Limmen Jazzmuziek bij Jazz Session Club Vredeburg Limmen Tim van der Sluijs met 'Nieuws' in de Burgerij 7 ISPth GEVULDE KOEK-TAARTJE De Egmonden Expositie Jean Mauboulès en Marry Teeuwen Equipe Coiffi/iKes 5,50!! <9t I; LIMMEN, LET OP!!!, yi GEEF ZO UW UITKIJKERTJE OP O O UITKIJKPOST - 6 FEBRUARI 2002 - PAGINA 14 Verloren en gevonden UtfJzjiiklM*t Carnaval in Limmen SHI Iedere vrijdag van IHInot 14.00 uur op de Vuurbaak!! Deze vrijdag 1 kilo verse prei 10 kiwi's 3 kilo mooie Elstar 3 kilo Mineola's zoet en sappig 0,78 0,69 1,98 2,70 MARKTHANDEL SINNIGE Hèt adres voor de beste kwaliteit en de laagste prijzen!! Het is weer carnaval, dus zwier en zwaai tot in de late uurtjes, pak pruik en neus én maak er 'n vrolijke boel van. Uitkomst raadsvergadering De Watertoren as?-,v- ..,g? Dronken achter het stuur Kurkiep wandeling met IVN-gids 'Dia-ree' toont dia overvloeiseries bij fotoclub DEFA ,'\oHnT'ihin Hij-ril' ChateauFique in de Slotkapel Onderstaand vindt u een kaartje waarin u uw tekst in blokletters kunt opschrijven. Zelf kunt u dan uitrekenen wat een 'Uitkijkertje' u gaat (6Wo) kosten inclusief b.t.w. Voor de ruimte tussen de woorden en voor leestekens dient u een hokje open te laten. S.v.p. duidelijk schrijven. Stuur uw tekst en betaalcheque of postgirobetaalkaart aan Drukkerij Uitkijkpost, postbus 68, 1850 AB Heiloo of breng uw 'Uitkijkertje' bij ons kantoor, De Hoefsmid 5, Heiloo. Uiterlijk maandag 17.30 uur inleveren! 'UITKIJKERTJES' DIENEN A CONTANT TE WORDEN VOLDAAN, telefonische opgave is niet meer mogelijk. elke woensdagmiddag KIDS t/m 12 jaar KNIPPEN voor maar 9,05 UW KERASTASE-KAPPER Rijksweg 47 - Tel. 072 505 29 53 - Limmen met zuivere amandelspijs extra leuk versierd!* nu van 6,50 voor. Donderdag is het Valentijnsdag, verras uw (stille) liefde met 'n speciale lekkernij..., j we hebben een zalig assortiment, dus: kies én koop £M Limmen Hogeweg 159 P^^^H^^^^Ho72-5051562 Akersloot, Juliana weg 17 Uitgeest, Langebuurt 55, tel. 0251-312342 r 7" Aanbieding geldt alleen op vrijdag en zaterdag a.s. Voor "Brieven onder nummer" wordt 2,50 extra in rekening gebracht. NAAM ADRES PLAATS TELEFOON CAL - In de CAL-gemeente zijn tussen 21 januari en 4 februari de volgende goederen verloren/gevonden: Verloren: portemonnee dames Esprit, geld, pasjes; portemonnee naturel div. pasjes, geld; portemonnee zwart, pasjes, geld, 3x; portemonnee naturel, div. pas- jes;-penselen e.d. in matje gerold; gou den slavenarmband plat model; gouden ring met diamantje; gouden armband met zirconia; wollige grijze jas inh. sleu telbos en pasje; bril klein bruin mon tuur; sierdop Opel Astra; zilverkleurig dameshorloge; heren horloge Breitling; gsm swing grijs; sleutelbossen 3x; pas poort; goudkleurige meisjesbril in gekleurde koker. Gevonden: blauwe kinderhandschoen: zilveren ketting; zilverkleurig armband je; klein montuur bril gekleurd groen/goud montuur. Activiteiten Limmen/Akersloot Hoe ontmoet ik een boek Aan de Rijksweg 25 te Limmen mini tentoonstelling View Masters, alleen op oneven weken op vrijdag van 18.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur. Te zien t/m 31 mei. Jóhwin Slaapcomfort Expositie schilderijen van Ria Pijnappel, te bezichtigen t/m eind maart gedurende openingstijden, Rijksweg 127 te Limmen. Gemeentehuis Limmen Beeldend kunstenaar Iwan J. A. de Groot uit Heiloo exposeert tot 7 maart zijn landschappen. Motel Akersloot Poppen- en berenbeurs zondag 17 februari. Geesterweg IA van 10.30 tot 16.30 uur. entree 3 euro, kinderen 4t/m 12 jaar 0,50 euro. Inlichtingen tel. 0578- 620502. Bibliotheek Akersloot Expositie 3D schilderijen van Tiny Sombroek, tijdens de openingsuren van de bibliotheek. Serre Nella van Os Expositie van onder andere bronzen beelden, keramiek, acryl, olieverfschil derijen en aquarellen, elke zondag van 13.00 tot 18.00 uur, Westerweg 39. Te zien bij Jazz Session Club Vredeburg: Jazz Alert uit Amsterdam. LIMMEN - Na zijn succesvolle oude jaarsconferences brengt Tim van der Sluijs zijn cabaretprogramma 'Nieuws'. Een scherpe conference met intelligen te inhoudelijke grappen, veel prachtige en humoristische liedjes, een hoog tempo en een hoge grapdichtheid. Tim signaleert, bekritiseert, relativeert en laatje ontzettend hard lachen om jezelf en de wereld om ons heen 'Nieuws' is een eigentijds cabaretpro gramma bovenop het actuele nieuws met een accent op de Nederlandse poli tiek. Het programma is geen avond het zelfde. De actualiteit bepaalt de inhoud van de vooistelling. 'Nieuws' is een programma over goed nieuws, slecht nieuws, non-nieuws, geen nieuws, kom kommers, belangrijk nieuws, onbelang rijk nieuws of roddelnieuws. Eindelijk hoef je nooit meer een krant te lezen. Eindelijk geen journaals meer. Eindelijk geen Netwerk meer of NOVA. Je gaat gewoon een keer per jaar naar Tim van der Sluijs en je bent weer helemaal bij. Dat is pas nieuws! Donderdag 14 februari in de Burgerij, Dusseldorperweg 103, Limmen, aan vang 20.15 uur, toegang 9 euro. Reserveren tel. 072-5051825 en 072- 5054898. LIMMEN - De sessie bij Jazz Session Club Vredeburg in januari was over weldigend, vooral door het gastoptre den van de One Night Stand Surprise band, die de oude stijl jazz zeer profes sioneel naar voren bracht. Maar wat wil je ook, als er mensen in spelen, die bij King Colyer en Mr. Acker Bilk hun sporen hebben verdiend en bijna de hele basis ritmesectie van The Old Fashioners acte de présence gaf. Het talrijke publiek (ruim 200 man) heeft genoten, waarbij meermalen te horen was, dat men wel vaker zo'n One Night Stand Surprise Band zou willen horen. Uit de vele aanvragen van orkesten, die graag een gastoptreden bij de Jazz Session Club Vredeburg willen verzor gen, is voor de middag van 10 februari gekozen voor Jazz Alert, een Amsterdams bigband. Jazz Alert is twee en een half jaar geleden voortge komen uit de gevorderdengroep van drie workshops, die Martin Klein weke lijks verzorgde in het buurtcentrum Lydia in Amsterdam. De naam was toen nog Het Lydisch Muziekgenootschap. De band is het best te beschrijven als een bigband zon der koper. Jazz Alert heeft dan ook een zeer bijzondere, maar vooral warme, sound die iedereen zal aanspreken, met maar liefst acht saxen, een fluit, een viool en een stevige ritmesectie. Ze spe len jazz (Cole Porter, Duke Ellington), maar ook Latin standards, groove songs en eigen nummers. Alles is speciaal gearrangeerd door Martin Klein voor dit grote (in beide betekenissén) orkest met haar zeer bijzondere klankkleur. De sessie begint zoals altijd om 16.00 uur in De Vredeburg aan de Dusseldorperweg te Limmen, de toe gang is nog steeds gratis en voor nade re informatie kunt u terecht bij Fred Timmer, tel/fax 072-5053414, e-mail: timmer.limmen@worldonline.nl. LIMMEN - Zaterdag 2 februari was er voor de 45-plusser weer volop gelegen heid om zich door de Uylenspieghels te laten vermaken in de Burgerij te Limmen. Het Oranjebal, geheel in de sfeer van de bruiloft van Willem- Alexander en Maxima, werd een knal avond. In een goedbezochte Burgerij werd het een waar oranjefeest. Compleet met oranjebitter, het Wilhel mus en Cora van Mora die in bruids jurk verscheen om het 'verlies van haar Willem-Alexander' te ventileren, en velen die zich in het oranje hadden gestoken. Evens werd de zilveren Gortzak, een prinselijke onderscheiding die wordt Uitgereikt aan bewoners of instanties die zich bijzonder hebben ingezet voor het belang van Limmen, namens het bloemencomité Limmen door C. Nanne in ontvangst genomen. Om deze oer-Hollandse avond op te luisteren, werden de bezoekers ont haald met een heus draaiorgel voor de deur en 'heit de heer Dick Groot uut Castricum vertelt over Bertje'. Een prachtige Westfriese voordracht die voor velen zeer herkenbare herinnerin gen opriepen. Verder is op deze avond Stichting Bloemendagen Limmen dooi de vereniging onderscheiden met een Zilveren Gortzak vanwege het 50-jarig bestaan van de Stichting. Om elf over half elf overhandigde bur gemeester Kozijn van de CAL-gemeen te de Sleutel van Gorteldonk aan de Prins. Na de polonaise werd er tot in de late uurtjes flink gefeest en werden in twee leden van de carnavalsvereniging Frans Bauer en Marianne Weber her kend, die de hele zaal op de dansvloer kregen. Het was dus echt een dag met een 'oranje randje'! Maar het seizoen is nog niet afgelopen, want er staat nog een groot weekend voor de deur. Te beginnen op vrijdag met het kinder carnaval voor de basisscholen. Zaterdag: 19.00 uur is er een Gezins viering in de Corneliuskerk, met als thema Sleutels van geluk, met mede werking van de kinderen van de Pax Christischool. Om 20.30 uur is er een Groot Gekostumeerd Bal met om 22.00 uur de prijsuitreiking en bal na met Trio de Spoetniks. Entreekaarten 2,50 euro. Zondag 10 februari vindt de jaarlijkse optocht door Limmen plaats. De start is om 13.30 uur aan de .Vuurbaak. Aansluitend feest in de Burgerij voor jong en oud. Vanaf 20.30 uur is er tevens Discobal in de Burgerij. Entreekaarten in de voorverkoop 2,50 euro, aan de zaal 5 euro. Op maandag 11 februari zal Camerdonk worden bezocht en tot slot is er op dinsdag 12 februari het Boerenkielenbal in de Burgerij om 21.00 uur. Bezoekers worden minimaal in een boerenkiel verwacht. Entreekaarten 2,50 euro. Voorverkoopadressen voor alle entree kaarten: Vredeburglaan 2 en Burg. Nieuwenhuijsenstraat 97. Tim van der Sluijs brengt zijn cabaretprogramma 'Nieuws' in de Burgerij. Feest bij de Uylenspieghelswaarnemend burgemeester Kozijn van de CAL-gemeente loopt vrolijk mee in de polonaise. WWMsïneüsöp!!!!! EGMOND - De op 29 januari gehou den raadsvergadering in Bergen over de toekomst van Sportcentrum De Watertoren trok veel belangstellenden. Net als vorige week waren televisie schermen in de centrale hal geplaatst. De toehoorders waren vooral benieuwd hoe de toekomst van het sportcentrum er uit zou komen te zien. De uitkomst van de vergadering: De gemeenteraad wil het sportcentrum behouden, maar niet tegen elke prijs. Het is de bedoeling dat Sport Fondsen Nederland het centrum zal gaan exploi teren. SFN hebben middels een inten tieverklaring aangegeven dat zij dit wil len doen met een jaarlijkse gemeente lijke subsidie van bijna E 800.000. De gemeente heeft aan haar eigen college en het bestuur van De Watertoren het groene licht gegeven om hierover te onderhandelen. Het is noodzakelijk dat het bestuur van het sportcentrum en het bestuur van SFN nu verder gaan onderhandelen over deze intentieverklaring, want deze is volgens de gemeente tot nog toe 'vol strekt onvoldoende'. Het college dient in de onderhandelingen de gemeente lijke subsidie omlaag te brengen en allerlei garanties zien af te dingen. Standpunten van enkele raadsleden E.Trap van Gemeentebelangen gaf aan dat zij het gevoel had dat het college niet unaniëm achter het voorstel stond om De Watertoren open te houden en de onderhandelingen op te starten. Burgemeester De Winter sprak dit ove rigens uiterst fel tegen. A. Ooijevaar (CDA) en J. Blok (Groen Links gemeentebelangen) vonden de inten tieverklaring uiterst zwak. S. Voorberg (VVD) vond een bedrag van 800.000 euro als subsidie erg hoog. J. van Buijtenen vindt dat het sportcentrum in de toekomst professioneel moet wor den gerund en niet door vrijwilligers. I EGMOND -Op 3 februari werd op de Lamoraalweg een 34-jarige Alkmaarse aangehouden, die bijna twee keer de maximale toegestane hoeveelheid alco hol gedronken had. De vrouw kreeg een boete en een rijverbod van vijf uur. EGMOND - Zondag 10 februari wordt er onder leiding van een IVN natuur- gids de Kurkiep wandeling gelopen. De wandeling start om 11.00 uur bij het informatiebord op het PWN parkeer plaats Nachtengalenpad, te Egmond aan de Hoef. De wandeling is naar de veld iepen genoemd, die een hele apar te geribbelde kurkachtige stam hebben, wat nu goed te zien is, omdat nu er geen blad aan de bomen is. De wandeling gaat ook langs het Starrevlak dat opnieuw is ingericht, zodat de oorspronkelijke natuur weer zij gang kan gaan, met stuifduinen en een duinmeertje voor de speciale duin vegetatie en de aanwezige vogels kun nen hier ook van profiteren. Er wordt een vrijwillige bijdrage gevraagd van al.50 en voor kinderen al.00. Voor informatie tel 072^5061641 EGMOND - Op vrijdag 8 januari houdt fotoclub DEFA wederom haar clubavond. Ditmaal zijn er fotografen uitgenodigd van diawerkgroep 'Dia ree'. Onder de leden van deze werk groep bevinden zich een aantal oud DEFA-leden. Reden te meer om te komen kijken naar wat de heren op de gevoelige plaat vastgelegd hebben. De naam 'Dia-ree' is afgeleid van dia reeks. De leden van de diagroep zijn gespecialiseerd in het maken van diao- vervloeiseries ofwel klankdiaseries. Bij een klankdiaserie worden dia's over elkaar heen geprojecteerd. Meestal gebeurt dit met twee tot vier projecto ren. Daarbij wordt passende muziek gespeeld. Het samengaan van de beel den en de muziek vormen een geheel, waarbij het lijkt alsof de kijker naar een film kijkt. De onderwerpen kunnen verschillen. Met name reisverslagen lenen zich uitstekend voor dit medium. De avond wordt gehouden in het RK parochiegebouw aan de Wilhelmina- straat te Egmond aan Zee. De aanvang is om 20.00 uur. Belangstellenden zijn welkom. Nadere informatie kunt u krijgen bij Cor Oorthuijsen, tel. 072-5065950. Abdijkaarsen T/m zaterdag 23 februari verkoop ten toonstelling schilderijen leerlingen van de Alk, maandag t/m zaterdag van 10.30 tot 16.30 uur. Huisartsenpraktijk Egmond Tot 1 mei expositie aquarellen van Gonny van Dongen, Adm. De Ruyterweg 1 te Egmond aan Zee. Dagelijks van 8.00 tot 17.00 uur of na telefonische afspraak. Informatie 072- 5334033. Galerie De Kapberg Wisselende exposities aan de Slotweg 17 te Egmond aan den Hoef, geopend op zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur en na telefonische afspraak, tel. 072-5062645. EGMOND - Zondag 10 februari ver zorgt ChateauFique een concert in de Slotkapel te Egmond aan den Hoef. ChateauFique is een Nederlandse groep bestaande uit: Jan van der Schaaf (sologitaar), Tom Lenos (slaggitaar), Fiel van der Veen (viool) en Kees Heijliger (contrabas). Die Franse klank in e naam is niet toe vallig daar de muziekstijl van de groep gebaseerd is op het repertoire van de 'Hot Club de France' uit de jaren '30- '40. Namen als Django Reinhardt en Stephan Grappelli zijn een begrip in de zigeunerjazz. Deze laatste benaming wordt ook wel gebruik om de muziek stijl te omschrijven. Naast bekende nummers uit die tijd bedient de groep zich ook van ander en moderner reper toire. De arrangementen van de moder nere nummers zijn wel aangepast om de zigeunerjazzstijl eer aan te doen. In 1999 verscheen L'Amitié, de eerste live-CD van de groep. Het concert begint om 15.00 uur. De toegangsprijs is euro 9.50, pas 65+/CJP 7 euro, kinderen tot 12 jaar euro 4.50, incl. koffie/thee. Kaarten kunnen telefonisch besteld worden op de nummers 072-5062033 en 072-5062387. EGMOND - Zaterdag 9 februari wordt in Galerie Conny van Kasteel om 15.30 uur de tentoonstelling van Jean Mauboulès en Marry Teeuwen geo pend. Beide kunstenaars maken zowel beelden als wandobjecten. Echter in deze tentoonstelling toont Mauboulès alleen zijn beelden en Marry Teeuwen haar wandobjecten. Ze werken beiden vooral met ijzer en staal. Met minimale vormen komen ze tot een maximale uitdrukking. Jean Mauboulès, (1943) geboren te Frankrijk, werd bekend door zijn objec ten gemaakt van ijzer en glas. De laat ste jaren gebruikt hij bijna geen glas meer, maar staaldraad waarmee hij een ruimtelijke vrijstaande tekening maakt. Je ziet de contouren die ondanks het subtiele materiaal kracht uitstralen. Marry Teeuwen is geboren te Alblasserdam in 1945. In de beelden die zij maakt zoekt ze duidelijk naar de meest sobere vorm die beelden toch interessant blijft. Het minimale gebaar dat juist door de soberheid een maxi male zeggingskracht krijgt. De verschil lende beelden zijn door hun vorm met elkaar verbonden tot een herkenbaar oeuvre van één kunstenares. Beide kunstenaars hebben veel over eenkomsten, maar ieder heeft zijn eigen krachtige persoonlijkheid en vor- menin deze tentoonstelling samenhan gend geheel. Galerie Conny van kasteel is geopend van donderdag tot en met zondag tussen 15.00 en 19.00 uur. Het is tevens mogelijk de galerie volgens afspraak te bezoeken, tel. 072- 5067151. U vindt de galerie in Noorderstraat 4 te Egmond aan Zee. 'I's •ï'Ss: x?': Kunstwerk van Jean Mauboulès, te zien bij Conny van Kasteel. 1 regel 2 regels 3 regels 4 regels 5 regels 6 regels 7,50 7 regels 8,- 8 regels 8,50 9 regels 9,- 10 regels 9,50 11 regels €70,- 12 regels 70,50 13 regels 7 7,- 14 regels 7 7,50 15 regels 72,- c O CL tf) Q) tO i I I

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 14