Goed voorbereid naar sneeuw of zon Wet KWIJT? UITKIJKPOST - 12 DECEMBER 2001 - PAGINA 12 ELEKTRO VAKMAN B.V. j JkCK ZOON Stuurman en Volkers Interieur Bouw Breelaan 32 Bergen Jesse Kramer Stucadoor en Decoratie Bergen A.S. DEKKER ZN Cursus weerbaarheid en zelfverdediging Jaarlijkse oliebollenactie Scoutinggroep De Geuzen Voorstellingen Vooropleiding Dans Alkmaar Noteer vóór vakantie: Zangdienst 'Op Weg naar Kerstmis' Presentatie boek over elite in de 19de eeuw Don Kosaken Chor Russland in de Grote Kerk Alkmaar Kerstsamenzang plus kerstspel Frank Bakker Behang- en Schilderwerken De Boog 55 1851 ZS Heiloo Tel.: 072 - 534 0884 Mobiel: 06 - 50 433 799 GLASHANDEL - LIJSTENMAKERIJ Jofian 'Baffóer v.o.f. Jan Bakker KERSSENS MONTAGE BV Timmerbedrijf Lex de waard Rozenstraat 21 1738 CD Waarland tel 0226420946 Aannemersbedrijf Pastoor van Muijenweg 11tel 072 533 50 52 Werkplaats: Handelsweg 5b, tel. 072 533 75 85 M.A.S. Dekker, tel. 072 506 50 77 NVOB Voor nieuwbouw - verbouw - onderhoud Bouwadvies- en Konstruktieburo ing. R.RH. Boom Ypesteinerlaan 63 1851 WG Heiloo telefoon (072) 532 05 15 telefax (072)532 07 55 ALKMAAR - Gré Braaksma organi seert voor mannen en vrouwen van 55+ en meisjes van 8 tot en met 10 jaar een cursus weerbaarheid en zelfverdedi ging. In deze cursussen gaat het er om dat men leert zich weerbaar op te stel len en reageert op ongewenst gedrag, zoals lastig gevallen worden en pestge drag. Het is belangrijk dit soort situ aties te herkennen en te weten hoe te handelen. In de cursus wordt geleerd: duidelijk te zeggen wat je niet bevalt, te reageren op ongewenst gedrag, de ander recht aan te kijken en de stem overtuigend te laten klinken. Tegen daadwerkelijk geweld leren de cursisten afweren, trappen, gericht slaan, loskomen uit grepen, schreeuwen, vechtlust door worstelspelen, en bevrijden uit groeps- aanvallen. De cursus begint op 7 februari voor mensen van 55 jaar en ouder en op 7 februari voor meisjes tot en met 10 jaar. Plaats: De Ruimte, Verdoesstraat 2a te Alkmaar. Informatie en opgave: Gré Braaksma, tel. 072-5124014. Website: www.deruimte.net Activiteiten Alkmaar Galerie 1719 Expositie schilderijen van Paula Bereken en bronsplastieken van Annette Koek. Tot en met 15 decem ber, te zien aan het Verdronkeoord 29, donderdag, vrijdag en zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur. Stedelijk Museum Tot en met 6 januari De wereld van Anna Mul, beelden, tekeningen en strips, op zondag van 14.00 tot 15.00 is zij zelf aanwezig, overige tijden dinsdag t/m vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur en zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Entree f 7,50, kinderen t/m 12 jaar f 3,75. Openbare bibliotheek Tentoonstelling Een kloeck verstant, onderwerp Cornelis Drebbel, dinsdag t/m vrijdag van 11.00 tot 21.00 uur, zaterdag van 11.00 tot 15.00 uur.Te zien tot 31 december. De Maatschap Expositie schilderijen van Marten van Harten, te zien tot 14 december aan de Tesselschadestraat 17. Nederlands Kachelmuseum Collectie kachels uit 1850 en onder andere de Tweede Wereldoorlog, aan Bierkade 10, vrijdag en zondag van 12.00 tot 17.00 uur. ALKMAAR - De Alkmaarse scouting groep De Geuzen organiseert dit jaar voor de 38ste keer haar welbekende oliebollenactie. Met deze oliebollenac tie hoopt de groep geld te verdienen voor de aanschaf van nieuwe materia len en het onderhoud van het clubge bouw 'De Geuzenkorf. In de weken tussen Sint Nicolaas en Kerst gaan de Bevers, Welpen, Verkenners en Rowans van de groep langs de deuren om de bestellingen op te nemen. De oliebollen, met of zonder rozijnen, worden gebakken op zondag 30 december en thuisbezorgd op maan dag 31 december. Ze worden verkocht per zak van 10 stuks en kosten f 6,- per zak. De zakken zijn voorzien van een advies hoe de oliebollen het best kun nen worden opgewarmd. De huis-aan-huis verkoop zal onder andere plaatsvinden in Alkmaar, Bergen en de Egmonden. Telefonisch bestellen van oliebollen is mogelijk tot en met vrijdag 28 december 18.00 uur via telefoonnummer 072-5629451. Op maandag 31 december vindt tevens ver koop plaats in de C 1000 in winkelcen trum Daalmeer. Ook bedrijven kunnen bestellingen plaatsen. De oliebollen worden dan op 31 december op een afgesproken tijd en voorzien van poe dersuiker, bezorgd. De Geuzen hebben inmiddels een grote ervaring opgebouwd in de olie bollenbakkerij en hopen dit jaar weer ongeveer 25.000 oliebollen te bakken. De voorbereidingen zijn inmiddels in volle gang. Op 30 december zullen ongeveer honderd vrijwilligers in ploe gendienst bezig zijn met deeg maken, bakken en inpakken van de bollen. Op 31 december komt de bezorgdienst in actie. Voor 16.00 uur heeft iedereen dan zijn bestelling aan huis bezorgd gekre gen. Wilt u meer weten over de oliebollen actie of van een van de andere activi teiten van de groep, kijk dan eens op internet en surf naar www.de-geuzen.nl In het daar aanwezige fotoboek zijn onder andere foto's te zien van de actie van 1999 en 2000. ALKMAAR - Op zaterdag 15 en zon dag 16 december zijn er voorstellingen van de Vooropleiding Dans Alkmaar te zien in de Theaterzaal van de VDA aan de Gedempte Nieuwesloot 36 te Alkmaar. De Vooropleiding Dans Alkmaar is een opleiding voor jongens en meisjes in de leeftijd vanaf 8 jaar. De Vooropleiding is het voortraject van een dansacademie elders in het land. De Vooropleiding Dans Alkmaar is de enige Vooropleiding Dans in de kop van Noord-Holland. De voorstellingen van 15 en 16 decem ber zijn te zien om 15.00 en 20.00 uur op beide dagen, kaarten hiervoor kun nen besteld worden bij de balie van de VDA a f 10,-. Op zondag 16 december is er een auditie voor het seizoen 2002- 2003. Verdere informatie voor de voor stellingen en de auditie zijn te verkrij gen bij VDA, tel. 072-5113208, Gedempte Nieuwesloot 36 te Alkmaar. Vorig jaar vlogen 150 gipsvluchten terug naar Nederland. Maar een gebroken been is niet het enige wat reizigers kan overkomen op wintervakantie. Of je nu naar sneeuw of zon reist, een ongeluk zit in een klein hoekje. Tas verloren, porte monnee gerold, paspoort kwijt... Dan moet er opeens enorm veel geregeld worden. Zonde van de schaarse vakantietijd! Met wat eenvoudige voorbereidingen is alles een stuk sneller opgelost. Werner is skileraar in een popu lair wintersport-oord. "Als in structeur ben je al snel ook een soort vraagbaak," vertelt hij. Ik zie jaarlijks mensen voorbij komen met problemen. Tijdens de après-ski flink aan het feesten gegaan en de volgende ochtend geen idéé waar de portemonnee gebleven is. En dan blijkt opeens hoeveel daarin zat: paspoort, creditcard, pinpas, bewijs van inschrijving van de reisver zekering... Dan valt een vakantie in duigen. In plaats van op de piste, staan die mensen in de rij bij allerlei instanties. Doodzonde." Slim Dat kan Marcia beamen. Met het geld van haar vakantiebaan ging de 20-jarige studente vorig jaar op een busreis naar de sneeuw. Maar terwijl haar vrien dinnen op de lange latten ston den, zat Marcia aan de telefoon. "Ik weet nog steeds niet waar m'n tas gebleven is, hij was op eens weg." Marcia heeft haar lesje geleerd: "Dit jaar heb ik alle belangrijke nummers in de pc gezet: paspoortnummer, blok- keernummer van m'n pinpas en creditcard' en het alarmtele foonnummer van de reisver zekering. Dat bestand heb ik twee keer uitgeprint: voor mezelf en voor m'n broer. Dus in geval van nood kunnen ze me thuis ook nog eens helpen. Slim hè?" Handig "Nou," valt broer Michel haar in de rede, "volgens mij heb je het gewoon hieruit!" Hij houdt triomfantelijk de brochure 'Wijs op Reis' omhoog. Die wordt elk jaar uitgebracht door het Mini sterie van Buitenlandse Zaken en staat vol met handige tips. Michel: "Ik kreeg 'm mee toen ik m'n vakantie voor januari ging boeken. Als het hier vriest, pak ik lekker het vliegtuig naar de zon! Maar goed, er staat veel in wat ik nog niet wist. Ik had er nooit bij stilgestaan hoe handig een reisverzekering is. En ook heb ik die belangrijke nummers natuurlijk genoteerd. Dat heb ik wel geleefd van wat m'n zus is overkomen." Paniek Nancy, reisleidster, zucht eens diep als we het onderwerp aan snijden. En óf dit wel eens ge beurt! "Het is dagelijkse kost," vertelt ze. "Als mijn gasten de spullen kwijt zijn, komen ze in paniek naar me toe. Ik probeer te helpen, maar als ze hun pas poortnummer niet weten en het nummer van hun reisverzeke ring kwijt zijn, wordt 't lastig. Bij de ambassade of het consu laat duurt alles dan langer. Wel eens geprobeerd een pinpas te blokkeren waarvan je het num mer niet weet? Of om het tele foonnummer van je bank te vinden in een vreemd land? Het lukt wel, maar 't kost zó veel tijd! Ik las laatst dat 83 procent van de Nederlanders een reisverzekering afsluit. Prima natuurlijk, maar dan moet je wél het alarmnummer mee nemen op reis!" Zelfheeft Nancy alle nummers genoteerd en ook vast laten leggen in de ANWB- datakluis (registratie van bank pas, creditcard en paspoortnum mer). Als ik zélf op vakantie ga, wil ik genieten en niet regelen," legt ze uit. - Alarmnummer Reisverzekering - Paspoortnummer - Blokkeernummer Pinpas/Creditcard Voor rdwdyfezem u>tuif.uiy$öp reis. info Hierboven: één van de posters uit de campagne 'Wijs op Reis'. Hiernaast: de brochure 'Wijs op Reis 2002'. *>||l N Gratis brochure De brochure 'Wijs op Reis 2002' maakt deel uit van de campagne 'Wijs op Reis' en is gratis verkrijg baar bij alle ANVR-reisbureaus, GG&GD, gemeenten (afdeling Burgerzaken), GWK's en Rabo- bankverkooppunten. U kunt de brochure tijdens kantooruren ook aanvragen bij het Mini sterie van Buitenlandse Zaken, Sectie Logistiek (DVL/VM/SL), fax: 070 - 348 48 20 of e-mail: dvl-vm-log@minbuza.nl (onder vermelding van 'Wijs op Reis' en bestelcode BZDR 5037/N.j Het ministerie geeft ook reisad viezen. Informatie is daarnaast te vinden op internet: www.wijsopreis.info. Het Ministerie van Buitenlandse Zaken staat samen met het Mini sterie van Financiën, het Mini sterie van Verkeer en Waterstaat en het Ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij met de gezamenlijke stand 'Wijs op Reis' op de Vakantiebeurs 2002 in de Utrechtse Jaarbeurs: Hal 11 E.010/0.14. Daar wordt van 9 tot en met 13 januari 2002 ook de nieuwe brochure gelan ceerd, met ondermeer belang rijke weetjes over het nieuwe paspoort en de euro - bijvoorbeeld wanneer deze in welk land wordt ingevoerd. EGMOND - Zondag 16 december vindt de zangdienst 'Op weg naar Kerstmis' plaats in de Oud-Katholieke kerk te Egmond aan Zee. Onder ande re muziekvereniging Lamoraal van Egmont, het Sint Caecilia-koor en kerkkoor Soli Deo Gloria zullen vanaf 19.30 uur liederen ten gehore brengen als Rorate Gaeli, Wait for the Lord en diverse kerstliederen. De kerk is vanaf 19.00 uur geopend. ALKMAAR - Op 18 december zal de feestelijke presentatie plaatsvinden van het eerste exemplaar van het boek 'Van goeden huize. Elite in en rondom Alkmaar in de negentiende eeuw'. Dit boek belicht op basis van onbekend materiaal uit familiearchieven bewaard in het Regionaal Archief de levenswij ze van vier vooraanstaande families in en rondom Alkmaar in de negentiende eeuw. Aan de hand van briefwisselin gen, dagboeken en familieromans wordt ingegaan op hun uiterlijke manieren en innerlijke gevoelens. Gekozen is voor een viertal families die een uitgebreid familiearchief hebben nagelaten. Het betreft de families Van Foreest, Fontein Verschuir-Van der Feen de Lille, De Lange en Van Reenen, allen woonachtig in Alkmaar en in plaatsen in de directe omgeving, zoals Heiloo en Bergen. Van goeden huize beschrijft de voor 'de wereld' verzwegen spanningen rond de erfenis van het fortuin, de standsver schillen, de verhouding van adel en patriciaat, de binding met het familie bezit, de liefde voor het buitenleven, en het intensieve sociaal verkeer van diners, soirees en het 'visiterijden'. De aandacht gaat daarbij uit naar de conti nuïteit met het ancien régime, de invloed van de liberale omwenteling van 1848 en het verval van de notabele levensvormen rond 1900. Het boek is geschreven door een viertal recent afgestudeerde historici, onder begeleiding van dr. Rob van der Laarse die als cultuurhistoricus is verbonden aan de Universiteit van Amsterdam. De uitgave wordt verzorgd door de Historische Vereniging Alkmaar, in samenwerking met het Regionaal Archief en het Stedelijk Museum Alkmaar. Het boek verschijnt tevens als themanummer van het tijdschrift Oud Alkmaar. Op 18 december nemen vertegenwetor- digers van de vier families elk een 'eer ste' exemplaar van het boek in ont vangst. Heen Montijn, bekend van het in 1998 verschenen boek Leven op stand en van haar column in NRC- Handelsblad, zal tijdens de presentatie een historische inleiding verzorgen. Het boek is vanaf 18 december te koop bij de Historische Vereniging Alkmaar, de museumwinkel van het Stedelijk Museum Alkmaar, het Regionaal Archief en de grote Alkmaarse boek handels. ALKMAAR - Het Don Kosaken Chor Russland is op tournee en treedt zon dag 13 januari 2002 Op in de Grote Sint Laurenskerk te Alkmaar. De aanvang is 15.00 uur, terwijl het kerkgebouw vanaf 14.00 uur geopend is. Een toe gangskaartje kost 20 euro p.p., CJP/65+/St. Vrienden betalen 16 euro. Kaarten kunnen gekocht worden bij alle regionale kantoren van het Noordhollands Dagblad, of (indien nog beschikbaar) voor aanvang van het concert aan de kerk. Dit concert van het Don Kosaken Chor Russland is een afwisselende muzikale middag in nostalgische Russische sfeer. Tijdens het nieuwe programma 'The Soul of Russia' van het alom geprezen Don KosakenChor Russland en het Moskau festival Ensemble, wordt het publiek mee op reis genomen langs de geschiedenis van de Russische muziek. Liturgisch werken uit de Russische Orthodoxie, militaire liederen van de Kozakken, Russische volksliederen, vrolijke feestmuziek, het Don KosakenChor Russland beheerst het allemaal. In het Russische- en kozakkenlied vin den zij de mogelijkheid hun diepste gevoelens te uiten. Zij worden daarbij begeleid door de zes instrumentalisten van het Moskau Festival Ensemble met hun traditionele instrumenten, waaron der de bayan, de domra en verschillen de balalaika's. Dit alles wordt stijlvol gepresenteerd in officiële kozakkenu- niformen, onder de bezielende leiding van dirigent Marcel 'Nicolajevich' Verhoeff. Na de oprichting van het Don Kosaken Chor Russland in 1992 werd het koor een groot Europees succes. Onder lei ding van de Nederlandse Marcel 'Nicolajevich' Verhoeff groeide het koor uit tot een grote attractie. Van Antwerpen tot Moskou, van Berlijn tot Amsterdam, overal is men enthousiast over de warme, Slavische stemmen van de zestien zangers, die de oude zangcul tuur en de tradities van de kozakken laten herleven. Dit is de vierde keer dat dit vermaarde koor de Grote Sint Laurenskerk bezoekt na eerdere, al snel uitverkochte concerten in de afge lopen jaren. De kaartverkoop voor dit concert is al van start gegaan. AKERSLOOT - .Zondag 16 december verzorgt het Aquariuskoor een kerst middag met zang en spel. Er is door kinderen van de koorleden hard geoe fend om bijna geheel zelfstandig een kerstspel op te kunnen voeren. De muzikale inbreng bestaat uit bekende kerstliederen, waarbij het repertoire enigszins is aangepast aan kinderen. Iedereen is welkom bij deze middag en de aanvang is om 15.30 uur. Het geheel vindt plaats in de RK kerk. De kerk is open om 15.15 uur. De toegang is gratis, een vrijwillige bijdrage is welkom.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 12