Gezellige start activiteitenseizoen met Uitmarkt 1 Double Stars kampioen Brunogebouw feestelijk geopend Wereldbol OPRUIMING! KORTINGEN TOT 40% Overwwfll Waardebepaling? BORDEN 'ROEKMAN NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN I (072)53510 00 Thuis in uw regio! KMA nvm J>U j) Drukkerij uitkijk post bv 5 SEPTEMBER 2001 66e JAARGANG NO. 36 Heiloo naar nationale top bloemschikken Alarmnummer Centrale huisartsenpost Nieuwe leden gezocht voor popkoor Nieuwe cursussen Anneke Hemelrijk Collectanten gezocht Nierstichting Winkelhof 't Loo bestaat 25 jaar De kassa van Theater de Beun is weer geopend Autoloze vrijdag Sint Maartenschool C. HACHMANG Open Monumentendag in het teken van 'Wonen' €3,'5 VAN DER Tel. 072-515 08 88 www.halmakelaardij.nl Prijswinnaars kleurwedstrijd Zwemdiploma's De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 87 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden n aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Nieuw nummer Rodi verspreiding bv) HEILOO - Zeven dames van Groei en Bloei afdeling Heiloo gingen afgelopen vrijdag naar het Nederlands Kam pioenschap Bloemschikken voor Amateurs (NKB) in Appeltern. Ruim 200 goede amateurs uit heel Nederland waren naar de tuinen van Apeltern gekomen om verrassend mooi bloem werk te maken. In de Beginnersklasse was het thema Gebundelde Schoon heid. Hanneke Noom scoorde hoog: een negende plaats met haar arrange ment van gebundelde bamboe en rode bloemen. Ook Lucia Admiraal kreeg waardering voor haar fraai gebundelde stuk. In de A klasse eindigde Mercedes Docter op de zesde plaats dankzij een mooi gestapeld verplicht stuk en een goed uitgewerkt bloemstuk waarin veel materiaal uit eigen tuin was verwerkt. Tonia Rijpkema maakte een verras send mooie hoorn en Joke Druyven bond een prachtig boeket. Marja Boom schikte een fraai stuk in wit en groene tinten. In de A-select klasse zagen we een mooie Transparante schoonheid' van Yolanda Mooy. Alle deelnemers in de A klasse kregen als verplicht stuk een zwarte ronde schaal en ook hierbij lieten de bloem- schiksters uit Heiloo zien dat ze de ver plicht gestelde materialen heel smaak vol kunnen verwerken. De behaalde punten waren boven het landelijk gemiddelde en welverdiend. Groei en Bloei Heiloo is er trots op dat zij met een zeer enthousiaste delegatie kan deélnemen aan de Nationale Kam pioenschappen. Volgend jaar wordt deze wedstrijd op de Floriade gehou den. Voor inlichtingen over de cursussen bloemschikken, kunt u contct opnemen met Heieen Groot, tel. 072^ 5321033. Het Centrale Alarmnummer voor de huisartsenposten in Alkmaar, Heiloo, Limmen en de Egmonden is veranderd. Voor spoedéiserlde huisartsenhulp bui ten kantooruren en in het weekend, belt u voortaan: 072-5180618. Ver volgens wordt u geholpen door de assistent, u wordt teruggebeld door een huisarts, er wordt met u een afspraak gemaakt voor een consult op de Huisartsenpost, of de huisarts komt bij u langs. HEILOO - Wegens groot succes gaat popkoor High-Low een tweede koor opstarten. Dit gebeurt onder leiding van Jasper Teule, die tevens op dinsdag middag les geeft in Buk Buk. Het thema voor alle koren is dit keer: salsa en latijns-amerikaans met liedjes van onder andere Jennifer Lopez en Santana. Tijdens de cursus kan er auditie worden gedaan voor leadzang. Aan het einde van de cursus is er een spetterend optreden met salsadans en, met een live-band. Bij voldoende deelname (minimaal 25 personen) gaat de cursus door. De eerste bijeenkomst is op maandag 10 september van 19.00 tot 20.15 uur. De kosten zijn f 165,- voor 15 lessen. Voor opgave kun je bellen met: B. van Trigt, tel. 072-5337069. J.Teule, tel. 072-5899147 of M. Schouten, tel. 072-5338576. HEILOO - Donderdag 20 september start (bij voldoende deelname) de cur sus intuïtief tekenen en schilderen. De volgende technieken komen aanbod: aquarel, acryl, qouache, pastel, potlood, houtskool en monoprint. Van 13.30 tot 15.30 uur wordt geleerd om naar het gevoel te schilderen. Af en toe wordt op muziek gewerkt. De kosten zijn f 125,- voor 12 lessen er kunnen enige materiaalkosten bijkomen. De cursus tekenen en schilderen voor kinderen (8 tot 12 jaar) start eveneens op donder dag 20 september. Van 16.00 tot 17.30 uur wordt kinderen eerst groepsgewijs, later individueel geleerd om de fantasie op papier te zetten. De kosten zijn f 100,- voor 12 lessen, inclusief materiaal. Beide cursussen worden gegeven in de lokalen van de Hobbyfarm, Mariënstein 178a, Heiloo. Informatie en/of opgave voor beide cursussen: Anneke Hemelrijk, tel. 072-5094308, of mobiel 06-15023543. HEILOO - In de week van 17 tot 23 september vindt de jaarlijkse collecte voor de Nierstichting plaats. De Nierstichting zoekt vrijwilligers die een paar uurtjes in genoemde week willen collecteren. Tevens is er nog dringend behoefte aan collectanten die eenmalig willen meewerken aan de Grote Eurocollecte, eind januari 2002. U kunt zich aanmelden bij: Janny en Martin Affourtit, tel. 072-5332815. HEILOO - Zaterdag 1 september begint met regen. Veel regen. Een paar uur later opent cabaretière Jenny Mathurin de Uitmarkt onder een typisch Nederlandse hemel: zon, blauw, witte wolken en genoeg wind om de buien over te blazen. Prima Uit- marktweer. Is zeven keer voldoende om het woord 'traditie' te gebruiken? In Heiloo wel. Traditioneel is de Uitmarkt dé opening van het culturele- sportieve- en educatieve seizoen in onze gemeente. Het lijkt elk jaar druk ker in en rond de Openbare Bibliotheek Heiloo, op het Malevoort en in winkelcentrum Het Hoekstuk. Dit jaar herbergt de informatiemarkt het recordaantal van 60 deelnemers. Nagenoeg alle Heilooër verenigingen, instellingen, bonden, centra en stichtin gen presenteren zich hier. Modderspetters Maaik (7 jaar) uit Heiloo zit noncha lant op een stoere crossfiets voor het spandoek van Fcc de Boscrossers. Navraag leert dat het de fiets is van broer Frank. Maaik is wel lid maar heeft nog geen eigen materiaal. "Ik train op maandag, bij de beginners, en dan mag je een fiets van de club gebrui ken," legt Maaik uit. "Nee, niet meer in het bos, wij hebben nu een eigen baan met heuvels achter de sporthal (Sportpark 't Vennewate'r Heiloo, red.)." Maaiks moeder houdt een oogje in het zeil en vertelt dat de Boscrossers ook kinderpartijtjes organiseren. Wel op tijd reserveren want het is een pop ulair uitje. Kampioenen Ook populair in Heiloo maar minder afmattend is bridgen. Ineke Mooy en Kees Rootjes van Bridge Club Sans Atout leggen geïnteresseerden de regels van het spel uit. "Wij zijn de grootste en de oudste bridgeclub in Heiloo. Onze club viert dit jaar haar pensioengerechtigde leeftijd, wij bestaan 65 jaar," zegt Rootjes trots. Op de vraag of de club het voortaan wat rustiger aan gaat doen, roepen ze alle bei NEE. "Hoog in de lijn wordt fanan- tiek gespeeld. Wij zijn lid van de Nederlandse Bridgebond en laatst heeft ons viertal nog de beker van Noord-Holland gewonnen. Maar min der fanatiek mag ook. Gewoon gezel- lig" Internetten Gezellig voor jong en oud. Veel bezoe kers van de Uitmarkt lopen met een gele plastic tas. Gekregen van Stichting Ouderenwerk Heiloo. Nonja van der Ark, coördinator sociaal cultureel werk van de stichting, vertelt dat mensen Uitmarkt Heiloo voor ieder wat wils schrikken als ze door haar worden aan gesproken en een informatietas aange boden krijgen. "Bijna standaard wordt mij gevraagd: 'Zie ik er zo oud uit?' Het valt me op dat mensen toch een ver keerd beeld hebben van onze stichting. Wij organiseren in het weekend ook allerlei leuke cursussen en activiteiten voor mensen vanaf 50 jaar. Jonger mag ook hoor, wij zijn niet streng. Wat voor cursussen? Internet voor beginners bij voorbeeld." Vogelvlucht Geen zin in stil zitten achter de compu ter? De Uitmarkt biedt sport: Homeruns slaan in de slagtunnel van honkbalvereniging Double Stars Heiloo of volleyballen met de gouden bal van Volleybalvereniging Effect. De Uitmarkt biedt cultuur: Een voorstel ling van Assepoetser door poppen theater Hoepla. De Uitmarkt biedt entertainment: Fanfare Showband Heiloo danst de vonken van het toneel en Heilooër Harmomeorkerst Caecilia laat zich luid en duidelijk horen. Op de Uitmarkt zoekt Theater de Beun 'vrienden' die het culturele centrum financieel willen steunen. De Unie van Vrijwilligers laat weten altijd blij te zijn met nieuwe vrijwilligers en het Rode Kruis vraagt of er in Heiloo nog men sen zijn die mee willen doen in de tele fooncirkel. Moe van de Uitmarkt? Word lid van de Hengelsportvereniging De Vroege Wint. Karate Niels (8 jaar), gele bander uit Heiloo, verkoopt pennen voor zijn club, karate- vereniging Funakoshi. Een gulden per pen, dat is niet te duur. "Voor een goed doel, geloof ik. Mijn leraar weet het wel," aldus Niels. Beste Niels, de pen doet het nog steeds niet! HEILOO - In september viert Winkelhof 't Loo het feit dat 25 jaar geleden de eerste winkels hun deuren openden in het voor die tijd zeer moderne winkelcentrum. Twintig jaar later had een ingrijpende renovatie plaats waarbij het centrum werd ver bouwd tot een prachtig koopcentrum, geheel beantwoordend aan de eisen van deze tijd. Van de vierenveertig ondernemers waarmee indertijd werd gestart, zit negentig procent nu nog in het cen trum, waarbij moet worden gezegd dat sommige zaken overgegaan zijn naar zoon of dochter. Een reden te meer om van het vijfentwintig jaar bestaan een heus feest te maken. In de week van 17 tot en met 22 september vinden tal van activiteiten plaats. Binnenkort wordt het uitgebreide programma gepubli ceerd maar om alvast een tipje van de sluier op te lichten: Pierre Alberts zingt op maandag 17 september voor de seni oren, dinsdag is er een kunstmarkt a la Montmartre Parijs, woensdag is voor de kinderen met ballonnen, suikerspinnen en ijs, donderdag speciale koopjesdag, vrijdag worden honderden kadootjes weggegeven; en als grote klapper opent het winkelcentrum op zaterdag 22 sep tember 's avonds haar deuren. Een ieder is van harte welkom het verjaar dagsfeest mee te komen vieren. Een groot aantal artiesten - onder andere Noord-Hollands bekendste zanger Richard Jordan staat op het buitenpo dium - treden op en uiteraard wordt u op een hapje en een drankje getrac- teerd. De openingstijden zijn van 19.00 tot 22.00 uur. U kunt ook komen win kelen. HEILOO - Bestelde plaatsen Voor het komende theaterseizoen liggen klaar en kunnen op weekdagen 's middags tussen 13.30 uur en 17.00 uur worden afgehaald. Gaarne contante betaling, er is helaas geen pinapparaat. De voorver koop liep fantastisch, de helft van de voorstellingen is bijna uitverkocht, maar op dit moment zijn er nog kaarten beschikbaar voor alle voorstellingen. Dus voor wie nog geen intekenlijst heeft ingevuld, wacht niet te lang om teleustelling te voorkomen. Bel voor inlichtingen theater de Beun, tel. 072- 5333156. HEILOO - In het kader van de ver- keersactiedag wordt vrijdag op de Sint Maartenschool een autoloze vrijdag gehouden. Ouders worden verzocht de auto te laten staan en de kinderen te voet of te fiets te brengen. Dit om de veiligheid rond school te benadrukken. Om de ouders te controleren worden rond de begin en eindtijden 'bonbonne tjes' uitgedeeld door enkele leerlingen van groep 7, onder begeleiding van de verkeersouders. INSTALLATIEBEDRIJF - Badkamerinstallatie - Centrale verwarming - Dakbedekking - Loodgieterswerk Droonecampstraat 13 1851 TH Heiloo Telefoon 072-533 50 85 Werkplaats: Holleweg 19 De dames van softbalvereniging Double Stars trots op kampioenschap HEILOO - Afgelopen zondag speelde het eerste dames softbalteam van Double Stars Heiloo haar beslissende wedstrijd in de competitie. Al snel in de wedstrijd stond de thuis spelende club met 3-0 voor. Nadat ze dit met nog een tweetal punten wist uit te breiden kwam de bezoekende vereniging Cromtigers weer langszij: 5-3. Uiteindelijk wisten de dames met de stand 12 tegen 3 Cromtigers te verslaan en de titel van kampioen tweede klasse A regio binnen te halen. Na afloop van de wedstrijd werden team en begelei ders gehuldigd door ze in de bloemen te zetten; in de kantine was er vervol gens champagne. Nadat de vereniging enige jaren achter een alleen over dames senioren teams beschikte, besloot het bestuur van Double Stars Heiloo vier jaar geleden extra aandacht te geven aan het weer opzetten van een jeugd softbalafdeling binnen de club. Thans speelt de vereni ging weer met twee jeugdteams in de regionale competitie. Afgelopen jaar werd besloten de begeleiding bij de eerste teams te verzwaren. Zwaar gewichten Nol Houtkamp, Rini Scheele en Linda Landwehr werden aangetrok ken om het eerste softbalteam te bege leiden. Een team dat naast een aantal oudgedienden bestaat uit aanstormend jong talent. Aanvoerster Wilma van Vuure kijkt tevreden terug op het afgelopen sei zoen. "We hadden een goede sfeer in het team en we hebben een leuk sei zoen achter de rug. Erg gaaf dat we nu het kampioenschap hebben binnen gehaald". Ook trainers en coaches kij ken met een goed gevoel terug op 2002. Nol Houtkamp: "Er is hard getraind door de meiden. En hoewel het alle maal niet van een leien dakje is gegaan, zat er een behoorlijke progressie in de prestaties van het team". Rini Scheele: "Er is weer veel op de basics getraind en in deze klasse kun je daarmee kam pioen worden. Volgend jaar spelen we in een andere klasse, met andere tegen standers en dus een ander spelletje". Houtkamp: "Voor volgend jaar moet er nog het een en ander gebeuren. Hoewel we dit jaar weer een aantal oud-speelsters hebben teruggekregen die het team mede dragen, hebben we duidelijk behoefte aan aanvulling. Maar wat dat betreft hebben we daar met z'n drieën alle vertrouwen". HEILOO - De landelijke Open Monumentendag die op zaterdag 8 sep tember en in sommige plaatsen ook op zondag 9 september zal worden gehou den, is dit jaar gericht op het thema 'wonen'. Iedere gemeente vult de Open Monumentendag op een geheel eigen manier in, terwijl de landelijke organi satie die dag veel aandacht besteedt aan historische interieurs. De gemeente Heiloo geeft dit jaar in het kader van het landelijke thema een folder uit over woonvormen in Heiloo door de eeuwen heen. De folder geeft informatie over de diverse typen woningen die in Heiloo in de loop van eeuwen zijn gebouwd maar ook wat deze typen weer vertellen over bijvoor beeld de sociale verhoudingen of de rijkdom van mensen. Zowel de eenvou dige boeren - of visserswoning aan de Heerenweg 21, de zogenaamde Hutkoffer, tot het indrukwekkende landhuis Nijenburg komt in de folder aan bod. Echter ook de standaard-een gezinswoning, waar zovelen van ons in wonen, komt aan de orde. Aan de hand van de tekst en het ingevoegde over zichtskaartje kunnen belangstellenden te voet, per fiets of een ander vervoer middel de genoemde voorbeelden van historische woonvormen in Heiloo bekijken. De folder is verkrijgbaar in het gemeentehuis, de bibliotheek, de Stichting Baduhenna en het gebouw van de vereniging Oud-Heiloo aan de Nicolaas Beetsweg 94. Het Algemene informatiepunt op de Open Monumen tendag is dit jaar bij de Stichting Baduhenna aan de Kennemerstraat- weg 464. De Stichting zelf zal enige archeologische vondsten tentoonstel len die iets vertellen over het wonen in Heiloo in een heel ver verleden. De openingstijden op zaterdag 8 septem ber zijn van ÏO'.OO tot 17.00 uur. Opening Buk Buk door wethouder mevrouw Schoutsen- Bolten HEILOO - Na een ingrijpende opknapbeurt droeg afgelopen zaterdag wethouder mevr. Schoutsen-Bolten het Brunogebouw weer over aan de Stichting Jeugd en Jongeren Heiloo. Zij eerde tegelijkertijd de inzet van de vele vrijwilligers van met name Buk Buk voor het vele eigen werk dat zij verricht hebben. Na een verbouwtijd van vele maanden konden de eerste bezoekers vrijdagavond al genieten van een optreden van de Noordhollandse band Van Dik Hout. De grote zaal was op 50 plaatsen na uitverkocht en kon meteen uitgebreid gestest worden. Die test is glansrijk doorstaan en de stichting (waarin Tendenz, Buk Buk en het beheer van het gebouw) is zeer tevre den met het vernieuwde onderkomen. Alle activiteiten voor jeugd- en jonge renwerk. Ook muziekverenigingen Caecilia en Nijenburg kunnen nu ook weer op hun vertrouwde plek repete ren. Zondagochtend gaven zij als voor proefje een gratis koffieconcert, 's Middags trok een jamsessie georgani seerd door Buk Buk weer vele liefheb bers. Met een verniewd Brunogebouw dat weer aan alle eisen voldoet gaat de Stichting Jeugd en Jongeren Heiloo met vertrouwen de toekomst tegemoet. Prachtige Bolchrysant0 ca. 50 cm. In diverse kleuren voor uw tuin, balkon of huiskamer. Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl HEILOO - Tijdens de opening van Dierenshop Bobo konden kinderen een kleurplaat ophalen om mee te doen aan een kleurwedstrijd. Zaterdag zijn uit de vele prachtige inzendingen de prijswinnaars gekozen. Winnaar in de categorie tot en met 4 jaar is geworden: Martijn Loggen, Groote Olven 8 in Heiloo. In de categorie 5 tot en met 8 jaar: Angelique Hoogeland, Westerweg 169 in Heiloo en in de categorie 9 tot en met 12 jaar: Esther Swart, Het Veld 4 in Heiloo. De prijwinnaars kunnen hun waardebon van Bart Smit, ter waarde van 25 gulden, op zaterdag 8 september om 12.00 uur komen ophalen in Dierenshop Bobo, tel. 072-5339810. HEILOO - Zaterdag deden zeven leer lingen van zwembad Loos examen in de Horst in Heerhugowaard voor het A- en B-diploma. De leerlingen van Loos hebben dit examen met goed gevolg afgelegd waarbij de leerlingen voor B extra waardering verdienen daar zij pas twee weken geleden hun A diploma behaalden. Diploma A: Tobias Blaauw, Bas Tambach, Robin Staa. Diploma B; Lisanne Flens, Luuk Flens, BirgiL Stevenson, Olaf Eldermans. BtAitRSGROEP Kennemerstraatweg 129 te Heiloo tel.: 072 5335330 'Met 4 kantoren actiefin de regio! (Alkmaar (2), Heiloo en Heerhugowaard). Heiloo-specialist Willem Amels zit voortaan om de hoek Makelaar Willem Amels kent de weg in Heiloo als geen ander. Daarom is het goed om te weten dat hij bij u om de hoek zit NVM'WONEN www.vlteg.nl ZAANDAM - Pieter Ghijsenlaan 9a ZUIDOOSTBEEMSTER - Purmerenderweg 43a Kijk ook op internet: www.tuincentrumovervecht.nl VLIEG Alkmaar (072) 511 06 00 Kanaalkade 24, 1811 LP Alkmaar ALKMAAR (3) ALMERE AMSTELVEEN BERGEN NH HAARLEM HEERHUGOWAARD (2) HOOFDDORP HOORN SCHAGEN ZAANDAM

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 1