Open dag dansschool ,e^ï!ï:S aam m dressen y r II j Rechtswinkel Hogeschool Alkmaar biedt juridische hulp Adressen Heiloo Activiteiten Heiloo Andere adressen UITKIJKPOST - 12 SEPTEMBER 2001 - PAGINA 8 Dag van de diëtist in Noord-Holland KBO onderzoekt leef baarheid platteland Open dag biologische teelt vaste planten Feestelijke open dag bij Parnassia Manifestatie voor jong en oud Kofferbakmarkt Politieberichten Limmen Thema-avonden vruchtbaarheid Tentoonstelling Emotion in Motion in The Obsession of Art Nederland schoon en stichting duinbehoud naar basisscholen LITIE m BERICHTEN AKERSLOOT Politieke bijeenkomst kinderopvang CAL-gemeenten i)i li'iHo.o Informatiemiddag over trombose REGIO - Op woensdag 19 september is de De dag van de diëtist. Landelijk wordt dan aandacht besteed aan deze beroepsgroep. Vaak bestaat de misvat ting, dat de diëtist alleen mensen met overgewicht zou begeleiden: niets is minder waar. Een uitgebalanceerde voeding bevordert een goede lichame lijke en geestelijke conditie. Het kan helpen bij het verminderen of voorko men van veel gezondheidsproblemen: nu en in de toekomst. Een goed per soonlijk advies en (intensieve) begelei ding is dan op zijn plaats. Maar ook met vragen over bijvoorbeeld gezonde voe ding, vegetarisch eten, voeding en sport en dergelijke kan men bij de diëtist terecht. De Samenwerkende Zelfstandig Gevestigde Diëtisten Noord-Holland- Noord willen u graag de mogelijkheid bieden kennis te maken met de veelzij dig diëtist. Daarom bieden zij op deze dag verschillende activiteiten aan, als open hyis, inloopspreekuur en informa tiestands waar u gratis en geheel vrij blijvend aan kunt deelnemen. Deze activiteiten zijn onder andere in: Alk maar, Assendelft, Heemskerk, Heer— hugowaard, Purmerend, Schagen en Wervershoof. Voor meer informatie over het adres van een diëtist bij u in de buurt kunt u contact opnemen met Afra Ouwerkerk, tel. 072-5627771. REGIO - Steeds vaker komen er van uit de achterban van de Unie Katholieke Bond van Ouderen opmer kingen over de voorzieningen op het platteland. Winkels die het dorp verla ten, de voorgenomen sluiting van post kantoren, het opheffen of beperken van busdiensten. Veel mensen, in het bijzonder senioren, voelen zich hier door in hun zelfstandigheid aangepast. Daarom is de Unie KBO onlangs begonnen met een Meldingsactie Platteland, die tot vrijdag 28 september zal duren. Doel van deze meldingsactie is om te inventariseren hoe het gesteld is met het totaal aan voorzieningen op het platteland. Ook zijn tips en ideeën om de voorzieningen voor het eigen dorp te behouden, meer dan welkom. Door het verdwijnen van publieke diensten en voorzieningen kunnen mensen die minder mobiel zijn, in een isolement terechtkomen. Ouderen op het platte land zijn hierdoor vermoedelijk veel eerder dan hun leeftijdgenoten in de stad gedwongen te verhuizen, bijvoor beeld naar een zorginstelling. Of ze raken in een isolement. Dit lijkt haaks te staan op de wens van de overheid om mensen zo lang mogelijk zelfstandig te laten wonen. Met de resultaten van de meldingsactie zal een zogenoemde Voorziening enpeiler opgesteld worden, die afdelin gen van de KBO kunnen gebruiken in hun gesprekken met de gemeente. Daarnaast zal bekeken worden of het mogelijk is een pilotproject te starten om op een alternatieve manier toch voorzieningen voor een dorp of gemeente te behouden. De Meldingsactie Platteland is op werkdagen te bereiken van 9.30 tot 13.30 uur, tel. 0900-8212183 (22 cent per minuut). Ook kunnen mensen hun reactie geven via www.uniekbo.nl onder Actueel/Nederland wachtlijst- vrij. O.V. (openbaar vervoer)taxi Noord- Kennemerland Elke dag beschikbaar van 06.00 tot 24.00 uur. Rijdt in alle gemeenten van Noord-Kennemerland. Iedereen kan van de taxi gebruik maken, in het bij zonder ouderen en gehandicapten. Minimaal een uur van tevoren bestel len, tel. 0900-8878. Stichting Uitkeringsgerechtigden Bergeonstraat 30, tel. 5339885, open maandag de hele dag, dinsdag tot en met vrijdag 13.30 tot 17.00 uur. Stichting Ouderenwerk FJeiloo Activiteiten en voorzieningen voor 55- plussers. Abraham du Bois-hof 2, 1852 EZ Heiloo, tel. 5331297. ANBO Belangenbehartiging en sociaal-cultu rele activiteiten voor 50 plussers. Inlichtingen: secretariaat C.M.W. van Aalst-Ruiters, Vrieswijk 11, 1852 VA Heiloo, tel. 5331451. KBO Belangenbehartiging voor ouderen. Inlichtingen: mw. J. Kleene Verbeek (secr.), Boekenstein 29, 1852 WS Heiloo, tel. 5340097 of 5331458 toestel 13. Woningstichting Heiloo Kennemerstraatweg 380, 1851 BK Heiloo, tel. 5338536. Technische dienst: tel. 5330430. Bereikbaar op werkdagen van 9.00 tot 11.00 uur. Openbare Bibliotheek Heiloo Het Malevoort 13, 1852 KZ te Heiloo, tel. 5330670. Openingstijden: Dinsdag 10.00-12.00 14.Q0-20.30 uur Woensdag 14.00-16,00 uur Donderdag 10.00-12.00 14.00-20.30 uur Vrijdag 10.00-12.00 14.00-20.30 uur Uitleenpost Ypestein (tot 12 jr) woens dag open van 14.00 tot 16.30 uur, m.u.v. 1 en 8 augustus. Uitleenposten De Loet en Overkerck, ook bestemd voor oude re bewoners uit de omgeving, geopend op dinsdag en vrijdag van 09.30 tot 11.30 uur. EGMOND - De DLV Adviesgroep organiseert op woensdag 19 september een open dag over de biologische vaste plantenteelt op het bedrijf van de Gebroeders Vaikering in Egmond aan den Hoef. De open dag wordt gehouden in het kader van het Project Innovatie en Stimulering Biologische Boomteelt in de provincie Noord-Holland. De Gebroeders Vaikering telen op 6.000 m2 Hemerocallis en Gypsophila op een biologische manier. Dit vergt vele aanpassingen op de reguliere manier van telen. Chemische oplossin gen zijn taboe, in plaats van kunstmest wordt nu gebruik gemaakt van natuur lijke biologisch aanvaardbare mest. Het grootste probleem is echter de on- kruidbestrijding en met name de be strijding van wortelonkruiden. Ook hiervoor testen de Gebroeders alterna tieve methoden. Naast deze proef wor den Hemerocallis en Gypsophila ook nog op de reguliere manier geteeld, om de resultaten van de biologische ma nier van telen goed te kunnen vergelij ken. BERGEN AAN ZEE - Op zondag 16 september is het van 11.00 tot 16.00 uur feest bij Parnassia. Na de recente ver bouwing van dit IVN- natuurinforma- tiecentrum, waarbij het bestaande gebouwtje flink werd vergroot en ge moderniseerd, is het nu hoog tijd voor een open dag met gratis natuuractivi- teiten voor volwassenen, kinderen en honden (mits aangelijnd). Het IVN is een vereniging van vrijwilligers die streeft naar meer natuur en een betere kwaliteit van het milieu. Het IVN pro beert dit ondermeer te bereiken door Natuur- en Milieueducatie voor vol wassenen en kinderen. Daartoe ont wikkelt de vereniging bijvoorbeeld ook complete themapakketten voor scho len om in groepjes, klassen of met de hele school aan te werken. Voor men sen met een rolstoel is er een aangepast toilet en zijn er asfaltpaden. Er worden deze dag verscheidene excursies geor ganiseerd; een 'konijnenpad' voor de kinderen (4 tot 8 jaar), diverse excur sies voor volwassenen en een aparte excursie die geschikt is voor rolstoelen. Daarnaast vindt u bij Parnassia infor matiestands, interactieve flora op com puters, zand en water bekijken door stereomicroscopen en ook speciale activiteiten als schminken en buttons maken over de natuur. Ook zijn er diverse workshops: insectenbehuizing maken voor thuis, uilenbraakballen pluizen, waterdieren determineren, schelpen verzamelen, wateronderzoek en zandproefjes. U bent zowel welkom voor een enkele activiteit als de gehele dag, wanneer u (met uw kinderen) aan alle activiteiten wilt deelnemen. BERGEN - Op zaterdag 15 september om 16.00 uur wordt in het Kunstenaars centrum Bergen, Plein 7 in Bergen de manifestatie 'Voor jong en oud' geo pend door de groep Samba Salad. Samba Salad brengt een aantal liedjes op teksten van kinderen en van de kin derboekenschrijvers Sjoerd Kuyper en Theo Qlthuis. 'Voor jong en oud' is een manifestatie die aansluit bij de kinder boekenweek begin oktober. Deelnem ers zijn zowel beeldend kunstenaars als schrijvers. Voor de tentoonstelling zijn kunstenaars uitgenodigd die werk maken dat niet alleen volwassenen maar ook kindeken aanspreekt, het is echter niet speciaal voor kinderen gemaakt. De kunstenaars refereren in hun werk aan de kinderen- en jonge- renwereld; ze gebruiken objecten uit deze wereld (bijv. speelgoed) of haken Tijdens de open dag wordt aandacht besteed aan de opzet van de proef en de consequenties van de biologische teelt. Verder staan een lezing over het stimuleren van biologische vijanden en bezoek op het programma. Op 19 sep tember bent u vanaf 14.00 uur welkom bij de Gebroeders Vaikering, Rinne- gommerlaan 17 te Egmond aan den Hoef. EGMOND - Op het terrein aan de Herenweg in Egmond aan den Hoef wordt op zondag 16 september van 11.00 tot 16.00 uur een kofferbakmarkt gehouden. Deelnemers kunnen vanaf 9.00 uur hun spulletjes uitstallen direct naast de auto. Voor bezoekers is de toe gang gratis en er is tevens gratis par keergelegenheid op het terrein. Voor meer informatie, tel. 06-55346385. LIMMEN - In de nacht van vrijdag 7 op zaterdag 8 september werd uit de tuin van een woning aan de Schoolweg een 'Limmer'vlag ontvreemd BEVERWIJK - Vrijdag 28 september vindt in het Rode Kruis Ziekenhuis të Beverwijk de eerste avond plaats van een serie thema-avonden voor mensen met vruchtbaarheidsproblemen. Tij dens deze avond staat de emotionele kant van vruchtbaarheidsonderzoeken en - behandelingen centraal. Kinderen krijgen lijkt vanzelfsprekend. Toch is dat niet voor iedereen zo. Een op de zes paren is na een jaar onbe schermd vrijen (nog) niet zwanger. De meeste paren zoeken medische hulp als zwangerschap uitblijft, Doorgaans ondergaan zij vruchtbaarheidsonder zoeken om te achterhalen waardoor de vruchtbaarheidsproblemen veroorzaakt worden. De volgende stap, het starten met vruchtbaarheidsbehandelingen, wordt vaak gemaakt. Zowel de onder zoeken als de behandelingen zijn fysiek, maar ook emotioneel zwaar. BERGEN - In The Obsession of Art is momenteel het werk van de twee Nederlandse schilderessen Elies Auer en Marion van Nieuwpoort te zien. In de tentoonstelling Emotion-in-Motion wordt prachtig recent werk getoond in een sfeer van uitdagende harmonie. Uitdagend omdat de verschillen in aan pak en techniek onmiddellijk in het oog vallen. Harmonie omdat de sfeer van het werk zo soepel vervloeit tot een even inspirerend als evenwichtig geheel. Elies Auer en Marion van Nieuwpoort zijn sprankelende sterren aan de hemel van de hedendaagse kunst. Een ten toonstelling die naadloos bij de hoog waardige, veelal buitenlandse kwaliteit die zo kenmerkend is voor de plek die The Obsession of Art inneemt in de Nederlandse kunstwereld. Openings tijden: donderdag tot en met zondag van 13.00 uur tot 17.00 uur en na tele fonische afspraak. Voor meer informa tie, tel. 072-5818461, e-mail:@artobses- sion.nl, of kijk op www.artobsession.nl. V aan bij hun belevingswereld (bijv. onderzoeken/uitvinden). Aan de expo sitie doen mee: Dirk Bakker, Nico Parlevlict, Harold Schouten, Annelies Touwen en Peter Zegveld. Theo Olthuis Op zondag 23 september leest Theo Olthuis voor uit eigen werk. Naaf aan leiding van gedichten wordt er ook gezongen en toneelgespeeld. Deze poë- zieworkshop is bestemd voor kinderen van 8 tot 12 jaar. Het begint om 11.30 uur, de entree bedraagt f 2,50, reserve ren is gewenst. Rita Verschuur Op zaterdag 6 oktober leest Rita Verschuur voor uit eigen werk, voor iedereen vaanf 10 jaar. Aanvang 15.00 uur, gratis toegang. De tentoonstelling duurt tot en met 14 oktober. Naar aan leiding van deze manifestatie wordt een brochure uitgegeven. Voor meer infor matie en/of reserveringen, tel. 072- 5894195. REGIO - Woensdag 5 september over handigde de heer dr. J.A. van Keme- nade, Commissaris van de Koningin in Noord- Holland, het eerste lespakket getiteld 'Avontuur aan zee' aan me vrouw A. van Leijden, docent van de Juliana van Stolberglaan uit Castricum. 'Avonuur aan zee' is bestemd voor groep 7 en 8 van basisscholen in kust- gemeenten en gaat over strand, duinen en zwerfafval. Dit omgevingsgerichte lespakket is een initiatief van de Stich ting Duinbehoud en de Stichting Ne derland Schoon en is mede mogelijk gemaakt door Corus Packaging Plus, ReinUnie, de NVRD regio Noord- Holland, Stichting Doen! en het Ministerie van VROM. Stichting Duinbehoud en Nederland Schoon willen met het lespakket bijdra gen aan de bewustwording bij leerlin gen van de natuurlijke rijkdom van het duin- en strandgebied en hen na laten denken over de rol die zij daarbij zelf kunnen spelen. 0900-1 8844 'Noord-Hottand Noord 1 - m 'X' v, AKERSLOOT - Op de Chopinstraat vond op 6 september een aanrijding tussen twee personenauto's plaats. De aanrijding werd veroorzaakt doordat een van beide chauffeurs niet voldoen de rechts hield. Er was alleen materiële schade. Op 7 september werd in een personen auto ingebroken die op het parkeerter rein van het hotel stond. Nadat een ruit was ingeslagen, werd de radardetector uit de blauwe Audi A6 ontvreemd Verjoren: een sleutel aan zwart/witte poes. label. ALKMAAR - Op Zondag 16 septem ber is er bij Randall Scott Dance Center weer een open dag.Tijdens deze dag heeft iedereen de mogelijkheid om gratis lessen te volgen, waarbij de keuze groot is en voor een ieder wat wils. Zo is er klassiek ballet, jazz, funky jazz, hiphop streetdance, kleuter- en kinderdans, moderne dans, tap, flamen co, breakdance en riverdance. Riverdance is nieuw dit jaar, gebaseerd op de Ierse traditionele tapdans. De lessen zijn van 10.00 tot 14.45 uur waar na om 15.15 een presentatie volgt van verschillende dansvormen. De open dag wordt gehouden in het nieuwe gebouw aan de Gedempte Nieuwe Sloot 36 te Alkmaar. Voor meer infor matie kunt u contact opnemen met RSDC, tel. 072-5113208. Tijdens de thema-avond komen de vol gende vragen aan bod: Wat betekent het om vruchtbaarheidsbehandelingen te ondergaan? Wat is de emotionele belasting? Hoe lang moet u doorgaan met behandelen? De bijeenkomst begint met een inleiding en wordt gevolgd door een fragment uit een video van Freya,de patiëntenvereniging voor mensen met vruchtbaarheidspro blemen. Vervolgens is er gelegenheid om vragen te stellen en ervaringen uit te wisselen. De avonden zijn bedoeld voor vrouwen, mannen en paren die in behandeling zijn of gaan. De thema-avonden worden georgani seerd door het Rode Kruis Ziekenhuis en Fiom District Noordwest. Deze bij eenkomst vinden plaats in het Rode Kruis Ziekenhuis, Vondellaan 13 te Beverwijk. U kunt zich aanmelden bij Patiënten Service Bureau, tel. 0251- 265111. Voor meer informatie kunt u terecht bij Fiom Buro Haarlem, tel. 023-5323603. REGIO - Op donderdagavond 20 sep tember houden de drie CAL-kinderop- vangstichtingen een politieke bijeen komst. De aan de gemeenteraadsver kiezingen deelnemende partijen zullen hun visie op de kinderopvang nader toelichten. Na de pauze zal aan de hand van een aantal stellingen en vragen uit de zaal gediscussieerd worden tussen de aanwezigen en de vertegenwoordi gers van de partijen. De kinderopvangorganisaties 't Drem peltje uit Castricum, Eigenwijs uit Lim men en Pinkeltje uit Akersloot hebben met het oog op de komende tussentijd se gemeenteraadsverkiezingen in ver band met de fusie van hun gemeenten een politieke bijeenkomst op stapel gezet. Alle aan de verkiezingen deelne mende partijen zullen op deze avond zijn vertegenwoordigd. Voor de pauze zullen zij elk kort een toelichting geven op de in hun verkie zingsprogramma vermelde tekst ten aanzien van de ontwikkeling van kin deropvang in de nieuwe gemeente. Na de pauze zullen de drie genoemde instellingen een aantal stellingen onder de aandacht brengen en de vertegen woordigers van de plaatselijke politie ke partijen uitnodigen daarop te reage ren. Ook zullen de aanwezigen in de zaal ruim de gelegenheid krijgen vra gen te stellen aan de volksvertegen woordigers in de gemeente. Nadruk kelijk zullen aan de orde komen de huisvestigingsproblemen, de uitbreiding van het aantal opvangplaatsen en de financiële toegankelijkheid voor alle bevolkingsgroepen. De bijeenkomst vindt plaats in de Burgerij te Limmen, Dusseldorperweg 103. De aanvang is om 20.00 uur. Een ieder die zich betrokken voelt bij de toekomstige ontwikkelingen ten aan zien van de kinderopvang in de nieuwe CAL-gemeente is welkom. Gemeente Heiloo Algemeen: tel. 5356666, fax 5356788. RIMA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, Slimpad 16, tel. 5330984. Spreekuren maandag, woens dag en vrijdag van 09.00 tot 10.00 uur. Terminale Thuiszorg Vrijwilligersorganisatie, die belange loos de helpende hand wil bieden. Info: tel. 5334383,5334828 of 5338850. Telefonische Hulpdienst Voor een gesprek van mens tot mens, dag en nacht bereikbaar: tel. 0900-0767. Unie van Vrijwilligers Heiloo Info: I.G. Niessink, de Spanring 33 in Heiloo, tel. 5333332. Rode Kruis Heiloo Rode Kruisgebouw: Slimpad 16c, 1851 LB Heiloo, tel. 5333399. Secretariaat: W.G.A. Meijer, Kennemerstraatweg 389,1851 NE Heiloo, tel. 5331122. De Zonnebloem Vereniging tot bevordering van het welzijn der zieken van alle gezindten, voor bezoek thuis, ziekenhuis of ver pleeghuis. Secr. A. Hoedjes, Holleweg 119, Heiloo, tel. 5335268. Rolstoelbus Heiloo Dagelijks beschikbaar, inlichtingen en afspraken: tel. 5333 695. Politiebureau Heiloo Tel. 0900-8844, dagelijks geopend van 09.00 tot 17.00 uur. y -.ï: Zaterdag Radboudschool, Slimpad 18, tussen 9.00 en 12.30 uur. Elke zaterdag Gymnastiek- en Turnvereniging Heiloo, container op parkeerterrein achter de Ter Coulsterkerk, tussen 10.00 en 12.30 uur. Maandag t/m vrijdag Stichting Uitkeringsgerechtigden Heiloo, container bij Bergeonstraat 30. De Springschans, Sluijsweijdt 9 en Breedelaan 6, brengen tussen 8.45 en 15.30 uur. De Zuidwester, Boekenstein 43, tijdens schooluren, ook gebruikte kleding. Muziek Dansschool Heiloo, Het Veld 1, tussen 9.30 en 12.00 uur en tus sen 14.00 en 19.30 uur. Benedictusschool, J.R Hasebroekweg 21, tussen 8.45 en 15.30 uur. Maandag t/m zaterdag Stichting Ouderenwerk Heiloo, contai ner naast het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tussen 09.00 en 17.00 uur. Dagelijks Willibrordschool, container staat op plek voormalige supermarkt, hoek Westerweg/EwisUan. HSV, container op parkeerterrein sportpark Bayershoffweg/De Omloop. Foresters, container op sportpark Het Vennewater, Vennnewa tersweg 23. Scouting Nederland, Victoriegroep Alkmaar-Heiloo, container bij clubge bouw De Bolder, hoek Kerkelaan/Westerweg, tussen 09.00 en 21.00 uur. Base- en softbalclub Double Stars Heiloo, container bij het clubhuis op sportpark Het Vennewater, tijdens trai ningen en wedstrijden. Vogelvereniging Kleurenpracht, con tainer bij clubgebouw achter sporthal Het Vennewater. Halen op verzoek, tel. 5337339. Zwem- en poloclub De Spetters, con tainer op de parkeerplaats bij zwembad Het Baafje. Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan aan Het Maalwater 13. Tennisvereniging Het Vennewater, con tainer bij de ingang van het tennispark aan Het^Zevenhuizen. Hockeyvereniging De Terriërs, kantine op sportpark Het Venne water. Maandag, dinsdag, donderdag en vrij dag van 17.00 tot 21.30 uur, woensdag van 13.30 tot 18.00 uur, zaterdag en zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Hockeyvereniging De Terriërs, contai ner bij de Nic. Greeuwflat in Vrieswijk, tussen 08.00 en 20.00 uur. Bij de kantine van De Terriërs op het sportveldencomplex het Vennewater. Maandag, dinsdag, donderdag en vrij dag van 17.00 tot 21.30 uur, woensdag van 13.30 tot 18.00 uur, zaterdag en zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Bibliotheek Maandag 17 september om 10.00 uur tweede bijeenkomst seriecursus inter net. Om 15.00 uur beginnerscursus internet. Om 20.00 uur lezing stress en werk, verzorgd door L. Willers. De Oude Pastorij Expositie van de Vereniging Oud Heiloo over het gemeentehuis van Heiloo, dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur in de Oudheidkamer aan de Nicolaas Beets weg 94. Tot en met 29 september. Horizon College Expositie van schilderijen over IJsland van Els Schoonderwoerd-Savenije, Rechte Hondsbosschelaan 24a. Hema Expositie van aquarellen van Johan Hosmus.Tot 30 november. Rayonkantoor Thuiszorg In het kantoor aan.de Nijverheidsweg 33 zijn schilderijen van Wim Twaalfhoven te zien op werkdagen tus sen 09.00 en 17.00 uur. Atelier TP Atelier Tine Poelsma, Termijen 189, wisselende exposities, geopend iedere woensdag van 10.00 tot 16.00 uur of na tel. afspraak op 072- 5334596. Beeldentuin Ditta Engel Expositie beeldende kunst, bronzen en gietstenen beelden. Te bezichtigen op zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur, of na tel. afspraak op 072-5336266 aan de Westerweg 182. ALKMAAR - Onlangs is de Rechts winkel van Hogeschool Alkmaar begonnen met twee spreekuren per week in de openbare bibliotheek Alkmaar. Hulp van de Rechtswinkel is voor particulieren gratis en voor (star tende) ondernemers wordt hulp gebo den tegen een aantrekkelijk tarief. Iedereen kan er terecht voor advies over zaken als huur, uitkeringen, con tracten of arbeidsgeschillen. Vierde jaars studenten van de opleiding Man agement, Economie en Recht krijgen de mogelijkheid om praktijkervaring op te doen op het juridische vlak. De studenten worden begeleid door docenten met een juridische achter grond. Sinds kort is het docententeam uitgebreid met een advocaat. Na een intakegesprek wordt gekeken of een zaak in behandeling wordt genomen. Dit kan leiden tot advies of soms tot procedures. De spreekuren in de openbare biblio theek (Gasthuisstraat 2) zijn op dins dag van 13.30 tot 16.00 uur en op vrij dag van 11.00 tot 13.30 uur. Op maan dag is er een spreekuur binnen het gebouw van Hogeschool Alkmaar aan de Robonsbosweg 3 van 16.30 tot 19.00 uur. Op de spreekuren kunt u vrij inlo pen maar cliënten kunnen ook een afspraak maken op tel. 072-5183746 of 06-12682744. REGIO - Op zaterdag 10 november houdt de vereniging van Vaatpatiënten een informatiemiddag over trombose in het Leids Universitair Medisch Cen trum, Albinusdreef 2 te Leiden. De mid dag begint om 13.30 uur en wordt om 16.30 uur afgerond. De toegang is gratis en vindt plaats in het kader van de Week van de Chronisch Zieken. Dr. F. van Roosendaal en dr. A. Kaptein, beide werkzaam op de afdeling Klinische Epidemiologie van het LUMC, leggen uit wat trombose is, welke invloed trom bose op je leven kan hebben en gaan in op vragen en onduidelijkheden die er zoal bestaan rond de aandoening trom bose. Iedereen die geïnteresseerd is in het onderwerp is welkom. U kunt zich telefonisch opgeven tijdens kantooru ren, tel. 030-6596401 of per e-mail, infor- matiemiddag@zonnet.nl. Bibliotheek De Maare Tot en met 26 september expositie van collages, zeefdrukken en schilderwerk van Noëlle Smit en expositie 'Couture Hoeden' dpor leerlingen van Modecollege Ans Apeldoorn. Nederlands Kachelmuseum In het kader van het thema 'huis en haard' van de Open Monumentendag: collectie kachëls uit onder andere de Tweede Wereldoorlog, aan Bierkade 10, vrijdag en zondag van 12.00 tot 17.00 uur. MCA Tot eind september expositie van bloe- menaquarellen van Gonny van Dongen, tijdens bezoektijden van 16.00 tot 20.00 uur, afdeling COM 4/217. De Maatschap Expositie van werk van Annemarie Kuster, Tesselschadestraat 17, te zien van maandag tot en met vrijdag tijdens kantoor uren. Tot 28 september. Activiteiten Egmond Galerie Om de Noord Tekeningen, aquarellen, olieverfschil derijen en grafiek van Ewoud de Groot en anderen, van donderdag tot en met zondag van 12.00 tot 18.00 uur, Prinses Marijkestraat la in Egmond aan Zee. Galerie Conny van Kasteel Tot en met 23 september expositie van Yvonne Kracht, Henk van Trigt, Go de Graaf. E. Nele en Pino Barilla in de galerie aan de Noorderstraat 4 in Egmond aan Zee, te zien van donder dag tot en met zondag tussen 16.00 en 20.00 uur. Historisch Informatie Centrum Expositie 'Het Slot op den Hoef, elke zondag van 14.00 tot 17.00 uur, aan de Slotweg 46, Egmond aan den Hoef. Tot 28 oktober. Hoeve Overslot Expositie van Nathalie Wijker, Arjen Zwart en Armando Jongejan met als titel Van Egmondse Bodem.Tot en met zondag 30 september. Abdij Tentoonstelling van beelden van heil en genezing, tot en met 6 oktober, Vennewatersweg 27, Egmond-Binnen. Stichting Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen per week), zie verder de rubriek Medische diensten Heiloo. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) Pnkpunt Zorgcentrum De Cameren, Vredeburglaan 1, dinsdag en vrijdag tussen 08.00 en 08.30 uur. Verloskundige M.C.G. Groot-Vaikering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (5052635). Gemeente Limmen Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen, tel. 5051456. Open van 08.30 tot 12.30 uur. Grof vuil Tel. 5413533. Indicatiecommissie Aanvragen voor thuiszorg, verzorging en verpleeghuiszorg bij Regiobureau Zorgindicatie, Postbus 9331, Alkmaar, tel. 072 5670050. Ouderenwerk SWOL Secretaris mw. E. van Wieringen-van Wees, Oranjezon 3, 1906 VC Limmen, tel. 5051670. Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen, tel. 5052135. Openingstijden: maandag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur woensdag 10.00-12.00 14.00-17.30 uur vrijdag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur Politiebureau Akersloot tel. 0900-8844, geopend maandag van 14.00 tot 17.00 uur en donderdag van 09.00 tot 12.00 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 8