Verantwoord snacken met de 'Spelregels voor frituren' Grote belangstelling jubileumeditie halve marathon Egmond frituren r lékker ai pctiwtiiWfit UITKIJKPOST - 21 DECEMBER 2001 N r" Bollenschuren uitgebrand Kersttentoonstelling en Winter Atelier Route Kerstconcert Eensgezindheid Cursus 'In de put, uit de put' voor ouderen Verlichtingscontrole Spijkergoed in 't Loo Kerstvakantie in het Stedelijk Museum Alkmaar Op pad met de Kerstgroepenpad Kerstconcert in Grote Kerk Alkmaar Kinderkerstviering Kerstactiviteiten De Vriendschap Een bericht van René Yeldt uit Nepal Kinderspeurtocht in Kaasmuseum Tussen Kerst en oliebollen Koffieconcert van Vita Nova in De Vest Kerstconcert Lotgenotencontact voor Hartpatiënten 'Ook zo moe?' Gratis voorlichtingsbrochure over vermoeidheid -/■" W-' ■n-ap^ .V De spelregels van frituren. Als u zich hieraan houdt, kunt u lekker doch verantwoord snacken. Tijdens de koude decembermaand wordt er veel gefrituurd. We denken al snel aan oliebollen en appelbeignets. Maar kent u Spaanse churro's? Als ze worden bereid volgens de 'spelregels voor frituren', eet u een lekkere en ver antwoorde snack. Churro's Ingrediënten -150 ml water - 50 gram margarine uit een kuipje of een fles - 60 gram bloem - mespuntje zout - fijngeraspte schil varrl sinaasappel - 2 geklopte eieren - vloeibaar frituurvet of (frituur)olie - suiker Verhit het water en de margarine. Roer er zodra het mengsel kookt bloem, zout en sinaasappelsap door tot het loskomj van de pan. Doe het mengsel over in een beslagkom en laat het 5 minuten afkoelen. Roer de eieren er één voor één door tot een glad beslag ontstaat. Schep het in een spuitzak met een ster vormig spuitstuk. Verhit de olie of het vet tot 180 graden Celsius. Spuit slier tjes van 5 cm in het hete vet en bak ze goudgeel. Laat ze uitlekken en bestooi ze met suiker. Frituren is niet altijd even eenvoudig. Daarom heeft het Voorlichtingsbureau Margarine, Vetten en Oliën spelregels voor frituren opgesteld. Deze zijn ver werkt in de brochure: 'Spelregels voor frituren, lekker en verantwoord'. Wie de spelregels volgt, is verzekerd van lekkere snacks of frites die op een ver antwoorde wijze zijn gefrituurd. Ook geeft de brochure informatie over soor ten frituurvet en wordt antwoord gege ven op veel gestelde vragen. De brochure kan kosteloos worden aangevraagd bij de gratis informatielijn van het Voorlichtingsbureau Marga rine, Vetten en Oliën: 0800 099 8810 (bereikbaar op werkdagen van 12.00 tot 16.00 uur). De brochure kan ook worden besteld via internet: www.voor- lichtingmvo.nl of e-mail: info@voor- lichtingmvo.nl Koken aan tafel met kerst Vorig jaar stond het gourmetten/fondu en al op de eerste plaats als het ging om het favoriete eten met de kerst. Ook dit jaar zal het 'koken aan tafel' zeker bij de top 3 horen van het favoriete kerst maal. Het valt altijd in de smaak want iedereen maakt wat hij zelf het liefst eet! Maar welke verschillende metho des zijn er eigenlijk? Miniwokken: het allernieuwste op dit gebied is de miniwok, waarmee je-met z'n allen aan tafel heel lekker en voor al ook gezellig kunt roerbakken. Elke tafelgenoot bereidt in zijn eigen kleine wokje zijn favoriete recept. Zoals gebruikelijk is bij roerbakken, is het goed om de wok en de olie eerst flink heet te laten worden. Gourmetten: de meest populaire manier van koken aan tafel is gourmet ten. Verwarm het gourmetstel goed voor en geef ieder als het kan 2 panne tjes. Het is heel lekker om het dun gesneden vlees speciaal te kruiden, bij voorbeeld Mexicaans. Steengrillen: het geheim van de steen grill is dat deze voor gebruik heel heet moet zijn. Daartoe moet de steen in de oven worden opgewarmd en eventueel aan tafel met spiritusbranders warm worden gehouden. De dunne stukjes vlees zijn dan razend snel- gegrild. Het vlees kan met allerlei marinades wor den gemarineerd. Tafelbakplaat: de nieuwe variant op de steengrill is een tafelbakplaat. Hij is heel makkelijk te gebruiken en geschikt voor allerlei recepten. Fondue: bekend is het fonduen in hete olie een leuke variant hierop is de Chinese bouillonfondue, puur, lekker en caloriearm. In een speciale Chinese fonduepan die wordt verwarmd door houtskool, worden in de hete, zachtjes pruttelende bouillon gehaktballetjes, heel dun gesneden plakjes vlees en groenten gegaard. Voor de bouillon kunt u kalfsbouillon gebruiken, op smaak gebracht met sojasaus, een mes puntje sambal en een scheutje droge sherry. Aan het eind van de maaltijd is de bouillon zo lekker geworden dat het heerlijk is om die als afsluiting te serve ren. Hierbij enkele heerlijke recepten voor het Chinese fonduen Mocht u geen speciale pan hebben, dan kunt u ook een gewone pan gebruiken en deze op een plaat warm houden. Bij de Chinese fonduepan horen speciale vangnetjes om het voedsel uit de bouil lon te scheppen. EGMOND - Zondagmiddag 16 decem ber omstreeks 17.30 uur ontdekte de eigenaar van een aantal bollenschuren aan de Zomerdijk dat er brand was uit gebroken in een van de schuren. In korte tijd stonden drie schuren in brand. De ter plaatse gekomen brand weer heeft het vuur geblust. De schu ren gingen volledig verloren. De woning van de eigenaar liep lichte scha de op. De eigenaar liep een aantal brandwonden op aan zijn handen. Hij is daarvoor behandeld in het ziekenhuis. De politie stelt een onderzoek naar de oorzaak van de brand. Het Zomerdijkje werd voor een deel afgesloten voor het verkeer in verband met de bluswerkzaamheden. CASTRICUM/REGIO - Toonbeeld en de Fotoclub Castricum houden een kersttentoonstelling. De officiële ope ning zal plaatsvinden op dinsdag 25 december om 14.CX) uur in de Aula van Toonbeeld, door J.M. Postma, de nieu we voorzitter van Toonbeeld. Ook dit jaar kan de waardering van de bezoe kers tot uitdrukking worden gebracht in de vorm van een publieksprijs. Winter Atelier Route Nieuw dit jaar is dat deze tentoonstel ling onderdeel is van de zogenaamde Winter Atelier Route; een route langs kunsttentoonstellingen in Akersloot, Bakkum, Castricum en Heiloo. De ope ningstijden zijn op 25, 26 30 december en 1 januari van 13.00 tot 17.00 uur. In Castricum doet het centrum voor kun sten Toonbeeld en de Fotoclub Castricum mee, in Bakkum de kunste naarsvereniging Perspectief en in Akersloot de teken en schildergroep HUIB. EGMOND - Eensgezindheid geeft op zondag 23 december in samenwerking met gemengd koor Crescendo in de kloosterkerk van de Adelbertabdij te Egmond-Binnen een kerstconcert. Eensgezindheid speelt onder leiding van dirigent Karei Bruin, Crescendo onder leiding van dirigent Pim Abbestee. Voor aanvang speelt het fanfare-orkest sfeermuziek. Tijdens het concert zullen een zevental samenzangliederen wor den uitgevoerd in samenwerking met net concertpubliek. Verder staan het koperkwartet Kennemerlandlieden, onder orgelbege leiding van Jan H. Ploeg en samenzang met orgelbegeleiding op het program ma. Er worden, naast de traditionele kerstliederen ook muziekstukken van onder andere J.S. Bach, Mendelssohn, R. Wagner en Vivaldi uitgevoerd. De aanvang van het concert is 14.30 uur. De kerk is open om 14.00 uur. De toegang tot het concert is gratis. ALKMAAR - Het Van Foreest Centrum voor ouderenpsychiatrie - Het boodschappenlijstje voor 4 perso nen - 200 gram ossenhaas in dunne plakjes -100 gram kalfsgehakt - 200 gram varkenshaas in dunne plak jes - 2,5 liter vleesbouillon - 1 dl (Chinese) donkere sojasaus -1,5 eetlepel Chinees 5-kruidenpoeder (verkrijgbaar bij de Toko) - 1 dl Hoisinsaus -1 lente-ui -1 pak wontonvelletjes - zout Plakjes ossenhaas gemarineerd in soja saus met Chinees 5 kruidenpoeder 1. Meng 4 eetlepels sojasaus met het Chinees 5-kruidenpoeder, 2. Leg de plakjes ossenhaas in deze marinade en laat het vlees minimaal 30 minuten marineren en 3. Dep de plakjes droog, dompel ze aan tafel in de hete bouillon en laat ze snel gaar worden. (Lekker met aan tafel in de bouillon gegaarde champignons of shii-takes, slaharten (van kropsla) en kerstomaat jes). Wonton gevuld met gehakt 1Hak de lente-ui zeer fijn en meng dit met het gehakt, een mespuntje zout en de sesamolie, 2. Leg 1 theelepel van het gehaktmeng sel in het midden van een wontonvel. Bevochtig de randen met wat water, vouw de punten naar elkaar en druk ze stevig aan en 3. Dompel de wontons in de hete bouil lon en gaar ze in ca. 3 minuten. (Lekker met aan tafel in de bouillon gegaarde minimaïs, plakjes courgette en wilde spinazie. Dippen in kant-en klaar verkrijgbare oestersaus). Plakjes varkenshaas gemarineerd in Hoisinsaus 1. Meng de plakjes varkenshaas met de Hoisinsaus, 2. Laat de plakjes minimaal 30 minuten trekken, en 3. Dep de plakjes droog, dompel ze aan tafel in de hete bouillon en laat ze snel gaar worden. (Lekker met aan tafel in de bouillon gegaarde waterkastanjes (blikjes), stuk jes lente-ui en reepje Chinese kool. Dippen in Hoisinsaus). HEILOO - Op woensdag 12 december werden tijdens een fiets-verlichtings- controle op de Westerweg, de Pastoor van Muijenweg en de Stationsweg, tus sen 18.00 en 21.00 uur, negen overtre ders bekeurd. HEILOO - Vanavond treedt Popkoor Spijkergoed uit Heiloo op in winkel centrum 't Loo in Heiloo. Dit 25 vrou wen tellende koor laat onder andere een kerstrepertoire horen. Het geheel staat onder muzikale begeleiding van Jan-Jaap Langereis. onderdeel van GGZ Noord-Holland- Noord - start in Alkmaar in januari 2002 een cursus voor ouderen die last hebben van somberheid, depressiviteit of die 'nergens geen zin meer in heb ben'. De cursus is bestemd voor men sen die 65 jaar of ouder zijn en actief willen leren hoe ze met die klachten kunnen omgaan. De cursus is speciaal ontwikkeld voor de doelgroep en vindt plaats in een groep van maximaal acht deelnemers. Het gaat om tien wekelijk se bijeenkomsten op maandagmiddag en een terugkombijeenkomst na enkele maanden. Voor de cursus vindt er een kennisma kingsgesprek plaats met de cursusbege leiders. De cursisten moeten de cursus map van 17.93 euro (f40,-) zelf betalen, verder zijn er geen kosten aan deelna me verbonden. Voor meer informatie kan contact worden opgenomen met J. van Beukering, tel. 072-5270390. ALKMAAR - Bijzondere wezens, stripfiguren en verhalen geven het museum in4 de kerstperiode een sprookjesachtig karakter. De wondere en veelzijde wereld van Anna Mul in het Stedelijk Museum is nog te zien tot en met 6 januari. Tot die tijd is ieder een, jong en oud, welkom de tentoon stelling te bezoeken. Er is voor iedere bezoeker een kleine herinnering aan De Wereld van Anna Mul. Het langste stripverhaal van de wereld Doe mee en teken ook een stukje van het langste stripverhaal van de wereld. Tijdens de kerstvakantie kun je elke middag vanaf 14.00 uur tekenen aan dit stripverhaal. Op dit moment staat het record op 59 meter. (Het museum is gesloten op 24, 25 en 31 december en op 1 januari 2002). Anna Mul is met dit stripverhaal begonnen. Het gaat over Ka-Ula, de driehoek die als eerste ding op aarde was en allerlei vormen kan aannemen. Ka-Ula kan zich aanpassen aan alle omstandigheden en kan bijna alles wat je kunt verzinnen. Wat bedenk jij? Laat het zien en wordt beroemd! Anuka vertelt uit eigen werk Het museum luidt met Anna Mul de kerstperiode in. Op zaterdagmiddag 22 december leest zij van 14.00 tot 16.00 uur onder haar andere naam, Anuka, voor uit haar boek De Trommelaars. Speciaal voor deze gelegenheid heeft zij haar bijzondere tent voor één mid dag opgezet in de foyer, bij het muse umcafé. Anuka schrijft korte absurdis tische verhaaltjes. Eigenlijk zijn het kleine stripverhaaltjes, maar ze zijn ook heel leuk om naar te luisteren. Anuka heeft ze geschreven voor volwassenen, maar kinderen zijn ook welkom. Tijdens dè kerstvakantie van 22 decem ber tot en met 6 januari 2002 is het museum gratis toegankelijk voor jon geren tot 18 jaar. In het museumcafé is koffie, thee en limonade verkrijgbaar). REGIO - Het Kerstgroepenpad begint inmiddels een traditie te worden, want dit jaar kunt u voor de vijfde keer op pad gaan om de verschillende kerst groepen te gaan bezichtigen. Op zon dag 30 december zullen daartoe veel kerken van 13.00 tot 16.00 uur geopend zijn. Daar vindt u kaartjes en lijsten van de deelnemende kerken en aan de hand daarvan kunt u uw eigen route van Kerstgroepenpad uitstippelen. De navolgende kerken zullen geopend zijn: Warmenhuizen, Noord-Schar- woude, HeerhugowaardCentrum, H.H. Waard-Kruis, Ursem, Oudorp, Alkmaar (Laurentius, Don Bosco, H. Joseph en Pius X), Bergen, Egmond-Binnen (alleen de St. Adelbertusabdij) Heiloo (O.L. Vrouw ter Nood), Kapel van Willibrord-GGZ en Willibrorduskerk). ALKMAAR - Het jaarlijkse kerstcon cert op 26 december in de Grote Sint Laurenskerk te Alkmaar wordt dit jaar verzorgd door het Alkmaarse klein- koor Good Company onder leiding van Jan van Zelm en organist Pieter van Dijk. Good Company brengt samen met organist Pieter van Dijk een stemmig kerstprogramma waarin plaats is voor zowel oude als nieuwe muziek. Uitgevoerd worden onder andere wer ken van J.P. Sweelinck, F. Mendelssohn en de Mis in Sol Majeur van Francis Poulenc, maar ook werken van Da Palestrina en Desprez. Op het histori sche Van Covelensorgel zullen werken gespeeld worden van onder andere Heinrich Scheidemann en Dietrich Buxtehude. De aanvang is om 15.00 uur, terwijl het kerkgebouw al om 14.00 uur geopend is. De toegangsprijs bedraagt f 15,- (CJP/65+/St. Vrienden f 12.50). Kaarten zijn verkrijgbaar voor aanvang van het concert aan de kassa van het kerkgebouw. ALKMAAR - Op eerste kerstdag om 13.00 uur is er een kinderkerstviering voor de kleintjes en de groten in de Don Boscokerk (kindje wiegen). Er wordt een kerstverhaal verteld, veel gezongen, muziek gemaakt met instru menten en na afloop is er een leuke verrassing. Als je het leuk vindt, mag je verkleed komen (als bijvoorbeeld een engel, her der of Maria). Wanneer je een (zelfge maakte) versiering meeneemt maak je met enige hulp een echte kerstboom van de dennenboom in de kerk. De Don Boscokerk vind je aan het Geert Groteplein in Alkmaar. Voor vragen kun je bellen met Joke van Wijck, tel. 072-5112258 of Ton Stegers, tel 072-5127201. AKERSLOOT - Er valt weer van alles te beleven in de Vriendschap te Akersloot tijdens de kerstperiode. Het traditionele vlotbruggen gaat op zon dag 23 december van start. Dit oer- Noordhollandse biljartspelletje vindt je alleen in de kop van onze provincie en betekent vermaak voor jong en oud. De hoofdprijs is ditmaal een bedrag van 250 euro, de tweede prijs 125 en de derde prijs is nog altijd goed voor hon derd euro. Verder zijn er prachtige dagprijzen te verdienen zoals; paling, taarten en zelfs draagbare radio-cd spelers. Het vlot bruggen in de Vriendschap zal tot en met 6 januari plaatsvinden. Op tweede kerstdag krijgt de Vriendschap een topper in huis. De Volendammer formatie La Stampa, voorheen Stampvast, treedt die avond op. Oude klassiekers, de allernieuwste nummers uit de Top 100, alles wordt op een perfecte manier gespeeld, met daarbij een fantastische lichtshow, veel lol en enthousiasme. Zaterdag 29 december zal er een gran dioze Oudejaar Klaverjasdrive worden gehouden. Het prijzenpakket mag er zijn; de hoofdprijs is een draagbare radio-cd speler, verder zijn er enorm veel feestpakketten, taarten en paling te verdienen en mocht je met het kaar ten minder geluk hebben kan je het altijd nog met de super verloting pro beren. Voor alle deelnemers is er op het einde van de avond een gratis zak oliebollen, zodat iedereen verzekerd is van mini maal één prijs deze avond. Men kan zich telefonisch opgeven onder num mer 0251-312866, maar wees er snel bij want de ruimte is beperkt. HEILOO-NEPAL - Heilooër René Veldt heeft enkele maanden geleden zijn werk en zijn huis opgegeven om zich volledig in Nepal te vestigen ten behoeve van kinderen in Nepal. Het bestuur van stichting Veldwerk ondersteunt hem vanuit Nederland. Via de Uitkijkpost zal hij u regelma tig op de hoogte houden van zijn werkzaamheden middels een nieuws brief met berichten over de voortgang van de Veldwerkprojecten in Nepal. Hallo allemaal, Allereerst wil ik melden dat het de vrijwilligers, die nu hier zijn om het werk van Stichting Veldwerk te ondersteunen, en mij goed gaat. Politiek gezien is het wat onrustig en het advies van het Nederlandse con sulaat is: uitkijken en 's avonds niet de straat op. Daar houden wij ons aan, want we willen natuurlijk ver der met onze projecten. Projecten 1. Child Welfare Scheme in Pokhara De nieuwbouw van het trainingscen trum, waar wij vorig jaar f 18.000,- aan hebben bijgedragen, voor straat - en weeskinderen vordert gestaag, mede dankzij het goede weer. De bouw is wel een paar keer stilgelegd door het management omdat er tus sen de volwassen bouwvakkers ook kinderen aan het werk waren. Men lachte hier wat om en wilde door gaan met het werk. Echter, dit kan niet getolereerd worden. Het gevolg van het stilleggen was dat er geen inkomsten waren voor de bouwvak kers. Men koos snel eieren voor zijn geld en toog weer aan het werk. Met de hoofdaannemer is goed doorge nomen dat hij persoonlijk aanspra kelijk is voor de goede gang van zaken. Bovendien is hem duidelijk te verstaan gegeven dat kinderar beid zeker op deze plek niet meer mag voorkomen. Het trainingscentrum moet eind april 2002 klaar zijn en zoals het er nu naar uit ziet, zal dat lukken, want het krijgt al aardig zijn vorm. 2. Stichting Gered Gereedschap De werkplaats in Heiloo van Stichting Gered Gereedschap, is al druk bezig pakketten met gereed schap verzendklaar te maken voor ons trainingsproject in Pokhara. Diverse reizigers naar Nepal hebben reeds aangeboden om wat gereed schap deze kant op te vervoeren. Maar er is nog veel meer handge reedschap te vervoeren, dus als u of anderen naar Nepal gaan, denk aan ons en neem ook iets mee voor ons project. U kunt contact opnemen met het secretariaat van Stichting Veldwerk. 3. Children Nepal De door Stichting Veldwerk gesponsorde studenten zijn bevor derd naar het volgende jaar. Zij doen het dus goed op school. Ook de moeders van de straatkinderen krij gen bij Children Nepal de kans om een vak te leren en daarmee een beter bestaan op te bouwen voor zichzelf en hun gezin. Het betreft naai- en handwerkzaamheden. .De producten die tijdens hun training vervaardigd worden, worden per stuk aan hun uitbetaald en daarmee verdienen zij al snel een ruim maandinkomen. Children Nepal verkoopt deze producten weer aan de talrijke toeristen in Pokhara en onder andere op een Kerstbazaar die afgelopen weekend in de tuin van een luxe hotel werd gehouden. 4. Schooltje in Chulti Een paar weken geleden ben ik met onze vrijwilligers op bezoek geweest bij de school in Chulti, die door stichting Veldwerk is gerestaureerd, hoog op de berg. De school staat nu ruim anderhalf jaar. Het hout is gekrompen en alles heeft zich gezet, wat inhoudt dat er hier en daar krimpscheuren zichtbaar zijn. Kortom, er moet onderhoud gepleegd worden. Overigens minder dan verwacht, onder de gegeven omstandigheden. 5. Kinderhuis in Kathmandu, het nieuwe project van Stichting Veldwerk Op dit moment zijn er besprekingen gaande met onze partner-organisa tie Centre for Child Studies and Development en de Social Council of Welfare, die de overheid ver tegenwoordigt. Deze laatste moet toestemming geven voor het inrich ten van het kinderhuis, maar aange zien er in Nepal een enorme bureau cratie heerst, neemt dit veel tijd in beslag. Wij zijn hierbij afhankelijk van hun toestemming, dus zullen we geduld moeten hebben. Dit is het grote project waar stichting Veldwerk zich helemaal op zal rich ten. Intussen hebben de eerste kin deren, waaronder enkele gehandi capten, zich al aangemeld voor het kinderhuis. De zoektocht naar een betaalbaar en geschikt huis gaat voort. Binnenkort zijn er weer gesprekken met de Social Council of Welfare hierover, dus ik hoop snel meer te kunnen melden. 6. Fondsenwerving Een heel andere factor voor het wel slagen van het initiatief van Stichting Veldwerk is het verkrijgen van voldoende fondsen. We hebben berekend dat op jaarbasis ongeveer f 60.000,- (27.226 euro) nodig is voor het kinderhuis in Kathmandu. Dit is voor Nederlandse begrippen mis schien niet zoveel, maar hier in Nepal kan men 45 kinderen onder dak verlenen en een studie laten vol gen. Het is belangrijk dat dit geld er jaarlijks komt. Wij willen dus eenieder vragen Stichting Veldwerk te helpen dit bedrag bij elkaar te krijgen. Indien u in de gelegenheid bent om een actie voor Stichting Veldwerk te onderne men, zoals het doneren van ver- jaardags- of huwelijksgeld, een bedrag ophalen binnen uw vereni ging of onderneming, etcetera, neemt u dan contact op met het bestuur in Nederland: Secretariaat Stichting Veldwerk Ellen Marnette- Bij, tel. 0224-298286. U kunt zelf ook een donatie doen op Postgiro 82 89 522 ABN/AMRO 54 37 03 266, ten name van Stichting Veldwerk te Egmond Binnen. ALKMAAR - Ook dit jaar is het Hollands Kaasmuseum in Alkmaar weer geopend tijdens de kerstvakantie. Voor kinderen die met museumkorting hebben, wordt er een speciale speur tocht georganiseerd. Tijdens de speurtocht, die gericht is op kinderen tot 12 jaar kunnen zij ontdek ken hoe zuivelproducten als boter en kaas vroeger gemaakt werden. Aan de hand van oude en nieuwe filmbeelden van de zuivelproductie en handel en de tentoongestelde gebruiksvoorwerpen, die vroeger gebruikt werden bij de zui velbereiding, moeten de antwoorden gevonden worden. Aan het eind van de speurtocht kunnen de kinderen een prijs winnen. Meer informatie is te vin den op de website www.kaasmuseum.nl Op de site is tevens een speciale pagina voor de kids, waar ze alvast een voor proefje krijgen op de speurtocht. Het museum, gevestigd in het Waaggebouw aan het Waagplein, is geopend van donderdag 27 tot en met zaterdag 29 december 2001, maandag 31 december en donderdag 3 januari tot en met zaterdag 5 januari van 10.00 tot 16.00 uur. Tijdens de kerstvakantie kunt u de entree nog gewoon in gul dens betalen. Kinderen tot 12 jaar beta len f 2,50 entree, de toegangsprijs voor volwassenen is f 5,-. EGMOND - Omdat gedurende de kerstperiode er in de regio veel toeris ten aanwezig zijn en veel inwoners vrij zijn zal het museum van Egmond zijn geopend op 27, 28, 29 en 30 december, van 14.00 tot 16.00 uur. De tentoonstelling De geschiedenis van het museum was een groot succes. Inmiddels is deze ten toonstelling vervangen door een serie portretten van Egmonders, die anders met een plaatsje in het depot genoegen moet nemen. Een vrijwilliger van het museum zal aanwezig zijn om u iets te vertellen over de tentoongestelde voor werpen en om mogelijke vragen te beantwoorden. ALKMAAR - Het seniorenorkest van de Alkmaarse accordeonvereniging Vita Nova geeft, alweer voor de tiende keer, op zondag 23 december 2001 weer haar koffieconcert in de Hooge Huys zaal van de Vest te Alkmaar. Dit jaar wordt er medewerking verleend door het Alkmaars saxofoon kwartet onder leiding van Ben Wezel en de pre sentatie is weer in de goede handen van Dilly Lina. Het concert begint om 11:00 uur. De dirigent, Jan Rol, heeft een zeer gevari eerd programma samengesteld. Zo zul len Vita Nova en het Alkmaars saxo foonorkest gezamenlijk The Second Walz ten gehore brengen van Dimitri Sjostakovits. Er zijn nog enkele kaarten verkrijg baar, tel. 072-5125627. EGMOND - Eensgezindheid houdt in samenwerking met gemengd koor Crescendo op zondag 23 december een kerstconcert in de kloosterkerk van de Adelbertabdij te Egmond-Binnen. De aanvang van het concert is 14.30 uur. De kerk is open om 14.00 uur. De toe gang tot het concert is gratis. Voor aanvang speelt het fanfareorkest sfeermuziek. Tijdens het concert zullen een zevental samenzangliederen wor den uitgevoerd in samenwerking met het concertpubliek. De werken worden uitgevoerd door het fanfare-orkest van Eensgezindheid onder leiding van diri gent Karei Bruin, het gemengd koor Crescendo onder leiding van dirigent Pim Abbestee en door koperkwartet Kennemerlandlieden. ALKMAAR - Hartezorg: Hart patiënten NH regio Alkmaar, houdt in samenwerking met het Medisch Centrum Alkmaar (MCA) op zaterdag 29 december een informele ochtend voor(ex-) hartpatiënten en hun naas ten. De bijeenkomst is van 10.00 tot 12.00 uur in Zaal 2, nummer 237 van het MCA. Via de hoofdingang aan de Wilhelminalaan 12 te Alkmaar kunt u de zaal bereiken. De toegang is gratis. Het doel van deze ochtend is om in een ongedwongen sfeer te praten met lot genoten en ervaringen met elkaar uit te wisselen. Dit alles onder het genot van een kopje koffie. Verder vindt u op deze ochtend allerlei documentatie over hart- en vaatziekten. Als u deze ochtend wilt bijwonen, dan is het noodzakelijk dat u zich van tevo ren aanmeldt bij de balie van de Patiëntenvoorlichting van het Medisch Centrum Alkmaar, tel. 072-5483500. REGIO - Op 3 januari 2002 start het ME-Fonds een voorlichtingscampagne over vermoeidheid. Met de campagne wil het ME-Fonds de kennis vergroten over het verschijnsel vermoeidheid. Hiervoor heeft het ME-Fonds een voorlichtingsbrochure gemaakt met de titel 'Ook zo moe?' De brochure geeft informatie over de oorzaken van vermoeidheid en wat iemand zelf kan doen om het probleem op te lossen. De brochure is gratis en via een bestelkaart aan te vragen. De bestelfoldérs liggen hij huisartsen, apo theken-en bibliotheken. Bestellen via e- mail is ook mogelijk via info@mefonds.nl. Vermoeidheid is een van de meest gehoorde klachten in de huisartsen praktijk. Het verschijnsel is een vaag en lastig begrip. De oorzaken kunnen sterk verschillen. Evenals de mogelijke oplossingen. Vermoeidheid is normaal als het komt door een dag lichamelijk hard werken of een nacht slecht slapen. Het is ernstiger als iemand moe blijft en niets lijkt te helpen. Tegenwoordig lijkt vermoeidheid steeds vaker voor te komen. Om te ontdekken of de ver moeidheid 'normaal' is of dat er meer aan de hand is, is meer kennis noodza kelijk. EGMOND - De belangstelling voor de dertigste editie van de Nike Egmond Halve Marathon op 13 januari 2002 is groter dan ooit. Massaal zijn inschrij vingen uit binnen- en buitenland ont vangen. Vooral het speciaal te vervaar digen Nike Egmond jubileumshirt oefent op de deelnemers een grote aan trekkingskracht uit. Het maximum aan tal van 10.000 deelnemers zal de komende dagen zeker worden bereikt. Om die reden heeft Le Champion besloten dat er op 12 en 13 januari voor het eerst in de historie geen na-inschrij ving voor de 21 kilometer loop zal zijn. De laatste mogelijkheid om nog voor de 21 kilometer van Egmond aan Zee in te schrijven is, via www.egmondhal- vemarathon.nl. Via deze website kan men zich nog tot en met 24 december aanmelden. Het is daarbij niet meer mogelijk vooraf het jubileumshirt te bestellen. Alleen in het weekend van 12 en 13 januari is in de sporthal van Egmond aan Zee nog een gelimiteerd aantal Nike Egmond jubileumshirts voor de prijs euro 13 verkrijgbaar. Inschrijving korte lopen Naast een halve marathon zullen er op 13 januari ook korte lopen worden gehouden. Allereerst zal voorafgaand aan de halve marathon een wedstrijd- loop over 3 kilometer voor de oudere jeugd worden georganiseerd. Daar naast zijn er recreatie trimlopen over 3 en 7 kilometer. Al deze atstanaen bestaan uit een ronde door Egmond aan Zee met voor de 7 kilometer aan vullend een strandtraject richting Bergen aan Zee. Voor deze korte afstanden kan worden ingeschreven op zaterdag 12 januari tussen 14.00 en 18.00 uur in Hotel Zuiderduin en op zondag 13 januari tussen 8.30 en 11.15 uur in Sportcentrum De Watertoren in Egmond aan Zee alsmede bij vvv Egmondia. De inschrijfkosten voor deze afstanden bedragen 3 euro. Voor ieder is er een herinneringsplaquette aan een draaglint. De starts van de 3 en 7 kilometer vinden plaats om 11.45 uur bij de vuurtoren tegenover Hotel Sunny Home. Inschrijving businessloop Bedrijven hebben tot 31 december de mogelijkheid om met een bedrijfsteam aan de dertigste Nike Egmond Halve Marathon deel te nemen. Een bedrijfs team bestaat uit minimaal vijf en maxi maal tien deelnemers. Bedrijven beta len een verhoogd inschrijfgeld maar ontvangen vele extra faciliteiten. Alle lopers van een bedrijfsteam ontvangen hét speciale Nike Egmond jubileum shirt. Inschrijving via het speciale busi- nessloop-inschrijfformulier op internet. Uitgebreide informatie is te vinden op www.egmondhalvemarathon.nl of bij de VVV van Egmond aan Zee, tel. 072- 5061362. De belangstelling voor de dertigste editie van de Halve Marathon van Egmond is dit jaar groter dan ooit.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2001 | | pagina 14