1 WonenPlus Heiloo en OWTB gaan een samenwerkingsverband aan hèt geheim voor een goede nachtrust. Joh Win opruiming!!! euro's!!! t Wethouder neemt nieuwe bushokjes in gebruik i BORDEN NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN slaapcomfort Huis kopen? (072)5351000 Redactieacquisitie en administratie: 2 JANUARI 2002 je* j IlL^JDrukkerij uitkijkpost bv 67e JAARGANG NO. 11 Vandaag geen markt Ophaalactie kerstbomen Josée Ruiter speelt Couperus in De Beun Groei en bloei C, HACHMANG Nivon Heiloo start nieuwe cursussen VAN DER Tel. 072-515 08 88 www.halmakelaardij.nl De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 33 1 020 (Rodi verspreiding bv) iiiiiiiil De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 0,41 (91 cent) (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden j aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! Eva Bakker (l) en Margit Kooter kunnen lachen om de vele voordelen die de samenwerking zal opleveren. foto UKP) HEILOO - De stichting WonenPlus Heiloo en de stichting Oost West, Thuiswonen op z'n Best zijn onlangs een samenwerkingsverband aange gaan. De beide Heiloose stichtingen hebben als doelstelling om de ouderen zo lang mogelijk zelfstandig thuis te laten wonen. WonenPlus wordt gecoördineerd door ouderenadviseur Margit Kooter, en bij de OWTB staat Eva Bakker aan het hoofd. WonenPlus werd opgericht in novem ber 2000, OWTB bestaat inmiddels een jaar of vijf. WonenPlus biedt zelfstandig wonende ouderen, gehandicapten en chronisch zieken een helpende hand bij vragen op het gebied van wonen, zorg en welzijn. Daarnaast biedt de stichting diverse diensten aan die worden uitge voerd door vrijwilligers en professio nals. Daartoe wordt samengewerkt met de Stichting Ouderenwerk Heiloo, Stichting Woon-en Zorgcentrum Heiloo, Woningstichting Heiloo, de Ouderenbonden (ANBO, KBO) en de UW Heiloo. Talloze klusjesdiensten, een bezoek aan de kapper, personenalarmering en bij voorbeeld een afspraak bij de pedicure kunnen worden geregeld. Het aanbod aan sociaal en cultureel werk vinden de leden onder andere in Het Trefpunt, waarin bijvoorbeeld het internetcafé is gevestigd. Jong helpt oud WonenPlus is verzekerd van drie jaar subsidie voor het ouderenproject. Margit Kooter is sinds de oprichting van WonenPlus druk bezig geweest om een dienstenpakket samen te stellen dat voldoet aan de vragen van de leden. Op zoek naar dienstverleners kwam zij in contact met Eva Bakker. De voorzit ter van de stichting OWTB biedt dan ook een pakket diensten aan waarvan WonenPlus goed gebruik kan maken. De OWTB werkt met scholieren, voor namelijk 16-plussers en studenten. Deze jongeren krijgen vijf euro per uur betaald voor hun werkzaamheden en zijn zeven dagen per week inzetbaar. Groot verschil met de Thuiszorg is dat de afnemers van de diensten niet eerst hoeven te wachten tot zij een hulp toe gewezen krijgen. Iedereen met een fysieke of geestelijke beperking is wel kom bij OWTB, de leeftijd speelt daar bij geen rol. „De wens van de cliënt is belangrijk, die moet worden uitgevoerd", zo vindt Eva Bakker. „Door het persoonsge bonden budget dat de mensen tegen woordig krijgen kunnen zij zelf een keuze maken. Zij bepalen welke hulp zij nodig hebben en wat er moet gebeu ren, en niet een of andere instantie." Tijdens een huisbezoek kunnen de diverse mogelijkheden worden doorge sproken. Het gaat daarbij om klusjes in en om het huis, maar ook een bood schapje halen behoort tot de mogelijk heden. Bovendien komt steeds dezelf de hulpverlener naar de aanvrager toe, zodat er altijd een vertrouwd gezicht verschijnt. „Door middel van zo'n huisbezoek kan ik de feitelijke situatie bekijken en weet ik ook waar de personeelsleden terecht komen", vindt Eva Bakker. „Het leuke van het werken met scho lieren zonder brede ervaring is dat zij absoluut niet binnen komen met een houding van Tk weet wel hoe het moet'. Zij staan nog voor open voor adviezen en aanwijzingen van de klant, die het op deze manier krijgt zoals hij het heb ben wil. Alfahulpen zijn vaak al 40 jaar of ouder en werken dikwijls volgens een vast patroon. Ook niet verkeerd hoor, maar de hiërarchie is anders, bij ons kunnen de mensen kiezen wat zij zélf belangrijk vinden." Preventief lidmaatschap Dankzij de samenwerking tussen WonenPlus en OWTB kunnen aanvra gen voortaan sneller en makkelijker worden gehonoreerd. Via WonenPlus komen de aanvragen bij Margit Kooter binnen. Zij houdt het klantenbestand bij en verzorgt tevens de pr voor de stichtingen. OWTB levert vervolgens de hulpverleners. Eva Bakker neemt de wervings- en selectieprocedure op zich, koppelt de personeelsleden aan de cliënten en is paraat bij het oplossen van knelpunten. Na afloop van de verleende dienst wordt bovendien contact met de aan vrager opgenomen om na te gaan of hij tevreden is over de geleverde diensten. Deze diensten kunnen bijvoorbeeld bestaan uit schoonmaken en andere huishoudelijke werkzaamheden, zol der/garage opruimen, gras maaien, klei ne reparaties, bezoek aan dierenarts of verzorging/uitlaten, van uw huisdier, maaltijdservice, vervoersvoorzienin gen, kapster/kledingverkoop aan huis, maar ook wandelbegeleiding, voorle zen en gezelschap houden behoren tot de mogelijkheden. „Onze doelgroep bestaat uit 55-plus- sers, chronisch zieken en lichamelijk gehandicapten", laat Margit Kooter weten. „In praktijk zijn de mensen van 75 jaar en ouder de grootste afnemers van onze diensten. Momenteel zijn zo'n 170 huishoudens in Heiloo lid van WonenPlus, maar dit zijn ook mensen met een preventief lidmaatschap, men sen die het prettig vinden ons achter de hand te hebben. Evaluatie is een belangrijk onderdeel van onze dienst verlening. De klant is bij ons namelijk geen nummer! Bovendien verschijnt drie keer per jaar een nieuwsbrief zodat de mensen op de hoogte gehou den worden van alle belangrijke ont wikkelingen." Het volledige dienstenaanbod kunt u lezen in de folders van de stichtingen, waarin een en ander nog eens wordt beschreven en nader wordt uitgelegd. Ook kunt u bellen naar Het Trefpunt, waar Margit Kooter uw vragen kan beantwoorden. De stichting WonenPlus is bereikbaar op werkdagen van 8.30 tot 17.00 uur via het centrale nummer van het Trefpunt tel. 072-5331297. Een abonnement op WonenPlus kost euro 8,50 per kalender jaar. Wanneer u lid bent van WonenPlus komt u in aanmerking voor de diensten van OWTB. De inschrijyingskosten bedragen euro 25,-. Vervolgens betaald u voor dienstverlenende hulp 6 euro per uur, waarvan de hulpverlenende scholie ren 5 euro krijgen (de scholieren zijn allen WA verzekerd). De euro die over blijft wordt besteed aan bemiddelings- kosten en komt ten goede aan de stich ting. HEILOO - Vandaag is er geen markt in Heiloo. In verband met de feestdagen hebben veel eigenaren van marktkra men te kennen gegeven deze week niet te komen. Woensdag 9 januari is er gewoon weer markt bij 't Loo. HEILOO - Het is gebruikelijk dat de schooljeugd elk jaar de kerstbomen bij u komt ophalen en daarvoor een trak tatie ontvangt. U wordt ook dit jaar weer verzocht om op 3 januari 2002 uw oude kerstboom zoveel mogelijk gegroepeerd samen met buren op één stapel of op de daarvoor in uw bestem de vuilophaalplaats te deponeren. Bomen met wortelgestellen kunnen niet door de versnipperaar dus wordt u verzocht deze van elkaar te scheiden door ze af te zagen en de wortels in de groene bak te deponeren. Donderdagmiddag 3 januari tussen 13.30 en 15.00 uur staat de snipperma- chine op de parkeerplaats van de sport velden aan de Dampegheestlaan en van 15.00 tot 16.00 uur op de gemeen- tewerf aan de Hogeweg. HEILOO - Vrijdag 11 januari heeft De Beun weer een bijzondere voorstelling op het programma. Actrice Josée Ruiter, die eerder de theatersolo 'Wilhelmina zonder franje' speelde, speelt in het stuk 'Louis Couperus, een grote ziek op indrukwekkende wijze acht rollen in één. Als eerste is ze de actrice die een pro gramma over Couperus wil maken, waarbij ze de rol van een onzichtbare interviewster speelt: de vragen die ze stelt zijn via de band te horen. De twee de personage die ze speelt is Couperus zelf, die de vragen van de interviewster beantwoordt en in dat gesprek zijn leven, Indië, zijn eerste homo-erotische ervaring, de liefde voor zijn jeugd vriend, zijn broer-zus verhouding tot zin echtgenote die zijn anders-zijn ged oogde, zijn schrijversdroom en de botte realiteit van het geld en uiteindelijk te weinig lezers, met haar deelt. Deze centrale figuren in zijn leven vor men de overige rollen die Ruiter speelt. Klinkt verwarrend, maar het ziet er bij Ruiter verrassend simpel en helder uit. Juist doordat zij het stuk zonder poes pas en overdreven dramatiek brengt, staat het als een huis en verbaast het de toeschouwer geen moment dat zij dan weer het ene personage speelt, en ver volgens weer de andere. Josée Ruiter - 'Louis Couperus, een [grote zieT, vrijdag 11 januari om 20.15 uur in De Beun. Kaarten kunt u telefo nisch reserveren via 072-5333156 of bestellen aan de kassa van De Beun. HEILOO - Donderdag staft Groei en Bloei Heiloo haar 40-jarig jubileum programma met een dialezing over Madeira. Madeira is een prachtig sub tropisch eiland in de Atlantische Oceaan. Het eiland is vulkanisch en heeft zowel steile basaltrotsen als diepe dalen. Hoewel het een zacht en gelijk matig klimaat heeft, kan het boven de 800 meterlijn nog sneeuwen. Spreker is Piet Geven, Hoofd Groenvoorzieningen van de gemeente Asten. In zijn vrije tijd is hij onder andere reisleider bij Groei en Bloei tui- nenreizen en adviseur/keurmeester van tuinwedstrijden. De avond wordt gehouden in de Ontmoetingscentrum van GGZ Willbrord, Kennemerstraatweg 464. Aanvang 20.00 uur, toegang is vrij. I B HEILOO - Deze week staat A mond Mars (37) centraal in Bedrijf Belicht, sinds 1995 directeur van drukkerij Uitkijkpost. De Uitkijkpostbestaande uit een drukkerij en het weekblad bestaat op 20 oktober 2004 zeventig jaar. In 1995 nam Arnoud het roer van zijn moeder over, die op haar beurt weer,noodgedwongen door het overlijden van haar man Jan Mars in maart 1989, het bedrijf had geleid. „Eigenlijk stond ik niet te popelen het bedrijf over te nemen. Ik had bij de marine gewerkt als kok en vond dat vee! leuker. Ik zag het wel voor me hoor, een leuk brasserietje begin nen, ergens in Heiloo. Helaas besliste het lot anders. „Het moeilijkste was dat de mensen die ik nu 'personeel' moest noemen, mij al kennen sinds ik als kind op het bedrijf rondhuppelde. Opeens was ik, het zoontje van hun baas, degene die de leiding had. Gelukkig heb ik me nooit als baas opgesteld, zodat we al snel een hecht team vormden. Een van eerste veranderingen die ik wilde doorvoeren in het bedrijf was het meer onder de aandacht brengen van het drukkerijgedeelte van de Uitkijkpost. Aangezien het bedrijf is ontstaan uit het nieuwsblad De Uitkijkpost, was de drukkerij bij veel mensen nog niet zo bekend. Alhoewel er in de drukkerij dagelijks vele geboortekaartjes, rouw- en trouwwerk, brochures, advertenties, folders en boeken van de drukpersen rollen, kennen de meeste Heilooërs, Limme- naren, Akersloters en Egmonders de Uitkijkpost alleen als de krant die hen wekelijks op de hoogte houdt van al het nieuws en wetenswaardigheden uit de regio". Rijke historie De Uitkijkpost is gezegend met een rijke historie. Zo'n 68 jaar geleden gingen de broers Eriks van start met een drukkerij en binderij aan de Holleweg in Heiloo, in een schuurtje naast het ouderlijk huis. Met beperkte middelen, er stond niet veel meer dan een kleine degelpers, een kast met let ters en een perforeermachine, be gonnen de broers 's avonds na hun werk met het verwerken van drukwerk. Het werk nam toe, al snel wist Heiloo en omstreken de drukkerij te vinden. De broers besloten de schuur uit te breiden en zelfs personeel aan te nemen. Het extra paar handen von den ze in de door de crisistijd werk loze drukker Gerrit Keppel. De tweede wereldoorlog brak uit en opnieuw ontstond een zware tijd voor de drie jonge ondernemers. Maar vooral Gerrit bleek een inventieve doorzetter te zijn, die het hoofd boven water wist te houden met het drukken In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850AB Heiloo. Of e-maih redactie@uitkijkpost.nl In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. van gemeentedrukwerk voor de inmiddels door de NSB-burgemeester Swaalf geleide gemeente Heiloo. Dit werk was echter een dekmantel voor het maandelijkse verzetblad De Onderduiker. Een behoorlijk riskant initiatief, maar zeer belangrijk. Toen de elektriciteit in Heiloo werd afge sloten, zodat men geen radio meer kon luisteren en er behoefte ontstond aan een dagelijks berichtenblad, werd de Onderduiker omgedoopt in de minder riskante Nieuwsbode; dagblad voor het bezette Nederlandse gebied dat in de hele regio werd verspreid. Ook na de oorlog bleef de vraag naar publiciteit toenemen, waardoor werd besloten een wekelijks nieuwsblad te gaan maken. De naam Uitkijkpost werd bedacht, dezelfde naam werd gegeven aan de drukkerij, waarmee Eriks' Drukkerij en Binderij voortaan tot het verleden behoorde. In het redactionele 'Ten geleide' wordt een beroep gedaan op de lezers en vrienden ook dit nieuwe blad als hun 'lijfor gaan' te beschouwen. Het ademde tenslotte dezelfde geest van 'vrijheid en vernieuwing'. De Uitkijkpost werd steeds meer gezien als serieus nieuwsblad voor de regio Heiloo en omstreken, waarin echter ook ruimte was voor achter gronden, informatie van de gemeente en amuserende artikelen. „Nog steeds wordt de Uitkijkpost erg graag gelezen en ben ik best trots op het feit dat het een van de weinige onaf hankelijke weekbladen is gebleven." Bijzonder Naast dit feit, vind Arnoud het bijzon der, dat hij een solide en gezellige groep enthousiaste medewerkers om zich heen heeft verzameld. „Een jong team dat goed op elkaar is ingespeeld en loyaal is ten opzichte van het bedrijf. Samen zorgen we voor een gezonde basis voor de toekomst". Een toekomst die bij tijd en wijle onzeker is, omdat de concurrentie steeds groter wordt. „We moeten steeds meer op boksen tegen grote uitgeverijen die middenstanders meer te bieden hebben op het gebied van het ver werken en produceren van druk werk". Toch ziet Arnoud de toekomst zeer rooskleurig in. „De kracht van de Uitkijkpost zit hem juist in het klein schalige. Wc zijn al jaren een begrip in Heiloo waardoor we veel vaste klanten hebben die we vaak ook per soonlijk kennen. Daardoor kun je net dat extra beetje service verlenen, wat je onderscheidt van de rest. Verder vind ik het een uitdaging om bij te blij ven, de nieuwste technieken en ontwikkelingen te volgen en open te staan voor vernieuwingen." Arnoud Mars en zijn medewerkers wensen alle lezers van De Uitkijkpost een gelukkig en gezond 2002. INSTALLATIEBEDRIJF Badkamerinstallatie - Centrale verwarming Dakbedekking - Loodgieterswerk Droonecampstraat 13 1851 TH Heiloo Telefoon 072-533 50 85 Werkplaats: Holleweg 19 HEILOO - Voor de cursus patch work/quilten, welke zal starten op dins dagavond 15 januari, zijn nog enkele plaatsen vrij. Deze cursus staat onder leiding van docente Jobina de Boer en omvat zes veertiendaagse lessen van 20.00 tot 22.00 uur. In deze cursus komen de verschillende patchwork- technieken, zowel handmatig als machinaal aan de orde. Het doel is dat men uiteindelijk aan een wat groter werkstuk zal werken. In overleg met de docente wordt het pro gramma verder ingevuld. De kosten bedragen euro 31,75, Nivonleden genieten korting. Deze cursus is voor beginners als voor degenen, die reeds kennis maakten met deze techniek, aantrekkelijk. U kunt inlichtingen ver krijgen bij het Nivon of bij de docente: tel. 072-5321166 De cursus Boekbinden en Kartonnage voor beginners start op dinsdagavond 8 januari. Voor deze cursus zijn nog enke le plaatsen beschikbaar. Dc negen les sen staan onder leiding van boekbinder Cces Mul. Hij leert de cursisten onder meer: tijdschriften inbinden, boeken van nieuwe kaften voorzien, hoe het papier en linnen te plakken, de tech niek van dozen en mappen maken. Bij deze cursus hoort een materialen- pakket ad. euro 22,75, dat zowel thuis als in de les gebruikt wordt. Kosten cur sus: euro 47,20 (f 104,-); Nivonleden krijgen korting. Voor eventuele vragen kunt u ook Cees Mul bellen, tel.072- 5092111 (tussen 17.30 en 19.00 uur). Wie meer wil weten, kan contact opne men met Reina Mulder tel. 072- 5333127 of Astrid Oudhoff tel. 072- 5336259. De definitieve opgave dient echter via het Nivon Heiloo te geschie den. De beide cursussen worden gege ven in het Cultureel Centrum Het Open Huis boven winkelcentrum 't Loo te Heiloo. matrassen, bedbodems, waterbedden, slaapkamers, kasten en bedtextiel Rijksweg 127 Limmen tel: 072 505 34 01 Maandag gesloten Vrijdagavond koopavond Donderdag 3 januari om 9.30 begint de opruiming van onze wintercollectie. Wegens de om- en afprijzing van alle artikelen in euro's zijn we op 2 januari gesloten. Alkmaar Bergen Hoorn Heiloo Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl HEILOO - Op vrijdag 21 december werden nieuwe abri's langs de Kennemerstraatweg officieel in gebruik door wethouder Worm-de Moei, samen met mevrouw Roozen- daal-Bersée, secretaris seniorenraad en voormalig lid verkeerscommissie Heiloo. In oktober plaatste de gemeen te Heiloo een elftal bushokjes (abri's) en een zevental fietsenrekken langs de Kennemerstraatweg in Heiloo. Verder breidde de gemeente de bestrating uit. Met deze verbeteringen wilde het gemeentebestuur de voorzieningen voor reizigers verbeteren. Op deze wijze maakte de gemeente het boven dien ook aantrekkelijker voor mensen om de bus te gebruiken. Deels ging het om vervanging van oude bushokjes, en deels om het uitbreiden van het aantal bushokjes langs de Kennemerstraatweg. Bushokjes zijn nu onder meer te vinden ter hoogte van de Spokenboslaan en De Kattenberg. De nieuwe fietsrekken zijn onder meer te zien ter hoogte van de Stationsweg, Zevenhuizerlaan, Krommelaan en Kapellaan. Ook heeft de gemeente op sommige plekken de bestrating uitge breid om het gebruik van de voorzie ningen mogelijk te maken en het gebruikgemak te verbeteren. Wethouder Worm-de Moei probeert een van de nieuwe bushokjes uit. (foto: Ab Baart)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 1