Heiloose op zendings safari naar Pretoria Angstig begin 2002 voor medewerkers tankstation Indrukwekkende kerstboom- verzameling in de achtertuin krant BORDEN (072)5351000 Uw huis verkopen? NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Uitslag Zonnebloem loterij 2001 Heilooër Bridgeclub Lourdeswerk in Heiloo 25 jaar Wereldwinkel op zoek naar medewerkers Wethouder mevr. E. Schoutsen- Bolten onthult nieuw beeld in Heiloo Activiteiten Tendenz Tel. 072-515 08 88 www.halmakelaardij.nl Heiloo zo goed als zeker golfbaan rijker Rectificatie C. HACHMANG JDrukkerij uitkijkpost bv 67e JAARGANG NO. 2 9 JANUARI 2002 ^wiw\w\w\u\w www.vanderborden.nl De medewerkers van dit tankstation kregen de schrik van hun leven toen zij werden bedreigd door twee overvallers, (foto: UKP) HEILOO - Het nieuwe jaar begon voor enkele medewerkers van tankstation BP slecht. Op dinsdag 1 januari omst reeks 20.25 uur werd een gewapende overval gepleegd op het filiaal aan de Westerweg. Twee mannen kwamen het benzinestation binnenlopen, een van hen bedreigde de drie medewerkers, twee vrouwen en een man, met een vuurwapen in de shop Zij werden gedwongen de twee in gebruik zijnde kassa's (een voor euro's en een voor guldens) af te staan. Een van de perso neelsleden gaf vervolgens beide kassa lades aan de man. Hierna verdwenen beide mannen via een steegje in de richting van een gara gebedrijf. Tijdens de overval bevond zich nog een mannelijke klant in het pand. Over de grootte van de buit kan de politie op dit moment nog geen mededelingen doen. Het totale geldbe drag dat is meegenomen is derhalve nog onbekend. De daders zijn per voet gevlucht. Slachtofferhulp bekommerde zich ver volgens om de hevig geschrokken medewerkers. Het signalement van de verdachten luid: Beide verdachten zijn ongeveer 1.80 meter lang. De verdachte met het vuurwapen heeft een getinte huids kleur, hij droeg een zwarte broek en een zogenaamde zwartgrijs geblokt houthakkersjack. Hij had krullend zwart haar tot in zijn nek (mogelijk een pruik). Deze dader is ongeveer 25 jaar oud. Van de andere dader is naast de lengte bekend dat hij een blanke huidskleur heeft. Hij droeg een blauwe spijker broek en een zwarte muts met rode rand. De recherche is inmiddels gestart met een onderzoek naar deze overval. Getuigen die door het signalement of anderszins menen te beschikken over informatie die kan leiden tot de identi ficatie en/of aanhouding van de ver dachten, worden verzocht contact op te nemen met de politie in Heiloo, tel. 0900-8844. HEILOO - De twintigjarige Louise Best uit Heiloo gaat 22 januari voor een jaar op reis naar een land en met een doel waar veel van haar leeftijdsge noten niet aan zouden moeten denken. De reis gaat jiaar Pretoria, Zuid- Afrika, met als belangrijkste doel het evangelie overbrengen aan mensen in de sloppenwijken en de getto's, kinde ren die lijden aan het aids-virus, en aan gevangenen. Op de vraag of het geloof de mensen daar wel iets te bieden heeft, hoeft Louise niet lang na te denken. „Het geloof biedt mij rust, vertrouwen en het goede gevoel dat er altijd iemand voor je is die onvoorwaardelijk van je houdt. Dat klinkt misschien een beetje zweve rig, maar zo voelt het voor mij. En als je eeVimaal dat gevoel hebt, ben je sterker en nooit eenzaam. Dat gevoel zou ik die mensen, die geen vertrouwen in de toekomst hebben of uitzicht op betere tijden, ook graag willen geven. Ik ga er niet heen om problemen op te lossen, maar vooral om mensen een beetje extra aandacht te geven, met mensen te „Ik ben best wel zenuwachtig. Ondanks de voorbereidingen weet ik natuurlijk niet helemaal zeker waar ik aan begin en wat ik kan verwachten. Maar ik weet dat iedereen achter me staat en dat wat ik ga doen goed en zinnig is. En ik ben er nu al een jaar mee bezig, nu wil ik weg ook." praten en ze het gevoel geven dat ze echt niet alleen staan. Natuurlijk heb ben die mensen veel meer nodig dan alleen wat mooie woorden, maar als ik met mijn voor hen aandacht én mijn oprechte interesse mensen een beter gevoel over hun eigen situatie kan geven, dan ben ik al heel tevreden." En wat heeft ze persoonlijk aan deze zendingssafari? „(Lachend) Nou, in ieder geval word ik nu gedwongen m'n Engels te verbeteren. Dat is nu name lijk heel slecht. Ook heb ik heel veel zin in alle nieuwe contacten die ik daar op ga doen. We zullen daar met zo'n zestig mensen, voor een groot deel jongeren en van allerlei nationaliteiten, in een behoorlijk primitief onderkomen ver blijven. Belangrijkste reden daarvoor is het feit dat we via de zendingsorganisa tie Operatie Mobilisatie naar Afrika gaan, een christelijke organisatie die bestaat van sponsorgelden, donaties en geld van kerkfondsen. Dat betekent dat er natuurlijk te weinig geld is om luxe van te kunnen overnachten. Dat zou ik niet eens willen, want dat zou gewoon niet kloppen. Ook benut ik dit jaar om voor mezelf te bepalen wat ik hierna wil gaan doen. Wil ik werken, wil ik stu deren, of juist nog meer reizen, ik ben daar nu nog lang niet uit. Ik weet alleen dat ik heel graag met kinderen wil wer ken, maar hoe en wat weet ik nog niet." HEILOO - Op de Zonnebloemloten, die deze zomer verkocht zijn, zijn prij zen gevallen op de volgende nummers in alle series: nr. 016663 (f 50,-/ e 22,69), nr. 016746 (f 25,-/e 11,34), nr. 059610 (f 50,-/ e 22,69), nr. 083702 (f 50,-/ e 22,69). Op de lóten staat aangegeven hoe u de prijs kan innen. HEILOO - De Heilooër Bridgeclub heeft als volgt gespeeld op donderdag 3 januari: A-lijn Smit - Tiel 56.80, Kat - Uijl 56.30. B-lijn: Haan - v. Loon 65.60, Huting - Arnold 61.50. C-lijn: Muller - Mutsaerts 60.80, V.d. Dool - Neyens 57.50. D-lijn: Brugman - Velseboer 62.50, Nielen -Beentjes 59.70. De 20-jarige Louise Best vertrekt' binnenkort naar Zuid-Afrika. HEILOO - Zoals elk jaar konden ze ook deze kerstvakantie bijna niet wach ten tot kerstmis voorbij was. Dennis Maas (11), Sybren van Dokkum (11), Guus Hoekstra (10) en Scott Kosters (11) gaan elk jaar langs de huizen om afgedankte kerstbomen op te halen. Volgens de jongens, die ondanks hun jonge leeftijd beschikken over een gezonde handelsgeest, liggen de bomen meestal voor het oprapen. „Maar we kijken ook vaak bij huizen naar binnen of er nog een kerstboom staat. Dat huis onthouden we en dan wachten we net zo lang tot we de boom mee mogen nemen." Met de ondertussen 110 verza melde exemplaren, variërend van klei ne dennenbomen tot een blauwspar van zes meter lang, togen de jongens vervolgens naar de gemeentelijke ver zamelplaatsen bij zwembad Het Baafje of de Hucht. Daar krijgen ze voor elke tien bomen een cd-bon van 3,40 euro. „Maar wij -verkopen die bonnen weer aan een van onze vaders, zodat wij er best veel geld aan over houden. We wil len nog 10 bomen zien te krijgen, dan kunnen we de buit makkelijker verde len." Sinds de start van hun inzamelingsactie op donderdag 2 januari, hebben ze de bomen opgespaard in de achtertuin van Guus. „Op voorwaarde dat de jongens ook echt vervoer zouden regelen van mijn tuin naar de verzamelplaats." ver telt de moeder van Guus lachend, „Ik wilde er zeker van zijn dat de kerstbo men daadwerkelijk weggebracht zou den worden. Ik heb natuurlijk niet zo veel zin in een tuin vol dode kerstbo men." Dat vervoer hebben de jongens uiteindelijk zelf geregeld. Haalden ze de kerstbomen nog per dozijn op met de skelter, voor de eindklus was groter materiaal nodig. Na veel moeite, onder andere hebben ze de gemeente gevraagd om een aanhangwagen uit te lenen, streek de vader van Scott met zijn hand over zijn hart en stelde een grote aanhangwagen van zijn bedrijf Kosters Electra ter beschikking. Daarmee moet de klus wel geklaard kunnen worden. De mannen hebben tot slot nog een verzoek voor volgend jaar: „Wilt u het houten kruis onderaan de boom verwij deren voordat wij hem meenemen? HEILOO - Vanuit Heiloo wordt ieder jaar een groepsreis naar Lourdes geor ganiseerd. Dit jaar reist de Lourdesgroep Heiloo voor de 25-ste keer van zaterdag 26 mei tot en met zaterdag 2 juni per trein naar Lourdes. Vanwege het groot aantal deelnemers, verwachten zij ook van 12 tot en met 19 oktober naar Lourdes te gaan. Zes dagen in een wereld, zoals die eigenlijk altijd zou moeten zijn, daar waar de hemel de aarde raakt, een in geloof, een in saamhorigheid, een in vriendschap en hulpvaardigheid, waar de mensen echt luisteren naar elkaar. Lourdes is een belevenis, het is niet te verwoor den, die moet je, volgens de Lourdesgroep, zelf ondervinden. Lourdes is namelijk niet alleen voor zieke mensen, maar ook voor gezonde mensen. Bent u slecht ter been, dan zorgt de Lourdesgroep voor een rol stoel en voor een vrijwilliger/ster die u wilt begeleiden. De reis wordt georga niseerd door de VNB Nationale Bedevaarten in Den Bosch, wat het een medisch begeleide reis maakt. Verder zorgen talloze vrijwilligers/sters voor de hoognodige begeleiding. U kunt met de groep mee door u op te geven bij J.A. Langedijk, Werkendelslaan 33, 1851 VB Heiloo, tel. 072-5336537. Dennis, Sybren, Guus en Scott temidden van de 115 kerstbomen die ze de laatste weken hebben opgehaald. HEILOO - De Wereldwinkel ^an de Stationsweg 105 is op zoek naar men sen die een aantal dagdelen in de win kel willen staan (minimaal 2 dagdelen per maand). In de winkel worden aller lei kunstnijverheidsproducten, speel goed, kleding, bureauartikelen ver kocht, maar ook koffie, thee en andere levensmiddelen. Daarnaast is de winkel op dinsdag en woensdag uitgiftepunt van de Odin- groentenpakketten. Tevens is de Wereldwinkel op zoek naar mensen die het bestuur willen ver sterken. Voor meer informatie kunt u bellen met Ans Moolhuysen, tel. 072- 5334925 of Bartje Huisingh, tel. 072- 5330362. ALKMAAR - Sinds september 2001 hebben Henk de Gunst en Lineke Bay zich gevestigd in Healthcenter De Meent in Alkmaar. Gezamenlijk delen ze een praktijkruimte voor alternatieve geneeswijzenmaar ieder met hun eigen specialismen. Henk werkt onder de praktijknaam De Gunst; praktijk voor natuurlijke en paranormale geneeswijzen. Lineke werkt onder de naam De Zon en heeft zich gespecialiseerd in natuurlijke therapieën als Bach Bloesem TherapieThree In One Concepts Reiki en Edelstenentherapie. De Gunst Henk heeft een gedegen medische achtergrond. Hij heeft een aantal jaren als verpleger in het MCA ge werkt en bij GGZ Willibrord. Toch besloot hij zich te gaan richten op de alternatieve geneeskunst. „Oftewel: in plaats van de symptomen te bestri jden, juist de oorzaak te zoeken. In mijn praktijk komen mensen van alle leeftijden, van alle rangen en standen en met zeer uiteenlopende klachten. Ik begin altijd met een intakege sprek, om er in relatief korte tijd achter te komen wat de achtergrond is. Wat is de gezinssituatie, wat is het beroep en wat is de medische geschiedenis. Vervolgens kan ik, samen met de cliënt, op zoek gaan naar de geschikte therapie." „De meeste klachten zitten echt tussen de oren. Iedereen kan in principe zichzelf genezen. Dat is onder andere te verklaren aan de hand van energiebanen die door het lichaam lopen. Zodra daar iets ver stoord is, door onderdrukte gevoe lens of herinneringen, ontstaan er klachten. Remedies zijn vaak zo sim pel, mits je toe wilt geven aan wat er eigenlijk ten grondslag ligt aan je problemen. We zien vaak dat mensen zo gewend zijn aan hun probleem of kwaal, dat ze er eigenlijk niet vanaf willen. Het is vertrouwd en je kunt je er soms lekker achter verschuilen. Als je genezen bent, verandert je leven. Dat moet je natuurlijk wel willen..." „Van de alternatieve geneeskunst wordt vaak beweerd dat het zweverig is. Maar wat is er duidelijker dan lui steren naar het eigen lichaam? Ook wordt de alternatieve geneeskunst, sinds Sylvia Millecam, van kwakzalverij beticht. Terwijl er in de reguliere j In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. geneeskunst ook vreselijke fouten wor den gemaakt door hoog opgeleide spe cialisten." De Zon Lineke Bay heeft tijdens haar acad emische opleiding heeft ze kennis gemaakt met verscheidene alter natieve therapieën, die allen hun voor- en nadelen hebben, maar als basis hetzelfde uitgangspunt hebben: de taal van het lichaam in samen werking met de geest als ideale geneeswijze. Dit bereikt zij in haar praktijk onder andere door de thera pie 'Three in One Concepts'. „Dat wil zeggen dat ik door middel van spiertesten en een aantal technieken op het gebied van communicatie en stressvermindering erachter probeer te komen wat de oorzaak is van de klacht. Het resultaat hiervan is een gedragsbarometer; een fascinerende landkaart van gedragspatronen waar bij de rechterkant de emotionele, en de linkerkant de gewenste gemoed stoestand weergeeft. Op deze manier kan de cliënt zelf letterlijk in kaart brengen wat er aan de hand is, hoe dat komt en wat we er aan kunnen doen." Deze holistische benadering spreekt Lineke erg aan. Maar ook zij wordt regelmatig geconfronteerd met weer stand. „Dat komt volgens mij omdat onze maatschappij er nog niet aan toe is, terwijl de acceptatie toch wel steeds beter wordt. We zijn gewend om met èen klacht naar de huisarts te gaan, waarbij alternatieve behandel wijzen vaak worden gezien als laatste redmiddel. Ik denk dat de combinatie van medische wetenschap en alter natieve therapie een uitstekende basis is voor de geneeskunde van de toekomst." Henk is het hier roerend mee eens. Juist door zijn medische achtergrond weet hij dat de ene klacht een andere behandelwijze vraagt dan de andere. „Sommige mensen worden uitstek end geholpen met een zalfje of een pil, maar ook heel veel klachten zijn simpelweg op te lossen door een goed gesprek." Voor meer informatie, tel. 072-5155925 (Henk) of 06-18674847 (Lineke). E-mail: guko@elfavor.tmfweb.nl/ lineke.bay@planet.nl. Henk de Gunst en Lineke Bay in hun praktijkruimte in Healthcenter de Meent. HEILOO - De gemeente Heiloo is een nieuw beeldend kunstwerk in de open bare ruimte rijker. Het nieuwe beeld met als titel 'Samen' komt van de hand van de Alkmaarse kunstenaar John Bier. Het college van burgemeester en wethouders had ter afronding van de verbouwing in en om het gemeentehuis besloten een beeld voor in de tuin bij het gemeentehuis te laten ontwerpen. De kunstcommissie heeft hiertoe het college geadviseerd. Het beeldend kunstwerk 'Samen' van John Bier is gemaakt van Arduin, een hardsteen afkomstig uit België. In het beeld zijn door een speciale schuurtechniek twee kleuren zichtbaar geworden. Het beeld symboliseert met de twee figuren het samengaan van het oude en nieuwe deel van het gemeentehuis. Het beeld vertolkt ook de samenwerking tussen bestuur en de medewerkers van de gemeentelijke organisatie ten dienste van de inwoners van Heiloo. Vandaar ook de gekozen locatie. Wethouder Evalyn Schout§en-Bolten van Heiloo onthult dinsdag 15 januari om 16.00 uur het nieuwe beeld in aanwezigheid van de kunstenaar en vertegenwoordigers van de Kunstcommissie Heiloo. Het beeld is zichtbaar vanaf de Raad- huisweg, rechts van de oude ingang van het oud gedeelte van het gemeentehuis. HEILOO - Vrijdag 11 januari is Tendenz 's avonds open van 20.00 tot 23.00 uur. Entree euro 0,80 (met pasje euro 0,60). Leeftijd vanaf de brugklas tot en met 15 jaar. Zaterdag 12 januari is er weer Base Dance voor leerlingen van groep 8 van de basisscholen uit Heiloo. Entree is gratis van 19.30 tot 22.00 uur. 16 Januari organiseert Ramon (de stagiar) een tafelvoetbal- competitie. Entree is gratis. Het begint om 14.00 uur. DEN HAAG/HEILOO - De Raad van State in Den Haag heeft een voorlopig positief oordeel uitgebracht over de nog aan te leggen golfbaan van Golf en Countryclub Heiloo. Alhoewel het om een voorlopige beslissing gaat, is met deze uitspraak de aanleg van een golfbaan ten zuiden van Ypestein zo goed als een feit geworden. In een meer uitgebreide procedure, de bodempro cedure die start op 29 januari, zal de Raad van State uiteindelijk een defini tief oordeel vellen over de aanvaard baarheid van het bestemmingsplan Landelijk Gebied van de gemeente Heiloo. Pas dan zullen details als de omvang en de inrichting van de golf baan bekend worden. Door deze uit spraak kan wel al worden begonnen met onderhandelingen met architecten en aannemers alsmede het aanvragen van de benodigde vergunningen. De financiering is inmiddels rond, aange zien 300 leden elk een certificaat ter waard van 3.403,35 euro hebben aange schaft. Bezwaren In september 2000 werd hetzelfde bestemmingsplan nog gedeeltelijk afgewezen door een bezwaar van de Milieufederatie Noord-Holland die als argument aanvoerde dat de golfbaan het belang van de natuurwaarden in het gebied bij de Lagelaan in gevaar zou brengen en in strijd zou zijn met het provinciaal beleid. Door een zoge naamd reparatiebesluit van het Noord- Hollandse provinciebestuur, waardoor de golfbaan kon worden opgenomen in een herziening van het streekplan, zag het Haagse rechtscollege geen aanlei ding meer om de aanleg van de golf baan nog langer te blokkeren. Verwacht wordt dat in het voorjaar kan worden begonnen met de aanleg van de golfbaan, zodat het begin volgend jaar klaar kan zijn. Binnenkort besteedt de Uitkijkpost uitgebreid aandacht aan de recente ontwikkelingen omtrent de golfbaan. Tot onze spijt is in het interview met Frank Schouten van Snuffelhal 't 7-hui- zen van 21 december jongstleden een fout geslopen. In het stuk wordt gesug gereerd dat burgemeester den Boon in een dorpsgesprek over diftar een kwetsende opmerking maakte in de richting van Frank Schouten. De Snuffelhal zou niet alles ophalen, ze zouden te duur zijn en bij 't 7-huizen zou het volgens de burgemeester een rommel zijn. Deze uitspraak is op die avond wel geplaatst, echter door Hans Boon, woordvoerder van actiecomité Diftar Nee! INSTALLATIEBEDRIJF - Badkamerinstallatie - Centrale verwarming - Dakbedekking - Loodgieterswerk Droonecampstraat 13 1851 TH Heiloo Telefoon 072-533 50 85 Werkplaats: Holleweg 19 Regio Noord- Kennemerland Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant- Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad,Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. Redactieacquisitie en administratie De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 0,41 (91 cent) (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden L> O aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: k0226 331 020 (Rodi verspreiding bv)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 1