Start inspraak voorontwerp Structuurplan Zandzoom Heiloo-Limmen Gemeentebestuur Heiloo bedankt vrijwilligers voor hun inzet l 2 O O 1 Tf HEILOO mm-- - - wKtm-: Inloopavond Structuurplan Zandzoom Heiloo-Limmen UITKIJKPOST - 5 DECEMBER 2001 - PAGINA 4 Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. I Inloopavond gemeente Heiloo: maandag 17 december De gemeenten Heiloo en Limmen hebben besloten een structuurplan op te stellen voor het gebied tussen beide kernen, te weten het gebied Zandzoom. Dit Structuur plan is een vervolg op de Structuurvisie Zandzoom welke in 1999/2000 is opgesteld en uiteindelijk door de gemeente Heiloo is vastgesteld op 3 september 2001. Het omzetten van de structuurvisie in een structuurplan vloeit voort uit de wens tot het verder uitwerken van het plan en de vestiging van het voorkeursrecht op een deel van de gronden in het gebied Zandzoom op basis van de Wet voorkeursrecht gemeenten (Wvg). Het voorontwerp Structuurplan Zand zoom Heiloo-Limmen ligt vanaf donderdag 6 december ter inzage bij de gemeenten Heiloo en Limmen. Met een aantal belanghebbende instanties is overleg gevoerd over het voorontwerp. Maandag 17 december a.s. organiseren de gemeenten Heiloo en Limmen een inloopavond in het gemeentehuis van Heiloo, in de raadzaal, oude ingang Raadhuisweg 1. Tussen 18.00 en 20.00 uur staan medewerkers van de gemeente Heiloo voor u klaar om vragen te beantwoorden en het voorontwerp toe te lichten. Uiteraard kunt u de stukken ook inzien. Ontwikkelingen In het gebied Zandzoom zullen zich vanaf 2005 veel ontwikkelingen voor doen, zoals woningbouw en het creëren/behouden van een groene gele dingszone tussen beide dorpen. Daarnaast loopt nog de discussie over een aansluiting op de rijksweg A9 ter hoogte van het plangebied, welke aan sluiting mede in relatie moet worden gezien tot een zuidelijke ontsluiting van de toekomstige bedrijventerreinen Boe- kelermeer Zuid 2 en 3. In het kader van de ontwikkelingen wordt onderzoek gedaan naar onder andere de archeolo gische waarden en natuurwaarden in het gebied. Structuurvisie - structuurplan Daar waar in de structuurvisie op een schetsmatige en indicatieve manier een gewenst ruimtelijk beeld is aangegeven voor het gebied Zandzoom, gaat het structuurplan iets verder. Hoewel nog steeds globaal van aard krijgt het struc tuurplan daarmee een juridische status, dit in tegenstelling tot de structuurvisie. Deze status is noodzakelijk in het kader van het voorkeursrecht dat voor delen van het gebied Zandzoom is ingesteld op basis van de Wvg. Het structuurplan geeft beide gemeenten uiteindelijk ook een kader waarbinnen aangegeven wordt welke ontwikkelingen zij in het Structuurplan Zandzoom Heiloo- Limmen voorstaan, en waarmee ze concrete ontwikkelingen en initiatieven de komende jaren kunnen beoordelen. De ruimtelijke indeling uit de structuur- visie is in het structuurplan overgenomen. Het grootste verschil tussen structuurvisie en structuurplan is gelegen in de uitwerking van enkele thema's. De thema's die zijn uitgewerkt in het voorontwerp Structuurplan Zandzoom Heiloo/Limmen zijn: Wonen: In het structuurplan treft u over dit thema informatie aan over bevolkmgsanalyse, woningvoorraad, woonwensen en wordt specifiek iets gezegd over huisvesting voor ouderen. Werkgelegenheid en bedrijvigheid: Het voorontwerp gaat in op de onder werpen bedrijventerreinen, winkel gebieden en agrarische bedrijvigheid. Groen en Water; In het plan wordt ingegaan op landschap, cultuurhis torie, verkaveling, beplanting, de groene buffer en beheer. Onderwijs en welzijn: het plan besteedt aandacht aan jeugd-, ouderen- en onderwijsbeleid aan de hand van gegevens, ontwikkelingen en al geformuleerd beleid. Verkeer: Het voorontwerp Structuur plan gaat in op bestaande wegen, te realiseren netwerken, specifieke maatregelen voor het inrichten van wegen en het thema 'Duurzaam Veilig'. Ter inzage legging Het voorontwerp ligt vanaf donderdag 6 december 2001 a.s. gedurende ruim zes weken ter inzage in: Het Informatiecentrum in het gemeentehuis van Heiloo, Raadhuis plein 1. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maan dagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Het gemeentehuis van Limmen, Zon nedauw 4. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 08.30 tot 12.30 uur. De bibliotheek van Heiloo aan het Malevoort gedurende openingstijden. Tijdens de al genoemde inloopavond op maandag 17 december a.s. kunt u met uw vragen terecht bij medewerkers van de gemeente Heiloo. U kunt uw ziens wijze over het voorontwerp tot en met 23 januari 2002 kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethou ders van de gemeente Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Inwoners van de gemeente Limmen kunnen hun ziens wijze kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Limmen, Postbus 9, 1906 ZG limmen. Inspraak In het eindverslag van de inspraakproce dure wordt een weergave opgenomen van alle ingekomen zienswijzen. Hierin worden ook de standpunten van de beide colleges van burgemeester en wet houders opgenomen. Ook wordt verslag gedaan van de resultaten van het voor overleg. Na de bespreking in de raadscommissies van beide gemeenten wordt het officiële ontwerp structuur plan Zandzoom Heiloo-Limmen uiterlijk 21 maart 2002 vier weken ter visie gelegd. Tegen dit ontwerp kunnen ziens- wijzen worden ingebracht bij de gemeenteraden van beide gemeenten. De raad van Heiloo en de raad van Limmen stellen uiteindelijk het Struc tuurplan Zandzoom Heiloo-Limmen vast, na afweging van de ingediende ziens wijzen. Het vastgestelde structuurplan wordt, na publicatie ter inzage gelegd. Informatie Voor vragen of meer informatie: Gemeente Heiloo, de heer L. Bas of M*P. Stijkel van de afdeling VR0M, telefoonnummer (072 -) 535 67 46 of 535 67 54. Gemeente Limmen, mevrouw S. Barnhorn, telefoonnummer (072 -) 505 14 56. Zaterdag 8 december a.s. ontvangt het gemeentebestuur van Heiloo vrijwilligers, die werkzaam zijn in het belang van - de inwoners van - Heiloo, in Motel Golden Tulip Heiloo. Met deze ontvangst wil de gemeente Heiloo de talloze vrijwilligers in Heiloo bedanken voor him inzet. De ontvangst vindt plaats in het kader van het internationaal jaar van vrijwilligers. Naast een gezellig samenzijn is er ook een inhoudelijk gedeelte. Leerlingen van de muziekschool Heiloo treden tijdens de pauzes op en enkele leden van Falkland toneel verzorgen sketches. Het Instituut voor Maatschap pelijke en Culturele Ondersteuning in Noord-Holland (IMCO) presenteert lande- lijke ontwikkelingen rondom vrijwilligerswerk. Naast een toespraak h. -O >2 van wethouder mevrouw E.Th. Schoutsen-Bolten over ontwikkelingen met betrekking tot het vrijwilligerswerk in Heiloo worden Stichting Jeugd en Jon geren Heiloo (SJJH) en Scouting Rurik geïnterviewd over de vrijwilligers binnen hun organisatie. Het gemeente bestuur biedt de vrijwilligers van Heiloo tijdens deze bijeenkomst een lunch aan. Burgemeester en wethouders zullen ook hun bijdrage leveren aan de vrijwilli- gersbijeenkomst. De vrijwilligers zijn via hun eigen organisatie uitgenodigd. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer H. Vriens van de afdeling Welzijn, telefoonnummer (072 -) 535 66 84. a ad en raadscommissies Commissie Bestuurszaken Maandag 10 december a.s. vergadert de com missie Bestuurszaken. De vergadering begint om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeen tehuis, ingang Raadhuisweg, en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Budget uitbreiding wachtdienst - Externe klachtvoorziening Bespreking van voorstel om voor de externe klachtbehandeling te kiezen voor aansluiting bij de Nationale Ombudsman - Handreiking initiatiefvoorstellen in dualis tisch stelsel Het college heeft kennis genomen van de handreiking voor het opstellen van initia tiefvoorstellen, welke inpassing krijgt in het reglement van orde voor de nieuwe gemeenteraad en legt dit ter bespreking voor aan de commissie. Commissie Grondgebiedzaken I Op woensdag 12 december a.s. vergadert de commissie Grondgebiedzaken I in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg. De vergadering begint om 20.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Bespreking conceptantwoord op brief inzake de plannen m.b.t. de Kruiskerk - Bespreking conceptantwoord op brief inzake bestemming Kanaalweg 74 - Bespreking conceptantwoord op brief inzake de dreigende verdubbeling van de toegestane geluidhinder van Schiphol Deze punten komen niet inhoudelijk aan de orde, slechts de wijze van afdoening wordt bepaald. Commissie Grondgebiedzaken II Donderdag 13 december a.s. vergadert de commissie Grondgebiedzaken II. De vergade ring begint om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg, en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgende onderwerpen: - Aanpassing Subsidieregeling Gemeente lijke Monumenten Burgemeester en wethouders zijn voorne mens de raad voor te stellen artikel 5, lid 2 van de Subsidieverordening Gemeentelijke Monumenten Heiloo conform het concept raadsvoorstel te wijzigen. - Reconstructie iepenlanen Burgemeester en wethouders zijn voorne mens de raad voor te stellen een bedrag van 76.500,- 34.714,19) beschikbaar te stellen voor de uitgestelde reconstructies van de iepenlanen Ewisweg, Het Zeven huizen en Het Malevoort. Dekking van 76.500,- (€34.714,19) via het Meeija- renbeleidsplan jaarschijf 2002, met een kapitaallast van 6.503,- 2.950,93) eerste jaar 50% is een bedrag van 3.250,- (€1.474,79). - Beleidsplan Bomenbeheer Burgemeester en wethouders zijn voorne mens de raad voor te stellen in te stemmen met het conceptbeleidsplan bomenbeheer, waarin aangegeven staat hoe om te gaan met klachten over bomen op openbaar terrein, het instellen van een selectief kapverbod ter bescherming van monumentale en beeldbepalende bomen en het verder uitwerken van een financiële herplant verplichting. - Discussienota mogelijkheden flitspalen Het college heeft kennis genomen van de discussienota van het Ingenieursbureau over de mogelijkheden van flitspalen in de gemeente Heiloo. De nota wordt, aange vuld met de actuele ROV-gegevens met betrekking tot ongevallen, ter bespreking voorgelegd aan de commissie. De volgende punten komen niet inhoudelijk aan de orde, slechts de wijze van afdoening wordt bepaald. Bespreking conceptantwoord op de brief van een aantal bewoners van de Poort- weijdt, Paardeweijdt, De Laghe Weijdt, gebouw De Horn en Kleijn Barlaken inzake de verkeersdrempels op het Kleijn Barlaken en de parkeergelegenheid in de omgeving van De Horn. Bespreking conceptantwoord op brief inzake trillingsoveriast verkeersheuvels op de Willibrordusweg. Bespreking conceptantwoord op brief inzake verbetering invalidenparkeren bij winkelcentrum 't Loo. Bespreking conceptantwoord op brief van een aantal bewoners van De Ronge inzake invoering 30 km/uur en voorrang in Zuidwest-Heiloo. Let op!! Let op Geen commissie Welzijnszaken en Burgerij Het college heeft geen voorstellen die ter advisering of ter bespreking aan de raads commissie kunnen worden voorgelegd. Derhalve is besloten de vergadering van de commissie Welzijnszaken en Burgerij van 11 december a.s. te laten vervallen. De eerstvolgende vergadering zal plaats vinden op dinsdag 15 januari 2002. en wonen Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouw aanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouwvergunningen en voornemens om vrijstelling te verlenen, worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Oosterboslaan 10 (kavel 5) - oprichten woning en garage De Kandelaar 59 - vergroten woonhuis Boekenstein 39 - plaatsen erker en voorportaal Termij en 39 - plaatsen dakkapel Kennemerstraatweg 616 - veranderen en ver groten woning Tuinenhof 7 - vergroten woning Tuinenhof 9 - vergroten woning Tuinenhof 11 - vergroten woning Nieuw bouwplan via procedure art. 19, lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing op maandag 17 december a.s. ,s C van de vrijstellingsmogelijkheid als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bouwvergunning te verlenen voor het vergroten van de woning op het perceel Boekenstein 98. Ter inzage Het bouwplan en de daarbij behorende stukken liggen vanaf donderdag 6 december 2001 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de balie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na telefonische afspraak met de heer J.Th. de Haan van de afdeling VROM, telefoonnummer (072 -) 535 67 47. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen, kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmings plan schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burge meester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend en meldingen positief bevonden. Runxputteweg 32a - vergroten woning (gewijzigd uitvoeren eerder verleende vergunning) Westerweg 175 - vergroten woning Zeekamplaan 10 - vergroten woning Oostersingel 2 (kavel 10) - oprichten woning met garage Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen na telefonische afspraak met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de balie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de heer F.H. Goedhart, telefoonnummer (072 -) 535 67 37 of met de heer J.M. Schoori, telefoonnummer (072 -) 535 67 38 van de afdeling VROM. Procedure Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de pre sident van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Nadere informatie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij bovenstaande telefoonnummers van de afdeling VROM. Verleende sloopvergunning Door het college van burgemeester en wethouders is de hieronder vermelde sloop vergunning verleend. Heerenweg 40 - slopen asbesthoudend plaatmateriaal Ter inzage Deze sloopvergunning ligt na telefonische Lees verder op pagina 6 Belangrijke nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (30 ct./0,14 euro/min) Internationaal Jaar van Vrijwilligers cy O Lokaal

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 4