(^ASTRICUM gemeente gtinmn^en Gemeenteraad Afgegeven bouw vergun ningi gehonoreerde meldingen: In afwachting van nader overleg zijn er nog geen commissies ingesteld. Bekendmaking Het college van burgemeester en wethouders heeft in de vergadering van 15 januari 2002 de volgen de besluiten heeft genomen: collegemandaat (behandeling van zaken waarvoor in eerste aanleg geen besluit nodig is van het gehele college) algemene mandaatregeling (burgemeester en wethouders aan ambtenaren) De gemeenteraad heeft in de vergadering van 31 januari 2002 de volgende besluiten heeft genomen: a. Vaststelling Delegatie- en machtigingsbesluit 2002 (overdracht bevoegdheden van raad aan het col lege van burgemeester en wethouders) Vaststelling van de navolgende verordeningen: b. Beheersverordening c. Controleverordening d. Verordening onroerende-zaakbelastingen 2002 e. Verordening afvalstoffenheffing 2002 f. Verordening rioolrechten 2002 g. Verordening hondenbelasting 2002 h. Verordening toeristenbelasting 2002 i. Legesverordening 2002 j. Verordening Precariobelasting 2002 k. Verordening lijkbezorgingsrechten 2002 I. Verordening marktgelden 2002 De besluiten genoemd onder punt 1 en 2a treden in werking op 1 januari 2002. De besluiten onder 2.d, 2e, 2f, 2g, 2h, 2i, 2k treden in werking met ingang van de derde dag na die van de bekendmaking. De besluiten onder 2b, 2,c. 2 j en 2.I treden in werking met ingang van de dag na die van de bekend making. In de vergadering van 31 januari 2002 heeft de raad de volgende belastingtarieven vastgesteld. Onroerende zaakbelasting (OZB) per volle eenheid van 2.268,- eigenarendeel 2,07 gebruikersdeel 1,66 Afvalstoffenheffing 1-persoonshuishouden €195,00 Meerpersoonshuishouden 225,00 Rioolrecht gebruikersrecht Vastrecht 69,80 Extra waterverbruik 23,00 per volle eenheid van 100m3 boven 300m3 verbruik Hondenbelasting Eerste hond 36,00 elke volgende hond 9,00 meer dan de daaraan voorafgaande hond. Tevens is besloten tot intrekking per 1 januari 2002 van de Verordening forensenbelasting van de voormalige gemeente Limmen van 18 december 1998. De besluiten liggen voor iedereen ter inzage in de infohoek bij de receptie van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1 te Castricum gedurende kantooruren. De besluiten worden verkrijgbaar gesteld tegen betaling van de verschuldigde leges. Kennisgeving ontvangen aanvragen om een bouwvergunning meldingen bouwvoornemen 230102 Schoolweg 22 te Limmen 240102 Brakersweg 6 te Castricum Meerweg 9 te Akersloot Meerweg 7 te Akersloot 250102 Kooiweg 10 te Castricum 280102 Roelat21 te Limmen Goudenregenlaan 53 te Castricum Oudeweg 14 te Limmen Delving 82 te Akersloot Molenweg 43 te Limmen 290102 Castricummer Werf 18 te Castricum Zeeweg 45-47 300102 Van Speykkade 31 te Castricum Kopmand 9 te Limmen 310102 Tuin van Kapitein Rommel 2 te Castricum De Omloop 12 te Limmen Dorcamp 34 te Castricum Charlotte de Bourbonstraat 11 te Castricum Dorpsstraat 113 te Castricum plaatsen tuinberging uitbreiden woning plaatsen dakkapel plaatsen dakkapel uitbreiden woning uitbreiden woning plaatsen dakopbouw plaatsen tuinhuisje uitbreiden woning plaatsen dakkapel uitbreiden machinewerkplaats gewijzigd uitvoeren verbouwen restaurant "De Stranderij" plaatsen schuurtje plaatsen dakkapel plaatsen schuur uitbreiden woning uitbreiden woning plaatsen berging plaatsen en vernieuwen schuur De kennisgeving van een aanvraag betekent niet dat de vergunning wordt verleend. Kennisgeving ter inzage liggende meldingen en aanvragen bouwvergunningen Met ingang van vrijdag 8 februari 2002 liggen, in verband met een vrijstelling van het geldende bestemmingsplan, gedurende 2 weken bij de afdeling VROM van het gemeentehuis te Limmen de volgende plannen ter inzage: Kerklaan 21-23 bouw 3 vrijstaande woningen Een ieder kan gedurende de genoemde termijn van terinzagelegging schriftelijke zienswijzen tegen het verlenen van vrijstelling bij het college van burgemeester en wethouders naar voren brengen. Met ingang van vrijdag 8 februari 2002 liggen, in verband met een vrijstelling artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, gedurende 4 weken bij de afdeling VROM van het gemeentehuis te Limmen de volgende plannen ter inzage: Brakersweg 21 wijzigen gebruik gedeelte bedrijfspand voor stalling rouw- en trouwauto's Een ieder kan gedurende de genoemde termijn van terinzagelegging schriftelijke zienswijzen tegen het verlenen van vrijstelling bij het college van burgemeester en wethou ders naar voren brengen. Met ingang van vrijdag 8 februari 2002 liggen, in verband met een vrijstelling artikel 19 lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, gedurende 4 weken bij de afdeling VROM van het gemeentehuis te Limmen de volgende plannen ter inzage: Zeeweg 45-47 gewijzigd uitvoeren verbouwen restaurant "De Stranderij" Een ieder kan gedurende de genoemde termijn van terinzagelegging schriftelijke zienswijzen tegen het verlenen van vrijstelling bij het college van burgemeester en wethou ders naar voren brengen. 310102 010202 220102 Hoocamp 90 te Akersloot Prins Bernhardlaan 11a te Akersloot Johannes Vermeerstraat 9 te Akersloot Van Hoockerkenstraat 7 te Castricum Korte Brakersweg 1 te Castricum Stetlaantje 4 te Limmen Anna Reynvaansingel 7 te Castricum Tormentil 4 te Castricum Torenstraat 23 te Castricum Anna Reynvaansingel 15 te Castricum Grutto 41 te Castricum 040202 Dr. Leenaersstraat 17 te Castricum Tulpenveld 139 te Castricum Schoutenbosch 26 te Castricum Weberstraat 12 te Castricum Laan van Albert's Hoeve 89 te Castricum Bartokstraat 22 te Castricum Prinses Marijkestraat 13 te Castricum Mendelssohnlaan 13 te Castricum Oude Haarlemmerweg 24 te Castricum uitbreiden woning vergroten garage plaatsen dakkapel uitbreiden woning en plaatsen dakkapel uitbreiden clubgebouw plaatsen berging (legalisatie) uitbreiden woning uitbreiden woning uitbreiden woning plaatsen overkapping (legalisatie) gewijzigd uitvoeren uitbreiden woning (legalisatie) plaatsen dakkapel slopen en nieuwbouwen woning uitbreiden woning en plaatsen dakkapel uitbreiden woning wijzigen achtergevel en uitbreiden balkon uitbreiden woning uitbreiden woning uitbreiden woning uitbreiden woning Inlichtingen over de mogelijkheden tot het indienen van een bezwaarschrift zijn verkrijgbaar bij de afdeling VROM in het gemeentehuis te Limmen. Een bezwaarschrift dient binnen 6 weken na de datum van verzending of uitreiking van het betreffende besluit te worden ingediend bij burgemeester en wethouders. Afgegeven kapvergunningen: 300102 Overtoom 22 t/m 36 te Castricum Peter Duijmstraat 5 te Castricum kappen 1 kastanjeboom kappen 1 berk Inlichtingen over de mogelijkheden tot het indienen van een bezwaarschrift zijn verkrijgbaar bij de afdeling VROM in het gemeentehuis te Limmen. Een bezwaarschrift dient binnen 6 weken na de datum van verzending of uitreiking "van het betreffende besluit te worden ingediend bij burgemeester en wethouders. a Ontwerp-bestemmingsplan Bedrijventerrein Boekei Burgemeester en wethouders geven ingevolge het bepaalde in artikel 23 lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 3:12 van de Algemene wet bestuursrecht kennis van de terinzageleg ging van het ontwerp voor het bestemmingsplan Bedrijventerrein Boekei. Het ontwerp-bestemmingsplan ligt vanaf vrijdag 8 februari 2002 voor een periode van vier weken ter inzage, tijdens de openingsuren, in het gemeentehuis aan de Zonnedauw 4 te Limmen en in de open bare bibliotheek aan de Rembrandtsingel 1 te Akersloot. Desgewenst is het ontwerp-bestemmingsplan ook drie aaneengesloten uren buiten kantooruren in te zien. Hiervoor kunt u contact opnemen met de heer Tromp van de afdeling VROM (0251-661104). Het ontwerp-bestemmingsplan betreft bedrijventerrein Boekei en wordt noordelijk begrensd door de gemeentegrens met Alkmaar, zuidelijk begrensd door de Kanaalweg, westelijk begrensd door de gemeentegrens met Heiloo en oostelijk begrensd door de Boekelerdijk en het Noordhollands kanaal. Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder zijn zienswijze omtrent dit ontwerp-plan kenbaar maken. De zienswijze dient te worden ingediend bij de gemeenteraad van Castricum, postbus 1301, 1900 BH Castricum. Afgegt Burgemeester en Wethouders hebben een vergunning afgegeven voor het eerste kwartaal van 2002 aan SamSam/Millennium B.V. aan de Dorpsstraat 39 te Castricum om de lokaliteit na 23.00 uur voor publiek geopend te mogen hebben of daarin één of meer bezoekers toe te laten of te hebben. De ver gunning geldt tot 01.00 uur in de nachten van maandag tot en met donderdag tot 02.00 uur in de nachten van vrijdag op zaterdag en van zaterdag op zondag: en tot 01.30 uur in de nacht van zondag op maandag. Ook is vergunning afgegeven aan de Langste hole voor het houden van een strandgolfwedstrijd en het rijden met maximaal drie begeleidende auto's op het strand van Castricum aan Zee op zaterdag 9 februari 2002 ten behoeve van het Nationaal fonds Kinderhulp. In verband met de fusie van de gemeenten Akersloot, Limmen en Castricum, en personele problemen, kan de planning van de bezwaarschriftenafhandeling niet gehaald worden. Dat heeft tot gevolg dat de laatste bezwaarschriften van de oude gemeente Castricum waarschijnlijk pas in mei afgehandeld worden. De gemeente heeft wettelijk een jaar na de ontvangstdatum van een bezwaarschrift de tijd om deze af te handelen. Met toestemming van B en W kan deze termijn nog een jaar worden verlengd. De bezwaarmakende die niet binnen een jaar een uitspraak ontvangt, krijgt schriftelijk bericht van B en W over uitstel van nog een jaar. Het taxatiebureau Grontmij (voorheen: Houdringe) die de bezwaarschriften behandelt, heeft meer taxateurs ingezet. In alle wijken van de oude gemeente Castricum zijn deze taxateurs actief. Zij dienen zich bij de bewoner te legitimeren. Als zij dit niet doen, moet u naar het legitimatiebewijs van de gemeente Castricum vragen. In wijk 1 van Castricum hebben de taxateurs inmiddels hun werk bijna afgerond. De bezwaarschriften zullen nu worden afgehandeld. In de voormalige gemeente Akersloot worden de bezwaarschrifen nu ook afgehandeld. De bezwarenschriften van de voormalige gemeente Limmen worden door het taxa tiebureau TOG NL (voorheen: Damastes) behandeld.. Er wordt naar gestreefd om uiterlijk eind februari 2002 deze bezwaarschriften af te handelen. Voor het afhandelen van de bezwaren zal de taxateur het object bezoeken. Indien u niet thuis bent, zal de taxateur een kaartje achterlaten. Alle bezwaarmakenden krijgen een uitspraak van de gemeente. In het geval de WOZ-waarde na afhandeling van het bezwaar wordt verlaagd, krijgen de DCO (Waterschappen, Alkmaar) en de Rijksbelastingdienst daarvan automatisch bericht van de gemeente. U hoeft daar zelf niets voor te doen. Tot slot: de WOZ-waarde wordt bepaald naar de toestand van het object op 1 januari 2001met waardepeildatum 1 januari 1999. Dit staat niet duidelijk in de toelichting. Als er in de loop van het tijdvak 1 januari 2001 t/m december 2004 een grote verandering van het object plaatsvindt die de WOZ-waarde beïnvloedt, dan ontvangt u in de loop van dit tijdvak een nieu we beschikking met een aangepaste waarde. De ingangsdatum wordt dan 1 januari van het jaar vol gend op het jaar van de verandering. Op 18 februari 2002 wordt gestart met de reconstructie van de Visweg (gedeelte Rijksweg- Visweg) en Dusseldorperweg (gedeelten Visweg- Kerkweg). Van het deel Visweg (Rijksweg-Dusseldorperweg) wordt de gehele verharding inclusief de fundering verwijderd in 2 fases waarbij de eerste fase het deel zal beslaan vanaf de Rijksweg tot aan huisnummer 43 en de tweede fase het deel vanaf huisnummer 43 tot aan de kruising met de dusseldorperweg. Tevens zullen de huisaansluitingen van de riolering worden vervangen. De weg zal worden voorzien van verkeers remmende maatregelen, deze moeten ervoor zorgen dat er niet harder wordt gereden dan 30 kilometer per uur. De maatregelen zijn als volgt; een plateau op de kruising Visweg- Dusseldorperweg, Bloemenhof- Dusseldorperweg en de Zonnedauw-Lage Weide- Dusseldorperweg en een markeringsvlak op de kruising Hyacinthenlaan- Dusseldorperweg en de krui sing Bogerdlaan- Dusseldorperweg. De Visweg en Dusseldorperweg zullen vanwege de werkzaamheden afgesloten worden voor verkeer, het doorgaande verkeer zal die periode gebruik moeten maken van de Rijksweg. De uitvoeringstekeningen hangen ter inzage in de gang van het onderkomen van de sector Ruimte gevestigd in het voormalig gemeentehuis van de dorpskern Limmen iedere werkdag geopend van 08:30 uur- 12:30 uur en van 13:30 uur- 17:00 uur. Inlichtingen bij: M. Könst, van dinsdag tot en met vrijdag telefonische bereikbaar tijdens kantooruren onder nummer 0251 -66.11.45. In de groene container horen: - Loof, schillen en resten van groenten-, fruit en aardappelen. - Alle etenswaren (ook vlees en vis) - Eierschalen en doppen van pinda's en noten. - Snijbloemen en kamerplanten. - Koffiedik en koffiefilters, theezakjes en theebladeren. - Mest van huisdieren (geen kattebakkorrels) - Gras, stro en bladeren. - Klein snoeiafval, kortgemaakte takken, resten van tuinplanten (geen zand, grond en zoden) Tot het restafval behoort: - Alle afval dat niet in de groene container hoort, dus ook klein grof afval. Maar niet: Glas dat u immers in de glasbak gooit. Papier dat u immers in de papierbak gooit of aan school of vereniging geeft Textiel dat u in de containers gooit of voor inzamelingsacties bewaart. Klein gevaarlijk afval.(KGA) Te herkennen aan de container met een kruis erdoor. Onder KGA uit huishoudens verstaan we onder meer: accu's, afgewerkte olie, batterijen, bestrijdingsmiddelen, correctie vloeistof, energiezuinige lampen, fixeer en ontwikkelaar, insekticiden, verfverdunners, kwikthermometers, lijm, medicijnen, nagellak, remover, terpentine, verf (ook op waterbasis) zoutzuur. Huishoudelijk afval. Hieronder wordt verstaan: Afval afkomstig uit particuliere huishoudens, met uitzondering van het gevaarlijke afval. De vuilver branding accepteert geen grofafval tussen het normale huisvuil. Dit moet apart worden aangeboden. Restafval en GFT-afval: In de afvalstoffenheffing zijn de kosten voor het inzamelen en verwerken berekend op basis van 1 grij ze en 1 groene mini-container per huishouden. Grof huishoudelijk afval. Hieronder wordt verstaan: huishoudelijke afvalstoffen, die te groot of te zwaar zijn om in de rolcontainer te worden aangeboden. De kosten voor het verwerken van grof huishoudelijk afval (o.a. meubelen, vloerbedekking) worden via de afvalstoffenheffing verrekend. Voor de inzameling worden voorrijkosten in rekening gebracht. Onder grof huishoudelijk afval wordt ook grof snoeiafval verstaan. Voor deze afvalstof is er een spe ciale inzamelroute (max. 3 m3). Fijn snoeiafval kan in de groene container. Nog bruikbaar grof huishoudelijk afval kan kosteloos worden aangeboden bij de Stichting Castricum helpt Muttathara, Castricummerwerf 71 op dinsdag, donderdag en zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur. Het kan ook worden opgehaald dan te bellen naar 657630. Wit en bruingoed. Het gescheiden inzamelen van wit- (wasautomaten, fornuizen, mixers enz.) en bruingoed (tv's, radio's, computers, kleine elektrische apparaten). Grote apparaten worden met grofvuil opgehaald (wel apart melden) en kleine apparaten kunt u brengen naar de Schulpstet nr. 17 in Castricum. Bouw- en sloopafval (BSA). Hieronder wordt verstaan: Huishoudelijke afvalstoffen die vrij komen bij het bouwen en slopen van zaken die aard- en/of nagel vast verbonden zijn aan grond of opstallen van de particuliere aanbieder. Deze stoffen worden niet opgehaald, maar kunnen tegen betaling worden aangeboden bij het afvalbrengdepot. Voorbeeld: Een of twee deuren zijn grofafval, meer deuren is BSA, een keukenkastje is grofafval, maar een keu kenblok is BSA. O.a. bielzen, kozijnen en schuttingen is ook BSA. Zand/grond kan alleen bij particuliere inzamelaars worden aangeboden. Asbest. Deze afvalstof wordt op het afvalbrengdepot alleen geaccepteerd als dit luchtdicht is verpakt in plastic met een minimale dikte van 2 mm en afgesloten met tape. Openingstijden afvalbrengdepot Schulpstet 17: maandag t/m vrijdag van 08.00 tot 12.00 uur van 13.00 tot 16.00 uur zaterdag van 09.00 tot 13.00 uur Castricum, 6 februari 2002 Bezoekadres Raadhuisplein 1, 1902 CA Castricum Zonnedauw 4, 1906 HA Limmen (sector Ruimte) Postadres Postbus 1301, 1900 BH Castricum Tel.: (0251) 66 11 22 Fax: (0251) 66 12 34 Internet: www.castricum.nl E-mail: voorlichting@castricum.nl of gemeentebestuur@castricum.nl Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 8.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. De afdeling Maatschappelijke Dienst- verlening is voor reisdocumenten en rijbewijzen ook geopend op donderdagavond van 19.00 tót 20.00 uur. De buitendienst van de afdeling Civiel, Grijs en Groen vindt u aan het Schulpstet 17, 1901 JH Castricum. Deze locatie, waar ook het afval brengdepot is gevestigd, is geopend op werkdagen van 8.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. De afvalstraat op is daarnaast ook op zaterdag geopend van 9.00 tot 13.00 uur. Voor vragen over civiel, grijs en groen belt u met telefoonnummer (0251) 66 13 37. Tijdens kantooruren Afdeling voorlichting, Tel.: (0251) 66 12 30 66 12 40 Buiten kantooruren Vragen, opmerkingen of klachten kunt u inspreken op het antwoordapparaat, telefoon (0251) 66 13 33 of aan ons melden via de fax, (0251) 66 12 34.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 13