Openbare ruimte u een zorg? Dorpsgesprek 12 februari 1 BllHilWil Kaki B or HEILOO UITKIJKPOST - 6 FEBRUARI 2002 - PAGINA 4 tlfpl lllll Raadhuisplein 1 Pb, 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. Burgemeester en wethouders van de gemeente Heiloo maken bekend, dat zij hebben besloten tot het ruimen van 33 algemene graven op de begraaf plaats aan de Holleweg te Heiloo, Het betreft alle algemene graven, waarvan de termijn van grafrust -10 jaar - Is verstreken, met de volgende nummers: - 001 tot en met 019 en - F 001 tot en met F 014 Op dinsdag 2 april 2002 starten wij met het verwij deren van de grafmonumenten en het ruimen van de graven. Wij verwachten dat de werkzaamheden onge in beslag zullen nemen. Is de openbare ruimte u een zorg? Over dit onderwerp kunt u uw mening geven en in discussie gaan met mededorpsgenoten. Het dorpsgesprek met dit, naar de gemeente hoopt, spraakmakende thema vindt plaats op dinsdag 12 februari a.s. in restaurant Klein Varnebroek aan de Omloop in Heiloo en begint om 20.00 uur. Onder leiding van een onafhankelijke discussieleider kunt u, na een korte inleiding door wethouder Anne-Marie Worm-de Moei, aan de hand van stellingen uw mening geven. Overbrengen naar een ander graf Het is mogelijk de stoffelijke resten die in de graven zijn bijgezet naar een ander (huur)graf over te brengen. Ook is het mogelijk het grafmonument, dat wij anders zullen laten vernietigen, op te halen. Voor verzoeken hiertoe en inlichtingen hierover kunt u contact opnemen met de afdeling BOR, telefoon nummer (072-) 535 68 68. Dit kan tot en met 15 maart 2002 tijdens werkdagen van 08.00 tot 16.00 uur. Inwoners die belangstelling hebben voor dit onderwerp en een bijdrage willen leveren aan de discussie zijn van harte uitgenodigd bij dit dorpsgesprek 'Openbare ruimte u een zorg?' aanwezig te zijn. Bezoekers van deze avond ont vangen na afloop een leuk, toepasselijk en bruikbaar presentje als blijk van waardering voor hun inbreng. Graag willen wij van u weten hoe u denkt over taken en verplichtingen van de lokale overheid over beheer en onder houd van de openbare ruimte, onze leef- en werkomgeving, maar ook uw rol daarin als inwoner, vertegenwoordiger van een vereniging, organisatie, uit Heiloo. Hoe vindt u dat plannen voor beheer en onderhoud van de openbare ruimte tot stand moeten komen en waar liggen voor u de grenzen waar het gaat om verantwoordelijkheden van inwoners en van de gemeente? Na een korte inleiding door de wet houder hopen wij dat de discussie losbarst. De discussie wordt geleid door een onafhankelijke discussieleider, de heer Gerard Roosloot. Hij zal de meningen in de zaal op een speelse en interactieve manier peilen en maakt daarbij gebruik van een drietal stel lingen. Aan het einde van de avond verwachten we een beeld te krijgen of en in hoeverre beheer en onderhoud van de openbare ruimte in Heiloo u een zorg is. De uitkomsten van deze bijeenkomst wil het gemeentebestuur gebruiken om beleid te maken. De stellingen richten zich op een drietal items, te weten overhangend groen, groot onderhoud van de openbare ruimte, zoals reconstructies van wegen en rioleringen en beheer en onderhoud op wijkniveau. In verband met de organisatie van de avond vragen wij u vriendelijk of u zich telefonisch wilt opgeven bij de receptie van het gemeentehuis, telefoonnummer (072 -) 535 66 66. Informatie Voor vragen of meer informatie kunt u contact opnemen met de heer W. Brander, afdelingshoofd van het Ingenieursbureau, telefoonnummer (072 -) 535 67 60 (ma/di/wo en vrij). aad en (raads)commissies Commissie Bestuurszaken Maandag 11 februari a.s. vergadert de com missie Bestuurszaken. De vergadering begint om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeen tehuis, ingang Raadhuisweg, en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Aanpassing meubilair raadzaal - Rapportage functioneren organisatie- verordening - Vaststelling rampenplan gemeente Heiloo; 2002-versie 1, algemeen deel en deelplannen. - Beheerstructuur ICT De raad wordt voorgesteld: 1. in te stemmen met de aanbevelingen uit de rapportage van het Expertise Centrum; 2. in te stemmen met het uitbreiden van de formatie met 2,8 fte t.b.v. het aanstellen van applicatiebeheerders; 3. 43.000,00 uit het concembudget tijdelijk personeel te bestemmen voor de financiering van 1,0 fte applicatiebeheer; 4. in te stemmen met een structureel hogere overschrijding van de begroting 2002 en verder met 77.000,00. - Initiatiefvoorstel Elzingawerkgroep Onder leiding van de heer M. Groot wordt de raad voorgesteld: 1. het reglement van orde voor de vergaderingen en andere werkzaam heden van de gemeenteraad vast te stellen; 2. de verordening op de raadscommissies vast te stellen. - Initiatiefvoorstel Elzingawerkgroep De commissie wordt gevraagd in te stemmen met het voorstel van de werkgroep met betrekking tot de functie van raadsgriffier. - Brief van burgemeester en wethouders van de gemeente Nijefurd Bespreking motie van de raad van de gemeente Nijefurd, gericht tegen het verdwijnen van steeds meer postagent schappen in het land, te ondersteunen en daarvan schriftelijk blijk te geven aan de Tweede Kamer, Postkantoren BV en de Postbank - Verzoek Stichting Badmintonhal Heiloo om aanpassing van de legesverordening Commissie Grondgebiedzaken I Op woensdag 13 februari a.s. vergadert de commissie Grondgebiedzaken I in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg. De vergadering begint om 20.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Plaatsen woonhuis met garage en vergroten parkeerterrein Slootenslaan 2 Inbreilocatie De Driestal Bespreking advies met betrekking tot de herontwikkeling van de locatie De Driestal en het daarop genomen collegebesluit Evaluatie Oosterbos en uitgifte 3e fase Commissie Grondgebiedzaken II Donderdag 14 februari a.s. vergadert de com missie Grondgebiedzaken II. De vergadering begint om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg, en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan geen bespreekstukken. Er zijn alleen stukken ter kennisname geagendeerd. Commissie Welzijnszaken en Burgerij Dinsdag 12 februari a.s. vergadert de commissie Welzijnszaken en Burgerij. De ver gadering begint om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg, en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staat onder meer het volgende punt: - Onderzoek naar de toegankelijkheid van openbare gebouwen, voorzieningen en ruimten in Heiloo Er wordt een toelichting gegeven op het onderzoek naar de toegankelijkheid van openbare gebouwen, voorzieningen en ruimten in Heiloo, uitgevoerd door de Hoge school Alkmaar. Ook de resultaten van het onderzoek worden besproken. Vergadering Seniorenraad Heiloo 11 februari 2002 De vergadering van de seniorenraad is openbaar en vindt plaats op maandag 11 februari a.s. om 15.30 uur in de B&W-kamer van het gemeentehuis. Agenda 1. Opening 2. Vaststellen agenda 3. De heer J.A. Braam, directeur sector Welzijn en Burgerij 4. Notulen SR-vergadering d.d. 03-12-2001 5. Binnengekomen en uitgegane post 6. Mededelingen 7. Toezeggingenlijst 8. Termijnkalender gemeente 2002 9. Verslag werkgroepen 10. Functioneren Seniorenraad 11. Jaarverslag 2001 12. Rooster van aftreden Conform art. 5.2 van de verordening Senio renraad gemeente Heiloo treden per 15 april 2002 dé volgende leden en vervangende leden af: dhr. J.P.S. Rood en daaraan gekoppeld mevr. C.G. Oor-Pronk (verv. lid) mevr. M.J. van Roozendaal-Bersée en daaraan gekoppeld de heer P.M. Stroomer mevr. H.J. Settels-Dekker en daaraan gekoppeld mevr. A.I. van den Doobde Graaft. Allen zijn herkiesbaar. 13. Rondvraag 14. Sluiting Mogelijkheid tot inspreken Wilt u gebruik maken van de mogelijkheid tot inspreken tijdens de vergadering, dan kunt u zich onder vermelding van het betreffende agendapunt voor de vergadering aanmelden bij de secretaris van de Seniorenraad, mevr. M.J. van Roozendaal-Bersée. Ter inzage De vergaderstukken liggen ter inzage in het Trefpunt, Abraham Du Bois-hof 2 in Heiloo. De openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 08.30 uur tot 17.30 uur. Meer informatie Voor vragen of mededelingen kunt u contact opnemen met het secretariaat van de Seniorenraad Heiloo, mevr. M.J. van Roozen daal-Bersée, telefoonnummer (072 -) 533 05 35. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde bouwaanvragen zijn ingediend. In dit sta dium is nog niet bekend of aan de verzoeken meegewerkt kan worden. Eventuele bouw vergunningen en voornemens om vrijstelling te verlenen, worden te zijner tijd gepubli ceerd. Daarna bestaat de mogelijkheid de bouwplannen in te zien en eventuele bezwaren in te dienen. Kleijne Olven 14 - vergroten woning (dakopbouw) Baetenburg 13 - dakopbouw De Wildtlaan 40 - vergroten woonhuis De Wildtlaan 42 - vergroten woonhuis Heilooër Tolweg - plaatsen van een geluidscherm Rijksmonumentenregister Burgemeester en wethouders van de gemeente Heiloo maken hierbij bekend dat een besluit is ontvangen van de Staatssecre taris van Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen dr. F. van de Ploeg dat bij besluit van 30 januari 2002 in de gemeente Heiloo het volgende object op de rijksmonu mentenlijst is geplaatst: Kennemerstraatweg434 (boerderij Betsy's Hof met waterput en hekpalen) Het besluit ligt voor een ieder ter inzage bij de Publieksbalie Bouwen en Wonen in de hal van het gemeentehuis. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandag tussen 18.00 uur en 20.00 uur of na telefonische afspraak met mevrouw A. van Breugel van de afdeling VROM, telefoonnummer (072 -) 535 67 55. Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wethouders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend en meldingen positief bevonden. t.p.v. Korte Kapellaan - onderdoorgang/voet gangerstunnel onder spoorlijn Wilgenlaan 8 - vergroten berging Westerweg 48 - vergroten clubhuis (Scouting Victorie) Mariënstein 160 - vergroten woning De Boog 51 - vergroten woning Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen jJÊÊÈSSËÈÊÊËSËMM Xfarpsgesprek 12 februari as.: 'Openbare ruimte u een zorg?' na telefonische afspraak met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openings tijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandag avond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de heer F.H. Goedhart, telefoonnummer (072 -) 535 67 37 of met de heer J.M. Schoorl, telefoonnummer (072 -) 535 67 38 van de afdeling VROM. Procedure Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melcling, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de president van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Nadere infor matie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij bovenstaande telefoonnummers van de afdeling VROM. Verleende sloopvergunning Door het college van burgemeester en wethouders is de hieronder vermelde sloopvergunning verleend. Zeeweg 38 - slopen woning en bijgebouwen Ter inzage Deze sloopvergunning ligt na telefonische afspraak met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de publieks balie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de heer F.H. Goedhart, telefoon nummer (072 -) 535 67 37 of met de heer J.M. Schoorl, telefoonnummer (072 -) 535 67 38 van de afdeling VROM. Indienen van bezwaar Zie voor de procedure voor het eventueel indienen van bezwaren de tekst bij het artikel 'verleende bouwvergunningen/meldingen' op deze informatiepagina. Stemmen per brief voor Nederlanders die in het buitenland werken De burgemeester van de gemeente Heiloo brengt het volgende ter openbare kennis. Het stemmen per brief voor de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal op 15 mei 2002 is mogelijk voor de volgende categorieën kiezers: a. Nederlanders die op 15 mei 2002 in het buitenland werken; b. een Nederlands gezinslid van onder punt a. bedoelde persoon. Bovendien moeten zij op 15 mei 2002 achttien jaar of ouder zijn. Indienen van verzoekschriften Op het gemeenthuis bij de publieksbalie Bur gerzaken zijn formulieren beschikbaar, waarmee de onder punt a. en b. bedoelde personen kunnen verzoeken om aan de stem ming deel te nemen. De openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. De verzoekschriften dienen uiterlijk op 3 april 2002 te zijn ontvangen door de burgemeester en wethouders van de gemeente waar men als kiezer is geregistreerd. Meer informatie Nadere inlichtingen worden verstrekt door de afdeling Burgerzaken, telefoonnummer (072 -) 535 67 20 of 535 67 22. Stemmen voor Nederlanders die in het buitenland wonen De burgemeester van de gemeente Heiloo brengt het volgende ter openbare kennis. Het deelnemen aan de stemming voor de ver kiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal op 15 mei 2002 zal moge lijk zijn voor de volgende categorieën kiezers: a Nederlanders die wonen in het buitenland; b. Nederlanders, die wonen in de Neder landse Antillen of Aruba, als zij tenminste tien jaar in Nederland hebben gewoond. Bovendien moeten zij op 15 mei 2002 acht tienjaar of ouder zijn. Verzoek tot registratie Op het gemeentehuis bij de publieksbalie Burgerzaken zijn formulieren beschikbaar, waarmee in het buitenland wonende Neder landers kunnen verzoeken om zich als kiesgerechtigden te laten registreren. De openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandag tussen 18.00 en 20.00 uur. Tegelijk met het registratieverzoek geeft de kiezer aan of hij/zij aan de stemming wenst deel te nemen per brief, in een stembureau naar keuze of per volmacht. Lees verder op pagina 6 Belangrijke nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (30 ct./0,14 euro/min)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 4