatie - Centrale verwarming - Dakbedekking - Loodgieterswerk Droonecampstraat 13 1851 TH Heiloo Telefoon 072-533 50 85 Werkplaats: Holleweg 19 Regio Noord" Kennemerland Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad,Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en L* igedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceten de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. JOSS® &S3Ksj SÉ Wonen op niveau (bovenste verdie ping) in een uitstekend onderhou den en fraai ingericht 3-kamer hoekappartement met een royaal zonneterras (zuid) voorzien van een werkelijk fantastisch uitzicht. Het appartement maakt deel uit van een complex dat o.a. is voorzien van een gesloten hoofdingang, liftinstalla- tie, berging in de onderbouw, aparte fietsenberging en eigen par keerplaats. Indeling: Entree/hal met intercominstal latie, toiletruimte, royale woonkamer met veel daglichttoetreding en grote schuifpui naar zonneterras, halfopen keuken met moderne hoekopstelling voorzien van inbouwapparatuur, twee ruime slaapkamers en badkamer met douche, ligbad en vaste wastafel. Het appartement is merendeels voorzien van massief grenen vloerdelen en glad gestucte wanden. Bijzonderheden: bouwjaar 1997 aanvaarding in overleg. Vraagprijs 574.000, - k.k. €260.469,84 Voor INFO KMAN VliSTIGING Hlill.OO KKNNKMERSTRA ATWKG 129 Tevens vestigingen in Alkmaar Zuid, Hfl Alkmaar Noord en Heerhugowaard "J" Uitvaartverzorging Heiloo e.o. Henny Stoop Tel: 072 - 532 03 45 Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl Makelaar Willem Amels kent de weg in Heiloo'als geen ander. Daarom is het go.ed om te weten dat hij bij u om de hoek zit. NVM'WONEN u'WH'. vlieg.nl VLIEG Alkmaar (072) 511 06 00 Kanaalkade 24, 18 M LP Alkmaar ALKMAAR |3) ALMERE AMSTELVEEN BERGEN NH HAARLEM HEERHUGOWAARD (2) HOOFDDORP HOORN SCHAGEN ZAANDAM'

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 1