Oranjecomité deelt bekers uit aan schoolkinderen Bezwaar tegen verkeersbesluit van Gedeputeerde Staten inzake rotonde Rij vereniging/Ponyclub Starrenburg bestaat 25 jaar webwijzer £ASTRICUM Plaatselijk nieuws uit Limmen en Akersloot gemeente Castricum. Huis kopen? UITKIJKPOST - 6 FEBRUARI 2002 - PAGINA 12 Spreekuur RIMA in gemeentehuis i SV Vredeburg verliest van Egmond Grote verscheidenheid aan technieken op Akersloot Creatief dEHSSfr <S3> Handbal Dimtronic Meervogels Jongerencentrum Conquista Carnavals Party in feestcafé 't Voorom Inbraak Plusactiviteiten Bonhoeffercollege Alcomobilist Studiedag voor koorzangers tond l£immï LIMMEN - Het Algemeen Maatschap pelijk Werk van de RIMA (Regionale Instelling Maatschappelijke Dienst verlening) houdt spreekuur in het gemeentehuis te Limmen. Vanaf 13 februari vindt het spreekuur plaats op woensdagmiddag tussen 16.00 en 17.00 uur. Aanmelden op kamer 0.32. U kunt zonder afspraak gebruik maken van dit spreekuur of bellen, tel. 072-5055363. Indien u dit tijdstip niet schikt kunt u ook gebruik maken van het Algemeen Maatschappelijk Werk in Heiloo. Het spreekuur in Heiloo is op maandag, woensdag en vrijdag tussen 09.00 en 10.00 uur. U kunt ook bellen met tel. 072-5330984. Bij het Algemeen Maatschappelijk Werk van de RIMA kunt u terecht als u graag eens met een onafhankelijk deskundige wilt praten over uw zorgen of problemen. Voorbeelden waarvoor mensen contact met de RIMA opne men zijn problemen in de relatie, pro blemen in de omgang met kinderen, spanningen in het werk, overbelast voe len, omgaan met ziekte of overlijden van een naaste, beter leren opkomen voor uzelf. De hulp die wordt geboden is vertrouwelijk en is kosteloos. LIMMEN - Schaakvereniging Vrede burg speelde vrijdag 1 februari ronde 17 van de interne competitie en tevens de thuiswedstrijd tegen Toren van Egmond. Na winst van J. Admiraal. M. Weigraven en G. Hafkamp, remise van R. v.d. Storm en verlies van E. Stolp, H. Ebels, J. Limmen en R. Rommel waren het de Egmonders die met een 4,5-3.5 zege naar huis konden gaan. Een teleurstellende uitslag voor een ver zwakt Vredeburg dat hiermee definitief wordt teruggeworpen. Om uit de geva renzone te komen moet zeker nog een punt worden behaald uit de resterende twee wedstrijden. In de interne ronde speelde R v.d. Heijdt en D. Keijzer een zwakke partij met veel blunders, waarbij v.d. Heijdt de laatste fout maakte. J. Levering was trots op zijn winst tegen T. Al. G. de Graaf speelt te laag voor zijn niveau. N Pepping was geen partij voor hem. In groep B staan Thijs Witkamp en Martijn van Rees flink aan kop, Thijs won van Tim Castelein en Martijn ver sloeg Menno Koot. Uitslagen: Groep A. P. v.d. Heijdt- D. Keijzer 0-1B. Kerkhof-D. Aafjes 0-1J. Levering-T. Al 1-0, R. Termes-K. Aafjes 0-1, M. Kos-B. Blekemolen 1-0, J. Tebbens-N. van Leen 1-0, G. de Graaf- N. Pepping 1-0, H. de Hoog-E. Mooij 0- 1. Groep B.Thijs Witkamp-Tim Castelein 1-0, Martijn van Rees-Menno Koot 1-0, Tycho Bismeyer-Vince Kaandorp 1-0. Wouter Mijnsbergen-Mike Krom 0-1, Bob Luttikhuizen-Micha van Buuren 0-1, Djurre Bismeyer-Nutte van Belzen 0-1. Gemeente Limmen Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen, tel. 5051456. Open van 08.30 tot 12.30 uur. Grof vuil Tel. 5413533. Indicatiecommissie Aanvragen voor thuiszorg, verzorgings- en verpleeghuiszorg bij Regiobureau Zorgindicatie, Postbus 9331, Alkmaar, tel. 072 5670050. Ouderenwerk SWOL Secretaris mw. E. van Wieringen-van Wees, Oranjezon 3, 1906 VC Limmen, tel. 5051670. Openbare Bibliotheek Zonnedauw 2, 1906 HA Limmen, tel. 5052135. Openingstijden: maandag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur woensdag 10.00-12.00 14.00-17.30 uur vrijdag 14.00-17.30 19.00-20.30 uur H. Corneliuskerk Pastor J. Oiling, tel. 5051275 en fax 5054503, spreekuur dinsdag 08.30 tot 09.15 uur, donderdag 16.00 tot 17.00 uur in de pastorie. Voor afspraken bel len. Diensten zaterdag 19.00 en zondag 10.00 uur. Secretariaat open vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur. tel. en fax 5053793. Ned. Hervormde Gemeente Predikant ds. H.C. van het Maalpad, Ypesteinerlaan 19, Heiloo, tel. 5331473. Scriba J.P Hartog, tel. 5053403. Dienst: zondag 10.00 uur. Politiebureau Limmen tel. 0900-8844, geopend maandag van 09.00 tot 12.00 uur en donderdag van 14.00 tot 17.00 uur. Politiebureau Akersloot tel. 0900-8844, geopend maandag van 14.00 tot 17.00 uur en donderdag van 09.00 tot 12.00 uur. Huisartsen Centrale huisartsenpost Alkmaar en omstreken (o.a Heiloo, Limmen, de Egmonden). Voor spoedeisende huis artsenhulp buiten kantooruren en in het weekend tel:072-5180618. Tandartsen Tijdens het weekeinde en in de avon duren, uitsluitend voor spoedgevallen: tel. 06-53937620. Apotheek Limmen Vuurbaak 7a. Geopend van 08.00 tot 18.00 uur. Tijdens het weekeinde en in de avonduren de Regionale Spoed- apotheek. Van Ostadelaan 248, Alkmaar, tel. 5143060. Uitvaartverzorging Uitvaartverzorging Lia Groot, tel. 5053009. RIMA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, spreek uur: donder dag van 09.00 tot 10.00 uur in kamer 0.30 in het gemeentehuis (via achterin gang), Zonnedauw 4. Tel. 5055363. Stichting Regionale Thuiszorg Tel. 072-5127127 (24 uur per dag, 7 dagen per week), zie verder de rubriek Medische diensten Heiloo. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) Prikpunt Zorgcentrum De Cameren, Vredeburglaan 1, dinsdag en vrijdag tussen 08.00 en 08.30 uur. Prikpunt De Smetkliniek (Willibrord), Kennemerstraatweg 464, maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 09.30 uur. Verloskundige M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (5052635). AKERSLOOT - De tentoonstelling Akersloot Creatief, die op 16 en 17 februari wordt gehouden in centrum De Lelie, biedt ook dit jaar weer een groie verscheidenheid aan technieken. Het publiek kan kennismaken met het maken van sieraden en mandala's, wer ken met keramiek, zijdebloemen, klei, kraaltjes en suikerwerk, met schilderij en. zelfgemaakte kinderkleding, kaar ten in diverse technieken en natuurlijk ontbreken ook nu spinnenwiel en weef getouw niet. Evenals vorig jaar heeft schilderclub Huib het atelier, dat grenst aan de expositieruimte, opengesteld en kan de bezoeker een indruk krijgen van de schildertechnieken waarmee gewerkt wordt. De deelnemers aan deze creatieve beurs zullen op beide dagen aanwezig zijn om uitleg te geven over hun kunst zinnige hobby en de resultaten daarvan tonen. Doorgaans komen de prestaties van deze amateur-kunstenaars niet ver der dan de eigen kring, tijdens Akersloot Creatief wordt de kans geboden te tonen dat een zo'n hobby zeer de moeite waard kan zijn. De ten toonstelling is op zaterdag en zondag geopend van 12.00 tot 17.00 uur en de toegang is gratis. LIMMEN - Ook in Limmen werd aan dacht besteed aan het huwelijk van Kroonprins Willem Alexander en zijn Maxima. Vrijdag deelde het Oranje comité drinkbekers uit aan alle 800 leerlingen van de basisscholen. Op die bekers staat een foto van het bruid spaar afgebeeld. Vooral bij de kleinsten viel het presentje duidelijk in de smaak. Voor de kinderen van 4 t/m 12 jaar die wel in Limmen wonen maar niet in Limmen naar school gaan. heeft het Oranjecomité natuurlijk ook bekers beschikbaar. Deze kinderen kunnen de bekers deze week afhalen aan de Achtkant 31, tel. 072-5053233. Koninginnedag Het uitdelen van de bekers was voor het Oranjecomité een leuke opwarmer naar het feest op Koninginnedag. De voorbereidingen zijn immers weer in volle gang. Het programma nodigt net als voor gaande jaren weer uit tot actieve deel name: in de ochtend bedrijfsopenstel- lingen en exposities, een fietstocht en een vrijmarkt. In de middag is er weer voor jong en oud muziek en vertier in het park. Dit jaar wordt ook gepro beerd een water- en een vuurspektakel te organiseren. De juf en de kinderen van groep 1 en 2 van de Pax Christischool uit Limmen krijgen van het oranjecomité een mooie beker ter gelegenheid van het huwelijk cadeau. ssi AKERSLOOT - Het dames senioren 1 team van Dimtronic Meervogels speel de tegen Zar. In een slecht gespeelde eerste helft, waarin twee strafworpen werden gemist en paal en lat veelvuldig in de weg stonden, konden de dames geen potten breken. ZAP verdedigde net iets beter en versierde ook makke lijk de strafworpen die werden benut. In de twintigste minuut was de stand 1- 9. De resterende minuten van de eerste helft speelden beide teams met weinig elan: ruststand 3-11. De tweede helft liep het allemaal beter bij Meervogels. Karin Broersen scoor de viermaal achtereen. In de tweede helft ontdekte Meervogels de zwakke plekken van ZAP, maar dat was te laat. De eerste 30 minuten heeft Meervogels de winst uit handen gegeven. Eindstand 14-20. Heren Senioren 1 UDSV 2 - Dimtronic Meervogels 28-19 Afgelopen donderdag is de inhaalwed strijd tegen de Koploper UDSV 2 gespeeld. In de eerste helft had Meervogels geen geluk met het afma ken van de kansen. Bij de stand 7-6 miste Meervogels een strafworp. In de eindminuten van de eerste helft had Meervogels kansen om op gelijke hoogte te komen. Ruststand 12-9. In de tiende minuut van de tweede helft stond er toch een gelijke stand op het bord, 15-15. Daarna was het de kampioenskandidaat die het initiatief nam en het spel dicteerde. Doelpunten van William Kerssens en Ron Out kon den niet verhinderen dat de ploeg van Jos Post verloor met 28-19. Heren Senioren 1 Dimtronic Meervogels - Nijenrodes 22-20 De gasten uit Breukelen waren erop gebrand bij Meervogels te winnen en daarmee aansluiting te houden met de top, om dan te promoveren naar de nieuw te vormen hoofdklasse. In de beginfase was te merken dat dit een forse pot handbal zou worden met veel fysieke kracht en inzet van Nijenrodes, waar het scheidsrechterskoppel te veel tolereerde. Bij vlagen kon men genie ten van mooi handbal. Meervogels bleef steeds aan de goede kant van de score. Ruststand 13-10. Na rust eenzelfde beeld: mooie doel punten vanaf de cirkel van Meervogels en veel onhoudbare treffers uit de tweedelijn van Nijenrodes. In de laatste minuten kon Nijenrodes tot op twee doelpunten naderen. Maar de winst bleef verdiend bij Meervogels. Vrijdag 8 februari is er een klaverjas- drive in de handbalkantine aan de Boschweg te Akersloot. De kantine is om 19.00 uur open. U kun zich voor deelname opgeven bij Tineke Krom, tel. 0251-311355. De drive begint om 20.00 uur. Het programma voor het weekend van 8,9 en 10 februari bij jongerencentrum Conquista is: Kinderen 4 t/m 12 jaar Zaterdag 9 februari. Carnaval!!! Bij Conquista wordt voor de kinderen op zaterdagochtend het grote carnavals feest gehouden. Uiteraard gaat ieder een verkleed en wordt het een te gekke ochtend met disco en diverse spelletjes. Het feest duurt van 10.30 tot 12.00 uur. De entree is 1 euro. Tieners 12 t/m 15 jaar Voor de tieners is er op zaterdag 9 februari is er nieuwe activiteit. Iedereen kan voor het luttele bedrag van euro 0,70 meedoen aan de vlot brugwedstrijd! Dit is een biljartspel waarbij het erom gaat wie de hoogste score heeft. Het is handig als je enigs zins kunt biljarten, maar het is ook zeker een kwestie van geluk. Dus denk niet, dan kan ik niet, maar beproef je geluk. Er zijn leuke prijzen te winnen. De entree is gratis. De deuren gaan open om 19.00 uur en de tienerruimte sluit om 23.00 uur. Zondagmiddag 10 februari is Conquista geopend van 14.00 tot 17.00 uur. De entree is gratis. Jongeren vanaf 16 jaar Vrijdag 8 en zaterdag 9 februari is het jongerencafé, voor iedereen boven de 16 jaar, geopend van 20.30 tot 01.00 uur. Behalve uiteraard de bar is er ook een pooltafel, flipperkasten, dartbord etc. Ga ook eens gezellig langs en maak er samen met de medewerkers van Conquista een gezellige boel van. AKERSLOOT - Vrijdag 8 februari en zaterdag 9 februari staat feestcafé 't Voorom weer op z'n kop vanwege het carnaval. Op vrijdag begint er de Pre- carnavals party met Kees Tesselaar die helemaal uit Texel komt om de stem ming er goed in te brengen. Met zijn allround repertoire van de skihut-med ley tot en met rock 'n roll, alles op pro fessionele wijze gebracht. Natuurlijk is er op vrijdagavond tussen door de muziek van gastheer en enter tainer DJ D. en is er hoedjesbal, wat zoveel betekent dat wie met een hoed je op 't Voorom bezoekt; eenmalig een drankje aangeboden krijgt van het huis. Zaterdag is het happy hour van 20.00 tot 22.00 uur en is iedereen verkleed om zo weer prijzen te verdienen. De eerste prijs is een geheel verzorgde rondleiding met drankjes en hapjes voor vier personen bij de Heineken brouwerij in Amsterdam. De tweede en derde prijs houden de medewerkers nog even geheim. De muzikale omlijs ting is in handen van de dj's D&N, waardoor een feest niet kan uitblijven. CASTRICUM - Op 2 februari is in een woning aan de Iepenlaan tussen 15.00 en 22.30 uur ingebroken. Met vermoe delijk een schroevendraaier zijn de raamhendels aan de achterzijde van de woning ontgrendeld. Alle kasten en laden werden doorzocht. De eerste indruk is dat er niets is meegenomen. CASTRICUM - Bij de Plusactiviteiten van het Bonhoeffercollege in Castri cum startten binnekort de volgende cursussen: Maandag 25 februari start de cursus Gesprekstechnieken. U leert in deze cursus een speech of presentatie te houden waarbij wordt ingegaan op gebruik van stem, houding en lichaam staal. Tevens leert u uw verhaal duide lijk en aantrekkelijk te maken. Deze cursus is zowel geschikt voor presenta ties op uw werk als voor speeches in kleinere kring. De cursus bestaat uit vier lessen van twee uur van 19.45- 21.45 uur. Kosten euro 35,-. Woensdag 27 februari start de cursus Voetreflexzonemassage. Deze basiscur sus is een op de praktijk gerichte ken nismaking met verschillende facetten zoals voetmassage, voetreflextherapie en het lokaliseren van drukpunten. Als ontspanning en balancering van lichaam en geest, gebaseerd op energie doorstromingen. De cursus bestaat uit zes lessen van twee uur en begint om 19.00 uur. Kosten euro 55,00, inclusief syllabus. Meenemen: 2 kussens, 1 grote handdoek of 2 kleinere handdoeken. Donderdag 28 februari start de cursus Dromen. Hoe komt het dat iedereen droomt? Hebben dromen ons iets te vertellen? Waar komen dromen van daan? Deze cursus geeft informatie over wat er in je hersenen gebeurt tij dens het slapen, waarom dromen belangrijk zijn voor je gezondheid en hoe je te weten komt wat de betekenis is van hetgeen wat je droomt. De cursus bestaat uit zes lessen van 1,5 uur en begint om 20.40 uur. Kosten euro 39,00, inclusief stencils. Alle cursussen vinden plaats in het Bonhoeffercollege, Pieter Kieftstraat 20, te Castricum, voor informatie en/of inschrijving, tel. 0251-659119. gemeen t CASTRICUM - In aansluiting op de discussie in de commissie Bestuurs-" zaken van 15 januari 2002 heeft een gesprek plaatsgevonden tussen ver keerswethouder P Voulon en burge meester W. Kozijn van Castricum met gedeputeerde H. de Boer over de aan leg van een rotonde op de Zeeweg. Dit gesprek heèft geen verandering in het standpunt van de provincie opgeleverd. De gedeputeerde blijft vasthouden aan de aanleg van een rotonde waarbij de fietsers buiten de voorrang worden gehouden. De rotonde is naar de mening van de provincie veilig. Pas als blijkt dat zo'n rotonde op deze plaats onveilig is, is de gedeputeerde bereid met de gemeente te kijken of aanvullende voorzieningen noodzakelijk zijn. De gemeente, Castricum betreurt het, dat er geen voorrang voor fietsers wordt gecreëerd gelet op de concrete situatie ter plaatse. Het huidige kruispunt staat als veilig te boek. De rotonde wordt in het kader van de doorstroming aangelegd en daarvoor is rijksgeld (De Boer-gelden) beschik baar gesteld. De rotonde ligt buiten de bebouwde kom en buiten de bebouwde kom blijven de fietsers buiten de voor rang. De gedeputeerde heeft dit stand punt van meet af aan gehad en hand haaft dit punt. Als de doorstroming op de rotonde ondergeschikt zou worden gemaakt aan de veiligheid voor de fiet sers, zouden er geen 'De Boer-gelden' voor beschikbaar zijn gesteld. De keus voor de gemeente Castricum was: een rotonde waarbij de fietsers buiten de voorrang worden gehouden of alleen fietsers in de voorrang op de route oost-west (strand) of handhaving van de bestaande situatie met verkeers lichten. De provincie gaat in haar alge mene beleid uit van de aanbevelingen van het CROW, dat 'de fietspaden bin nen de bebouwde kom in de voorrang komen en buiten de bebouwde kom buiten de voorrang'. Echter uit het Zelfanalysedocument Noord-Holland blijkt tevens, dat de provincie dit standpunt als volgt nuan ceert: 'Uniformering van rotondes wordt belangrijk geacht; uitzondering voor fietspaden moeten wel mogelijk blijven'. De wethouders zijn van mening, dat de rotonde in Castricum een uitzondering zou moeten zijn op het algemene provinciale beleid. Met een nipte meerderheid van één stem (10 voor en 9 tegen) werd vorig jaar door de oude gemeenteraad van Castricum besloten te kiezen voor de aanleg van deze rotonde met fietsers uit de voorrang. De bestaande veilige situatie met verkeerslichten werd inge ruild voor een te verwachten onveiliger situatie waarbij de fietsers geen bescherming wordt geboden. Bij de op 14 november 2001 gehouden gemeenteraadsverkiezingen zijn de politieke verhoudingen gewijzigd. Naast Castricum maken ook Limmen en Akersloot deel uit van de nieuwe gemeente. Daarnaast heeft heroverwe ging van het besluit over de rotonde een belangrijke rol gespeeld. Als nu een besluit over de rotonde zou moeten worden genomen, zou een ruime meer derheid tegen stemmen en kiezen voor het behoud van de kruising met ver keerslichten. Het draagvlak voor deze rotonde in de huidige raad van Castricum ontbreekt. Het nieuwe college van Castricum wil daarom niet verantwoordelijk worden gesteld voor deze nieuwe onveilige situatie voor fietsers, waaronder vele scholieren. Het verkeersbeleid van de gemeente Castricum is er in de eerste plaats opgericht, waar nodig, de ver keersveiligheid te verbeteren. Dit betreft vooral de veiligheid van de zwakkere verkeersdeelnemers als fiet sers en voetgangers. Veilige fietsverbin- dingen worden voorgestaan. Met name worden veilige schoolroutes als belang rijk gezien. Deze zaken zijn o.a. in het collegeprogramma opgenomen. Omdat Gedeputeerde Staten de roton de zullen aanleggen, zal de veiligheid van de fietsers op z'n minst bij de afwe ging moeten worden betrokken. In Bakkum wordt de rotonde namelijk ervaren als liggend binnen de bebouw de kom, waarbij de fietsers altijd voor rang hebben conform het programma 'Duurzaam Veilig'. CASTRICUM - Op 1 maart bestaat LR/PC Starrenburg uit Castricum 25 jaar. Dit zal gevierd worden met diver se evenementen gedurende het jaar, waarover de club u via deze krant op de hoogte zal houden. Op vrijdag 1 maart wordt het jubileumjaar geopend met een receptie voor leden, oud-leden, bestuursleden, oud-bestuursleden en een ieder die de club een warm hart toedraagt. Het feest wordt gevierd in het clubgebouw aan de Brakersweg te Castricum, aanvang 20.00 uur. In 1977 werd LR/PC Starrenburg offi cieel ingeschreven bij de Koninklijke Nederlandse Federatie voor landelijke rijverenigingen en was de club een feit. Starrenburg is voortgekomen uit een soort vriendenclub die is begonnen met het houden van rijlessen in Bakkum- Noord bij de boerderij Starrenburg waaraan de club haar huidige naam dankt. De initiatiefnemers voor het ontstaan van de club waren de familie van Haaster, de familie Groen en de heer Kooy. Al snel groeide de club en werd het tijd te verhuizen naar het ter rein van de familie van Haaster aan de Provinciale weg in Limmen. Daar heeft Starrenburg vele jaren geze ten tot het tijd werd de volgende stap te maken; meer 'professionalisme', een eigen terrein met een clubgebouw. Historische brand Na heel veel inzet van het toenmalige bestuur, kon in 1987 eindelijk het huidi ge terrein aan de Brakersweg betreden worden. Op dit terrein worden de laat ste jaren zeer regelmatig wedstrijden verreden, clinics gehouden en wekelijks op diverse niveaus lessen gegeven. Starrenburg heeft heel wat ups en downs meegemaakt in haar 25-jarige bestaan. Dieptepunt was de brand in het clubgebouw in 1990, waarbij veel 'historisch' materiaal verloren is gegaan. Op het ogenblik gaat het Starrenburg weer voor de wind; met een record aantal leden, een prachtig vernieuwd clubgebouw, een heuse Z- dressuurbak en drie leden die in de Z- dressuur uitkomen. Kortom, genoeg redenen voor het vie ren van een feestje. De club hoopt dat veel oud-(bestuurs)leden de receptie zullen bezoeken en heeft u nog foto- of filmmateriaal, dan horen zij dat héél graag van u! Voor informatie over de club belt u Jolanda Adrichem, tel. 072-5052976, informatie over het 25-jarig jubileum krijgt u van Renée Koolbergen- Gelauff, tel. 0251-655712 of e-mail: kooltjes@wanadoo.nl. CASTRICUM - De politie van Castricum heeft op 2 februari om 03.00 uur op de Van Haerlemlaan een 31-jari- ge automobilist uit Amsterdam aange houden omdat zijn rijgedrag daar aan leiding toegaf. Bij controle bleek de man naar alcohol te ruiken. Ademanalyse wees uit dat hij ruim 2,5 keer de maximaal toegestane hoeveel heid alcohol had gedronken (595 ug/1.). Er is proces-verbaal opgemaakt en zijn rijbewijs is ingevorderd. CASTRICUM - De werkgroep Vocatie organiseert in samenwerking met Bourdon Hogeschool voor Muziek uit Oosterhout de tiende studiedag voor koorzangers. Deze dag zal gehouden worden op zaterdag 23 februari in de Maranathakerk te Castricum van 9.30 tot 17.00 uur. De kosten voor deelname bedragen 30 euro. De dag wordt geopend door Frans Schouten, expert op het gebied van stemvorming en koorscholing. Vervolgens zullen de dirigenten John Damsma (Groningen) en Ton van der Valk (Oosterhout) de zangers kennis laten nemen van repertoire dat aansluit bij het thema: Reis door de romantiek. Er wordt niet alleen veel gezongen maar ook de manier van zingen en de achtergronden van de werken komen aan bod. John Damsma werkt aan Gloria uit: Missa Choralis van Fr. Liszt, Ton van der Valk aan Zigeunerleben van R. Schumann eh Abschied vom Walde van F. Mendelssohn. Vocatie organiseert niet alleen deze studiedag maar ook de elfde studie week voor koorzangers. Deze is van 12 t/m 17 augustus 2002. Naast bovenge noemde dirigenten zal José Doodkorte (Arnhem) met de zangers Ins stille Land van B. Randhartinger, Spanish Serenaie van E. Elgar en Dirait-on van M. Lauridsen instuderen. Wanneer u op 23 februari mee wilt doen is dit geen verplichting voor deel name in augustus. Het zijn twee op zich staande projecten, maar wel met een duidelijke relatie tot elkaar. De informatiefolder kunt u aanvragen bij: Miriam Lases, tel. 072-5320772, fax: 072-5320774, e-mail: mll.teh@wol- mail.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 12