30 km/uur op de invoering Plan van aanpak scheiden en beperken van huishoudelijk afval (7 HEILOO welkom UITKIJKPOST - 26 SEPTEMBER 2001 - PAGINA 4 Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. Het college van burgemeester en wethouders stelt de gemeenteraad voor om een krediet beschikbaar te stellen voor het invoeren van een maximale snelheid van 30 kilometer per uur op de Hoogeweg. Deze maatregel staat opgenomen in de beste dingsvoorstellen voor 2001- De maatregel stemt overeen met de wens van een aantal bewoners van de Hoogeweg en past ook binnen het verkeersplan van de gemeente. Het voorstel staat op de agenda van de raadsvergadering van maandag 1 oktober 2001. Deze vergadering is openbaar en begint om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis ingang Raadhuisweg (oude ingang). Elders op deze pagina staat de volledige agenda van de raadsvergadering. Snelheidsbeperkende maatregelen Om deze snelheidsbeperking af te te dwingen bij de weggebruikers. Overi gens behoort niet alleen de Hoogeweg tot dit 30-km/uur zonegebied. Dit gebied bestaat ook uit het oostelijk gedeelte van de Kapeliaan, de Groeneweg en de Runxputteweg. Het zonegebied zal met borden worden aangeduid, zoals op de foto hiernaast te zien is. r dwingen bij weggebruikers is een aantal verkeers-maatregelen noodzakelijk. Aan het begin en het einde van de Hoogeweg wil de gemeente een dubbele streep op het wegdek aanbrengen om het begin van de 30-km zone aan te geven. Aan beide zijden van de weg komt een markering zodat de suggestie wordt gewekt dat de weg smaller is dan deze feitelijk is. De bedoeling hiervan is het rijgedrag qua snelheid te beïn vloeden. Als de gemeenteraad het krediet beschikbaar stelt dan komen er ook vier drempels verspreid over de Hoogeweg om de maximale snelheid af Subsidie provincie De raad wordt voorgesteld om voor het uitvoeren van deze maatregelen geld beschikbaar te stellen. De kosten worden deels gedekt uit een subsidie die de gemeente Heiloo heeft ontvangen van de Provincie Noord-Holland en deels gefinancierd uit eigen middelen. Informatie Voor vragen of meer informatie kunt u contact opnemen met de heer R. van der Meer van het Ingenieursbureau, tele foonnummer (072 -) 535 67 63. Dorpsgesprek eind november Het college van burgemeester en wethouders heeft besloten om een plan van aanpak op te stellen met concrete maatregelen om huishoudelijk afval beter te scheiden en te beperken. Dit besluit is doorgesproken met het actie-comité 'Diftar Nee!' en is een vervolg op de ronde tafelgesprekken die eerder dit jaar plaats vonden, over hoe we in de toekomst omgaan met het huishoudelijk afval in Heiloo. Het plan van aanpak, gebaseerd op een vervolmaakte doorlichting van de hui dige wijze van afvalinzameling en de huidige resultaten, dient als basis voor een dorpsgesprek dat naar verwachting eind november plaats zal vinden. Tij dens dit dorpsgesprek zal de gemeente samen met het actie-comité 'Diftar Nee!' concrete voorstellen presenteren met een tijdpad. Hierbij worden zoveel als mogelijk ook de gewenste en nog ver wachte resultaten, consequenties (financieel en personeel) en een tijdpad aangegeven. Na het dorpsgesprek wordt het plan eventueel nog bijgesteld om vervolgens definitief vastgesteld te worden. Dit zijn de afspraken die het college met het actie-comité 'Diftar Nee!' eind augustus heeft gemaakt. Subsidie provincie Het college maakt gebruik van het aanbod van de provincie Noord-Holland om met behulp van een financiële ondersteuning van maximaal 30.000 gulden de huidige inzamelmethodiek van huishoudelijk afval verder door te lichten, gewenste resultaten te formu leren, verbeterpunten en concrete voorstellen te doen. Dit mondt uit in een plan van aanpak onder de voorwaarde dat de voorstellen die gedaan zijn tij dens de ronde tafelgesprekken over de toekomst van huishoudelijk afval in Heiloo in maart en mei van dit jaar, betrokken worden bij het op te stellen plan van aanpak. Het college besteedt deze klus uit aan een gespecialiseerd bedrijf uit Delft met veel ervaring op het gebied van milieu en afvalscheiding en -beperking. Het externe bureau zal gebruik maken van veel feitelijke gegevens, uitkomsten van de ronde tafelgesprekken, landelijke normen die gelden voor gemeenten waar het gaat om reductie van afval en scheiding van afvalstromen en in dit licht ook een gesprek voeren met een vertegenwoordiging van het actie comité. Het definitieve plan van aanpak zal dit jaar nog, na het te houden dorps gesprek, worden vastgesteld. Informatie Voor vragen of meer informatie kunt u contact opnemen met de heer J. Rijn beek van de afdeling VROM, telefoonnummer (072 -) 535 67 34. aaden (raads) com missies Gemeenteraadsvergadering 1 oktober 2001 De gemeenteraad vergadert maandag 1 oktober 2001 in de raadzaal van het gemeen tehuis. De vergadering begint om 20.00 urn en is voor iedereen toegankelijk. U bent van harte welkom. Agenda la. Loting volgorde van stemmen over zaken b. Inventarisatielijst en volgorde van sprekers over van een unaniem positief commissie-advies voorziene akkoord- stukken 2. Eventuele mondelinge mededelingen 3Voordracht ter vervanging van wet houder mevrouw J. Wuij ster-Schuddeboom 4. Vaststelling notulen van raadsvergade ring d.d. 3 september 2001 (wordt nagezonden) 5. Ingekomen stukken Bespreekstuk 6. Beschikbaarstelling krediet voor invoering maximale snelheid 30 km/uur op Hoogeweg Akkoordstukken 7. Vaststelling Verordening toeslagen- en kortingenbeleid van de gemeente Heiloo 8. Benoeming plaatsvervangend lid Seniorenraad 9. Benoeming plaatsvervangend lid com missie voor Bezwaarschriften 10. Aanpassing Algemene subsidieverorde ning gemeente Heiloo 11. Vaststelling Werkboek gemeente Heiloo (interne richtlijnen afdeling Welzijn) 12. Vaststelling extern en intern emancipatie beleid 13. Vaststelling gewijzigde Tarieventabel bij Legesverordening 2001 14. Aanpassing budget in verband met externe e-mail en internet op de werkplek 15. Financiële onderbouwing aanbesteding, aankoop of uitbesteding van respectieve lijk werken, goederen of werkzaamheden 16. Beschikbaarstelling krediet voor het aanbrengen van suggestiestroken op de Westerweg tussen Vennewatersweg en Het Zevenhuizen Vergadering Seniorenraad Heiloo De vergadering van de Seniorenraad Heiloo vindt plaats op 1 oktober a.s. om 10.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis. De verga dering is openbaar. Agenda 1. Opening 2. Vaststellen agenda 3. Notulen SR-vergadering d.d. 3 september 2001 4. Binnengekomen en uitgegane post 5. Toezeggingenlijst 6. Mededelingen 7. Verslag bijeenkomsten 'Elzinga-voor- stellen' 8. Adviezen: - concept ongevraagd advies Wonen 9. Verslag werkgroepen 10. Wat verder ter tafel komt 11. Rondvraag 12. Sluiting Mogelijkheid tot inspreken Wilt u gebruik maken van de mogelijkheid tot inspreken tijdens de vergadering, dan kunt u zich onder vermelding van het betreffende agendapunt voor de vergadering aanmelden bij de secretaris van de Seniorenraad, mevr. M.J. van Roozendaal-Bersée. Ter inzage De vergaderstukken liggen ter inzage in het Trefpunt, Abraham Du Bois-hof 2 in Heiloo. De openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 08.30 uur tot 17.30 uur. Meer informatie Voor vragen of mededelingen kunt u contact opnemen met het secretariaat van de Senio renraad Heiloo, mevr. M.J. van Roozendaal-Bersée, tel. (072) 533 05 35. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit sta dium is nog niet bekend of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouw vergunningen en voornemens om vrijstelling te verlenen worden te zijner tijd gepubli ceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Vennewatersweg 21 huisje 60 - plaatsen kap op recreatiewoning Runxputteweg 32A - vergroten woning (gewijzigd uitvoeren eerder verleende vergunning) Schuine Hondsbosschelaan 33 - oprichten berging Nieuw bouwplan via procedure art. 19, lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van dé vrijstellingsmogelijkheid als omschreven in artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bouwvergunning te verlenen voor de bouw van een garage op het perceel De Rookamer 1 (gewijzigd uitvoeren eerder verleende vergunning). Ter inzage Het bouwplan en de daarbij behorende stukken liggen vanaf donderdag 27 sep tember 2001 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openings tijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur alsmede iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de heer S. de Haan van de afdeling VROM, telefoon nummer (072 -) 535 67 47. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmings plan schriftelijk gemotiveerd bedenkingen naar voren brengen bij het college van burge meester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Nieuwe bouwplannen (vrijstelling bestemmingsplan voorschriften) Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijkheid zoals omschreven in het ter plaatse geldende bestemmingsplan, medewerking te verlenen aan de hieronder vermelde bouwplannen. Van Doornstraat 34 - vergroten woning Werkendelslaan 76 - vergroten woning Ter inzage Bovengenoemde plannen en de daarbij beho rende stukken liggen vanaf donderdag 27 september 2001 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Opening stijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandag avond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de heer S. de Haan van de afdeling VROM, telefoonnummer (072 -) 535 67 47. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan schriftelijk bedenkingen naar voren brengen bij het college van burge meester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouw voornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend en meldingen positief bevonden. Perceel hoek Westerweg/Zeeweg (voormalige Beja locatie) - plaatsen tijdelijke huisvesting Rabobank (met een instandhoudingstermijn van max. 2 jaar) Laan van Muijs 5 (kavel 1) - oprichten woning Ter Coulsterlaan 1,2,3,4,5,6,13,14,15 - oprichten bergingen en veranderen woningen Nijverheidsweg 9 - vergroten bedrijfspand Wethouder Tomsonbos 39 en 41 - oprichten 2 woningen Kennemerstraatweg 202 - vergroten woning Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen na telefonische afspraak met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openings tijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandag avond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de heer F.H. Goedhart, telefoonnummer (072 -) 535 67 37 U bent van harte bij de raadsvergadering of met de heer J.M. Schoorl, telefoonnummer (072 -) 535 67 38 van de afdeling VROM. Procedure Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de pre sident van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Nadere informatie ovet de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij bovenstaande telefoonnummers van de afdeling VROM. Wet milieubeheer Burgemeester en wethouders van Heiloo delen mee dat zij op de hieronder vermelde aanvraag voor een vergunning ingevolge artikel 8.1 van de Wet milieubeheer (W.m.) hebben besloten vergunning te verlenen aan: Gashandel Zoon B.V. Kanaalweg 15 te Heiloo, voor het veranderen van een gasflessen- vulstation en voor het in werking hebben van die onderdelen, die met de verandering samenhangen. Ter inzage Het besluit en andere stukken die op de zaak betrekking hebben, liggen vanaf donderdag 27 september 2001 tot en met donderdag 8 november 2001 ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen in het gemeentehuis van Heiloo. De openingstijden zijn maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en iedere maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. In de middag kunt u op afspraak terecht. Desgewenst kunt u bij de publieksbalie Bouwen en Wonen afschriften van de stukken tegen kostprijs verkrijgen. Het besluit is ten opzichte van het ter inzage gelegde ontwerpbesluit niet gewijzigd. Beroepstermijn De beroepstermijn bedraagt zes weken en begint na de datum van deze kennisgeving (beroep tot en met 8 november 2001). Het beroepschrift moet worden gericht aan de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA te Den Haag. Tegen een besluit staat, volgens artikel 20.6 lid 2 Wet milieubeheer, beroep open bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: a. degenen die bedenkingen hebben inge bracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; d. belanghebbenden, aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen beden kingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. Het besluit wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht. Het beroep schorst de werking van het besluit niet. Wel is het mogelijk om, als u beroep instelt, de Voorzitter van de afdeling Bestuursrecht spraak van de Raad van State te verzoeken om een voorlopige voorziening te treffen. Aan het verzoek om voorlopige voorziening en het instellen van beroep zijn kosten verbonden. Natuurlijk persoon 200,00 verzoek voorlopige voorziening 200,00 instellen beroep Rechtspersoon f 400,00 verzoek voorlopige voorziening 400,00 instellen beroep Belangstellenden kunnen een folder inzake 'Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid' kostenloos afhalen bij het gemeentehuis. Meer informatie Voor meer informatie of het maken van een afspraak kunt u contact opnemen met de heer H. Overdevest van de afdeling Volkshuis vesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu, telefoonnummer (072 -) 535 67 35. Verleende collectevergunningen Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen vergunning verleend voor het houden van een collecte. Nationale Kollekte Verstandelijk Gehandi capten voor de periode van 24 september tot en met 29 september 2001 - Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren voor de periode van 1 oktober tot en met 6 oktober 2001 Lees verder op pagina 6 L Belangrijke nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (30 ct./0,14 euro/min) rit x- - 7 /7 .,"v V

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 4