m 'Ik geloofde nog in ons' Een ouderwets Sinterklaasverhaal Komische voorstelling vol verrassingen in De Beun krant edri eli BORDEN NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN j ^1(072)53510001 H Huis kopen? JDrukkerij uitkijkpost bv 5 DECEMBER 2001 66e JAARGANG NO. 49 Rotary club Heiloo verzamelt Coins voor de Bobshop Sans Atout Activiteiten NVVH Commotie rond grondprijs Welstandsnota vraagt betrokkenheid burgers Inbraak C. HACHMANG Leren klaverjassen Convenant over psychiatrische hulp Donatie voor Mappa Mondo VAN DER Broer en zus gelijktijdig afgestudeerd Tel. 072-515 08 88 www.halmakelaardij.nl Geslaagd Ateliers en expositieruimte in de Noordergeestkerk Kennemerland Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Nieuw nummer Rodi verspreiding bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 87 cent (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - Bij de banken in Nederland staan grote dozen in het kader van de actie Coins for Care. Daarin kunt u alle munten kwijt die u in de loop van de jaren heeft overgehouden van uw vakantiereizen naar Europese en ande re landen en ook alle Nederlandse munten die straks, na invoering van de Euro geen waarde meer hebben. Er wordt geschat dat er per persoon zo'n tien muntjes uit een land verdwij nen die nobit meer terug komen in het land waar die munt betaalmiddel is. Die munten blijven liggen bij de toeristen die het vaste plan hebben om de vol gende keer dat ze naar dat land gaan die muntjes weer mee te nemen. Bij de meesten blijven de muntjes echter thuis, zijn niet meer vinden of worden vergeten mee te nemen. De organisatie van de Nationale Eurocolecte/Coins for Care hoopt dat bij de oitiwisseling van gulden naar euro's in de Nederlandse huishoudens ook al dat vreemde muntgeld (dus niet alleen de munten uit Euroland) te voorschijn komt. Met verschillende inzamelingsacties worden die munten verzameld. Een van die inzamelingen is de 'dozen-bij-de-bank' actie die daar al vanaf 15 oktober staan. In Heiloo worden de dozen door leden van de Rotary club Heiloo regelmatig geleegd en zij brengen de munten naar het centrale inzamelpunt. Daarvandaan worden ze naar Engeland gestuurd waar ervaren muntsorteerders de waar de bepalen. Uit ervaring weet men dat een kilo muntgeld een waarde van ongeveer zestig gulden heeft. De Rotary club rekent erop meer dan 100 kilo uit de boxen te halen. De helft van de opbrengst mag de club bestemmen voor een zelf aan te wijzen goed doel. De andere helft gaat naar de ruim hon derd goede doelen die geselecteerd zijn voor deze grootste collecte uit de vaderlandse geschiedenis. Daardoor kunt u via de Rotary club een specifie ke bestemming geven aan een groot deel van uw oude munten. Rotary club Heiloo heeft ervoor geko zen de Stichting Bobshop te steunen. De Stichting Bobshop zorgt ervoor dat in kinderafdelingen van ziekenhuizen, waaronder het MCA in Alkmaar, een groot aantal tv's met videorecorder staan waarmee zieke kinderen in bed video films kunnen zien. Behalve de aanschaf en het onderhoud van de apparatuur heeft de Stichting natuur lijk ook middelen nodig om steeds weer nieuwe video banden te kopen. Door deze inzet van de Rotary club Heiloo is de Stichting Bob-shop er zeker van dat het MCA ook volgende jaren weer over de nieuwste video banden voor de zieke kinderen kan beschikken. Als u dit doel met uw muntjes wilt steunen, deponeer ze dan zo snel moge lijk in de box bij een van de banken en het postkantoor in Heiloo. Dat kan tot eind januari. De Rotary club zal in februari melden hoe groot uw donatie ï$an de Bobshop is geworden. T iMi fWaw*' '•ly.Ajv: Sneeuw in het bos op 5 december, het blijft toch altijd een romantisch plaatje. HEILOO - Van een gameboy in de schoen of een mobieltje op 5 december, kijkt geen kind meer op. Sinterklaas geeft met gulle hand en zorgt elk jaar voor topomzetten in de detailhandel. In de race met de Kerstman, kan Sint soms niet gek genoeg doen, lijkt het. Joke de Jong (61) uit Heiloo heeft een andere herinnering aan de Goedheilig man: „Ach ja, Sinterklaas, ik kan het me nog zo goed herinneren, het heeft zoveel indruk op mij gemaakt. Het was vlak na de oorlog, 1947 of '48. Ik was nog klein hoor, zeven of acht jaar denk ik. Mijn vader was leraar aardrijkskun de op een middelbare school in Baarn en had familie die in een klein huisje in het bos woonde, vlakbij het Pluismeer. Tante en oom hadden zes kinderen, je kent het wel, elk jaar één. Het klinkt nu romantisch als je vertelt van dat kleine huisje midden in het bos, maar toentertijd was het waarschijnlijk de enige mogelijkheid voor deze men sen om fatsoenlijk te wonen. Ze had den geen cent te makken en woonden ver fietsen van alles, niks romantisch aan. Maar goed, mijn vader had geregeld dat wij, mijn zus, mijn vader en ik, ver kleed als Sint en Pieten, bij hen cadeaus zouden brengen. Hoe wij aan die cadeaus kwamen weet ik niet meer, maar stel je daar niet te veel van voor. Misschien een chocoladeletter, of een klein speeltje per kind, veel meer kan het niet geweest zijn. Mijn vader had een echt Sinterklaaspak geregeld en zag er indrukwekkend uit. Hoe mijn zus en ik eruit zagen, weet ik ook niet precies meer maar wat ik nog wel weet was dat ik van die gebreide sloffen met zo'n leren zooltje aanhad. Oh, oh, oh, wat had ik op een gegeven moment natte, koude voeten, ik voel ze nog. Want het was koud op die vijfde december, het had zelfs gesneeuwd. De taxi bracht ons tot diep in het bos, maar kon op een geven moment niet meer verder over die kleine bospaad jes. Wij moesten lopen. Over besneeuw de, slingerende paadjes in dat stikdon kere bos. Stil, behalve het kraken van de sneeuw onder onze voeten. Magisch. Behalve dan die koude, natte voeten. In de verte dat kleine huisje met verlichte ramen. Dichterbij zagen we zes neuzen tegen die ramen geplakt, vol verwach ting. Ik kon me dat zo goed voorstellen, die verwachting dan, want eigenlijk geloofde ik ook nog in ons, ik was nog zo jong. In elke vezel van mijn lijf voel de ik de betovering van Sinterklaas. Binnengekomen ging Sint zitten en pakte zijn grote boek. Een voor één moesten de kinderen bij hem komen. Mijn zus, drie jaar ouder dan ik, was een echte dondersteen. Zij danste om Sinterklaas heen en probeerde die kin deren de stuipen op 't lijf te jagen. Bij de kleinste, een manneke van drie, lukte dat goed. Die had de schrik behoorlijk te pakken. 'Piet, Piet, denk erom, ik wil je niet horen', zei mijn vader toen dat manneke aan de beurt was. Schoorvoetend kwam dat ventje dichterbij. Maar telkens als hij vlak bij Sint was, gromde mijn zus als een tijger. Zachtjes achter in haar keel, binnens monds, maar duidelijk hoorbaar voor dat kleine mannetje. En dan rende hij weer weg, naar zijn moeder. Oh, ik zie het nog zo voor me." Meer weet Joke zich niet te herinneren. Niet wanneer ze haar koude voetjes weer kon opwarmen, hoe het met het kleine manneke is afgelopen en of ze zelf ook nog Sinterklaasfeest hadden gevierd. Maar voor haar is begin december een tijd vol magie dankzij deze dierbare, onuitwisbare herinne ring. HEILOO - Al u van verrassingen en van lachen houdt, zit u zondag 16 december goed bij De Beun. Op die dag zal namelijk om 14.00 uur een voorstelling plaatsvinden waar wij niks over mogen en kunnen zeggen. U moet het zelf maar komen meemaken, vol gens De Beun. Een tipje van de sluier? Vooruit: twee spelers, Anneke Keijsper en Pim de Smalen spelen onder regie van de bekende Zaanse regisseur Leo van Herk het stuk Mimicry van het Sherrytheater. Dit komische stuk blinkt uit in komische taferelen, pittige en daardoor zeer geestige dialogen en de spelers zullen u voortdurend op het verkeerde been proberen te zetten. Ook het verhaal bevat een behoorlijke portie verrassingen, waardoor u achter af met recht kunt zeggen dat u naar een bijzondere voorstelling bent geweest. Nieuwsgierig geworden? Kaarten zijn a f 12,50 verkrijgbaar van maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 17.00 uur aan de kassa van De Beun, Willibrordusweg 2, of telefonisch op tel. 072-5333156. Bij inlevering van uw toegangsbewijs krijgt u tevens een gratis consumptie aange boden. Pim de Smalen en Anneke Keijsper spelen onder regie van Leo van Herk de voorstelling 'Mimicry'. HEILOO - De uitslagen van de maan dag gespeelde wedstrijden bij bridge club Sans Atout zijn: A-lijn: 1./2. Fam. v. Diepen 57,9, 1./2. Fam. Kaashoek 57,9. B-lijn: Middelbeek - Broens 64,2, 2. Haafkens - J. Schipper 60,8. C-lijn: 1. Toornburg - De Vries 62,9, 2. Fam. Roozen 57,9. D-lijn: Vriend - V. Ophem 61,3, 2/3. Hansen - de Jong, Kemmer - Maas 55,8. E-lijn: v. Linden - Visser 59,4,2. Fam. Krul 55,7. F-lijn: Brouwer - Staphorsius 64,6, Van der Linden - v. Lochem 61,8. HEILOO - Op donderdag 13 december verzorgt de NVVH een lezing, waarin notaris Winter zal spreken over het nieuwe erfrecht en schenkingen. Plaats: Open Huis, aanvang: 10.00 uur. De lezing is gratis toegankelijk voor leden, voor niet leden/geïnteresseerden zijn de kosten: f 5,-. Op woensdag 19 december is nog een extra excursie gepland naar het Concertgebouw in Amsterdam. Aan vang 11.00 uur. Na de rondleiding is er gelegenheid tot het bijwonen van een gratis lunchconcert door het Koninklijk Concertgebouworkest Onder leiding van Nicholas Mc Gegan. Vertrek: 9.16 uur met de stoptrein uit Heiloo, daarna met tram 5 of 16 naar het Concert gebouw. Kosten voor deze rondleidin zijn f 8,-. Opgave (voor 10 december en inlichtingen bij Anneke Kager, tel. 072-5332935. Op donderdag 20 december zal de gebruikelijke Kerst bijeenkomst wor den gehouden, ditmaal in de vorm van een uitgebreide warme/koude Kerst- brunch in buffetvorm. Plaats: Golden Tulip in Heiloo, aanvang: 12.00 uur. Opgave tot uiterlijk 13 december. De Kerstbrunch is alleen toegankelijk voor leden. HEILOO - In afwijking van de anders vrij rustige raadsvergaderingen ont stond er afgelopen maandagavond in de vergadering van de gemeenteraad toch enige commotie naar aanleiding van het collegevoorstel met betrekking tot de bouwaanvraag voor apparte menten enz. op de plek waar nu taxi Zwart (Stationsweg bij het station) is gevestigd. Die commotie ontstond toen mevrouw Coenders (GroenLinks) ver zocht om een 'second opinion' ten aan zien van de grondprijs. Mevrouw Coenders vond het verschil tussen de grondprijs die de gemeente in het recente verleden aan Tervoort's Ontwikkelingen heeft moeten betalen (ca. f 1800 per m2) en de prijs waarvoor de gemeente een stuk grond (187 m2) aan dezelfde ontwikkelaar verkoopt (t.w. f 970) wel wat erg groot. Om alle schijn van eventuele belangenverstren geling te vermijden vroeg zij dus om een taxatierapport van een tweede makelaar. Maar het CDA (de Groot) en vooral de VVD (Gimbrère) reageer den vrij furieus. Alleen van D66 kreeg mevrouw Coenders steun. Burgemeester den Boon gaf aan dat voor taxaties niet steeds dezelfde makelaars worden uitgenodigd en dat aan de makelaar duidelijk de grondsla gen, waarop de taxatie moet worden beoordeeld, worden meegedeeld. Bij grote belangen zal het college volgens den Boon niet schromen om zonodig een tweede taxatie te laten uitvoeren. In dit geval gaat het om een betrekke lijk klein stukje grond. Maar die woorden konden GroenLinks en D66 toch niet overtuigen. Overigens konden alle fracties zich wel verenigen met de voorgestelde bouwvergunning. HEILOO - Ja, dat is wel even wennen. Een gemeentebestuur, dat op zoek is naar burgers, die over het onderwerp 'welstandsnota' willen meedenken en meepraten. Aan de presentatie of beter gezegd inloopavond, die afgelopen woensdagavond in het gemeentehuis werd gehouden, zal het in ieder geval niet liggen. Deze avond was uitstekend verzorgd. Een korte, maar heldere videopresen tatie gaf een goed beeld van de diverse aspecten van het Heilooër aanzien voor wat betreft gebouwen, huizen en groen. Een aanzien dat gebaseerd is op de inbreng van diverse generaties. Iedere generatie heeft volgens de presentatie aan het totaal van de bebouwing wat toegevoegd. Het gemeentebestuur wil het karakter en aanzien behouden en versterken. Dat vraagt om zorgvuldig handelen en om goede afspraken over vorm, materiaal en kleur. De welstandsnota dient daartoe het instrument te zijn. De structuur van deze nota (in concept) is inmiddels opgezet. Heiloo is verdeeld in 17 wel- standsgebieden; voor 8 gebieden (voor namelijk woongebieden)gelden basis voorschriften, maar de overige 9 gebie den zijn zo bijzonder dat daarvoor spe cifieke voorschriften nodig zullen zijn. Bij die ontwikkeling wil het gemeente bestuur de burger betrekken in de regels die zullen gelden voor zijn of haar woonomgeving. Het liep echter nog geen storm. De burgers van Heiloo moeten er kenne lijk nog aan wennen dat zij ook hun zegje krijgen in hun woonklimaat. Nogmaals, aan de inloopavond lag het niet. Naast de heldere videopresentatie waren er voldoende medewerkers van de gemeente aanwezig om vragen te beantwoorden. Dat werd door de aan wezigen duidelijk gewaardeerd. Daarom kan deze avond toch worden gezien als een goede start. HEILOO - Tussen zaterdag 18.00 en zondag 18.00 uur werd ingebroken in een woning aan de Kuilenaar. Door het vernielen van een raam in de voordeur wist men de woning te betreden. Uit het huis werd een videorecorder en een versterker ontvreemd. B HEILOO - „Wat kom jij doen?", is de nieuwsgierige vraag, gesteld door een spelende peuter bij kinderdag verblijf Kits Oonlie. Wan neer blijkt dat het om een interview gaat voor 'Bedrijf Belicht9 verslapt de aan dacht al snelOp de foto, ja dat wil de vragensteller wel. Samen met juf Judith en wat vriendjes op de glij baan, dat is natuurlijk wel stoer. En helemaal natuurlijk, wanneer pappa en mamma je ook nog eens terug kunnen zien in de krant. Eigenaresse Judith Steenhoek kan er wel om lachen. Samen met haar vriend Tom Veldt is zij de trotse eige naar van het particuliere kinderdagverblijf Kits Oonlie, dat sinds 1 mei van dit jaar is gevestigd aan de Hoefsmid 9 te Heiloo. Destijds werd de groep gestart met tien kinderen, inmiddels staan er 23 op de presentielijst. Ondanks deze forse groei staan er nog steeds ouders op de wachtlijst. Reden voor de twee eige naars om in Alkmaar een volgende vestiging te openen. In maart/april moet de tweede vestiging gereed zijn, zodat ook de overige ouders een plaatsje voor hun kind kunnen krij gen. Overigens zijn er nog wel enkele plaatsen vrij op de peutergroep, op dinsdag, woensdag en vrijdagmiddag. Zeven maanden zwanger Nog meer kinderen dus, en dat terwijl Judith zelf ook zeven maanden zwanger is van haar eerste kindje. „Ik vind kinderen om mij heen heerlijk", straalt ze. „Toen wij een halfjaar gele den begonnen met dit kinderdag verblijf was het natuurlijk nog even spannend of alles wel goed zou ver lopen. Nu dat inderdaad zo is vind ik het prachtig al die kinderen om mij heen. We knutselen, zingen liedjes en de sinterklaastijd is voor de kinderen natuurlijk reuze spannend. Ook spe len we veel buiten, maar door het slechte weer is daar de laatste tijd niet In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 51851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. veel van terecht gekomen. Jammer, want er staat net een gloednieuwe speeltrein op de speelplaats, waar de kinderen graag in willen zitten." Particulier kdv Bij Kits Oonlie vinden negen baby's en veertien peuters onderdak. Kits Oonlie heeft geen subsidieplaatsen. De meeste ouders hebben wel een beroep kunnen doen op hun werkgev er, die een gedeelte van de opvangkosten betaalt. De ouders hoeven zodoende niet zelf voor alle kosten op te draaien. In 2004 veran dert bovendien de wet, waardoor de gemeente geen subsidie meer geeft voor de kinderdagopvang. Vanaf die tijd krijgen de ouders zelf een budget. Op die manier kunnen zij een keuze maken voor de beste manier van opvang. De CAO voor kinderopvang is de laatste tijd een 'hot item', maar bij Kits Oonlie is er niet gestaakt door de zeven personeelsleden. „We hebben wel wat vragen gehad van verontruste ouders, maar we hebben gewoon doorgewerkt", laat Judith weten. „Misschien vindt het personeel het hier zo slecht nog niet?" Betrokken ouders Judith vindt dat de ouders zeer betrokken zijn bij het wel en wee van hun kroost. Onlangs nog werd er een ouderochtend gehouden, waarbij het pedagogisch beleidsplan werd bespro ken. De waardering van de ouders hiervoor was groot. „Normaal gespro ken spreek je de ouders alleen even bij het ophalen en brengen van hun kinderen, nu waren zij er zonder hun kinderen en konden wij eens wat langer met de ouders rond de tafel." Voor het nieuw te openen filiaal in Alkmaar zoekt Kits Oonlie vaste en oproepkrachten. Voor meer infor matie over het kinderdagverblijf kunt u bellen met 072-5338798. Judith Steenhoek wordt omringd door 'de fotomodellen' van Kits-Oonlie. (foto UKP) INSTALLATIEBEDRIJF Badkamerinstallatie Centrale verwarming Dakbedekking Loodgieterswerk Droonecampstraat 13 1851 TH Heiloo Telefoon 072-533 50 85 Werkplaats: Holleweg 19 HEILOO - In De Bergeon, ontmoe- tings- en activiteitencentrum voor uit keringsgerechtigden, wordt weer een klaverjascursus gegeven. De start is op donderdag 10 januari van 10.00 tot 11.30 uur. De cursus is gratis en duurt tien lessen. Opgeven bij Jos Turk, tel. 072-5330838. U vindt De Bergeon aan de Bergeonstraat 30, Heiloo, tel. 072- 5339885. Op woensdag 12 december, aanvang 19.30 uur is er weer de veertiendaagse klaverdrive, t.b.v. uitkeringsgerechtig den. HEILOO - Op 7 december zullen de GGD, het Openbaar Ministerie Alk maar, de politie van Noord-Holland en de aanbieders van geestelijke gezond heidszorg in de regio Noord-Kenne- merland en Noord-Holland, namelijk GGZ Noord-Holland-Noord, de Brijder Stichting, de stichting Triton in Den Helder en het centrum voor kin- der- en jeugdpsychiatrie Triversum een vernieuwd convenant ondertekenen waarin afspraken worden bekrachtigd om beleid op elkaar af te stemmen. Betrokken partijen bieden zorg met verantwoordelijkheden die elkaar raken of overlappen. Juist op die raak vlakken is het belangrijk afspraken met elkaar te maken om de te bieden zorg te optimaliseren en te voorkomen dat mensen tussen wal en schip vallen. Het ondertekende convenant heeft tot doel de taakstellingen van de deelnemende partijen zo goed mogelijk op elkaar af te stemmen. Het gaat daarbij vooral om mensen die hulp nodig hebben, doch er zelf niet om vragen maar door hun gedrag wel voor overlast zorgen. Vorig jaar juli werd de eerste versie van dit convenant getekend. Dit eerste con venant is door de deelnemende partij en geëvalueerd en het blijkt dat het over het algemeen tot goede zorg heeft geleid. Toch bleek het noodzakelijk enige wijzingen aan te brengen. Het gaat daarbij om een uitbreiding van de aan het convenant deelnemende partij en, namelijk Triversum,Triton, de GGD en het politiedistrict Noordkop (aan het vorige convenant nam alleen het politiedistrict Noord-Kennmerland deel). Een andere belangrijke wijziging is dat de crisisdienst vanuit de Brijder Stichting, GGZ Noord-Holland-Noord en Triversum uitgebreider is beschre ven om onduidelijkheden te voorko men. Als bijvoorbeeld iemand door de politie wordt ingesloten, verzorgt de GGD de eerste geneeskundige beoor deling. Brijder, Triversum en GGZ NHN zullen binnen een uur zorg leve ren als de GGD-geneeskundige daar om verzoekt. HEILOO - De straat buurtorganisatie Zevenhuizerlaan heeft de netto op brengst ad f 350,- van hun jaarlijkse activiteit bestemd voor Mappa Mondo. Het Nederlandse Rode Kruis heeft een gezinsvervangend tehuis in Wezep (genaamd Mappa Mondo) voor kinde ren van 0 tot 16 jaar met een levensbe dreigende ziekte. In dit tehuis worden de kinderen met de allerbeste zorg omringd, onder andere door een verpleegkundig team. Nieuwe giften zijn hard nodig. Er wordt namelijk een tweede Mappa Mondo tehuis gebouwd in Rijswijk. Het Rode Kruis is daarom blij met de donatie van de bewoners van de Zevenhuizerlaan. Makelaar sinds 1933 3 v K7I\Tlw/UiM^d'M7ri?iniTl nvm HEILOO - Aan de Technische Universiteit Delft is onze voormalige plaatsgenoot Janwillem Hekman afge studeerd als ingenieur in de Werktuigbouwkunde. Zijn zus, plaatsgenote Annemieke Hekman, behaalde het getuigschrift van de Hotel Management School te Leeuwarden, met een 8.4 voor haar Spaanse scriptie. Hierdoor werd zij genomineerd voor de Brand-award, die in mei 2002 zal worden uitgereikt. HEILOO - Onze plaatsgenoot J.RL. Schoorl ontvangt 14 december zijn doc toraaldiploma Economie, specialisatie logistiek management en marketing management. HEILOO - Twee Heilooër kunstenaars, Wim Diepenveen en Peter Huijzer, hebben hun ateliers ingericht in twee ruimtes in de Noordergeestkerk. Ter gelegenheid hiervan zullen zij op zater dag 15 en zondag 16 december van 10.00 tot en met 18.00 uur open dag houden. Er is tevens een expositie te bezoeken met ondermeer werk van beide kunstenaars. Woningstichting Heiloo heeft de kerk aan de Noordergeeststraat in Heiloo aangekocht. Op de plek van de kerk gaat Woningstichting Heiloo ongeveer dertig appartementen met een onder grondse parkeergarage realiseren. Verder zijn er plannen voor een gezondheidscentrum waar drie huisart senpraktijken, een apotheek, fysiothe rapie en het maatschappelijk werk zich kunnen vestigen. De plannen zijn in voorbereiding en nadat de eerste stu dies afgerond zijn, zullen eerst de omwonenden worden uitgenodigd voor nadere informatie. De circa dertig koopappartementen zijn bestemd voor 55-plussers en zijn volledig zorgtoegankelijk: voor alle vormen van zorg - van lichte zorg tot zelfs verpleeghuiszorg vormt het appartement geen belemmering. Uiteraard zijn de appartementen volle dig rolstoeltoegankelijk. De apparte menten krijgen een luxe afwerking en zijn minimaal 100 m2 groot. Ze zijn bereikbaar met een ruime lift vanuit de parkeerkelder. Sloop van de kerk is aan de orde als aansluiting gestart kan worden met de bouw van de appartementen. Tot die tijd stelt Woningstichting Heiloo de lege kerk dus beschikbaar voor sociaal- culturele activiteiten. Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad, Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 1