m AuqiMtusM Juni: Juli: SeptemberJtl UITKIJKPOST - 2 JANUARI 2002 - PAGINA 12 De Uylenspieghels drinken zich het Guiness Book in s. De toekomst van de Kruiskerk is non allerminst ze kei Nf! ft Xu /iö3» weiland straks een golfbaan. Of de scholieren van groep 8 van de basisscholen de nieuwe regel kennen mogen zij demonstreren tijdens het landelijke verkeersexamen. De nieuwe voorrangsregel blijkt niét het grootste struikelblok, de meest gemaakte fouten zijn ook dit jaar de hand niet uitsteken tijdens het afslaan en het niet goed achterom kijken naar het overige verkeer. Tijdens de 49ste editie van de Limmer Bloemendagen is er vooral veel aan dacht voor Willem-Alexander en zijn Argentijnse schone. Ook de NS staat cen traal, zij het op een minder aangename wijze. Het gehate rondje om de kerk wordt op diverse manieren in beeld gebracht. Floortje Prein wint ook de landelijke finale van de Nationale De scholiere van de Willibrordschool weet met haar fragmi Lachende Engel' van Ida Vos de jury het meest te bekoren. Carnavalsvereniging De Uylenspiegheis drinkt zich het Guiness Book of Records in. In een reuzenglas gevuld met cocktaildrank wordt maar liefst 2001 liter drank gemixt, goed voor een plaatsje in het grote orleeswedstrijd. uit het boek 'De Omwonenden van de Kruiskerk laten hun ongerustheid blijken na de verkoop van deze kerk aan een projectontwikkelaar. Die wil er appartementen in vesti gen. Omdat niet duidelijk is of de kerk zal worden gesloopt of verbouwd, wordt er bezwaar gemaakt tegen het verdwijnen van dit karakteristieke punt in Heiloo. De bewonersvereniging verwijt de plannenmakers gebrek aan respect voor dit fraaie Heiloose plekje en ziet de Kruiskerk graag aan de lijst met Monumenten toegevoegd. Middels een rouwadvertentie maken diverse bewoners uit Egmond en Heiloo melding van het opheffen van buslijn 166, de verbinding met het openbaar ver voer tussen de beide dorpen en Alkmaar. Volgens de gedupeerden zijn voor namelijk de ouderen weer eens het slachtoffer. De aanleg van de golfbaan laat nog immer op zich wachten. De milieuorgani saties zijn er met name op tegen dat het gebied aan de zuid-oostkant van Heiloo de bestemming recreatieve doeleinden heeft gekregen. De status van het gebied is er een van weidevogelgebied en historisch landschap. Het bestaande landschap zou door de aanleg van de golfbaan onomkeerbaar wor den aangetast. De avondvierdaagse in Heiloo trekt 1834 deelneméfs. Ook in de omliggende dorpen worden vele kilometers afgelegd. De weergoden zijn de wandelaars dit jaar eens goed gezind. Onder prima omstandigheden lopen de meeste deelne mers de vierdaagse uit. Harmonieorkest Excelsior uit Limmen neemt afscheid van dirigent Cock van der Molen. Hij was ruim dertig jaar dirigent van het orkest. Peter Schouten uit Limmen, kandidaat voor de functie gemeentesecretaris voor de nieuwe gemeente, moet een zwaardere test afleggen dan vooraf was afgesproken. Volgens de stuurgroep is deze verzwaring noodzakelijk om te komen tot een verantwoorde besluitvorming, zodat de beste kandidaat op de juiste plaats terecht komt. De stuurgroep legt hiermee alle protesten tegen een verandering in de procedure naast zich neer. Schouten wordt hierna aangesteld als projectleider/beoogd gemeentesecretai Aan de Hoefsmid en de Rondelaan worden nog meer noodlokalen voor scholen geplaatst. Het leerlingenaantal van de Paulusschool en De Meander is zo explosief gestegen dat de kinderen te weinig klaslokalen tot hun beschikking hebben. Totdat de nieuwbouw rond hun scholen gerealiseerd is verblijven zij in tdat de nii de noodgebouwei^ Het traditionele timmerdorp wordt dit jaar extra lees evierd. Vanwege het 25-jarig bestaan worden de kinderen op een praclgge pek getrakteerd. Diverse bands, een vrijmarkt en andere activiteiten zorgen voor veel plezier. Het vreugdevuur laait dan ook hoog op tijdens de verbranding van de houten hutten aan het einde van de week, die volgens de kinderen veel te snel voorbij ging. JÉÈk. Grote schrik in de gemeente Akersloot. Hotel Akersloot wordt door een brand getroffen, en dat ook nog eens op een moment dat er vele gasten zitten te eten. De gasten rennen in paniek het restaurant uit naar buiten, terwijl de vlammen al hoog uit het dak slaan. De overnachtende gasten moeten elders worden ondergebracht. De oorzaak wordt gezocht in kortsluiting of een achteloos weggegooide sigarettenpeuk. Twee dagen na de brand draait het hotel echter af weer op volle toeren. Door een verandering in de dienstregeling van Connexxion kunnen inwoners van Akersloot niet langer 's avonds of in het weekend met de bus naar Uitgeest of Alkmaar. Ook tijdens de schoolvakanties vervallen er ritten. Tegelijk kondigt de treintaxi aan haar service uit te breiden tot Uitgeest. Na een ingrijpende opknapbeurt wordt het Brunogebouw weer aan de Stichting Jeugd en Jongeren overgedragen. De opening door wethouder Schoutsen- Bolten is er een in stijl: zij knipt het lint door tussen twee levensgrote pad destoelen, de schimmels die de jeugd zo lang buiten de poorten van het Buk- gebouw hielden. m - Winkelhof 't Loo viert feest! De eerste winkels openden 25 jaar geleden hun deuren in het voor die tijd zeer moderne winkelcentrum. Vijf jaar geleden werd het winkelhof volledig verbouwd, zodat het weer geheel voldoet aan de eisen van deze tijd. Met tal van leuke acties, optredens en vermaak wordt het pub liek op het 25-jarig bestaan geattendeerd. In september worden de omliggende dorpen van Alkmaar opgeschrikt door een aardbeving, met een kracht van 3,2 op de schaal van Richter. Een harde knal en enkele schokken brengen grote onrust bij de bevolking van Noord-Holland. De winning van gas lijkt een mogelijke oorzaak te zijn van de onaangename schokken, die enkele dagen later wederom worden gevoeld. Deze schok valt echter in het niet bij de gebeurtenissen op 11 september in New York. Heel Nederland zit aan de buis gekluisterd en kan aan weinig meer denken dan aan de mogelijke desastreuze gevolgen voor de hele wereld van deze wrede actie. De angst voor een grote oorlog blijft de rest van het jaar voelbaar. W &mmm$ ï^k$0 ^%BÊÊMÊÊÊÈÊÈÊm WÈËÊË$mmÊÈ!8BB& octonon r KbieytJii i

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 12