Mevrouw Buis uit Heiloo wint digitale camera Brasserie Wildschut feestelijk heropend Rotary Club Heiloo helpt aan de lopende band Extra feestelijke weken bij interieurzaak Rozing n brieven i— Vier Kerst met Deutekom P..LITIE UITKIJKPOST - 12 DECEMBER 2001 - PAGINA 14 Effect-dames pakken twee punten Reactie op het Beleidsplan Wonen 2001 4 BERICHTEN HEILOO Buk Buk Altijd tijd voor een gesprek Schaatsruilbeurs De Meent Stoppen met roken, een goed voornemen HEILOO - Mevrouw Buis uit Heiloo is één van de zes landelijke hoofdprijs winnaars van de Rabobank Chipknip Oplaadwedstrijd. Uit handen van Sonja Stegers, teamleider Cliënten Advies van kantoor Westerweg, ontving zij een digitale fofocamera ter waarde van circa f 1.800,- en bloemen van finan cieel adviseur Janette van Anholt. Jvlet de introductie van de euro per 1 januari aanstaande is de Rabobank veel gelegen aan een soepel betalings verkeer. Pinnen en chippen kunnen daar uitstekend aan bijdragen. Ter pro motie van de chipknip heeft de Rabobank daarom een groot aantal prijzen uitgeloofd. Mevrouw Buis toonde zich aangenaam verrast. Hoewel zij de pensioengerech tigde leeftijd ruim gepasseerd is zij bij zonder vitaal en heeft een brede inte resse. Sinds een aantal maanden kent z;ij het gemak van de Chipknip, waar over zij zeer te spreken is. Samen met haar man begon de Heiloose in 1948 een dierenspeciaal zaak aan de Kennemerstraatweg. Sinds die tijd is zij een trouwe klant van de Rabobank. „Van fotograferen komt nu niet meer zoveel, maar ik ga het zeker met deze nieuwe camera proberen", reageert mevrouw Buis glunderend. Chipknip zorgt voor betaalgemak In januari 2002 kan bij contante bet alingen in winkels naast de euro ook nog met guldens worden betaald. Dat is tot 28 januari 2002 mogelijk en kan las tig zijn: voor de consument en voor de winkelier. Door kleine bedragen zoveel mogelijk af te rekenen met de Chipknip is de betaling sneller geregeld hebben publiek en winkelier minder te maken wisselgeld. Automaten accepteren vanaf 1 januari helemaal geen guldens meer. De Chipknip wordt daarom steeds popu lairder. Steeds vaker kan men in win kels, bedrijven, scholen, zorginstellin gen en parkeerplaatsen in de stad afre kenen met de Chipknip. Om in januari 2002 uw Chipknip-gul dens om te zetten naar euro's gaat u ook naar een oplaadpunt. Daarna bent u helemaal klaar voor de euro! Uit handen van Sonja Stegersteamleider Cliënten Advies, ontvangt mevrouw Buis uit Heiloo een digitale camera. Door financieel adviseur Janette van Anholt wordt ze beloond met een bloemetje. HEILOO - Vorige week speelden de dames van volleybalvereniging Effect opnieuw een thuiswedstrijd en wel tegen Zaanstad 6, een team dat een ste vige tweede plaats in de promotieklas se bezette. Voor het eerst werd door Effect gespeeld met een zogenaamde libero-speelster; een zevende speelster als vrije verdedigster in de achterzone. Die plaats werd ingenomen door PauJien Tervoort, die zich, zoals ver- Wacht, stpsds beter in haar nieuwe rol gaat voelen. Hoewel er een korte periode van voor bereiding op het nieuwe speltype aan vooraf ging, werden de vele en snelle speelsterwisselingen, die deze speelwij ze met zich meebrengt, vrijwel vlekke loos door het team uitgevoerd. In de eerste set was Zaanstad duidelijk de betere ploeg. Het verdedigde zeer adequaat, waardoor de aanvallen van Effect niet het gewenste resultaat had den, terwijl de middenaanval van Zaanstad regelmatig succes had. Dat bracht vrij snel de setstand van 16-25 op het bord. In de tweede set waren de rollen omgedraaid. Dat werd deels ver oorzaakt door een spelerswisseling bij Zaanstad: een sterke middelspeelster werd aan de kant gehouden. Nu was het de beurt aan de middenaanval van Effect om tot scoren te komen. Zowel Mirjam Witjes als Marjan Zwolsman wisten voortdurend met rake klappen de bal aan de grond te krijgen. Een en ander bracht de stand weer in even wicht (25-19), De derde set verliep vervolgens weer prima. De beste aanvalster van Zaanstad stond echter opnieuw in het veld en dit keer met vooral tactisch geplaatste ballen wist zij evenveel pun ten te scoren. Time outs en een speel sterwisseling konden niet voorkomen dat Zaanstad deze set gemakkelijk oo haar naam schreef (14-25). Dat het hierin met de dames van Effect gëdaan zou zijn bleek evenwel niet het geval. Met de jeugdige Marlous Tervoort als diagonaalspeelster voor Corine Schellingerhout en gedreven spel van Sandra Boere ontstond een gelijkop- gaande strijd met lange rally's. Daarbij viel Mireille Blijleven op door een ster ke servicedruk en goed rechtdoor geslagen smashes, waarmee zij veel punten wist te scoren. Fanatiek aange moedigd door het publiek trok Effect tenslotte aan het langste eind (25-23). Een vijfde set moest de beslissing bren gen. Door de spanning werd het spel aan beiden zijden tamelijk rommelig. Met wat meer geluk wisten de dames van Zaanstad uiteindelijk de setwinst (12-15) en daarmee de wedstrijd bin nen te halen (2-3). Leneke, Tonneke en Henk te midden van hun personeel. (Foto: UKP) HEILOO - Maandag was het dan zover, het nieuwe pand van Brasserie Wildschut werd geopend aan de Stationsweg 82. De eigenaren Leneke, Tonneke en Henk werden door de vele belangstellenden overladen met kado's en bloemen. De bouwvakkers zijn de laatste maanden druk bezig geweest om het voormalige gebouw van Slagerij van de Peet om te toveren tot een schit terende brasserie. Opvallend is de grote serre aan de achterkant, grenzend aan een fraaie binnentuin, waar straks de klanten, prima beschut tegen de wind, kunnen genieten van het vroege voor jaarszonnetje. Hoewel Brasserie Wildschut met haar eigenaren slechts tien meter 'naar links' is verhuisd, zijn er grote verschillen met het vorige pand aan de Stationsweg Waarneembaar. Zo zijn er vier aparte zitgedeeltes in het nieuwe restaurant gerealiseerd. Op deze manier kunnen er ook grote groepen terecht (bijvoor beeld tijdens een personeelsfeestje of verjaardag), naast de, mensen die graag rustig willen dineren. Ook mensen die een zakenlunch willen nuttigen kunnen uitstekend terecht bij de brasserie. Door de gescheiden gedeelten hebben de mensen geen last van elkaar. Voor de vaste klanten betekent de ver huizing overigens geen grote verande ring. De eigenaren laten namelijk weten dat de echte 'Wildschutsfeer' niet zal veranderen. „Het restaurant zal zich positief blijven onderscheiden door de uitstekende combinatie van lekker eten voor een goede prijs in een gezellige omgeving", aldus de drie. Wildschut is geopend van dinsdag tot en met zondag van 11.00 tot 24.00 uur. De keuken is geopend van 12.00 tot 22.00 uur. Ook tijdens de beide kerst dagen kunt u terecht voor een gezellige kerstlunch of een sfeervol diner. Voor meer informatie belt u met Brasserie Wildschut, tel. 072-5321392. Ingezonden brieven mogen maximaal 350 woorden zijn. De redactie behoudt zich het recht voor om brieven in te korten of te weigeren. Anonieme brieven worden niet geplaatst. HEILOO - Het is allemaal weer prach tig beschreven, maar zegt u nu eens concreet, wat doet u voor de jeugdige starters? Allemaal vage beloftes, vol met onzekerheden en mogelijke proce dure! Onze dochter, werkzaam in Heiloo, is al jaren op zoek naar een woning in Heiloo, 'maar stoot overal haar neus! En als ze dan om zich heen kijkt, ik neem alleen onze straat, de Vossenakkers, daar zijn de laatste 3 tot 4 jaar wel wat woningen vrij gekomen, totaal zo'n vier stuks, één is betrokken door een gescheiden vrouw met drie kinderen, één woning voor een Russische asielzoeker, één woning voor een Irakese asielzoeker, één woning voor een Pakistaans gezin, en op de hoek van de Kerkakkers een Turks gezin. Als dit een voorbeeld is voor Heiloo, wat is er voor onze dochter voor kans? Want dit ziet ze met eigen ogen gebeu ren in onze straat, kunt u ons gevoel voorstellen? Zegt u nu eens keihard wat voor mogelijkheden ze heeft en niet (wat ons werd geadviseerd) kijkt u eens in Alkmaar, daar zijn de mogelijk heden groter. Alle inbreiplekken wor den ingenomen door senioren en slechts heel beperkt voor jonge starters. Al de woningen die de senioren achter laten zijn vaak oud en minimaal boven de 5 ton. De jeugd in Heiloo heeft bepaald geen toekomst omdat de commercie overal een grote vinger in de pap heeft en beslist niet denkt aan onze jongeren. Natuurlijk mag de gemeente de doel groep asielzoekers niet vergeten van de overheid, maar ze maakt geen vuist voor haar jongeren. Er willen nog wel een paar miljoen wereldburgers in Heiloo komen wonen hoor, en waarom zou u deze mensen weigeren? U begrijpt heel misschien dat deze brief uit onvrede wordt geschreven, omdat het ook als ouder onverteerbaar is dat je kind een betaalbare woning wil huren of kopen, maar gewoon niet in de gelegenheid wordt gesteld in de plaats Heiloo, waar ze woont, is opge groeid, werkt, wil blijven en zelfstandig wil verder gaan met haar vriend waar ze 4 jaar verkering mee heeft. Trouwen moet ze maar uitstellen en afwachten of toch maar naar de achterkamer? Wachten op de prachtige plannen van de Zandzoom omstreeks 2005, zodat ze over 5 jaar een kansje maakt, als dan in godsnaam maar weer geen belangrijke doelgroepen de voorkeur krijgen of ingewikkelde procedures de boel trai neren, want of je wel of niet ingeschre ven staat als woning zoekende in Heiloo maakt helemaal niets uit. Groepen waaraan wordt verdiend en groepen die moeten worden geplaatst gaan voor, en er is al zo weinig plaats en er zijn al geen woningen, nee onze dochter is absoluut KANSLOOS! Het is zes weken later dat ik deze brief geschreven heb. Mijn dochter en haar vriend hebben een woning gekocht in Heiloo, met een tophypotheek, ze zul len voorlopig alle twee moeten blijven werken. Ik las in de Alkmaarse Courant: Mensen steken zich tot aan de nek in de schuld om maar een eigen dak boven het hoofd te hebben. De verantwoordelijke beleidsambtenaren zullen er niet wakker van liggen! D.D. de Regt Heiloo HEILOO - De kerstvakantie is weer in zicht. Naast de zorg voor het eten tijdens de beide feestdagen, is de kerstvakantie vooral een tijd om even te ontspannen. Boeken kunnen bijdragen aan ontspanning. Wat is er nu heerlijker dan je met een goed boek voor het knapperende haardvuur te nestelen? Bij Libris Boekhandel Deutekom, aan de Heerenweg 67-69 te Heiloo, zijn genoeg boeken te vinden die u enkele (ont)spannende uurtjes kun nen bezorgen. Een wel zeer span nend boek is 'Onder de huid' van Alice Blanchard. Bovendien is 'Onder de huid' vriendelijk geprijsd, voor f25,- komt u in het bezit van dit boek dat de lezer lang zal bijblijven. Deze intens psychologische thriller verteld het verhaal van een gehandi capte tiener die in het dorpje Maine wordt vermoord. Tijdens het onder zoek valt nog een dode, maar de moord wordt nooit opgelost. Agente Rachel Storrow heropent 18 jaar later de zaak, op zoek naar de waar heid. Van de hand van Joan Clark ver scheen de roman 'Smeltbreedtes', die bijna een eeuw omspant en waar in het levens-verhaal wordt beschre ven van Aurora St.Croix, die in 1912 als klein kind uit het niets op een ijs schots langs de oostkust van Canada wordt een familiesage gevonden. De baby wordt geadopteerd door een vissersechtpaar. Smeltbreedtes is een onvergetelijke liefdesgeschiedenis. Pas wanneer Aurora een oude vrouw is wordt het wonderlijke en ontroerende verhaal onthuld achter de ontdekking van de baby op de ijs schots. Voor f 49,58 bent u verzekerd van uren leesplezier. Bij Deutekom vindt u natuurlijk nog veel meer. Het boek Ali en Nino van Kurban Said wordt tot een grote meesterwerk in de wereldliteratuur genoemd. Kurbain Said is een schuil naam van de Turks-Arabische avon turier Essad Bey. Hij gaf zich uit voor Kaukasisch krijgsheer, maar achter het masker van Essad bey hield zich in werkelijkheid de joodse schrijver Lev Nussimbaum schuil. Pas kortge leden werd bekend dat hij de werke lijke schrijver is van dit meesterwerk, dat voor f 39,89 te koop is. Artemis Fowl, geschreven door Eoin Colfer (f 35,15), gaat over de 12-jarige Artemis Fowl, een jonge crimineel met een meesterbrein. Wanneer hij er achter komt dat elke elf een magisch boek bezit, steelt hij een exemplaar, fotografeert het, en kraakt op inge nieuze wijze de code. Zo ontdekt hij de manier om de elfen hun goud afhandig te maken. Zwaar bewapend en uitgerust met de modernste appa ratuur vecht het elfenvolk zich echter terug. In de 1120 bladzijden tellende ency clopedie van Het Spectrum/ Standaard Uitgeverij, bevindt zich naast de wetenswaardigheden in het naslagwerk tevens een cd-rom. De inhoud van de encyclopedie wordt aangevuld met internetlinks, anima ties en geluidsfragmenten. Maar veel informatie laat zich toch het eenvou digste opzoeken door het boek uit de kast te trekken, waarin alles compact is beschreven.In heldere taal worden de meest uiteenlopende onderwerpen behandeld. Voor f 105,23 bent u de eigenaar van dit handige naslagwerk. En voor wie na de kerst nog geen genoeg heeft van het kokkerellen: In de regels van de kookkunst door James Peterson staan alle kooktech- nieken en basisrecepten beschreven die u nodig heeft voor een lekkere maaltijd. Het hoe en waarom van de regels van de kookkunst worden op eenvoudige wijze beschreven en u leert kooktechnieken die het verschil bepalen tussen gewoon koken en koken met perfectie. Wie het boek (f 26,33) voor de Kerst nog in huis haalt weet in elk geval zeker dat er straks een lekker maaltijd op de tafel ver schijnt! HEILOO - Op woensdag 5 december werd in een woning aan de Westerweg ingebroken. Toegang tot de woning werd verschaft door het forceren van een badkamerraam. De gehele woning werd doorzocht. Een draadloze tele foon werd ontvreemd. Een 76-jarige automobilist richtte om 12.15 uur een aanzienlijk ravage aan op het Raadhuisplein. De man reed op dat tijdstip achteruit een parkeervak uit en botste tegen een stilstaande auto aan. Hij reed vervolgens weer vooruit in de richting van het parkeervak dat hij zojuist had verlaten. Hij reed door de bosschage heen en botste op een perso nenauto. Die auto werd als gevolg van de klap van de aanrijding vijf meter vooruit geschoven en botste tegen twee personenauto's aan. Gelukkig was er geen persoonlijk letsel. De schade was aanzienlijk. Volgens de man werd de ravage veroorzaakt door het gas van de auto was bleef hangen. Door de techni sche afdeling van de politie werd de auto onderzocht. Er werd geen manke ment ontdekt aan de blauwe BMW 525. De bewoonster van een woning aan de Vierakkers overliep toen zij vrijdag avond 7 december om ca. 21.00 uur thuiskwam een inbreker. De inbreker koos direct het hazenpad met medene ming van aantal sieraden. In zijn haast liet hij een aantal goederen achter die klaarstonden. Eerst werd de achterdeur van de woning opengebroken waarna vervolgens werd getracht een tussen deur open te breken. Omdat deze deur was voorzien van een stalen plaat moest de dader van zijn verdere pogin gen afzien. Hierna klom de inbreker op het dak en forceerde een raam van een slaapkamer. Hoewel direct in de omge ving naar de dader werd gezocht werd deze niet meer aangetroffen. Op de Kerkakkers werd een personen auto van het merk Opel, type Kadett, voorzien van kenteken RL-19-ZV aan getroffen die in de nacht van 6 op 7 december vanaf de Kwekerij werd ont vreemd. In de nacht van vrijdag 7 op zaterdag 8 december werd in een woning aan de Holleweg ingebroken. Aan de achter zijde van de woning werd getracht een terrasdeur alsmede een bovenlicht te forceren. Men wist zich toegang tot de woning te verkrijgen door het forceren van de achterdeur. Op dit moment is niet bekend was er uit de woning werd ontvreemd. De bewoner van een woning aan de Heerenweg ontdekte op 8 december om 06.30 uur dat in de woning was ingebroken. Men wist zich toegang tot de woning té verschaffen door het van het uitzetraam van de doucheruimte. In de woonkamer werden kasten door zocht. Vooralsnog wordt alleen een klein geldbedrag vermist. Gevonden: enkele sleutels, gsm moto rola (gevonden 4-12), zwarte dame sportemonnee zonder inhoud, goud kleurige damesarmband met steentjes, wit babyschoentje, donkerblauwe laars, gsm motorola (gevonden 9 december). Lopende bandwerk voor de vrijwilligers van Rotaryclub Heiloo. Sinterklaas was niqt vlug genoeg om mee te kunnen helpen. HEILOO - Tijdens twee zaterdagen hebben leden van de Rotary Club Heiloo en hun partners aan de lopende band kerstpakketten ingepakt. Ze hopen dat de ontvangers van de pak ketten er net zoveel plezier van hebben als zij beleefden bij het inpakken. Sinterklaas kwam, voordat hij weer naar Spanje vertrok, ook nog even kij ken wat er nu weer voor de concurrent werd gedaan. Het kon amper zijn goed keuring wegdragen maar dat was waar schijnlijk meer een kwestie van jaloezie omdat hij niet mee mocht doen omdat zijn tempo niet hoog genoeg lag. De club heeft met deze lopende band- arbeid een aardig bedrag verdiend en gaat daarmee de Stichting Vrienden van de Alk steunen. De Alk is een school in Alkmaar voor zeer moeilijk lerende kinderen in en uit de omgeving van Alkmaar van vier tot twintig jaar. Het team van leerkrachten krijgt steun van fysiotherapeuten en logopedisten en muziektherapeuten en probeert een zo veilig en rustig mogelijk klimaat te handhaven waarin deze kinderen zo goed mogelijk tot ontwikkeling kunnen komen. Van een kwart van de kinderen is vast gesteld dat er sprake is van een bepaal de vorm van autisme. Deze kinderen hebben extra begeleiding nodig en heeft daarvoor een speciale leerkracht aangetrokken. Behalve aan de leerom geving moeten er ook speciale eisen worden gesteld aan de speelomgeving om deze kinderen meer gevoel van vei ligheid te geven. Dit gebeurt in een overzichtelijke omgeving waardoor ze plezier in buiten spelen kunnen krijgen. De begeleiding zet zich in om de kinde ren te leren een keuze te maken uit de speelmogelijkheden en ze te leren actief om te gaan met het materiaal, en vooral ook om ze samen te leren spe len. Voor het maken van deze speelomge ving heeft de Alk de vroegere tuin in gebruik genomen maar daar moet nog van alles worden aangepast aan de spe cifieke eisen. De Stichting Vrienden van de Alk heeft op zich genomen de middelen bijeen te brengen om het zogenaamde 'Auti- speelplein' te realiseren. Omdat er heel vspeciale eisen aan het speelmateriaal worden gesteld is een groot bedrag nodig. De bijdrage uit de kerstpakket ten actie is daarom bijzonder welkom. \M 'Noord-Holland Noord 112 0900- 88 44 HEILOO - Op vrijdag 14 december staan de bands Carp, Bocht en Tropical Metal in Buk Buk. Carp is beïnvloed is door muziek van slimme metalbands als Tool, Heimet en Deftones. Zij heb ben sinds kort hun eigen cd uitge bracht, die ze in de Buk laten horen. Bocht is een coverband uit Heiloo. De mannen hebben hun kunsten al eerder in de Buk tentoongesteld en met suc ces. De covers zijn bijna niet van echt te onderscheiden en hun eigen nummers laten je in een droom van muziek ver dwalen. Voor f 15,- kun je om 21.00 uur terecht bij de Buk om dit duo te komen beluisteren. Bauer Op 15 december staat de band Bauer in de Buk Buk. Bauer bestaat uit voorma lig Bettie Serveert- drummer Berend Dubbe, samen met zangeres/toetsenist Sonja van Hamel. Het duo maakt inge togen, speelse elektronische liedjes geïnspireerd door componisten als Burt Bacharach, Brian Wilson en Van Dyke Parks. Op 27 februari krijgt dé band de Zilveren Harp 2001. In maart reist de groep af naar Amerika voor optredens in Austin, Texas maar Bauer speelt eerst nog in Heiloo. De zaal zal open gaan om 21.00 en de entree bedraagt f 15,- Live Lokaal Op 16 december is het weer tijd voor Live Lokaal. Deze nieuwe activiteit, die net zijn première heeft beleefd, zal weer met twee kwalitatieve regionale bandjes op de proppen komen: Sapient Pearwood uit Egmond en Last Minute. De twee rockbands zullen deze avond vanaf 20.00 uur beginnen, de zaal gaat om 19.00 open. Er wordt voor deze activiteit geen entree gevraagd. Programma Op 21 december is het weer tijd voor house met High low Techno, 22 decem ber komen Skatjes en Present, op 23 december kun je komen loungen, tweede kerstdag komt Gruppo Sportivo en op 28 december is er een 70's en 80's Feest. De laatste zaterdag van dit jaar wordt ingevuld door top- formatie Beef. REGIO - De vrijwilligers van de SOS Telefonische Hulpdienst Noordwest zijn ook tijdens de kerstdagen en de jaarwisseling 24 uur per dag bereikbaar voor iedereen die juist dan wil praten over zorgen, eenzaamheid, of verdriet. Mensen die bellen kunnen rekenen op een vertrouwelijk en anoniem gesprek. Uit de jaarcijfers van de SOS Telefonische Hulpdienst blijkt dat bel lers juist behoefte hebben aan een gesprek van mens tot mens als officiële instanties niet bereikbaar zijn, zoals 's avonds, 's nachts en in het weekeinde of tijdens de feestdagen. Eenzaamheid is voor steeds meer mensen een reden om te bellen. Het nummer van de SOS Telefonische Hulpdienst Noordwest is 0900 - 0767 (12 cent per minuut). Zelf vrijwilliger worden Voor dit werk zijn er regelmatig nieuwe mensen nodig. Hiervoor zoekt de hulp dienst mannen en vrouwen, die goed ■kunnen luisteren, open staan voor anderen en kunnen meedenken met degene die belt. Nieuwe medewerkers kunnen rekenen op een basistraining en voortdurende begeleiding door beroepskrachten. Op dinsdag 15 januari wordt een infor matieavond gehouden. Belangstellenden kunnen op werkda gen tussen 10.00 en 14.00 uur voor aan melding of nadere informatie contact opnemen met het kantoor van de Telefonische Hulpdienst Noordwest, tel 072-5621044. Eind januari start een nieuw basistraining. ALKMAAR - Zaterdag 15 december is in kunstijsbaan De Meent qen schaatsruilbeurs. Vanaf 15.30 uur kunt u schaatsen kopen en verkopen. Spelregels: op deze ruilbeurs is geen veilingmeester, de waarde van het aan gebodene moet zelf worden bepaald en de kunstijsbaan is op geen enkele wijze aansprakelijk voor enige schade of ver missing van schaatsen of goederen als mede miskopen. ALKMAAR - Gezond leven helpt ziekten te voorkomen. Gezond eten, niet te veel alcohol, voldoende lichaamsbeweging en ontspanning. Veel mensen houden daar met hun manier van leven al rekening mee. Een schade lijke factor mag u niet over het hoofd zien: Roken. In het voorkomen van kanker is niet roken van groot belang. Stoppen met roken is zeker geen gemakkelijke opgave. Het goede moment, bijvoorbeeld de jaarwisseling, goede voorlichting en doorzettingsver mogen zijn hiervoor nodig. Ter onder steuning biedt de GGD Noord- Kennemerland een informatiepakket Stoppen met Roken aan.Tevens start in januari 2002 de groepscursus Stoppen met Roken van de GGD. Wie stopt met roken heeft daar veel voordelen van. De voordelen die het snelst merkbaar zijn springen het meest in het oog. Zoals meer lucht, betere smaak, aanzienlijke besparingen, een bevrijd en trots gevoel, geen rooklucht meer in huis en geen overlast voor anderen. De voordelen die niet meteen opvallen zijn uiteindelijk wel de belangrijkste. Zoals minder kans op hartinfarct, beroerte, luchtwegklachten en diverse soorten van kanker. Het klinkt gemakkelijk Stoppen met Roken. Maar het is voor de meeste rokers geen gemakkelijke opgave. Het kost de nodige inspanning en doorzet tingsvermogen. Het is echter wel de moeite waard! Om u erbij te helpen, kunt u het informatiepakket Stoppen met Roken aanvragen. Dit pakket geeft u gratis informatie over het waarom en het hoe te stoppen met roken, een gids met hulpmiddelen ter ondersteuning bij het stoppen met roken, een vragen lijst voor een persoonlijk stoppen met roken advies en een inschrijfformulier voor de cursus Stoppen met Roken, die op 16 januari 2002 in Alkmaar van start gaat. Bij de groepscursus is het gezamenlijk stoppen met roken de belangrijkste reden voor het succes. Het doel van de cursus is te leren hoe u het roken de baas kunt worden. De cursus omvat negen stappen, die in tien weken door lopen worden. Een ervaren cursuslei der begeleidt de cursisten, terwijl een diëtiste en een arts voor aanvullende informatie zorgen en uw vragen op dit gebied beantwoorden. Aanvragen voor het informatiepakket Stoppen met Roken: GGD Noord- Kennemerland, ten attentie van De Gezondheidswijzer, Postbus 9333,1800 GH Alkmaar, telefonisch te bereiken via 072-5199214/072-5662644 of via de website: www.ggd-alkmaar.nl. HEILOO - Rond deze tijd bestaat firma Rozing uit Heiloo alweer 105 jaar. De woningspeciaalzaak aan de Westerweg in Heiloo staat al deze tijd vooral bekend om de uitstekende servi ce en de uitgebreide collectie, van eigentijds klassiek tot modern, en van slaapcomfort tot zonwering. Pluspunten Grootste pluspunten van Rozing zijn, volgens Gerard Rozing (59), naast deze uitgebreide collectie, het leveren van maatwerk. Dat houdt in dat bijna elk meubelstuk op maat kan worden gemaakt; zowel de zithoogte, zitdiepte als rughoogte kunnen worden aange past aan uw persoonlijke wensen en behoeften. Ook de kastensystemen van Interstar en Potter bieden u vele moge lijkheden om uw wandmeubel samen te stellen naar gewenste hoogte, diepte en breedte in een grote variëteit aan hout soorten en kleuren. „Bij ons is de klant nog steeds koning. We willen onze klanten extra service bieden en gaan soms best wel ver om onze klanten tevreden te stellen. Maar daarin willen we ons graag onderschei den van andere interieurzaken." Dat rekening houden met de wensen van de klant hebben de broers van hun ouders geleerd, die het op hun beurt weer van hun ouders meekregen. Geschiedenis Overgrootvader Gerardus Rozing kwam in 1896 vanuit De Rijp naar Heiloo. Tegenover het huidige pand van Rozing begon hij een winkel in maatkleding. Zoon Jan zette het bedrijf voort en breidde het assortiment uit. Na de oorlog besloot de derde genera tie, Theodorus Rozing, een afdeling woninginrichting te gaan voeren, inclu sief gordijnen, bedden en matrassen. De huidige eigenaren Theo en Gerard Rozing hielpen al snel mee het bedrijf te runnen. Toen ze nog klein waren, brachten ze al pakjes rond. Later, in de schuur achter de winkel, stopten ze matrassen weer vol kapok en brachten ze zonodig op de bakfiets terug naar de klant. Rozing bleek een succesformule in handen te hebben, waardoor ze nog steeds een stabiel en goedlopend bedrijf zijn. Vanwege het honderdjarig bestaan kregen ze in 1996 zelfs het pre dikaat Hofleverancier, een mooie bekroning op het toenmalige lustrum. In 1977 meldden de kranten al dat diverse verbouwingen moesten zorgen voor de benodigde ruimte. Dat pro bleem is er nog steeds: de firma Rozing blijft namelijk maar groeien. Toekomst Daarom is Rozing op zoek gegaan naar een nieuwe locatie en heeft deze gevonden in de wijk Ypestein, waar de vijfde generatie Rozing, bestaande uit de dochter van Gerard en de zoon van Jan, een nieuwe zaak zal vestigen. Alhoewel Gerard nog niet aan stoppen denkt, vindt hij wel dat het nieuw te bouwen pand echt toebehoort aan de laatste lichting Rozing. Maar zolang hij het elke dag weer leuk, interessant en uitdagend werk blijft vinden in de woninginrichtingbranche, zal Gerard er ook nog een aantal jaren te vinden zijn. „Maar een 150-jarig bestaan zal ik niet meer meemaken. Helaas!" Kortingsacties Het 105-jarig bestaan is echter eerst nog aan de beurt. Dit heuglijke feit wordt de komende weken groots gevierd met speciale acties. Ten eerste staat er een prijsvraag op de website van Rozing www.rozing.nl, waarbij bezoekers door het beantwoorden van vragen over Rozing prijzen ter waarde van 500,250 en 100 gulden kunnen win nen. Ook kunt u de komende tijd spe ciale kortingen winnen door allerlei leuke acties in de winkel. Voor de kin deren zal de kerstman een bezoekje brengen en staat er een grabbelton waarin leuke prijzen verstopt zitten. De etalage van de firma Rozing is deze maand om tneerdere redenen extra feestelijk aangekleed.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 14