Marcel Koedijk wordt Nederlands kampioen 5S? aI«T tj intratuin GROTE UITVERKOOP! KORTING Nu de laatste wi nterresta nten voor de aller- nni If ik LAAGSTE rKiJaJCa Prima Ball erina edri I bij Intratuin Heiloo ÏÏSm eli BORDEN op alle artikelen NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Rauie ik rctak i inde wolken i I van jou Thuis in uw regio! (072)5351000 Investeren in veiligheid ffe_marsha j r LoJU jj Drukkerij uitkijkpost bv Basisschooljeugd bezet voor één dag raadzaal Heiloo Koningspaar in Ypestein Appartementen aan Kennemerstraatweg verdeelt Raad Spetterende discussie tussen lijsttrekkers van politieke partijen in Heiloo Open drive EHK Klaverjasclub Mogelijk flitspalen langs Kennemerstraatweg Rectificatie Tel. 072-515 08 88 www.halmakelaardij.nl Jantje^ Beton Orchideetje? Redactieacquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 - 1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: maandag t/m vrijdag: 8.00-17.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) 6 FEBRUARI 2002 Ü1P$: De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 15.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 0,41 (91 cent) (excl.BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden n rp^ aanzienlijk lagere mm-prijzen. verzorgt tevens al uw drukwerk; van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! 67e JAARGANG NO Marcel Koedijk met zijn trainer Kees Tesselaar. HEILOO - Afgelopen weekend is Marcel Koedijk met overmacht, bij bil jartcentrum Onder Ons in Beverwijk, Nederlands kampioen geworden in derde klasse libre jeugd. De 19-jarige librist van jeugdbiljartvereniging Vennewater stak met kop en schouders boven zijn tegenstanders uit. De eerste partij was tegen Hooglander van Pluuren, achteraf zijn slechtste par tij want hij deed er 21 beurten over, daarna werd achtereenvolgens Swertz, Anita Verschuren in 16 en Frank Nieboer in 17 beurten verslagen, alleen de laatste partij van zaterdag werd een verliespartij, de uit Den Haag afkomsti ge Glenn Hofman wist Marcel met een punt te verslaan in 17 beurten. Zondag moest Marcel eerst tegen de op de derde plaats staande Marco Wolfs, in die partij stond hij al gauw 29 carambo les achter, maar sestaas wist Marcel met diverse series zijn achterstand in te halen en deze partij in zijn voordeel te beslechten. De laatste partij die hij moest afwerken was tegen de uit Groenlo afkomstige Jos Haarlink, Marcel begon ver bluffend en had na vijf beurten 59 car amboles, terwijl Jos nog tegen de nul aankeek. Na negen beurten had Marcel zijn 80 caramboles, terwijl Jos slechts 14 punten op het scorebord had. Marcel eindigde dus als eerste met een totaalscore van 7 prt.- 12 pnt.-559 car.-: 108 brt. moyenne 5.17 en de hoogste serie van 49. De vele supporters van 'Marcel feliciteerden hem uitbundig waarna het gehele gezelschap nog een borrel ging halen in sporthal het Vennewater, waar Marcel vanavond vanaf 19.00 uur officieel de felicitaties in ontvangst zal nemen. HEILOO - Op 14 februari is het dan zover: 64 leerlingen van de verschillen de basisscholen in Heiloo nemen deel aan de jeugd-gemeenteraadsdag in het gemeentehuis. Elke basisschool in Heiloo vaardigt acht leerlingen af. De gemeente organiseert deze dag in samenwerking met de basisscholen en wordt ondersteund door het Instituut voor Publiek en Politiek. Het project richt zich op leerlingen van groep 8 van het basisonderwijs. De dag zelf is opgedeeld in een aantal onderdelen. Ten eerste worden de kin deren in de raadzaal ontvangen door burgemeester Den Boon. Vervolgens gaan de leerlingen, per school, een zelf gekozen voorstel verder uitwerken en beslisrijp maken. De leerlingen kunnen een projectvoorstel doen binnen het thema 'Vrije tijd' en met een budget van euro 1.361. In de middag overleggen de leerlingen van de schillende scholen met elkaar over de voors en tegens van de 8 inge diende voorstellen. Hierbij worden raadsleden betrokken. Zij kunnen de leerlingen tips bij het vergaderen geven en ook de gang van zaken tijdens het besluitvormingsproces in een gemeente toelichten. Uiteindelijk zullen tijdens een jeugdge- meenteraadsvergadering de standpun ten verdedigd worden en moeten kriti sche vragen worden beantwoord. Onder leiding van de voorzitter, burge meester A.H. den Boon, zullen de jeug dige vertegenwoordigers van de scho len zelfstandig tot een keuze komen. De raadsvergadering zal in de kantine van het gemeentehuis live op een scherm gevolgd worden door de overi ge leerlingen van groep 8 van de basis scholen die de achterban van de jeugd- gemeenteraadsleden vormen. Met het organiseren van een jeugd- gemeenteraadsdag wil de gemeente kinderen kennis laten maken met de wijze waarop democratische besluit vorming plaatsvindt. Ook kunnen de leerlingen kennis maken met het func tioneren van de gemeente. Onderwerpen die aan bod komen zijn bijvoorbeeld besluitvorming ondanks meningsverschillen en invloed van bur gers op het gemeentelijk bestuur. Daarnaast kunnen de kinderen erva ring opdoen met vergaderen, discussië ren, luisteren naar andere opvattingen, overtuigen en het nemen van besluiten. HEILOO - Velen van u hebben afgelo pen zaterdag aan de biiis gekluisterd gezeten om het paar van het jaar te zien. Niet veel mensen weten echter dat het huwelijk zijn proloog al vond in groep 5 van OBS Meander. Daar trouwde op vrijdag 1 februari maar liefst tweemaal een Willem-Alexander met een Maxima. Het klaslokaal was voor de gelegenheid omgevormd tot trouwzaal, zonder uitschuiftafel, maar wel compleet met een ambtenaar, een huwelijksakte en natuurlijk ook met bruidsmeisjes. Er waren bijzondere koningshuizen te gast. Zo zagen wij daar de koningin van Afrika, de prinses van Limburg, de koningin van Texel en vele anderen. Meester Johan Kraakman: „De kinde ren vonden het prachtig. Ze hadden erg hun best gedaan om passende kleding te zoeken. Ook de ouders waren erg enthousiast. Het was gewoon een geslaagde middag". De plechtigheid zelf bestond natuurlijk uit een woordje van de ambtenaar, een wederzijds 'ja', het uitwisselen van de ringen en de (hand-) kus. En dit geheel dan nog een keer, want op de gang stond nog een Maxima te trappelen en in het lokaal zat nog een Willem op hete kolen. Zo beleefde groep 5 van OBS Meander een gezellig voorproefje op de feestelijkheden van afgelopen zaterdag. Donderdag 14 februari is het Valentijnsdag. De dag daarvoor, op woensdag 13 februari, valt de Uitkijkpost bij u in de bus. In deze Uitkijkpost wordt een gehele pagina gewijd aan Valentijnsdag. Op deze pagina biedt de Uitkijkpost u de unieke kans om uw liefde te ver klaren aan uw partner of juist (anoniem) aan die persoon waar u al een tijdje een oogje op heeft, om een dierbaar persoon te bedanken, om een familielid in het zonnetje te HEILOO - De koper van de voormali ge groentewinkel met woonhuis op de hoek van de Kennemerstraatweg en de Zevenhuizerlaan wil op die plek een vijftal appartementen bouwen. Daar voor kreeg hij de steun van de gemeen te, die daarvoor een bouwvergunning heeft verstrekt. De bezwaarschriften commissie h.eeft naar aanleiding van ingediende bezwaren tegen deze bouw geadviseerd de bezwaren om formele redenen gegrond te verklaren wegens het toepassen van een onjuiste planolo gische procedure. Dat betekent dat het college nu via een andere (en zwaardere) procedure als nog de bouw mogelijk wil maken. VVD en CDA gingen akkoord, maar alle oppositiepartijen, te weten Heiloo2000, PvdA, GroenLinks en D66 hadden grote bezwaren. Vooral het ontbreken van het ruimtelijke kader (geen ruimte lijke onderbouwing) lag deze partijen zwaar op de maag. In een goed opgebouwd betoog hield vooral de heer Van IJperen (PvdA) het college voor dat het plan strijdig is met zowel het vigerende bestemmingsplan, de indertijd vastgestelde (en later weer ingetrokken) richtlijnen voor de Kennemerstraatweg en thans circule rende concept welstandsplan. Wethouder Opdam probeerde nog aan te tonen dat de ruimtelijke onderbou wing wel degelijk aanwezig is,.hoewel ook hij moest erkennen dat dit niet voor de gehele straatweg gold. Zijn betoog mocht echter niet baten. De oppositie bleef tegen, maar dat kon niet verhinderen dat de procedure toch kan worden gestart, aangezien VVD en CDA tezamen een meerderheid in de raad innemen. HEILOO - Op donderdag 21 februari 2002 gaan de lijsttrekkers van de poli tieke partijen, die deelnemen aan de gemeenteraadsverkiezingen van 6 maart, met elkaar in discussie. Tijdens een openbare bijéénkomst in het ont moetingscentrum van GGZ Willibrord, lichten lijsttrekkers hun standpunten toe aan de hand van onderwerpen die in de verkiezingsprogramma's zijn opgenomen. Dit zijn onderwerpen als bouwen en wonen, veiligheid jongeren -en ouderenbeleid, sociaal-maatschap pelijke zaken, verkeer en milieu. Ook gaan de lijsttrekkers met elkaar in discussie. Aanwezigen in de zaal kun nen tussentijds reageren en daarmee de vertegenwoordigers van de politieke partijen prikkelen tot het doen van uit spraken. Een onafhankelijke discussie leider, Mary Franken, zal de discussie leiden en op interactieve wijze de aan wezigen in de zaal betrekken bij de dis cussie. De avond begint om 20.00 uur en de zaal is open vanaf 19.45 uur. De politieke partijen lijsttrekkers die deelnemen aan de discussie zijn op alfabetische volgorde van partijnaam: CDA, G.C.G. Borst (George), Groenlinks, C.J.H. Coenders (Carla), Heiloo-2000, J.G. Daas (John), Leefbaar Heiloo, N. van Kiel (Nathan), Nieuwe Communistische Partij-NCPN, W. A. Gomes (Willem), Partij van de Arbeid (PvdA), G. Ris (Gré) en VVD, J.J.F. Gimbrère (Felix). Mocht u nog niet weten op welke partij u wilt stemmen of twijfelt u nog, kom dan naar deze bijeenkomst. Wellicht vergemakkelijkt het uw keuze. In ver band met de organisatie wordt u ver zocht zich telefonisch aan te melden via de receptie van het gemeentehuis, tel. 072-5356666. HEILOO - Op 11 februari houdt EHK weer een open drive. U bent allen, met of zonder partner, welkom in het Open Huis in 't Loo. Het begint om 20.00 uur en eindigt om 23.00 uur. Inlichtingen bij D. Leurink, tel. 072-5334366 of bij K. Knegt, tel. 072-5334056. Jij bent mijn stoere nouthakkertie Liefs je yalentijntie B HEILOO - Op 1 april dit jaar regelt Henny Stoop precies vijf jaar vanuit haar bedrijf Capella aan de E.J. Potgieterweg 27, de uitvaartverzorg ing van overledenen in Heiloo en omstrekenIn die vijf jaar heeft ze ontzettend veel gezien, gehoord en meegemaakt. Zo verzamelde ze heel veel trieste verhalen, ontroerende ver halen of griezelige verhalen, maar, volgens Henny, vooral mooie ver halen. „Die verhalen blijven bij mij, ik zal ze nooit openbaar maken. Zoals een dokter zwijgplicht heeft, heb ik ook de plicht om uit respect voor zowel de doden als de levenden, te horen, te zien en vooral te zwijgen." Elke klant is anders Zoals elke klant van de bakker anders is, is ook elke klant van Henny anders. Henny: „Natuurlijk is elk overlijden verschrikkelijk en verdrietig, of het nou om een jong of oud iemand gaat. Maar zodra er iemand overlijdt is het mijn taak om ervoor te zorgen dat alles, zowel voor de overledenen als de nabestaanden, zo goed en zo móói mogelijk verloopt. Bij elk mens past een ander soort begrafenis of cre matie. Dat verschilt al van de manier waarop de familie er mee omgaat, tot en met het moment dat die persoon daadwerkelijk wordt begraven of. gecremeerd. In de ene familie wil men liever niet dat de overledene thuis wordt opgebaard, terwijl in de andere familie een hele ceremonie rond de dood wordt gehouden, met lekker eten, drinken en een afscheidsfeest. Ik stel me overal voor open, bij mij kun nen ^mensen heel ver gaan in hun wensen. Pas als die in strijd zijn met de wetgeving of om hygiënische rede nen niet kunnen worden uitgevoerd, dan zal ik een grens moeten trekken. Als de uitvaart vervolgens precies zo is gegaan zoals de overledene het zou hebben gewild en als ik de familie optimaal tot steun ben geweest, dan ben ik zo blij dat ik dit beroep heb." Van het leven naar de dood Voordat Henny haar eigen uit- vaartverzorgingsbedrijf startte, werk- j In deze rubriek wordt wekelijks gratis een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefsmid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. te ze tien jaar bij een uitvaartverzorg ing in Alkmaar en daarvoor was ze kraamverzorgster. „Wat eigenlijk hetzelfde werk is als wat ik nu doe. Als kraamverzorgster kom je ook bij mensen thuis en maak je tijdelijk, maar zeer intensief, deel uit van hun leven. Je hebt ook dan te maken met heftige emoties, want niet elk pasge boren kind betekent automatisch alleen maar blijdschap. Eigenlijk rolde ik van de verzorging van het leven zonder moeite in de verzorging na de dood. Ik ben m'n eigen bedrijf gestart omdat ik alle facetten van dit werk wil doen, in plaats van een radar in het geheel zijn. Ik wil dat mensen alleen met mij te maken hebben. Dat geeft rust. Ik regel alles, met of zonder de familie, daar wordt uitgebreid en open over gesproken. Dat varieert van het bestellen van de rouwkaarten, die mijn man Theo maakt, tot aan het verzorgen, opmaken en opbaren van de overledenen." Alhoewel Henny haar werk als iets heel normaals ziet, hangt er nog een behoorlijke taboesfeer omheen. „Dat komt vaak door onwetendheid, maar ik moet zeggen dat dat steeds beter wordt. Elke generatie leert weer beter om te gaan met een moeilijk onderwerp als de dood. Deze gene ratie is zich veel meer bewust van het feit dat ook je begrafenis deel is van wie je bent en waar je voor staat. De mooiste begrafenissen zijn toch altijd die waar de persoonlijkheid van de overledene zo prachtig uit blijkt met de favoriete muziek, de bloemen, de sfeer." Zwaar Alhoewel het een baan is waarbij Henny 24 uur per dag, en zeven dagen per week stand-by moet staan, omdat mensen nou eenmaal niet alleen tijdens kantooruren overlij den, zou Henny niets anders willen. „Het is soms zwaar, maar het geeft enorm veel voldoening als een uit vaart voor alle betrokkenen op de juiste manier is verlopen. Ik hou gewoon van m'n werk en ik hou van mensen. Dan kun je bergen verzetten." Henny Stoop met haar man Theo. HEILOO - Afgelopen maandag zijn de bestedingsvoorstellen voor projecten en werkzaamheden in 2002 voorgelegd aan de raad. Binnen deze bestedings voorstellen zit ook een bedrag voor het plaatsen van flitspalen langs de Kennemerstraatweg. Dat bleek althans uit een vraag van VVD-er Stokreef. De VVD is tegen de invoering van flits palen. Volgens Stokreef maakt Heiloo de kosten, maar gaan de opbrengsten naar het rijk. Wethouder Worm-de Moei stelde echter dat de veiligheid op de Kennemerstraatweg voorop staat, maar dat wel eerst nog gekeken wordt naar een aangedragen alternatief van de heer van Halem (D66). Dit voorstel behelst een ook in enkele andere plaatsen toegepast systeem van op elkaar volgende verkeerslichten, die op rood springen als er harder dan 50 km wordt gereden. Houdt men zich aan de snelheid, dan blijft het licht op groen. De overige partijen in de raad gingen akkoord met dit onderdeel van de bestedingsvoorstellen. In de vorige Uitkijkpost zijn in het arti kel over de aanleg van de golfbaan in Heiloo de functies van Bert Goedegebuure en Nico van Galen bin nen de Golf- en Countryclub Heiloo omgedraaid. Voor de goede orde: Bert Goedegebuure is de voorzitter van de vereniging van de leden van de golf club, terwijl Nico van Galen voorzitter is van de stichting van de golfclub die zich bezighoudt met ontwikkeling en procedure van de golfbaan. zetten, om die lieve vriend of vrien din eens te zeggen waarom u blij bent met uw vriendschap of om .vw-,' iemand om wat voor reden dan ook - - - - - - arefittfZrm, een lieve boodschap te sturen. Uw boodschap wordt, met of zonder foto van uw Valentijn, gepresenteerd in een toepasselijke liefdesadvertentie, waarbij u kunt kiezen uit twee formaten Formaat A (I kol. 50) kost 7 euro, formaat B (2 kol. 50) kost 13 euro. Tot en met VRIJDAG 8 FEBRUARI kunt u uw tekst (met evt. foto) langs brengen bij het kantoor van de Uitkijkpost, De Hoefsmid 5 in Heiloo. I I Laat kinderen spelen Als kinderen samen spelen leren ze samenleven. Denk samen met uw kinderen na over waar en hoe zij kunnen spelen. Vraag het gratis SpelenSpel aan bij Jantje Beton! (Cl Postbus 85233, 3508 AE Utrecht, lnfo@jeugdfonds.nl VA N DEK Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl Cu jy L-l IV/I /V KI Badkamerinstallatie MALr M IVI AIMLa - Centrale verwarming - Dakbedekking INSTALLATIEBEDRIJF Loodgieterswerk Droonecampstraat 13 1851 TH Heiloo Telefoon 072-533 50 85 Werkplaats: Holleweg 19 Anne-Marie Worm-de Moei HEILOO www.cda.nl/heiloo Gerben Korthouwer HET GROENE WARENHUIS 20% Heiloo, Vennewatersweg 15, tel. 072-5332727, vrijdag koopavond Mascotte Mode Stationsweg 85 Heiloo Mascotte Mode Geesterduin 54 Castricum I VVVVV V V V Deze sierlijke Epidendrum Ballerina is een nieuwe en zeer bijzondere Orchidee. De bloeitijd is 4 tot 6 maanden. Korn naa.„nen» Orchidee-dagen 849 ZAANDAM - Pieter Ghijsenlaan 9a ZUIDOOSTBEEMSTER - Purmerenderweg 43a Geldig t/m 16 februari Koopavonden op donderdagen vrijdag

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 1