Movember: Dece 6 Oktobek~ "■■mmmtmm Nog meer noodlokalen voor de leerlingen van de Paulusschool en Meander. Koos Postema sprak de ouderen streng toe in het Trefpunt. Het jaar 2001 betekende het afscheid van Juup Hu ij ster als wethouder. De kleuters van verschillende basisscholen krijgen verkeersles. Op initiatief van 3V0 afdeling Heiloo spelen diverse artiesten een speelse show over verkeersregels en verkeerstekens. Een goed initiatief; je kunt nu eenmaal niet vroeg genoeg beginnen met het bijbrengen van de regels in het verkeer. Heiloo wordt opgeschrikt door de moord op een 16-jarig meisje. Zij wordt door een familielid met een mes aangevallen in een woning aan de Kandelaar en komt te overlijden. De verdachte wordt voorgeleid aan de officier van justitie. Wat later wordt ook een tweede verdachte opgepakt, die eveneens betrokken zou zijn bij de moord. Het misdrijf heeft volgens een politiewoordvoerder te maken met de culturele achtergrond van de diverse betrokkenen. Wethouder Juup Wuijster-Schuddeboom maakt bekend te zullen aftreden. De VVD-wethouder kan de zwaarte van haar functie in relatie tot haar gezondheid niet meer aan en besluit haar functie neer te leggen. De 41-jarige M.R. Opdam wordt voorgedragen aan de gemeenteraad als haar opvolger. De Ter Coulsterkerk wordt officieel voor de Samen op Weggemeenten geopend. De kerk is het nieuwe aiternatief voor de Moeder Godskerk. De Dag van de Ouderen wordt gevierd met gastspreker Koos Postema in een goed gevuld Trefpunt. Met zijn humoristische verteltrant zorgt hij voor een amusante ochtend. Minder geamuseerd zijn de ouders van de Sint-Radboudschool. Voor de uit breiding van de school wordt in hun optiek veel te weinig geld beschikbaar gesteld door de gemeente. De kinderen krijgen les in te krappe lokalen met lekkende daken. Een aangespannen rechtszaak brengt ook geen soulaas, de rechter weigert uitspraak te doen in deze kwestie. De ouders strijden onver droten voort. De brandweer in Limmen bestaat 75 jaar. In dit jubileumjaar houdt de vrij willige brandweer formeel op te bestaan en gaat ze op in het CAL-korps, met een beroepskern van vijf mensen. Commandant van den Kommer neemt tegelijkertijd afscheid. De medewerkers van de gemeente Heiloo hebben samen 61.610 kilometer bij elkaar gefietst voor het goede doel: duurzame energie in ontwikkelingslanden. Met de actie 'Trap eens wat vaker naar de baas' halen zij bijna 5000 gulden op. De eerste paal van de nieuw te bouwen aanleunwoningen van zorgcentrum De Cameren wordt door mevrouw Koeman-Wiedijk de grond in geslagen. Ais alles meezit worden de woningen dit jaar opgeleverd. Het zorgcentrum is vervolgens aan de beurt, maar de bewoners hoeven zich niet te haasten met het pakken van de verhuisdozen. De oplevering staat pas in 2005 gepland. Peter Schouten, de beoogde gemeentesecretaris van de CAL, stapt op. Hij heeft niet het gewenste vertrouwen gekregen van de Castricumse college leden. Bovendien vindt Schouten dat hij te weinig ruimte krijgt om het fusie proces tot een goed einde te brengen. Juup Wuijster-Schuddeboom legt deze maand daadwerkelijk haar ambt als wethouder neer. Bijna twintig jaar lang heeft zij zich met hart en ziel voor Heiloo ingezet. De gemeente neemt met gemengde gevoelens afscheid van deze markante persoonlijkheid, de raadsleden en burgemeester laten weten haar toewijding enorm te zullen missen. In Limmen wordt het eerste exemplaar van 'Van heren en burgers' gepresen teerd aan burgemeester Van het Kaar. Na ruim een jaar 'restauratieleed' wordt de Hervormde Kerk in Limmen weer in gebruik genomen. Hevig kloppende kinderharten en ijverig dichtende ouders. Sinterklaas is weer in het land. Ook dit jaar blijkt dat de populariteit van de Goedheiligman wederom gestegen is, met een kleine voorsprong verslaat hij de kerstman als het op cadeautjes uitdelen tijdens de viering aankomt. De vrijwilligers van diverse verenigingen, clubs etc. worden aan het einde van het jaar bedankt voor hun inzet. De vrijwilligers zijn dit jaar sowieso het mid delpunt van belangstelling geweest. Het Internationale Jaar van de Vrijwilliger wordt afgesloten met diverse feestelijke activiteiten. Voor de vijfde keer wordt het Limmer Dictee gehouden. Het voorstel tot de aanleg van een skatepark in het dorpspark Limmen houdt de gemoederen in het dorp flink bezig. Bewoners van de omliggende huizen leveren een flinke lijst met protesthandtekeningen in. Jammer, vindt de wethouder, die oproept om iets meer vertrouwen te hebben in 'onze eigen jeugd'. In Akersloot en Limmen wordt een groot feest gevierd als afscheid van de zelf standigheid van de beide gemeenten. De eigenaar van een aantal bollenschuren aan de Zomerdijk in Egmond ontdekt een grote brand in een van zijn schuren. De ter plaatse gekomen brandweer heeft het vuur geblust. De schuren gingen volledig verloren. Voormalig gemeentesecretaris H. Sterken neemt na bijna vijftien jaar afscheid van de gemeente Limmen, evenals burgemeester H. van het Kaar en diverse raadsleden. Wim Kozijn wordt de waarnemend burgemeester van de nieuwe CAL-gemeente. Op de laatste dag van deze maand vindt overleg plaats tussen de stuurgroep van het Trefpunt en de gemeente Heiloo over de geluidsoverlast in het Trefpunt. In opdracht van de gemeente zijn geluidsmetingen verricht, waaruit moet blijken of verdere isolatie bijdraagt aan voldoende terugdringing van de geluidsoverlast of dat er naar andere alternatieven moet worden gekeken. De ouders van de Radboudschool hebben zich niet voor niets ingespannen. Het extra geld, dat nodig is voor de bouw en aanpassing van de lokalen komt er toch. De gemeenteraad stemt toe met een toegift van vier ton, een bedrag dat volgens de ouders hard nodig is om de school fatsoenlijk op te kunnen knappen. 1 'te m m V V

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 13