hu Januari: m Maart: «Sai Febrm* :en jaar na het vieren van het millennium maakt de Uitkijkpost de balans op. Wat gebeurde er allemaal in het jaar 1? Welke gebeurtenissen staan nog vers in ons geheugen gegrift, en wat zijn we eigenlijk al weer zo'n beetje ver- Natuurlijk weet iedereen dat de gemeenten Castricum, Akersloot en Limmen aan het begin van 2002 zijn samengegaan. Maar wat gebeurde er ook al weer in januari van het afgelopen jaar? Diverse actiegroepen laten van zich horen en schudden de mensen na de jaarwisseling direct weer wakker. Wat later in het jaar krijgen we te maken met mond- en klauwzeerperikelen. Vanaf 1 mei moetsnelverkeervan rechts komende fietsers op gelijkwaardige kruisingen voor laten gaan. Ook diftar houdt de gemoederen wederom flink bezig in Heiloo. Om het geheugen wat op te frissen en om belangrijke gebeurtenissen nog eens even terug te halen volgt hier het jaaroverzicht van het jaar 2001: SÜË UITKIJKPOST - 2 JANUARI 2002 - PAGINA 11 Na de verbouwing van de Willibrorduskerk biedt deze voortaan onderdak aan de Samen op Weg gemeente Zwembad het Baafje opent de poorten voor het nieuwe zwémseizoen ptocht met versierde fietsen tijdens Koninginnedag. Het is weer eventjes winter in Heiloo Woon- en Zorgcentrum Heiloo en Woningstichting Heiloo organi seren samen een symposium Zorg op maat in een woning op maat lil® De actiegroep Diftar Nee! is woedend over de voorgenomen enquête van de gemeente Heiloo naar het draagvlak voor de invoering van diftar. De gediffer entieerde tarieven voor het ophalen van het huisvuil krijgen stevige kritiek vanuit de Heilooër bevolking. Het actiecomité, met woordvoerder Hans Boon voorop, vindt dat de gemeente zich niets aantrekt van reeds bekende meningen, niets doet aan overleg en alleen spreekt over de voordelen van diftar. De buurtbewoners van de Kanaalweg in Heiloo richten een actiegroep op. Zij zijn het meer dan zat dat hun leef- en woonomgeving wordt aangetast door geluidsoverlast van vrachtverkeer en de verkeersdrukte die de verkeerd afgestelde verkeerslichten (kruising Kennemerstraatweg) met zich meebrengt. Bovendien zorgt het kappen van bomen in de groenstrook van GGZ Willibrord voor nog meer onrust. De actiegroep heeft echter een vriendelijk karakter. Overleg met de GGZ leidt tot een acceptabele oplossing voor beide partijen. Met de gemeente loopt de communicatie minder soepel. Korenmolen De Oude Knegt in Akersloot vat tijdens nieuwjaarsnacht vlam en brandt af. Huisarts van der Dussen uit Limmen viert zijn 25-jarige jubileum. De bibliotheken van Castricum, Akersloot en Limmen besluiten dat zij in 2002 zullen fuseren. flfl Woon- en Zorgcentrum Heiloo en Woningstichting Heiloo organiseren samen een symposium 'Zorg op maat in een woning op maat'. In de drukbezochte ver gaderzaal van Klein Varnebroek wordt ingegaan op het begrip levensbestendig wonen, om de mensen zo lang mogelijk zelfstandig in hun eigen woning te laten blijven. Het symposium is tevens het officiële startsein voor een ambitieus Heiloos project; het ontwikkelen van beter op de toekomst inge stelde plannen. In 2010 moet Heiloo zijn uitgebreid met minstens 400 huur- en koopwoningen voor senioren. De sneeuwpret in ons land is maar weer van korte duur. Wie van de witte vlokken wil genieten moet er dan ook snel bij zijn. Even kunnen wij genieten van een rondje langlaufen door het Heilooërbos, of van het maken van een flinke sneeuwpop. Om de volgende dag weer over te gaan tot de normale bezigheden, in een alweer 'normale' groene en vooral natte omgeving. De verbouwing van de Willibrorduskerk en het naastgelegen Willibrordushuis is gereed. Na de fusie met de Moeder Godskerk, die in 1999 werd verkocht aan de Hervormde gemeente, biedt de Willibrorduskerk onderdak aan de nieuwe Samen op Weg gemeente. De parochianen van deze katholieke gemeenschap vinden voortaan samen onderdak in de Willibrorduskerk. Castricum, Akersloot en Limmen kiezen voor een regionale indeling in Noord- Kennemerland. De politieke partijen bereiden zich voor op de komende gemeentelijke herindeling en fuseren. Heiloo slibt dicht! Dat is althans de mening van ondernemersvereniging Ondernemend Heiloo. Als er niet op korte termijn maatregelen worden genomen wordt vooral de ontsluiting van Heiloo richting het noorden een probleem. In de toekomst wordt volgens voorzitter Henk Morsch ergens aan de Kanaaldijk (tussen de huisvuilcentrale en bedrijventerrein De Boekei} een haven aangelegd. Daarna zal de Kanaaldijk afgesloten worden voor het door gaande verkeer richting Akersloot en Heiloo. De Heiloose Floortje Prein wordt voorleeskampioene van de provincie Noord- Holland en mag op 16 mei deze provincie vertegenwoordigen. MKZ doet zijn intrede in Nederland. De gemeente Heiloo schrijft alle agrarische bedrijven aan en laat weten mee te leven met de agrariërs. Hoewel hier niet de gevreesde mond- en klauwzeerziekte uitbreekt, worden we wel degelijk geconfronteerd met de directe gevolgen daarvan. Op sommige plaatsen mag niet meer worden gevist en de eenhoevige dieren mogen niet meer vervoerd worden van en/of naar de stal. Hoewel het landelijke bezoek van koningin Beatrix aan Veldhoven wordt afge blazen, wordt Koninginnedag gewoon gevierd in onze regio. Uiteraard ont breken de vrijmarkten niet, evenals de optocht per versierde fiets door het dorp. Aan het eind van deze maand april opent zwembad Het Baafje de poorten voor het nieuwe zwemseizoen. Hoewel in eerste instantie het zwembad 's avonds een uur eerder zal sluiten, wordt deze maatregel na enorme protesten van de zwemmers al snel ongedaan gemaakt. Een drukfoutje in het schema van de openingstijden, zo is de uitleg. De lintjesregen breidt zich uit. Diverse inwoners van Limmen en Akersloot worden onderscheiden in de Orde van Oranje Nassau. Gemengd koor De Vredeburgers uit Limmen bestaat vijfentwintig jaar. We maken kennis met een nieuwe voorrangsregel; Rechts gaat voor. Bestuurders op gelijkwaardige kruisingen moeten voortaan voorrang verlenen aan alle bestuurders die van rechts komen, dus ook (brom)fietsers en bestuur ders van invalidenvoertuigen. Ook aan ruiters, paard en wagen en mensen die vee op de weg begeleiden moet voortaan voorrang worden verleend. Ter ondersteuning worden spandoeken met 'Geef het door, rechts gaat voor' opgehangen. De gemeente gaat een serie rondetafelgesprekken voeren met groepen inwon ers uit Heiloo, over hoe de Heilooërs beter om kunnen gaan met huishoudelijk afval. Gedurende twee avonden kunnen alle ideeën, wensen, suggesties en opties over de beperking, scheiden en verwerken van afval worden besproken. Het college en het actiecomité Diftar Nee! geeft aan de uitspraken van de gesprekken te zullen accepteren. Tijdens deze gesprekken blijkt dat er bij de deelnemers nog veel onwetendheid over de problematiek rond afval scheiden en verwerken is. Meer containers voor onder meer papier, groenafval en glas zijn wenselijk, evenals de roep om betere voorlichting. Anderhalf jaar na de sluiting van de grote zaal van het Brunogebouw wordt dan eindelijk de bar en de zaal van jongerencentrum Buk Buk verbouwd. Met deze verbouwing wordt een einde gemaakt aan het voortwoekeren van de huiszwam, een schimmel die dermate huishield dat tijdelijke sluiting onafwendbaar was. De ruimte wordt meteen voorzien van een dikke laag iso latie om eventuele geluidsoverlast te beperken. •^vn^e< V ïM&ft o**- v

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 11