PvdA na fusie te water Adressen Limmen Imitu-m UITKIJKPOST - 12 SEPTEMBER 2001 - PAGINA 13 vereniging Vredeburg Ledenavond Vrouwen van Nu Limmer straten- en wegenboekje komt uit Ledenavond K.Y.G. Limmen Uitslagen handbal vereniging Meervogels Peperkamp als lijsttrekker Schaatsruilbeurs Katerloop Limmer IJsclub Jongerencentrum Conquista Kermis Limmen niet verregent Nieuw seizoen schaak Faalangst verminderen door speciale training GroenLinks kiest Catharina Jazz Session Club Vredeburg LIMMEN - Schaakvereniging Vredeburg begint haar nieuwe seizoen op vrijdagavond 14 september met een vrije ronde. Om 19.15 uur gaan de deu ren open voor de jeugd, waarna om 20.15 uur de oudere spelers zich warm kunnen spelen via een gezellig doch pittig potje schaak. Op vrijdag 21 sep tember is de eerste ronde van de inter ne competitie. SV Vredeburg is een bloeiende vereniging met ongeveer 90 leden waaronder senioren en jeugdspe lers al of niet in opleiding en met diver se jaarlijkse evenementen. Bij Vrede burg is iedereen welkom en wordt op verschillend niveau geschaakt, van puur voor de gezelligheid tot uiterst serieus. In het nieuwe seizoen speelt Vredeburg weer in de benedenzaal van Cultureel Centrum Vredeburg. Elke vrijdagavond gaan om 19.15 uur de deuren open voor de jeugd en schaakt de A-groep vanaf 20.15 uur. Het indelingssysteem is zeer flexibel waardoor ook spelers die alleen zo af en toe willen schaken goed mee kun nen doen. Naast de spannende interne schaakcompetitie worden ook nog andere schaakactiviteiten georgani seerd. Hiertoe behoren het met vele prijzen toebedeelde paas- en kersttoer nooi en het snelschaaktoernooi. Vrede burg speelt met een team (acht spelers) in de schaakcompetitie van de Noord- Hollandse Schaakbond (NHSB) en met een team van vier spelers in de beker competitie van de NHSB. Nieuwe le den zijn welkom en worden uitgeno digd om vrijblijvend een kijkje te komen nemen aanstaande vrijdag avond. Het schaken bij de jeugd staat goed in de belangstelling. Jaarlijks geven veel kinderen zich op voor de schaaklessen op de zaterdagmiddag. Ervaren instruc teurs leiden de kinderen op voor het officiële NHSB-diploma van stap 1 tot en met stap 4. Via de scholen worden deze opleiding nader bekend gemaakt. Fotostudio Starfield Huisartsen Centrale huisartsenpost Alkmaar en omstreken (o.a Heiloo, Limmen, de Egmonden). Voor spoedeisende huis artsenhulp buiten kantooruren en in het weekend tel:072-5180618. Tandartsen Tijdens het weekeinde en in de avon duren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-53937620. Apotheek Limmen Kerkweg 29a. Geopend van 08.00 tot 18.00 uur. Tijdens het weekeinde en in de avonduren, uitsluitend voor spoed gevallen: tel. 5052620. Uitvaartverzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. 5053009. RIMA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, spreek uur: donder dag van 09.00 tot 10.00 uur in kamer 0.30 in het gemeentehuis (via achterin gang), Zonnedauw 4. Tel. 5055363. LIMMEN - De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, Vrouwen van Nu, afdeling Limmen heeft op dinsdag 18 september weer haar eerste leden avond. Klederdrachtgroep De Zaanse Kaper verzorgt een modeshow, een dia presentatie en uitleg van de kleding uit de Zaanstreek eind 18de, begin 19de eeuw in Vredeburg te Limmen. Aan vang 20.00 uur. Introducés zijn van wel kom. Kosten voor hen zijn f 7,50 inclu sief koffie of thee. Op woensdag 19 september beginnen weer de lessen Tai Chi en Qigong in Vredeburg van 9.30 tot 10.45 uur. Voor een gezellig partijtje jeu de boules op dinsdag 25 september achter Vrede burg kunt u zich ook alvast opgeven op de ledenavond. Voor inlichtingen kunt u bellen met Betty Zijderveld, tel. 072- 5051911. AKERSLOOT - Onlangs kwamen de PvdA- kandidaten voor de nieuwe CAL-gemeenteraad bijeen aan de voet van de Noordermolen ten noorden van Akersloot. De PvdA kandidaten willen door middel van dit soort bezoeken de CAL-gemeente nog beter leren kennen Fotostudio Starfield en tegelijkertijd de teamgeest verster ken. Onder leiding van wethouder Greet Blokker en in samenspraak met het molenaarsechtpaar Meindert en Riet Weel, lieten de kandidaten zich informeren over de molen en mogelijk heden van kleinschalige recreatie in en om de CAL- gemeente. De molen is een rijksmonument en bemaalde in het verleden de omliggende polders. Die taak is inmiddels door een moderne installa'tie overgenomen. Bij de molen is een prachtige kanorou te uitgezet die loopt langs Kerkemeer, Kromme Sloot, Overdie en Mientsloot. Greet Blokker hield een pleidooi voor rustige, extensieve recreatie, dicht bij huis: „U hoeft zich niet te vervelen in dit gebied, kleinschalig toerisme heeft hier vele mogelijkheden. U kunt hier fietsen, wandelen, schaatsen en ook kanoën. Wij stappen samen in de 'CAL-boot' en gaan daarmee varen." Om dit te onderstrepen stapte ze, gevolgd door Peter Verduin, John Hommes en Joke Mooij in een van de daar aanwezige kano's nadat deze als 'fusieboot' te water was gelaten. Onder het motto 'klaar voor de start, gericht op de toekomst' genoten de kandida ten al peddelend van de tocht door het Limmer Polder. Na afloop noemde lijsttrekker Will Marechal het een feestje. LIMMEN - Binnenkort kunt u het boekje Straten en wegen in Limmen en hun naamkundige betekenis bij de boekhandels vinden. De auteur van het 160 pagina's tellend boekwerk is Cees Druijven. Hij was aanvankelijk druk bezig mét een veldnamenonderzoek en raakte zodoende geïnspireerd om onderzoek naar namen van straten en wegen te doen. Mede door de fusie van de gemeente Limmen met de gemeen ten Akersloot en Castricum dacht Druijven aan een aardig afscheidsca deau voor de Limmenaren. Het boek is in eigen beheer uitgegeven en wordt rond 21 september op de markt ver wacht. Van Druijven verscheen al eerder het boek 'De hervormde gemeente', dat ter gelegenheid van het 400-jarig van Limmen bestaan werd uitgegeven. Straten en wegen in Limmen en hun naamkundige betekenis is onder ande re verkrijgbaar bij Boekhandel Deute- kom in Heiloo, Kapper Stuifbergen en Albert Heijn in Limmen, Boekhandel Zwaan en Terburg in Alkmaar en Boekhandel Laan in Castricum. Het boek zal rond de f 30,- gaan kosten. Voor eventuele vragen of bestellingen kunt u bellen met Cees Druijven, tel. 072-5052708. LIMMEN - Na de zomerstop begint op 19 september om 20.00 uur weer de ledenavond in de Burgerij. Om 20.00 uur komt ds. Buitenhuis vertellen over zijn werk en ervaringen tijdens zijn vakantiereizen van het Rode Kruis, onder andere op de Henri Dunant. De titel van het programma luidt 'een lach en een traan in de zorg'. Introducés zijn van harte welkom, de kosten zijn f 7,50. 1 Gemeentehuis Expositie van aquarellen van Thea Smits-Stavers tot 4 oktober. Galerie Amber Expositie van werk naar aanleiding van gedichten over vogels, vleugels en vlin ders. Geopend op donderdag, vrijdag, zaterdag en de eerste zondag van de maand van 14.00 tot 17.00 uur en op afspraak, Dusseldorperweg 18, tel. 5051491. Deel I van de tentoonstelling duurt tot en met 29 september. Serre Nella van Os Expositie met wisselend werk van fami lie van Os, onder anderebronzen beel den, keramiek, acryl, olieverfschilderij en enaquarellen, elke zondag van 13.00 tot 18.00 uur, Westerweg 39. Hotel Akersloot Zondag 16 september van 10.30 tot 16.30 uur grote poppen-en berenbeurs, Geesterweg IA, entree f 6,-, 65+ f 5,-, kinderen tot 12 jaar f 1,-. Gemaal 1879 Tot en met zondag 30 september ten toonstelling schilderijen van Jeannette Coppens en bronzen beelden van Nella van Os. Aan de Filekerweg 4, geopend op zaterdag en zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Beeldentuin en galerie Akermare Expositie van werk van Tewis Elzinga, Joop Koopman, André Vranken, Marinus Klap, Mirjam de Nijs, Reina Ramakers, Adriana de Lange, Ellen en Jaap van der Dussen.Te zien tot 15 sep tember op vrijdag en zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur en de eerste en derde zondag van de maand en op afspraak, Uiterdijk 2, tel. 0251-312598. Johwin Slaapcomfort Tot en met 15 oktober exposeert Inge van der Heijdt haar aquarellen bij Johwin Slaapcomfort aan de Rijksweg 127 in Limmen. Bibliotheek Akersloot Saskia Sengers exposeert tot 17'okto ber haar schilderijen met als thema de zwangere vrouw. iiiiiÉii REGIO - GroenLinks uit Castricum, Limmen en Akersloot heeft met grote meerderheid Catharina Peperkamp als lijsttrekker gekozen. GroenLinks ver wacht met vier zetels in de nieuwe raad te komen. LIMMEN - De Limmer IJsclub houdt op zaterdag 29 september van 15.00 tot 17.00 uur een schaatsruilbeurs in De Lantaarn, Dusseldorperweg 56. De beurs is bedoeld voor jeugdige schaats liefhebbers van de Limmer IJsclub maar andere leden en ook niet-leden zijn welkom. De als 'ruilobject' aange boden schaatsen dienen wel in redelij ke staat te verkeren. Ook diegenen die geen schaatsen hebben in te ruilen maar wel willen kopen zijn van harte welkom. Of er voldoende belangstel ling c.q. aanbod is kan de Limmer IJsclub uiteraard niet garanderen. LIMMEN - Afgelopen kermiszondag heeft de Limmer IJsclub zijn traditio nele katerloop gehouden. Ondanks het buiige weer was het aantal deelnemers min of meer gelijk aan dat van andere jaren: bijna 100 lopers verschenen aan de start voor de 5 en 10 km. Van de allerjongsten (tot en met 10 jaar) waren er ongeveer 15 deelnemertjes. In deze categorie was Emiel Admiraal de aller snelste gevolgd door Mila de Goede en Mike Ruiter. Bij de meisjes won Nickey Admiraal van Silvy Kaandorp. Op de 5 km jongens zette Michel Butter het zes jaar oude parcoursrecord scher per op 16.23. Tweede en derde werden Roy Frinking (20.10) en Gijs Metselaar (21.06). Bij de meisjes bezette Rina Molenaar weer de eerste plaats met 22.07. Zij werd gevolgd door Jolinda Lute (24.06) en Hester Zomerdijk (24.53). De 10 km dames werd gewonnen door Monique Andriessen (41.07) gevolgd voor Ineke Opstal (43.02), Ineke Admiraal (43.19), Lia Stam (43.29) en een vijfde plaats voor Lilian Schreuder (45.57). De 10 km heren werd gewon nen door Piet Kuys (32.34) met een tweede plaats voor Friedjof Koomen (33.19) gevolgd door Arie Hendrik Visser (33.41), Cees Brasser (34.10) en Jan Veldt (35.02). De organisatie kijkt terug op een geslaagd evenement. LIMMEN - Het programma voor het weekend van 14,15 en 16 september bij jongerencentrum Conquista is als volgt: Kinderen van 4 t/m 12 jaar kunnen op zaterdagochtend 15 september een lap jeskat maken. Het je leuke lapjes thuis, neem ze dan mee, maar bij Conquista hebben ze er ook nog genoeg liggen. Vanaf 10.20 uur zijn de deuren open en het programma duurt tot 12.CK) uur. De entree is f 2,25. Tieners van 12 t/m 15 jaar kunnen op zaterdag 15 september kijken naar een superfilm, om zodoende even relaxed bij te komen van de kermis. De film is op grootscherm, zodat je lekker onder uit in een bank op een stoel kan gaan genieten. De entree is f 1,50 en Con quista is geopend van 19.00 tot 23.00 uur. Zondag is het jongerencentrum geopend van 14.00 tot 17.00 uur. Jongeren vanaf 16 jaar kunnen op vrij dag 14 en zaterdag 15 september van 20.30 tot 01.00 uur terecht aan de bar, pooltafel, flipperkasten, dartbord etc. Ben je minimaal 14 jaar en heb je zin om te helpen bij de tienerwerkgroep meld je dan aan bij Esther Schaap. Zij is jongerenwerkster bij Conquista en altijd aanwezig op de woensdagavond van 20.00 tot 22.30 uur en de zaterdag ochtend van 10.00 tot 13.00 uur, tel. 072-5052811. Aanmelden bij een van de barmedewerkers kan natuurlijk ook. AKERSLOOT - Vanaf het begin sig naal hadden de dames senioren moeite met het forse verdedigen van de dames uit Badhoevedorp. Ook waren de Meervogels niet alert en werd er veel balverlies geleden waar de tegenstan der gretig van profiteerde. DES scoor de voor de rust negen keer. Helma Krom scoorde drie van de vier tegen- punten, waardoor de ruststand op 4-9 kwam. Na rust werd het een geheel andere wedstrijd. Annemiek Verduin wist doelvrouwe van DES uit de twee delijn te verrassen. Jeanet Krom zette 9-11 op het scorebord, waarna Maaike Groneman met een onderhands schot de aansluitingstreffer scoorde: 10-11. In deze fase stopte de Meervogels- keepster een strafworp maar vooral door het minder goede verdedigen aan Meervogelszijde werd de eindstand 11- 17. Een slechte competitiestart. Heren senioren 1 De heren senioren 1 lieten daarentegen vanaf het begin zien wie de betere ploeg was. Meervogels creëerden en benutten kansen en in de zevende minuut werd het door een fraaie score vanaf de cirkel door Cees Brandjes 5-0. Tegenstander Aristos uit Amsterdam kwam terug tot 5-2 waarna keeper Cees Wevers twee strafworpen stopte. Het benutten van strafworpen ging Meervogels slecht af: er werden drie strafworpen gemist. Bij het rustsignaal was de stand 11-6. Na rust werd door regenval accuraat spelen moeilijk. Het Fotostudio Starfield arbitrale duo Plameijer-Brinkman hield de touwtjes op het gladde veld strak. Halverwege tweede helft was Meervogels al naar 16-6 uitgelopen, en controleerde de strijd tot het eindsig naal. Het werd een forse overwinning op Aristos: 19-8. Dames junioren Al De dames junioren Al ontmoette. WW, een tegenstander waarvan altijd moeizaam wordt gewonnen. Sandra Bos maakte haar debuut als doelvrouw en deed dat zeer verdienstelijk. De ruststand was 6-2. De tweede helft had den beide teams in de beginfase moeite met scoren. Sanne Boots en Lindsay van der Eng scoorden vanaf de cirkel. Met nog tien minuten te spelen werd het 8-5. Een hattrick van Karlijn Putter maakte aan alle onzekerheid een eind. Zuiver en hard in de bovenhoek zorgde zij mede voor een Meervogelsover- winning van 11-5. LIMMEN - Afgelopen weekeinde was het kermis in Limmen. Ondanks het buiige herfstweer was het een gezellig feest voor jong en oud. Jong vertoefde voornamelijk op de kermis zelf en zwaaide, draaide en zwierde er op los. 'Oud' was voornamelijk te vinden in en om café De Lantaarn, waar bands als Stampvast, de Red Cars, Full Circle en Jukebox de temperatuur in de zaal nog wat graden liet stijgen. Verder is de ker mis zonder calamiteiten prima verlo pen. Kortom: een geslaagde kermis. CASTRICUM - Veel mensen zijn bang te falen in situaties waarin ze beoor deeld worden, of denken bedoordeeld te worden. Dit noemen we faalangst. Bij sociale faalangst is men bang om uitgelachen te worden of te worden afgewezen om wat men doet. Bij cogni tieve faalangst gaat het er meer om dat men op beslissende momenten niet in staat is om zich mondeling of schrifte lijk uit te drukken, bijvoorbeeld bij exa mens. Meestal is er een wisselwerking tussen beiden typen. Faalangst kan door middel van een gerichte training sterk verminderd wor den. Op het Bonhoeffercollege wordt in het kader van de Plusactiviteiten door de docenten Ellen Postma en Marja Luijckx zo'n faalangsttraining gegeven. Naast het leren inzicht te krij gen in de eigen faalangst is het vooral een praktische training waarbij gebruik wordt gemaakt van verschillende tech nieken. Het lesmateriaal bestaat gro tendeels uit'eigen inbreng van de cur sisten. De kosten bedragen f 158,40 (72 euro) voor 10 bijeenkomsten van an derhalf uur. De eerste bijeenkomst voor volwasse nen is op maandag 1 oktober, op zater dag 6 oktober om 9.00 uur is de eerste bijeenkomst voor jongeren van 15 tot en met 18 jaar. Inschrijving kan tot een week voor de aanvang van de training bij het Bonhoeffercollege te Castricum, tel..0251-659119. Fotostudio Starfield LIMMEN - 'Now is the Time' zal het eerste nummer zijn, dat gespeeld wordt door de Jazz Session Club Vredeburg op zondag 16 september om 16.00 uur. En 'Now is the Time' betekent meteen het openingsnummer van weer een heel seizoen van jamsessions en jazz concerten door een keur van muzikan ten en orkesten. Buiten de jamsessions zelf, waarvan het doel is muzikanten van diverse pluimage, die elkaar veelal niet kennen, in wisselende samenstel ling samen te laten spelen, staan er ook een tiental gastoptredens van orkesten en combo's op het programma. Twee combo's zullen een optreden verzor-' gen, dat niet alleen swingen, maar ook verrassend zal zijn. Als eerste de combo van altist, klarinettist, pianist en dwars fluit Jan van Weelden (de muzikale dui zendpoot). Daarnaast zal Jazzes onder leiding van Frits Wijnands 'van zich laten horen. De kandidaten Catharina Peperkamp heeft inmiddels een uitgebreide kennis en ervaring opgedaan in het Castricummer raads werk. Voor mevrouw Peperkamp zou dit de derde raadsperiode zijn. Niet alleen de afgelopen jaren, maar ook tussen 1990 en 1994 zat zij in de gemeenteraad. Onder haar leiding werd de afgelopen jaren soms sterke kritiek geuit op de door Groenlinks vertoefde besluiteloosheid van het Castricummer college'. Met name het feit dat er over de ontwikkeling van de dorpskern maar geen besluiten werden genomen, kwam het college soms opk hevig kritiek van GroenLinks te staan. Op plaats twee werd eveneens een bekend gezicht gekozen: het huidige raadslid Jan Bijlenga. De heer Bijlenga is met zijn 67 jaar inmiddels het oudste raadslid van Castricum. Nieuw op de lijst is Peter Konst uit Limmen. De heer Konst heeft een ruime bestuurlijke ervaring in Limmen. Zo was hij jaren lang actief in het bestuur van bijvoor beeld het Rode Kruis, maar ook van het bejaardentehuis. Ook is hij Prins Carnaval geweest. Daardoor geniet hij een grote bekendheid in Limmen. Op de vierde plaats werd Nina Kivit geko zen. Zij vertegenwoordigt een nieuwe, jonge generatie in GroenLinks. In Castricum is zij vooral bekend van haar activiteiten in het kerkelijk jongerer- werk. Hoge verwachtingen GroenLinks verwacht met deze vier mensen in de nieuwe Gemeenteraad te komen. Bij de vorige verkiezingen haalde de partij nog drie zetels. Maar gezien de stijgende populariteit in de afgelopen jaren, verwacht de nieuwe fractie op een extra zetel te mogen rekenen. De kandidaten worden onder steund door het enige TweedeKamerlid dat Castricum rijk is, Corrie Hermann. Zij werd als zogenaamde lijstduwer op de 27e plaats verkozen. Kindertheater Vanaf donderdag 3 oktober zal in Conquista druk worden geoefend op het gebied van theater. Kindertheater groep De Reddertjes gaat dan weer beginnen met toneelspelen, verkleden, dansen en zingen. Op donderdag van 16.30 tot 17.30 uur leven zij zich hele maal uit. Ben jij tussen de 8 en 12 jaar uit en lijkt het je ook heerlijk om mee te doen, grijp dan nu je kans. Samen met andere kinderen ga je door middel van improvisatie- en speloefeningen, zang en dans en schminken je voorbe reiden om in april een echte voorstel ling te geven. Dit seizoen staat de uitvoering van Belle en het Beest centraal. Voor deel name aan de Reddertjes is er auditie op donderdag 27 september om 16.30 uur. Het cursusgeld bedraagt f 75,-. Jongerencentrum Conquista is te vin den aan de Kerkweg 50 in Limmen. Voor opgave en informatie kun je bel len met Wendy Frerks, tel. 072-5470420.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 13