62.000 kilometer voor Toegankelijkheidsonderzoek onder inwoners met een handicap Hypotheek nodig? Wij geven het beste advies gratis weg! www.definancielewerefd.nl LOO 0V HEILO UITKIJKPOST - 24 OKTOBER 2001 - PAGINA 4 in 2001 hebben medewerkers van de gemeente Heiloo maar liefst 61.610 kilometer bij elkaar gefietst voor een goed doeL In het kader van de fietsactie 'Trap eens wat vaker naar de baas' hebben 74 medewerkers zich ingezet voor duurzame energie in ontwikkelingslanden. Zo is er een totaalbedrag van 4.949.34 2.245,91 door de deelnemers verdiend dat gedoneerd wordt aan dit goede doel. Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. Fietsactie boekt dit jaar nog meer succes Een deelnemer aan de fietsactie 'Trap eens wat vaker naar de baas' kan voor F' >;V\ 5J elke dienstkilometer 0,36 0,15 declareren bij de gemeente en voor elke woon-werkkilometer 0,06 0,03. De verwachting was dat er in totaal 4.000,00 1.1815,12 zou binnen komen. Het is uiteindelijk 4.949,34 2.245,91 geworden. De medewerkers hebben bovendien 90% van de doelstel ling gehaald, wat inhield dat voor 2001 68.313 kilometer bij elkaar gefietst zou worden. In voorgaande jaren is nog nooit een dergelijk hoog percentage gehaald. Een goed doel: duurzame energie voor ontwikkelingslanden Vier jaar geleden startte het COS (Cen trum voor Internationale Samenwerking) in Noord-Holland de fietsactie. In deze actie wordt het gebruik van de fiets als vervoermiddel voor het woonwerkver keer gestimuleerd. Minder auto kilometers betekent een vermindering van de uitstoot van co'. Zo wordt een bijdrage geleverd aan het behoud van natuur en milieu. Voor het ontwikke lingsland Bhutan, dat tussen India en Tibet ligt, betekent het dat met de actie een bijdrage wordt geleverd aan een duurzaamheidsproject om het land te voorzien van elektriciteit. In de Lhuntsevallei wordt met steun van het ministerie van VROM een water krachtcentrale gebouwd. Met het geld krijgen scholen, gezondheidsinstel lingen en woonhuizen zonnepanelen gefinancierd. De bevolking kan ook in het kader van een kredietprogramma elektrische apparaten aanschaffen, zoals spaarlampen en rijstkokers. De gemeente Heiloo wil graag voor al haar inwoners toegankelijk zijn. Dit wil zeggen dat iedereen, ongeacht handicap, zelfstandig en op een veilige manier gebruik moet kunnen maken van de openbare gebouwen, de openbare ruimten en de voorzieningen. Het moet voor iedereen mogelijk zijn om een gebouw in te kunnen komen, maar ook om de voorzieningen in het gebouw te kunnen gebruiken. Ook moeten de gebouwen voor iedereen te bereiken zijn en de weg er naar toe voor iedereen te gebruiken zijn. Om een beeld van de huidige situatie te krijgen, verspreidt de gemeente deze week onder een deel van de inwoners met een handicap een enquêteformulier. De Hogeschool Alkmaar voert het onder zoek in opdracht van de gemeente uit. Het doel van het onderzoek is de knel punten op het gebied van toegankelijkheid voor gehandicapten vast te stellen. Dit onderzoek zal één van de uitgangspunten voor het nieuwe gehandicaptenbeleid van Heiloo gaan vormen. Het is in ieders belang dat de resultaten van het onderzoek een betrouwbaar beeld geven van de hui dige stand van zaken. Daarom is het van belang om de enquête in te vullen. Vragen over cliëntenparticipatie Het tweede onderwerp van de enquête is cliëntenparticipatie. Cliëntenpartici patie betekent dat klanten van de gemeente invloed uit kunnen oefenen op het gemeentelijk beleid, in dit geval het beleid met betrekking tot de Wet Voorzieningen Gehandicapten (WVG). Daarom wil de gemeente graag weten van de inwoners met een handicap wat zij de beste manier vinden om invloed uit te oefenen. De gemeente kan bijvoor beeld een enquête houden, inspraakavonden organiseren of een cliëntenraad oprichten. Een probleem bij het houden van het onderzoek is dat niet alle gehandicapten als zodanig bekend zijn bij de gemeente. Iedereen die gebruik maakt van de Wet Voorzieningen Gehandicapten heeft inmiddels al een formulier ontvangen. Mocht u voor maandag 29 oktober a.s. geen formulier hebben ontvangen en tot de doelgroep behoren en wilt u mee doen aan het onderzoek, dan kunt in diezelfde week contact opnemen met de gemeente Heiloo. Het telefoonnummer •is (072 -) 535 66 66. De antwoorden blijven anoniem en worden uitsluitend gebruikt voor dit onderzoek. De uitkom sten van het onderzoek zullen wij bekend maken op deze gemeentelijke pagina. Informatie Voor vragen of meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw N. Wil- lems van het stafbureau van de sector Welzijn en Burgerij, telefoonnummer (072 -) 535 66 80. aad en (raads) commissies Gemeenteraadsvergadering 5 november 2001 De gemeenteraad vergadert maandag 5 november a.s. in de raadzaal van het gemeentehuis. De vergadering begint om 20.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. U bent van harte welkom. Agenda 1'. a. Loting volgorde van stemmen over zaken b.Inventarisatielijst en volgorde van sprekers over akkoordstukken die van een unaniem positief commissie-advies zijn voorzien 2. Eventuele mondelinge mededelingen 3. Benoeming van mevrouw A.M. Geerling-Hofstee tot raadslid 4. Benoeming wethouder 5. Vaststelling notulen van raadsvergade ring d.d. 1 oktober 2001 6. Ingekomen stukken Bespreekstukken 7. Vaststelling Treasurystatuut en -para- graaf gemeente Heiloo 8. a. Wijziging belastingtarieven en privaatrechtelijke tarieven 2002 b. Vaststelling subsidieboek 2002 c. Vaststelling productenbegroting 2002 en bijstelling saldi meeijarenbeleidsplan 2002-2005 9. Beschikbaarstelling krediet voor aan schaffing beheerpakketten openbare ruimte 10. Beschikbaarstelling krediet voor vervanging van 40 pc's 11. Beschikbaarstelling extra aanvullend bouwbudget voor R.K. Basisschool St. Radboud 12. Verkoop van perceel gemeentegrond, gelegen ten noorden van de woningen Ter Coulsterlaan nummers 1 t/m 13 aan Woningstichting Heiloo ten behoeve van de bouw van buitenbergingen 13. Vaststelling voorbereidingsbesluit perceel grond hoek Belieslaan/Het Maalwater Akkoordstukken 14. Beschikbaarstelling krediet voor recon structie van speelwerktuigen in Vries wijk-Zuid 15. Beschikbaarstelling krediet voor vervan ging van ondergronden en speelelementen in recreatiegebieden Noorder- en Zuiderneg Extra gemeenteraadsvergadering 29 oktober 2001 De gemeenteraad houdt een extra openbare raadsvergadering op 29 oktober a.s. in de raadzaal van het gemeentehuis. De vergade ring begint om 20.00 uur. Agenda Opening en mededelingen Onderzoek naar de geloofsbrieven van mevrouw A.M. Geerling-Hofstee Sluiting Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit sta dium is nog niet bekend of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouw vergunningen en voornemens om vrijstelling te verlenen, worden te zijner tijd gepubli ceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Westerweg 48 - vergroten clubhuis Scouting Victorie De Dors 1 - vernieuwen berging Oudburgerlaan 65 - vergroten woonhuis Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouw voornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend en meldingen positief bevonden. Heerenweg 227 - vergroten woning Van Doornstraat 34 - vergroten woning Rechte Hondsbosschelaan 33 - vergroten woning Schuine Hondsbosschelaan 33 - plaatsen berging Heerenweg 124 - vergroten woning en garage Munnickenhof 2 - vergroten woning (erker) De Krommert 22 - vergroten woning Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen na telefonische afspraak met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openings tijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandag avond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de heer F.H. Goedhart, telefoonnummer (072 -) 535 67 37 of met de heer J.M. Schoorl, telefoonnummer (072 -) 535 67 38 van de afdeling VROM. Procedure Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de pre sident van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Nadere informatie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij bovenstaande telefoonnummers van de afdeling VROM. Verleende sloopvergunning Door het college van burgemeester en wet houders is de hieronder vermelde sloopvergunning verleend. De Oude Werf 4 - gedeeltelijk slopen van bedrijfspand Ter inzage Deze sloopvergunning ligt na telefonische afspraak met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de publieks balie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak, telefoonnummer (072 -) 535 67 37 of 535 67 38. Indienen van bezwaar Zie voor de procedure voor het eventueel indienen van bezwaren de tekst bij het artikel 'verleende bouwvergunningen/meldingen' op deze informatiepagina. Hondenoveriast De vervuiling van straten, trottoirs, plant soenen en dergelijke zijn veel inwoners van Heiloo een doorn in het oog. Ook het loslopen van honden veroorzaakt overlast, bijvoor beeld door het opjagen van vee, maar ook naar andere, wel aangelijnde, honden. Graag willen wij alle hondenbezitters herin neren aan de hondenmaatregelen die gelden in onze gemeente. Aanlijngebod in de gehele gemeente, behalve in de losloopgebieden. Opruimplicht in de gehele gemeente, behalve in de losloopgebieden. Hondenpoep dient in de zogenaamde drolli- nettes gedeponeerd te worden. De hondenpenning dient duidelijk zichtbaar aan de hond te worden gehangen. De hondenbelasting bedraagt 166,80 75,69 per hond per jaar (tarief 2001). Het begin en het einde van een losloopgebied is middels een bord aangegeven. Drollinettes vindt u verspreid over heel Heiloo. Op veel plaatsen in onze gemeente houden hondenbezitters zich gelukkig goed aan de regels en ruimen de poep van hun hond netjes op. Helaas is er een kleine minderheid die voor overlast zorgt. Wij vragen uw aan dacht om dit te verbeteren. Na constatering en melding van een overtre ding wordt de overtreder aangesproken door de hondenwachter van de gemeente Heiloo, de heer J. Rückert. Als de overtreder de ille gale situatie toch continueert, kan de hondenwachter, die beëdigd is als opsporings ambtenaar, een proces verbaal uitschrijven. Meer informatie Voor informatie en/of meldingen kunt u tele fonisch contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072 -) 535 68 68. Nieuw storingnummer openbare verlichting Met ingang van deze week is een nieuw tele foonnummer in gebruik genomen voor het melden van storingen aan de openbare ver lichting. Bij storing van een lichtmast kunt u met de afdeling Beheer Openbare Ruimte bellen, telefoonnummer (072 -) 535 66 86. Bij het melden van de storing vragen wij u de straatnaam en het nummer wat op de licht mast staat te vermelden. Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte. Diabetes Fonds Nederland voor de periode van 29 oktober tot en met 3 november 2001 De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. Werkzaamheden spoorweg overgang Vennewatersweg en Zevenhuizerlaan In de nacht van donderdag 25 oktober op vrijdag 26 oktober a.s. en in de nacht van vrijdag 26 oktober op zaterdag 27 oktober a.s. wordt de overweg Vennewatersweg herzien. Tevens wordt de overweg Zevenhuizerlaan in de nacht van vrijdag 26 oktober op zaterdag 27 oktober a.s. herzien. In deze nachten wordt er gewerkt van 00.00 uur tot 06.30 uur. De spoorwegovergangen zijn dan afge sloten voor het wegverkeer. Dit verkeer zal dan ook worden omgeleid. Informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer R. van der Meer van het Ingenieursbureau, telefoonnummer (072 -) 535 67 63. Belangrijke nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (30 ct./0,14 euro/min) Hypotheek adviseur A/a afspraak ook op donderdagavond geopend Kennemerstraatweg 125 1851 BC Heiloo Tel. 072 - 532 03 22 Uw adviseur: Remco Steijlen Overige vestigingen: Alkmaar Haarlem Heerhugowaard Noord-Scharwoude Purmerend Santpoort-Noord - X Dé HyflÉjtheekwinkel

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 4