'Nu we groen licht hebben gekregen, worden we met de dag vrolijker Golfbaan Heiloo eindelijk een feit Nieuw Leven brengt Mozart edlri Sport Dag! krant tj intratuin GROTE UITVERKOOP! KORTING bij Intratuin Heiloo i eli 3 februari Bekijk onze advertentie in deze krant GoedeveldSports Bedrijfsfitness BaE. -TJP. I BORDEN op alle artikelen NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Dierenbeschermin SCHILDERWERKEN 072 51113 90 Verbetert de arbeidsprestaties! Goedeveldsports 072 51113 90 Belastingaangifte 2001 Uw huis verkopen? ■MMaaHMia Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 e mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) 30 JANUARI 2002 jj Drukkerij uitkijkpost bv 67e JAARGANG NO. 5 K WÊSÊ Groei en Bloei Grote opbrengst eurocollecte Kinderen gezocht voor cd-rompanel C.KLOENS Ypestein Consultants b.v. STEL EEN GOEDE DAAD KIES WILLEM GOMES IN DE RAAD. LIJST 6 (072)5351000 Betaalbare huisvesting voor jongeren www.cda.nl/heiloo Tel. 072-515 08 88 www.halmakelaardij.nl C- HACHMANG INSTALLATIEBEDRIJF HET GROENE WARENHUIS Heiloo, Vennewatersweg 15, tel. 072-5332727, vrijdag koopavond Telefax: 072 533 56 44 v. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmonö-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 0,41 (91 cent) (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden nn=^„ <m aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - De Raad van State in Den Haag heeft onlangs een voorlopig posi tief oordeel uitgebracht over de nog aan te leggen golfbaan van Golf- en Countryclub Heiloo. Dankzij deze uit spraak is de aanleg, van de golfbaan ten zuiden van Ypestein na vele jaren strijd eindelijk een feit geworden. Bert Goedegebuure, voorzitter van de stichting van de golfclub die zich bezig houdt met ontwikkeling en procedure van de golfbaan, en Nico van Galen, voorzitter van de vereniging van de leden van de golfclub, hebben door deze beslissing eindelijk een beetje rust. Bert: „Alhoewel er nu natuurlijk wel van alles geregeld, gepland en geor ganiseerd moet gaan worden. Wat dat betreft is het voorlopig gedaan met de rust." Bezwaren Er is al veel gezegd en geschreven over de Heilooër Golfbaan sinds een aantal golfers in 1994 het plan opvatte een eigen golfbaan aan te gaan leggen. Er was al snel een geschikte locatie gevon den, de gemeente stond niet onwelwil lend tegenover het plan en er waren meteen verschillende enthousiastelin gen die officieel lid wilden worden (door de aanschaf van een aandeel in de golfbaan zodat de financiering ook geregeld kon worden). Nico: „We kwamen er als snel achter dat alleen een officieel lidmaatschap lang niet genoeg was. In 1998 kregen we de benodigde vergunningen van de gemeente, maar vervolgens krijg je te maken met commissies, besturen en andere organen die allemaal iets voor of tegen het plan hebben te zeggen. In Nederland is er weinig grond, dus als je iets wilt bouwen,-stuit je automatisch op wëerstand." Die weerstand kwam vooral van de Milieufederatie, die als argument aan- Het terrein ligt er nu nog kaal bij, maar binnenkort zal hier worden begonnen met de aanleg van de golfbaan van de Golf- en Countryclub. Bert Goedegebuure en Nico van Galen. voerde dat de golfbaan het belang van de natuurwaarden in het gebied in gevaar zou brengen en in strijd zou zijn met het provinciaal beleid. Bert: „Daar waren wij het absoluut niet mee eens. Naast alle andere commis sies, die we al in het begin in het leven hadden geroepen, hebben we namelijk ook een speciale flora- en faunacom missie. Ook hebben we een landschaps architect ingehuurd, die zich bezig houdt met het invullen van de natuur waarden. Dat gebeurt zo verantwoord mogelijk, met inachtneming van de bestaande natuurlijke aspecten in het gebied. De meeste golfbanen zijn overi gens levens natuurgebieden, waar zelfs tamelijk zeldzame vogels als de grutto leven. Wij weten dat enkele leden van de golfbaan in Heemskerk tevens fer vente vogelaars zijn, die in het broed- seizoen bepaalde delen van de baan afschermen, zodat de vogels onge stoord kunnen broeden. Welke natuur waarden zijn er dan in gevaar?" De vergunning werd ingetrokken. Nico: „Dat was geen leuke tijd. We waren qua organisatie al zo ver gevor derd, dat we onmogelijk terugkonden en wilden. Inmiddels hadden we 300 leden verzameld, die ieder een certifi caat ter waarde van 3.403,35 euro had den aangeschaft. Dat was voor ons de drijfveer om door te gaan met de plan nen. Als je namelijk een aandeel aan schaft in een golfbaan zonder baan, dan heb je behoorlijk wat vertrouwen in een goede afloop. Dat vertrouwen gaf ons de doorslag om verder te knokken voor de golfbaan." Bestaansrecht Naast dit vertrouwen van de leden, was ook het eigen geloof in het bestaans recht van een golfbaan in Heiloo door slaggevend. In juli vorig jaar presen teerde de Nederlandse Golf Federatie (NGF) een rapport over de ontwikke ling van de golfsport in Nederland, tus sen 1993 en 2001. Daaruit bleek dat golfen nog steeds stijgt in populariteit wat als gevolg heeft dat de wachtlijsten steeds langer worden. In het rapport was een van de conclusies dan ook dat er in snel tempo verbeterde en ook nieuwe accommodaties en gokfacilitei ten bij moeten komen om aan de vraag te kunnen voldoen. Bert: „Dat de vraag zo hoog is, komt door het feit dat golf een erg mooie sport is. Niet alleen de activiteit zelf, maar zeker ook de hele ambiance er omheen. Golf is een 'gentleman sport; ook qua kleding, etiquette en omgangs vormen gelden strenge regels. Ook moet je, voordat je überhaupt in com petitieverband mag golfen, je golflicen- tie halen. Dit vaardigheidsbewijs zorgt ervoor dat golfers de regels kennen en in acht nemen. Wat weer een groep van gelijkgestemden als resultaat heeft die hart hebben voor hun club." Laatste loodjes Er volgt nu nog een bodemprocedure waarin alles nog eens wordt gecontro leerd. Dit is de laatste hobbel die de golfclub moet nemen, voordat er kan worden begonnen met de aanleg van de baan. In december 2001 heeft de recht bank de bezwaren van de Milieu-fede ratie definitief ongegrond verklaard, waardoor het bestemmingsplan in wer king is getreden. Dat betekent dat de vergunning opnieuw kan worden ver leend door de gemeente, waardoor de aannemer kan worden ingehuurd. Verwacht wordt dat in het voorjaar kan worden begonnen met de aanleg van de golfbaan, zodat het begin volgend jaar klaar kan zijn. Nico: „Het terrein is nu officieel benoemd tot recreatiegebied met als bestemming golfbaan. Dat geeft een goed gevoel. De club bestaat al een paar jaar en alle commissies lopen inmiddels gesmeerd, de financiering is bijna rond en we staan bij de NGF ingeschreven. Alles is dus klaar. Nu alleen de baan nog." HEILOO - De jaarlijkse uitvoering van het oratoriumkoor Nieuw Leven heeft even op zich laten wachten. Dat heeft te maken met allereerst de dirigenten wisseling. Marcel Joosen heeft namelijk het (dirigeer)stokje overgedragen aan Jan Herman Ploeg. Elke dirigent is weer anders en heeft zo z'n eigen methoden. Jan Herman Ploeg wil zijn koor laten zingen. Logisch zult u zeg gen, maar tussen zingen en zingen kan een groot verschil zitten. Jan Herman Ploeg probeert de leden specifieke zangtechniek bij te brengen en dat kostte de nodige tijd. Daarnaast was de thuisbasis voor de uitvoeringen van Nieuw Leven, te weten de voorma lige RK Moeder Gods Kerk inmiddels verkocht aan de Samen Op Weg- gemeente (Hervormde en Gereformeerde kerk) van Heiloo. De kerk heeft een grote verbouwing ondergaan, maar dat betekende wel dat deze kerk lange tijd niet beschikbaar was voor grootschalige uitvoeringen. De verbouwing heeft ook voor het geven van uitvoeringen goed uitgepakt. Lichte kleuren, goede en ruime zit plaatsen, maar vooral een duidelijk betere akoestiek is het gevolg. Het ora toriumkoor Nieuw Leven wil dat vie ren met een grootse uitvoering waarin maar liefst twee grote concertwerken zullen worden uitgevoerd. Dat is allereerst het bekende Requiem van W. A. Mozart. Mozart begon met dit werk te componeren op het moment dat hij ernstig ziek was. Hij vreesde dat hij zijn eigen Requiem schreef. Dat bleek ook zo te zijn, want hij heeft het werk niet geheel af kunnen maken. Onduidelijk is wie het Requiem heeft afgemaakt. Algemeen wordt aangeno men dat het Mozart's leerling Süssmayer is geweest. Al met al is dit een aangrijpend werk waarin koor, solisten en orkest alle kans krijgen met 'beeldende muziek* de bedoelingen van Mozart uit te dragen. Het tweede werk is het 'Miserere' van E.T.A. Hoffmann, een tijdgenoot van Mozart. Eigenlijk heette hij Ernst Theodor, maar hij heeft zijn derde voornaam, te weten Amadeus, later toegevoegd om uiting te geven aan zijn bewondering voor Mozart. Het 'Miserere' is eerst na 150 jaar heront dekt en in 1958 ten gehore gebracht in Bamberg. Het werk behoort tot op heden - ten onrechte- tot de zelden uit gevoerde werken. De compositie is van een oprechte directheid en emotie, die juist in deze tijd van overvloedige indrukken zijn waarde heeft om te wor den gehoord en te worden beleefd. De tekst is gebaseerd op psalm 50. Nadrukkelijk staat de menselijke stem, zowel individueel als in koorzang in het middelpunt. Het werk, dat dikwijls in verbinding wordt gebracht met het Requiem van Mozart, heeft een geheel eigen individueel karakter, dat een tus senpositie inneemt tussen het classicis me en de romantiek. De populariteit van Hoffmann's literair-muzikale werk was groot, zoals blijkt uit de composi tie, die aan hem is gewijd, Hoffmanns vertellingen van Jacq. Offenbach. Het concert vindt plaats op vrijdag 8 februari in de Ter Coulsterkerk in Heiloo (Holleweg 111) en begint om 20.00 uur. Naast het oratoriumkoor Nieuw Leven werken mee de solisten Nienke Oostenrijk -eerste sopraan, Ageeth Peijnenburg - tweede sopraan, Eleonora Volkert - alt, Joost van der Linden - tenor, Pieter Hendriks - bas, Hugo van Veen - orgel en het orkest Philharmonia Amsterdam. De algehele leiding is in handen van Jan Herman Ploeg. De toegangsprijs (incl. consumptie) bedraagt in de voorverkoop (o.a. tele fonisch: 072-5333722/5065970) 17 euro of 15.50 euro voor 65+/CJP en 18.50 resp. 17 euro bij de kassa aan de kerk. Algemene informatie: 072-5332879 Vermiste en gevonden dieren: 072- 5616106 Knaagdieren: 072-5119998 Honden en katten Akersloot: 0251- "310079 Asiel: 072-5114861 Dierenambulance Noord- Kennemerland: 072-5150173 (alarm) en 072-5150085 (informatie) Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Kids for animals: 072-5336180 Vermist Zwarte poes, witte kin en befje, voor witte sokjes en achter kousjes, 8 jr. Rondelaan, Heiloo. Cyperse poes, lichtgrijs met zwart, 1 jr. Mooyeveld, Egmond-Binnen. Lapjespoes, veel rood, met zwarte vlek ken, witte onderkant, Bosvaren. Heiloo. Staartloze zwart/witte gec. kater, 6 jr. Klein Barlaken, Heiloo, afkomstig van Oosterzijweg, Limmen. Gevonden Schildpadpoes, wit. aan de pootjes, Malevoort/'t Hoekstuk Heiloo. Voor twee vrouwelijke cavia's (samen) en voor een paartje (vrouwtje en gecas treerd mannetje) zoekt de Dierenbescherming een goed tehuis. Inlichtingen tel. 072-5644195. HEILOO - Donderdag 14 februari ver volgt Groei en Bloei afdeling Heiloo en omstreken haar jubileumprogramma met een klankbeeldserie waarin de natuur centraal staat. Na een kort zake lijk gedeelte van de jaarvergadering valt er volop te genieten van fraaie staaltjes natuurfotografie.; Spreker en 'operateur' is Ad van Roosendaal, natuurfotograaf, uit Ruurloo. Onderwerpen zijn onder andere 'Lente', een klankbeeld dat de seizoe nen beschrijft aan de hand van feesten, hoogtijdagen, buitenleven et cetera. Voorts de natuur en het landschap aan de andere kant van de IJsel. Hierbij staat de gordel van landgoederen in en rond Twello centraal. Focus op de natuur: een en ander gezien door de lens van de buitenfotograaf, waarbij de volgende thema's aan de orde komen: landschap, flora en fauna, het weer, macro en de structuren. De avond wordt zoals gebruikelijk gehouden in het ontmoetingscentrum van GGZ, Kennemerstraatweg 464 te Heiloo. Aanvang 20.00 uur. De toegang is voor iedereen vrij. HEILOO - Afgelopen zaterdag hebben 15 vrijwilligers de opbrengst van de eurocollecte gesorteerd. Uit de onge veer 140 emmers kwamen 100 kilogram Nederlandse munten en 375 kilogram buitenlands geld te voorschijn. Ook was er papiergeld en na sortering bleek dit uit 55 landen te komen. Het collect ecomité dankt alle collectanten en andere medewerkers voor hun inzet. HEILOO - De Stichting Openbare Bibliotheek Heiloo en de Stichting De Kinderconsument starten morgen met het tweede Kinderpanel cd-rom's. Tot nu toe beoordeelden volwassenen wat goed was voor kinderen. In dit pro ject doen de kinderen dat zelf, zij zijn dan ook de beste ervaringsdeskundi gen. Dit alles uiteraard onder de, des kundige leiding van een bibliothecaris van de Bibliotheek Heiloo en de Kinderconsument. In de afgelopen maanden heeft - voor het eerst in Nederland - een panel van 10 kinderen in de leeftijd van 9 tot 12 jaar wat oudere én pas uitgekomen cd- rom's van een professioneel oordeel voorzien. Dit mondde o.a. uit in een aantal recensies, die op korte termijn op de site van de Openbare Bibliotheek Heiloo (www.bibliotheek- heiloo.nl) en bij de cd-rom kaarten in de bibliotheek zijn na te zien. De tien bijeenkomsten van het Kinderpanel in het afgelopen jaar waren met name bedoeld om ervaring op te doen met deze wijze van recense ren. Daarnaast kon een juiste aanpak worden ontwikkeld, zodat de door de kinderen geschreven recensies van echte waarde kunnen zijn. Na dit leertraject start de Openbare Bibliotheek Heiloo i.s.m. Stichting De Kinderconsument op donderdag 31 januari met het eerste echte officiële Kinderpanel cd-rom's. Het panel komt elke donderdag tussen 16.00 en 17.00 uur bij elkaar in de bibliotheek van Heiloo. De projectleiding zorgt wekelijks voor een aantal nieuwe cd-rom's die door de leden van het panel thuis wordt beke ken en beoordeeld en vervolgens tij dens deze bijeenkomst wordt bespro ken (elke cd-rom komt hiervoor in principe in aanmerking). De cd-rom's die de volgende week moeten worden beoordeeld worden ook tijdens de bij eenkomst van het kinderpanel ingeleid. Kinderen die het leuk vinden om het nieuwste op het gebied van cd-rom's te bekijken en daarnaast een (duidelijke) mening hebben kunnen maar één ding doen: zich opgeven voor het Kinderpanel cd-rom's. Dat kan via bibliotheek@bibliotheekheiloo.nl, maar ook telefonisch (072-5330670) of bij de klantenservice in de bibliotheek. Omdat het kinderpanel slechts tien deelnemers heeft, en bijna iedereen wel mee wil doen, wordt geadviseerd zeer snel te reageren (in elk geval vóór 30 januari). B HEILOO - Vorige week zaterdag vierden Nico Ruiter en Ingrid Vel het vijfjarig bestaan van sportinstituut Het Vennewater aan Het Zevenhuizen 48 te HeilooSamen met hun enthou siaste medewerkers en de klanten van het instituut beleefden zij een gouden dag\ Het was geweldigstraalt Ingrid „Er waren dan ook heel wat leuke dingen te doen deze dag. Zo konden onze klanten een clinics- programma volgen, meedoen aan een aerobics-workout en aan diverse lezin gen van bijvoorbeeld een huisarts, nlp- trainer en een diëtist deelnemen Aan het vertier van de kinderen was uiteraard ook gedacht. Zij werden vermaakt door een clown en mochten even later meedoen met de ballonnen wedstrijd Het enthousiasme straalt nog steeds van de twee initiatiefnemers af. Op 11 januari 1997 startten zij, samen met aerobicsinstructor Karin Stam, het Sportinstituut. Nico en Ingrid zijn van oorsprong fysiotherapeuten. In 1990 beproefden zij hun geluk in Zwitserland, waar zij tot 1996 zouden wonen. „In die tijd was er weinig werk voor ons in Nederland", verduidelijkt Nico dit 'tijdelijke uitstapje'. „In Zwitserland hebben wij veel cursus sen gevolgd en ons verdiept in gezondheid, sport en therapie. Het idee ,om een eigen sportcentrum te beginnen speelde al langer. Na vijf jaar buitenland wilden wij graag weer terug. De ervaring die wij hadden opgedaan kwam ons daarbij goed van pas. Toen we de kans kregen om ons te vestigen in Het Vennewater heb ben wij die kans met beide handen aangrepen." Computergestuurd Fitnessen Sinds de opening vijf jaar geleden is er veel veranderd. Het team van Sportinstituut Het Vennewater bestaat inmiddels uit 18 personeelsle den. Door technologische ontwikke lingen is de fitnessapparatuur gecom puteriseerd met het Technogym sleu telsysteem. Het systeem zorgt voor een gecontroleerde trainingsopbouw, laat testresultaten zien en is eenvou- In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Ofe-mail: redactie@uitkijkpost.nl In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. dig bedienbaar. De medewerkers gaan bovendien mee met de ontwik kelingen in de sportbranche. Populaire nieuwe trends worden nauwlettend in de gaten gehouden en indien mogelijk worden er uren vrij gemaakt voor deze nieuwe ontwikke lingen. Zo kunnen de klanten binnen kort bijvoorbeeld deelnemen aan het onderdeel 'spinning', groepsgewijs fietsen op muziek. Actief blijven Hoewel de mogelijkheden van het Sportinstituut al legio zijn; fitness, fysio fitness, fysiotherapie, verschil lende vormen van aerobics (steps, body shape, body power en total body conditioning), inline skaten, hardlopen, cursussen op het gebied van gezond eten, zonnebank en kin deropvang, willen de eigenaren graag 'doorgroeien'. Er wordt dan ook doelgericht naar de toekomst geke ken. „We kijken goed in het rond of we onze faciliteiten nog verder kun nen optimaliseren", laat Nico weten. „Wij denken bijvoorbeeld aan saun afaciliteiten." Ook wordt druk geWerkt aan de uit breiding van het Technogym System. Dit draadloze systeem wordt nu vooral in de fitnessruimte gebruikt, maar zou in de toekomst voor veel meer doeleinden gebruikt kunnen worden. Te denken valt hierbij aan het vervangen van de entreepasjes, gebruik voor aerobicsdoeleinden et cetera. Mensen willen wellness Omdat veel mensen het tegenwoordig 'druk' lijken te hebben, is er volgens Ingrid een duidelijke groei in de inte resse voor wellness en sport te bespeu ren: „Je kunt het nog zo druk hebben, maar je wilt toch ook dat je gezond heid op peil blijft? Daarbij maakt het niet uit of je een topsporter bent of iemand met een lichamelijke beper king. Beide groepen zijn bij ons in het sportinstituut vertegenwoordigd. Wij gaan uit van onze eigen kracht, en gaan in op de wensen van onze klan ten. Zodat iedereen, met welke moti vatie dan ook, op een plezierige manier bij ons kan komen trainen." Gevestigd in Heiloo C. Kloens en S. G. Kloens Sch ilderwerken Goodeslaan 20 1852 ET Heiloo l tel: 072 - 56 444 88 (ClO) b.g.g. 035 - 54 17 217 Wij kunnen nog opdrachten aannemen. Zowel binnen- als buitenwerk. Het Zandstuk 19 Tel: 072-5320238 1851 WH Heiloo Fax: 072-5320239 www.vpesteinconsultance.nl Ingrid Vel en Nico Buiter bij het Technogym sleutelsysteem. vanderborden Githa Swart George Borst - Badkamerinstallatie - Centrale verwarming - Dakbedekking - Loodgieterswerk Droonecampstraat 13 1851 TH Heiloo Telefoon 072-533 50 85 Werkplaats: Holleweg 19 Regio Noord- Kennemetiand Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad,Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. 20%

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 1