Ontwikkeling bouwplannen in stationsomgeving op streek Ook belastingen en heffingen op euro-acceptgiro HEILOO 1 s UITKIJKPOST - 12 DECEMBER - PAGINA 4 Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. De stationsomgeving in Heiloo ondergaat grote veranderingen. Daar waar je op sommige locaties lege plekken ziet, verrijst op andere plekken nieuwbouw. Die nieuwbouw, zoals te zien is op de hoek van de rotonde van de Zeeweg-Heerenweg, met de kinderzaak de Gelaarsde Kat op de begane grond en daarboven apparte menten, is een voorbeeld van hoe de stationsomgeving er straks uit gaat zien. Nieuwbouwprojecten op dertien locaties, getoetst aan een beeldkwaliteitsplan, moeten dit deel van Heiloo aantrekkelijker maken als winkel- en woongebied. In plaats van allegaartje van winkelen, wonen en werken, moet de nieuwe opzet meer ruimtelijke en functionele samenhang vertonen, en vooral ook meer omgevings kwaliteit. Kortom de gemeente wil, net als veel ondernemers en bewoners, dat een aantrekkelijk verblijfsgebied ontstaat. De Egelantier Zo wordt het Stationsplein in de nabije toekomst een bijna autovrije ontmoe tingsplek met terrasjes. En de bomen blijven natuurlijk gehandhaafd. De auto kan gestald worden in een parkeerga rage waar gratis geparkeerd kan worden. Nieuwe ondergrondse fietsen stallingen moeten het gebruik van de fiets stimuleren. Begin volgend jaar start de bouw van de nieuwe bibliotheek aan de westkant van het station: een com plex met in totaal 21 appartementen, genaamd 'De Egelantier'. De bouwver gunning voor dit complex is afgegeven en de eerste paal gaat in februari 2002 de grond in. Verwacht wordt dat de nieuwe bibliotheek rond de jaarwisse ling 2003-2004 in gebruik kan worden genomen. Taxi Zwart Op de plek van Taxi Zwart aan de Stationsweg komen kantoren met daar boven 9 appartementen. Voor het huidige taxibedrijf en het dubbele woonhuis is inmiddels een sloopvergun ning verleend. Het college wil medewerking verlenen aan het bouw plan via een artikel 19, lid 1 procedure. Het gaat om een gebouw met drie bouwlagen. Eronder is een parkeerga rage gepland voor 25 auto's. Op de begane grond komt kantoorruimte. Dit komt overeen met de uitgangspunten en afspraken dat de westzijde van de sta tionsomgeving de aangewezen locatie is voor dienstverlenende bedrijven met wonen erboven en de oostzijde het win kelgebied is met wonen boven de winkels. Hoewel het bedrijfsgebouw van Taxi Zwart op deze locatie verdwijnt, wil dat niet zeggen dat er geen taxi's meer zijn in het stationsgebied. Er komt een steunpunt met enkele taxi's terug. I lïplBi Sfc "t üiftB lllljllllllll BOT BOUW BV Onlangs is gestart met de bouw van een gebouw met een tweetal winkelunits en een viertal appartementen door Tilburgs langs de Zeeweg. Bebouwing langs spoor (oostzijde) Op de lege plek waar vroeger de gas- handel van de familie Zoon en ook de Bruna-winkel huisde, komt een super markt. Onder deze supermarkt en het plein komt een parkeergarage. De plannen lopen naar wens en de gemeente hoopt in het derde kwartaal van 2002 te beginnen met de bouw van de parkeergarage. Op het NS-terrein parallel aan de spoorlijn, verschijnt op termijn een gebouw met stationsge bonden winkeltjes, waarbij gedacht wordt aan een kapper, een fietsenmaker, boekenwinkeltje en dergelijke. Zo ont staat als het ware een besloten plein met een verblijfskarakter. Op het voor malige terrein van Ranzijn is bouwvergunning verleend voor een win- kelunit met daarboven appartementen. Vraagtekens zijn er nog wat betreft het benzinestation BP en de garages aan de westzijde van het station. Vooralsnog hebben de eigenaren geen geschikte alternatieve locaties gevonden. En voor alle duidelijkheid: de gemeente ontei gent niet. Wel voert de gemeente gesprekken met deze bedrijven en wordt uitgekeken naar mogelijke alternatieve locaties. De gemeente verwacht dat in 2005 de oostzijde van de nieuwe stationsomge ving 'af is. Ook het postkantoor aan de overzijde van de Zeeweg zal op die plek verdwijnen, maar keert terug in het stationsgebied op een andere plek. In een strook evenwijdig aan de Zeeweg, waar nu het huidige post kantoor en garage Bleeker aanwezig zijn, staan drie woon- blokjes gepland met daaronder parkeerfa- ciliteiten. Een vierde woonblokje is gepland aan de oostzijde van de spoorlijn. Woningbouw In totaal krijgt de gemeente er 140 tot 150 woningen bij in alle prijscatego rieën en voor uiteenlopende doelgroepen. Belangrijk gegeven is dat de gemeente wil dat het wonen terug keert in dit winkelgebied. Op het moment dat enkele nieuwe gebouwen gerealiseerd zullen zijn en de beeldkwa liteit stap voor stap vorm krijgt, hoopt de gemeente dat meerdere partijen enthousiast worden, zodat ook de ont wikkelingen die nog niet zijn gestart, ter hand worden genomen. Klankbordgroep De gemeente heeft eerder dit jaar een klankbordgroep in het leven geroepen die de ontwikkelingen in de stationsom geving de komende jaren volgt. In de klankbordgroep hebben zitting: bewo ners van het Stationsgebied en elders uit Heiloo, vertegenwoordigers van NS, Kamer van Koophandel, ondernemers vereniging Stationsgebied en gemeente. De klankbordgroep is tijdens de herin richting zowel het oog als oor van de gemeente, vangt signalen op en advi seert de gemeente. De leden van de klankbordgroep zijn mevrouw Mathijsse en mevrouw M. Zandvliet (inwoners sta tionsomgeving), mevrouw E. Graafsma (inwoner Heiloo), de heer J. Ranzijn namens de Winkeliersvereniging Sta tionsomgeving, de heer R. Ambags namens de NS, de heer B.JL Gerrits (trein reiziger uit Heiloo) en de heer M.A. de Boer namens de Kamer van Koophandel. Het correspondentieadres van de klank bordgroep is Postbus 1,1850 AA Heiloo. Meer informatie Voor vragen of meer informatie kunt u contact opnemen met de projectcoördi nator, de heer J.C. Geerlings, telefoonnummer (072-) 535 67 56 (maandag- tot en met donderdag ochtend). De bekende lichtblauwe acceptgiro wordt in verband met de komst van de euro ver vangen door een nieuw model in de kleur zacht geel. Deze gele euro-acceptgiro is duidelijk herkenbaar en uitsluitend bestemd voor betalingen in euro's Het nieuwe formulier mag gebruikt worden vanaf 1 december 2001 door verspreiders van acceptgiro's waaronder ook de gemeente. Locatie Tilburgs Er is afgesproken dat tot 1 januari 2002 in Nederland alleen de blauwe gulden acceptgiro zal worden gebruikt. Na 1 januari 2002 kan alleen worden betaald met de nieuwe gele euro-accept giro. Het is echter toegestaan om vanaf 1 december 2001 de gele euro-accept giro te verzenden, indien het te betalen bedrag betrekking heeft op een tijdvak na 1 januari 2002. Een voorbeeld: abon nementen op een krant of tijdschrift dienen meestal vooraf te worden betaald. Dat wil zeggen dat in december 2001 de acceptgiro's worden verzonden die betrekking hebben op het eerste kwartaal van 2002. Voor deze betaling zult u dus vanaf 1 december 2001 een acceptgiro in euro (geel formulier) thuis gestuurd kunnen krijgen. Acceptgiro voor het betalen van belastingen Ook voor het betalen van de gemeente lijke heffingen en belastingen krijgt u altijd een aanslag met bijbehorende acceptgiro thuisgestuurd. Eén aanslag voor de onroerende zaakbelasting, het rioolrecht en de hondenbelasting en één aanslag voor de afvalstoffenheffing en de reinigingsrechten. In-2001 heeft u waarschijnlijk al gemerkt dat het door u te betalen bedrag op de aanslag niet alleen in guldens maar ook in euro's stond aangegeven. Vanaf maart 2002 zullen op de aanslagen echter alleen nog maar eurobedragen staan aangegeven. Ook zullen deze aanslagen vergezeld zijn van een gele euro-acceptgiro. Op de euro-acceptgiro mogen alleen eurobe dragen vermeld worden. Voor degenen die nog in december 2001 een aanslag gemeentelijke heffingen en reinigingsrechten ontvangen, vindt een uitzondering plaats ten opzichte van het bovenstaande. Deze aanslagen zijn namelijk nog in guldens berekend, omdat het een aanslag over 2001 betreft. Het totaalbedrag is wel in gul dens en euro's vermeld. Bij deze aanslag worden twee blauwe acceptgiro's gevoegd. Hiermee moet u in guldens betalen. Dit kan tot 31 maart 2002. Als u het volledige belastingbedrag niet voor 31 maart 2002 heeft voldaan, dan dient u zelf voor een euro-acceptgiro te zorgen. Deze euro-acceptgiro moet dan in euro's worden ingevuld. Automatische incasso en de euro Als het bedrag van de aanslag' hoger is als 46,- (f 100,-) en lager dan 2210,- (f 5.000,-), bestaat de mogelijkheid om de aanslag te betalen in twaalf maande lijkse termijnen. Hierbij is de eerste termijn omstreeks 15 april 2001 afge schreven en zal de laatste termijn omstreeks 15 maart 2002 afgeschreven worden. Daarvoor moet u wel een mach tiging tot automatische incasso hebben afgegeven. Mocht u dat gedaan hebben dan zult u merken dat de laatste drie termijnen in 2002 (januari, februari, maart) in euro worden geïncasseerd. Hoogte belastingen Overigens verandert er door de invoe ring van de euro in principe niets aan de hoogte en samenstelling van de heffingen en belastingen. Uiteraard wordt wel ieder jaar bekeken door de gemeenteraad of bepaalde heffingen en belastingen verhoogd of verlaagd moeten worden. De aangepaste tarieven voor 2002 staan in het artikel "Gemeen telijke belastingen en overige heffingen in 2002" op deze pagina. Overige infor matie met betrekking tot de belastingen kunt u nalezen in de Belastingkrant 2001. Deze krant is verkrijgbaar in het Informatiecentrum van de gemeente huis. Openingstijden van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Meer informatie Mocht u nog vragen hebben met betrek king tot de euro over de gemeentelijke heffingen en belastingen, dan kunt u contact opnemen met mevrouw C. Hogendoorn (072 -) 535 66 20 of mevrouw K. Winder (072 -) 535 66 13 van de afdeling Organisatieondersteuning. aaden (raads) commissies Hoorzittingen commissie voor Bezwaarschriften De commissie voor Bezwaarschriften houdt deze maand op maandag 17 december a.s. hoorzittingen voor de behandeling van de bij burgemeester en wethouders ingediende bezwaarschriften tegen de volgende besluiten. 20.00 uur: bouwvergunning veranderen en vergroten scholencomplex basis school De Kring 20.30 uur: afwijzing aanvraag vergoeding twee trapliften 20.50 uur: terugvordering verleende bijstand (niet openbaar) 21.20 uur: wijziging bijstandsuitkering (niet openbaar) De hoorzittingen worden gehouden in kamer 008 van het gemeentehuis. Toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raad huisplein 1 aan de zijde van het parkeerterrein. De hoorzittingen zijn in beginsel openbaar, voor zover niet anders vermeld. Ambtshalve of op verzoek van belanghebbenden kan de zitting om persoonlijke - of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden. Ter inzage De stukken van de hiervoor genoemde zaken liggen tot de datum van de hoorzitting ter inzage, voor zover deze openbaar zijn, bij de secretaris van de commissie voor Bezwaar schriften, de heer A.C. van der Jagt van de afdeling Organisatieondersteuning. Openings tijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur. Buiten de bezoek uren kunnen de stukken alleen na afspraak met de secretaris van de commissie worden ingezien, telefoonnummer (072 -) 535 66 48. Meer informatie Voor nadere informatie over het voren staande of de behandeling van bezwaar of beroep in het algemeen kunt u eveneens terecht bij de secretaris van de commissie. ouwen en wonen Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouw aanvragen zijn ingediend. In dit stadium is nog niet bekend of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouwvergunningen en voornemens om vrijstelling te verlenen, worden te zijner tijd gepubliceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Westerweg 29 - oprichten woning Van Catsstraat 21 - vergroten woning Burenweg 33 - veranderen en vergroten garage E J. Potgieterweg 47 - vergroten woning Groenelaan 31 - plaatsen zwembad Oesdommerveen 14 - vernieuwen berging Nieuwe bouwplannen via procedure art. 19, lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijk heid, al? omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewer king te verlenen aan de hieronder vermelde bouwplannen: De Boog 51 - vergroten woning; Westerweg 48 - vergroten clubhuis Scouting Victorie; Wilgenlaan 8 - vergroten berging/hobbyruimte. Ter inzage Bovengenoemde plannen liggen met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 13 december 2001 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de balie Bouwen en Wonen. Openings tijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandag avond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na telefonische afspraak met de heer J.Th. de Haan van de afdeling VROM, telefoonnummer (072 -) 535 67 47. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen, kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen van de ter plaatse geldende bestemmingsplanvoor schriften, schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. stukken liggen vanaf donderdag 13 december 2001 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de balie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na telefonische afspraak met de heer J.Th. de Haan van de afdeling VROM, telefoon nummer (072 -) 535 67 47. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen, kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmings plan schriftelijk zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Lees verder op pagina 6 - Nieuw bouwplan (vrijstelling bestemmingsplanvoorschriften) Beiangnme nummers Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij voornemens zijn een bouwvergunning te verlenen met toepassing van de in het bestemmingsplan opgenomen vrijstellings mogelijkheid voor het vergroten van de woning op het perceel Werkendelslaan 84. Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 Ter inzage Het bouwplan en de daarbij behorende :'x ipiPMPTOS if: V I(v( <v (30 ct./0,14 euro/min) t

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 4