Nog 83 dagen tot nieuwe munteenheid Muziek en Dansschool Heiloo Achter de schermen is euro al volop aanwezig Aan- en verkoop van onroerend goed UITKIJKPOST - 10 OKTOBER 2001 - PAGINA 8 WÊÈÊÈËÊÏm Auditie voor dansers Politie pakt uit tijdens Landelijke Politiedag Uitkeringsgerechtigden Vrijwilligers vacaturemarkt in Heiloo Knutselmiddag wijkvereniging Plan Oost MAKELAARS TAXATEURS ONROEREND GOED Zeeweg zo, Heiloo. Telefoon: 072 533 18 95 H El L0 0 W.J. Hof dijkweg 22 HEILOO Het Brugstuk 153 HEILOO Haesackerlaan 51 HEILOO Bosanemoon 3 Internet: www.vosmakelaardij.nl E-mail: info@vosmakelaardij.nl NVM hypotheken assurantiën taxaties f De wereld van Anna Mul Theater in Buk Buk De flap pen tap, nu nog met guldens, maar straks uitbetalend in euro 's. Over een paar maanden is de gulden geen dubbeltje meer waard. Vanaf dinsdag 1 januari 2002, E-day, hebben Nederlanders vier weken om om te schakelen naar de euro. Zondag 27 ja nuari is dus de laatste dag waarop met guldens kan worden betaald. Nederland heeft de kortste omwisselperiode. In andere eurolanden loopt de periode van dubbele munteenheid weken langer door, in de meeste eurolanden zelfs tot 28 februari. Zeven nieuwe biljetten en acht nieuwe munten in uw portemonnee. Die biljet ten en munten hebben nog geen eigen (bij)naam. Het Nationaal Forum voor de introductie van de euro heeft een wedstrijd uitgeschreven. U kunt 100 euro winnen als u een leuke bijnaam verzint, bijvoorbeeld voor het 20 euro biljet, of voor de 2 eurocentmunt. Wel opschieten, want de wedstrijd loopt tot 1 november. Meer informatie vindt u op de website www.euro.nl Bankbiljetten bij het oud papier De Nederlandsche Bank staat voor de gigantische taak om circa 3 miljard gul denmunten en 380 miljoen guldenbank biljetten om te ruilen voor circa 2,8 miljard euromunten en 360 miljoen eu robankbiljetten. Daartoe is een multi disciplinair team van specialisten sa mengesteld, het Bureau Euro Omwis seling (BEO) Het BEO gaat ervan uit dat de totale kosten van de omwisse lingoperatie zo'n 305 miljoen gulden zullen bedragen. In deze begroting val len alle kosten voor de opslag, beveili ging en distributie van de euromunten en biljetten. De begroting van BEO komt ten laste van het budget van de Nederlandsche Bank. Verwacht op de laatste dag van het jaar geen lange rijen voor de bankloketten want er is gekozen voor de introductie van de euro via de geldautomaten en de winkelkassa. 'De euro wordt ingevoerd over de ruggen van de detaillisten,' me nen sommigen. 'De winkeliers moeten een dubbele administratie voeren, be talen een behoorlijk bedrag voor de nieuwe eurosoftware in de pin- en chipterminals bij de kassa en het perso neel zal waarschijnlijk langer moeten werken om alles op de rit te krijgen.' Verse euro's liggen klaar Hoe het ook zij, feit is dat u vanaf 1 januari 2002 in onder andere winkels, restaurants en bioscopen (de zoge naamde toonbankinstellingen), maar natuurlijk ook van banken, eurowissel geld terugkrijgt. Het is de taak van de Nederlandsche Bank om al deze uitgif tepunten, deze kassa's, ruimschoots voor E-day van de nieuwe munt te voorzien. Een omvangrijke en com plexe operatie. Dagelijks rijden er geldtransporten kriskras door het land om te zorgen dat men direct in het nieuwe jaar met de uitgifte kan begin nen. Niet elke geldauto komt op de gewenste plaats van bestemming. In België en Duitsland zijn enkele eurotransporten overvallen. Misschien dat uit die buit het 5 eurobiljet dat een paar weken ge leden in ons land opdook, afkomstig is. Kaart erin, euro's eruit Het geschikt maken van de pin- en chipterminals in winkels is, zoals gezegd, een kwestie van extra software. Toch zijn er van de ruim 160.000 betaalpunten in Nederland op dit moment zo'n 10.000 nog niet aangepast. Dat wordt opschieten geblazen dus. Het invoeren van de euro in de flappentappen (geldautomaten) is een logistieke gigaklus van een geheel andere orde. Op nieuwjaarsdag om uiterlijk 12.00 uur 's middags, moet 95 procent van de flappentappen euro's uitgeven. De resterende 5 procent, bijvoorbeeld in afgesloten winkelcentra, worden de dag erop gevuld. Wat schuilt er achter de gleuf van de voor kinderen zo vanzelfsprekende geld-uit-de-muur-kast? Geen druk rekenende kabouter maar een wereld aan computertechniek en kluizen. Twee dikke, zeer goed beveiligde kluizen. Eén voor de 'sealbags', de grote opening in de muur waarin de detaillisten hun (dag)omzet verzegeld kunnen afstorten. Met deze kluis heeft de gewone 'man met de kaart' niets mee te maken. Als hij zijn bankkaart invoert en zijn pincode intoetst, krijgt hij, na on-line controle van de computer, zijn geld uit de tweede kluis. Speuren met je walkman op tussen de kunstwerken, (foto UKP) HEILOO - Vrijdag werden basis schoolleerlingen van de midden- en bo venbouw uit Heiloo door de Muziek- en Dansschool uitgenodigd om mee te doen aan het reizende tentoonstellings project van de Stichting Kunst en Cul tuur Noord- Holland, getilteld 'Achter glas geschilderd'. De leerlingen kregen een walkman uitgedeeld, waarop ze een bandje met opdrachten konden beluiste ren over de 24 kunstwerken, die be stonden uit kunstwerken geschilderd achter glas of op glazen platen. De do centen kregen een speciale handleiding en uitleg door Kees Admiraal, consu lent beeldende vorming bij SKV Alk maar. De kunstenaars van de werken zijn Gerrit Bosch, Willem Snitker en Julisha Kok. Deze hedendaagse kunste naars hebben de eeuwenoude techniek toegepast, wat een verrassende diversi teit aan de kunstwerken en stijlen heeft opgele-verd. Ook starten er weer cursussen in de muziekschool. Op de woensdagen 31 oktober, 7, 14, 21 en 28 november en 5 en 12 december, starten de cursussen Muziek op schoot en Kleutermuziek. Muziek op schoot is bedoeld voor kin deren vanaf 2,5 jaar met een ou der/verzorger. Samen zingen ze, vanuit thema's uit de peuterwereld, liedjes en doen ze muziekspelletjes met speciaal uitgezochte muziekin struinen-ten. Kleutermuziek is ongeveer dezelf-de cursus, maar dan voor 4- en 5-jarigen. De cursusdagen beginnen om 9.30 of 10.30 uur (Muziek op schoot) en om 12.45 uur (Kleutermuziek) en duren 45 minuten. Beide cursussen worden ge geven door docente Aswintha Wei- dema. Voor meer informatie, tel. 072- 5332460. Software en mankracht De flappentapombouw naar euro gebeurt op twee fronten. Allereerst wordt de software aangepast. Aan die voorwaarde is nu reeds voldaan. Op de acht ergrond draait het eurocomputerprogramma op volle toeren mee. Op E-Day is dit slechts een kwestie van de knop om. De tweede handeling, het leeghalen van beide kluizen en er één weer vullen met euro's, is puur handwerk. Op nieuwjaarsdag 2002, rijden vanaf 00.00 uur duizenden medewerkers van geldtransportbedrijven af en aan om bijna alle automaten in Nederland te eurotiseren. Dit alles natuurlijk onder strenge beveiliging. Doemdenkers Uit welingelichte kringen komen stemmen dat de hele operatie er op papier goed georganiseerd uit ziet, maar dat het in de praktijk een 'zooitje' zal worden. Zij zetten vraagtekens bij de ongestoorde werking van de software, zowel bij de kassa als in de flappentap; zij vragen zich af of het überhaupt mogelijk is om alle geldautomaten binnen 1 dag te bereiken; en, weten zij, het is onmogelijk om alle geldtransporten die dag te bewaken. Er is een grote kans op overvallen. Doemdenkers of waarzeggers? Over 8,3 dagen weten wij het. Eurextra Vanaf 15 oktober: Nationale spaarweken. Alle spaarpotten met veel kleingeld naar de bank. Tot 1 novemberEuro b ij nam en wedstrijd. Van 14 tot en met 31 december: Gratis eurokit afhalen ter waarde van 8,55. Tegelijkertijd kunt u voor 25,- pakketten met euromunten kopen. Van 1 tot 28 januari 2002. Omwisseling van gulden naar euro. Betaal gepast of elektronisch, vragen de banken. Van 14 tot en met 26 januari: Nationale Eurocollecte/Coins for Care. Huis-aan- huiscollecte van overgebleven buitenlandse munten. Tot 1 april 2002: gratis op uw rekening storten van contante guldens en bankbiljetten. Na deze datum kunnen hier kosten aan verbonden zijn. Op internet: Nationaal Forum voor de introductie van de euro: www, euronl Op internet: De Nederlandsche Bank: www.dnb.nl ALKMAAR - Zondag is er een auditie bij de Vooropleiding Dans Alkmaar voor kinderen vanaf 8 jaar. De voorop leiding1 is het voortraject van een dans- academie elders in het land en is de enige vooropleiding dans in de kop van Noord-Holland. De opleiding bestaat uit een oriëntatiecursus voor jongeren tot 12 jaar waarna gestart wordt met de zogeheten vooropleiding. De opleiding bestaat uit, afhankelijk van leeftijd en niveau, twee tot zeven lessen per week waarbij de klassieke ballettechniek de basis vormt. Daarnaast krijgen de leer lingen in blokken danssoorten aange boden als tap, folklore en ritmische dans. Ook krijgen zij dansgeschiede- nislessen, volgen ze dansvoorstellingen en geven zelf voorstellingen. Om toegelaten te worden op de VDA dient men een auditie te doen waarbij gekeken wordt naar fysieke geschikt heid, bewegingscoördinatie, natuurlijk dansgevoel, expressiviteit, opname vaardigheid en muzikaliteit in bewe ging. Indien deze test positief is volgt er een fysieke test. Een positieve uitslag van deze medische keuring is een voorwaarde voor toelating. De auditie bestaat uit een klassieke balletles en een jazzles. De VDA staat onder artistieke leiding van Randall Scott. Randall Scott is afgestudeerd aan de Ballet Rambert School in Londen, hierna heeft hij gewerkt als danser in balletgezelschappen, opera en musicals, zowel in Nederland als in het buiten land. Na vier seizoenen bij het dansge zelschap Djazzex in Den Haag te heb ben gedanst, begon hij in 1994 als cho reograaf. Ook als choreograaf heeft hij gewerkt in Nederland en het buitenland. In 1997 heeft hij zijn eerste professio nele dansproductie Creation '97 tot stand gebracht. Daarnaast geeft hij veel gastdocent lessen aan de verschillende dansacademies in Nederland. Aanmeldingsformulieren voor de audi tie en verder informatie zijn op te vra gen bij VDA, tel. 072-5113208, Ge dempte Nieuwesloot 36 te Alkmaar. ALKMAAR - De tentoonstellingszaal van het nieuwe Stedelijk Museum Alkmaar is van 13 oktober tot en met 6 januari 2002 veranderd in een landschap. Het wordt bewoond door beelden, tekeningen en strips van de kunstenares Anna Mul. Deze wereld heeft een eigen realiteit. Iedereen is welkom om deze te ervaren en te beleven. De wereld van Anna Mul (Oudorp, 1961) ontstond heel geleidelijk, gedurende vijftien jaar, in de beslotenheid van haar atelier. Slechts enkele keren werd iets daarvan tentoongesteld. Het meeste bleef onzichtbaar, de tijd was nog niet rijp om naar buiten te treden. Nu, vindt Anna Mul, is dat wel het geval en is voor het eerst haar complete werk te zien. Doordat in de tentoonstelling alle elementen bij elkaar komen is een geheel eigen wereld ontstaan. Een wereld die verwant lijkt aan de sprookjeswereld. Het meest opvallend zijn de wezens die deze wereld bevol ken. Door hun expressie doen ze den ken aan mensen en lijken ze ook over menselijke emoties te beschikken. Door hun textuur lijken ze zelfs een huis te hebben. Toch zijn het gewoon beelden, gemaakt van simpele materialen als ijzerdraad, cement en papier-maché. Sommige beelden kunnen ook bewe gen. Behalve beelden maakt Anna Mul ook tekeningen en strips. In de strips lopen realistische en absurdistische situaties naadloos in elkaar over. In haar herken baar eigen stijl tekent ze kleine gebeur tenissen met een onverwachte wending. In deze verhaaltjes over mensen en din gen zijn woorden overbodig. Op de zondagmiddagen is Anna Mul van 14.00 tot 15.00 uur zelf aanwezig. Zij zet de beelden in beweging en te kent met iedereen die mee wil doen aan het langste stripverhaal van de wereld. Het Stedelijk Museum Alkmaar vindt u aan het Canadaplein 1 te Alkmaar, tel. 072-5110737 of e-mail museum@alkmaar.nl De openingstijden zijn van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur en op zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Het museum is gesloten op maandag, eerste kerstdag, nieuwjaars dag en Koninginnedag, officiële feest dagen open van 13.00 tot 17.00 uur. De toegangsprijzen zijn: volwassenen f7,50 euro 3,40, kinderen van 4 tot 12 jaar f3,75 euro 1,70. REGIO - De politie kennen we alle maal, maar wat is hun taak? Waar staan ze voor? Wat heeft de politie met jou te maken? Op dit soort vragen krijgt het publiek antwoord tijdens de Landelijke Politiedag op zaterdag 13 oktober. De politie Noord-Holland Noord pakt uit op drie locaties in de regio. Geheel in stijl met de gebiedsgebonden politie zorg komt de politie dit jaar naar de be volking toe. Gekozen is voor sporthal Quelderduijn in Den-Helder, Sporthal Alkmaar-Noord in Alkmaar en een grote tent op het parkeerterrein van het Stadhuis in Hoorn. Op deze plaatsen valt van 10.00 tot 16.00 uur veel te be leven. U kunt op elke locatie getuige zijn van een hondendemonstratie, inspecteer de zogenaamde 'blik op de weg'-voertui- gen en analyseer de proefopstellingen van de afdeling Milieu en Bijzondere Wetten. Neem tijdens het bezoek je ei gen vingerafdrukken in beslag en maak een praatje met de mensen van de Mo biele Eenheid. Elke locatie biedt iets speciaals: in Alkmaar ontvang je tekst en uitleg over woningpreventie, in Hoorn maakt je kennis met de bereden politie en kun je je verkeersbehendigheid testen in de rij- simulator. In Den-Helder is de Marechaussee van de partij. Op elke locatie assisteert het Korps Landelijke Politiediensten met diverse voertuigen. De Landelijke Politiedag is een leuk dagje uit voor het hele gezin, met extra aandacht voor de jeugd tussen de 12 en 18 jaar. Diverse activiteiten zijn op hun interesses afgestemd en bij het spel 'Copspijkers', dat door professionele dj's wordt gepresenteerd, zijn leuke prijzen te verdienen. Uiteraard is er ook informatie verkrijgbaar voor diegenen die geïnteresseerd zijn in een baan bij de politie. Informatie over de programma's van de verschillende korpsen kunt u tevens vinden op de website 'Landelijke Politiedag': www.politiedag.nl. HEILOO - Stichting Uitkeringsgerech tigden heeft 17 oktober weer een open klaverjasdrive in De Bergeon. Aanvang 19.30 uur, toegang gratis. HEILOO - Zaterdag 20 oktober houdt de gemeente Heiloo met medewerking van ruim 25 organisaties een vacature markt voor vrijwilligers in en om het Winkelcentrum 't Loo. Tussen 10.00 en 16.00 uur kunnen belangstellenden terecht bij informatiestandjes van diverse organisaties die met vrijwilligers werken en vrijwilligers kunnen gebruiken. Een kennismaking die wellicht leidt tot een vrijwillige inzet van menig inwoner van Heiloo. Wethouder Evalyn Schoutsen-Bolten zal om 10.00 uur de vacaturemarkt voor vrijwilligers officieel openen. Met het organiseren van de vacaturemarkt voor vrijwilligers wil de gemeente het vrij willigerswerk promoten, het netwerken van vrijwilligers onderling stimuleren en daarnaast kunnen verenigingen zich ook nog profileren. De organisatie van de vacaturemarkt voor vrijwilligers vloeit voort uit de eerder dit jaar vastgestelde Nota Vrijwilligersbeleid. Het organiseren van zo'n vacaturemarkt was een van de concrete maatregelen genoemd in deze nota. Ook vindt de organisatie van deze dag plaats in het licht van het Internationale Jaar van de Vrijwilligers. In dit jaar wordt wereldwijd veel aan dacht geschonken aan vrijwilligers en het werk dat zij doen. HEILOO - Op 14 oktober staat Buk Buk in het teken van de geschiedenis, het heden en de toekomst. Medewerkers van Buk Buk en Tendenz hebben samen een script bedacht dat is ontstaan uit leuke en minder leuke verhalen van medewerkers van Buk Buk en Tendenz. Zij hebben dit stuk geschreven onder de professionele leiding van Marieke Brouwers (regisseur). Zij hebben door samenwerking en improvisatie het stuk allure gegeven. Deze samenwerking heeft er tot geleid dat de geschiedenis wordt weergegeven en dat ze een knip oog geven naar de toekomst. Samen hebben ze lol op de vloer. Op de vloer is tevens de naam van het theaterstuk. Op 14 oktober gaan de deu ren eerst open voor de lounge, maar daarna staat de Buk Buk in het teken van Op de vloer. De loungemiddag be gint om 16.00 uur en het theaterstuk begint om 20.00 's avonds. De entree van beide activiteiten is vrij. Spanning tijdens de damwedstrijden HEILOO - Op zaterdagmiddag 13 ok tober kan de jeugd weer komen knut selen in Het Oosthonk in Plan Oost. Kinderen van 4 tot en met 6 jaar zijn welkom van 13.00 tot 15.00 uur. Zij gaan een draaitrommel maken. De jeugd van 7 tot en met 12 jaar kan vanaf 15.15 tot 17.15 uur komen om een windlicht of zweefvliegtuig te ma ken. De entree bedraagt f4,50 (lx drin ken en een zakje chips). Afgelopen september kwam de Noord- Hollandse damkampioen op bezoek. De kinderen deden hun uiterste best om Renee Boulonois te verslaan. De beste tegenstander van Renee was Misha Kloosterman. Vos Makelaardi In mooie groene woonwijk gelegen Middenwoning met stenen berging en tuin op het westen op 202 m2 eigen grond. Bouwjaar: i960. Woonoppervlakte95 m2. Inhoud 310 m3. INDELING: Entree/hal, toilet, meterkast, trapopgang, doorzonwoonkamer, dichte keuken met geiser en bergkast voorzien van CV-unit. ie Verdieping: Overloop, 3 slaapkamers, badkamer met douche en 2e toilet en wastafel. 2e Verdieping: bereikbaar via een Vlizotrap, ruime zolderberging. ALGEMEEN: De woning verkeert in oorspronkelijke staat en dient gerenoveerd te worden. VRAAGPRIJS: 395.000,- K.K. 179.243,- K.K In moderne wijk Ypestein gelegen keurig onderhouden Maisonnette met royaal zonneterras op het westen. Bouwjaar 1992. Woonoppervlakte 85 m.2. Inhoud 210 m.3.. INDELING: Entree met trapopgang, postvakken en ruime stenen berging, ie Verdieping: entree/hal, meterkast, modern toilet voorzien van fonteintje, bergkast, deur naar de slaapkamer, badkamer met douche en wastafel, woonkamer met half-open moderne keuken en deur naar zonneterras. 2e Verdieping: royale kamer met vele mogelijkheden. ALGEMEEN: Servicekosten 25,- per maand. Slapende WE. Voldoende parkeermogelijkheden en nabij winkels gelegen. VRAAGPRIJS: 369.000,-- K.K. 167.445,— K.K. In het centrum van Heiloo gelegen uitgebouwde HELFT VAN DUBBEL WOONHUIS met garage, berging, fraai aangelegde tuin op het westen op 339 nu eigen grond Inhoud: 400 m3. Bouwjaar: 1959. INDELING: Entree/hal, toilet, royale woonkamer (50 nu) met erker, houtkachel en schuifpui, keuken (u-vorm), .bijkeuken met bergzolder voorzien van wasmachine- en drogeraansluiting en CV-unit (1996). ie Verdieping: Overloop, 3 slaapkamers, moderne badkamer (1990) met ligbad, wastafel en 2e toilet. 2e Verdieping: Bereikbaar via vaste trap, voorzolder, zolderkamer met dakkapel (kunststofw. glasisolatie). ALGEMEEN: Keurig onderhouden woonhuis nabij station en winkels, met vele extra's. VRAAGPRIJS: 829.000,— K.K. 376.185,— K.K.. In mooie rustige groene woonomgeving gelegen EENGEZINSWONING met stenen berging en diepe tuin op 172 m2 eigen grond. Inhoud: 350 nyj. Bouwjaar: 1980. INDELING: Entree/hal, L-vormige woonkamer met laminaat vloer, open keuken met bergkast, tussenhal met toilet voorzien van fonteintje en trapopgang. ie Verdieping: Overloop, 2 ruime slaapkamers, waarvan 1 met inbouwkasten, badkamer met ligbad en wastafelmeubel. 2e Verdieping: bereikbaar via vaste trap, voorzolder met CV-unit, zolderkamer met dakraam. ALGEMEEN: Vrije ligging nabij alle voorzieningen. Deze woning wordt tevens te huur aangeboden. VRAAGPRIJS: 489.000,— K.K. 221.899,— K.K. J L Schrijf- en zetfouten voorbehouden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 8