a Strijd om Kruiskerk nog niet gestreden Herrie in en om het Trefpunt edri lit wordl het dit jaar Herfst tournooi HHHHI Winddicht 10.- i Heiloo gooit alle mooie plekken in de uitverkoop' eli Vos Makelaardij BORDEN NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Thuis in uw regio! CENTERDISC (072)5351000 1—1^1 ^LbJU JDrukkerij uitkijkpost bv 31 OKTOBER 2001 66e JAARGANG NO. 44 Bodyfit bij GTH Schoorsteen Campina wordt niet gesloopt Belastingtarieven Heiloo Reisverslag Indonesië en Maleisië Sans Atout Boldrempels bron van ergernis Diefstal auto Helderziende waarnemingen in Ypsalon Diefstal uit woning Tel. 072-515 08 88 www.halmakelaardij.nl C- HACHMANG zaterdag 3 nov. zaalvoetbal NÜ 2 VOOR €454 HHHBhHHHmHHH Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: ,0226 331020 (Nieuw nummer Rodi verspreiding bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 87 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden rp^ aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! De voorlopige tekening van het appartementencomplex, dat op de plaats van de Kruiskerk dreigt te komen. HEILOO - Bewonersvereniging het Kruispunt, waarin omwonenden van de Kruiskerk aan de Maas Geesteranusweg zijn verenigd, hebben een nieuwe teleur stelling te verwerken gekregen in hun strijd tegen de sloop van de Kruiskerk. Burgemeester en wethouders hebben het verzoek van de bewonersvereniging om de kerk op de monumentenlijst te plaatsen, afgewezen. B W beschou wen het gebouw, waarmee ze het advies van de Heilooër Monumenten commissie (HMC) volgen, als niet 'monumentwaardig' omdat de waarden volgens hen meer in de nabije omgeving zijn gelegen dan in het pand zelf. De HMC stelt dat de Kruiskerk zelf een vrij geringe architectuurhistorische waarde bezit; er is geen sprake van een uitge sproken stijl, van een beroemde archi tect of een bijzondere typologie. Ook de relatie met de omliggende panden is vol gens gemeente en HMC niet aantoon baar, noch qua metselwerk, noch qua venster- en roede indeling. „Maar dat betekent niet wat we nu opgeven." Volgende stap Frits en Monique Witkamp, Erik Bruin en Margriet Liefting zijn klaar voor de volgende stap. „We gaan eerst uiteraard bezwaar aantekenen tegen deze beslis sing. Daarna dienen we nogmaals een verzoek in om de kerk op de monumen tenlijst te krijgen, maar dit keer bij de provincie." Sinds mei dit jaar ageert de bewoners vereniging actief tegen de plannen van gemeente, die in samenwerking met bouwbedrijf Stadswerk \uit Hoofddorp vergevorderde plannen heeft om de Kruiskerk te slopen en op de grond een appartementencomplex te bouwen. Vooral door een intensieve briefwisse ling met gemeente en bouwbedrijf wordt geprobeerd te voorkomen dat het uiterlijk van hun buurt drastisch veran dert. Moe Eind 2000 kocht Stadswerk de kerk voor bijna f 1,6 miljoen van de gemeen te Heiloo, op voorwaarde dat het gebouw, ongeacht de toekomstige func tie, dezelfde uitstraling zou behouden die de Maas Geesteranusweg, en het aangrenzende Frederica's Hof ken merkt. Niets is echter minder waar. Op de tekeningen/die overigens nog niet officieel zijn goedgekeurd door de wel standscommissie, is duidelijk te zien dat het uiterlijk van de kerk totaal gaat ver anderen. „En daar worden wij zo moe van," verzuchten de bewoners „het feit dat zowel gemeente als het bouwbedrijf het een belooft en vervolgens het ande re doet. Men onderkent in een schrijven aan ons de schoonheid van zowel uiter lijk, ligging als uitstraling van de Kruiskerk, belooft dat dat in stand wordt gehouden, en komen vervolgens met zulke tekeningen!" Uitverkoop „Je krijgt zo langzamerhand het gevoel dat alle mooie plekken van Heiloo in de uitverkoop gaan. Hier om de hoek heb ben ze ook zo'n vreselijke blokkendoos middenin de vijver gebouwd, de Rabobank blinkt niet uit in schoonheid en zo kan ik nog wel even door gaan. En dat allemaal en alleen maar om geld. Dat is ook dé reden waarom de gemeen te haar poot stijf houdt in de Kruiskerk kwestie. We hebben gevraagd waarom op deze plek nu persé appartementen gebouwd moeten worden. Waarom wordt de kerk voortaan niet gewoon gebruikt als bibliotheek of voor een andere sociaal-culturele bestemming? Daar krijgen we geen antwoord op. We weten alleen dat dat 'niet financieel haalbaar zou zijn'. Tja, de verkoopprijs van zo'n miljoen gulden per apparte ment haalt ze natuurlijk sneller uit de kosten dan de huurprijs van het pand als geheel. Dat begrijpen wij ook wel." Grootste angst De bewonersvereniging beschikt over een lange adem. „Er schijnt net zo'n zaak als de onze te zijn dat al twaalf jaar duurt. We hebben dus nog wel even te gaan." Grootste angst van de bewoners is echter dat de gemeente op een dag toch zomaar begint met de sloop van het pand. Nog voor omwonenden en andere Heilooërs zijn gehoord. „Dat is ook meteen de grootste frustratie. Men hoort ons wel, maar er wordt totaal niet naar ons geluisterd. We zijn niet zomaar lastig, de toekomst van onze buurt, ons woongenot en zelfs de uitstraling van Heiloo hangt van deze kwestie af!" HEILOO - 'Wij verzoeken u vriende lijk om bij het weggaan STILTE in acht te nemen'. Deze tekst is meermalen te lezen vóór en bij de uitgang van het Trefpunt, aan de Abraham du Bois-hof 2 te Heiloo. Het helpt echter niet genoeg, getuige de klachten van omwo nenden over geluidsoverlast bij de gemeente. De gemeente vindt dat de huurders van het Trefpunt, de Stichting Ouderenwerk en de ouderenbonden Anbo en KBO, zich niet aan eerder gemaakte afspraken over overlastver- oorzakende activiteiten houden. Voor de gemeente, tevens eigenaar van het Trefpunt, is de maat nu vpl. Dit blijkt uit de boze brief van 12 oktober aan de beheercommissie van het oude- rencentrum. De gemeente gaat optre den, wettelijk optreden wel te verstaan. Dit staaltje van Heilooër ouderenbe leid trekt de aandacht van de landelijke pers. RTL5 (uitzending deze week), De Humanistische Omroepstichting (uit zending aanstaande vrijdag) en dag blad Trouw besteden er aandacht aan. Ketsende biljartballen Is het Trefpunt de 'hot spot' voor bral lende hangsenioren die bij nacht en ontij de rust verstoren aan het Abraham du Bois-hof? Directeur van Stichting Ouderenwerk Gerrit Zeeman antwoordt: „Welnee. Wij zijn een ont moetingscentrum waar per week zo'n duizend tot vijftienhonderd oudere Heilooërs hun hobby uitoefenen." Klinkt gezellig en onschuldig. Maar waarom dan toch die klachten? Zeeman vertelt verder: „Ons centrum maakt deel uit van een groter senioren project, met op de eerste en tweede etage 55-pluswoningen. Enkele bewo ners hiervan klagen over geluidsover last. Dit is al zo vanaf het de opening van het Trefpunt in 1996. Tbentertijd ging het om de drukbezochte dansmid- dagen met live muziek, zo'n zes keer per jaar. Deze activiteit hebben wij om die reden afgestoten, met een teruglo pende omzet van dien." Hij vervolgt: „Daarnaast hebben wij in overleg met de gemeente en de bewo ners tal van geluidsbeperkende maatre gelen genomen waaronder geluidsbe grenzers op de muziekapparatuur en doppen onder de stoelen en tafels. Wij moeten, op last van de gemeente, alle ramen en deuren dichthouden. En dat in een gebouw zonder airconditioning! Maar ja, wij blijven natuurlijk een actief centrum waarin mensen zich ver maken. Neem ons zangkoor. Dat kan toch niet zonder geluid? Maar dat is één keer per week, op dinsdagochtend. Er wordt geklaagd over ketsende bil jartballen, over het open- en dichtdoen van de schuifwanden, over.., nou ja, waarover niet. De gemeente kan toch niet van ons verwachten dat wij enkel en alleen activiteiten organiseren voor fluisterende, rustig breiende senioren omdat een of twee notoire klagers zich opwinden over het lawaai?" Weggegooid geld Op initiatief van de gemeente is het gebouw grondig akoestisch onderzocht. Het rapport van het adviesbureau geeft echter weinig hoop op adequate geluidsbeperkende maatregelen, dom weg omdat het gebouw zich er bouw technisch niet voor leent. Tussen de regels door valt te lezen dat de reeds toegezegde ton subsidie om de pla fonds van de grote zaal en de biljartzaal te isoleren, 'weggegooid geld' is. De gemeente wil nu een vervolgonder zoek. s Waarom er tijdens de bouw niet direct de juiste isolerende maatregelen zijn getroffen, weet Zeeman niet. ,,'k ben geen bouwkundige. En ons oude gebouw aan de Westerweg was vrij staand. Daar was geen sprake van over last. Het Trefpunt is voor ons gebouwd en de gemeente was ook toen op de hoogte van onze activiteiten. Nu blijkt de betonconstructie te licht, de pla fonds te laag, en wat nog meer zij, om het geluid op te vangen. En daar wor den wij, en met ons de duizenden Heilooërs die hier met veel plezier komen, de dupe van." Heiloo op tv Zeeman ziet vooralsnog geen oplos sing. Er is in de afgelopen jaren uitge breid gesproken met de betrokken bewoners maar die weten, net als de gemeente, van geen wijken. En het afstoten van nog meer activiteiten drukt zwaar op de grotendeels zelf te verdienen exploitatiekosten. Een patstelling. Met een seniorenont moetingscentrum als levendig middel punt. Tja, zo komt Heiloo weer eens een keer op televisie en in de krant... Nu eens niet de jeugd, maar de senioren in het Trefpunt die voor lawaaioverlast zorgen? HEILOO - Gymnastiek en Turnvereniging Heiloo heeft nog plaats voor nieuwe leden bij de lessen Bodyfit op maandagavond. Tijdens deze lessen wordt onder beyoegde leiding een tota le body workout gegeven. In het eerste deel wordt met behulp van low/high- impact aerobics, tae bo en steps aan conditie en coördinatie gewerkt. Daarnaast worden spierversterkende oefeningen gedaan, met en zonder hulpmiddelen, zoals elastieken en gewichtjes. De lessen worden gegeven in de gymzaal aan de Breedelaan van 20.30 tot 21.30 uur. Iedereen kan gratis een proefles meedoen. Meer informatie is te verkrijgen bij J. Pankras, tel. 072- 5053655. HEILOO - Burgemeester en wethou ders van Heiloo hebben besloten Campina een sloopvergunning te wei geren voor de fabrieksschoorsteen aan de Kanaalweg. De schoorsteen is in april op de gemeentelijke monumen tenlijst geplaatst. Het bezwaar daarte gen van Campina, die de hoge onder houdskosten van de hoge schoorsteen als grootste bezwaar aanvoerde, werd afgewezen. B en W stelen dat bij sloop van de schoorsteen veel cultuurhistorische waarde verloren gaat. Op dit moment bestaat geen onveilige situatie en ver der ontvangt Campina een jaarlijkse subsidie van f 3000,- voor onderhouds- en inspectiekosten. Pas op het moment dat bouwkundige rapporten aantonen dat de veiligheid wel in gevaar komt, zal een afgewogen keuze worden gemaakt over de verdere toekomst van de schoorsteen. HEILOO - Op maandag 5 november neemt de gemeenteraad een besluit over de nieuwe belastingtarieven voor volgend jaar. Bij de vaststelling van de voorjaarsnota is besloten hoeveel de kosten zullen stijgen. Zo stijgt de hon denbelasting zeven procent, de onroe rend zaakbelasting en toeristenbelas ting gaan 6,75 procent omhoog, het rioolrecht stijgt met f 19,94. Het ozb tarief wordt f 2,62 voor huurders en f 3,26 voor eigenaren van een woning. Voor panden die niet als woning wor den gezien wordt het tarief respectieve lijk f 3,66 en f 4,56. De afvalstoffen heffing blijft gel.ijk voor eenpersoons huishoudens (f 354,80) en f 595,- voor huishoudens bestaande uit meer dan een persoon. De toeristenbelasting wordt verhoogd, en gaat een stuiver omhoog naar f 1,04 per persoon per overnachting. Het rioolrecht wordt f 323,95 per huishouden. De overige tarieven worden periodiek met drie procent verhoogd. HEILOO - In Het Open Huis te Heiloo zal op vrijdagavond 16 novem ber, aanvang 20.00 uur, en zaterdagmid dag 17 november, aanvang 13.30 uur, een reisfilm te zien zijn over Indonesië en Maleisië. Toegangskaarten zijn ver krijgbaar bij muziekwinkel Disc, in winkelcentrum 't Loo. Aan de zaal geen kaartverkoop. De presentatie is in han den van de heer Smeets van de Stichting Het Schone Streven. Verdere informatie verkrijgbaar via tel. 072- 5340109. HEILOO - De uitslagen van de bij damesbridgeclub Sans Atout gespeelde wedstrijden op 24 oktober zijn: A-lijn: 1. Kuiper - Haan 64,58, 2. Bakker - De Waal 63,75. B-lijn: 1. Weehuizen - V.d. Vlies 60,42, 2. Vecht - Krouwer 59,17. C-lijn: 1. Kemper - Roozen 68,75, 2. Kaashoek - V. Toornburg 55,73. D-lijn: 1. V. Dijk - Krul 64,58, 2. Velzeboer - Ursem 59,17. HEILOO - Bewoners van Portweijdt, Paardeweijdt, Lage Weijdt, Kleijn Barlaken, complex zorgwoningen De Horn en ouders van leerlingen van de Benedictusschool willen dat de gemeente de bolvormige verkeers drempels op het Kleijn Barlaken weg haalt. Al acht jaar lang vormen deze obstakels een bron van ergernis. In een brief met handtekeningenlijst hebben de omwonenden en ouders zich tot het gemeentebestuur gewend. De in totaal vijf betonnen platen met cirkelvormige drempels, zorgen voor veel overlast. „Met name het vrachtverkeer veroor zaakt veel trillingen in de omliggende woningen. Daarbij zijn de drempels een gevaar voor fietsers en ouderen," aldus A. Spruit, woordvoerder van de ruim 70 medeondertekenaars. Hij hoopt met de brief te bereiken dat er het komend jaar financiële middelen worden vrijge maakt om het probleem te verhelpen. Tegelijkertijd wordt door ouders, bewo ners, familieleden en verzorgend perso neel gevraagd om een uitbreiding van de parkeerplaatsen rond de Horn en de Radboudschool. Verbeteringen aan de drempels zit er volgens de gemeente voorlopig niet in, aangezien andere werkzaamheden hogere prioriteit heb ben. Juist de boldrempels zijn aange legd om autoverkeer fors af te remmen, terwijl fietsers er aan de zijkanten langs kunnen. Ook heeft de gemeente extra geïnvesteerd in waarschuwingsborden, betere verlichting en snoei van bomen. Desondanks staat de gemeente niet afwijzend tegenover het weghalen van de drempels. Ook wat betreft de parkeersituatie zit een verbetering op korte termijn er niet in. De gemeente wacht eerst de erva ringen af met een proefproject rond de scholen op de Breedelaan. Daar wordt op dit moment met de verkeersouders overlegd over mogelijkheden om het haal- en brenggedrag van ouders te beïnvloeden. B HEILOO - Het is vanaf morgen een hele maand feest bij Zonneveld Optiek aan de Herenweg 151 te Heiloo. De zaak bestaat in november 10 jaar en dat moet natuurlijk gevierd worden. Rob Zonneveld (40) is hetzelfde aantal jaren eigenaar van zijn gelijknamige brillen- zaak. In november krijgt elke klant een leuke attentie en krijgen kopers van een nieuwe bril een dinercheque ter waarde van f 75,-. „Van kinds af aan draag ik een bril," legt Rob Zonneveld zijn liefde voor het bril- lenvak uit. „Mijn oudere broer werkt$ in een optiekzaak in Castricum. Door mijn soms wat wilde spel raakte mijn bril dik wijls verbogen. Ik liet mijn broer het mon tuur dan weer rechtbuigen en kwam der halve vaak in de werkplaats. Dit boeide mij enorm en ik wist toen eigenlijk al dat dit ook een uitdaging voor mij zou zijn." Warme kamertjes Toch duurde het even voor Rolr Zonneveld ook echt als opticien aan de slag ging. Voordat hij 18 jaar geleden met zijn optiekopleiding in Haarlem startte had hij er al een carrière als bejaarden verzorger opzitten. „Altijd maar in die warme kamertjes, dat was het toch niet voor mij," verklaart hij zijn carrièreom slag. „Tijdens de achtjarige opleiding als vakbekwaam opticien heb ik mij gespe cialiseerd als optometrist en con tactlensspecialist." Gouden tip Een eigen zaak leek Zonneveld het einde. Toen hij de tip kreeg dat Joop Wuyts Optiek te koop kwam hoefde hij dan ook niet lang na te denken. „Alles klopte, het klikte goed met de vorige eigenaar en de koop was eigenlijk meteen rond." Na de aankoop runde Zonneveld samen met zijn vrouw Edith In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5, J 851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. de zaak. Na een half jaar hard werken kwam Zonnevelds broer Ruud het echt paar ondersteunen. Na de geboorte van Zonnevelds tweede dochter besloot Edith het wat rustiger aan te doen. Het eerste personeelslid werd aangetrokken in 1993, acht jaar later staan er zeven per soneelsleden in de zaak. Weinig shoppers Zonneveld is zeer tevreden over de locatie aan de Herenweg. Hoewel hij niet direct op een A-locatie zit ziet hij dit juist als een voordeel: „Mensen komen gericht naar ons toe, we krijgen geen 'shoppers'. Daardoor heb je meer tijd voor de klant, kun je meer aandacht aan de mensen besteden en zodoende een beter advies geven." Trends zijn er wel degelijk in de optiekwereld. „De bril is aan mode onderhevig. Zo is een kunststof, markant hoekig model momenteel in, maar ook titanium brillen vliegen de winkel uit. Ouderen kiezen momenteel voor een wat meer chique en gekleed model, met mooie glazen," aldus Zonneveld. Geen rotzooi Zijn toekomst ziet Zonneveld zonnig tegemoet. „Mensen kiezen toch vaak voor kwaliteit en brillen en lenzen bli jven altijd bestaan Ik sta voor de volle honderd procent achter mijn spullen, ik houd niet van rotzooi. Onze zaak is voor iedere klant en elk budget toegankelijk. Om de drempel laag te houden geef ik bijvoorbeeld bij elk kindermontuur de glazen cadeau. Onze collectie wordt regelmatig vernieuwd, het instrumentari um is up to date en er staat alleen gediplomeerd personeel in de zaak. Het Heilooër publiek is een prettig publiek. Veeleisend, maar dat vindt ik terecht. Ik denk dat het vertrouwen tussen Zonneveld Optiek en de klant iets weder zijds is, en dat voelt heerlijk." Het team van Zonneveld Optiek: v.l.n.r. Sandra, Edith, Rob Zonneveld, Sharon, Ruud, Jan. (foto: fotostudio Starfield HEILOO - Op dinsdag 23 oktober werd 's nachts een auto ontvreemd vanaf de Vrieswijk. De eigenaar ont dekte 's morgéns dat zijn auto was ver dwenen. Het betreft een auto van het merk Ford, type Escort. De auto is wart van kleur en voorzien van het kenteken ZD-77-TP, HEILOO - Donderdag 1 november wordt er een helderziende avond gege ven door Sjoerd Hidma en Gerrie Schaafsma in De Ypsalon aan de Hucht te Heiloo. U hoeft niets mee te nemen. Gerrie en Sjoerd doen spontane waar nemingen, aangevuld door een leuke spreuk die de waarnemingen zal onder steunen. Deze vorm van werken is uniek en altijd ontspannend. De entree bedraagt f 12,50, aanvang 20.00 uur, zaal open vanaf 19.30 uur. Donderdag 8 november komt Frank Kwaaitaal met kyrlianfotografie naar De Ypsalon. Voor informatie kunt u contact opnemen met mevrouw Schaafsma, tel. 0224-541309. HEILOO - Woensdagnacht werd inge broken in een woning aan de Vijverlaan. Men kwam in de woning door het vernielen van raampje. Vanuit de woning werd een videorecorder weggenomen. Vermoedelijk heeft de dader voor het vervoer van de videore corder gebruik gemaakt van een don kerblauwe KLM tas. Deze bleek name lijk ook verdwenen te zijn. INSTALLATIEBEDRIJF 7 De aieuwste collectie kerst- en nieuwjaarskaarten liggen voor «klaar i.s.m. Team de Haas aanvang 14.00 uur in Sporthal Vcnnewater aankondiging aangeboden door: MAKELAARS Sc TAXATEURS ONROEREND GOED www.vosmakclaardij.nl Hoek Slimpad/Heerenweg. 072-5334906 mm mm mm mm mm mm JÊ vanderborden Heiloo-specialist Willem Amels zit voortaan om de hoek Makelaar Willem Amels kent de weg in Heiloo als geen ander. Daarom is het goed om te weten dat hij bij u om de hoek zit. www.vlieg.nl VLIEG Alkmaar (072) 511 06 00 Kanaalkade 24, I8II LP Alkmaar ALKMAAR (3) ALMERE AMSTELVEEN BERGEN NH HAARLEM HEERHUGOWAARD (2) HOOFDDORP HOORN SCHAGEN ZAANDAM - Badkamerinstallatie - Centrale verwarming - Dakbedekking - Loodgieterswerk Droonecampstraat 13 1851 TH Heiloo Telefoon 072-533 50 85 Werkplaats: Holleweg 19 Sfeervol windlicht voor een stil vlammetje op de vensterbank. In melk - of rookglas, hoogte 15 cm, per stuk 5,95 ZAANDAM - Pieter Ghijsenlaan 9a ZUIDOOSTBEEMSTER - Purmerenderweg 43a Kom naar onze sfeervolle kerstshow!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 1