UW zoekt vrijwilligers Pridini in de Beun Waardering voor Advies Commissie Woningbouw UITKIJKPOST - 12 SEPTEMBER 2001 - PAGINA 6 Open dag atletiekvereniging Trias Nieuw cursusseizoen kunstgeschiedenis Cursussen voor ouderen Clubkampioenschappen Tennisvereniging Het Vennewater Alkmaar Culinair Plaza Expositie in Open Huis Klaverjasdrive E.H.K. Uitwisseling naar Denemarken Wandelen voor Muziekcursus 'Aan de slag met jezelf' Glas in lood schilderen Zangers en zangeressen gezocht voor kerkkoor Golf Countryclub Heiloo Nieuw cursusprogramma Gouden Rozenkruis 55-plussers Zaalvoetbal de Witburger DVW Jeugdnieuws Bodyfit bij GTH Eerste team Foresters pakt volle winst Yogalessen Nieuwe afdeling Alzheimer Nederland Samenwerkingsverband Integrale Vroeghulp Sportief bewegen bij de SWOL Natte voeten voor golfclub HEILOO - De Unie van Vrijwilligers (UW) Heiloo kent verschillende pro jecten. Eentje daarvan is het project vriendschappelijk contact. Voor dit project worden nog vrijwilligers gezocht. Als vrijwilliger van dit project wordt u gekoppeld aan een cliënt. Op deze manier bouwt u met hem/haar een band op en kunt u heel direct iets bete kenen voor die persoon. Deze cliënt kan een ouder iemand zijn of een jon ger iemand met een (kleine) verstande lijke handicap. In Heiloo wonen veel oudere mensen die heel wat uren alleen doorbrengen. Kinderen wonen ver weg of de bewo ners hebben vrijwel geen familie meer. Een vrijwilliger die eens in de zoveel tijd langskomt om een praatje te maken, een kopje thee te drinken of een wandelingetje te maken (al dan niet piet een rolstoel), kan de hele dag dan opfleuren. De jongeren met een (kleine) verstan delijke handicap wonen zelfstandig ergens in het dorp of in een gezinsver vangend tehuis. Zij willen ook wel eens naar de film of een computercursus doen. Daar kunnen vrijwilligers hen bij ondersteunen. Wilt u ook vrijwilliger worden bij het project vriendschappelijk contact? Neem dan contact op met Anneke Stenneberg, tel. 072-5339029. Op 28 september houdt de UW Heiloo een open dag om belangstellenden een kijkje te laten nemen bij alle projecten en activiteiten van de UW Heiloo. HEILOO - Op zondag 16 september houdt atletiekvereniging Trias een open dag. Tijdens deze dag staat naast het sportieve element de gezelligheid centraal. Iedereen tussen de 14 en 74 jaar is welkom. Atletiek is de moeder der sporten. Het is een aantrekkelijke sport met vele facetten: lange afstand lopen, sprinten, spring- en werponderdelen. De open dag bestaat uit twee afzonderlijke onderdelen en doet recht aan de veel zijdigheid van de sport. Een ronde langs verschillende technische en sprintonderdelen vormt het eerste deel. Na een uitgebreide warming up wordt u in groepjes langs een aantal onderde len geleid, waar trainers u de beginse len zullen uitleggen en u zelf een aantal pogingen mag wagen. Veiligheid staat centraal en ieder kan op zijn eigen niveau meedoen. Een coopertest vormt het tweede deel, dat het lange afstand lopen aan bod brengt. Gedurende twaalf minuten loopt u rond de atle tiekbaan. Uw afstand wordt opgemeten en wordt voor u vergeleken met de standaardtabel die aangeeft hoe goed uw conditie is. Heeft u interesse, bel dan voor inschrij ving naar Richard Brouwer, tel 072- 5331587. U kunt ook op 16 september zelf inschrijven om 10.30 uur op de atletiekbaan aan het Maalwater in Heiloo. Het programma begint om 11.00 uur, de coopertest om 13.30 uur. Als u alleen aan de coopertest wilt meedoen, kunt u inschrijven om 13.00 uur. HEILOO - Binnenkort begint het nieu we cursusseizoen kunstgeschiedenis. Het nieuwe cursusprogramma van de Stichting Vrije Academie voor kunst historisch onderwijs is verkrijgbaar in de bibliotheek. Het programma in Heiloo is geheel vernieuwd. Het is nog mogelijk in te schrijven voor de cursus sen die eind september beginnen. De interesse voor kunst is nog steeds groeiende. Daarom ook brengt de Vrije Academie weer een nieuw cursuspro gramma. Komend seizoen worden de cursussen: Symboliek in de Kunst 2, Symboliek in de Kunst 3, Overzichts cursus Kunstgeschiedenis in De Renais sance aangeboden. Naast dit cursuspro gramma biedt de Vrije Academie ook losse excursies naar musea en buitenge wone bestemmingen aan (kerken, kas telen en buitenhuizen). Verder kunt u ook mee op buitenlandse kunstreizen. De Vrije Academie biedt iedereen de kans om op een plezierige en degelijke manier kennis te maken met de kunst geschiedenis. De doelstelling is nog steeds de verbreiding van kunsthistori sche kennis onder een groot publiek. Het onderwijs wordt verzorgd door enthousiaste en vakbekwame kunsthis torici. In Heiloo worden de cursussen gegeven in het Open Huis, 't Loo 19. De cursussen in Heiloo beginnen in de tweede helft van september. Aan melding kan door het aanmeldingsfor mulier uit de cursusbrochure in te stu ren of te bellen met het secretariaat in Amsterdam, tel. 020-4185050. HEILOO - Bij Stichting Ouderenwerk Heiloo zijn nog enkele plaatsen vrij bij de cursussen 'Inleiding in de kunstge schiedenis'. Deze cursus begint op maandag 1 oktober van 10.30 tot 12.30 uur en duurt tien lessen. De prijs van de cursus is f 105,-. Tijdens de cursus Patchwork leert u een kerstquilt maken. De cursus is op 1, 15, 29 okto ber en 12 november van 10.00 tot 12.00 uur en kost f 60,- (exclusief materiaal). Computercursussen Words/Windows en Windows voor gevorderden worden op diverse data gehouden. Op maandag 1 oktober kunt u binnenlopen bij de 'hersengymnastiek'. Van 10.00 tot 12.00 uur kunt u door middel van spelletjes en oefeningen uw geest trainen en scherp houden. Deze ochtend kost f 3,50. Alle cursussen vinden plaats in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2. Voor meer informatie kunt u bellen, tel. 072-5331297. HEILOO - Onder prachtige weersom standigheden zijn de clubkampioen schappen voor senioren van tennisver eniging Het Vennewater afgewerkt. Bij de heren werd Marc van Tuin clubkam pioen, door in de finale de kampioen van het vorige jaar Paul Duyvestein te verslaan in drie sets. Bij de dames prolongeerde Marinka Blom haar titel. In de finale was zij evenals het vorige jaar Margot van de Helm de baas in drie sets. ALKMAAR - In het weekend van 14, 15 en 16 september vindt het jaarlijkse Alkmaar Culinair Plaza-evenement plaats. Ongeveer 30 verschillende optredens van meer dan 200 artiesten zijn te zien op het Waagplein of podi um. Ook 14 toprestaurants van de regio zijn vertegenwoordigd. Drie dagen lang is het Waagplein weer een ontmoe tingsplaats voor liefhebbers van lekker eten, speciale wijnen, muziek en ont spanning. Voor fijnproevers die komen genieten van culinaire creaties uit de keukens van gerenommeerde restau rants uit Alkmaar en omgeving. Maar het ACP biedt meer. Diverse goede doelen in de regio kunnen namelijk rekenen op een bijdrage uit de op brengst van dit grootse evenement. Dankzij de inspanningen van de orga nisaties, de vele restaurants, deelne mers en sponsors en uiteraard ook de tienduizenden bezoekers belooft het weer een goed weekend te worden. HEILOO - Tot en met 1 oktober zijn in het Open Huis schilderijen van me vrouw Waldema-Pohley te bezichtigen. HEILOO - Op maandag 17 september organiseert klaverjasclub E.H.K. weer een open drive. U bent van harte wel kom in het Open Huis, vaanf 20.00 uur. Telefonisch opgeven kan bij de heer D. Leerling, tel. 072-5334366 of de heer K. Knegt, tel. 072-5334056. HEILOO - In de herfstvakantie houdt Tendenz een 7-daagse jongeren-uitwis seling naar Augustenborg in Dene marken. Het thema is 'DemoCrazy', wat staat voor de moderne maatschap pij en de invloed die jij als jongere daar op hebt: thema's die jij belangrijk vindt en doelen die jij wilt bereiken. Via workshops met discussie en toneel spelvormen zal het thema worden uit gewerkt. Ook is er veel tijd voor ont spanning. Tendenz organiseert deze uitwisseling samen met Richter Youth Activity en het EU-programma Youth. De kosten bedragen f 200,- per persoon en dat is inclusief reis, verblijf en maaltijden. Deelnemers moeten tussen de 16 en 23 jaar zijn. Wil je meer weten of je aan melden, bel dan voor 21 september met Tendenz, tel. 072-5321069 of mail naar tendenzheiloo@hotmail.com. ALKMAAR - In de cursus 'Aan de slag met jezelf' staat persoonlijke ont wikkeling centraal. Muziek wordt gebruikt om contact te maken met jezelf en met anderen. De cursus begint op 9 oktober en wordt van 20.00 tot 22.00 uur gegeven aan d'Oude Werf aan de Oudegracht 169 te Alkmaar. Deelname aan de cursus is voor vijf avonden van twee uur f 295,-. Het doel van deze cursus is om meer inzicht te krijgen in jezelf en je bewus ter te worden van je eigen houding, keuzes, grenzen en mogelijkheden. Uitgangspunt van de cursus is muziek maken vanuit je kern en van daaruit contact maken met anderen. Er wordt gewerkt met Afrikaanse en Zuid- Amerikaanse percussie-instrumenten én met stem. Instrumenten die worden gebruikt zijn bijvoorbeeld djembé's, trommels die je met je handen bespeeld en een diepe bas en hoge toon aan de rand hebben. Daarnaast zijn er doundouns (bastrom- mels die je met stokken bespeeld), bon go's, conga's, kleine percussie-instru menten zoals de shekere, claves, chic- ken-eggs, krin en een balafon (Afri kaanse xylofoon). De cursus wordt gegeven door Saskia van Mierlo en Harry Sijm. Saskia van Mierlo is in 1992 afgestu deerd als muziektherapeute en geeft sindsdien trainingen en workshops waarin samenwerking, groepsdynamica en Afrikaanse percussie centraal staan. Harry Sijm voert sinds 1992 een prak tijk voor hypnotherapie en psychische procesbegeleiding, waarin hij individu ele mensen met uiteenlopende hulp vragen begeleidt. Voor opgave en informatie kunt u bel len met Harry Sijm, tel. 072-5404740 of Saskia van Mierlo, tel. 0226-420709 of e-mail sonsone@planet.nl. HEILOO - Het Nivon Heiloo houdt dit seizoen weer de nieuwe cursus glas in lood schilderen onder leiding van Margaret Kant. Deze nieuwe techniek is ook bekend onder de naam Window Color. Met vrij eenvoudige middelen is het mogelijk om mooie raamhangers, windlichten en dergelijke te maken. Het woord glas is niet geheel correct: men gebruikt plexiglas en twee soorten lood, vloeibaar en vast. De cursus zal bij voldoende deelne mers van start gaan op dinsdagmiddag 2 oktober van 13.30 tot 15.30 uur in het Open Huis te Heiloo en omvat zes les sen (eenmaal in de veertien dagen). De cursuskosten bedragen f 70,- exclusief materiaal. Nivonleden krijgen korting. Voor opgave of inlichtingen belt u met Reina Mulder, tel. 072-5333127 of Astrid Oudhoff, tel. 072-5336259. HEILOO - MoGoJoKo, een begrip in Heiloo, heeft in haar geschiedenis laten zien een veelzijdig jongerenkoor te zijn. Onder de enthousiaste leiding van dirigente Ank van Baar repeteert het koor en combo elke vrijdagavond van 20.00 tot 22.00 uur in de Willibrordus- kerk in Heiloo. Eenmaal per maand verzorgt MoGoJoKo een viering in deze kerk. Eigen initiatieven zorgen er voor dat de vieringen een afwisselend karakter hebben. Ook buiten de kerk treedt MoGoJoKo regelmatig op: het concert voor Volen- dam samen met het Heilooër harmo nieorkest Caecilia begin dit jaar ligt nog vers in het geheugen. Naast zingen zijn er ook andere activiteiten die het koor tot een hechte groep maken. Een repetitie begint met zang- en ademhalingsoefeningen, waarbij ook getraind wordt in expressie. Door deze oefeningen ontstaat een gevoel van concentratie binnen de groep. De muziek wordt in gedeelten gerepe teerd, bestaande en nieuwe nummers wisselen elkaar af. Het repertoire be staat uit Nederlands- en Engelstalige (pop)muziek. Klinkt jou dit als muziek in de oren en ben je tussen de 15 en 35 jaar? MoGoJoKo is op 7 september weer begonnen met oefenen. Iedereen kan op een vrijdagavond een kijkje nemen en een repetitie meemaken. Voor infor matie kun je bellen met Myriam de Sain, tel 072-5336486 of Geesje Zonneveld, tel. 072-5336177. HEILOO - Zondag 2 september was een historische dag voor de Golf Countryclub Heiloo. Op het toekomsti ge terrein aan de Lagelaan in Heiloo werd door voorzitter Bert Goedege- buure met een fantastische drive de eerste bal geslagen, onder sportieve belangstelling van de leden, om de eer ste editie van de Grutto-Cup. Er werd gespeeld op 3 uitgezette holes, gechip- ped, geput en fanatiek gespeeld om de Neary. Onder het genot van een hapje en een drankje, werden de prijzen uit gereikt aan: 3-holes: 1Yannick Laan, 2. Bert Goedegebuure, 3. Els Grimminck. Chippen: 1. Gerard Gaarthuis, 2. Carel Bode. Neary: 1Jeroen van der Ham, 2. Jos Veldt. Putten: 1Ria van der Lem, 2. A. van den Bogaerde, 3. Gerold Fennema. ALKMAAR - Op dinsdag 25 septem ber om 20.00 uur begint de cursus de Innerlijke Bron. Deze cursus heeft als onderwerp 'de Hermetische wijsbe geerte' en bestaat uit 6 lessen die iede re tweede en vierde dinsdag van de maand worden gegeven. Basis voor deze cursus zijn een aantal teksten, het Corpus Hermeticum, die toegeschre ven worden aan de mysteriefiguur Hermes Trismegistos. De volgende onderwerpen komen aan de orde: de hermetische wijsbegeerte, de Tabula Smaragdina, Pymander (-de Gids van de mens), de hermetische kosmologie, de geboorte van de ziel en de vijfvoudi ge Gnosis. Verder start een 13-delige cursus onder de titel 'Rozenkruis en Gnosis: wijsbe geerte en verwerkeling'. Deze cursus wijst er op dat ieder mens een verbor gen mogelijkheid meedraagt tot een intense vernieuwing en verruiming van het levensperspectief. De cursus gaat diep in op het herkennen en daadwer kelijk toepassen van dit verborgen 'talent'. De cursus omvat 13 lessen en kan over dag maar ook in de avond worden gevolgd. De avondcursus start maan dag 1 oktober om 20.00 uur. De dag cursus start op vrijdagochtend 5 okto ber om 9.30 uur. Beide cursussen wor den gehouden in het gebouw van de School van het Gouden Rozenkruis, op de Oude Gracht 114 te Alkmaar. HEILOO - In november begint voor de Heilooër wandelclub voor 55-plussers het negende seizoen. Sinds 1992, slecht weerdagen uitgezonderd, vertrekken elke donderdagmiddag om 13.30 uur een tien- a vijftiental 55-plussers vanaf het restaurant van de Tennisvereniging Heiloo (hoek Beliëslaan - De Dors) voor een wandeling van ongeveer 10 kilometer door de groene zones van Heiloo en omgeving. Mede afhankelijk van de weersomstandigheden voert de tocht de ene keer door de fraaie pol ders richting Egmond en Limmen, de andere keer wordt gekozen voor een heerlijke wandeling over de paden en paadjes van het Heilooër bos of door het recreatiegebied Noorderneg en Het Malevoort. Na een kleine twee uur gezellig en sportief lopen steken de wandelaars even op bij het genoemde restaurant voor een verfrissing waarna iedereen weer huiswaarts keert. Nu er enige mensen zijn afgevallen is er weer plaats voor enkele nieuwe wandelaars. Wanneer u zin heeft om eens mee te wandelen kunt u op een donderdag middag rond 13.30 uur naar bovenge noemd startpunt komen. Het wandelen is contributievrij, alleen uw verfrissing komt voor eigen rekening. HEILOO - De zaalvoetballers van HZV de Witburger vangen aanstaande vrijdag 14 september de competitie aan tegen ATC/Next Level uit Uitgeest; deze ploeg is vorig seizoen afgetekend kampioen geworden in de eerste klasse en gaat het een stapje hoger proberen. HZV heeft zich vorig seizoen weten te plaatsen voor deze nieuw gevormde Hoofdklasse 01. De selectie van coach Bart Moleman heeft nagenoeg dezelf de samenstelling als vorig seizoen. Dennis Dijkhuis is van Foresters over gekomen, terwijl topscorer Remco Homan zijn geluk gaat zoeken bij eer- ste-divisionist FC Mariene. Het belooft een interessante competi tie te worden met zowel ploegen uit de kop van Noord-Holland als uit de regio Haarlem en Amsterdam. HZV de Witburger, waar keeper Rob Zoon vorig seizoen speler van het jaar werd, zal zich wel moeten aanpassen aan een aantal nieuwe spelregels en de plofbal. In Sporthal het Vennewater trappen beide ploegen om 20.50 uur af. HEILOO - Dit weekend werd de vijfde viswedstrijd van het seizoen gehouden bij visvereniging De Vroegte Wint. Bij de vissertjes van vijf tot elf jaar was Brenda Schouten de beste vister met 18 vissen, voor Nikki Schouten (15 stuks) en Alex Mors (14 stuks). Ingmar de Vries won in de categorie van 12 tot 15 jaar met 10 vissen. Tweede werd Cobus Hoedt met 2 vissen. In het Kampioen van Heiloo-klassement staat in de leef tijdscategorie vijf tot elf jaar Alex Mors bovenaan met 239 punten. Op de twee de en derde plaats staan Nikki Schou ten met 236 punten en Maaik Sanchez met 234 punten. In de categorie 12 tot 15 jaar staat Ingmar de Vries bovenaan met 200 punten,, gevolgd door Richard Apeldoorn met 135 punten. De groot ste vis is gevangen door Ayla Nieuwland. Hij ving een vis van 36 cen timeter. HEILOO - Gymnastiek- en Turnveren iging Heiloo is weer begonnen met les sen Bodyfit. Met name op maandag avond is er nog plaats voor nieuwe leden, maar ook op woensdagavond wordt er bodyfit gegeven. De lessen bestaan uit een conditioneel gedeelte, dat afwisselend bestaat uit low-high impact aerobics, tae bo, en steps. Daarnaast wordt gewerkt aan spierver- sterkende oefeningen, zowel zonder als met hulpmiddelen zoals elastieken en gewichtjes. De lessen worden gegeven in de gymzaal aan de Breedelaan, maandagavond van 20.30 tot 21.30 uur en woensdagavond van 20.00 tot 21.00 uur. Een proefles meedoen kan altijd, meer informatie krijgt u van J. Pankras, tel. 072-5053655. HEILOO - Zonder de geblesseerde Fanny Terluin en Sandra Vos moest het eerste team van de handbalsters van Foresters in Obdam aantreden tegen Victoria O. Net als vorige week werd het een gelijk opgaande wedstrijd. He laas was het een te harde wedstrijd. Mede daardoor kreeg Foresters vele strafworpen toegewezen. Bij de rust was het nog 7-7. Mede door het sterke optreden van Caroline Koppes en Christi Vergeer wist het eerste team de volle winst te behalen in Obdam, 14-16. Het tweede team moest op de regen achtige zaterdagavond tegen KSV. Vooral de spekgladde bal waar vooral Foresters problemen mee had en de sterke keepster van KSV waren de reden dat zij het niet konden bolwer ken en zij verloren dan ook met lü-4. De A junioren moesten voor de eerste keer dit seizoen spelen. De eerste helft was nog erg wennen en was de stand al 6-1 voor KSV. De tweede helft was dui delijk voor Foresters. Door het sterke keepen van Marloes van Ham en de doelpunten van Liane Mosselaar kwa men zij sterk terug tot 9-4. HEILOO - Ook dit seizoen worden er weer wekelijks yogalessen gegeven in de ruimte van Fysiotherapiepraktijk Stromend, Mariënstein 178, in het gebouw 'de Hofdijk'. Op maandagmid dag, woensdag- en donderdagavond zijn er lessen voor alle leeftijden, op donderdagmiddag is er een les speciaal voor ouderen. Doel van de yogalessen is ontspanning bij elke inspanning, dus ook ontspan ning in het dagelijks leven. Dit doel wordt bereikt door middel van soepel heid, ontspanning, plezier, gezondheid en rust. Specifieke yogabewegingen en houdingen, goed gebruik van de adem en een diepe ontspanning aan het eind komen elke les aan bod. De lessen zijn in principe toegankelijk voor iedereen. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Voor vragen over veel vallen, houterig heid, fijne motoriek en schrijven, over problemen van het houdings- en bewe gingsapparaat en over psychosomati sche klachten kan men bellen met fysi otherapie Stromend en vragen naar Elbert Munk of Jolanda Herngreen. Voor opgave en/of meer informatie, tel. 072-5321262. ALKMAAR - Op 7 september 2001 is in Alkmaar de nieuwe afdeling Noord- Kennemerland opgericht. De afdeling wil directe ondersteuning bieden aan patiënten, familieleden en andere direct betrokkenen. Zo nodig wordt hierbij samengewerkt met hulpverle ningsorganisaties in de regio. Ook zal de afdeling activiteiten ontplooien op het terrein van voorlichting aan belang hebbenden en geïnteresseerden en informatie vertrekken aan vrijwilligers en hulpverleners. te realiseren doelstellingen; het organiseren van lezingen op aanvraag van belangheb bende instellingen, organisaties en ver enigingen met als doel het verhogen van het maatschappelijk bewustzijn omtrent dementie en de problematiek van de directe verzorgers; het versprei den van folders, brochures en ander voorlichtingsmateriaal en het onder steunen en begeleiden van het Alzheimer café in Alkmaar, dat op 17 oktober van start zal gaan. HEILOO - Op zaterdag 6 oktober om 20.15 uur geeft volksdansvereniging Pridini een voorstelling in theater de Beun in Heiloo, die in het kader staat van het verleden en de toekomst. Om deze voorstelling een extra tintje te geven is contact gezocht met de Israëlische groep Havazalot uit Net- anya. De groep is opgericht in 1988 en draagt de vlag voor de Israëlische folk lore 'die droomt van vrede en dansen uitdraagt van hoop'. De dansen die door deze groep worden uitgevoerd zijn beïnvloed door de verschillende etnische groeperingen. De nieuwe dan sen zijn ontstaan in het originele en cre atieve Israël. Ook is er vorig jaar september begon nen met een tiener demonstratiegroep in de leeftijd van 12 tot 18 jaar. De leden van deze groep zullen tijdens de voorstelling laten zien wat zij het afge lopen jaar hebben geleerd. Het pro gramma bestaat voor een groot deel uit dansseries en liedjes, die nog maar één keer eerder voor het publiek in Heiloo zijn opgevoerd. De avond begint met een blokje oud-Hollandse dansen, gevolgd door een gastoptreden van de Israëlische dansgroep Havazalot. Daar na volgt een blokje met oude dansen uit het Oostblok, de tiener-demogroep met Servische dansen en een Ameri kaanse square dans. Na de pauze wordt het programma voortgezet met een dans uit Friesland op traditionele volksmuziek in een nieuwe choreografie en de Israëlische groep Havazalot. De laatste twee dans series van de avond zijn een Hollandse, uitgevoerd door de tieners en geba seerd op oud-Hollandse melodieën en een dansserie uit Macedonië, uitge voerd door de volwassenen demogroep. De zang,- en muziekgroep zal veel van de dansen begeleiden. Kaarten voor deze folkloristische avond kunt u vanaf heden bestellen en kosten f 10,- voor kinderen t/m 12 jaar en f 12,50 voor volwassenen. De kaar ten zijn dagelijks vanaf 18.00 uur ver krijgbaar bij Fam. Groot, Stationsweg 59 te Heiloo, tel. 072-5336012. Op dit adres kunt u ook telefonisch kaarten reserveren. Deze kaarten dient u een half uur voor de voorstelling bij de kassa van de Beun af te halen. Prijsuitreiking visclub D.V.W. HEILOO - Deze maand begint Inte grale Vroeghulp, een samenwerkings verband tussen de revalisatieartsen van Medisch Centrum Alkmaar, Orthope dagogisch Dagcentrum De Vijfhoek uit Heiloo en Sociaal Pedagogische Dienst Noord. Het jonge kind met probleem Ouders maken zich soms zorgen over hun jonge kind als er sprake is van een (vermeende) ontwikkelingsachters tand. Zij willen weten wat er precies met hun kind aan de hand is zonder het gevoel te hebben van het kastje naar de muur gestuurd te worden, en er zijn vragen over de beste behandeling of begeleiding. Integrale Vroeghulp kan op de vragen van de ouders inspringen. Integrale Vroeghulp is speciaal be doeld voor kinderen van 0 - 4 jaar die op verschillende manieren hulp nodig hebben. Er wordt voorkomen dat men bij elke instantie opnieuw zijn verhaal moet doen en steeds verwezen wordt. Er is één persoon (casemanager) die het geheel coördineert, de contacten met andere hulpverlenende instanties legt en ouderhoudt en als enig aan spreekpunt optreedt. De aanmelding Ouders melden zich aan bij het centraal aanmeldpunt bij SPD-noord. Èr wordt dan direct een afspraak gemaakt voor een persoonlijk gesprek. De uitkom sten van dit gesprek worden in het samenwerkingsverband besproken, er wordt een medewerker toegewezen en een plan opgesteld. Het aanmeldpunt is tijdens kantooruren bereikbaar op tel. 072-5140800 of e-mail: integralevroeg- hulp@alkmaar.spd.nl HEILOO - Afgelopen woensdag open de burgemeester A. den Boon van Heiloo '\r\ de raadzaal van het gemeen tehuis de jaarlijkse dag voor de Advies Commissies uit de regio. Deze Adviescommissies (voorheen Vrouwen Advies Commissie VAC) geven namens de toekomstige bewoners, bekend of onbekend, advies betreffende gebruiks- kwaliteit van toekomstige woningen en woongebouwen en de omgeving daar van. De burgemeester sprak in warme bewoordingen zijn waardering uit voor de VAC-werkzaamheden in het alge meen en benadrukte de onmisbaarheid en zorgvuldigheid van de adviezen van de VAC Heiloo in het bijzonder. Hierna presenteerde Peter van der Schans, werkzaam bij architectuurstu dio DP6 het in Heiloo te bouwen plan Trefpunt. Naast anderen zit zowel een afvaardiging van DP6 als van de VAC Heiloo in het projectteam voor het Trefpunt. Het Trefpunt zal gaan be staan uit drie rechthoekige woonge bouwen van hout en glas met gemeen schappelijke binnenplaatsen. Binnen kort start de bouw van het eerste com plex, dat in totaal 35 (huur)apparte- menten in veertien verschillende types zal gaan bevatten. Middels dia's toonde Van der Schans de huidige situatie en de visie voor de toekomst waarbij ge tracht zal worden het huidige groene karakter te behouden. „Wij willen een serene, hofachtige sfeer aan de binnen zijde te bewerkstelligen, daartoe wor den de woningen als het ware 'binnen stebuiten gekeerd'- een gesloten sfeer aan de binnenkant en de tuinen en bal kons aan de buitenzijde," meldde Van der Schans enthousiast over de 2,5- ver dieping hoge woongebouwen met grote glazen puien die de toekomstige bewo ners vanuit hun woonkamer of balkon ruim uitzicht op de omgeving zullen gaan bieden. Na een geanimeerde lunch, waarbij de genodigden gelegen heid werd geboden om de maquette en de boüwplannen van het Trefpunt te bekijken volgde een rit per paarden tram door de wijk Ypestein. Velen namen zich vervolgens voor om de tocht met de fiets nog eens dunnetjes over te doen. HEILOO - Op donderdag kunt u spor tief bewegen en woensdagavond count- rydansen. De sportieve les bestaat uit een half uur warming up en bewegings vormen. Daarna een half uur tennissen met faomballen, lijnbal (vorm van vol leybal) of badminton. Dan volgt een half uur aerobics en ontspanningsoefe ningen, aangepast aan uw niveau. De groep is gemengd en begint op donder dag 20 september om 15.00 uur in sporthal d'Enterij aan de Middenweg in Limmer.. Gemakkelijk zittende kle ding en gymschoenen is gewenst. Vanaf 19 september kunt u ook count- rydansen in Vredeburg. In Limmen wordt deze vorm van dansen het op een wat langzamer tempo gegeven op woensdagavond van 19.30 tot 20.30 uur in de benedenzaal van Vredeburg (zij ingang). De wat meer gevorderde dan ser kan countrydansen in de Burgerij. Het tempo ligt wat hoger en de deelne mers hebben plm. 20 lessen gehad. Deze groep begint op dinsdag 18 sep tember van 19.30 tot 20.45 uur en van 20.30 tot 21.45 uur komen de gevorder den aan hun trekken. Daarna is er vrij- dansen voor dames en heren. U bent u ook welkom om eens te kijken. Bij de jeugd spreekt het countrydansen ook aan. Op dinsdag 18 september van 15.45 tot 16.45 uur zijn kinderen vanaf 8 jaar welkom die 10 lessen hebben gehad, van 16.45 tot 17.45 uur kunnen kinderen vanaf 8 jaar meedoen met de beginnersgroep in Conquista. Voor meer informatie kunt u bellen met Meintie Guyt, tel. 072-5051374. HEILOO - De golf- en countryclub Heiloo (GCH) speelde maandag 3 sep tember haar tiende en laatste zomer avond clubcompetitie van dit seizoen op golfbaan Spaarnwoude. Het was een waterballet en op sommi ge plekken (met name buiten de fair way naast de gemaaide grasbaan) stond het water tot aan de enkels. Een paar waterdichte schoenen waren een absolute vereiste. Op afstand was niet te beoordelen waar de echte natte plek ken waren en dat maakte het spel toch weer een stuk lastiger. Gelukkig bleef het tijdens het spel op een enkele bui na droog. Zoals gewoonlijk waren er toch weer deelnemers die met goede scores binnenkwamen. Toch was er slechts één birdie (één slag onder par) geslagen door Willem Beers. Door de wedstrijdleiding werden de, door de sponsor van deze avond, beschikbaar gestelde prijzen uitgereikt. De uitslagen zijn: Lage handicap: 1. Peter Baaij, hcp. 12,1, 21 pnt. 2. Tom Veldt hcp. 28,21 pnt. 3. Ed Dekker hcp. 20,5, 21 pnt. Hoge handicap: 1. Kees Kaandorp hcp. 35,8, 23 pnt. 2. Erik Kroone, hcp. 40, 22 pnt. 3. Yannick Laan, hcp. 23,1,22 pnt. De zomeravondcompetitie is hiermee ten einde gekomen. De prijsuitreiking van het eindklassement zal tijdens de jaarlijkse feestavond op 15 oktober plaatsvinden in hotel Vureboetsduin te Egmond aan Zee. Op 17 september vinden de individuele clubkampioen schappen in de spelsoorten strokeplay en stableford plaats.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 6