[jM^ BoevWtvn Familie Boeters geeft concert in Witte Kerk I Blauwe Ruis Heropening Albert Heijn Gemeenteraadsverkiezingen 21,95 Gelukkig is er poëzie Het land van de kleine man DEUTEKOM UITKIJKPOST - 23 JANUARI 2002 - PAGINA 2 W- HARTONG HUISARTS, AFWEZIG 28 t/m 31 januari Eindelijk weer metal in BukBuk Ledenvergadering TV Het Vennewater De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag en dinsdag van 9.00 tot 17.00 uur, donderdag en vrijdag van 10.00 tot 14.00 uur, tel, 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail redactie@uitkijkpost.nl. ■I Aangeleverde kopij wordt éénmaal geplaatst, afhankelijk van nieuwswaarde en exclusiviteit. De redac tie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten, te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, een en ander mede afhankelijk van het advertentie-aanbod. ■i Foto's en kopij, getypt en voorzien van naam en tel.nr. van de afzender, kunnen tot uiterlijk maandag 16.30 uur aangeleverd worden bij het kantoor van de Uitkijkpost, De Hoefsmid 5 in Heiloo. ■i In Limmen kan de kopij maandag uiterlijk tot 12.00 uur bij N. Admiraal, Bloemenhof 5, bezorgd worden. Het algemene postadres van de redactie is Postbus 68, 1850 AB Heiloo. De redactie stuurt geen foto's en floppy's retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost weer ophalen. U kunt eventueel een aan uzelf geadresseeerde en voldoende gefrankeerde envelop meesturen voor terugzending. t Instrumentenparade Muziek Dansschool Heiloo Huwelijk Maxima en Willem Alexander Tweedehands boekenmarkt Het land van de kleine man door Leif Enger Boek van de week: Blauwe Ruis door Blof CD van de week: Literair-Jazz- Cafe Heiloo Memphis in La Strada Ontwerper en bouwer weggevallen OO Winkelhof 't Loo 53 Tel. 5335535 Perfecte voorbereiding op de Cito-toets Prijswinnaars Carry Slee leespuzzel Doktersdiensten Centrale huisartsenpost Alkmaar en omstreken (o.a Heiloo, Limmen, de Egmonden). Voor spoedeisende huis artsenhulp buiten kantooruren en in het weekend tel: 072-5180618. Apotheken Sibilo, Pastoor van Muijenweg 17, tel. 5330200, ma t/m vr 08.00 tot 18.00 uur. Heylo, Stationsweg 53, tel. 5331070, ma t/m vr 8.00 tot 18.00 uur, za 09.00 tot 17.00 uur. Ypestein, De Krommert 14, tel. 5340200, ma t/m vr 08.00 tot 18.00 uur, za 11.00 tot 15.00 uur. Voor spoedgevallen is de Regionale Spoedapotheek 's avonds, 's nachts en in het weekend bereikbaar, locatie De Hoef, van Ostadelaan 248 te Alkmaar, tel. 5143060. Verloskundige J.F.M. Bugter, Haesackerlaan 41, Heiloo, tel. 5337531 (volgens afspraak). Tandartsen Doorkiesnummer van de tandarts- dienst bij spoedgevallen: tel. 5123889. Dierenartsen Dr. Schaap en dr. De Jong zijn te berei ken op tel. 5331606 (Commandeurslaan 1). Spreekuur werkdagen 10.30-11.30 en 18.00 19.00 uur, zaterdag van 11.00- 12.00 uur. Dierenkliniek De Kapel, J.A. de Ridder, Runxputteweg 24, Hei loo. Behandeling uitsluitend volgens afspraak. Dierenkliniek De Kattenberg. Westerweg 125. Heiloo, tel. 5340550. Spreekuur werkdagen 13.30-14.30 uur, zaterdag 10.00 11.00 uur en volgens afspraak. Stichting Regionale Thuiszorg Ampèrestraat 21, 1817 DE Alkmaar, tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen in de week). Thuiszorgwinkel: Geert Groteplein 8,1813 BM Alkmaar, tel. 5199265, geopend ma t/m vr van 10.00 tot 17.30 uur en za van 14.00 tot 17.00 uur. Gezondheidswijzer: Hertog Aalbrechtweg 5,1800 GH Alkmaar, tel. 5199214. Artsenlaboratoriuni Trombosedienst (Starlet) De prikpunten van Starlet in Heiloo zijn: Overkerck, Stations weg 92c, werkdagen van 08.00 tot 08.30 uur. De Loet, De Loet 1, werkdagen van 09.00 tot 9.15 uur en vanaf 2 januari De Smetkliniek (Willibrord), Kennemerstraatweg 464, maandag t/m vrijdag van 9.00 tot 9.30 uur. Uitvaartverzorging Capella Uitvaartverzorging Heiloo eo, Henny Stoop, tel. 5320 345. HEILOO - Op zaterdag 26 januari is de formatie Hammerhawk in de Buk te horen. Met deze zeer succesvolle metal band uit de lage landen kan er lekker geheadbangged worden en een potje pogoën in de pit zien zij ook wel zitten. Hammerhawk bestaat al sinds 1982, opgericht door de Aussie Maniac Bruyns en de Nederlandse tulp Ray van Wijngaarden. Na twee jaar hard aan de weg timme ren kwam het debuutalbum Breaks- loose uit de oefenruimte. Sinds dien zijn ze niet meer te stoppen. Na een aantal wisselingen van de wacht en een paar cd's kregen de mannen onenig heid met de platenmaatschappij en besloten ze om onder eigen beheer ver der te gaan. Dit heeft de band geen tekort gedaan. In 1999 werden zijn tot de oudste nog steeds draaiende metal band in Nederland uitgeroepen door het blad Aardschok. Haal daarom je oude gescheurde zwar te kleding nog eens keer uit de kast en wordt weer eens jong, ga gewoon lek ker metalen. Hammerhawk wordt ondersteund door twee formaties die op hun beurt ook niet misselijk zijn. Sad Iron en Vortex zijn beide bands die zich in het metal circuit hebben laten gelden. Het belooft een avond vol vuurwerk, bier en zweet te worden. Tevens belooft het een knallende kop pijn de volgende morgen. De Buk opent haar deuren om 21.00 uur en zal om 2.00 uur weer sluiten. De entree bedraagt 7 euro. HEILOO - Donderdag 24 januari houdt de tennisvereniging Het Vennewater haar algemene ledenver gadering in de kantine op het park aan het Zevenhuizen. Om precies 20.00 uur zal Anne Mantel in zijn hoedanigheid als voorzitter voor de laatste maal de voorzittershamer hanteren. Na vier jaar de vereniging te hebben geleid, vindt hij het tijd geworden op te stappen en zijn functie ter beschikking te stellen. De leden gaan niet alleen een nieuwe^ voorzitter kiezen. Er worden ook' opvolgers benoemd voor Gert Oudejans, voorzitter van de jeugdcom missie, Nick Hoetjes, voorzitter van de kantinecommissie en Coen Holst- voogd, voorzitter van de onderhouds- commissie. Naast de gebruikelijke jaarverslagen, financieel resultaat en verslag van de kascommissie komen ook plannen aan de orde voor de vernieuwing van de banen en een trainingsplan voor de jeugd. Zo zal voorzitter Mantel tijdens de vergadering de nieuwe hoofdtrainer van de vereniging voorstellen, Marco Heemskerk van Tennisschool Kenne- merland. door Robert van de Bibliotheek Het gereedschap van de dichter is de taal. Bij het lezen van gedichten leer je dat met taal heel wat moois gecreëerd kan worden. Van het aardige, veelzeggende Sinterklaasrijm, tot meeslepende gedichten en poëzie zo diep dat het wezenlijke zich pas na vele keren lezen en overdenken openbaart. Bibliotheek De bibliotheek heeft iets met gedichten, iets moois. Hoewel bij een bibliotheek vaak wordt gedacht aan een goede roman of een mooi infor matief boek, is poëzie als andere belangrijke schriftelijke uitingsvorm niet weg te denken in de biblio theek. Bij de informatieve boeken (rubriek 870) vindt u gedichten van heel vroeger tot nu. Er is voor ieder wat wils.Twee aanraders zijnde nieuwste bundels Joke van Leeuwen (Vier manieren om op iemand te wachten) en Ina Sipkes de Smit (Want jij woont in mijn hart). Daarnaast -en dal is helaas niet zo bekend- heeft de bibliotheek een heel interessant tijdschrift waarin poëzie vaak aan bod komt, in haar collectie: Bzzlletin, waarvan de oudere nummers uitgeleend worden. Als ik het over gedichten heb, mogen de typisch voor kinderen geschreven gedichten natuurlijk niet worden vergeten. Ook daarvan heeft de bibliotheek een flink aantal zeer aantrekkelijke boeken in haar collectie. En zeg nou eerlijk: wat is er nu gezelliger om samen met de kleine een aantal gedichten te lezen. Rijm heeft iets betoverend, zeker voor kinderen. Daarnaast zijn gedichten heel belang-rijk voor de ontwikkeling van een goed taal gevoel. Als u besluit om naast ver halen ook eens gedichten te lenen uit de bibliotheek dan heb ik een paar echt fantastische voorbeelden voor u: 'Omdat mijn billen verhaalt jes willen' van Erik van Os en 'Als je goed om je heen kijkt zie je dat alles gekleurd is' van diverse auteurs. Gedichtendag Ik begin niet zomaar over gedichten, daar is een aanleiding voor: op don derdag 31 januari 2002 wordt de jaarlijkse Gedichtendag gehouden in Nederland en Vlaanderen. Op deze dag staat - bijna - alles in het teken van de poëzie. Niet alleen in bibliotheken en boekwinkels, maar overal op straat, in de trein, het café en zelfs bij de dagelijkse boodschap pen wordt u geconfronteerd met gedichten. Ook in de Openbare Bibliotheek in Heiloo kunt u op deze dag uw hart ophalen. Vanaf 20.30 uur staat de bibliotheek bol van de poëzie als een aantal dichters uit Heiloo (ama teurs en gevorderden) voordragen wat zij hebben geschreven. En dit alles bij sfeervol kaarslicht en een goed glas wijn. Zowel deelnemers als bezoekers voor deze avond kunnen zich nog tot 25 januari opgeven bij de biblio theek. In de bibliotheek zit zoveel poëzie, dat Jaap Spier, vrijwilliger van de bibliotheek, spontaan de volgende limerick uit zijn pen zag komen: In dat oude gebouw met zes hoeken Staat het vol met computers en boeken; Zelfs wie zich niet redt Met Web of het Net Wordt vakkundig geholpen bij 't zoeken. Robert de Graaf HEILOO - Januari en februari zijn bij uitstek dé maanden voor open dagen en informatieve uren voor scholen én instellingen voor kunstzinnige Vor ming, zo ook bij Muziek- en Dansschool Heiloo. Maandag 28 janu ari vanaf 19.00 uur wordt er een instru mentenparade gehouden. Tijdens deze 'parade' zullen nagenoeg alle muziek instrumenten te horen en zien zijn waarop les gegeven wordt. In de eerste plaats is deze avond bedoeld voor leer lingen die nu het oriëntatiejaar volgen om een keus te maken op welk instru ment zij komend cursusjaar lessen gaan volgen. Maar ook andere, geïnteresseerde toe komstige leerlingen, kunnen hier ken nismaken met de grote verscheiden heid aan muziekinstrumenten waarop lesgegeven wordt en de verschillende muziekstijlen die binnen de school aan geboden worden. Belangstellenden zijn welkom op maandag 28 januari vanaf 19.00 uur in de Muziek- en Dansschool aan het Het Veld 1 te Heiloo. Voor meer informatie kunt u bellen met tel. 072-5332460. HEILOO - Op 2 februari is het dan zover... hét huwelijk. Vanwege dit bij zondere feit is 't Trefpunt deze dag geo pend. Als u in een gezellige oranje sfeer de bruiloft van het jaar wilt bekijken, bent u vanaf 9.30 uur welkom. Voor informatie kunt u bellen met Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-5331297. HEILOO - Op zaterdag 26 januari van 10.00 tot 13.00 uur wordt weer de bekende tweedehands boekenmarkt in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof in Heiloo gehouden. Dit is nog een laatste mogelijkheid om uw guldens op een zinvolle manier uit te geven. De opbrengst is zoals altijd bestemd voor de door de Stichting Ouderenwerk georganiseerde sociaal culturele activiteiten en goede doelen. Als u nog boeken en platen over heeft, dan heeft de organisatie daar dus een goede bestemming voor. Wanneer u even belt met tel.5331297, dan worden de spullen bij u opgehaald, maar bren gen naar het Trefpunt kan natuurlijk ook. De 12-jarige Barbara Boeters is de jongste telg van deze muzikale Ileiloose familie die a.s. zondag in de Witte Kerk optreedt, (foto G. Helder) HEILOO - In de concertserie van de Witte Kerk in Heiloo (Heerenweg 32) is de naam Boeters geen onbekende. De concertpianist Gerard Boeters heeft al diverse soloconcerten ver zorgd. Later heeft hij met zijn thans 21- jarige dochter Giselle (harpiste) een concert verzorgd. Zondag 27 januari wordt aan deze serie ook de naam van de 12-jarige Barbara toegevoegd. Gerard Boeters is werkzaam aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag en is onder meer verbonden aan de Summer Academie van The International Holland Music Sessions. Voorts heeft hij vele pianorecitals op zijn naam staan en soleerde hij diverse keren met orkest. Giselle begon in 1990 op 9-jarige leef tijd met harplessen bij onder meer Kerstin Scholten. In 1997 werd ze toe gelaten tot de jongtalentklas van het Een vader onderneemt met zijn twee jongste kinderen een zoektocht door het Minnesota van begin jaren '60. hij zoekt zijn ondergedoken oudste zoon, die op de vlucht is geslagen nadat hij is. beschuldigd van moord op twee inbre kers. Een vader die wonderen kan doen, wat alleen door zijn 11-jarige, zwaar astmatische zoon opgemerkt wordt; die zoon als dappere anti-held; het 8-jarige zusje dat wilde cowboyver halen en gedichten schrijft; een wegge lopen moeder; en een zestienjarige zoon die twee andere jongens dood schiet. En dat alles op echt Amerikaanse leest geschoeid! Toch heeft het wonderlijke verhaal veel ontroerende momenten, is het echt niet slecht geschreven en ondanks de bovenstaande ingrediënten heeft het onverwacht veel realiteit in zich. Want inderdaad: ontvluchte moor denaars worden lang niet altijd gepakt, het kwaad wordt niet altijd gestraft en wonderen gebeuren. Het in zeer laconieke stijl vertelde ver haal wordt gedragen door de ik-figuur: de 11-jarige astmatische zoon. En het heeft, naast veel als vanzelfsprekend ervaren ellende, toch nog een happy end. Het leest als een avonturenroman, maar qua sfeerbeschrijving, plaats van handeling en manier van leven is het wel super-Amerikaans. door Leif Enger voor 21,50 Heerenweg 67-69,1851 KL Hb8qo «aast Winkelhort Loo, 0725331483 LIBRIS, Uw Complete Boekhandel e-matl: fnfa.doutekom@llbris.nl door BL0F voor Conservatorium van Amsterdam, waar ze momenteel bij Erica Waardenburg voor het hoofdvak harp studeert. Giselle won reeds vele prijzen op natio nale en internationale concoursen. Zo won ze onder andere in 1996,1998 en 2000 drie keer opeenvolgend een eerste prijs bij het nationale concours van de Stichting Jong Muziektalent Nederland en in oktober van 2000 de eerste prijs in het nationale concours van de Nederlandse Harpvereniging. Giselle is sinds juni 2001 harpiste in het Nationaal Jeugdorkest. Barbera Boeters begon in 1997 op 7- jarige leeftijd bij Coosje Wijzenbeek met vioollessen. Na een jaar werd ze toegelaten tot de jongtalentklas van het Koninklijk Conservatorium in Den Haag. Met het ensemble 'Fancy Fiddlers' gaf Barbara reeds vele optre dens, onder meer bij de opening van de Robeco Zomerserie 2000. Thans is zij toegelaten tot de jongtalentklas van het Conservatorium in Amsterdam en stu deert daar onder de hoede van Reinet Thiadens. Tijdens het concert zullen onder meer werken van Dussek, Chopin, J S Bach, Fauré en Dubussy ten gehore worden gebracht. Dit bijzondere concert begint om 15.00 uur. De toegangsprijs bedraagt euro 8.- (65+, CJP en 13-: euro 7.-). Kaarten kunnen tevoren telefo nisch worden gereserveerd via tel. 072- 5334804 of 5335852). Ook kan worden gereserveerd voor het arrangement dinerconcert a euro 25.- p.p. Dit arran gement bestaat uit toegang tot het con cert gevolgd door een culinair 3-gan- genmenu in restaurant 'de Loocatie' (schuin tegenover de Witte Kerk). Het jaar 2001 begon uiterst succesvol voor de Zeeuwse band Blpf. Op 15 januari traden zij op in een uitverkocht Ahoy en eind februari ontving de band wederom een Edison voor Beste Nederlandse Groep. Vervolgens begon de band aan een geheel uitverkochte theatertour door Nederland, maar deze wordt door plotselinge rampspoed gedwongen afgebroken. Op 17 maart komt drummer Chris Götte door een noodlottig motoronge val in de buurt van Middelburg om het leven. De band kondigt aan dat zij, ondanks het tragische verlies van Chris, zal doorgaan met doen wat zij het lief ste doet, het maken van muziek, en begint na een periode van rouw aan het schrijven van nieuwe nummers. In drummer Norman Bonink vindt Bl0f een nieuw volwaardig bandlid. Tijdens de opnames van het muzikale TV programma 'De Vrienden van Amstel' speelt Bl0f samen met Frank Boeijen en zijn band een aantal num mers, en maken kennis met Norman, die dan al elf jaar drummer in de vaste begeleidingsband van Frank Boeijen is. Vanwege zijn talent en zijn aangename persoonlijkheid wordt hij uiteindelijk door Bl0f gevraagd in de band te komen spelen, een verzoek dat hij niet kan weigeren. Op 9 januari start de band haar zeer succesvolle Blauwe Ruis tournee in Paradiso in Amsterdam en verschijnt tevens het gelijknamige Bl0f-album. Op de cd staan nummers als Dichterbij dan ooit, Blauwe Ruis, Weggaan en Vrienden. Stuk voor stuk nummers met een diepere lading waarbij thema's als de dood, verdriet en wanhoop niet geschuwd worden. Toch is het absoluut geen trieste verzameling van persoon lijk leed. Alhoewel alle teksten het leven en de dood van drummer Chris beschrijven, is Blauwe Ruis muzikaal juist weer een echt op z'n Bl0fs: heerlij ke rocknummers afgewisseld met gevoelige ballads en stuk voor stuk met hitpotentie. HEILOO - Op zondag 27 januari is er wederom een Literair-Jazz-Cafe in het Open Huis (bij winkelcentrupi 't Loo), ditmaal met twee bijzondere gasten, namelijk schrijver Paulo van Vliet en de bekende vibrafonist Frits Landes- bergen. Om met de eerste te beginnen, Paulo van Vliet werd in 1966 geboren in Australië. Hij groeide op in een gezin van Jehova's getuigen. Later vertrok hij naar Nederland, nadat hij zich vrij gemaakt had, en schreef hierover een boek met als titel Uitgesloten. Van dit boek is later een film gemaakt. Recent verschenen is het boek Elite. Verder studeerde hij Nederlands en volgde een opleiding drama-regie. Voorts schrijft hij filmscenario's en ook toneelstukken en publiceert hij korte verhalen en schrijft hij tv commercials. Het Opus 4 kwartet wordt deze zon dagmorgen versterkt met vibrafonist Frits Landesbergen, een top muzikant die in binnen en buitenland grote furo re maakt en op elk jazzfestival een graag geziene gast is. Het belooft weer een literair en muzikaal ochtendje van formaat te worden. De toegangsprijs bedraagt euro 6.50 (kopje koffie inbe grepen) en de zaal gaat om 10.30 uur open. Kaarten (indien voorradig) bij Boekhandel Deutekom, inlichtingen, tel, 072-5115511. HEILOO - Aanstaande zaterdag speelt de formatie Memphis in Café La Strada. Memphis staat zoals altijd weer garant voor een avond spetterende muziek met veel 60's en 70's. Voor de kenners een avond om niet te missen en voor de onbekenden een aanrader voor een zeer gezellige avond. Aanvang is om ongeveer 21.30 uur aan de Kennemerstraatweg 215 in Heiloo. In de Uitkijkpost van vorige week is in het stukje over het nieuw te bouwen kinderdagverblijf Villa Lilla helaas een zin weggevallen. Vervelend voor het architectenbureau Mühren Bode en bouwbedrijf Gebroeders Apeldoorn, want zij werden abusievelijk niet ver meld. Hopelijk is hiermee een en ander weer rechtgezet. Kerkdiensten Samen Op Weg Gemeente Ter Coulsterkerk Zondag 10.00 uur: ds. H.C. van het Maalpad. Hervormde Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur: Ds. F.J. van der Wind. Rooms-katholieke kerkdiensten Kapel GGZ Willibrord Zondag 10.00 uur: geen opgave ontvan gen. Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: eucharistieviering met Mogojoko, voorganger S. Minnema. Zondag 10.00 uur: gezinsvie ring met WiKiKo, onder leiding van parochianen. OL Vrouw ter Nood Zondag 10.30 uur hoogmis, 15.00 uur lof met rozenkransgebed in de kleine kapel. Dinsdag en donderdag 09.30 uur eucharistieviering bij de Julianazusters. Woensdag en vrijdag om 08.30 uur eucharistieviering in de kleine kapel. H. Corneliuskerk Limmen Zaterdag 19.00 uur: woord- en commu nieviering met Cornelius koor, voorge gaan door eigen woord- en communie- groep. Zondag 10.00 uur: presentatie eerste -heilige communie met kinder koor, Voorganger pastor J. Oiling. Egmond-Binnen Diensten zaterdag 19.15 uur; zondag 10.30 uur. Egmond aan den Hoef Diensten zaterdag 19.00 uur; zondag 10.30 uur; woensdag 09.30 uur. Egmond aan Zee Diensten zondag 09.00 uur, woensdag 09.30 uur. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking ser vice every Sunday at 5 pm (17.00 uur), familys welcome, Sunday school and crèche facilities. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking ser vice every Sunday at 5 pm (17.00 uur), familys welcome, Sunday school and crèche facilities. Evangelische Gemeente Egmond Dinsdag 19.30 uur: bijbelstudie in het Dorpshuis, Hanswijk 1, Egmond aan den Hoef. Geest en Kracht Volle Evangelie Gemeente. Zondag dienst om 10.00 uur in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. Kinderdienst aanwezig. Inlichtingen: tel. 0299-427509. HEILOÓ - De verbouwde Albert Heijn-winkel aan het Winkelhof 't Loo in Heiloo was gedurende tien dagen gesloten vanwege een flinke renovatie. Onder andere de ingang, de indeling van de winkel en de versafdeling zijn veranderd. Tot en met afgelopen week einde organiseerde Albert Heijn ver schillende feestelijke activiteiten om de heropening op woensdag 16 januari te vieren. Naast het heuglijke feit van de herope ning, was het filiaal in Heiloo ook in de feeststemming vanwege het 25-jarig bestaan van de winkel. Uniek feit is dat de winkel in al deze tijd slechts vier bedrijfsleiders heeft gekend. Drie van hen, de heer Prins, de heer Vinke en de heer Stengs dekten gezamenlijk maar liefst 23 van de 25 jaar, waarvan de laat ste inmiddels zes jaar de manager is. De drie heren knipten gezamenlijk het openingslint door HEILOO - Op 29, 30 en 31 januari is het weer zo ver, de Cito-toets wordt gegeven. Deze eindtoets is voor alle groepen acht van de basisschool waar van de resultaten moeten bepalen welke vorm van voortgezet onderwijs het meest geschikt is voor het kind. Toch is er elk jaar weer kritiek op de Cito-toets. Met name de tijdsdruk, waardoor kinderen onvoldoende tijd hebben zich optimaal te concentreren en vervolgens te presteren, wordt gezien als een van de grote nadelen. Onderwijskundige Sietse Kuipers heeft daarom toetstrainers ontwikkeld om kinderen optimaal voor te kunnen bereiden op de Cito-toets. Deze toets trainers bestaan uit cd-roms waarmee kinderen in de groepen 7 en 8 zich op een plezierige en uiterst realistische wijze kunnen voorbereiden. Kinderen maken niet alleen kennis met de vraag stelling en terminologie van de eind toets, ze leren ook om te gaan met de tijdsdruk. Voordat ze de echte toets doen, kunnen ze eerst urenlang oefenen met verge lijkbare opgaven - thuis of op school. Voor ouders en leerkrachten bevatten de cd-roms een handige module die hen in staat stelt de prestaties van het kind gedetailleerd te bekijken. Zo kun nen zij de sterke en zwakke punten van het kind in kaart brengen. De toetstrainers bestaan uit: Toets- trainer Rekenen- hoofdrekenen,Toets- trainer Rekenen- cijferend rekenen en leessommen, Toetstrainer Taal- spelling en de Toetstrainer Taal- woordkeus, formuleren en lezen. De Toetstrainer Wereldoriëntatie en Toetstrainer Informatievoorziening verschijnen in het voorjaar. De Toetstrainers zijn onder andere verkrijgbaar bij boekhan del Deutekom en kosten euro 11,50. HEILOO - In september konden alle kinderen van 8 jaar en ouder de Carry Slee Leespuzzel ophalen bij Libris Boekhandel Deutekom in Heiloo. In de Carry Slee Leespuzzel moesten de kin deren allerlei vragen beantwoorden over de boeken van Carry Slee, de bekende kinderboekenschrijfster. Jessica en Renate Winder hadden deze antwoorden als echte Carryfans beant woord. Ze hadden de puzzel het beste gemaakt, en werden dan ook gekozen tot winnaars van een grote stapel boe ken van Carry Slee, Mirjam Mous, Pieter Feller en Paul de Leeuw. En dat is nog'niet alles, want Jessica maakt ook nog eens kans op de grote superprijs: De Carry Slee Trofee en een boeken- bon ter waarde van euro 113.45 (f 250,- De heren StengsPrins en Vinke knippen gedrieën het openingslint van het gerenoveerde Albert Heijn-filiaal door. (foto Fulco Bakker) REGIO - Op 6 maart worden de gemeenteraadsverkiezingen gehou den. Evenals in het verleden zal de redactie van de Uitkijkpost gedu rende een aantal weken vooraf gaand aan de verkiezingen extra ruimte beschikbaar stellen aan de partijen, die aan deze verkiezingen deelnemen in de gemeenten Heiloo, Limmen, Akersloot, Castricum en Egmond. Ten aanzien van deze publiciteit gel den wel enkele spelregels, waarbij het uitgangspunt is dat elke partij op gelijke wijze onder de aandacht komt. In het navolgende geven wij u een overzicht van onze plannen en uw mogelijkheden in de Uitkijkpost. Woensdag 30 januari In deze uitgave willen wij een over zicht geven van de kandidaten per gemeente. Wij vragen hiervoor uw medewerking: - stuurt u ons a.u.b. een opgave van de kandidaten van uw partij met een korte beschrijving van elke kandi daat; - voegt u hierbij een (pas)foto van de eerste drie personen op uw kan didatenlijst; - zorgt u ervoor dat het bovenstaan de uiterlijk 25 januari in ons bezit is. Woensdag 613,20 en 27 februari In deze uitgaven kunt u telkens een redactioneel stukje plaatsen over uw verkiezingsprogramma. De lengte van deze artikelen is maximaal 25 regels op formaat A4-papier. Wij verzoeken u dringend om u aan deze lengte te houden; langere artikelen zullen door de redactie worden inge kort. Gedurende deze weken is het moge lijk om in totaal twee maal een foto bij uw artikel te plaatsen. Deze foto 's dient u zelf aan te leveren. Boven elk artikel willen wij het logo van uw partij plaatsen. Wilt u een bruikbaar model hiervan toesturen samen met uw eerste artikel? De kopij dient telkens de vrijdag voor plaatsing in het bezit van de redactie te zijn. Tenslotte lijkt het ons praktisch om elk artikel te besluiten met een adres, waar mensen die willen reageren terecht kunnen. Advertenties Voor de hierboven genoemde arti kelen brengen wij geen kosten in rekening. Advertenties dienen wel gewoon betaald te worden, hiervoor berekenen wij het verenigingstarief 0,25 (per mm). Eventueel gebruik van een steunkleur is natuurlijk bespreekbaar. Voor de kosten van een advertentie kunt u informeren bij Wil van der Horst, of aan de balie van de Uitkijkpost.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 2