Extra trainingsuren voor de Limmer IJsclub Nog een stapje verder in strijd tegen skatepark Hli De Egmonden i Bloemententoonstelling Egmonds Bloemenzee M 4 Activiteiten Limmen wam Plaatselijk nieuws uit Limmen en Akersloot, gemeente Castricum. 6 UITKIJKPOST - 23 JANUARI 2002 - PAGINA 10 Kennismaken met de Duiksport Politieberichten Egmond f/ïiiiiii'.rii Afrikaanse gospelkoren in Corneliuskerk Bridgeclub Limmen Jongerencentrum Conquista SV Vredeburg Beethovens Egmont door Lamoraal op euroconcert CD presentatie Piet Visser Band Wedstrijdavond bij fotoclub DEFA Optreden Neva Ensemble groot succes Tweemaal brons voor TIOS Opslag caravans/strand huisjes wordt gedoogd w wié tJtwmüi De jeugdleden van de Limmer IJsclub temidden van hun nieuwe trainers Toby Schulte en Johan Stienstra. LIMMEN - Aan het begin van het nieuwe schaatsseizoen heeft de Limmer IJsclub in samenwerking met haar trainers en trainsters het plan opgevat om de enthousiaste schaats- jeugd een extra stimulans te geven. Dit hield in dat er na de gebruikelijke trai ningsuren een extra trainingsuur werd toegevoegd. Er werden door de IJsclub twee trainers aangetrokken om op vrij dagmiddag rond 17.00 uur op de Ijsbaan de Meent te trainen en daar door de techniek te verbeteren. Ongeveer 14 15 jeugdleden tussen 10 en 16 jaar worden getraind door Toby Schulte en Johan Stienstra. Toby heeft door de jaren heen al veel ervaring opgedaan in het trainen en begeleiden van de schaatsjeugd. Johan is nieuw als trainer, maar aan schaatser varing en techniek is deze jonge talent volle trainer ook een aanwinst. Er zit momenteel door deze aanpak een stij gende lijn in de prestaties van de jeugd. Ook om de club te laten groeien is een goeie basis onontbeerlijk. Een van de positieve resultaten is het feit dat één pupil al een uitnodiging heeft gekregen om mee te doen aan het Nederlands Kampioenschap pupillen in Groningen. Kinderen die ook hun conditie willen verbeteren zijn op dinsdagavond om 18.00 uur welkom op recreatiepark *de Koekoek' aan de Westerweg in Limmen. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met dhr. Bosman, Baetenburg 40 in Heiloo of dhr. Zoon, Visweg 12 te Limmen. AKERSLOOT - Op zondagavond 27 januari biedt de duikvereniging Aqua Plus in het zwembad van Hotel van der Valk te Akersloot de mogelijkheid om kennis te maken met de duiksport. Aqua Plus is opgericht in 1986 en heeft 14 december jongstleden haar 15-jarig bestaan gevierd. Over de afgelopen jaren bestaat het ledental uit gemiddeld vijftig mannen en vrouwen. Ongeveer 30% is al langer dan 5 jaar lid en vormt een kern van enthousiaste en ervaren duikers. Door de makkelijke bereik baarheid van subtropische oorden en de exotische televisiebeelden is er regelmatig belangstelling van nieuwe kandidaten. Tijdens de open avond kunt u kennis maken met de fascinerende belevenis om zelf onder water te gaan met pers lucht. Tevens zal er uitleg zijn over de andere aspecten van het duiken en de duikvereniging Aqua Plus. Naast de genoemde opleidingen kan men in clubverband deelnemen aan diverse evenementen, zoals duiken in de omge ving en in Zeeland. Belangstellenden zijn vanaf 20.00 uur welkom in het zwembad. De ingang bevindt zich aan de achterzijde van het complex. Indien u in het bezit bent van een duikbril, snorkel of vinnen wordt u vriendelijk verzocht deze mee te nemen. De minimumleeftijd voor deel name is 16 jaar. Voor verdere informatie kunt u contact opnemen met Siep Aafjes, tel. 0251 - 315343, Onno Franken, tel. 072- 5337848 of Hans v.d. Vooren, tel. 0251- 658824. Aqua Plus heeft ook een inter net site: www.aqua-plus.nl. Het e-mail adres is: aqua_plus_duikver- eniging@hotmail.com. EGMOND - In Egmond-Binnen werd donderdag 17 januari 's nachts ingebro ken in een huis aan de Tymonskroft. Uit het huis werden sleutels ont vreemd. Men kwam hier binnen door het forceren van een ruit. LIMMEN - De bewoners van de Vuurbaak, Middenweg en andere omwonenden van het dorpspark in Limmen hebben het verzet tegen de aanleg van een skatepark 'in hun voor tuin' nog niet opgegeven. Enige weken geleden is een bezwaarschrift tegen de aanleg van het skatepark in het dorps park ingediend bij de gemeente. Het bezwaarschrift werd ondertekend door dertig personen, waarbij de kantteke ning moet worden geplaatst dat er op het tijdstip yan verzamelen maar wei nig mensen thuis waren. Later gaven veel niet-tëkenaars namelijk te. kennen dat zij wel graag hadden willen teke nen. Ook uit de omgeving zijn veel sympathiebetuigingen gekomen. De besluitvorming omtrent de aanleg van het skatepark is tevens voorgelegd aan advocatenkantoor Banning uit Den Bosch. Dit kantoor heeft veel ervaring met dit soort bezwaarproce dures tot de Hoge Raad toe. In een eer ste reactie gaven zij de tegenstanders van het skatepark een redelijke kans om met succes tegen het besluit in beroep te gaan, met name omdat er onder andere onzorgvuldig gehandeld zou zijn door het bestuur van de gemeente Limmen. Financieel draagvlak V Johwin Slaapcomfort Expositie schilderijen van Ria Pijnappel, te bezichtigen t/m eind maart gedurende openingstijden, Rijksweg 127 te Limmen. Gemeentehuis Limmen Beeldend kunstenaar Iwan J. A. de Groot uit Heiloo exposeert tot 7 maart zijn landschappen. Bibliotheek Akersloot Expositie 3D schilderijen van Tiny Sombroek, tijdens de openingsuren van de bibliotheek. Galerie Amber Donderdag t/m zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur en op afspraak, tel. 5051491. Te vinden aan de Dusseldorperweg 18. Serre Nella van Os Expositie van onder andere bronzen beelden, keramiek, acryl, olieverfschil derijen en aquarellen, elke zondag van 13.00 tot 18.00 uur, Westerweg 39. De kosten voor een procedure tot aan de Hoge Raad worden geschat op euro 16.000,- tot 18.000,-, maar het kan goed zijn dat de procedure niet tot aan de Hoge Raad doorgevoerd hoeft te wor den. In dat geval zijn de kosten lager. Advocatenkantoor Banning is bereid om namens de omwonenden als advo caat op te treden. Om alle kosten te kunnen voldoen wordt geïnventariseerd of er voldoende financieel draagvlak voor het plan is. Middels een enquête kun nen de omwonenden aangeven of zij geïnteresseerd zijn in het plan. In een plan van aanpak wordt onder andere beschreven hoe het een en ander aan gepakt gaat worden, de wijze van besluitvorming, de overlegmomenten met de hele groep en het financiële beheer. Als start wordt dit plan aan de gehele groep voorgelegd. De omwonenden hebben inmiddels allen de enquêtebrief thuis gekregen, met het verzoek te reageren voor 27 januari. Drie personen hebben zich bereid getoond om namens de gehele groep de uitvoering te coördineren. Voor meer informatie kunt u terecht bij A. v.d Eng, Vuurbaak 14, tel. 072- 5052188, H. Snijder,'Middenweg 9, tel. 5051549 en H. Gaillard, Middenweg 19, tel. 5055101. LIMMEN - In het kader van het 100- jarig jubileum van de Corneliuskerk in Limmen vindt er zondag opnieuw een aansprekend evenement plaats. Na het succesvolle optreden van het Neva- ensemble dat afgelopen donderdag een volle kerk trok, is het nu de beurt aan Kongolees en een Ghanees gospelkoor. Her Kongolese koor bestaat uit 17 per sonen en de groep uit Ghana is een har monieus afgestemd kwartet. Zij zullen om beurten in de taal en kleding van hun geboorteland gospels en andere religieuze en ook inheemse liederen ten gehore brengen. Het optreden vindt plaats op zondag 3 februari om 14.00 uur. De kerk zal drie kwartier voor aanvang open zijn. De kaarten a 7,50 euro (f 16.50) zijn ver krijgbaar bij bakker Bakker, Vuurbaak 3, Sigarenmagazijn Stuifbergen, Kerkweg 42 en voor zover voorradig op de middag zelf bij de ingang van de kerk. Bij de prijs is inbegrepen een kopje koffie of thee in de pauze. LIMMEN - De Bridgeclub Limmen heeft op 16 januari als volgt gespeeld: A-Lijn: 1. Dolmans-Bollweg 58.04, 2. Keyzer-Keyzer 56.70, 3. Min-Valkering 54.02. B-Lijn: 1. Valkering-Witting 62.95, 2.v.Buytenen-Kuiper 56.70, 3. Slob-Tuinstra 53.13. C-lijn: 1. Valkering- v.Charldorp 62.14, 2. Piersma- v.Splunder 59.64, 3.Commandeur- Intema 54.64. D-Lijn: 1. Pilkes-Rootjes 64.64, 2. De Bloois-Vendel 56.43, 3. Endel-Wulterkens 55.71. E-Lijn: 1. Oosterling-Slemmer 55.36, 2. v.d.Horn- Kops 54.91, 3./4. Beentjes-Duindam en Driessen-Huurman 54.02. LIMMEN - Het programma voor het weekend van 25, 26 en 27 januari van jongerencentrum Conquista is: Kinderen van 4 t/m 12 jaar De kinderen kunnen aanstaande zater dag hun handdruk op de muur van Conquista voor eeuwig vastleggen. Er wordt op deze ochtend met verf gewerkt, dus trek niet je mooiste pak aan! Aanvang 10.30 uur tot 12.00 uur. De entree is 1 euro. Tieners van 12 t/m 15 jaar Voor de tieners is er op zaterdag 26 januari een spectaculair programma. Kom in je mooiste pyjama, nachtjapon of babydoll naar Conquista en feest mee in je mooiste nachtoutfit op de pyjamaparty! Dit belooft weer een dolle pret te worden. Vergeet niet je pantoffels of je dikke sokken mee te nemen. De entree is gratis. De deuren gaan open om 19.00 uur en de tiener ruimte sluit om 23.00 uur. Zondagmiddag 27 januari is Conquista geopend van 14.00 tot 17.00 uur. De entree is gratis. Jongeren vanaf 16 jaar Vrijdag 25 januari en zaterdag 26 janu ari is het jongerencafé, Voor iedereen boven de 16 jaar, geopend van 20.30 tot 01.00 uur. Huisartsen Centrale huisartsenpost Alkmaar en omstreken (o.a Heiloo, Limmen, de Egmonden). Voor spoedeisende huis artsenhulp buiten kantooruren en in het weekend tel:072-5180618. Tandartsen Tijdens het weekeinde en in de avon duren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-53937620. Apotheek Limmen Vuurbaak 7a. Geopend van 08.00 tot 18.00 uur. Tijdens het weekeinde en in de avonduren de Regionale Spoedapotheek, Van Ostadelaan 248, Alkmaar, tel. 5143060. Uitvaartverzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. 5053009. RIMA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, spreek uur: donder dag van 09.00 tot 10.00 uur in kamer 0.30 in het gemeentehuis (via achterin gang), Zonnedauw 4. Tel. 5055363. Stichting Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen per week), zie verder de rubriek Medische diensten Heiloo. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) Prikpunt Zorgcentrum De Cameren, Vredeburglaan 1, dinsdag en vrijdag tussen 08.00 en 08.30 uur. Prikpunt De Smetkliniek (Willibrord), Kennemerstraatweg 464, maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 09.30 uur. LIMMEN - Schaakvereniging Vrede burg speelde vrijdag 18 januari ronde 15 van de interne competitie. P. van de Heijdt probeerde allerlei trucs tegen J. Admiraal, maar kwam zijn verlies van 2 pionnen in de opening niet te boven. H. Ebels speelde opgeladen na zijn passie ve spel van vorige week en zette G. Hafkamp vanuit de opening onder druk in een Siciliaan met lange rokade. Hafkamp was niet in vorm en bezweek na onvoldoende tegenspel. R. van de Storm kreeg beslissend mate riaalvoordeel maar liet in het eindspel E. Stolp ontsnappen met een niet tegen te houden vrijpion. K. Kramer speelde vermoeid en verzuimde meerdere malen een kansrijke mataanval tegen M. Weigraven, die hier vrij gemakkelijk van wist te profiteren en met deze winst naar een fraaie zesde plaats steeg. B. Stolp bond B. Kerkhof ondanks talrijke vage zetten aan zijn zege kar. D. Keijzer won verdienstelijk van M. Kos. In groep B verstevigde Thijs Witkamp zijn eerste plaats door te winnen van Mike Krom. Martijn van Rees blijft volgen door een mooie overwinning op Tim Castelein. Uitslagen: Groep A. P. vd Heijdt- J. Admiraal 0-1, H. Ebels- G. Hafkamp 1- 0, E. Stolp- R. vd Storm 1-0, M. Weigraven- K. Kramer 1-0, B. Kerkhof- B. Stolp 0-1, G. Pouw- J> Levering 1-0, D. Aafjes- K. Aafjes 1-0, D. Keijzer- M. Kos 1-0, H. Levering- B. Schijf 1-0, R. Termes- A. Kaandorp 1-0, N. van Leen- E. van Duin 0-1, S. Sofan- J. de Graaf 0- 1, B. Blekernolen- J. Tebbens 1-0, N. Pepping- J. Duin 0-1, M. Wester- G. de Graaf 0-1. Groep B.Thijs Witkamp- Mike Krom 1- 0, Martijn van Rees- Tim Castelein 1-0, Tycho Bismeyer- Bob Luttikhuizen remise, Nutte van Belzen- Alex Zwart 1-0, Menno Koot- Jeroen Levering 1-0, Vince Kaandorp- Micha van Buuren 1- 0, Wouter Mijnsbergen- Djurre Bismeyer 0-1. EGMOND - Op zondag 27 januari zal in Egmond aan den Hoef een uitvoe ring worden gegeven van de bekende 'Egmont ouverture' van Beethoven. Dit werk is te beluisteren tijdens het Euroconcert van muziekvereniging Lamoraal van Egmont, in de grote zaal van dorpshuis Hanswijk. Tijdens dit concert zal ook gemusiceerd worden door het jeugdorkest van de vereni ging. Het is al weer vijf jaar geleden dat er in Egmond aan den Hoef een standbeeld werd opgericht van de beroemde graaf Lamoraal van Egmont die in 1573 in Brussel werd onthoofd. Zijn dramati- 1 sche dood inspireerde grote kunste naars als Göthe en Beethoven tot het schrijven van prachtige tekst en muziek. Bekend daarvan is de Egmont ouverture van Beethoven, waarin op muzikale wijze het leven van de naar vrijheid strevende graaf, zijn dood en de uiteindelijke victorie wordt uitge beeld. De stichting Standbeeld Lamoraal van Egmont, die het standbeeld vijf jaar geleden realiseerde, vroeg de muziek vereniging dit lustrum jaar daar enige aandacht aan te besteden. Het euro concert wordt geopend met een optre den van het jeugdorkest van de vereni ging ook onder leiding van Marcel Visser. Het concert vindt plaats op zondag 27 januari om 12.00 uur in dorpshuis Hanswijk, de entree bedraagt 2 euro. EGMOND - Zaterdagavond 26 januari zal de cd van de Egmondse Piet Visser Band officieel ten doop worden gehou den in het Rode Hert in Egmond aan de Hoef. De band heeft het afgelopen decennium in en rondom de Egmonden een live reputatie opge bouwd; de Piet Visser Band is onder andere een vaste attractie op het jaar lijks terugkerende Egmondse Fuse-fes- tiva|. Voormannen van deze band zijn gita rist Piet Visser, in het dagelijks leven een landelijk gewaardeerde gitaarbou wer en reparateur, en zanger/gitarist Leo Zwemmer. Leo is bekend van zijn opnamestudio, de tussen Egmond en Bergen gelegen Waterman Studio. Het titelloze album is, ondersteund door drummer Dennis Coule en bassist Wout Folmer, nagenoeg live opgeno men, waarbij de band haar eigen visie op een elftal rock- en bluescovers geeft. Een aantal gastmuzikanten heeft bij dragen geleverd met percussiepartijen, lapsteelguitar en backing vocals. Ondanks alle beschikbare technologie in de hedendaagse opnamestudio, heb ben de bandleden een bewuste keuze gemaakt om tijdens de opnames ruimte open te laten voor improvisatie en spontane gebeurtenissen. Optreden Op 26 januari zal het resultaat gepre senteerd worden. Na overhandiging van het eerste exemplaar, rond de klok van 21.00 uur, zal de Piet Visser Band spelen om een feestje te bouwen voor vrienden, trouwe aanhang, genodigden en een ieder die geïnteresseerd is; de avond is voor iedereen toegankelijk. De cd zal in de zaal verkrijgbaar zijn. Het muzikale; feqst vindt plaats: in de zaal van het Rode Hert, de toegang is gratis. EGMOND - Op vrijdag 25 januari houdt fotoclub DEFA haar derde wed strijdavond van het seizoen. De wed strijd staat in het teken van Egmond. Er worden alleen foto's en dia's ver toond die met Egmond te maken heb ben. Dit heeft onder andere te maken met het 40-jarig jubileum dat de club in oktober 2002 uitgebreid hoopt te vie ren. Ook tijdens het jubileum wil de club aandacht besteden aan het thema 'Egmond'. Ongetwijfeld zal de wed strijdleider twee echte Egmond-ken- ners hebben benaderd om het ingele verde werk te beoordelen. Wilt u eens kennis maken met DEFA dan bent u vrijdag welkom in het club huis (R.K.-parochiegebouw) aan de Wilhelminastraat in Egmond aan Zee. De aanvang is om 20.00 uur. Voor nadere informatie kunt u terecht bij Cor Oorthuijsen, tel. 072-5065950. LIMMEN - In het kader van het 100- jarig jubileum van de Corneliuskerk te Limmen heeft afgelopen donderdag 17 januari de opening van het feestjaar plaatsgevonden door een optreden van het Neva Ensemble uit Sint Petersburg, Rusland. Russische kerkmuziek kenmerkt zich door eenvoud, zuiverheid en spirituali teit. Voor de pauze brachten zij religi euze muziek die a capella werd gezon gen. In het tweede gedeelte werden diverse aria's uit opera's gezongen, daarbij begeleid op de piano. Aan het einde van het concert werd Cor Al op het altaar in het zonnetje gezet vanwege zijn verjaardag die dag. De bekende Limmer was juist die dag 88 jaar gewor den. Zoals men Cor in Limmen kent, nimmer met een overjas en altijd op kraakheldere gele klompen werd Cor, zichtbaar verrast, gefeliciteerd. De kerk heeft ook een website: corneli- uskerk-limmen.nl, waar u meer infor matie kunt vinden omtrent het feest programma, met onder andere op zon dag 3 februari een optreden van een gospelkoor uit Congo en Ghana om 14.00 uur in de kerk. LIMMEN - Dat gymnastiekvereniging TIOS uit Limmen ook in het hoge LOS-niveau haar mannetje staat bleek afgelopen zaterdag in Noord- Sch'arwoude. Vijf turnsters kwamen uit voor TIOS en twee hiervan kwamen op het ereschavot. Turnster Nienke Oiling mocht de spits afbijten in de eerste wedstrijd. Zij begon met een sterke brugoefening en zette dit voort met een goede balkoefe- ning. Ook de vloeroefening turnde zij netjes, maar de hoogste score was toch de 9.00 voor de sprong. Zij eindigde hiermee op een derde plaats en wist zich ook te kwalificeren voor de regio finale op 18 mei. In de tweede wedstrijd kwamen Esther Bakkum en Cindy Groot aan bod. Esther turnde een prima wedstrijd en eindigde vier plaatsen hoger dan de vorige keer. Een goede vooruitgang dus voor Esther. Aan de andere kant turnde Cindy haar oefeningen. Door op de brug een lager niveau te turnen scoorde zij niet zo hoog. Met vloer en sprong wist zij haar punten zodanig op te krikken, dat zij evengoed nog een bronzen medaille in ontvangst mocht nemen. Ook Cindy plaatste zich voor de regiofinale. Wie zich nog meer plaatsten voor deze finale waren Sabine Pirovano en Rowan Min. Zij grepen zaterdag net naast de medailles door een vierde (Rowan) en vijfde plaats (Sabine) te bezetten. De trainsters Els Lemmers en Caroline Welboren kunnen tevreden zijn met f.Ie behaalde resultaten. EGMOND - Het college van Burgemeester en Wethouders heeft besloten de opslag van een vijftigtal caravans/strandhuisjes op het terrein aan de Herenweg 2 in Egmond-Binnen tot de start van het strandseizoen 2002 te gedogen. Het college heeft wel besloten om een preventieve dwang sombeschikking op te stellen voor de periode na 1 mei 2002 om problemen met het stallen van extra caravans- /strandhuisjes op dit terrein waar het niet is toegestaan na het zomerseizoen 2002 tegen te gaan. Het terrein biedt namelijk plaats aan maximaal 28 caravans/strandhuisjes. De gemeenteraad van de voormalige gemeente Egmond heeft in 1998 beslo ten vier terreinen aan te wijzen waar caravans/strandhuisjes gestald kunnen worden. Per locatie is het aantal te stal len caravans/strandhuisjes aangegeven. Op de locatie Herenweg 2 mogen in totaal 28 caravans/strandhuisjes gestald worden. Iets meer Gebleken is dat inmiddels niet 28 maar 78 caravans/strandhuisjes op de locatie Herenweg 2 gestald staan. Door het wegvallen van een stallinglocatie zijn vijftig caravaneigenaren uitgeweken naar de locatie Herenweg 2. Na diverse overleggen met de eigenaar van de locatie Herenweg en het doen uitgaan van verschillende aanschrijvingen heeft uiteindelijk de rechter op 7 december 2001 de gemeente in het gelijk gesteld. Dat betekent dat er niet meer dan 28 caravans/huisje op dit terrein gestald mogen worden. Het college heeft de eigenaar meegedeeld dat zij handha vend gaat optreden tegen deze overtre ding. Dringend beroep De eigenaren van de caravans/strand huisjes hebben onlangs een dringend beroep gedaan op het gemeentebe stuur om de stalling tot het begin van het strandseizoen 2002 te gedogen. Gelijktijdig willen de besturen van zowel de strandvereniging Van Speijck als de Golfbreker met de gemeente rond de tafel gaan zitten om tot een oplossing voor het stallingprobleem te komen. In de diverse overleggen met de strandverenigingen is steeds duide lijk gemaakt dat de winteropslag een zaak is van de eigenaren van de cara vans/strandhuisjes. Dit is niet een gemeentelijke aangelegenheid. De eigenaren van de caravans/strand huisjes waren op de hoogte van het feit dat op het terrein Herenweg 2 niet gestald mocht worden. Het college heeft nu besloten om tot 1 mei 2002 de stalling te gedogen en daarna niet meer toe te staan. EGMOND - Bolbloemkwekers ei\ kunstenaars uit de regio Bergen, Egmond en Schoorl vertonen van 31 januari tot en met 4 februari hun kun sten in sporthal de Schulp te Egmond- Binnen. Aan de hand van het thema 'kunst' is de sporthal voor de twintigste keer omgetoverd in een schilderachtige bloemenzee. Een meesterwerk, gecreëerd met een kleurrijk pallet van tulpen, hyacinten, narcissen, krokussen, lelies en irissen. Kunstenaars De leden van Schildersgenootschap Hallem, Huug Zentveld, Erik Baart en Jos Apeldoorn exposeren in deze prachtige bloementuin. U kunt een kijkje nemen in het atelier van de schil der en genieten van het mooie bloe- mendecor waarin Ditta Engel. Pim Hieselaar en Afi Valkering hun beelden tentoonstellen. Ook is er werk te zien van de kunstenaars Henk van Dijl, Andrez Zentveld, Ewoud de Groot en Cees en Mare Broersen. Gezinsbeurs Naast bloemen en kunst is er in een aparte tent een gezellige gezinsbeurs. Voor de jongste bezoekers is er een kleine kinderboerderij met onder andere geiten, konijnen en hamsters. Kinderen die hun artistieke handen willen laten wapperen kunnen zater dagmiddag 2 februari meedoen met de workshop schilderen. Wie liever zelf wordt geschil derd of getekend kan terecht bij de schminker, de portrettist of de karika tuurtekenaar. De opbrengst van het portrettekenen gaat naar een goed doel! Gastinzending Bijzonder is ook_ de gastinzending Lachenalia's van J.H. van der Vossen BV uit Lisserbroek. De Lachenalia komt van oorsprong uit Zuid-Afrika. In 1652 trokken ontdekkingsreizigers van de VOC naar de binnenlanden van dit continent en verzamelden allerlei soor ten bolgewassen die werden meegeno men naar Europa. Ze waren een zeer gewild en duur verzamelobject voor de rijke mensen. In 1784 was, in de loop der jaren een grote collectie Lachenalia's opge bouwd in de tuinen van het Schönbrunn Paleis in Wenen. De plan ten wekten de aandacht van Baron Nicolaus Joseph Jaquuin, die ze ging bestuderen. Hij gaf het genus de naam Lachenalia, genoemd naar Werner de Lachnenal, een beroemde Professor uit Basel in Zwitserland. Door veredeling en kruising is dit bolgewas sterk verbe terd. Nu is het geschikt om hier in Europa te gebruiken als kamerplant, maar ook als terras-, balkon- en tuin plant. Openingstijden De openingstijden van de tentoonstel ling zijn van donderdag 31 januari tot en met zondag 3 februari van 10.00 tot 21.00 uur en maandag tot 17.00 uur. De gezinsbeurs is dagelijks geopend tot 19.00 uur en vrijdag is het koopavond tot 21.00 uur. Op donderdag, vrijdag en maandag krijgt elke volwassen bezoe ker (zolang de voorraad strekt) een gratis zakje bollen bij het verlaten van de bloemententoonstelling. Egmonds Bloemenzee vindt plaats in de sporthal De Schulp aan de Visweg te Egmond-Binnen. Toegangsprijzen zijn 4 euro voor volwassenen2,5 euro voor 65-plussers in bezit van een 65+ kaart en l euro voor kinderen tot en met 12 jaar. Groepen van 20 personen of meer ont vangen op de entreeprijs een korting van 20%. De tentoonstelling is rolstoeltoe gankelijk. Wilt u meer informatie dan kunt u tijdens kantooruren bellen naar het plaatselijk VVV-kantoor, tel. 072- 5813100. Wederom veel pracht en praal tijdens de Egmondse bolbloemententoonstelling met als thema Kunst(foto Ab Baart)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 10