3YO Heiloo geeft kleuters verkeersles y&fusQ) Henny Huisman opent pand Arro Reclame brieven Uw TOYOTA DEALER DË Bruyn-Blökker nlg 25.995, - 11.796,- gunstig financieringsaanbod UITKIJKPOST - 12 SEPTEMBER 2001 - PAGINA 10 li* Kennemerstraatweg 189 1851 BE Heiloo 072 5331818 «fax 072 5320392 Start cursus 'Reuma te lijf Informatiemarkt gezondheid Ondersteuningsgroep voor nabestaanden na zelfdoding Open dag Stichting Uitkeringsgerechtigden Cursus voor mannen 'Van Lichtstad naar Lichtstad', een fietstocht naar India Kunst in de serre bij Nella van Os Centrale huisartsenpost onduidelijk Dammen en dansen in het Oosthonk ALKMAAR - Reumatische aandoe ningen kunnen het leven ingrijpend wijzigen. Pijn, vermoeidheid en functie verlies hebben grote invloed op de dagelijkse bezigheden. Om u meer inzicht te geven in uw eigen mogelijk heden en wat de verschillende hulpver leners u kunnen bieden, organiseert Regionale Thuiszorg de cursus 'Reuma te lijf. Door de informatie, tips en adviezen in deze cursus krijgt u meer inzicht in uw eigen mogelijkheden. Hierdoor kunt u bewust kiezen voor de activiteiten en hulp die het beste bij u past. De cursus is bedoeld voor mensen met chronische gewrichtsontstekingen, en daarvoor zijn/worden behandeld door een huisarts/reumatoloog. Het pro gramma bestaat uit zes wekelijkse bij eenkomsten en start in Alkmaar (Bibliotheek De Mare) op donderdag 18 oktober van 14.00 tot 16.00 uur. Voor meer informatie en/of aanmel ding (tot 2 weken voor de start van de cursus) kunt u contact opnemen met Regionale Thuiszorg, tel. 072-5127127. ALKMAAR - Op zaterdag 15 septem ber wordt in bibliotheek De Mare te Alkmaar een informatiemarkt gehou den met als thema Gezondheid. U vindt er informatie over verslaving, gezondheidsvoorlichting, maatschappe lijk werk, reiki, dementie en nog veel meer onderwerpen, gepresenteerd door onder andere de Brijder Stichting, de RIMA, het SKWO en Reikicentrum de Lotus. U kunt de informatiemarkt bezoeken in bibliotheek De Mare aan de Laan van Straatsburg 2 van 11.00 tot 15.00 uur. De toegang is gratis en er is voldoende parkeergelegenheid. ALKMAAR - De tweede helft van oktober 2001 start de GGZ Alkmaar (Riagg) een groep voor mensen die iemand in hun omgeving hebben verlo ren door zelfdoding. De groep staat open voor alle nabestaanden uit Noord Kennemerland, West Friesland en de kop van Noord-Holland. Er worden wekelijks bijeenkomsten gehouden in het gebouw van de GGZ Alkmaar aan de Oude Hoeverweg 10, Alkmaar. Ook in Beverwijk wordt er een groep gestart. Er worden 10 tot 15 bijeen komsten georganiseerd. Er zijn geen kosten aan verbonden. Belangstellenden kunnen zich tot 18 september aanmelden op een van de onderstaande telefoonnummers. Vooraf wordt er een kennismakingsge sprek gehouden met de begeleiders. Voor meer informatie en aanmelding kunt u tijdens kantooruren contact opnemen met: A. Willemse, tel. 072- 5270340, J. Oud, tel. 0251-276400. GA VOOR DUIZENDEN YARISYORIN GULDENS Metallic lak KORTING OP Cool CD Sound System met 4 speakers DE AVENSIS Digitaal en driedimensionaal dashboard Vooruitstrevend design °P de Avensis diesel nu NLC 2000<- kortin9 Stuurbekrachtiging Minimaal NLG 3'500'- voordeel °P de Avensis benzine en een zeer Automatische airco, ABS, 2 airbags (met uitzondering van Linea Terra E) Avensis benzine vanaf nlg 41.400,- 18.787,- Avensis D4-D vanaf nlg 50.465,- 22.900,- - - f Genoemde prijzen zijn inclusief BTW, exclusief kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage. Brandstofverbruik varieert van 5,7 L/100 km (17,5 km/L) tot 8,9 L/100 km (11,2 km/L) en CO2 van 137 tot 214 gr/km. Wijzigingen voorbehouden. De opening van Arro Reclame. V.l.n.r. Marianne van Wissen, Ilenny Huisman, Henk van Wissen. (FotoAb Baart.) HEILOO - Het was geen 'surprise', maar een gepland bezoek van Henny Huisman afgelopen vrijdag aan de Oosterzijweg 27 in Heiloo. De populai re tv-presentator opende daar om 16.30 uur het nieuwe pand van Arro Reclame, een bedrijf dat gevelbelettering, beweg wijzering, reclameborden, lichtreclame, autoreclame en full color stickers ont werpt en produceert. „Wij zijn sinds onze oprichting goed bevriend geraakt met de familie Huisman," verduidelijkt Henk van Wissen de komst van zijn opzienbaren de gast. „Omdat Arro Reclame onder andere voor de Surprise Stables van Huisman werkt, bood Henny Huisman aan om het nieuwe pand te openen. Volgens hem wordt het stukje in de krant dan beter gelezen en krijgt het bedrijf zodoende wat meer publiciteit. Ik wacht wel af of dat ook echt zo is, lacht de eigenaar." Het bedrijf werd in 1990 opgericht, in een slaapkamer in het woonhuis aan de Boekenstein. „Je kent dat wel, in een slaapkamer van 6 m2, waar mijn vrouw ook de was te drogen hing. Ik moest met de klanten tussen het wasgoed doorkruipen om te laten zien wat ik aan materialen in huis had." Vervolgens verhuisde het bedrijf naar de Wagenmaker, waar het tot aan 5 juni van dit jaar gehuisvest was. Sinds die datum is Arro reclame aan de Oosterzijweg 27 te vinden. „Ondanks dat het pand niet zo heel veel groter is dan de vorige behuizing, oogt het geheel wel ruimer. Doordat het in de breedte wat ruimer is geworden, lijkt het toch alsof we groter zijn behuisd. We hebben daarom al veel positieve reacties mogen ontvangen." Liefde voor het vak De liefde voor het grafische vak kwam bij Van Wissen al vroeg bovendrijven. „Ik heb op de MTS gezeten, tegen woordig heet de opleiding geloof ik Nimeto. Tijdens het vierde leerjaar heb ik gekozen voor de decoratieve kant, waarna ik eigenlijk steeds verder ben gegroeid tot wat ik nu weet. Ik wist ove rigens eigenlijk al wel altijd dat ik iets voor mijzelf wilde beginnen." Met zijn bedrijf heeft Van Wissen een behoorlijk vaste klantenkring opge bouwd, waaronder enkele grote bedrij ven die bijna wekelijks met nieuwe opdrachten terugkomen. „Ik ga liever niet te veel namen van bedrijven die klant bij ons zijn noemen hoor," waar schuwt de eigenaar direct. „Straks ver geet ik er een paar te noemen en dan zou ik hen tekort doen als de andere wel in de krant verschijnen. Maar denk bijvoorbeeld maar aan een voetbalclub als AZ waar zo'n 80 procent van alles wat daar aan reclame hangt bij ons van daan komt." Naast de bovengenoemde diensten levert Arro Reclame ook ontwerpen voor de klant. „We kunnen zelfs een compleet pakket leveren, van stickers tot gevelreclame, van T-shirts tot gra veerwerk. Wanneer wij het zelf niet kunnen dan besteden wij het uit, maar kunnen de klanten op deze wijze wel van een totaalpakket voorzien." Gecertificeerd Arro Reclame is een van de 120 bedrij ven in Nederland die SI'BON gecertifi ceerd zijn. U zegt? „Het SI'BON is een soort BOVAG-garantie voor de klant. Het geeft aan dat wij een goede kwali teit en garantie naar onze leden garan deren. Middels scholing, informatie, controle en bemiddeling kunnen de klanten er zeker van zijn dat wij probe ren om perfect werk te bieden. Iedereen kan zich tegenwoordig aan bieden als ontwerper en maker van reclames. Op deze wijze proberen wij ons positief te onderscheiden. Wie meer wil weten over de mogelijkheden van autoreclame, reclameborden, belet tering, zeefdruk of reclame voor het bedrijf kan een kijkje nemen aan de Oosterzijweg 27, van maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur. Op de internetsite www.arroreclame.nl vindt u nog meer informatie. Even bel len kan natuurlijk ook, het telefoon nummer van Arro Reclame is 072- 5336309. HEILOO - De Stichting Uitkerings gerechtigden houdt op 15 september van 11.00 tot 17.00 uur een open dag, met een tweedehands boeken- en een legpuzzelmarkt.Tevens zal om 15.00 uur de wethouder mevrouw E. Schoutsen- Bolten het gebouw, van de stichting De Bergeon openen. Uw overtollige boe ken of legpuzzels kunt u elke maandag ochtend afleveren bij De Bergeon aan de Bergeonstraat 30. Ook kunt u ze inleveren op de Werkendelslaan 82, of de Vierakkers 9. Als de spullen moeten worden opgehaald, kunt u bellen met dhr. Turk, tel. 072-5330838. Aanstaande woensdag bent u van harte welkom op de klaverjas drive, aanvang 19.30 uur. Donderdagochtend is er sjoelen en rummycub, aanvang 10.00 uur, toegang gratis. ALKMAAR - De RIMA, Regionale instelling voor maatschappelijke dienstverlening start op dinsdag 2 okto ber van 19.30- 22.00 uur een cursus voor mannen. Mannen nemen in onze samenleving verschillende rollen en posities in, bijvoorbeeld als werknemer, als partner en als vader. Tegenwoordig worden hieraan andere eisen gesteld dan vroeger. Dit kan behoorlijke druk opleveren met diverse problemen als gevolg. De cursus helpt u beter om te gaan met de verschillende verwachtin gen waarmee u te maken heeft. U krijgt inzicht in de achtergronden van uw gevoelens van onzekerheid en ontevre denheid. U leert anders met deze gevoelens om te gaan, onder meer door uw ervaringen met andere mannen te delen en u leert uw communicatie te verbeteren. Het accent van de cursus ligt in het aanleren van nieuw gedrag om de vicieuze cirkel van negatieve gevoelens te doorbreken. Mannen die zich in bovenstaande herkennen kun nen contact opnemen met de RIMA, tel. 072-5672080 (tussen 09.00 uur en 13.00 uur). HEILOO - De NBvP, Vrouwen van Nu, afdeling Heiloo, start weer met het nieuwe seizoen. De eerste algemene avondbijeenkomst vindt plaats op 17 september om 20.00 uur, en zal ver zorgd worden door Wiesje Korf. Van augustus 2000 tot april 2001 fietste zij met vier vrienden van Eindhoven naar Varanasi in India, door Europa,Turkije, Iran, Pakistan en India. Enerzijds om het avontuur, anderzijds om geld bij elkaar te brengen voor de steun aan een onderwijsproject in Varanasi. Van deze reis, door zoveel verschillende cul turen en landschappen, met hartver warmende maar soms ,ook moeilijke contacten met de bevolking, doet zij verslag in een dialezing. De avond is voor iedereen toegankelijk, leden van de NBvP hebben gratis toegang, niet- leden betalen f 5,-. De stand van de NBvP, Vrouwen van Nu op de Uitmarkt heeft veel belang stelling getrokken. Enkele tientallen bezoekers deden mee aan de wedstrij den boeken/schrijvers en appelschillen. De winnares van de eerste wedstrijd was mw. G. de Groot-Ankema uit Heiloo, van de tweede wedstrijd mw. Tervoort uit Egmond aan den Hoef. LIMMEN - Na een succesvol seizoen is er nog tot 1 oktober veelzijdige kunst (uit eigen atelier) te zien bij Nella van Os (op zondag 13.00 tot 18.00 uur). Liefhebbers van kunst moeten vervol gens geduld hebben tot het voorjaar, pas dan zullen de deuren van de grote serre weer geopend worden. Voor een bezoekje tussen door is echter een afspraak ook mogelijk, bel voor inlich tingen met tel. 072-5051823. Te vinden aan de Westerweg 39 te Limmen. Ingezonden brieven mogen maximaal 350 woorden zijn. De redactie behoudt zich het recht voor om brie ven in te korten of te weigeren. Anonieme brieven worden niet geplaatst. HEILOO - De Uitkijkpost van 5 sep tember vermeldde het nieuwe tele foonnummer van de Centrale Huisarts enpost Alkmaar e.o. waar ook Heiloo, Limmen en de Egmonden onder val len. Ik vind het nummer 072-5180618 voor spoedeisende hulp in de avondu ren en in het weekend nou niet direct een makkelijk nummer. Je belt niet zomaar in de genoemde perioden, de patient zelf of huisgenoten zijn toch gespannen en dan lijkt mij een simpeler telefoonnummer beter geschikt. Verder zie ik ook veel problemen. Eerst moet jë je verhaal doen tegen een assistent, en dan belt de huisarts terug die natuur lijk ook weer informatie wil. Daarna wordt besloten of de patient naar Alkaar moet komen of thuis bezocht wordt. Dan zijn er al ettelijke minuten voorbij, hetgeen zeer riskant kan zijn. Bij opdracht van de arts om naar Alkmaar te komen rijzen nieuwe problemen. Niet iedereen (vooral ouderen) heeft een auto. Ik zie mensen met bijvoor beeld een hoofdwond, 's avonds of 's nachts al fietsend vanuit Heiloo naar de James Wattstraat gaan. Of vanuit Limmen, nog verder. Op vrijdag 31 augustus is de waarneempost van start gegaan met veel problemen. Patiënten moesten soms 12 minuten wachten voordat ze de assistent te pakken kre gen. Een schande. Zo lang wachten kan dodelijk zijn. Het computerprogramma werkte ook niet! Opvallend was dat de dienstdoende artsen wel tevreden waren. Vreemd als patiënten 12 minu ten moeten wachten. De 450.000 potentiele patiënten in het gehele betreffende gebied zullen nog wat beleven, en dat allemaal vanwege die ziekelijke drang tot centralisatie van ook de medische zorg. Mensen moeten sinds 5 januari van dit jaar als ze in Alkmaar, Bergen, Egmond, Heiloo en Limmen wonen 's avonds, 's nachts en in het weekend naar één apo theek in de Hoef in Alkmaar. Ook a&'n patiëntvriendelijke regeling. Mensen moeten gewoon in hun eigen vertrouw de woonplaats dag en nacht een huis arts en apotheek kunnen bereiken. Dat gaat veel sneller en is medisch meer verantwoord. Ja, voor de patiënt wordt het steeds ingewikkelder om snelle en goede medische zorg te krijgen. En de premies maar stijgen. Willem Gomes, Heiloo Van onze verslaggeefster E. Jongerius HEILOO - Clowntje Muis, weggelopen uit het circus, denkt dat het stoplicht een discolamp is. Zij danst midden op straat en prompt fietst Tante Emma haar bijna omver. Hoogste tijd voor verkeersles, Muis! Wijze Tante Emma, haar kleine nichtje Roos en Clowntje Muis zijn actrices van Theater producties Marij van den Heuvel uit Leerbroek. Op initiatief van 3VO afde ling Heiloo (Verenigde Verkeers Veiligheids Organisatie) spelen zij de kleutervoorstelling 'Pas Op, Muis' op verschillende basisscholen in onze gemeente. Afgelopen donderdag tra den zij op in de tot minitheater omge bouwde gymzaal van de Paulusschool. De speelse show over verkeersregels en verkeerstekens, duwt de vier- en vijf jarigen als vanzelf naar het puntje van hun'stoel. Tijdens de voorstelling is het kleuter commentaar niet van de lucht. „Pas op, Muis. Je wordt overgereden," schreeu wen ze terwijl ze dwars over het toneel lopen om Muis te redden. De kinderen hangen aan de lippen van Tante Emma, voelen mee met Roos als zij haar De actrices van Pas op, muis!' in actie HEILOO - Zaterdag mogen alle kinde ren van 7 tot en met 12 jaar hun dam- kunsten beijzen tegenover Heilooër dammer René Boulonois. Vanaf 14.00 ben je welkom in het Oosthonk in Heiloo-Oost. Er wordt gespeeld met drop en pepermunt; alles wat je slaat mag je opeten. Na de simultaan is er van 16.00 tot 17.00 uur een kinderdisco. Entree is f 3,50, dit is inclusief een zakje chips en een glas drinken. Voor meer informatie, tel. 072-5337501 Kinderen spelen altijd - ook onderweg naar school of naar vriendjes. Ze kun nen moeilijk meerdere voertuigen tegelijk zien, de snelheid ervan inschat ten en op het juiste moment de beslis sing nemen om over te steken. Kinderen zijn nog zeer impulsief en ste ken vaak, ondanks alle waarschuwin gen, achter een obstakel de straat over. Deze en meer verontrustende details, staan op de website van 3VO. Ouders/ verzorgers moeten er niet aan denken dat hun kind in deze statistieken voor komt. Dus wordt er van alles aan gedaan om het kind weer heelhuids thuis te krijgen. De kinderen worden, twee jaar langer dan vroeger, gebracht naar school, naar vriendjes en naar ver enigingen. Met de fiets maar ook met de auto. Helaas zorgt dit laatste weer voor verkeersonveilige situaties rond scholen. Opvoeding Op straat spelende en fietsende kinde ren zijn de schrik van automobilisten. Kinderverkeersgedrag laat zich moei lijk voorspellen: 'ik pakte alleen maar mijn bal die op straat was gerold.' Daarbij zijn kinderen nog niet door drongen van de ernst van de gevolgen van een ongeluk. Zij beschouwen de straat als het verlengde van het school plein en zwieren fietsend van links naar rechts. Verkeersopvoeding is geen sinecure. Gelukkig staan Heilooër ouders er niet alleen voor. De gemeente zorgt voor steeds meer kindvriendelijke straten - woonerven, 30 kilometerzones, ver keersheuvels en duidelijke zebrapaden. En basisscholen schenken uitgebreid aandacht aan verkeersregels en ver keersgedrag. Voor de allerjongsten op school dus via kleutertoneel onder aus piciën van 3VO. Jan Grootenboer, penningmeester van 3VO Heiloo woont de voorstelling bij samen met zoon Dimitri (4 jaar.) Hij geniet ervan dat de kleuters zo actief deelnemen aan de voorstelling. „Dit is precies de bedoeling. Zo blijft het ze lang bij," zegt Grootenboer. Hij laat verder weten dat 3VO altijd plaats heeft voor vrijwilligers die hun bijdrage willen leveren aan een verkeersveilig Heiloo. Voor meer informatie kunt u bellen naar Jan Grootenboer, tel. 072- 5336360. vriendinnetje Muis ziet vertrekken en sommigen weten al goed waarom je je hand moet uitsteken op de fiets. Tante Emma kent een lied over over steken: „Oh, oh, oh, oversteken doe je zo. Je kijkt eerst links, dan rechts, dan weer links." Na een paar keer oefenen, zingt de hele zaal uit volle borst mee. Ze spelen woonerfje en een paar kleu ters worden uitgenodigd om een boom of een bloembak te verbeelden. Zij moeten stil blijven staan zodat Roos en Muis zich achter hen kunnen verstop pen. Een paar bomen en bloembakken kunnen de verleiding niet weerstaan en spelen verstoppertje mee. Na drie kwartier gaan de kinderen wijzer en tevreden terug naar de klas en spelen de actrices de voorstelling voor de vol gende groep. Verkeerslachtoffertjes Jaarlijks wordt er bij alle gemeenten in ons land rond 20.000 keer melding gemaakt van een onveilige verkeerssi tuatie voor kinderen. Duizenden kinde ren raken gewond in het verkeer en de meeste ongelukken met lopende en fietsende kinderen gebeuren (90 pro cent) binnen de bebouwde kom.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 10