a.s. in het teken van 'Wonen' Minimabeleid lil ^NTf 5 HEILOO UITKIJKPOST - 5 SEPTEMBER 2001 - PAGINA 4 Blip- <r Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. De landelijke Open Monumentendag die op zaterdag 8 september a.s. en in som mige plaatsen ook op zondag 9 september a.s. wordt gebonden, is dit jaar gericht op het thema4 Wonen'. Dat is natuurlijk een heel breed gebied, want iedereen woont wel ergens en op een bepaalde manier. Iedere gemeente vult de Open Monumen tendag ook op een geheel eigen manier in. De landelijke organisatie besteedt die dag veel aandacht aan historische interieurs. Folder De gemeente Heiloo geeft dit jaar in het kader van het landelijke thema een folder uit over woonvormen in Heiloo door de eeuwen heen. De folder geeft informatie over de diverse typen woningen die in Heiloo in de loop van de eeuwen zijn gebouwd, maar ook wat deze typen weer vertellen over bijvoor beeld de sociale verhoudingen of de rijkdom van mensen etcetera. Zowel de eenvoudige boeren- of visserswoning aan de Heerenweg 21* de zogenaamde Hutkoffer, tot het indrukwekkende land huis Nijenburg komt in de folder aan bod. Echter ook de standaard-eengezins woning, waar zovelen van ons in wonen, komt aan de orde. Aan de hand van de tekst en het ingevoegde over zichtskaartje kunnen belangstellenden te voet, per fiets of een ander vervoer middel de genoemde voorbeelden van historische woonvormen in Heiloo bekijken. De folder is verkrijgbaar in het gemeen tehuis, maar eveneens bij de bibliotheek, de Stichting Baduhenna en het gebouw van de vereniging Oud- Heiloo aan de Mcolaas Eeetsweg 94. Deze laatste houdt overigens een ten- De mooie daklijst van het gebouw dat in Heiloo bekend staat als de 'oude biblto- theek' (tegenover het gemeentehuis) kunt u terug zien op een O jaar oude foto in de folder over woonvormen in Beiloo door de eeuwen heen aad en (raads) commissies Commissie Bestuurszaken Maandag 10 september a.s. vergadert de com missie Bestuurszaken. De vergadering begint om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeen tehuis (oude ingang Raadhuisweg) en is voor een ieder toegankelijk. Op de agenda staan onder ,meer de volgende punten: - Concentratie digitalisering kabelnet en het in eerste instantie in Heiloo implemen teren van grootschalige digitale tv Het college is voornemens in principe medewerking te verlenen aan de imple mentatie van grootschalige digitale tv in samenhang met maximale keuzevrijheid en bijbehorende tarieven en legf dit ter bespreking voor aan de commissie. De heer N. Rijkhoff, manager Marketing Sales Consumentenmarkt van Multikabel is gevraagd een toelichting te geven op de ontwikkelingen. - Aanpassing budget i.v.m. externe e-mail en internet op de werkplek Burgemeester en wethouders zijn voorne mens de raad voor te stellen in te stemmen met de start van e-mail op de werkplek en de begroting aan te passen om de bijbehorende financiële consequen ties te dekken. Tevens wordt geadviseerd de eenmalige investering van 17.800,- te dekken uit het in de meerjarenbegroting opgenomen bedrag van 20.000,- voor het jaar 2001, vervanging kleine compo nenten. - Wijziging Tarieventabel bij de Legesveror dening 2001 - Aanbesteding, aankoop of uitbesteding van respectievelijk werken, goederen of werkzaamheden Burgemeester en wethouders zijn voorne mens de raad voor te stellen in te stemmen met het voorstel om adviezen, waarbij sprake is van aanbesteding, aan koop of uitbesteding, te voorzien van een separate, vertrouwelijke bijlage, waarin de financiële onderbouwing is opgenomen. - Benoeming plaatsvervangend lid Seniorenraad Burgemeester en wethouders zijn voorne mens de raad voor te stellen de heer P.M. Stroomer te benoemen als plaatsvervan gend lid van de Seniorenraad met ingang van 1 oktober 2001. - Benoeming plaatsvervangend lid com missie voor Bezwaarschriften Burgemeester en wethouders zijn voorne mens de raad voor te stellen mevrouw mr. V.P. Schulze op haar verzoek ontslag te verlenen als plaatsvervangend lid van de commissie voor Bezwaarschriften en in haar plaats te benoemen mevrouw mr. C.F.M. Orij-van den Boogaard. Vestiging stembureaus Het college is voornemens in te stemmen met het voorstel van de afdeling Burger zaken de in 2002 te vestigen stembureaus vast te stellen en legt dit ter bespreking voor aan de commissie. Commissie Grondgebiedzaken I Op woensdag 12 september a.s. vergadert de commissie Grondgebiedzaken I in de raadzaal van het gemeentehuis (oude ingang Raad huisweg). De vergadering begint om 20.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Voortgang Stationsomgeving - Procedure bouwweg locatie Oude Tref punt/Hoog en Laag en fasering van het totale bouwplan - Ontwerp partiële herziening streekplan Noord-Holland-Noord Commissie Grondgebiedzaken II Op donderdag 13 september a.s. vergadert de commissie Grondgebiedzaken n in de raad zaal van het gemeentehuis (oude ingang Raadhuisweg). De vergadering begint om 20.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Suggestiestroken Westerweg Burgemeester en wethouders zijn voorne mens de raad voor te stellen suggestiestroken aan te brengen op de .Westerweg, tussen de Vennewatersweg en Het Zevenhuizen en het gereserveerde bedrag hiervoor te voteren. - 30 km/uur op de Hoogeweg Burgemeester en wethouders zijn voorne mens de raad voor te stellen een maximale snelheid van 30 km/uur in te voeren op de gehele Hoogeweg, de Runxputteweg, de Groeneweg, de Kapellaan en de Kromme- laan, in te stemmen met de verkeersmaatregelen ter ondersteuning van de maximale snelheid op de Hoogeweg en hiervoor het gereserveerde bedrag te voteren. - Vraaggericht werken De heer W. Brander, hoofd Ingenieursbu reau geeft een toelichting op de conceptnotitie over vraaggericht werken, waarna een open discussie gevoerd wordt over de vraag hoe het toekomstig beheer en onderhoud van de openbare ruimte eruit ziet, gebaseerd op een vraaggerichte toonstelling over de geschiedenis van het gemeentehuis, die u op de open Monumentendag uiteraard ook kunt bezichtigen. Informatiepunt Baduhenna Het algemene informatiepunt op de Open Monumentendag zaterdag 8 sep tember is dit jaar bij de Stichting Baduhenna aan de Kennemerstraatweg 464 (ingang in de rechterpoort van het Willibrordgebouw). De Stichting zelf zal enige archeologische vondsten tentoon stellen die iets vertellen over het wonen in Heiloo in een heel ver verleden. Ook kunt u er terecht voor algemene infor matiefolders en de hierboven genoemde folder over Wonen'. De openingstijden op zaterdag 8 september a.s. zijn van 10.00 uur tot 17.00 uur. Kortom: het gevarieerde programma biedt belangstellenden op de Open Monumentendag vele mogelijkheden om een beetje meer van de geschiedenis van Heiloo te weten te komen. Informatie Voor vragen of meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw A. van Breugel van de afdeling VROM, telefoon nummer (072 535 67 55, WÊMÊÊMm werkwijze, binnen de bestaande organi satie en middelen. Landschappelijke inpassing A9 en N242 Het college is voornemens,in principe in te stemmen met de aanzet tot visievorming landschappelijke inpassing A9 en N242 en legt het advies met de bijlagen ter bespre king voor aan de commissie. Commissie Welzijnszaken en Burgerij Dinsdag 11 september a.s. vergadert de com missie Welzijnszaken en Burgerij. De vergadering begint om 20.00 uur in de raad zaal van het gemeentehuis (oude ingang Raadhuisweg) en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Spoedaanvraag ISOB t.b.v. openbare basisschool De Springschans Burgemeester en wethouders zijn voorne mens de raad voor te stellen: 1. de spoedaanvraag van de ISOB voor de aanschaf van een onderwijsleerpakket en meubilair voor de 13e groep van o.b.s. De Springschans af te wijzen; 2. een toeslag meubilair ad 5.6100,00 voor de 13e groep toe te kennen; 3. de noodzaak van tijdelijke huisvesting van de 8e groep op de Breedelaan te onderbouwen door het lagen opstellen van een deelprognose van de leerlingen aantallen op De Springschans Centrum; 4. op basis van de uitkomst van de deel prognose opnieuw te inventariseren welke stappen er moeten worden genomen ten aanzien van de lokalenbehoefte op o.b.s. De Springschans Breedelaan. Met ingang van 1 januari 2001 zijn de wijzigingen in het Gemeentelijk Minimabe leid van kracht geworden. Het Minimabeleid bevat een totaalpakket aan voorzieningen voor inwoners van Heiloo die zelfstandig wonen en een inkomen hebben op of rond het minimum. Om uw geheugen op te frissen volgen hier de belangrijkste wijzigingen. Invoering vermogenstoets Mensen met een eigen vermogen (in roerende en/of onroerende goederen) van boven de 10.000,00 (éénpersoons huishouden) of 20.000,00 (meer- persoonshuishouden) komen niet langer in aanmerking voor het Minima beleid. Vergoedingen maatschappelijke participatie De vergoeding bedraagt 200,00 per volwassene en 150,00 voor elk kind tot en met 17 jaar dat thuis woont. Vergoeding schoolgaande kinderen Ouders van leerplichtige kinderen 5 t/m 17 jaar kunnen een aanvraag doen voor een vergoeding van 150,00 per kind per jaar. Eindejaarsuitkering Dit is een tegemoetkoming in de kosten rond december die elk jaar in het vierde kwartaal wordt gegeven. Het bedrag is 200,00 voor meerpersoonshuishou- dens en 100,00 voor éénpersoons huishoudens. Aanpassing Algemene subsidieverorde ning gemeente Heiloo Burgemeester en wethouders zijn voorne mens de raad voor te stellen inzake de aanpassing van de Algemene subsidiever ordening gemeente Heiloo (ASVH) in te stemmen met de aangepaste ASVH en de bijbehorende verdeelregels en met het bij gevoegde concept-raadsvoorstel. Verordening toeslagen- en kortingenbeleid van de gemeente Heiloo Burgemeester en wethouders zijn voorne mens de raad voor te stellen te beslissen, conform het advies van de afdeling Wel zijn, tot vaststelling van de 'Verordening toeslagen- en kortingenbeleid van de gemeente Heiloo'. Werkboek gemeente Heiloo (interne richt lijnen afdeling Welzijn) Burgemeester en wethouders zijn voorne mens de raad voor te stellen het Werkboek gemeente Heiloo (interne richt lijnen afdeling Welzijn) vast te stellen en aan het college mandaat te verlenen inzake toekomstige wijzigingen. Emancipatiebeleid Burgemeester en Wethouders zijn voorne mens de raad voor te stellen in te stemmen met de in het concept-raads voorstel omschreven besluitenlijsten inzake extern en intern emancipatiebeleid. ouwen en wonen Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde Tegemoetkoming aanschaf duur zame gebruiksgoederen Daarnaast kunnen mensen die drie jaar of langer een inkomen hebben gehad op minimumniveau, een jaarlijkse vergoe ding aanvragen voor de aanschaf van duurzame gebruiksgoederen. De vergoe ding bedraagt voor een één persoonshuishouden 500,00 en voor een meerpersoonshuishouden 750,00. Verhuiskostenvergoeding (bijstand) Inwoners van Heiloo met een minimum inkomen die goedkoper willen gaan wonen, kunnen een vergoeding voor verhuiskosten aanvragen. Hoe kunt u voorzieningen aan vragen? Eenmaal per jaar kunt u een aanvraag formulier inleveren, waarop u uw aanvraag kunt doen voor alle geldende voorzieningen in het kader van het gemeentelijk Minimabeleid. Aanvragers met een inkomen anders dan een Algemene Bijstandswet-uitke ring moeten door middel van een IB-60-formulier (aan te vragen bij de belastingdienst) over de laatste drie kalenderjaren aantonen dat zij gedu rende die drie jaren een minimum inkomen hebben gehad. Bij het indienen van een aanvraag een kopie inleveren van: de gemeentelijke heffingen over het jaar 2001 Het netto-inkomen over voorgaande drie maanden Een geldig identiteitsbewijs (geen rij bewijs) Meer informatie Voor meer informatie en het aanvraag formulier kunt u terecht bij de publieksbalie. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandag avond tussen 18.00 en 20.00uur. Ook kunt u bellen naar de afdeling Welzijn, telefoonnummer (072 -) 535 67 12. Als u van de gemeente een maandelijkse bijstandsuitkering ontvangt, kunt u direct een afspraak maken met uw con tactpersoon. bouwaanvragen zijn ingediend. In dit sta dium is nog niet bekend of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouw vergunningen en voornemens om vrijstelling te verlenen, worden te zijner tijd gepubli ceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Fontein Verschuirlaan 22 - vergroten woning Kennemerstraatweg 108 - veranderen en ver nieuwen loods Vennewatersweg 21-53 - plaatsen kap op recreatiewoning Nieuwe bouwplannen via procedure art. 19, lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijk heid, als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewer king te verlenen aan de hieronder vermelde bouwplannen. Vennewatersweg 21 hs. 53 - bouw kap op recreatiewoning De Vlei 2 - uitbreiden woonhuis en vergroten garage Ter inzage Bovengenoemde plannen liggen met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 6 september 2001 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openings tijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandag avond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de heer J.Th. de Haan van de afdeling VROM, telefoonnummer (072 -) 535 67 47. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen, kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen van de ter plaatse geldende bestemmingsplanvoor schriften, schriftelijk gemotiveerd bedenkingen naar voren brengen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouw voornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend en meldingen positief bevonden. Groenelaan 17 - vergroten woning Kanaalweg 15 - plaatsen bovengrondse pro- paanopslagtank Kerkelaan 25A - vergroten woning en garage Paapenhof 11 - plaatsen dakkapel Schuine Hondsbosschelaan 2 - vergroten berging Schuine Hondsbosschelaan 56 - vergroten woning Westerweg 75 - oprichten woning Westerweg 156A - vergroten woning en garage Westerweg 208 - vergroten garage Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen na telefonische afspraak met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na telefonische afspraak met de heer F.H. Goedhart, telefoonnummer (072 -) 535 67 37 of met de heer J.M. Schoorl, telefoonnummer (072 -) 535 67 38 van de afdeling VROM. Procedure Degene, die de bouwvergunning/melding bouwvoornemen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling VROM wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling VROM worden gemeld. Dit kan ook onder de telefoonnummers (072 -) 535 67 37 of 535 67 38. Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Lees verder op pagina 6 Belangrijke nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (30 ct/0,14 euro/min) Heiloo contact lm ml

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 4