ft Bouw De Egelantier spoedig van start i I Evalyn Schoutsen- Bolten te gast op school Gemeente Heiloo houdt dorpsgesprek n brieven Voorbereidingen in volle gang in ÜÉèm L 1 T 1 E \L/ O Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-21.00 uur. HEILOO eefomgeving Dorpsgesprek 12 februari 'Openbare ruimte u een zorg?' Higheid Invoering 30 km/uur BERICHTEN HEILOO Klaas Luchtmeijer nieuwe voorzitter TV Het Vennewater Van Gogh Gauguin in Heiloo Stichting Uitkeringsgerechtigden Informatieavond Ypsilon UITKIJKPOST - 30 JANUARI 2002 - PAGINA 6 Heiloo contac vervolg van pagina 4 geldigheid van de lijsten en over het handhaven van de daarop voorkomende kandidaten, als mede over het handhaven van de daarboven geplaatste aanduiding van een politieke groepering, ingevolge artikel 11lid 1, van het Kiesbesluit, evenals de kandidatenlijsten zelf vanaf 31 januari 2002 ter inzage ligt bij de afdeling Burgerzaken. Openingstijden van de publieksbalie Burger zaken zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 tot 1230 uur en iedere maandag avond van 18.00 tot 20.00 uur. De afdeling Burgerzaken is telefonisch bereikbaar op telefoonnummer (072 -) 535 67 22. g g Is de openbare ruimte u een zorg? Over dit onderwerp kunt u uw mening geven en in discussie gaan met mededorpsgenoten. Het dorpsgesprek met dit, naar de gemeente hoopt, spraakmakende thema vindt plaats op dinsdag 12 februari a.s. in restaurant Klein Varnebroek aan de Omloop in Heiloo en begint om 20.00 uur. Na een korte inleiding door wethouder Anne-Marie Worm-de Moei kunt u onder leiding van een onafhankelijke discussieleider aan de hand van stellingen uw mening geven. Inwoners die belangstelling hebben voor dit onderwerp en een bydrage willen leveren aan de discussie zijn van harte uitgenodigd bij dit dorpsgesprek 'Openbare ruimte u een zorg?' aanwezig te zijn. Bezoekers van deze avond ontvangen na afloop een leuk, toepasselijk en bruikbaar presentje als blijk van waardering voor hun inbreng. Graag willen wij van u weten hoe u denkt over taken en verplichtingen van de lokale overheid over beheer en onderhoud van de openbare ruimte, onze leef- en werkomgeving, maar ook uw rol daarin als inwoner, vertegenwoordiger van een vereniging, organisatie, uit Heiloo. Hoe vindt u dat plannen voor beheer en onderhoud van de openbare ruimte tot stand moeten komen en waar liggen voor u de grenzen waar het gaat om verantwoordelijkheden van inwoners en van de gemeente? Na een korte inleiding door de wethouder hopen wij dat de discussie losbarst. De discussie wordt geleid door een onafhankelijke discussieleider, de heer Gerard Roosloot. Hij zal de meningen in de zaal op een speelse en interactieve manier peilen en maakt daarbij gebruik van een drietal stellingen. Aan het einde van de avond ver wachten we een antwoord te krijgen op de vraag of en in hoeverre beheer en onderhoud van de openbare ruimte in Heiloo u een zorg is. De uitkomsten van deze bijeenkomst wil het gemeentebestuur gebruiken om beleid te maken. De stellingen richten zich op een drietal items, te weten overhangend groen, groot onderhoud van de openbare ruimte, zoals reconstructies van wegen en rioleringen en beheer en onderhoud op wijkniveau. In verband met de organisatie van de avond vragen wij u vriendelijk of u zich telefonisch wilt opgeven bij de receptie van het gemeentehuis, telefoonnummer (072 -) 535 66 66. Informatie Voor vragen of meer informatie kunt u contact opnemen met de heer W. Brander van het Ingenieursbureau, telefoonnummer (072 -) 535 67 60 (ma/di/wo en vrij). Het college van burgemeester en wethouders van Heiloo heeft besloten een maximale snelheid van 30 km/uur in te voeren op de Kuillaan, de Westerweg ten noorden van de Kuillaan en de Rector Frederiklaan. Met deze maatregel wil de gemeente de verkeersveiligheid op deze wegen vergroten en de verbiijfsfunctie benadrukken. Ter inzage De stukken die op deze besluiten betrekking hebben, liggen vanaf donderdag 31 januari 2002 gedurende 6 weken ter inzage in het Informatie centrum in het gemeentehuis. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Indienen van bezwaar Als u het niet eens bent rnet dit besluit dan kunt u hiertegen binnen 6 weken na de dag waarop dit besluit is bekend gemaakt een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouder van Heiloo, postbus 1, 1850 AA Heiloo. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer R. van der Meer van het Ingenieurs bureau, telefoonnummer (072 -) 535 67 63. Noord-Holland Noord 112 0900- 88 44 HEILOO - Nog even wachten en dan is het zover. Eind februari/ begin maart zal Tervoort's Bouwbedrijf uit Egmond met de bouw van het complex De Egelantier beginnen. De Egelantier wordt op de hoek van de Stationsweg met de Westerweg gesitueerd. Op de begane grond wordt de nieuwe biblio theek gehuisvest, alsmede een vestiging van de Rabobank. Boven de biblio theek en de bank komen koopapparte menten van 100 tot 220 m2, waarvoor de belangstelling behoorlijk groot blijkt te zijn. Van de 21 te bouwen appartementen zijn er nog slechts enkele beschikbaar! De nieuwe bewo ners kunnen hun auto kwijt in een spe ciaal voor hen aan te leggen onder grondse parkeerkelder. Werkzaamheden Afgelopen maandag is een begin gemaakt met de sloop van de bestaan de panden. Na het bouwrijp maken van het terrein zal de parkeerkelder wor den uitgegraven. Deze werkzaamheden zullen ongeveer vijf weken in beslag nemen. In maart start de werkelijke bouw van De Egelantier. Allereerst zullen de damwanden worden gezet. De totale bouwtijd zal zo'n 1,5 jaar bedragen, de appartementen zullen rond september 2003 moeten worden opgeleverd, de nieuwe bibliotheek kan naar verwachting medio 2003 in gebruik worden genomen. Historie De Egelantier, (het gebouw is ver noemd naar een oude rederijkerska mer uit de 17de eeuw,), heeft een cen trale ligging ten opzichte van de win kels en het station. De historie van de bouwlocatie gaat terug naar begin 1700. Tot 1968 stond op de hoek een markante boerderij die eigendom was van boer Bakker. Vanaf 1960 was de Rabobank op de locatie vertegenwoor digd. De voormalige VSB bank werd daar 10 jaar later aan toegevoegd. Ook het BP benzinestation en de oude pan den van Beja staan inmiddels op de nominatie voor herontwikkeling. Volgens Robert Vos van Vos Makelaar dij voldoen de appartementen prima aan de eisen die de Heilooër koper stelt. De appartementen zullen bestaan uit duurzame materialen. Het fraaie ontwerp van Architectenbureau Reus en Leeuwenkamp uit Alkrftaar laat een viertal aaneengeschakelde 'villa's' zien, waarin zich 21 luxe drie- en vierkamer appartementen bevinden. De apparte menten zijn allen voorzien van een roy aal balkon. Winkel- en woongebied Gedurende de bouw kan het voetpad naast de te slopen gebouwen afgesloten worden (in verband met de veiligheid). De parkeerplaatsen gelegen in de omgeving van het bouwterrein komen vanuit dit oogpunt ook te vervallen. Het nieuwbouwproject, dat is getoetst aan een beeldkwaliteitsplan, moet dit deel van Heiloo aantrekkelijker maken als winkel- en woongebied. Wie meer informatie wil over deze appartementen kan zich wenden tot Vos Makelaardij, Zeeweg 20 te Heiloo, tel. 072-5331895 of kijk op www.vosma- kelaardij.nl. v T.:.-, mmss- mm tem mSi&rM HEILOO - Tennisvereniging Het Vennewater heeft een zo goed als nieuw bestuur. Met enige aarzeling maar met algemene stemmen, hebben de leden van tennisvereniging Het Vennewater vorige week donderdag avond tijdens een druk bezochte alge mene vergadering in de kantine vier nieuwe bestuursleden gekozen. De bijna 1300 leden tellende club wordt nu geleid door de 45-jarige Klaas Luchtmeijer, die samen Lex Brouwer, Udo Weijkamp en Jan Grootjen de zit tende bestuursleden secretaresse Henny Scheepstra en penningmeester Hans van Oostrom gaat helpen de ver eniging de juiste richting in te sturen. De vier nieuwe bestuursleden komen voort uit een groep leden die in de win termaanden constructief overleg heeft gevoerd met het zittende bestuur onder leiding van voorzitter Anne Mantel over allerlei zaken binnen de club. De leden namen tijdens de vergadering afscheid van voorzitter Mantel, onder- houdscoördinator Holstvoogd, kanti nevoorzitter Hoetjes en jeugdvoorzit- ter Oudejans. Met een daverend applaus benoemde de vergadering Holstvoogd en de tevens afscheid nemende Herman Drescher tot erele den van de vereniging wegens hun ver diensten voor de club in een lange reeks van jaren. Na de pauze memoreerde voorzitter Luchtmeijer, dat de groep leden waar uit de vier nieuwe bestuursleden zijn voortgekomen, alleen maar het goede met de club voorhebben. Hij begreep best dat er leden zijn die vinden dat de bestuurswisseling wat abrupt is geko men, maar riep in het belang van de club op tot constructieve samenwer king. De vergadering werd ook bijgewoond door Marco Heemskerk, de 24-jarige nieuwe hoofdtrainer van TV Het Vennewater. Hij volgt Humphrey Vogel op wiens contract niet meer door het bestuur is verlengd. Heemkerk maakt deel uit van de Kennemer Tennisschool. Het nieuwe bestuur onder leiding van Luchtmijer krijgt direct al te maken met een zware financiële en organisato rische klus: het vernieuwen van de hui dige 12 kunstgrasbanen. Er ligt een conceptplan waarin eerst baan 1 tot en met 8 worden vervangen en pas daarna baan 9 tot en 12 op de schop gaan. HEILOO - Op maandag 21 januari werd aangifte gedaan van een poging tot diefstal uit een personenauto. De auto stond geparkeerd op het erf van een woning aan dë Curtiuslaan. Vermoedelijk werd de poging zondag morgen omstreeks 01.00 uur onderno men. De eigenaresse van de VW Polo werd op dat tijdstip wakker van het alarm van de autó.Toen werd niets ver dachts geconstateerd. Later bleek dat het slot aan bestuurderszijde was gefor ceerd. Dit deed het alarm afgaan. Op 22 januari werd van 20.20 tot 21.00 uur op de Heerenweg en de Pastoor van Muijenweg een verlichtingscontro le gehouden. In totaal werden 6 bestuurders bekeurd voor het niet voe ren van een deugdelijke verlichting. In een personenauto van het merk Mazda type 323 werd terwijl het voer tuig geparkeerd stond op het Land van Maat ingebroken. De hoedenplank met daarop twee speakers werd uit de auto ontvreemd. Niet bekend is hoe men zich toegang wist te verschaffen tot de auto. Op 23 januari vond op de Kennemerstraatweg nabij de kruising met de Kerkelaan eën kopstaart aanrij ding plaats. De aanrijding was het gevolg van het feit dat de bestuurder van een bedrijfsauto niet voldoende afstand hield en als gevolg daarvan op zijn voorganger botste. Er was alleen materiele schade. Een 21-jarige automobilist verloor donderdag 24 januari om 22.15 uur op de Vennewatersweg nabij de kruising met de Westerweg de controle over zijn voertuig. De auto begon te slingeren en botste met de linkerzijde tegen een in de berm staande lichtmast aan. Door de klap van de aanrijding vloog het voertuig door de lucht, draaide vervol gens om zijn as en kwam op 4 wielen in tegenovergestelde richting tot stilstand. Wonder boven wonder raakte nie mand, ook de automobilist afkomstig uit Heiloo, gewond. Het zwaar geha vende voertuig werd door een takelwa gen weggesleept. Hij raakt de macht over zijn stuur kwijt omdat hij al rij dende bezig was zijn GSM te pakken. Op 25 januari werden inbraken in een tweetal caravans op een campingter rein aan de Omloop ontdekt. De inbra ken werden gepleegd in de periode tus sen 16 december 2001 en heden. In beide gevallen wist men zich toegang te verschaffen door het forceren van een ruit. Beide ciaravans werden vplledig overhoop gehaald en doorzocht. Uit een van de caravans werd een groene Ranger sportfiets ontvreemd. Uit de andere werd o.a. een videorecorder ontvreemd. Tijdens het doen van inkopen in een winkel aan de Heerenweg werd een portemonnee met inhoud ontvreemd. De diefstal werd waarschijnlijk gepleegd door een onbekende man die op een zeker moment hinderlijk dicht bij de 65-eigenaresse stond. In de por temonnee bevond zich behalve een geldbedrag ook onder meer een giro maatpasje. De politie van Heiloo zoekt getuigen van een aanrijding die op 26 januari plaatsvond op de kruising van de Stationsweg met de Kennemerstraatweg. De aanrijding die om 20.10 uur plaatsvond, werd veroor zaakt omdat een 40-jarige automobilis te komende uit de Stationsweg het fietspad op de Kennemerstraatweg blokkeerde. Een bromfietser die uit noordelijke richting naderde kon een aanrijding mede door zijn geringe snel heid voorkomen door tijdig van zijn bromfiets af te stappen. De bromfiets raakte echter wel de auto. De bromfiet ser gedroeg hierna zich zo agressief dat de automobiliste niet uit de auto durf de te stappen. Hij schold haar uit en trapte de spiegel van de auto. Hierna pakte hij zijn bromfiets en smeet die tegen de auto aan. Hierdoor ontstond aanzienlijke schade. Een mede auto mobilist trachtte de bromfietser te kal meren. Dit werkte averechts. Deze onbekend gebleven automobilist kreeg ook een paar klappen. De automobilis te zag kans weg te rijden en zag de bromfietser later in de richting van Limmen rijden. De onbekend gebleven bromfietser reed op een donkergroene damesbromfiets. Hij had een bordeaux- bruine helm op. De politie van Heiloo is telefonisch te bereiken via 0900-8844. In een schuur van een woning aan het Bleekveld werd ingebroken. De inbraak werd gepleegd tussen 23 en 25 januari. Een hoeveelheid gereedschap werd ontvreemd. Een bewoner van een woning aan de Wilgenlaan ontdekte om 12.15 uur dat gepoogd was in de woning in te breken. Braaksporen werden op dat tijdstip ontdekt aan een raam aan dé achterzij de van de woning, openslaande deuren en aan de keukendeur. Op zondag 27 januari werd tussen 01.00 en 09.00 uur ingebroken in een woning aan het Groot Barlaken. Hier werd de garagedeur opengebroken waarna men zich toegang tot de woning verschafte. Uit het huis werden o.a. de sleutels van de auto gestolen waarna met de auto, een grijze Audi A4 Avant (station) voorzien van het kenteken RR-GF-57 wegnam. Afgelopen maandag omstreeks 13.30 uur gebeurde op het fietspad van de Kennemerstraatweg een verkeersonge val waarbij letsel ontstond. Een 65-jari- ge mevrouw reed in haar auto over de Kennemerstraatweg en sloeg ter hoog te van haar woning rechtsaf de inrit in. Hierbij verleende zij geen vrije door gang aan een 52-jarige mevrouw die daar op haar bromfiets reed. Deze laat ste liep letsel op aan haar knie en schouder. Gevonden goederen van 21 tot en met 27 januari Enkele sleutels, bril ovale donker stevig montuur, roze kinderslofjes, hanger met paardje, bril paars met goud in rode hoes van Hans Anders. Lezing over bijzondere tentoonstelling in Van Gogh Museum Amsterdam HEILOO - In samenwerking met het Van Gogh Museum in Amsterdam organiseert de Stichting Vrije Academie voor Kunsthistorisch Onder wijs een eenmalige lezing over Van Gogh Gauguin. Op donderdag 14 februari van 20.00 tot 21.15 uur vindt de lezing plaats in het Open Huis, 't Loo 19, Heiloo. Van Gogh Gauguin: twee kunste naars, één portret Het verhaal van deze twee kunstenaars die met elkaar leefden, werkten en vochten is algemeen bekend, maar nooit eerder werd aan deze artistieke uitwisseling een tentoonstelling gewijd. In het van Gogh Museum zullen vanaf 9 februari in totaal zo'n 120 schilderij en, tekeningen en brieven van beide schilders worden geëxposeerd. De geschiedenis van Vincent van Gogh en Paul Gauguin - hun wederzijdse bewondering, vriendschap en rivaliteit en hun kortstondige samenwerking te Aries in 1888 - is een van de meest dra matische verhalen die de moderne kunst kent. Dat Van Gogh na een hefti ge ruzie met Gauguin een stuk van zijn oor afsneed, prikkelt nog steeds de ver beelding. Centraal in de tentoonstelling staat de periode waarin ze samen in het gele huis te Arles werkten. Een episode waaraan na twee maanden, in decem ber 1888, als gevolg van een ruzie een dramatisch einde kwam. De tentoon stelling laat tenslotte zien hoe ondanks de breuk, Van Gogh en Gauguin er niet in slaagden zich aan eikaars invloed te onttrekken. De zonnebloem werd het symbool van hun poging een kunste naarsgemeenschap te stichten. Daarom wil het Van Gogh Museum zoveel mogelijk schilderijen met zonnebloe men erop laten zien. Alleen al van Van Goghs Zonnebloemen zijn vier versies voor deze ene keer naar Amsterdam vervoerd. HEILOO - De Stichting Uitkerings gerechtigden De Bergeon, aan de Bergeonstraat 30 te Heiloo houdt op 6 en 20 februari een open klaverjasdrive. Om 19.30 uur worden de eerste kaarten geschud. Voor vragen kunt u bellen met tel. 072-5339885. Tevens wordt er een boekenmarkt gehouden op 23 februari van 13.00 tot 16.00 uur. Heeft u nog boeken, puzzels of complete spellen, dan haalt de stich ting ze graag bij u op. U kunt bellen naar tel. 072-5339885 5334629. Tevens zoekt de Stichting gezellige mensen om op donderdag mee te doen met rummi- cuppen van 10.00 tot 11.30 uur. ALKMAAR - De vereniging Ypsilon van familieleden en direct betrokkenen van mensen met een psychose of schi zofrenie houdt op maandag 4 februari een informatieve avond over het per soonsgebonden budget in de Geestelijke Gezondheidszorg. E.A.M. van Leeuwen van het Cliënten Belang en Bureau geeft de informatie en beantwoordt de gestelde vragen. De avond wordt gehouden in het gebouw van de GGZ aan de Oude Hoeverweg 10 Alkmaar, aanvang 19.30 uur. De toe gang is gratis. Voor meer informatie 072-5710351. Frederik Upmeijer verzorgt een lezing bij de Vrije Academie Boeiende lezing Tijdens de boeiende lezing maakt u kennis met de brandende vriendschap tussen deze kunstenaar en ziet u hun werk. De lezing is een uitstekend voor bereiding op een bezoek aan de bijzon dere expositie in het Van Gogh Museum. De Van Gogh Gauguin- lezing wordt gegeven door de enthou siaste kunsthistoricus drs Frederike Upmeijer. De lezing is voor iedereen toegankelijk en begint precies om 20.00 uur. De toegangsprijs is euro 7,-. Reserveren voor de lezing wordt aan bevolen. Bel de Vrije Academie, tel. 020-4185050. U kunt ook kaarten kopen aan de zaal, een half uur voor aanvang. Deze bezoekers lopen dan wel het risico dat de zaal vol is. Vrije Academie Voor meer informatie over het volledi ge cursus- en excursieaanbod van de Stichting Vrije Academie voor Kunsthistorisch Onderwijs kunt u bel- len^ tel. 020-4185050 of bezoek de web site: www.kunstgeschiedenis.nl De redactie behoudt zich het recht voor om ingezonden brieven niet te plaatsen. De Uitkijkpost is een neutrale krant en kiest geen partij, dus ook niet voor politieke partijen. De redactie hanteert een richtlijn van 350 woorden per ingezonden brief. De inhoud moet betrekking hebben op een actueel onderwerp in het verspreidingsgebied van deze krant. Anonieme brieven worden niet geplaatst. Klassieke homeopathie, vaag new-age verschijnsel of kunnen we er iets mee? Als klassiek homeopaat heb ik er natuurlijk persoonlijk baat bij dat er een duidelijk beeld bestaat over de klassieke homeopathie. Maar dat is niet de eerste reden waarom ik dit stuk ben gaan schrijven. In mijn gesprekken met mensen merk ik dat er buiten onduide lijkheid ook veel vooroordelen bestaan ten opzichte van de homeopathie. Het zou zweverig zijn, 'tegen' reguliere geneeskunde, en ook nog eens vaak niet werken. Simpel gezegd geeft de klassieke home opathie door een passend homeopat hisch middel aan te bieden een prikkel die de levenskracht stimuleert weer aan het werk te gaan, gezond te worden. Met een 'passend middel' bedoel ik een homeopathisch medicijn dat past bij de hele mens, bij zijn toestand en zijn reac tie op prikkels van buitenaf, dus niet alleen passend bij de symptomen of het ziektebeeld. Dit laat gelijk zien waarom een in de losse verkoop gekocht home opathisch medicijn bij de een wel werkt en bij de ander niet. Een middel werkt niet op de klacht alleen maar moet, vol gens de klassieke homeopathie, ook bij de persoon 'passen'. Bovenstaand stukje geeft heel kort aan, en is zeker niet volledig, wat de kern van de klassieke homeopathie is. Het heeft niets te maken met geesten oproepen, handoplegging, strenge dië ten of Jomanda. Niet dat ik ook maar enig oordeel wil hebben over voorge noemde therapieën, iedereen moet doen wat bij hem of haar past, maar de klassieke homeopathie heeft daar gewoon niets mee te maken. Omdat homeopathisch therapeuten geen artsen zijn en dus geen diagnose mogen en kunnen stellen moet je erg goed in de gaten houden waar je mee bezig bent. Om maar een voorbeeld te noemen, iemand die komt met 7er- moeidheidsklachten, daarbij veel drinkt en plast, stuur je eerst door naar de huisarts om bijvoorbeeld diabetes uit te sluiten. Als klassiek homeopaat heb je zelf geen naam van een ziekte nodig, wat niet zeggen wil dat je aan de diagnose 'diabetes' voorbij gaat en zegt dat het niet goed is om insuline te nemen omdat je het homeopathisch aan gaat pakken, dat is onzin. Insuline moet je nemen en daarnaast zou je, als iemand dat wil, homeopathisch aan de slag kunnen gaan. Je werkt met de sympto men van een ziekte om tot een passend middel te komen waardoor iemand beter in zijn vel komt te zitten en daar door beter met de gevolgen van diabe tes kan leven. Een homeopathisch, consult duurt gemiddeld 1 tot 2 uur, waarvan het eer ste consult het langst is. Ieder mens is anders en reageert anders op zijn omgeving en dus op ziekteveroorza kers. Mensen komen met de meest uiteenlo pende klachten bij een klassiek homeo paat. Om maar een voorbeeld te noe men; migraine, CARA, menstruatie- klachten, hooikoorts, zwangerschaps misselijkheid, constipatie, o.vergangs- klachten, maar ook met psychische klachten zoals paniekstoornissen, eet problemen, onzekerheid, depressie, of 'gewoon' niet lekker in je vel zitten. Als klassiek homeopaat ben je naast de inmiddels 6-jarige opleiding verplicht nascholing te doen en lid te zijn van een beroepsvereniging. Door onder andere die beroepsvereniging worden klassiek homeopaten geheel of gedeeltelijk ver goed door de meeste ziekenfondsen en ziektekostenverzekeraars. Ik hoop door dit stukje wat meer dui delijkheid te hebben gegeven over het werk van een klassiek homeopaat, mocht u meer willen weten of een afspraak willen maken dan kunt u bel len met Judith Keijzer, 020 6594922, Praktijk voor klassieke homeopathie 'Heiloo'(Praktijkruimte onder het 'Reformhuis Heiloo'). HEILOO - De voorbereidingen voor de jeugdgemeenteraadsdag op 14 februari in het gemeentehuis in Heiloo -zijn in volle gang.£>e'gemeente organi seert deze dag in samenwerking met de basisscholen en wordt ondersteund door het Instituut voor Publiek en Politiek. Het project richt zich op leer lingen van groep 8 van het basisonder wijs. Ter voorbereiding van de dag zelf hebben scholen lespakketten ontvan gen. Op dinsdag 29 januari is wethouder Evalyn Schoutsen-Bolten te gast tij dens één van de lessen op de Willibrordschool in Heiloo. De wet houder zal de leerlingen iets vertellen over haar werk als wethouder in de gemeente Heiloo. Ook zal zij de leer lingen tijdens deze les, met als thema vergaderen, ondersteunen met tips over het vergaderen. Met het organiseren van een jeugdge meenteraadsdag wil de gemeente kin deren kennis laten maken met de wijze waarop democratische besluitvorming plaatsvindt. Ook kunnen de leerlingen kennis maken met het functioneren van de gemeente. Onderwerpen die aan bod komen zijn bijvoorbeeld besluit vorming ondanks meningsverschillen en invloed van burgers op het gemeen telijk bestuur. Daarnaast kunnen de kinderen ervaring opdoen met verga deren, discussiëren, luisteren naar andere opvattingen, overtuigen en het nemen van besluiten. Verder vormt de jeugdgemeenteraads dag ook een bron van informatie voor de gemeente Heiloo. Ideeën van de jeugdige inwoners van Heiloo over hun leefomgeving of kindvriendelijkheid van bepaalde wijken kunnen naar voren komen. Het project bestaat uit een lespakket, te gebruiken op school en een projectdag op het gemeentehuis, waarbij ook de raadsleden en het colle ge betrokken zijn. Geld voor uitvoering voorstel Per school kunnen kinderen een pro jectvoorstel met als thema 'Vrije tijd' doen binnen een budget van euro 1.361,00. Op het gemeentehuis dienen de leerlingen van de scholen met elkaar te overleggen over de voors en tegens van de ingediende voorstellen. Hierbij worden ook raadsleden betrokken. Uiteindelijk zullen tijdens een jeugdge- meenteraadsvergadering de standpun ten verdedigd moeten worden en moe ten kritische vragen worden beant woord. Onderleiding van de voorzitter, de burgemeester, moeten de jeugdige vertegenwoordigers van de scholen zelfstandig tot een keuze komen. De gemeente verplicht zich tot het uitvoe ren van het voorstel. De jeugdgemeenteraadsdag is een van de voorgenomen acties verwoord in de Nota Jeugdbeleid van april 1999. Ook stond het organiseren van zo'n dag opgenomen in het beleidsprogramma 1998-2002. Al gerealiseerde acties bin nen het jeugdbeleid zijn bijvoorbeeld het inzetten van een ambulant jonge renwerk, /enovatie van speelplaatsen, renovatie van het Brunogebouw, het schooladoptieplan en het realiseren van een skateboardbaan. HEILOO - De gemeente Heiloo orga niseert een dorpsgesprek met het thema 'Openbare ruimte u een zorg?' Over dit onderwerp kunnen inwoners van Heiloo hun mening geven en in dis cussie gaan met mededorpsgenoten. Het dorpsgesprek met dit, naar de gemeente hoopt spraakmakende thema, vindt plaats op dinsdag 12 februari in restaurant Klein Varne broek aan de Omloop in Heiloo en begint om 20.00 uur. In verband met de organisatie van de avond is het wense lijk dat belangstellenden zich opgeven. Dit kan bij de receptie van het gemeen tehuis van Heiloo, tel. 072-5356666. Deelnemers aan de discussie van 12 februari ontvangen na afloop een leuk, toepasselijk en bruikbaar presentje. Na een korte inleiding door wethouder Anne-Marie Worm-de Moei krijgen aanwezigen in de zaal de gelegenheid om hun mening te geven over het thema 'Openbare ruimte u een zorg?' Onder leiding van Gerard Roosloot, een onafhankelijke discussieleider, kunnen de aanwezigen aan de hand van stellingen hun mening geven. De gemeente wil graag weten hoe inwo ners van Heiloo denken over taken en verplichtingen van de lokale overheid over beheer en onderhoud van de openbare ruimte, onze leef- en werk omgeving, maar ook de rol van inwo ners en vertegenwoordigers van wijk- verenigingen uit Heiloo. Het gaat om vraagstukken waar zowel de lokale overheid als de inwoners van Heiloo door samenwerking meer of beter zaken tot stand kunnen brengen. Hoe denken inwoners van Heiloo dat plannen voor beheer en onderhoud van de openbare ruimte tot stand moeten komen en waar liggen voor hen de grenzen waar het gaat om verantwoor delijkheden van inwoners en van gemeente? Na een korte inleiding door de wethou der hoopt de gemeente dat de discussie losbarst. De discussie wordt geleid door Gerard Roosloot. Hij zal de meningen in de zaal op een speelse en interactie ve manier peilen en maakt daarbij gebruik van een drietal stellingen. Aan het einde van de avond verwacht de gemeente ëen beeld te krijgen van of en in hoeverre beheer en onderhoud van de openbare ruimte in Heiloo een zorg van de inwoners is. De uitkomsten van deze bijeenkomst wil het gemeentebestuur gebruiken om beleid te maken.De stellingen richten zich op een drietal items, te weten over hangend groen, groot onderhoud van de openbare ruimte, zoals reconstruc ties van wegen en rioleringen en beheer en onderhoud op wijkniveau.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 6