Service Clubs in actie Opening Ter Coulsterkerk Het geheim Yan de Grottegriezel UITKIJKPOST - 26 SEPTEMBER 2001 - PAGINA 8 P t# L I T I E BERICHTEN HEILOO Inbraak Zaalvoetbal HZV de Witburger Roadshow bij Sportinstituut het Vennewater Opening tentoonstelling Riki Mij ling en Julian Gil Willibrordschool voor Pater Borst SY Oppositie Inleveren pakketten voor Polen Trefpunt en Stichting Ouderenwerk nu ook op Internet ÉBP I- ISm ras *=2 -sg 3 gelezen worden Reparatie klokkenstoel Witte Kerkje Heiloo Geslaagd feest 't Loo Thema-excursie padden stoelen in het duin Opening seizoen NYYH Uitslagen HBC Rondwandelingen en fietstochten door historisch Egmond PvdA organiseert wan deling in CAL-duinen Meervogels Uitslagen badmintonvereniging 't Yennewater HEILOO - Het eerste team van 't Vennewater heeft met 5-3 verloren van Conquesto. De Zoetermeerse heren waren sterker dan de Heilooër man nen. Arko Betue en Maurice van de Mey waren niet opgewassen tegen de Zuid-Hollanders. Beide enkelspelen en het heren dubbel werden na drie sets verloren. Ook de mix-dubbels leverden geen zege op. De enige punten werden gescoord door de dames Manon de Nooyer en Ellen Ranzijn. Zij wonnen beiden hun enkelspel en in de dames dubbel gaven ze de Zoetermeerse dames royaal klop. Het tweede team speelde verdienstelijk gelijk in en tegen Castricum. Zondag speelt 't Vennewater badminton thuis tegen Delft BC, aanvang 12.30 uur in de bad- mintonhal aan Het Zevenhuizen. Vl Noord-Holland Noord HEILOO - Op 22 september werd getracht in een woning aan de Blinkenlaan in te breken. De inbraak werd tussen 21.00 en 21.30 uur gepleegd. De bewoonster hoorde tus sen die tijdstippen een verdacht geluid. Toen zij poolshoogte ging nemen zag zij een jongeman langs het raam van de bijkeuken lopen. Later bleek dat een raam aan de achterzijde van de woning was opengebroken. Tevens bleek dat diverse ramen aan de voor-, zij- en ach terzijde braakschade hadden. Omdat de woning niet werd betreden worden er geen goederen vermist. Gevonden: enkele sleutels, groen rode portemonnee met inhoud, zilverkleurig horloge met blauwe wijzerplaats. HEILOO - Een gehavend HZV de Witburger trad vorige week in Amsterdam aan tegen Blauw Wit/Osdorp en verloor zijn tweede competitiewedstrijd met 5-4. In de eer ste helft had HZV een overwicht, wat tot diverse kansen leidde. Dit kwam echter niet tot uiting in de ruststand: 1- 1 door een doelpunt van Jan Schoorl. Na de wissel kwamen de Heilooër zaal voetballers nog wel op 1-2 middels Dennis Dijkhuis, maar zeven minuten later keek HZV tegen een 3-2 achters tand aan. Jan Schoorl tekende acht minuten voor tijd voor de gelijkmaker. Hierna ging de vermoeidheid HZV speelde door een samenloop van omstandigheden zonder wissels) parten spelen en Blauw Wit profiteerde daar dankbaar van door een 5-3 voorsprong te nemen. Jan Schoorl bracht met zijn derde treffer de spanning terug in de wed strijd (5-4), maar uiteindelijk wist HZV de Witburger geen punt mee naar huis te nemen. Aanstaande vrijdag kan HZV revanche nemen tegen Flying Petrels uit Purmerend; om 20.50 uur vindt de aftrap plaats in Sporthal het Vennewater. HEILOO - Zaterdag wordt in het Vennewater vanaf 9.00 uur de Nike Running Roadshow gehouden. De Roadshow is een sportief evenement voor iedereen die geïnteresseerd is in hardlopen. Startende en gevorderde lopers hebben de mogelijkheid meer te weten te komen over verschillende hardloopproducten. Bij Sportinstituut het Vennewater (op Sportpark Het Vennewater) staat een stand met loop producten. Na een korte introductie is er de mogelijkheid loopschoenen en functionele loopkleding te testen tij dens een trainingsessie. Deelname aan de roadshow is kosteloos. Tijdens de roadshow is er tevens nog een laatste mogelijkheid zich in te schrijven voor de trainingsgroep die op (Fotostudio Star field) zondag 30 september begint met de voorbereiding op de halve marathon van Egmond januari 2002. De begin ners in het lopen trainen voor de 10 kilometer. De lopers met meer ervaring voor de 21 kilometer. De duur van de loopcursus is 15 weken. Gedurende deze cursus loopt men tweemaal per week onder leiding van een ervaren looptrainer. Alle vormen van looptrai ning komen aan bod en men komt veel te weten over hardlopen en alles wat daar mee te maken heeft. Juist voor de lopers die nooit in een groep gelopen hebben is dit een mogelijkheid zich voor te bereiden op een mooi evene ment. Vanuit Sportinstituut het Vennewater is er ondersteuning in de vorm van conditietests en begeleiding bij eventuele blessures. Er wordt getraind op donderdagavond en zon dagochtend daarnaast traint u nog een maal in de week voor uzelf. Voor meer informatie belt u met Sportinstituut het Vennewater, tel. 072-5330344. EGMOND - Vrijdag wordt door Titus Yocarini, directeur van Stichting Kunst en Cultuur Noord-Holland om 18.00 uur de tentoonstelling van Riki Mijling en Julian Gil geopend in Galerie Conny van Kasteel in Egmond aan Zee. De kunstenares Riki Mijling, geboren te Nijmegen in 1954, woont en werkt sinds 1981 in Amsterdam. Van 1975 tot 1980 studeerde zij op de afdeling monumentaal aan de Academie voor Kunst en Vormgeving te 's-Hertogen- bosch. Uit het hele oeuvre van Mijling blijkt haar talent om persoonlijke her inneringen te transformeren naar monumentale tekens. Haar kunstwer ken sluiten aan bij het hedendaagse kunstdiscours, waarin globalisering een belangrijke rol speelt. De vormen die zij schept zijn robuust en compact. Ze volstaan als overtuigende markeringen in het landschap en als beeld of instal latie die een binnenruimte bepaalt. Sommige ronde vormen doen denken aan zwerfkeien maar zijn meer gesti leerd en daardoor duidelijk gemaakt door mensenhanden. Ze vormen een herkenningsteken in het landschap en hebben zo hun bestemming gevonden. Julian Gil, geboren in Logrono, La Rioja, Spanje in 1939, kunstprofessor van de faculteit Bellas Artes aan de Compiutense Universiteit in Madrid stelt een aantal concrete kunstwerken ten toon. Zijn oeuvre valt onder de richting Arte Concret. In zijn werk combineert Julian Gil systematisch kleurrijke vlakken met een ruimtelijke samenhang zodanig dat er een driedi mensionaal effect ontstaat in een strak ke en minimalistische stijl. Sinds zijn eerste expositie in Madrid in 1969 volgden dertig persoonlijke en ongeveer honderd groepstentoonstel lingen in Spanje, Frankrijk, Italië, Zwitserland, Oostenrijk, Duitsland, Hongarije en Nederland. Dit is zijn tweede tentoonstelling in Nederland. De galerie is geopend van donderdag tot en met zondag tussen 15.00 en 19.00 uur. Ook is het mogelijk de galerie vol gens afspraak te bezoeken, tel. 072- 5067151. U vindt de galerie in Noorderstraat 4, Egmond aan Zee. HEILOO - Pater Borst is in Heiloo vanwege zijn 40-jarige priesterjubi leum. De Willibrordschool, met wie hij al jaren een bijzondere band heeft, werd daarbij ook bezocht. Deze keer hadden de kinderen ook een cadeautje voor hem. Tijdens de jaarsluiting van het afgelopen schooljaar werd er een grote actie gevoerd, compleet met een loterij waarvoor de kinderen het vuur uit de sloffen hadden gelopen om de loten te verkopen. Het was een groot succes en afgelopen week kon pater Borst de opbrengst in ontvangst nemen, f 7014,35. De jubilaris had ook voor de kinderen een verrassing meegenomen, hij trak teerde de hele school op heerlijke punt zakken vol met snoep. Kortom, ieder een was zeer verguld, zowel pater Borst, als de kinderen. HEILOO - Wegens de bizarre gebeur tenissen in Amerika en de enorme impact daarvan werd het verspelen op 11 september van de eerste ronde voor de interne competitie met één week verschoven. De startronde kende een aantrekkelijk programma waarin de spelers uit de bovenste helft van de ein- dranglijst van het vorige seizoen het mochten opnemen tegen de spelers uit de onderste helft. Munk moet in de zomermaanden zeer nijver hebben gestudeerd want hij zorgde voor een daverende verrassing door Woudstra in een wat onoverzich telijke partij duidelijk het nakijken te geven. Hij joeg de monarch van zijn tegenstander zonder pardon het open veld in, won vervolgens de kwaliteit en behandelde het eindspel zoals het hoort en trakteerde Woudstra op een onverwachte nederlaag. Het frisse aan- valsspel van Munk inspireerden Jongerius en Blom in hoge mate. De laatste bracht Limmen in de proble men en met een positioneel actief paard had hij op de koningsvleugel alle kans iets leuks te bedenken. Door een minder actieve verdediging van Blom kon hij de oprukkende pionnen op de damevleugel niet meer tegenhouden waardoor Limmen toch nog het punt kon binnenhalen. In een marathonpartij maakte Jongerius het V.d. Wal ontzettend lastig en was de stelling lange tijd in even wicht. In de tijdnoodfase sloop V.d. Wal subtiel via de flanken de stelling van zijn opponent binnen, die toen ergens de juiste voortzetting moet hebben gemist. Het laatste deel van de partij behandelde V.d. Wal actief en kon daar door het eerste punt bijschrijven. Hassing tenslotte lijkt zijn vormcrisis te boven te zijn en demonstreerde dat in een bruisende partij tegen de Lange. De uitslagen: Van Etten - Rump 1-0, Roodbol - Langereis 0-1, Manni - Bosma 0-1, Jongerius - V.d. Wal 0-1, Maat - Bik 1/2 -1/2, Munk - Woudstra 1- 0, Houtenbos - V.d. Werff 0-1De Jager - Kraayenbrink 1-0, Tuinstra - V.d. Brink 0-1, Kracht - Niehaus 1-0, Blom - Limmen 0-1, Hassing - De Lange 1-0. (Fotostudio Star field) (Fotostudio Star field) ALKMAAR - Er is weer gelegenheid tot het inleveren van pakketten voor familievrienden en kennissen in Polen. Het pakket wordt in Polen aan huis afgeleverd. Inleveren van pakketten kan geschieden bij Annette Veldhuis, Rhynvis Feithlaan 94 te Alkmaar, op woensdag 3 oktober van 16.00 tot 19.30 uur. Voor informatie kunt u bellen met tel. 072-5400467. De pakketten moeten goed verpakt zijn, bij voorkeur in een stevige karton- HEILOO - Al meer dan een jaar is in het Trefpunt een internet-café voor senioren beschikbaar. Regelmatig wordt daar gebruik van gemaakt, voor al door ouderen die thuis geen compu ter hebben. Sinds kort hebben beide instanties ook een eigen website. Dankzij de inzet van Annechiene Feiken en Jurr Radema. Deze twee jon gelui hebben voor hun studie elk een website ontworpen. Annechiene voor het Trefpunt, te bereiken onder: www.trefpuntheiloo.nl en Jurr voor de Stichting Ouderenwerk, te bereiken onder: www.ouderenwerkheiloo.nl. Op beide sites wordt aandacht besteed aan de activiteiten in het Trefpunt. De site van het Trefpunt is voor een groot deel geweid aan activiteiten en gege vens van de ouderenbonden in Heiloo, met name ANBO en KBO. Zij zijn ook via deze websites bereikbaar met als e- mail adressen: anbo@ouderenwerkhei- loo.nl en kbo@ouderenwerkheiloo.nl. De andere site is vooral geweid aan de activiteiten en de gegevens van de Stichting Ouderenwerk Heiloo. HEILOO - In verband met een repara tie van de klokkenstoel van het Witte Kerkje in Heiloo zal de klok ongeveer acht weken niet luiden. De klokken stoel -de opstelling met een as waar de klok van ongeveer 1500 kilo in hangt- moet uit de toren worden verwijderd om gerepareerd te kunnen worden. De reparatie bestaat uit het zandstralen van de klokkenstoel en het aanbrengen van een laagje verf. De gemeente con stateerde namenlijk roest en dat zou op den duur een gevaarlijke situatie teweeg kunnen brengen als er geen onderhoud wordt gepleegd. De klok kenstoel zal in de week van 24 tot en met 28 september uit de toren worden verwijderd. Het 25-jarig bestaan van winkelhof 't Loo is afgelopen zaterdagavond groots afgesloten met een feest in en om het winkelcentrum. Jong en oud vermaakte zich uitstekend. Niet in de laatste plaats door de aanwezigheid van volop amu sement in de vorm van straattheater, artiesten en muziek. Kortom: alle ingre diënten waren aanwezig voor een echt verjaardagsfeest. Dutch Swing College Band. nen doos, met plakband dichtgeplakt en met een stevig touw eromheen. De adressen van geadresseerde en afzen der dienen duidelijk leesbaar op de doos geschreven te worden. De pakket ten mogen ook brieven, tijdschriften en dergelijke bevatten, echter geen geld. In verband met het mond- en klauw- zeervirus mogen geen vleeswaren naar Polen gestuurd worden. Het maximale gewicht van een pakket is 25 kg, de kos ten zijn f 7,50 per pakket plus f 2,75 per kilo. Bij inleveren van het pakket is men verplicht een legitimatiebewijs te tonen. CASTRICUM - De eerste voorbodes van de herfst hebben zich al weer nadrukkelijk gepresenteerd: regen, wind, afgewaaide takken. Maar herfst is de ook de tijd voor de paddestoelen. Op zaterdag 6 oktober gaat boswachter Luc Knijnsberg om 10.00 uur met lief hebbers op zoek naar de mooiste exem plaren in het duingebied. Hij vertelt niet alleen over het ontstaan en de levenscyclus, maar besteedt ook ruime HEILOO - De Dutch Swing College band geeft donderdag 22 november een concert in Heiloo. Het is een bene fietoptreden, georganiseerd door Rotary Club Heiloo. Service clubs zoals Rotary en Lions stellen zich tot doel als club een bijdrage te leveren aan wel zijn, dichtbij, maar ook verder weg. De wereldwijd bekende actie 'polio de wereld uit' is een initiatief van Rotary. De club in Heiloo is er een van de 435 clubs met in totaal bijna 20.000 leden in Nederland. Deze groep mensen hebben samen veel dingen tot stand gebracht. Zoals de landelijke actie ter gelegen heid van het 50-jarig bestaan van het Koningin Wilhelmina Fonds die tot doel had het onderzoek naar kanker en de voorkoming daarvan te steunen. Heiloo steunde het onderzoek van een kankerspecialist in het MCA. Lions Club Heiloo, Limmen en de Egmonden bracht enige jaren geleden met de Ferrari-show meer dan f 100.000,- bij een voor het familiehuis in Alkmaar en op 30 september wordt met een gezelli ge wijnmiddag in Restaurant Klein Varnebroek actie gevoerd voor CliniClowns, de specialisten van de lach, die ook in het MCA zieke kinde ren een moment van afleiding en ple- Fotostudio Star field) aandacht aan de reuk, de smaak en de kleur van paddestoelen. U kunt zich telefonisch aanmelden voor deze excursie via Bezoekers centrum De Hoep, tel. 0900-7966288. Dit nummer is van dinsdag t/m zondag tussen 10.00 en 17.00 uur bereikbaar. De deelname kosten bedragen f 5,- per volwassene en f 3,50 voor kinderen tot 12 jaar. Daarnaast is een geldig toe gangsbewijs voor het Noordhollands Duinreservaat nodig. De excursie begint om 10.00 uur bij de parkeer plaats aan de Zeeweg. HEILOO - De eerste bijeenkomst van het nieuwe seizoen van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen zal plaatsvinden in het Open Huis met een instuif in de foyer. Aanvangstijd is 13.45 uur. Aansluitend zal Henny Moscou een korte dia-impressie geven van Japan, als voorbereiding op het pro gramma van 30 oktober. De Heilooër Bridgeclub heeft op 20 september als volgt gespeeld: A-lijn: 1. Hunting-Arnold 58.30, 2. Fam. Hutten 57.80. B-lijn: 1. Fam. Van Os 59.90, 2. Koot- Hendrikse 54.20. C-lijn: 1. Fam. Romar 64.20,2. Jonker-Vogel 58.80. D- lijn: 1Fam. Sprenkeling 55.40,2. Rohn- Zuurbier 53.30. EGMOND - Zondag houdt de Stichting Historisch Egmond een rond wandeling door Egmond aan den Hoef en een fietstocht van drie uur door het Noord-Hollands Duinreservaat. Onder leiding van een gids wandelt u door het oude gedeelte van Egmond aan den Hoef waarbij stil wordt gestaan bij oude panden en bijzondere plekjes. De gids geeft tekst en uitleg en beant woordt uw vragen. Een belangrijk onderdeel van de rond wandeling vormt het bezoek aan de expositie Het Slot op den Hoef. Aan de hand van foto's, prenten en opgegraven voorwerpen wordt u hier geïnformeerd over het destijds grootste kasteel van Nederland. Onder de opgegraven voor werpen bevindt zich eet- en drinkgerei, gereedschappen en middeleeuws wapentuig. Aan het eind van de rond wandeling kunt u een bezoek brengen aan de fundamenten van het oude slot. Deelname aan de rondwandelingen kost f3,- voor volwassenen en f 1,- voor kinderen tot 12 jaar. Voor de fietstoch ten is dit respectievelijk f 12,50 en f 5,-. Verzamelpunt is het bezoekerscentrum van de Stichting Historisch Egmond aan de Slotweg 46 te Egmond aan den Hoef. Aanvang van beide tochten is om 14.00 uur. Deelnemers aan de fietstocht dienen in het bezit te zijn van een gel dige duinkaart voor het duingebied van PWN. Deelnemers dienen zich vooraf aan te melden bij mevrouw Wolf, tel. 072-5062344. REGIO - De herfst staat voor de deur. Een goed moment voor een wandeling door de duinen. De PvdA nodigt alle inwoners van Castricum, Akersloot en Limmen uit voor een duinwandeling op zaterdag 29 september, onder leiding van boswachter Egbert van Diepen uit Akersloot. Hij neemt u mee naar bij zondere plekken in het Noordhollands duingebied en zal u vertellen over gebeurtenissen in de natuur. De PvdA zorgt onderweg voor een drankje en een versnapering. Er wordt om 11.00 uur verzameld bij de ingang van De Hoep. Het vertrek staat om 11.15 uur gepland. Als u aan deze tocht wilt deelnemen kunt u zich de gehele week tussen 18.00 en 20.00 uur opgeven bij Jeroen Walstra, tel. 0251 - 316196. Aansluitend houden Staatsbosbeheer, PWN en het Noordhollands Landschap om 13.15 uur een bijeenkomst en een fietstocht om de politieke partijen te informeren over de actuele ontwikke lingen ten aanzien van het duingebied, eveneens vanaf bezoekerscentrum De Hoep. zier willen bezorgen, (meer informatie: www.cliniclowns.nl). Sinds het ontstaan van service clubs (zo'n honderd jaar geleden) is er een waas van geheimzinnigheid omheen blijven hangen. Dat is nergens voor nodig. De mensen die lid zijn van een Lions of Rotaryclub zijn gewone men sen die net als u hier in de buurt wonen of werken. U kunt ze om informatie vragen over hun serviceclub en als u een bijzonder verhaal te vertellen heeft, op wat voor gebied ook, dan wordt u ongetwijfeld meteen gestrikt om dat in die club te komen vertellen. Velen kennen de Rotary ook als orga nisatie die schoolkinderen uitzendt en ontvangt. Er worden elk jaar over de hele wereld zo'n 7000 kinderen voor een jaar of korter uitgewisseld. Ook Lions heeft zulke programma's.. De bedoeling van deze uitwisseling is een wereldwijd netwerk van vrienden te maken die elkanders cultuur en taal begrijpen. Natuurlijk zijn er binnen de serviceclubs spelregels. Een algemene regel is dat er uit elke beroepsgroep meestal niet meer dan één vertegen woordiger in een club zit. Dat is onder andere om vanuit alle hoeken van de samenleving mensen met hun speciale kennis en vaardigheden bij elkaar te brengen zodat er in gezamenlijkheid veel bereikt kan worden. Als er binnenkort iemand aan u vraagt om kaarten te kopen voor het DSC- band-Benefiet concert dan weet u dat het een van de veertig leden van Rotary club Heiloo is. Deze bijdrage aan het culturele leven in Heiloo, door een concert van de bijna zestig jaar bestaande Dutch Swing College band, is de eerste grote publieke manifestatie in de verbouwde Ter Coulster kerk. De DSC band staat garant, mede door de terugkeer naar de originele dixieland- stijl, voor een onvergetelijke muziek avond waarmee een aansprekend doel wordt gesteund. De opbrengst van het benefiet concert gaat naar de Stichting Opkikker. Dit initiatief, inmiddels ruim vijf jaar oud, is opgezet door vrijwilli gers die verwendagen met alles erop en eraan organiseren voor langdurig zieke kinderen en hun familie. Kaarten zijn te bestellen bij Drogisterij-Parfumerie Jef Letschert, Heerenweg te Heiloo, Silhouet Binnenhuisarchitectuur, Kennemerstraatweg 99 te Heiloo, Disc 't Loo, Winkelhof 't Loo, Muziekhandel Spanjaard, Koorstraat 23 te Alkmaar en bij C. Bakker, tel. 072-5333667. AKERSLOOT - Hugogirls overrom pelde de dames senioren 1 van Dimtronic Meervogels uit Akersloot al in de eerste minuut en nam de leiding 1-0. De gelijkmaker was er binnen 1 minuut van Anja Krom. In de vijfde minuut nam Meervogels de leiding en stond deze niet meer af. Meervogels keepster Laura Groenveld was moei lijk te passeren, zo stopte zij onder andere drie strafworpen. Hugo Girls had verdedigend geen ant woord op het aanvalsspel van Meervogels. Het verschil was met de rust tot zes doelpunten gestegen. Direct na rust waren de schoten uit de twee delijn van Karin Broersen moeilijk te stoppen, zij had viermaal succes. Yoni Dekker benutte een break-out, Anja Krom liep zich goed vrij op de cirkel en zij passeerde de Hugo Girls keepster drie keer. Meervogels werkte hard en ging voor een grote overwinning. De 11-25 eind stand was dan ook dik verdiend. Met vijf punten uit vier wedstrijden stijgt Meervogels naar de derde plaats. Topscorer was Karin Broersen 6x (3 strafworpen), Maaike Groneman 4x Anja Krom, Yoni Dekker en Linda van der Eng lx. HEILOO - Aanstaande zaterdag wordt de samenwerking tussen de Samen op Weggemeenten- de hervormde ge meente en de gereformeerde kerk- een feit met de officiële opening van de gezamenlijke Ter Coulsterkerk. De Ter Coulsterkerk is de nieuwe naam voor de Moeder Godskerk te Heiloo. Gelijktijdig met de aankoop van deze kerk in 1999 werd de gereformeerde kerk verkocht aan de Woningstichting Heiloo in samenwerking met bouwbe drijf Teerenstra te Heiloo. Tevens werd besloten om het Kruispunt van de her vormde gemeente te koop aan te bie den. Door de verkoop van beide ker ken kon de financiering worden gere aliseerd voor de nieuwe bestemming van beide geloofsgemeentes. In februari 2001 werd begonnen met de verbouwing van de Ter Coulsterkerk. een plex, waarbij de oorspronkelijke bin nentuin werd veranderd in een zaal met een verhoogde lichtkap. Ook de kerk- zaal werd multifunctioneel ingericht met vloerverwarming en het vervangen van een groot deel van de banken door stoelen. Veder is de verlichting gemo derniseerd en hebben de muren een verfje gekregen. Ook de jeugd heeft een eigen honk gekregen met een eigen ingang aan de zijkant van de kerk. Voor recepties en ontvangsten zijn zes moderne zalen aangebracht, voorzien van een moderne keuken. De kerkzaal is tevens geschikt voor zang- en muziekuitvoeringen van grotere omvang. Iedereen is welkom tijdens de opening, die vanaf 19.30 uur plaatsvindt. Om 21.00 uur wordt de avond besloten met korte uitvoering van het Daarbij werd aan het uiterlijk van de kerk niets veranderd, maar aan de bin nenkant des te meer. Zo is de pastorie veranderd in een modern zalencom- Oratoriumkoor Nieuw Leven in de nieuwe kerkzaal. Zondag wordt de kerk om 10.00 uur officieel in gebruik gesteld met een eredienst. (Fotostudio Starfield) Spanning bij de Grottengriezel. HEILOO - Het geheim van de Grottegriezel is een eigentijds griezel sprookje waarin gezongen en gespro ken tekst elkaar afwisselen en waarin alle ruimte is gelaten voor het acteer- en improvisatietalent van Peter Dekker, Lida Winder en de jeugdige toeschouwers. Dit sprookje wordt op 7 oktober uitgevoerd in de Beun, aan vang 14.00 uur. De toegang bedraagt f 5,-. De voorstelling zal zo'n anderhalf uur duren. Peter de Ontdekker rijdt met zijn oude trouwe auto de hele wereld rond en ontdekt onderweg van alles. Totdat hij pech krijgt met zijn voertuig in een onherbergzaam rotsachtig gebied. Een rotsstreek. Er gebeuren daar allerlei vreemde dingen rondom een geheim zinnige grot. Woont er iemand in? Wie is dat geheimzinnige wezen dat Peter dwarszit? Zal hij zich uit deze penibele situatie weten te redden? Zonder hulp van de kinderen uit de zaal lijkt dit niet te gaan lukken. De opbrengst van deze uitvoering komt geheel ten goede aan De Stichting Doe Een Wens. Deze stichting vervuld de liefste wens van kinderen tussen de 3 en 18 jaar, met een levensbedreigende ziekte. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de kassa van De Beun, bij De Schrijverij in het Stationscentrum en Boekwinkel Het Hoekstuk in het Hoekstuk. Voor meer informatie belt u met Lida Winder, Heerenweg 100 te Heiloo, tel. 072-5334352, of met Peter Dekker, Oudeweg 1 te Limmen, tel. 072- 5052723.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 8