f Enthousiaste jongeren starten Club Loco 'We hebben de mensen bij elkaar, het geld is er, dus knallen maar' PvdA m de laatste winterrestanten t ft IZ - k 0 nu ethri m eli BORDEN NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN B Huis kopen? (072)5351000 Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 23 JANUARI 2002 A ^LqJU J Drukkerij uitkijkpost bv Donderdag 14 februari is het Valentijnsdag. 00. 00 i Voor de allerliefste.. J MAXIMA i Heel weel He Wijkvereniging Plan Oost 25 jaar Jeugdtheater Heiloo speelt Mam komt uit die prullenbak 67e JAARGANG NO. 4 Tel. 072-515 08 88 www.halmakelaardij.nl Ypestein Consultants b.v. {f Wouter Bos, Staatssecretaris van Financiën voor de PvdA, spreekt over het nieuwe belastingstelsel op 28 januari in het Trefpunt te Heiloo. Aanvang 20.00 uur. ledereen is welkom Dank u wel voor uw steun! Afscheid dirigente MoGoJoKo De restanten van onze zijn nu opnieuw in prijs verlaagd! Mascotte Mode Geeslerduin 54 Castricum Telefax: 072 533 56 44 e mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: .0226 33 1 020 (Rodi verspreiding bv) De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 0,41 (91 cent) (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden n=^ n aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! Beulcih Samuel, Car line Brink, Bart Schouten en Just Zandhuis: Zij gaan voor Club Loco! (foto UKP) HEILOO - Op zaterdag 19 januari was het zover: De eerste avond Club Loco! DJ Hugo en DJ Ultimate Atmosphere verzorgden de aftrap. Club Loco moet 'the-place-to-be' wor den voor 16- tot 19-jarigen uit Heiloo en omgeving. Al bijna een jaar is voorbij sinds het idee Club Loco geboren is. Er is maar weinig te doen in het uitgaansleven van Heiloo, zo vonden de jongeren. Jongerenwerkster Beulah Samuel, vrij willigster Carline Brink en andere jon geren sloegen de handen ineen om daar voorgoed verandering in te brengen. Lekker uit in Heiloo „Als je 17 bent en je wilt uit, dan moet je niet in Heiloo zijn", meent Beulah. ,,In ons jongerencentrum in het Brunogebouw heb je Buk Buk en daar komt de groep die net wat ouder is. De Buk heeft ook de naam van een plaats waar harde muziek wordt gedraaid, en met veel technofeesten. Niet precies wat onze doelgroep wil. Zij willen een leiike discoavond. Dan heb je nog Tendenz voor 12- tot 16-jarigen. Is het ook niet dus. Verder heb je in Heiloo de cafe's Oud Inn en Aris inmiddels de Viersprong), maar daar kun je niet dansen. Dat kan wel in dansschool Ranzijn, maar daar komt jeugd onder de leeftijdsgrens bin nen. Vandaar de uitspraak 'Ranzijn, kinderfestijn'. En wat krijg je dan: de jeugd vertrekt naar Castricum of Alkmaar, terwijl ik in mijn werk veel jongeren spreek die gewoon lekker in Heiloo uit willen." Werkgroepen en vergaderingen Carline Brink is één van de jongeren uit die doelgroep. De 17-jarige vult aan: „Tijdens een trainingsweekend is het idee Club Loco ontstaan. Er moest iets gebeuren voor ons. We zijn verder gaan praten en vanaf december hebben we regelmatig vergaderingen gehad en is Club Loco in een stroomversnelling gekomen. De naam is voortgekomen uit een samenvoeging van Poco Loco, dat vonden we wel leuk. We zijn zelf ook een beetje loco. En ik was op vakantie geweest in Kroatië en daar had je Club International, dus :Club Loco!" Tienerwerkster Mariska Ruiter heeft de Club Loco-eindverantwoordelijk- De dag daarvoor, op woensdag 13 februari, valt de Uitkijkpost bij u in de bus. In deze Uitkijkpost wordt een gehele pagina gewijd aan Valentijnsdag. Op deze pagina biedt de Uitkijkpost u de unieke kans om uw liefde te verklaren aan uw partner of juist (anoniem) aan die persoon waar u al een tijdje een oogje op heeft, om een dierbaar per soon te bedanken, om een familielid in het zonnetje te zetten, om die lieve vriend of vriendin eens te zeggen waarom u blij bent met uw vriendschap of om iemand om wat voor reden dan ook een lieve boodschap te sturen. Uw boodschap wordt, met of zonder foto van uw Valentijn, gepresenteerd in een toepasselijke liefdesadvertentie, waarbij u kunt kiezen uit twee formaten: Formaat A (I kol. 50) kost 7 euro, formaat B (2 kol. 50) kost 13 euro. Tot en met VRIJDAG 8 FEBRUARI kunt u uw tekst (met evt. foto) langs brengen bij het kantoor van de Uitkijkpost, De Hoefsmid 5 in Heiloo. nflk. heid. Maar vooral Carline, Beulah en nog elf jongeren hebben de afgelopen maanden keihard gewerkt om de nieu we club op poten te krijgen. Er zijn werkgroepen gestart, waaronder een publiciteitswerkgroep, een werkgroep voor het programma en een beheer- /geluid/lichtwerkgroep. Er is bijna elke week vergaderd, er zijn flyers en pos ters gemaakt voor de scholen. Carline en Beulah vertellen: „Je moet het toch eens zien te worden over de hoogte van de entree, er moet een uit smijter komen, welke dj zet je in, welke muziek ga je draaien, een leuke naam, een logo. Daarnaast is het een heel gedoe geweest om geld los te peuteren bij de Stichting Jeugd en Jongeren Heiloo. Er was een budget voor Tendenz en voor Buk Buk. Wij wilden zelfstandig en dus een eigen budget. Een ingewikkelde procedure. Uit eindelijk was men voor het idee om wat met die groep te doen. Ook het bestuur. Ik weet niet hoe ze het gedaan hebben, maar het geld is vrijgeko men!", zegt een tevreden Beulah. Publiciteit tot in de puntjes In het kantoor van het Brunogebouw kun je al gauw zien dat er niet stil geze ten wordt: een indrukwekkend plan bord hangt vol met activiteiten. Club Loco staat elke maand tot juni aange geven met blauwe stip. Beulah slaat een dikke map met vergaderstukken open en laat trots de zelfontworpen poster voor de eerste avond Club Loco zien. Het ziet er puntgaaf uit! Alles is zelfbe dacht, zelfontworpen, zelf rondgedeeld. Nog steeds zijn de jongeren aan de slag om de publiciteit voor Club Loco tot in de puntjes te verzorgen. Zo is de eigen web-site inmiddels ook bijna on-line. Vrijwilligers bedankt Dé goede aansturing van Club Loco ligt bij de ervaren jongerenwerkers. „Maar", zo zegt Beulah: „zonder de vrijwilligers had Club Loco het niet gered! We willen hen dan ook graag bedanken, zet hun namefn maar in de krant!" En dan spreekt Beulah pver de oprich ters: Bart Schouten, Dennis Seynen, Just Zandhuis, Misja Horsthuis, Natalie Hohage, Onno Blom, Pieter Sabel, Saskia Witte, Sky van Hogen Tjitso Maathuis en Shuna Vanner, waarvoor zij haar petje af wil nemen. Op 16 februari is het volgende optre den gepland van Club Loco in het Brunogebouw: De groep Direct moet weer een volle zaal 16 tot 19-jarigen trekken. Alles wordt in gereedheid gebracht voor de start van Club Loco. „De jongens zijn al een dag eerder bezig met opbouwen, ze kunnen niet wachten hè!", lacht Beulah. Gelukkig hebben ze nog net even tijd voor een foto.... HEILOO - Officieel op 7 februari viert Wijkvereniging Plan Oost haar 25-jarig bestaan, maar omdat dit op een don derdag valt wordt heX feest gevierd op zaterdag 9 februari. Alle' leden van de wijkvereniging hebben inmiddels een uitnodiging plus jubileum krantje ont vangen en weten dus wat ze gaan doen op 9 februari. Ook heeft de vereniging geprobeerd om zoveel mogelijk oud bestuurs- en werkgroep leden te ach terhalen en deze uitgenodigd voor de receptie die tussen 18.00 en 20.00 uur plaatsvindt. Hier kunnen oude herinne ringen worden uitgewisseld en eventu eel nieuwe plannen/ideeën worden besproken. Mocht u vroeger actief geweest zijn voor de wijkvereniging en u heeft nog geen uitnodiging ontvangen, neem dan contact op met Joke Schmcrsal, tel. 072- 5339249 en dan ontvangt u alsnog een uitnodiging. Maar eerst is er 's middags iets voor de jeugd te doen. Jeugd die weer steeds vaker in het Oosthonk te vinden is op de derde zaterdagmiddag bijvoorbeeld, maar ook tijdens de klaverjasavond op de tweede vrijdag is er jong talent te bewonderen. Van 14.00 tot 16.00 uur speelt poppen theater Hoepla haar voorstelling Assepoester. Hiervoor kurtt u als u lid bent kaarten reserveren via de tel. nummers 072-5335179. Deze kaarten zijn gratis. Mocht u geen lid zijn en u woont in Plan Oost, geen nood, u kunt voor 7 euro lid worden en dan mogen u en uw kind(eren) meegenieten van deze poppenshow (er zijn maximaal 100 kaarten beschikbaar). Wilt u zelf actief mee gaan werken met de wijkvereniging en bijvoorbeeld op Koninginnedag actief zijn, neem dan contact op met Margot, tel. 072- 5334098 of Paul, tel. 5335179. De dag wordt afgesloten met een feest avond die vanaf 20.00 uur losbarst en tot 01.00 vergezelt gaat van live muziek van Ongeremd. Zij zijn niet te omschrijven, u moet hen gewoon komen zien. U mag naar binnen op ver toon van de uitnodiging die u heeft ont vangen. HEILOO - Mam zit op computercur sus. Dat je dat niet een, twee, drie onder de knie hebt, merkt ze al snel. In uiter ste nood roept ze de hulp van haar zoon Sam in. Sam is een kei op compu tergebied. Maar zij, zij bakt er niks van. Gefrustreerd gaat ze haar computer te lijf en komt door een vreemde speling van het lot in de computer terecht. Ze komt in een voor haar vreemde omge ving waarvan ze de taal niet spreekt en de gewoontes niet kent. Ze wordt als een vreemde indringer beschouwd, een virus en zal verwijderd moeten worden. Wanhopig probeert Mam uit te leggen wat er aan de hand is: „Ik ben geen virus, ik ben een mens van vlees en bloed". Mam wil eruit, maar hoe? Het Jeugdtheater Heiloo bestaat der tien jaar. Met 30 spelers in de leeftijd van 12 tot 18 jaar en het artistieke team wordt ieder jaar een zelf geschreven productie op de planken gebracht. Door middel van improvisatie opdrachten worden de vaak verrassen de ideeën van de Jeugdtheaterleden zelf in de productie verwerkt. In deze nieuwe productie zijn vooral de Chatbox-taal en de visualisatie van Play-it, het spelletjes- programma hier goede voorbeelden van. Mam, komt uit die prullenbak' is een echte familievoorstelling, geschreven door Rieneke Oosting en Marja Schoonheym. De muziek en de liedtek sten zijn van Casper Himmelreich. Als je wilt weten of het Mam lukt om weer uit de computer te komen, kom dan op 2 of 3 februari naar Theater De Beun, Willibrordusweg 2 in Heiloo, tel. 072- 5333156. Tijden van de voorstellingen: zaterdag 2 februari 15.15 uur en 20.15 uur. Zondag 3 februari 12.15 uur en 15.15 uur. Entree 6 euro voor volwasse nen, kinderen tot en met 12 jaar/CJP/65+ 5 euro. Openingstijden van de kassa: maandag tot en met vrij dag van 13.30 tot 17.00 uur. B In 1933 richtte dhr. Jac. Klaasse het bedrijf Klaasse Bouw op in Heiloo. Het bouwbedrijf bouwde zo hier en daar enkele woningen. Door de oor log stond deze bedrijfstak een paar jaar stilwaardoor Klaasse zich ging richten op meubels, houten speelgoed en alles waarmee nog enigszins te ver dienen viel. Maar na de oorlog ging Klaasse weer in de oorspronkelijke vorm verder. Eind jaren *60 besloot vader Klaasse zijn bedrijf over te doen aan zijn zoons. Inmiddels bestaat het bedrijf bijna zeventig jaar en staan deze zoons, Cees en Jan Klaasse, nog steeds stevig aan het roer van Klaasse Bouw VOF/ Keukens. Geschiedenis Klaasse was in de jaren na de oorlog verantwoordelijk voor de bouw van diverse woonwijken in Heiloo, maar, ook scholen en bedrijfspanden vorm den een hoofdbestanddeel van de werkzaamheden. Toen Cees en Jan Klaasse het bedrijf van hun vader overnamen werden er meteen wat veranderingen doorgevoerd. Zo richt ten de heren zich voortaan op bunga- lowbouw in de hele regio en werd er een showroom ingericht met doe-het- zelf-producten en zelfbouwmeubelen. In de jaren '70 werd het accent verlegd naar verbouwingsactiviteiten met medewerking van gecontracteerde en zelfstandig werkende metsel- en tim merbedrijven. Daarnaast werd de kleine showroom ingericht met keukens. Keukens „Eigenlijk wil ik daar niet teveel aan dacht op vestigen omdat mensen ons vaak alleen maar kennen van de keukens," zegt Jan. „Natuurlijk is het een belangrijk onderdeel van ons bedrijf, maar wij vinden het bouwgedeelte net zo belangrijk." Nou, vooruit: even over de afdeling keukens. „Nadat we eerst her haaldelijk diverse keukenfabrieken hebben bezocht, viel de keuze op een Duitse fabriek. Kwaliteitskeukens uiteraard, maar doorslaggevend voor ons was het feit dat we bij de fabriek allerlei losse elementen kunnen bestellen. Dat betekent dat elke keuken gebouwd kan worden, hoe 'gek' de wensen van de klant soms ook zijn." De heren hebben geen dag spijt gehad van hun beslissing om keukens te gaan verkopen. „Vooral in deze tijd is er veel kaf onder het koren op keukengebied. Er wordt enorm In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. gestunt met keukens die echter kwali tatief soms om te huilen zijn zo slecht. Voor ons is het daarom des te interes santer om keukens te leveren waarbij de prijs-kwaliteitsverhouding goed is, en waarbij ook de werkbladen en inbouwapparatuur van zéér degelijke kwaliteit is." Alhoewel de verbouwingen van Klaasse worden uitbesteed aan onderondernemers, is de afdeling keukens volledig in handen van de broers. „We zijn nu eenmaal zo eigen wijs om te denken dat wij dat gewoon het beste kunnen. Zowel adviseren, verkoop, bestellen en plaatsen doen we dus gewoon zelf." De vestiging Van oudsher kan men het bedrijf vin den aan de Westerweg. Even was er sprake van verplaatsing naar een locatie buiten de dorpskern, maar de huidige plek biedt voldoende ruimte om de bouw- en keukenactiviteiten te huisvesten. In de kleine showroom is een selectie te zien van de collectie keukens. „Een grotere showroom zou absoluut prettig zijn. Daarom is ook meer dan eens gedacht aan uitbreiding van het pand, we hebben zelfs de schetsen al liggen, zodat we een grotere showroom konden realiseren. Het is er echter nog niet van gekomen. Misschien dat onze opvolger de tekeningen wil gebruiken". Opvolger Opvolger? „Tja, daar moeten we ons nu toch eens serieus mee gaan bezig houden, we zijn ten slotte niet meer de jongsten. We zouden wel ver over de honderd willen worden zodat we nog jaren zouden kunnen werken. We zijn beide gek op het bedrijf en hebben altijd hart en ziel in de zaak gestoken. Het geeft elke keer weer ongelofelijke genoegdoening als we een prachtige keuken hebben geplaatst bij alweer een tevreden klant. Sjnds korj hebj?qi we allebei om de wéék een dag vrij, wat even wennen was. Want wat moet je met al die vrije tijd?" Beide heren zouden graag zien dat Klaasse nog jaren bevestigd zal zijn in Heiloo als dè zaak op het gebied van keukens en verbouwingen. „We moeten er geen van beiden aan denken dat we op een dag de deur achter ons sluiten om nooit meer terug te komen. Dat zal dan ook niet gebeuren. Onze opvolger, wie dat wordt is nog niet zeker, krijgt ons er bij het bedrijf bij. Wij horen bij de inventaris. De familie Klaasse in één van hun keukens A Thuis in het nieuwe belastingstelsel. Het adres voor uw belastingaangifte. Het Zandstuk 19 Tel: 072-5320238 1851 WH Heiloo Fax: 072-5320239 www.vpesteinconsultants.nl VAN DER Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl Mensen in Nood helpt slachtoffers van oorlogen, natuurrampen en armoede. Overal ter wereld. Zonder onderscheid naar ras, geslacht of geloof. Dat kan alleen dankzij de steun aan mensen zoals u. Daarvoor heel hartelijk dank! Ss Mensen in Nood De mensen, de inzet, de kracht Giro 667 Den Haag Tel. 070 313 62 00 www.menseninnood.nl Mensen in Nood maakt deel uit van Cordaid HEILOO - Op 26 januari neemt Ank van Baar afscheid als dirigente van MoGoJoKo. In de afgelopen zes jaar zijn alle vieringen van MoGoJoKo door haar gedirigeerd, evenals een aantal optredens buiten de kerk en de jubi leumvoorstelling 'Herinnering aan later'. Zij heeft een grote bijdrage gele verd aan de ontwikkeling van de muzi kaliteit van hêt koor. Cm /v IV /I A KI - Badkamerinstallatie AU n IVIM ÏM VJ1 Centrale verwarming - Dakbedekking INSTALLATIEBEDRIJF Loodgieterswerk Droonecampstraat 13 1851 TH Heiloo Telefoon 072-533 50 85 Werkplaats: Holleweg 19 opruiming Bergen H oo r n e i I o o Alkmaar HALVE PRIJS

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 1