GROEN LI i UITKIJKPOST - 30 JANUARI 2002 - PAGINA 12 D66 niet vertegenwoordigd NCPN met Willem Gomes Gemeen te ra adsve rk i ez i n gen 2002 Carla Coenders nummer 1 op lijst GroenLinks Zoals té verwachten was, is Carla Coenders nr 1 op de lijst van GroenLinks voor de gemeenteraad in Heiloo. Nadat zij in de afgelopen raadsperiode eerst de plaats van het raadslid Ger Helder had overgeno men, heeft vervolgens een jaar later Arend Pleizier het fractievoorzitter schap aan haar overgedragen. De lijst van in totaal 17 namen bevat veel nieu we gezichten. Ton van Drilthans commissielid van de commissie Grondgebiedzaken I bezet plaats nummer 2. Op plaats 3 staat de nog jeugdige Jasper Blomstu dent economie, die onlangs, omdat in Heiloo geen woonruimte voor hem beschikbaar was, naar Alkmaar is ver huisd. Jasper Blom blijft echter bij de Heilooer raadsfractie betrokken en hoopt toch weer in Heiloo te kunnen gaan wonen. De plaatsen 4 t/m 7 worden achtereen volgens ingenomen door respectieve lijk Menno Galama, Lia Hoetjes- Belleman, Ans van Opzeeland en Aad Kaandorp. Ger Helder en Arend Pleizier zijn op eigen verzoek thans onderaan de lijst als resp. 16de en 17de geplaatst. Voor de tussenliggende plaatsen is de lijst als volgt ingedeeld: 8 Arie van Dril, 9 Beppie Lavertu- Romeijn, 10 Joop Tulp, 11 Mellie van Boeijen,12 Paul van Vliet, 13 Tijmen Siegman, 14 Ton Steenaert en 15 Dora Heider-Kop. In de laatst gehouden ledenvergadering van de vt volgorde van de navolgende kandidatenlijst bekrachtigt LIG. 2. G. 3 Daas» Bosrank rt) Bos» Zeeweg 35, 5. J.M. (Hans)» Kiaase, Westerweg 304, 6. XP. (Piet) Otto, Boekenstein 42, 7. A J.M. (Tom) ten Hoope, Boekenstein 23, 8. A. (Aris) de Wit, Vredenoord 40, 9. A.A.M. (Annabelle) ten Hoope, Mariënstein 135, 10. E.M.E. (Eleanor) Wérl&m, Kerkelaan 38. 11CW. (Kees), de Wit, Stationsweg 12, 12. CE. (Bert) Westrus, Hoogeweg 9, 13. A. (Anne) Brouwer, Kennemerstraatweg 518. 14. CA. (Nelly) Bos-van Straaten, Zeeweg 35, 15. H. (Hans) van Gelder, Stationsweg 14. 16. G.J. Gerard) Pranger, Besvaren 11, 17. N.A. (Nita) te NufjLTermijen 101, mKÊ 18. M.R. (Margot) van Gelder-Kop, Stationsweg 14. Mevrouw A.A.M. ten Hoope kan haar werkzaamheden voor de gemeente raad niet meer verenigen met haar toegenomen werk voor de firma Endemol. Gezien het feit dat Heiloo-2000 ervan uitgaat,dat stemmenwinst niet ondenk beeldig is, zal de opengevallen plaats inclusief een eventuele zetelwinst ingenomen worden door de heer T.A.P.H. Va ik erin g en mevrouw A.A.M. Kemper. Leejbaar Heiloo - STEM LIJST 7 'De overheid zorgt voor ons', 'de over heid weet wat goed voor ons is' en 'zonder de overheid wordt het een chaos' denken de meesten onder ons. Maar is dat wel zo We hebben immers de laatste 30 jaar gezien dat alles wat overheden aanra ken mislukt: het onderwijs, files, immi gratie, gezondheidszorg, misdaadbe strijding, landbouw, huisvesting, wao, overheidscorruptie en noem maar op: alles loopt spaak door ideologische waanzin, onkunde en wanbeleid van de betrokken politici en ambtenaren. Overheden grootste veroorzakers van chaos Dat het fout loopt is eigenlijk helemaal niet zo verwonderlijk: politici hebben zelden enige relevante scholing en ervaring voor hun functies terwijl degenen die deze opleiding en erva ring toevallig wel hebben doorgaans tweede- en derderangs figuren zijn. Eigenlijk is de overheid verworden tot een heuse kneusjesmagneet die dit soort figuren van de hongersnood redt. Hiervoor is kennelijk steeds meer belastinggeld nodig zodat overheden op een haast ziekelijke manier altijd op zoek schijnen te zijn naar nog meer inkomsten. De overheid zijn zij Elke overheidsmaatregel heeft tegen woordig alleen tot doel nog meer geld van de burgers richting de overheid te sluizen terwijl ieder denkbaar pro bleem als standaard schijnoplossing een nieuwe of verhoogde heffing en/of een nog meer nutteloze instanties tot gevolg heeft terwijl de echte oplossing doorgaans uitblijft. Overigens dient vermeld te worden dat veel problemen (broeikashysterie) niet eens bestaan maar door overheden bedacht worden als bezigheidstherapie voor overtollige ambtenaren en dat alle genomen schijnmaatregelen zodanig schijnen te zijn opgezet dat er een maximaal aan tal ambtenaren mee wordt bezigge houden met de grootst mogelijke over last voor de bevolking. Terug naar de basis In een gezonde samenleving voeren de vrije burgers in een vrije markt en in vrijheid die activiteiten uit die zij nodig achten om zichzelf in de samenleving staande te houden. Overheden zijn ooit bedacht om resttaken uit te voe ren die om diverse redenen buiten die vrije markt vallen. Om praktische redenen kan niet de hele bevolking het ambtenarenapparaat aansturen zodat dit via vertegenwoordigers, politici, gebeurt. Deze vertegenwoordigers Kandidaten PvdA voor de gemeenteraad Heiloo worden periodiek benoemd door middel van verkiezingen en kunnen bij de volgende verkiezingen herbenoemd of afgezet worden, afhankelijk hoe de kiezers hun prestatie beoordelen. Tot hier zal iedereen het in grote lijnen wel mee eens zijn. Maar daarna zien we het eerste knelpunt al verschijnen: wat is de positie van een politicus en het ambtenarenapparaat, de overheid dus. Hier zijn twee tegengestelde visies: 1. de libertarische visie: de politicus is een afgevaardigde zonder eigen mening en is slechts de spreekbuis van degenen die hem hebben afgevaardigd terwijl er een strikte scheiding is tussen de volgzame en dienstbare ambtenarij en de politiek waarbij alles zich in het open afspeelt. De afgevaardigde moet op ieder moment door een meerder heid van kiezers gecorrigeerd kunnen worden. De overheid functioneert in de marge als aanvulling op de vrije markt. 2. de socialistische visie: de politicus is een geestelijke reus die het volk voor gaat als leider en met zijn immense wijsheid het volk tegen de eigen dom heid beschermt, dit in nauwe samen werking met politiek benoemde amb tenaren die een bepalende invloed op het beleid hebben. Er is een vrije uit wisseling van functies tussen ambtena rij en politiek: ambtenaren worden politici en politici ambtenaren, volledig naar willekeur. Leefbaar Heiloo gaat van het eerste uit omdat onderhand wel gebleken is dat onbeperkt geld en ongecontroleerde macht in handen van politici en ambte naren geven gelijk staat met het over handigen van een op scherp gestelde handgranaat aan een 4 jarig kind. Men gaat er van uit dat als de burgers iets verwerpen wat de overheid voor staat, dit altijd te wijten is aan onkunde van die burgers en dat een voorlich tingscampagne dat wel zal verhelpen waarna de overheid toch haar zin doordrukt. Maar weten overheden (politici en ambtenaren) het dan echt beter dan de gemiddelde burger Gebeurt er plot seling een wonder en wordt uw aardige buurman echt zomaar een universeel genie zodra hij achter een overheidslo ket gaat zitten of de politiek in gaat En hebben overheden soms een gehei me bron van kennis ter beschikking waar de rest van het volk niet bij kan Wij denken van niet. Zie voor meer informatie www. leef - baar-heiloo.nl. teur van het GAK. Hij is lid van de steunfractie. Hil beschikt over kennis van o.a. arbeidsmarktbeleid, reïntegratie en pensioenen. Op dit moment is hij binnen UVW (het vroegere GAK) verantwoordelijk voor het relatiebe-1 heer met werkgevers- en werknemers organisaties, brancheorganisaties, ministeries en de politiek. Voor de burgers van Heiloo wil Hil zijn kennis en ervaring graag inzetten voor de handhaving en verbetering van het woon- en leefklimaat. Gré Ris is lijsttrekker bij de komende raadsverkiezingen en sinds vier jaar raadslid. Zij woont al 55 jaar in Heiloo; is moeder van drie kinderen waarvan er één in Zweden woont. Gré vertelt dat het in Zweden op veel terreinen beter is geregeld dan hier. Dat geldt in het bijzonder voor de kinderopvang. Naast haar raadslidmaatschap is zij lid van het platform Wet voorziening gehandicapten. De gemeente Heiloo zal gezien het aanzienlijke begrotingstekort prioriteit moeten geven aan alleen noodzake lijke investeringen; de reconstructie van de Kennemerstraatweg bijvoor beeld kan best worden uitgesteld. De huidige stagnatie in de ontwikkeling in het Stationscentrum is haar een doorn in het oog. •>:V Hil Peperkamp staat op de tweede plaats. Hil woont sinds 1983 in Heiloo. Hij is jarenlang vakbondsbestuurder binnen de toenmalige Industriebond FNV geweest. Momenteel is Hil direc- Jacob Ouderkerken staat als derde op de lijst. Jacob is ruim 26 jaar geleden uit Friesland in Heiloo komen wonen. Hij is werkzaam bij een energiebedrijf als directiesecretaris. Daarnaast is hij maatschappelijk actief op verschillende terreinen, o.a lid van het Algemeen Bestuur van de Muziek Dansschool Heiloo. Ook is hij de vaste vertegenwoordiger van de PvdA in de raadscommissie grondgebiedza ken II. Jacob wil zijn kennis en ervaring aan wenden voor de publieke zaak in Heiloo. Uiteraard geïnspireerd vanuit de sociale- en gelijkheidsgedachte. Peter Min is 43 jaar en woont tien jaar in Heiloo. Hij is werkzaam bij het GAK als juridisch medewerker bij de afdeling Premieberoepszaken waar hij zich bezig houdt met de behandeling van bezwaar- en beroepszaken. Sporten zoals hardlopen, badminton en kanoën behoren tot zijn grote hobby. Peter hoopt een bijdrage te kunnen leveren aan de opbouw en instandhou ding van een sociale maatschappij. Hij wil de fractie zoveel mogelijk onder steunen in hun politieke activiteiten. Roelof Bos staat op de kandidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezing op eigen verzoek op plaats vijf. Na tien jaar actief te zijn geweest in de gemeenteraad wil hij nu graag funge ren als lijstduwer. Roelof is 56 jaar en was tot 1 januari 2002 werkzaam als directiesecretaris de hogeschool Haarlem. Verder heeft hij een eigen redactioneel bureau. Behalve raadslid vanaf mei 1992 tot CDA Heiloo kandidaat-raadsleden Gemeenteraad 2002-2006 is ook beschikbaar voor een nieuwe periode. Met veel inzet en deskundigheid beheert zij als wethouder de portefeu illes verkeer en openbare werken, waarbij in het bijzonder verkeersvei ligheid een duidelijk accent krijgt. Niet opvallend, maar wel heel belangrijk is haar bemoeienis met het monumen tenbeleid. Anne-Maric Worm-de Moei is gehuwd en heeft drie kinderen. 1. George (G.C.G.)Borst (Alkmaar 1936) Fractievoorzitter George Borst is dpnieuw de lijsttrekker van CDA- Heiloo. Deze Luchtmachtgeneraal b.d. is zeer ervaren in de gemeentelijke politiek. Sinds 1969 is hij actief als par tijbestuurder en als raadslid. Eerst in zijn vroegere woonplaats en vanaf 1994 in Heiloo. De jurist Borst vindt dat de gemeente een betrouwbare partner moet zijn voor de inwoners van Heiloo. Veiligheid is ook een thema, dat hem bij z'n raadswerk na aan het hart ligt, want het raakt elke inwoner. Permanente aandacht heeft George Bost voor Heiloo als zelfstan dige en financieel gezonde gemeente. George Borst is gehuwd en heeft twee kinderen. 2. Anne-Marie (A.M.)Worm-de Moei (Alkmaar 1950) Behalve een veelzijdige opleiding en beroepsuitoefening kenmerkt Anne- Marie Worm-de Moei zich door veel maatschappelijke activiteiten; een inte ressant en uiterst belangrijk netwerk. Sinds 1986 is zij actief in het CDA en vanaf 1990 raadslid en fractievoorzit ter in Heiloo. Inmiddels heeft Anne- Marie 5 jaar ervaring als wethouder en 3. Elly(E.)Beens-Woudenberg (Wageningen 1955) Na een periode als secretaris van het CDA bestuur is Elly Beens- Woudenberg in 1996 als steunfractie lid betrokken geraakt bij het raads werk. Vanaf 1998 is zij lid van de com missie Welzijn en heeft daardoor zo'n goede ervaring opgebouwd, dat Elly Beens in de komende periode ten volle als raadslid kan functioneren. Die ervaring blijkt met name uit haar betrokkenheid bij en kennis van onderwijszaken. Elly Beens- Woudenberg, die een beroepsoplei ding en - ervaring heeft in de toeristi sche sector, benadrukt het sociale aspect van de samenleving door ook in kerkelijk verband actief te zijn. Bestuurlijk was Elly Beens betrokken bij de Stichting Kinderspeelzalen in Heiloo. Elly Beens-Woudenberg is gehuwd en heeft drie kinderen. 4. Hero (H.) Veger (Donkerbroek 1952) Hero Veger, in het dagelijks leven directeur van een bank in Noord- Holland, is al lang actief in het CDA het laatst als voorzitter van het CDA- bestuur in Heiloo. Ook was hij in Heiloo en in zijn vroegere woonplaat sen bestuurlijk betrokken bij Ondernemersverenigingen. Voorts is Hero Veger bestuursvoorzitter van een schoolvereniging in Heiloo. De bankman pur sang heeft veel interesse voor de gemeentelijke financiën en zal als raadslid daarover beslist zijn stem laten horen. Hero Veger is gehuwd en heeft vier kinderen. 5. Sander (A.P.A.)Koolen (Helmond I960) Sander Kooien is een nieuwkomer bij CDA Heiloo, die na zijn studie Politieke Wetenschappen een ruime ervaring heeft opgebouwd bij diverse gemeenten, onder andere in Alkmaar. Momenteel is Sander als topambte naar Economische Zaken werkzaam bij de Provincie Zuid-Holland. Sinds 1988 is Sander Kooien actief voor het CDA en heeft in zijn vorige woon plaatsen diverse functies bekleed. Ook op Provinciaal niveau heeft hij voor het CDA werkzaamheden verricht. Nu hij zich gesetteld voelt in Heiloo, wil Sander die politieke werkzaamheden voortzetten als raadslid. Sander Kooien is gehuwd en heeft drie kinde ren. 6. Martin (M.) Groot (Diemen 1936) De jurist en HBO-er Martin Groot heeft een grote ervaring opgebouwd in de overheidssfeer. Was onder meer een flink aantal jaren Hoofd van het Organisatiebureau van de gemeente Alkmaar. Martin Groot is in al zijn woonplaatsen een actief CDA-er geweest. In Heiloo is hij al heel wat jaren een zeer deskundig raadslid, dat binnen het ruimtelijk beleid aan met name sociale woningbouw alle aan dacht geeft. Hoewel Martin Groot met zijn zesde plaats ten gunste van jongeren vrijwil lig een stapje terug heeft gedaan, wil hij toch bij het raadswerk betrokken blijven. Martin Groot is gehuwd en heeft drie kinderen 7. Corinne (C.A.M.)Jansz-Willemse (Rosmalen 1964) Corinne Jansz-Willemse, die gehuwd is en twee kinderen heeft, is als manager verbonden aan een instelling voor gehandicapten. Na haar HBO-oplei ding is Corinne Willemse sinds 1986 werkzaam in die sector. Haar betrok kenheid bij en werkzaamheden voor het CDA, onder meer als lid en secre taris van het Campagneteam, heeft zij van huis uit meegekregen. Bestuurlijk is Corinne actief bij het Rode Kruis, afdeling Speel-o-theek. Haar politieke aandacht gaat vooral uit naar de kin deropvang in Heiloo en de verkeers veiligheid in het dorp. 8. Sherien (S.)Gewefrosh (Iraaks Koerdistan 1951) Sherien, die gehuwd is en twee kinde ren heeft, is als politiek vluchtelinge uit Irak naar Nederland gekomen. Is alweer geruime tijd Nederlandse en woonachtig in Heiloo. Heeft een MEAO-opleiding gevolgd en een ruime werkervaring opgedaan op een Universitair secretariaat. Behalve haar intensiever deelname aan cursussen, is Sherien Gewefrosh als bestuurslid betrokken bij een vrouwenorganisatie. De keuze om voor het CDA-actief te zijn blijkt onder meer uit een met suc ces gevolgde CDA-kadercursus. De sociale aspecten van de samenleving hebben haar grote belangstelling. onze samenleving. Dat ieder zich bij het beoordelen van de daden van een ander ook afvraagt welke rol hijzelf kan spelen. In die gezamenlijke verant woordelijkheid wil ik graag tijd en energie steken. Heiloo is het waard. Landelijk Voorzitter VVD Bas Eenhoorn naar Heiloo Aanbieding eerste exemplaar verkie zingsprogramma WD Heiloo Op 5 februari om 20.00 uur houdt Bas Eenhoorn een spreekbeurt in restau rant Klein Varnebroek aan de Omloop in Heiloo over de landelijke politiek. Naast Bas Eenhoorn zal ook Tweede Kamerlid Henk Kamp aanwezig zijn. Daarbij komen ook de uitkomsten van de landelijke algemene ledenvergade ring van eind januari te Arnhem aan de orde, zoals de landelijke WD kandida tenlijst voor de Tweede Kamer. Bas Eenhoorn zal worden verwelkomd door de lijsttrekker van de WD Heiloo Felix Gimbrère, die hem tevens het eer ste exemplaar zal aanbieden van het verkiezingsprogramma 2002 van de WD Heiloo. De bijeenkomst is open baar en iedereen is welkom. Voor nade re informatie: www.vvdheiloo.nl. De kandidatenlijst van de VVD Heiloo voor de gemeenteraadsverkie zingen van 6 maart 2002 2 drs Rob Opdam (1959) Al vanaf mijn middelbare schooltijd heb ik belangstelling voor de politiek. Daarom ben ik Bestuurskunde gaan studeren aan de Universiteit Twente. Ik voel me, geboren en getogen in Heiloo, happy met de slogan Heiloo, mijn dorp! De maatschappelijke ont wikkelingen laten we niet aan ons dorp voorbijgaan en daarbij houden we de goede kenmerken van Heiloo in ere: veel groen, ruim opgezette wijken, een hoog voorzieningenniveau en relatief lage gemeentelijke belastingen en hef fingen. In 1994 ben ik actief in de poli tiek geworden, toen ik begreep dat de toenmalige C20 discussie wel eens kon leiden tot Heiloo als een wijk van Alkmaar. Als kandidaat-wethouder en loco-burgemeester wil ik mij inzetten om verworvenheden te behouden. Als er straks woningen gebouwd worden in de Zandzoom zal dit op Heilooër wijze gebeuren, met aandacht voor de doelgroepen, in ruim opgezette wijken in het groen. 2002, was hij full time wethouder van sociale zaken en welzijn in de periode 1994-1998. Thans vertegenwoordigt hij de PvdA in raadscommissie ruimte lijke ordening, volkshuisvesting en milieu. Als oud-leraar maatschappij leer is Roelof duurzaam gemotiveerd om bij te dragen aan verbetering van de relatie tussen bestuur en burger. Wim Kat staat als laatste op de lijst en is een geboren en getogen Heilooër. Wim is vanaf de schoolbanken werk zaam bij Hoogovens het huidige Corus. Momenteel is hij binnen de afdeling milieubeheer verantwoorde lijk voor strategie en milieucoördinatie voor de vestiging IJmuiden. Wim is sinds eind jaren 70 actief binnen de PvdA en heeft als steunfrac- tielid een jarenlange ervaring in de politiek van Heiloo. Wim wil graag zijn kennis en ervaring ook de komende jaren mede ten dienste stellen aan de gemeentelijke politiek in Heiloo. Spreekuur PvdA Heiloo De PvdA Heiloo houdt spreekuur op donderdag 7 februari vanaf 19.30 uur in de bestuursgedeelte van het gemeen tehuis. Ingang: villa van 1927 aan de Raadhuisweg zuid. Aanbevolen wordt (maar geenszins verplicht) vooraf con tact op te nemen met een van de gemeenteraadsleden van de PvdA: Aad van IJ peren tel. 5339845, Roelof Bos tel. 5335747 of Gré Ris tel. 5332429. Mailen kan ook: rbosheiloo@planet.nl Website: www.heiloo.pvda.nl De leden van de D66 afdeling Heiloo hebben in de afdelingsvergadering van 8 januari 2002 alsnog besloten af te zien van deelname van de partij aan de gemeenteraadsverkiezingen in maart a.s. Door verhuizingen en het zich terugtrekken van een aantal kandida ten bleven er onvoldoende kandidaten over die zich zodanig vrij konden maken om zich ten volle en met alle energie voor het raadswerk in een klei ne fractie in te zetten. Ook al zal D66 de komende periode niet in de Gemeenteraad van Heiloo vertegenwoordigd zijn, de afdeling van D66 Heiloo zal zich actief opstellen ter voorbereiding van de raadsperiode daarna. 1 Felix Gimbrère (1964) Respect, zorgvuldigheid en recht vaardigheid vormen de grondslag voor goed gemeentebestuur. Ook vind ik het belangrijk dat we als inwoners van Heiloo zowel samen als ieder voor zich verantwoordelijkheid nemen voor ons dorp. We zijn samen verantwoordelijk voor het samen leven. Daarom mogen we ook wat van elkaar verwachten. Dat we met elkaar afgesproken regels naleven, dat we elkaar aan de afge sproken regels herinneren, dat ieder op een eigen manier bijdraagt aan 3 Marlies Oosters-van der Poel (1965) In mijn werk als Internationaal Accountmanager heb ik vooral geleerd dat je niet op uiterlijkheden moet afgaan, maar te allen tijde kri tisch moet blijven, naar iedereen, ook jezelf. Dit geldt ook in de gemeentepo litiek. Ik hoop dat ik de gelegenheid krijg vanuit een positief kritische hou ding het gemeentebestuur te bewaken, zodat de haalbaarheid van plannen in de gaten wordt gehouden en de belan gen van de inwoners voorop staan. 4 drs René van Splunteren (1956) In het bakkersbedrijf van mijn ouders leerde ik al vroeg de noodzaak van kwaliteit en klantgerichtheid kennen. In mijn werk als rector is dat niet anders. De kwaliteit van het onderwijs door de onderwijsgevenden dient gewaarborgd te worden en de wensen van de leerlingen en ouders dienen serieus genomen te worden. Zo zie ik ook de rol van volksvertegenwoordi gers: zij dienen garant te staan voor een kwalitatief hoogwaardige inbreng bij hun optreden en altijd te beseffen dat zij de kiezers vertegenwoordigen. 5 Frits Calf (1941) Vrijheid is een groot goed, daar moe ten we zuinig op zijn. Laten we binnen deze vrijheid, met respect voor de afspraken en regelgeving die er zijn, er voor zorgen dat we ons thuis voelen in ons mooie groene dorp. Als ambtenaar van de burgerlijke stand hoor ik tel kens opnieuw waarom ze voor Heiloo als woonplaats kiezen. De ontwikke ling van Zuiderloo en Zandzoom vind ik boeiend. De daar te bouwen wonin gen dienen gevarieerd te zijn, zodat de verschillende leeftijdsgroepen in har monie kunnen wonen. 6 drs Chris Streefkerk (1954) Als historicus vind ik het een grote uit daging om mijn bestuurlijke kennis en ervaring als lid van de gemeenteraad ten dienste te stellen aan mijn woon plaats Heiloo. Graag wil ik meewerken aan het instandhouden en uitbreiden van een goed bereikbare veilige woon omgeving van hoge kwaliteit voor een evenwichtig samengestelde bevolking. Veel belang hecht ik aan democratisch, effectief, helder, open en vooral opge wekt bestuur. Belangrijk voor de kwa liteit vind ik solidariteit en gemeen schapszin, die gedijen door sport, recreatie, cultuur en natuur. 7 Harriet Koomen - Copier (1953) Geboren te Haarlem, getogen in Rotterdam was ik het niet gewend om in een dorp te wonen. Die onwennig heid was er snel af toen ik merkte dat Heiloo een heerlijk dorp is, in een mooie omgeving. Waar je, als je op je fiets stapt, al snel een vakantiegevoel hebt, in welke richting je ook gaat. Als ex-luchtverkeersleidster ben ik gewend om snel beslissingen te nemen, ik zie daarom graag ook slagvaardig heid in het openbaar bestuur. Mijn hart gaat uit naar het welzijn van ons dorp en zijn inwoners. Woonachtig op de Kennemerstraatweg in het midden van het dorp, wil ik ook als gemeente raadslid midden in het dorp staan. 8 drs Ernest ten Hacken (1953) Na mijn studie wis- en natuurkunde Kandidaat voor de NCPN is Willem Gomes. Sinds zijn komst in 1975 naar Heiloo heeft Willem Gomes zich, ondanks zijn drukke werkzaamheden als artiest bij ondermeer de Nederlandse Opera, toneel, film, en tv, middels diverse acties verdienstelijk gemaakt voor de Heilooër bevolking. Zo was hij zeer actief betrokken bij de plaatselijke (en landelijke) strijd tegen de neutronenbom en andere kernwa pens. Was verder betrokken bij acties, tegen het dumpen van kernafval in zee en plaatselijke acties voor het behoud van de zeehonden en tegen de invoe ring van de medicijnenknaak. Gomes schrijft regelmatig brieven naar de gemeenteraad inzake diverse onder werpen. Ook zijn zijn artikelen vaak te lezen in de regionale pers en landelijke dagbladen. Zijn onvermoeibare inzet voor rechtvaardigheid en vrede en tegen de uitbuiting en minachting van de arbeidersklasse door de kapitalisti sche machthebbers lopen als een rode draad door al zijn artikelen. Gomes was in 1987 oprichter van het actiecomité 'Raadhuis 1927 moet blij ven' en heeft grotendeels alleen vier jaar lang het gemeentebestuur bestookt en de bevolking gemobiliseerd met als resultaat dat het voor ons dorp zo karakteristieke in art-deco-stijl gebouwde raadhuis niet is gesloopt. In 1986 was de volledige raad nog vóór slopen. Gomes is ook de initiatiefnemer en medeoprichter van het actiecomité Diftar Nee. Verder is hij onder meer lid van de Paddenwerkgroep en bestuurs lid Milieu Contact Heiloo. aan de Universiteit van Amsterdam werkte ik als docent wiskunde op het Petrus Canisius College in Alkmaar.' Daarna op het Han Fortmanncollege, tegenwoordig Trinitascollge, in Heerhugowaard. In 1983 ging ik in Heiloo wonen en werd lid van de WD. Sinds 1990 ben ik lid van de' gemeenteraad. In het bijzonder heb ik belangstelling voor: openbare orde en veiligheid, financiën, milieu, verkeer, onderwijs en sport. Als wethouder (deeltijd, sinds 1998) heb ik een ruim aantal gevarieerde portefeuilles leren kennen: Onderwijs, Natuur- en milieu educatie, Sport Recreatie, Ouderenbeleid, Gehandicaptenbeleid, Bibliotheek en Volksgezondheid. Voor meer informatie kunt u terecht bij Caj Oosters, bestuurslid PR van de WD Heiloo en bereikbaar op telefoon nummer 072-5325272. Ook kunt u onze website raadplegen: www.vvdheiloo.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 12