Hortend en stotend door Heiloo Verkeersbeleid gemeente werkt wel 'De Buitenspeelplaats' feestelijk gepresenteerd Zwarte Pieten geven les in tandenpoetsen POLITIE Activiteiten Egmond BEDANKTVOOR UITKIJKPOST - 5 DECEMBER 2001 - PAGINA 8 Cursus boekbinden en kartonnage Cursussen Trefpunt Verlichtingscontrole Informatiemarkt Kinderen maken eigen kerstkaart HEILOO BERICHTEN Riesch Mode: ook voor een feestje! V vindt Riesch Mode aan de Schoutenstraat 26 te Alkmaar, geopend op maandag van 13.00 tot 17.00 uur en van dinsdag tot en met zaterdag van 09.00 tot 17.00 uur. Geen koopavond. Kerstfair in Slotkapel Open dag en auditie Vooropleiding Dans Alkmaar GIRO 26000 »Noord-Holland Noord De politie houdt een controle. Wie te hard rijdtkan rekenen op een stevige bekeuring. foto EWD-fotografie). HEILOO - Door de vele inrit-uitrit constructies, verkeersdrempels en rotondes, zit 'effe gassuh' door Heiloo er niet meer in. Zelfs op de recentelijk becjrempelde Zeeweg naar Egmond kan de rechtervoet nog maar minimaal worden gebruikt. Waarom tergt de gemeente de schokbrekers van auto's tot het uiterste? Dorpsbewoner brigadier Henk Smit (49), tot begin van dit jaar agent in Heiloo en nu verkeerscoördinator voor het district Noord-Holland-Noord op het hoofdkantoor in Alkmaar, herkent de ergernis van automobilisten. „Heb je wel eens over de Ringweg gere den?", vraagt hij lachend. „Maar het werkt. De cijfers bewijzen het." Smit toont een rapport met ongevalgege- vens uit de regio. Ter vergelijking: in Heiloo in het jaar 2000 in totaal 34 ongelukken met letselslachtoffers, in dezelfde periode in Heerhugowaard 111, ruim drie keer zoveel. Controle op HelmGras-overtredingen Brigadier Smit is het aanspreekpunt voor de regio Noord-Kennemerland. Zijn voornaamste taken zijn het reage ren op klachten van burgers, het advi seren van gemeenten en het onderhou den van de contacten met alle wegbe- heerders zoals gemeenten, Rijkswater staat en Provinciale Staten. Smit is lid van de projectgroep Spee.* Boven op de normale politie inspan ningen, controleren zesentwintig van deze speciale teams verkeersdeelne mers op HelmGras-overtredingen. Helm .spreekt voor zich, 'Gras' staat voor gordel, rood licht, alcohol en snel heid. Door alle verkeersmaatregelen en deze extra controles, is in bijna twintig jaar het aantal dodelijke verkeers slachtoffers landelijk met tweederde gedaald tot iets boven de 1100. Hand in eigen boezem Geruststellende cijfers agent, maar als we kijken naar Heiloo -op de Ypesteinerlaan bijvoorbeeld dit jaar tot nu toe acht aanrijdingen- is er dan reden om tevreden achterover te leu nen? „Nee, elk ongeluk is er een HEILOO - Het Nivon Heiloo start op dinsdagavond 8 januari 2002 een cursus boekbinden en kartonnage. De cursus is bestemd voor beginners en wordt gegeven in het Cultureel Centrum Het Open Huis, boven winkelcentrum 't Loo te Heiloo. De negen lessen staan onder leiding van boekbinder Cees Mul. Hij leert de cursisten onder meer: tijd schriften inbinden, boeken van nieuwe kaften voorzien, hoe het papier en lin- teveel", antwoordt hij, „maar gelukkig gaat het in de meeste gevallen alleen om blikschade. We kunnen tot in het oneindige maatregelen treffen maar de gemeente- en politiebemoeienis houdt ergens op. Verkeersdeelnemers moppe ren vaak te snel op instanties en kijken te weinig naar hun eigen gedrag, steken te weinig de hand in eigen boezem. Overschrijding van de maximumsnel heid is veruit de belangrijkste oorzaak van ongelukken. Het is daarom dubbel zuur te merken dat bij snelheidscontro les keer op keer blijkt dat de mensen die het hardst rijden in de buurt zelf wonen." Gemeente reageert alert Er gebeuren in Heiloo weinig ongeluk ken met dodelijke afloop en er zijn geen black spots, dat wil zeggen plek ken waar relatief veel aanrijdingen plaatsvinden. Volgens Smit reageert Heiloo adequaat en inventief op ver- keersonveilige situaties. „Volgens mij was het verleden jaar, of twee jaar gele den, daar wil ik vanaf zijn, toen gebeur den er in een week drie aanrijdingen op de kruising van de Handelsweg met de Ypesteinerlaan, vlak voor het gebouw van de Thuiszorg. De' gemeente nam onmiddellijk contact met ons op. Blijkt dat er een levensgrote bouwcontainer precies op de hoek was neergezet die het zicht op het fietspad wegnam. Volgens de aannemer kon die contai ner moeilijk worden verplaatst. Nadat er extra borden zijn geplaatst, hield iedereen zijn koppie er weer bij en is er niets meer gebeurd." Ook op de kruising Hoogeweg/ Vennewatersweg gebeurde het een en ander. Hier was een te hoge haag van de bewoner op de hoek aanleiding voor de verkeersonveilige situatie. Aan lassing van het groen en een simpel stopbord op de Holleweg zorgde ook hier dat de politie minder te doen kreeg. Drankneuzen en pillenslikkers Hoewel het tot nu een geruststellend verhaal is, blijkt Smit zich wel degelijk zorgen te maken. Met name over het nen te plakken, de techniek van dozen en mappen maken. Bij deze cursus hoort een materialenpakket ad. euro 22,75 (f 50,-), dat zowel thuis als in de les gebruikt wordt. Kosten: euro 47,20 (f 104,-); Nivon- leden krijgen korting. Wie meer wil weten, kan contact opnemen met Reina Mulder tel. 072-5333127 of Astrid Oudhoff tel. 072-5336259. Voor eventu ele vragen kunt u ook met docent Cees Mul bellen, tel.072-5092111 (tussen 17.30 en 19.00 uur). De definitieve opgave dient echter via het Nivon Heiloo te geschieden. HEILOO - In januari starten er in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, weer diverse nieuwe cursussen. De cursus Ontspannen bewegen is opgebouwd vanuit de volgende achtergronden: de Alexandertechniek,T'ai-chi, eutonie en haptonomie. Door het volgen van deze cursus kunnen lichamelijke ongemak ken minder worden of zelfs verdwijnen. De cursus is op donderdag van 9.30 tot 11.00 uur, duurt 10 lessen en kost f 100,-. De cursus start op 10 januari. In de cursus borduurkaarten leert u de techniek borduren op een aparte manier toepassen. Het resultaat is een verrassend en fijntjes ogende wens kaart die voor allerlei gelegenheden te gebruiken is. Deze cursus is op dinsdag van 14.00 tot 16.00 uur en duurt 5 les sen. De cursus start 12 februari en kost f 45,- exclusief materiaal. Bij de cursus huisdecoraties kunt u een houten theedoos, windlichtje, violen- guirlande, mosmuiltjes en een Buxusei voor Pasen maken. Deze cursus start op woensdag 30 januari van 9.30 tot 11.30 uur en duurt 5 lessen (eenmaal in de twee weken). De cursus kost f 135,- exclusief f 85,- materiaal kosten. De cursus wenskaarten diverse tech nieken start op maandag 7 januari van 13.00 tot 15.00 uur. Tijdens deze cursus maakt u wenskaarten met de nieuwste technieken: stickers, glasverf en stem pels. De cursus duurt 6 lessen en kost f 80v- exclusief f 30,- materiaal. Voor informatie en aanmelding kunt u bellen met Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-5331297. HEILOO - In de loop van de avond werden zondag op verschillende plaat sen in Heiloo/Limmen en Bergen een vijftiental fietsers bekeurd voor het rij den zonder licht. De controle past in het kader van het provinciale project gericht op het verhogen van de zicht baarheid van fietsers, ten gunste van de verkeersveiligheid. ALKMAAR - De afdeling Personele Zaken en Opleidingen van het Medisch Centrum Alkmaar (MCA) organiseert jaarlijks een informatiemarkt over banen en opleidingen in het ziekenhuis. Dit keer valt deze informatiemarkt op zaterdag 8 december, van 11.00,tot 14.00 uur in de activiteitenzaal, huis nummer 176, van het MCA. Op deze markt kunnen scholieren en andere geïnteresseerden informatie krijgen over een groot aantal beroepen en de daarbij behorende opleidingen. Het betreft de opleidingen voor ver pleegkundige MBO/HBO, neonatolo gie verpleegkundige, radiodiagnostisch laborant, radiotherapeutisch laborant, medisch nucleairwerker, operatieassis tent, anesthesieassistent, sterilisatieas sistent, apothekersassistent, longfunctie assistent, assistent artenspraktijk en medisch secretaresse. Tevens kan de bezoeker inzicht krijgen in de huidige vacatures. Om geïnteres seerden passend over opleidingen en loopbanen te informeren zijn er mede werkers aanwezig van de afdeling Personele zaken en Opleidingen. toegenomen alcoholgebruik en het moeilijk te detecteren medicijnen- en drugsgebruik. Bij een controle in Alkmaar twee weken geleden zijn 19 verdachten, mensen met een alcohol promillage hoger dan 0,5, aangehou den. Smit surveilleerde zelf ook die avond en is geschrokken van het hoge aantal aanhoudingen. „Ja, weer meer arrestaties dan een tijd geleden. Je mag toch verwachten dat onderhand iedereen weet dat alcohol en verkeer niet samen gaan. Het zal je kind, je vader of je oma maar zijn die door zo'n overmoedige drankneus wordt aangereden." De politie plukt alcoholgebruikers met een eenvoudige blaastest van de weg, maar dit lukt niet als het om medicijnen (denk aan ontspanningsmiddelen) of drugs gaat. De ontwikkelingen zijn ver, maar er is nog geen testmateriaal voor handen. Bij drugs gaat het in de meeste gevallen om jong volwassenen, in het verkeer toch al een kwetsbare groep vanwege hun onervarenheid. Zij slik ken zo'n onschuldig ogend pilletje, dan sen de sterren van de hemel in de disco en stappen daarna evenzo vrolijk in de auto, en oh ja, ze brengen ook nog even uw dochter van 18 naar huis. Voorlichtingsvideo kind in het verkeer Onder senioren, jong volwassen van 18 tot 25 jaar en kinderen van 4 tot 12 jaar, vallen de meeste verkeersslachtoffers. Vooral kinderen beleven het verkeer op een heel eigen manier. Ze zien min der, ze horen niet waar het geluid van daan komt en ze schatten afstand en snelheid niet goed in. Ook gaan ze zo op in hun spel dat er op dat moment maar een ding telt, de bal achterna. Over hoe kinderen reageren -of liever gezegd, niet reageren- in het verkeer, heeft de politie een videoband gemaakt getiteld 'Kinderen hebben eigen spelre gels.' Brigadier Smit is graag bereid deze met tekst en uitleg op ouderavon den of andere bijeenkomsten te tonen. Voor de videopresentatie en vragen of klachten over de verkeerssituatie in Heiloo, kunt u contact opnemen met Brigadier Smit, tel. 0900-8844. HEILOO/UTRECHT - Öp donderdag 6 december krijgen de vier winnaars van de Ronald McDonald Kerstkaar tentekenwedstrijd 2001 hun eigen kerstkaart aangeboden uit handen van Dagmar Stam. Zij is een van de juryle den en bekend kinderboekillustratrice van onder andere de boeken 'Iris en Michiel' van Carry Slee. De vier teke ningen van de kleine kunstenaars, waaronder die van Jesper de Vré (5 jaar) uit Heiloo, zijn door Hallmark als kerstkaart uitgegeven en zijn in diverse winkels te koop. De uitreiking vindt plaats om 16.00 uur in het Ronald McDonald Huis in Utrecht. De winnaars krijgen natuurlijk een groot aantal van hun eigen kerstkaar ten om te kunnen versturen naar vrien den en familie. Maar dat is hiet alles, door mee te doen aan deze wedstrijd helpen ze ook het goede doel. Elk doosje met 12 kaarten dat wordt ver kocht brengt f 2,50 op voor het Ronald McDonald Kinderfonds. Een doosje kost f 15,40 (6,99 euro) en is onder andere te koop bij vele winkels van de Bijenkorf, Bruna, Primera, Read Shop en bij de postkantoren. De Kerstkaartentekenwedstrijd is vorig jaar in december aangekondigd op de placemats van McDonald's. Kinderen werden opgeroepen om hun eigen kerstkaart te ontwerpen. De Kerstkaartentekenwedstrijd die nu voor de vierde keer heeft plaatsgevon den, krijgt steeds meer bekendheid en is populair onder de jonge bezoekertjes van McDonald's. Dit jaar kwamen er bijna 1100 tekeningen binnen. Er was geschilderd, gekleurd, geknipt en geplakt. Begin december gaat de vijfde Kerstkaartentekenwedstrijd van start. De wedstrijdformulieren zijn dan weer verkrijgbaar in de McDonald's restau rants en middels posters worden alle kinderen weer opgeroepen om een mooie kersttekening te maken op A4 formaat en deze in op te sturen naar het Kinderfonds. De vier winnende kersttekeningen liggen dan rond kerst 2002 als kerstkaart in de winkels. De uiterlijke datum van inzending is 11 januari 2002. HEILOO - Een 15-jarige knaap werd maandag 26 november om 16.45 uur aangehouden in een winkel in het Winkelcentrum 't Loo. Hij werd ver dacht van diefstal van een CD-rom ter waarde van f 29,95. Gezien de leeftijd zal de verdere afhandeling geschieden door het Halt Buro. Op dinsdag 27 november werd op de Westerweg van 07.20 tot 07.55 uur een fiets verlichtingscontrole gehouden. In totaal werden vijf fietsers bekeurd. Op de kruising van de Ewisweg/Zeeweg werd van 08.00 en 08.40 uur een rood licht controle gehouden. In totaal wer den vijf fietsers en een bromfietser geverbaliseerd voor het negeren van het rode licht. De bewoonster van een woning aan de Brasemcroftlaan kwam om 12.30 uur tot de ontdekking dat in de woning was getracht in te breken. Een bovenlicht van een achterraam werd geforceerd. Omdat het bij een poging is gebleven wordt niets vermist. Tussen 15.15 en 15.30 uur werd inge broken in een personenauto die gepar keerd stond op de Willibrordusweg. De diefstal werd gepleegd door een 16-jari- ge jongeman. Terwijl de bestuurder naar zijn witte volkswagen Golf kwam lopen zag hij een jongeman uit zijn auto stappen. De jongeman liep weg in dê richting van de Noordergeeststraat. Hij raakte hem kwijt toen hij een steeg inliep in de richting van de Vinkenbaan. Uit de auto werd de auto radio alsmede een mobiele telefoon ontvreemd. Een 25-jarige bestuurder bleek tijdens een controle op de Stationsweg op woensdag 28 november teveel alcohol te hebben gedronken. Dit bleek tijdens een blaastest om 01.45 uur. De inwoner van Castricum kreeg een transactie- voorstel van f 410,- aangeboden. Om 16.10 uur werd een 18-jarige vrouw in een winkel in het winkelcentrum 't Loo aangehouden. Zij trachtte een goed ter waarde van f 20,- te ontvreem den. Een dagvaarding werd ha'ar uitge reikt. Uit een kleedkamer van een sportver eniging aan de Vennewatersweg werd een portemonnee met inhoud ont vreemd. De portemonnee werd tussen 18.30 en 20.15 uur ontvreemd terwijl de 112 0900- 88 44 eigenaar aan het sporten was. Een aan tal pasjes werd later op de Heerenweg teruggevonden. Kort nadat een inwoonster van Heiloo inkopen had gedaan bij een winkel aan de Raadhuisweg mistte zij haar porte monnee. Vermoedelijk werd de porte monnee uit haar jaszak ontvreemd door een man die op het moment dat zij haar fiets ontsloot hinderlijk dicht bij haar stond. In de portemonnee bevind zich een geldbedrag en enkele pasjes. Op donderdag 29 november vond op de Heerenweg op het plein van het winkelcentrum 't Loo een aanrijding tussen twee personenauto's plaats. De aanrijding vond tussen 13.45 en 14.00 uur plaats tussen een blauw Volkswagen type Golf en een zwarte GMC type Suburban. Eventuele getui gen van deze aanrijding worden ver zocht met de politie van Heiloo contact op te nemen met telefoonnummer 0900-8844. Op 1 december werden tijdens de sur veillance tussen 15.00 en 23.00 uur in het kader van de algehele fiets verlich tingscontrole in totaal acht fietsers bekeurd voor het niet voeren van een deugdelijke fietsverlichting. Op een parkeerplaats aan het Hoekstuk werd een personenauto ver nield. Aan de achterzijde werd het mer- kembleem van de Mercedes afgebro ken. In de nacht van zaterdag 1 op zondag 2 december werd in een woning aan de Kuilenaar ingebroken. Men wist zich toegang tot de woning te verschaffen door het forceren van een voordeur raam. Uit een kast in de woonkamer werd een videocafnera en een verster ker ontvreemd. Een 25-jarige automobilist werd maan dagmorgen 3 december om 01.00 uur gecontroleerd op het gebruik van alco hol. De inwoner van Heiloo bleek teveel alcohol te hebben gedronken. Hem werd een dagvaarding uitgereikt. Gevonden voorwerpen: enkele sleutels, bankbiljet, zwarte linkerhandschoen, bril ovale glazen metalen montuur, sporttas geel zwart met inhoud, bruine suèdejack. Riesch Mode heeft een specifieke clientèle: dames vanaf een jaar of veertig tot ver in de tachtig. Toch houdt eigenaresse Juut wei dege lijk rekening met de laatste trends en modekleuren. Omdat ze zelf inkoopt, kiest ze haar eigen kleu- renprogramma's en stelt ze de col lecties samen.Juut vind het een uit daging ménsén^ verbaasd te laten staan over hoe goed bepaalde kle ding ze staat uok de diversiteit van klanten en hun gezelligheid vind ze een pluspunt. Ook in feest kleding is Riesch ruim vertegen woordigd. Klassieke zwarte feest kleding, moderne feestkleding, maar ook voor de glitters en glim mers kunt u bij Riesch terecht. Als extra service kan men kleding op zicht meenemen en thuis rustig passen. Verzorgers of familie kun nen de kleding ophalen en eventu-i;; eel ruilen of terugbrengen. Zo kun nen ook mensen die slecht ter been zijn of om andere redenen hun huis moeilijk uit' kunnen komen, pro bleemloos nieuwe kleding aan schaffen, - x :-x x. Galerie Conny van Kasteel Tot en met 27 januari overzichtsexposi tie 2001/2002. Donderdag t/m zondag tussen 15.00 en 19.00 uur en volgens afspraak. Gesloten van 20 december t/m 16 januari, aan de Noorderstraat 4, tel. 072-5067151. Galerie De Kapberg Tot en met 16 december werk van Adriana Baarspul, Marija Ilic, Anna Metz, Phalada V. Müller, Joanna Quispel en Vincent de Rijk. Kermaiek, etsen, houtsneden, linoleumsneden en sieraden, aan de Slotweg 17 te Egmond aan den Hoef, geopend op zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur en na telefonische afspraak, tel. 072-5062645. Abdijkaarsen Tentoonstelling kerststallen uit het Osnabrückerland, Vennewatersweg 27, geopend van maandag t/m zaterdag van 10.30 tot 16.30 uur. Tweede kerstdag en 31 december van 13.00 tot 16.00 uur. Galerie Om de Noord Tekeningen, aquarellen, olieverfschil derijen en grafiek van Ewoud de Groot en anderen, van donderdag tot en met zondag van 12.00 tot 18.00 uur, Prinses Marijkestraat la in Egmond aan Zee. HEILOO - Vrijdag 30 november heb ben twee Zwarte Pieten de kleuterklas sen van de Springschans in Heiloo en een aantal kleuterklassen van verschil lende basisscholen in Alkmaar bezocht om tandenpoetsles te geven. Normaal gesproken geven de doktersassistentes van de afdeling Jeugdgezondheidszorg van de GGD deze lessen, maar ter gele genheid van de sinterklaastijd heeft de Sint aan twee van z'n Pieten gevraagd dit nu eens te doen. Tijdens deze poetsles mochten de kin deren zelf dingen als fruit, shoepjes, tandenborsteltjes en dergelijke uit een mand van Zwarte Pieten pakken en bedenken of dat product goed of niet zo goed voor de tandjes is en vervol gens op een rood, een oranje of een groen kleedje leggen. Na dit spel kregen de kleuters een poetsdemonstratie van Zwarte Pieten met een reuzentandenborstel en een reuzengebit (waj: ze allemaal mochten voelen). Vervolgens werd het volgende tandenpoetsliedje gezongen op de wijs 'Zie ginds komt de stoomboot': 'Zwarte Piet ging eens poetsen z'n hele gebit', Van boven naar beneden, z'n tanden weer wit, Hij poetste en poetste, wel twee keer op een dag, Toen kon hij weer strooien met een stralende lach.' Het geheel werd afgesloten met een uitdelen van een zakje voor ieder kind met daarin een tandenborsteltje, een tubetje tandpasta en een folder over de beste tnanier van poetsen. HEILOO - De kinderen, hun ouders/verzorgers en de medewerkers van de Vijfhoek waren vrijdag aanwe zig tijdens de lancering van het boekje De Buitenplaats. Het boekje is een ini tiatief van de Vrienden van de Vijfhoek (bestaande uit een aantal actieve ouders/verzorgers) over het project Buitenspeelplaats, waarin wordt ver teld hoe dit project is ontstaan, wat de doelstellingen waren en wat de beweegredenen van de Vrienden van de Vijfhoek zijn om projecten als deze te realiseren. De Vijfhoek De Vijfhoek is een erkend orthopeda gogisch dagcentrum (O.D.C.) voor ver standelijk gehandicapte en/of meer voudig gehandicapte kinderen voor de regio Noord Holland Noord. O.D.C. de Vijfhoek werd in 1973 geopend en is sindsdien gevestigd aan de Vierkant 22 in Heiloo. Een van de doelstellingen van de Vijfhoek is het stimuleren van de ontwikkeling van verstandelijk gehandicapte kinderen, door hen in een juiste omgeving te plaatsen waarin zij zich aangenaam voelen en worden aan gezet tot actie en reactie. Ook de activiteiten en therapieën, zoals zwemmen, bewegingsspel, muziek, knutselen, snoezelen, wandelen en bui ten spelen, dragen bij aan een zo goed mogelijke ontwikkeling van de kinde ren, waarbij vooral wordt stilgestaan bij elk individueel kind. Buiten spelen Het buiten spelen werd echter steeds lastiger. Omdat de complexiteit van de handicaps van de kinderen de laatste jaren toeneemt, was de tuin van de Vijfhoek al geruime tijd niet meer geschikt om als speelplaats voor alle kinderen te dienen. Aangezien er geen subsidie mogelijk was voor tuinrenova- tie, heeft Vrienden van de Vijfhoek in 1996 een traject opgezet om een nieu we buitenspeelplaats te realiseren. Onder het motto 'Onze kinderen kun nen niet buiten spelen!' werden fond sen benaderd voor het project, dat aan enkele eisen moest voldoen. Zo moest de tuin toegankelijk, veilig, bespeelbaar en niet seizoensgebonden zijn. Fondsen, collectanten, schenkers en donateurs Door sponsoring door bedrijven, door middel van het ter beschikking stellen van hun diensten en/of financiële mid delen, donaties van vele Heilooër ver enigingen en particulieren die hun clubkas, verjaardags- of bruiloftspotje op de rekening van de Vijfhoek stort ten en dankzij collectes werd een bedrag van 250.000 gulden bijeen gespaard voor de nieuwe buitenspeel plaats. In juli 1999 werd de,speelplaats in gebruik genomen en konden de kin deren weer met een gerust hart naar buiten. Boekje Vrijdag werd het boekje over het hele traject, van idee tot uitvoering, rondom de buitenspeelplaats gepresenteerd. De kinderen van de Vijfhoek en hun bege leiders en ouders genoten zichtbaar van de muziek van Herman Jager. Met zijn gitaar.speelde en zong hij liedjes van zijn kinder-cd Voor Kids Only, waarbij enkele kinderen zelfs even aan zijn gitaar mochten 'pielen'.. De kinderen van de Vijfhoek mogen voor één keertje op de gitaar van Herman spelen. Tandenpoetsles voor de kleuters van De Springschans. EGMOND - Op vrijdag 14 deëember van 10.00 tot 20.00 uur wordt in de Slotkapel te Egmond aan den Hoef een kerstfair gehouden. U vindt er vele gezellige decoraties voor een aardig prijsje. Ook is er gele genheid om onder deskundige leiding van Janny Swart eigen kerstdecoraties te maken. Vanaf 16.00 uur is er een inloopconcert. Karolina Bater, blokfluit, en Reinhild Waldek, barokharp, zullen een boeiend en gepast kerstconcert verzorgen met werken uit de Barokperiode. Ook voor kinderen en de allerkleinsten is er een leuke kerstattractie. De entree van deze kerstfair is geheel gratis. ALKMAAR - Op zondag 9 december is er een open dag bij de Vooropleiding Dans Alkmaar. De Vooropleiding Dans Alkmaar is een opleiding voor jongens en meisjes in de leeftijd vanaf 8 jaar. De Vooropleiding is het voortraject van een dansacademie elders in het land. De Vooropleiding Dans Alkmaar is de enige Vooropleiding Dans in de kop van Noord-Holland. De opleiding bestaat uit een oriëntatie cursus voor jongeren van 8 tot 12 jaar, waarna gestart wordt met de zogeheten Vooropleiding. De opleiding bestaat uit, afhankelijk van leeftijd en niveau, twee tot zeven lessen per week waarbij de klassieke ballet techniek de basis vormt. Daarnaast krijgen de leerlingen in blokken andere danssoorten aange boden, zoals tap, folklore, ritmische dans etc. Ook krijgen zij dansgeschie- denislessen, volgen dansvoorstellingen, geven voorstellingen etc. Tijdens de open dag is het mogelijk om gratis aan lessen van de Vooropleiding mee te doen, deze lessen zijn vanaf 8 tot en met 20 jaar, onderverdeeld in ver schillende niveaus. De lessen waaraan kan worden meegedaan zijn klassiek ballet, jazz, moderne dans en improvi satie. Op zondag 16 december is er een audi tie voor het seizoen 2002-2003. Hierbij wordt een klassieke balletles en een jazzles gevolgd, gekeken wordt o.a. naar aanleg, geschiktheid, presentatie en inzet. De VDA staat onder artistieke leiding van Randall Scott. Randall Scott is afgestudeerd aan de Ballet Rambert School in Londen, hier na heeft hij gewerkt als danser in bal letgezelschappen, opera en musicals, zowel in Nederland als in het buiten land. Na vier seizoenen bij het dansge zelschap Djazzex in Den Haag te heb ben gedanst, begon hij in 1994 als cho reograaf. Ook als choreograaf heeft hij gewerkt in Nederland en het buiten land. In 1997 heeft hij zijn eerste pro fessionele dansproductie Creation '97 tot stand gebracht. Daarnaast geeft hij veel gastdocent lessen aan de verschil lende dansacademies in Nederland. Schema van de Open Dag, aanmel dingsformulieren voor de auditie en verder informatie zijn op te vragen bij VDA, tel. 072-5113208, Gedempte Nieuwesloot 36 te Alkmaar. Nederlandse KankerbSstrljdlng/KWF Sophialaan 8,1075 BR Amsterdam Sophlalaan 8.1075 BR Amsterdam Telefoon: 020 5 700 500 www.kankerBestrljding.nl «CBFï Gratis Hulp- en Informatielijn 0800-022 66 22 w' Deze advertentie is gratis geplaatst GGZ NHN Van 7 t/m 22 december kerstshow van kerststukken, -bomen, -etc.. Aan de Kennemerstraatweg 464, maandag t/m zaterdag van 10.30 tot 16.30 uur, of na tel. afspraak, 072-5312312, toestel 225. Tevens tentoonstelling bij van aquarel len van Chris Gibbels, tot 31 januari, dagelijks tussen 9.30 en 16.00 uur en expositie kerstgroepen en -stallen, in de kapel van GGZ. Geopend dinsdag, woensdag, donderdag en zondag van 1-3.00 tot 16.30 uur, m.u.v. woensdag 5 december, op donderdag van 19.00 tot 20.30 uur en zaterdag van 11.00 tot 16.30 uur. Bibliotheek Maandag 10 december lezing Grenzen Stellen, georganiseerd door de Gezondheidswijzen Tot 10 december tentoonstelling voor volwassenen 'Materialen rondom de euro'. Tot 6 december in de kleuterafdeling kHoor de wind van Sint Maarten tot Sinterklaas'. Vanaf deze data de nieuwe tentoonstelling voor volwassenen en kleuters 'De donkere dagen onderweg naar kerstmis'. Silhouet Expositie schilderijen van de overleden Kees den Tex, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 18.00 uur, vrijdagavond van 19.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur. De schilderijen zijn tevens te koop. Horizon College Expositie van schilderijen van Corrie Mark Schuurman Hess, Rechte Hondsbosschelaan 24a. Atelier TP Atelier Tine Poelsma, Termijen 189, wisselende exposities, geopend elke woensdag van 10.00 tot 16.00 uur of na tel. afspraak op 072- 5334596. Expositie met thema dromen ën portretten. Beeldentuin Ditta Engel Expositie beeldende kunst, bronzen en gietstenen beelden. Te bezichtigen op zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur, of na tel. afspraak op 072-5336266 aan de Westerweg 182. Casa Design Expositie van schilderijen van Rina Snel.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 8