Nieuwe Huisartsenpost voor spoedeisende hulp na kantoortijd St. Joseph en Eensgezindheid advies voor het Tröckener Kecks en BZB in Buk Buk Waardebepaling Broekman Bökma n™ OPRUIMING! KORTINGEN TOT 40% OverTïïiiii erfstcollectie 495 krant BORDEN NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Êaapcamfart Huis kopen? A P E L L A (072)5351000 12 SEPTEMBER 2001 ^LbJU JDrukkerij uitkijkpost bv 66e JAARGANG NO. 37 Programma feestweek Winkelhof 't Loo Dansen op zondag Ontruimingsoefening Willibrordschool Stichting Ouderen Heiloo blijft in beweging Septemberwandeling op Nijenburg Koos Postema in het Trefpunt Tel. 072-515 08 88 www.halmakelaardij.nl Aardschok voelbaar in hele omgeving Alkmaar Rectificatie SCH0NG SCHILDERWERKEN B.V. 06-53576089/072-5338472 C, HACHMANG S -£ en 3 Werkgroep vrijwilligers weer het bos in l#€ 2.25 EH Mf www.vlle0.nl Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Nieuw nummer Rodi verspreiding bv) >f< irrN De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 87 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden rp;, aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! Van onze verslaggeefster E. Jongerius Vrijdagochtend een beetje keelpijn maar wel naar school. Vrijdagavond laat: ziek! Hoge koorts, vreemde symp tomen. Verontruste ouders willen de dokter raadplegen. Maar de huisarts heeft geen dienst. Wat nu? Eén alarmcentrale Vanaf 31 augustus behoort die vraag tot de verleden tijd. De nieuwe Huisarts enpost Alkmaar en omstreken, op de James Wattstraat 7 in Alkmaar, maakt het patiënten, maar ook de aangesloten huisartsen een stuk makkelijker. Voor patiënten voortaan één alarmnummer en één centraal adres voor alle spoed eisende hulp na vijven, 's nachts en in het weekeinde. En voor huisartsen voortaan maar één 8-urige extra dienst per twee weken in plaats van dag en nacht beschikbaar. „Het is een ontzettende verbetering," beschrijft huisarts Frank Poelakker uit Heiloo, „Misschien ben ik niet hele maal representatief omdat ik in een kleine waarnemingsgroep deelnam en dus meer dan gemiddeld diensten draaide, boven op mijn normale, druk ke werkweek. Zoals het nu met de Huisartsenpost is geregeld, is een geweldige vooruitgang. Beter georgani seerd ook voor de mensen die onze hulp inroepen." De klok rond zorg De Huisartsenpost Alkmaar en omstre ken is voortgekomen uit een initiatief van vijf huisartsen, waaronder Hinne den Engelsen uit Heiloo. Hij beschouwt de centrale als 'een uitvloeisel van deze tijd'. Den Engelsen doelt op een aantal ontwikkelingen: patiënten verwachten 24-uurs zorg en bellen de dokter uit bed met vragen die ook tijdens doorde weekse werkdagen opgelost kunnen worden. Aan de andere kant willen jonge huisartsen meer vrije tijd en meer privacy. Door het tekort aan doktoren, hebben zij de praktijken waar zij kun nen beginnen voor het uitkiezen. „Als je een drukke praktijk met veel extra diensten hebt, is het tegenwoordig behoorlijk lastig er een nieuwe collega bij te krijgen!" vertelt Den Engelsen. „De tijd van de dokter die de klok rond voor zijn dorpsgenoten klaar stond, is voorbij. De mensen in het dorp zijn veranderd en de dokter is veranderd." HEILOO - Zoals eerder in deze krant vermeld viert Winkelhof 't Loo van 17 tot en met 22 september haar 25-jarig bestaan. Maandag worden de senioren extra verwend door de huislakei Hans. Ook krijgen zij de gelegenheid Oud hollandse liedjes mee te zingen met Pierre Alberts onder pianobegeleidig van Loes Labordus. Dinsdag ondergaat het winkelcentrum een metamorfose en waant men zich op Montmartre in Parijs. U vindt er kra men met prachtige schilderijen en sculpturen gemaakt door bedreven kunstenaars. Ditta Engel is aanwezig met haar bijzondere beelden, Christa Wortel met haar schilderijen en u kunt portrettist Andrez aan het werk zien, die direct een portret van u maakt. De heer Hottentot luistert het geheel op met zijn Franse musettemuziek. Woensdag is voor de kinderen met 's middags een optreden van Louis de ballonist, een suikerspinkraam en een gratis ijsje. Donderdag staat geheel in het teken van de koopjes, u moet zelf maar komen kijken wat dat precies inhoudt. Vrijdag maakt kans op een handdoek van het Witte Kerkje bij het speciale feestrad van Pierre Alberts. De kans is heel klein dat u met lege handen weggaat bij dit rad! 's Avonds komt de mimeartiest Martin Pragt langs. Zaterdag kunnen de kinderen zich komen laten schminken door het schminkteam Smoelwerk. Zaterdag wordt de week afgesloten met een groot feest. Van 19.00 tot 22.00 uur houdt 't Loo open huis en kunt u op het middenplein genieten van jazz muziek van het bekende Opus 4 kwar tet uit Heiloo. Op het Albert Heijnplein staat een mobiele cocktailbar waar twee barkeepers al jonglerend, gooche lend, vuurspuwend en zingend iedereen voorzien van de heerlijkste cocktails. Buiten vinden optredens plaats van Richard Jordan en Peter Meijer, zan gers met een zeer gevarieerd program ma met als specialisme het Amster damse repertoire. Alle winkeliers heb ben deze avond hun deuren geopend en zullen u met alle egards ontvangen. HEILOO - Vanaf zondag 16 september is er maandelijks van 14.00 - 17.00 uur weer gezellig dansen in het Open Huis. De muziek wordt verzorgd door het Inter-Ned Kwartet onder leiding van Jaap de Haas. De toegangsprijs be draagt f 5,-. Voor meer informatie, tel. 072-5403268. Alle artsen uit regio De Huisartsenpost Alkmaar onder lei ding van directeur Harrie Sterke, is een samenwerking tussen alle 97 huisartsen uit Heiloo, Limmen, Egmond, Bergen, Alkmaar Noord, Alkmaar Midden, Alkmaar Stad, Hensbroek, Langedijk, Heerhugowaard 1 en Heerhugowaard 2. Vooruitlopend op het door minister Borst beloofde extra geld, vergoeden de ziektekostenverzekeraars voorlopig de kosten van de alarmcentrale. Op de post staan altijd minimaal twee huisartsen en twee gediplomeerde dok tersassistenten paraat. De doktersassis tenten zijn extra opgeleid om klachten en opmerkingen van de mensen ade quaat te kunnen beoordelen. Zij weten wanneer een telefonische geruststelling voldoende is en weten wanneer de dok ter echt nodig is. Op de huisartsenpost zelf worden geen medicijnen verschaft. „We schrijven ze wel voor, maar de Regionale Spoed- apotheek op de Van Ostadelaan 248 in Alkmaar verstrekt de medicijnen. Als men wil, faxen of mailen wij het recept naar de apotheek zodat de medicijnen klaar liggen als de mensen aankomen," aldus Den Engelsen. Primeur Huisarts en bestuurslid Jaap van der Dussen uit Limmen beet de spits af. Hij werkte de nacht van 31 augustus op 1 september, de praktijkdoop van de Huisartsenpost. „Mijn eerste dienst was niet overdreven druk. Het was goed te doen. Het was even wennen aan elkaar en aan de nieuwe locatie maar alles liep zoals het hoorde. Voor huisbezoeken staat een auto met chauffeur ter be schikking. Luxe, maar niet overbodig. De arts hoeft niet meer te zoeken naar het adres of naar een parkeerplaats en kan bij aankomst direct starten met de behandeling. De chauffeurs hebben een extra eerstehulp opleiding gehad, zodat zij in noodgevallen hand- en spandiensten kunnen verlenen." „De auto met chauffeur is erg plezie rig," vervolgt Van der Dussen. „Ik moest visites afleggen in plaatsen waar ik normaal gesproken nooit kom. De chauffeur zette me trefzeker voor de deur af. Snel en efficiënt. Op de terug weg kon ik bijkomen op de achterbank, de administratie afhandelen en de cen trale bellen of er nog meer moest gebeuren." Routebeschrijving De Huisartsenpost heeft een eigen website. Kijk op www.hapa-alkmaar.nl voor meer algemene informatie. Op deze site vindt u ook een uitgebreide routebeschrijving. Voer uw postcode in en u krijgt de route vanaf uw huisadres naar de James Wattstraat. Onder het mom 'een moderne patiënt is iemand die in noodgevallen de weg kent', is het opzoeken en uitprinten van deze infor matie echt een klusje voor als u op uw gemak aan het 'surfen' bent. Handig als deze informatie bij uw verzekeringspa pieren ligt. Geen internet? Geen paniek. In elke praktijk liggen folders voor u klaar met informatie over de nieuwe regeling. Na werktijd is het telefoonnummer van de huisartsenpost op het antwoordappa raat van uw eigen huisarts te beluiste ren. Voor spoedeisende hulp van 17.00 uur tot 08.00 uur en gedurende het week einde: Huisartsenpost Alkmaar e.o. James Wattstraat 7 1817 DC Alkmaar Telefoon (072) 5180618 www.hapa-alkmaar.nl De heer Snijders, directeur Univé, opent de Centrale Huisartsenpost Fotostudio Starfield HEILOO - Brand? Gelukkig betrof het een oefening op de Willibrordschool. Op woensdag 5 september vond de tra ditionele ontruimingsoefening plaats. Aan het begin van het schooljaar heb ben alle kinderen een plekje gevonden in een nieuw lokaal en de oefening vindt plaats om de kinderen te leren hoe zij snel en veilig het gebouw kun nen verlaten. Het was duidelijk dat de kinderen en leerkrachten geoefend hadden. Heel gedisciplineerd werd op het ontruimingssignaal gereageerd. Alle leerkrachten deden hun controle van de ruimtes en begeleidden de kinderen keurig naar de afgesproken plek voor de garageboxen voor de school. De school was in 1 minuut en 40 seconden HEILOO - Op zaterdagavond 29 sep tember geven Eensgezindheid onder leiding van Henk van Veldhuizen en St. Joseph onder leiding van de Belgische dirigent Mare Prils een groots najaars concert in het ontmoetingscentrum van GGZ, aan de Kennemerstraatweg 464, Heiloo, aanvang 20.00 uur. Het concert wordt op een bijzonder originele wijze gepresenteerd door Jaap Schuuring van de toneelvereniging Falkland. Na af loop is er onder het genot van een hapje en een drankje volop de gelegen heid op nader kennis te maken met de Limburgse gasten. Bovendien is er na afloop van het concert de gelegenheid tot het bekijken van een unieke foto collage van beide verenigingen van rond het jaar 1951. De avond zal besloten worden met een optreden van de Boerenhofkapel De Kinkeluters. Deze kapel heeft onlangs nog tijdens de Bemmelse Dweildagen een eerste prijs behaald in de 'leutklas- slapens®» HEILOO - Nog nauwelijks bekomen van een fantastisch openingsweekend heeft Buk Buk ook komend weekend weer twee nationale topbands op het programma staan. De afscheidstoernee van de Tröckener Kecks start vrijdag op het podium van Buk Buk. Na ruim 20 jaar alle zalen van Nederland en België aangedaan te hebben, geven de heren er definitief de brui aan. Gek genoeg zonder een duidelijke reden aan te kunnen geven, want hun laatste cd was eindelijk weer eens een groot succes. Met name het nummer 'Niemand thuis' heeft erg veel aandacht gekregen. Wie de Tröckener Kecks aan het werk ziet kan niet anders dan volmondig beamen wat ze zelf al tijden vinden: Twintig jaar? We zijn pas begonnen!' Toch wordt onder de Kecks aan het einde van deze toer een streep gezet. Zaterdag is het de beurt aan de Band Zonder Banaan, deze zevenkoppige dwaze Brabantse band staat garant voor een mix van metal en meligheid. Zij hebben er patent op dat binnen de korste keren elke zaal, feesttent of fes tival wordt omgetoverd in een groot feest. Wat je ziet zijn onmogelijke acts, volop theater en gekkigheid. Wat je hoort zijn ongepolijste deuntjes en ver der veel eigen werk, met een duidelijk herkenbaar BZB-geluid. De zaal gaat open om 21.00 uur en de entree is voor beide avonden f 15,-. Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij Popeye in Alkmaar, Center Disc en Buk Buk in Heiloo. Verder is zondagmiddag de eerste edi tie van het gratis toegankelijke lounge café. Vanaf 16.00 uur kun je loungen op de acid-jazz van dj Mark Brink. Voor meer informatie, tel. 072-5321048. matrassen, bedbodems, waterbedden, slaapkamers, kasten en bedtextiel Rijksweg 127 Limmen Tel: 072 505 34 01 Maandag gesloten Vrijdagavond koopavond Uitvaartverzorging Heiloo e.o. Henny Stoop Tel: 072 - 532 03 45 geheel leeg. Daarna werden buiten de presentielijsten nagelopen en 1 minuut en 50 seconden later waren alle groepen gechecked. De gehele operatie nam niet meer dan 3,5 minuut in beslag. HEILOO - Bij de fitnessclub van Stichting Ouderen Heiloo is weer plaats voor enige dames. Op dinsdag van 15.30 tot 16.30 uur worden in het gymnastieklokaal aan de Burenweg 1 onder leiding van J. Lorié conditie- en bewegingsoefeningen gedaan. Er wordt geen gebruik gemaakt van toestellen. Voor informatie kunt u bellen met mevrouw Lorié, tel. 072-5334712, bereikbaar op dinsdagochtend tussen 10.00 en 12.00 uur). HEILOO - De zomer is voorbij, de herfst lijkt al begonnen. In het Heilooër Bos zijn veel paden alweer nat als in de winter. Maar de bomen staan nog volop in blad, zij het hier en daar wat verdord tijdens de droge periode. Dat is sep tember, soms herinnerend aan de warme zomer, soms al helemaal in de ban van het vocht, de kilte en de wind van herfst en winter. Aan het eind van hun jaarlijkse cyclus produceren plan ten en bomen zaden, vruchten, noten. En die dienen weer als voedsel voor allerlei dieren. Zo ook het hout, als dat sterft wordt het afgebroken door zwammen, die vaak in de herfst bloeien in de vorm van paddestoelen. Mede daarom laat Natuurmonumenten dat hout nu vaak liggen, terwijl het vroeger werd opgeruimd. Ook september is dus een uitstekende maand om het Hei looër Bos te bezoeken. Bij voorbeeld op zondagmorgen, 16 september, wan neer er om 10.00 uur een IVN-gids klaar staat bij de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg om u mee te nemen op een boeiende wandeling van anderhalf a twee uur. Het is misschien geen slecht idee om laarzen of ander waterdicht schoeisel aan te trekken. Van volwassenen wordt een vrijwillige bijdrage van 3,50 verwacht; voor kin deren is dat 2,-. Voor nadere inlichtin gen kunt u bellen met 072-5350323. HEILOO - Zaterdag 6 oktober, van 10.0 tot 12.00 uur, zal Koos Postema een lezing houden in het Trefpunt te Heiloo. Deze lezing wordt door de ouderenbonden KBO, ANBO en de Stichting Ouderenwerk Heiloo in het kader van de dag van de ouderen geor ganiseerd. Koos Postema, de laatste jaren bekend van het tv-programma 'Klasgenoten', past in het rijtje bekende Nederlanders dat door bovengenoemde organisato ren naar Heiloo gehaald is ter gelegen heid van de Internationale Ouderen- dag. Professor Smalhout en Diekstr& gingen hem voor. Koos Postema heeft zijn lezing geen specifiek thema meege geven, hij wil graag met leeftijdgenoten praten over ouder worden. Met zijn persoonlijkheid, zijn gesprekvaardighe- den en zijn brede ervaringen met tal van mensen die hij in zijn leven heeft ontmoet belooft ook deze lezing een verrassend vitaliserende gebeurtenis te worden. De toegang is gratis, maar gezien het beperkt aantal plaatsen wel uitsluitend toegankelijk met een toe gangskaart. Toegangskaarten vanaf heden af te halen (op=op) bij het Trefpunt, of via tel. 072-5331297. ALKMAAR - Wie zondag rond de klok van negen uur nog heerlijk in bed lag, werd op datzelfde tijdstip ruw wak ker geschud. De inwoners van Alkmaar, Heiloo, Limmen, Akersloot, Castricum en de Egmonden kregen enkele stevige aardschokken te verwerken (3.2 op de schaal van Richter), waarbij niet ieder een er zonder schade vanaf kwam. Guido ten Berge uit Egmond-Binnen keek zondag gek op van de harde knal waarmee de aardschok gepaard ging. „Denkbaar komt dit door de gasvelden in Bergen. Zeven jaar terug hebben we hier ook zo'n SQhök gehad- Ik wist direct dat dit niet van een vliegtuig kon zijn dat door de geluidsbarrière ging, daar was deze knal veel te hard voor. Het leek meer alsof ze onder mijn huis een brok dynamiet tot ontploffing had den gebracht, zo zat ik te schudden in mijn stoel. Ik had enkel enig servies dat kapot is gegaan, of de andere bewoners van Egmond schade hebben weet ik niet." Maandag deed zich om 6.31 uur weder om een korte aardschok voor (2.8 op de schaal van Richter), die echter bedui dend korter duurde dan de schok van zondag, die tien tot vijftien seconden voelbaar was. In de Uitkijkpost van 5 september is in het foto-onderschrift bij het artikel 'Hoe groen is Heiloo' per abuis ver meld dat de koe eigendom is van Zuivelfabriek De Vereeniging. De koe is echter eigendom van slagerij van de Brink, grazénd op het land van boerde rij Betsy's hof. ^EtAiRSGROEP Kennemerstraatweg 129 te Heiloo tel.: 072 5335330 Met 4 kantoren actief in de regio! (Alkmaar (2), Heiloo en Heerhugowaard). Erkend schilder- wandafwerkingsbedrijf. Bel voor vrijblijvend offerte INSTALLATIEBEDRIJF - Badkamerinstallatie - Centrale verwarming - Dakbedekking - Loodgieterswerk Droonecampstraat 13 1851 TH Heiloo Telefoon 072-533 50 85 Werkplaats: Holleweg 19 VAN DER Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl se', en staat dus garant voor een zeer gezellig afsluiting van de concertavond. Kaarten voor dit concert zijn vanaf 19.30 uur aan de zaal te verkrijgen voor f 10,-. Donateurs ontvangen op vertoon van de uitnodiging f 2,50 korting.. Het is dit jaar precies 50 jaar geleden dat de Limburgse fanfare St. Joseph uit Peij het concours in het muziekpark te Heiloo bijwoonde en 'met lof der jury' promoveerde naar de superieure afde ling fanfare. Om dit jubileum te vieren maakt St. Joseph in het weekend van 29 en 30 september nogmaals een concertreis naar Heiloo. Gastheer Eensgezindheid heeft er alles aan gedaan om dit week end nogmaals onvergetelijk te maken. St. Joseph speelt nog steeds in de supe rieure afdeling en heeft sinds haar oprichting de nodige muzikale succes sen behaald op onder andere het Wereld Muziek Concours te Kerkrade. HEILOO - Wie op zaterdag door het Heilooërbos wandelt heeft grote kans de vrijwilligers van de Heilooërbos werkgroep te ontmoeten. Na een zomerpauze van enkele maanden is de werkgroep, die overigens werkt voor Stichting Natuurmonumenten, sinds afgelopen zaterdag weer actief op het landgoed Nijenburg. Onder leiding van de boswachter gaan zij twee keer per maand tussen 9.00 en 13.00 uur het bos in om diverse werkzaamheden en onderhoudsklussen uit te voeren. Zo worden er wilgen geknot, snoeiwerk aan bomen en struiken verricht en tak- kenrillen gemaakt. De gesnoeide tak ken werden vroeger allemaal verbrand, maar tegenwoordig worden andere methodes aangewend. Het maken van de zogenaamde takkenrillen, langwer pige takkenbossen die blijven liggen, is gunstig voor bijvoorbeeld vogels en muizen. Zij vinden er beschutting en bescherming tegen barre weersomstan digheden en andere dieren. Wie ook geïnteresseerd is in dit vrijwil ligerswerk kan bellen met het kantoor van de boswachterij, tel. 072-5331849. Hoewel de werkgroep inmiddels uit een groot aantal enthousuïste^vrijwilli- gers bestaat, kunt u evengoed nog een handje helpen. Voor veiligheidsschoe nen en handschoenen wordt gezorgd. Fleur deze herfst uw tuin of balkon op met de Hebe. Verkrijgbaar in verschillende bloem- en bladkleuren. per stuk ZAANDAM - Pieter Ghijsenlaan 9a ZUIDOOSTBEEMSTER - Purmerenderweg 43a Kijk ook op internet: www.tuincentrumovervecht.nl Regio Noord- Kenmmerland Als bijlage in dit Nieuwsblad de Wpningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad,Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. Heiloo-specialist Willem Amels zit voortaan om de hoek Makelaar Willem Amels kent de weg in Heiloo als geen ander. Daarom is het goed om te weten dat hij bij u om de hoek zit. NVM'WONEN VLIEG Alkmaar (072) 511 06 00 Kanaalkade 24, 1811 LP Alkmaar ALKMAAR (3) ALMERE AMSTELVEEN BERGEN NH HAARLEM HEERHUGOWAARD (2) HOOFDDORP HOORN SCHAGEN ZAANDAM

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 1