GROEN i 1 NCPN Feestelijke huwelijksdag op de Springschans De Bonte boel, een vrolijk restaurant tussen de duinen 'MM» UITKIJKPOST - 6 FEBRUARI 2002 - PAGINA 8 ^|1ÉÊmm Lezing Weidevogelbescherming bij de NBvP Verdiende overwinning voor Effect Gemeente in gesprek over buurtbus Dojo t Loo Reünie basisschool De Kring Start tweetalig onderwijs Willem Blaeu Effect Recreanten Volleybaltoernooi druk bezocht Gemeenteraadsverkiezingen Heiloo 2002 De kern van de zaak voor de VVD Heiloo 'Heiloo' zijn we samen. Heiloo is een fijn dorp. Een dorp om in te wonen. Een dorp om samen in te leven. Rustig en groen, met goede winkels, prima scholen en gezonde verenigingen. En het kan nog beter: Je veilig voelen in Heiloo Mensen willen zich veilig voelen in hun eigen omgeving. Gewoon veilig zijn in huis en zonder angst de straat op kunnen. Wat de VVD Heiloo betreft moet de poli tie daar nog meer aan werken. Meer patrouilles en controles helpen. Toch kan de politie het niet alleen. De veiligheid op straat is ook van ons allemaal. Voor elkaar opkomen als het nodig is. Elkaar aanspre ken als dat nodig is. Ook in het verkeer. Je eigen plek vinden in Heiloo Veel mensen wonen met plezier in Heiloo. Er is al veel gebouwd en er zijn veel plan nen, maar er is meer nodig. Niet iedereen woont naar wens. Er moet gebouwd wor den voor oud én jong. Huurwoningen in elke prijsklasse, huizen en appartementen. Goede koopwoningen, zodat Heilooërs, die anders kunnen en willen wonen, kun nen doorstromen. Zodat er woningen vrij komen voor jonge Heilooërs, die hier graag willen blijven wonen. 'Heiloo' zijn we samen. Om u te ver tegenwoordigen kiest u een gemeente raad. 19 vrouwen en mannen, die vanuit hun eigen achtergrond en visie voor u wil len werken aan Heiloo. De VVD Heiloo staat voor u klaar. De kandidaten van de VVD Heiloo bieden een goede doorsnee van de Heilooër bevolking. Kandidaten met hart voor Heiloo en gezond verstand met inzet voor ons dorp. Heiloo is een dorp en.moet dat ook blijven. Een dorp met zijn eigen identiteit, zijn eigen kracht. De kracht van de Heilooërs, die samen leven. Daar wil VVD Heiloo zich graag met u voor blijven inzetten. Voor ons Heiloo. Heiloo is het waard! Voor meer informatie of een reactie kunt u terecht op onze website: www.vvdheiloo.nl of bij Caj Oosters, PR VVD Heiloo, via telefoonnummer 532 5272 Kies voor een nieuw evenwicht! Binnen de gemeente zijn veel taken die gewoon goed moeten worden uitgevoerd. Dus volgens duidelijke regels, recht vaardig, democratisch, helder, efficiënt, op tijd, volgens afspraak. GroenLinks wil daaraan bijdragen, samen met de mensen die dagelijks in gemeentelijke dienst die taken uitvoeren. Bestuur Goed voorbeeld doet goed volgen! GroenLinks vindt daarom dat de gemeen te zich moet gedragen zoals we van ieder ander verwachten. Dus bewust en met res pect omgaan met mensen en milieu en duidelijk communiceren zijn daarbij essentieel. Daar ligt dan ook de basis van de besluitvorming, die overigens niet in stukjes, maar in een samenhangend geheel dient plaats te vinden om te voor komen dat de functie van de raad wordt uitgehold. De uiteindelijke, beleidsbepa ling dient te geschieden door de raad; van 'externe' beleidsbepalers kan om die reden geen sprake zijn. Het spreekt in dit proces eigenlijk voor zich dat als vanuit bewonerscommissies, wijkverenigingen, belangenorganisaties en andere groeperingen initiatieven wor den ontwikkeld, de gemeente hierop serieus dient in te spelen. Wij vinden het zinvol dat het college vaker een openbare informatieavond organiseert en inwoners raadpleegt over nieuwe plannen. Niet alleen over aanpassingen van het openba re gebied, maar vooral ook over nieuw beleid. Dat voorkomt problemen en ver traging in de uitvoering. Goede voorbeelden zijn het verkeersplan en het volkshuisvestingsplan. Hoe het niet moet leerde ons het diftarplan en de besluitvorming ten aanzien van de ver nieuwing van het stationsgebied. Ook voor de lange termijn wil GroenLinks een brede discussie met de burgers over de toekomst van Heiloo. In deze gedachte past het dat de burgers over voldoende en adequate informatie beschikken om inder daad als goede gesprekspartner te functio neren. Dienstverlening Ambtenaren zijn er voor de inwoners en niet andersom. Ambtenaren moeten de inwoners met raad en daad terzijde staan, waarbij uiteraard rekening moet worden gehouden met de wettelijke regels en kaders. Maar deze regels en kaders mogen niet als scherm worden gebruikt. Integendeel, ambtenaren moeten vooral adviseren hoe wensen van burgers kunnen passen binnen die regels en kaders. En naar het gemeentebestuur zouden zij moe ten signaleren welke praktische proble men daarbij soms optreden. Ook bij con flicten tussen gemeentebestuur en burgers dient met de rechten van burgers eerlijk te worden omgegaan. Zo bewijs je de inte griteit van een bestuur. Samen passen we op de centen In Heiloo is er,in de komende vier jaar nog veel te doen o.a. aan veiligheid, een betere dienstverlening etc. Dat mag wat kosten. De huidige reserve van onze gemeente van ruim 20 miljoen euro is groot genoeg om tegenvallers in de toe komst het hoofd te bieden en om eenma lige uitgaven mogelijk te maken. De PvdA vindt dat de structurele exploitatie kosten op de lopende begroting en de meerjarenbegroting niet uit de reserves mogen worden bekostigd. Voor deze tekorten moet eerst worden gekeken naar de uitgaven van de gemeente. Dat bete kent dat er soms pijnlijke keuzes moeten worden gemaakt. Die verantwoordelijk heid wil de PvdA nemen. Een discussie over het ambitieniveau van de gemeente is dus nodig. Er zal worden gekeken naar het gemeentelijke onderhoudsniveau, de kosten van voorzieningen en omvang van het gemeentelijke apparaat. Van de PvdA mogen eenmalige uitgaven, zoals bij voorbeeld het op orde brengen van de gebruikersvergunningen, worden betaald uit de reserves. Op basis van dit uitgangspunt zal de PvdA zich inzetten voor een sluitende begroting Het principe nieuw voor oud dient onver kort te worden toegepast. Dat betekent dat er pas nieuwe zaken kunnen worden gedaan als iets anders niet kan of wordt gedaan, uiteraard tegen hetzelfde budget, samenwerking met andere gemeenten is nodig om tot kostenbesparing te komen zoals bijvoorbeeld afvalinzameling, milieudienst, uitvoering WVG en onder houd wegen en groen. De stijging van de tarieven van de gemeentelijke belastingen en heffingen volgt de algemene prijsstijging. Boven trendmatige ^verhogingen mogen niet eer der plaatsvinden dan nadat het ambitieni veau van de gemeente is vastgesteld, de totale omvang van de investeringen (w.o. openbare verlichting en reconstruc tie van wegen) zal opnieuw moeten wor den beoordeeld. Mocht u meer willen weten over het pro gramma van de PvdA bel met Gré Ris tel. 5332429. U kunt het programma ook bestellen via de website: www.heiloo.pvda.nl kijken. Een stap verder gaat het houden van een referendum. Uiteraard moet het dan gaan om onderwerpen, die van grote invloed zijn voor alle inwoners van Heiloo. Ook hier geldt, dat Heiloo-2000 van mening is, dat een referendum dient te worden gehouden voordat besluiten zijn genomen. De uitkomst van een refe rendum dient voor de gemeenteraad fei telijk als bindend te worden beschouwd. Heiloo-2000 is een lokale partij en het verkiezingsprogramma is dan ook niet gebaseerd op landelijke partij-politieke gronden, maar volledig gericht op datgene wat in het belang is van de gemeente en de inwoners. Daarbij wordt de nadruk gelegd op een optimaal samenspel tussen het gemeentebestuur en die inwoners, door rekening te houden met wat er leeft onder de inwoners. Dit zou kunnen wor den bereikt door niet alleen informatie van de gemeente via de Uitkijkpost op de bekende pagina's te vermelden, maar ook door contact met de inwoners op te nemen om hen te betrekken in de besluitvorming over voorgenomen plannen in hun woon omgeving. Dit brengt ons bij het onder werp 'inspraak'. Heiloo-2000 meent, dat het van groot belang is, dat de inwoners er op mogen rekenen, dat er nog ruimte is voor door hen aangedragen ideeën en dat het dus nog geen door het gemeentebe stuur vastgelegde plannen zijn, waar de inwoners alleen nog maar even mogen Secr. Heiloo-2000, P/a G. Bos, Zeeweg 35, 1852 CP Heiloo, tel. 072-5333789. De eerste drie kandidaten zijn: 1. John Daas Werkt als jurist bij de gemeente Zaanstad en is sinds 1994 fractievoorzitter van Heiloo-2000 in de raad van Heiloo. Is groot voorstander van meer invloed van de burgers op de besluitvorming door betere inspraakmogelijkheden en via enquête of referendum. 2. Geert Bos Ging na een loopbaan in de projectinrich ting eind 1994 met vervroegd pensioen en is vanaf 1994 raadslid voor Heiloo-2000. Is sinds die tijd lid van de raadscommissie Welzijnszaken en Burgerij. Is actief in het vrijwilligerswerk als chauffeur op de rol stoelbus van de Stichting rolstoelbus Heiloo e.o. 3. Tij men Val kering Werkt als makelaar in de Zaanstreek en is al ongeveer 20 jaar via Heiloo-2000 betrokken bij de gemeentepolitiek. Is actief lid van de steunfractie en plv. lid van de raadscommissie Welzijnszaken en Burgerij. 1 Leefbaarï Heiloo 'Bebouwd gebied maakt samen met ver keerswegen inmiddels ruim 13% uit van de landoppervlakte van ons land' aldus het CBS, 60% is landbouwgebied en de rest is bossen en water. Op die 13% zijn dus alle huidige woningen gebouwd De woningnood en de hoge huisprijzen zijn dus niet een straf van God maar vol ledig aan overheden te danken. Nederland (en dus ook Heiloo) is slechts voor een klein deel bebouwd zodat er grond genoeg is om die huizen te bouwen die er nodig zijn voor de huidige grootte van de bevol king: die mensen zijn er nu eenmaal en moeten ook ergens wonen. Overheden houden de woningnood ijverig en bewust in stand door onvoldoende grond vrij te geven voor woningbouw. Die beperking is zogenaamd nodig om het groene hart te beschermen maar dat groen rond Heiloo is doodgewoon weiland waar wat koeien in lopen te grazen zodat hier wederom spra ke is van ideologische waanzin waardoor hele grote groepen vap de bevolking (vooral onze kinderen) hier geen huis kunnen kopen vanwege de absurd hoge prijzen of huren wegens een tekort aan huurhuizen terwijl dat helemaal niet nodig is. Wij willen dan ook alle bouwbeperkin- gen opheffen (ook het begrip 'landbouw grond') zodat iedereen overal vrij kan bouwen, dit zal de woningnood binnen enige jaren oplossen en zullen de huisprij zen heel snel drastisch dalen. Volslagen idioot is verder dat mensen van overheden niet permanent in een zoge naamd vakantiehuisje mogen wonen. Ook dat is aan allerlei regeltjes en beperkingen onderworpen. Dit verbod is dan weer gebaseerd op bestemmingsplannen die niet voorzien in permanente bewoning maar zo'n bestemmingsplan is ook niet door God aan Moses geopenbaard op de berg Sinai maar is slechts door ambtena ren bedacht om andere ambtenaren prettig bezig te houden en om overheden macht over de rest van de bevolking te geven zodat er in de echte wereld geen enkele reden is om mensen te verbieden het hele jaar door in hun vakantiehuisje door te brengen. Het is dus niet zo dat de hemel op zo'n vakantiewoning zal neerstorten of dat de bewoners een mysterieuze dood staat te wachten als zo'n huisje langer bewoond wordt dan in het bestemmings plan is voorzien. Kortom: ook hier is overheidsbemoeienis totaal nutteloos en genereert wederom slechts schaarste. In tegenstelling tot de andere partijen die doorlopend bezig zijn deze schaarste heen en weer te schuiven wil Leefbaar Heiloo problemer* echt oplossen en dat kan slechts lukken door de rampzalige overheidsbemoeienis zoveel mogelijk in te perken. Zie ook www.leefbaar-heiloo.nl Afdeling Heiloo Gezien de bestaande hetze tegen commu nisten (de koude oorlog bestaat nog steeds) geef ik hierbij in kort bestek een uiteenzetting van de communistische principes. De NCPN is in 1992 opgericht en ver schilt van alle andere partijen. De partijen die in Nederland de dienst uitmaken doen wat de grote multinationale ondernemin gen voorschrijven. De NCPN is antikapi talistisch en baseert zich op het Mar xïsmë/Lënihisrrïë, de wetéri lijke wereldbeschouwing, waarvan Marx en Engels de grondleggers zijn, en verder door Lenin en anderen ontwikkeld is. Het biedt inzicht in de wetmatigheden van de productieverhoudingen, de economische ontwikkeling en de geschiedenis van de mensheid. Vanuit deze uitgangspunten treedt de NCPN op voor de bevolking en sluit hiermee aan bij de positieve traditie van de communistische beweging in ons land. De NCPN streeft naar een socialistische maatschappij zonder klassenverschillen, uitbuiting en onrecht. Naast het opheffen van sociale ongelijkheid staan ook de ide alen van vrijheid, democratie, gelijke rechten voor vrouwen en de strijd voor ^herstel van het natuurlijk-milieu hoog in het vaandel. De NCPN is tegen de vrije marktecono mie met haar misdadige concurrentie- systeem dat miljoenen mensen ziek en werkloos maakt, (vandaar o.m. de vele Goed wonen is een eerste levensbehoefte voor de mens. In Heiloo mankeert het daaraan voor sommigen. Senioren willen kleiner, veiliger en dichter bij de zorg voorzieningen en winkels wonen om zolang mogelijk zelfstandig te kunnen blijven; jongeren willen ruimte voor zich zelf en hun kinderen, thuis en op school. Het CDA zoekt naar mogelijkheden om aan beide wensen te voldoen, maar de provincie beperkt ons sterk in de bouw mogelijkheden. Toch kunnen hier en daar op 'inbrei'-plekken seniorenappartemen ten worden gebouwd; voor jongeren staan huizen op stapel onder andere in de Driestal en bij het Hoekstuk. Wij willen de jongeren graag in het dorp houden. Ook het bouwen van woningen voor seni oren levert soms woningen voor jongeren op. Doorstroming moet zoveel mogelijk bevorderd worden. Voor velen is de koop- of huurprijs een bottle neck. Daarom heeft het CDA de afgelopen jaren gelden in de begroting gebruikt voor verlaging van koop c.q. huurprijzen voor jongeren die dat nodig hebben. Wij zijn vast van plan ook in de komende jaren forse bedragen te gebrui ken voor dat doel. De onderwijshuisvesting dient op een hoger niveau te worden gebracht. Het kan toch niet zo zijn dat de werkers in onze samenleving in goed voorziene kantoren en werkplaatsen werken waarbij kosten noch moeite gespaard zijn om een goede prestatie te kunnen leveren, terwijl de schoolgaande jeugd opgepropt zit in noodlokalen met tweedehands voorzie ningen. Het CDA is bereid daar geld en energie in te stoppen in het belang van de toekomst van onze kinderen. Het CDA heeft dat getoond bij de discussie rond de uitbreiding van de Radboudschool en de scholen in Ypestein. Uit het CDA-pro- gramma: Ruimte voor elkaar. Zie ook www.cda.nl.heiloo of bel de lijsttrekker George Borst, tel. 072-5112487, e-mail:g. borst@hccnet,nl WAO'ers in ons land). De productiemiddelen zoals olie, gas, steenkool, ijzererts en hout moeten in handen komen van het volk. Niet alleen rijke families en de multinationals mogen dit bezitten. Ieder mens heeft recht op het collectief bezit van deze productiemidde len en de opbrengst hiervan. Dat is recht vaardig! De verschillen tussen de inkomsten moe ten drastisch verkleind worden. Voor communisten zijn b.v. een automonteur, bouwvakker, schoenmaker of bakker maatschappelijk even belangrijk als b.v. een notaris, makelaar of arts die veel meer 'verdient'. Tot slot: Karl Marx, de vader van het communisme, is in een door de BBC via internet gehouden verkiezing gekozen tot denker van het millennium vóór Einstein en Newton. NCPN Heiloo: 072-5334588. Internet: www.ncpn.nl HEILOO - Groep 6 van basisschool de Springschans in Heiloo was afgelopen week in het oranje gekleed. Omdat Maxima en Prins Willem-Alexander getrouwd zijn, hebben zij een foto gemaakt van de hele klas in het oranje en een zogenaamde prins Willem- Alexander en Maxima met een repor ter. De leerlingen zijn allemaal ook echte supporters van oranje en doen heel veel dingen die met het huwelijk te maken hebben, zoals een werkboek met allerlei vragen en informatie over het koningshuis. Zij hebben ook liedjes ingestudeerd, het liefst zouden ze die wel voor hen willen zingen, maar helaas kon dat niet. Als alternatief hebben zij een foto gemaakt van de klas in het oranje en heeft de groep een kaart opgestuurd naar het bruidspaar. Daar hebben de kinderen opgeschrevep dat de prins en prinses in de Uitkijkpost moeten kijken en dat dit een soort huwelijkscadeautje van de klas is. En nou maar hopen dat ze het lezen! HEILOO - Weidevogels zijn vertrouw de verschijningen in ons landschap. Het is een verzamelnaam voor vogels die in de voortplantingsperiode zowel voed sel zoeken als broeden en hun jongen grootbrengen op akkers en weilanden. Toen Nederland nog woeste natuur gronden had konden de vogels zichzelf redden. Nu is Nederland grotendeels gecultiveerd en de veebezetting van de weilanden is enorm toegenomen. Het vee gaat eerder de wei in en het gras op de hooilanden v wordt steeds eerder gemaaid. Dit kan samenvallen met het broedsei- zoen van de weidevogels. Daarom gaan vrijwilligers van Wëidevogelsbescher- mingsgroep Alkmaar en omstreken het land in om naar nesten te zoeken en deze te markeren, zodat de meewer kende boeren er rekening mee kunnen houden met hun landwerkzaamheden. Op die manier vallen er minder slacht offers onder de vogels en kan ieder een blijven genieten van weidevogels in het boerenland. Dirk Klein, voorzitter en coördinator van bovengenoemde werkgroep, komt op maandag 11 februari in 't Trepunt een lezing houden over het werk van de Weidevogelsbeschermingsgroep, aan vang 20.00 uur. De lezing wordt georganiseerd door de NBvP, Vrouwen van Nu afdeling Heiloo, en zal worden voorafgegaan door de Jaarvergadering. De bijeen komst is voor iedereen toegankelijk, leden van de NBvP hebben gratis toe gang, niet-leden betalen euro 2.50. HEILOO - Het eerste herenteam van de volleybalvereniging Effect uit Heiloo maakte zich vol goede moed op voor de wedstrijd tegen het iets lager geklasseerde Madjoe 2. De sfeer zat er vanaf het eerste fluitsignaal al goed in. Effect begon furieus aan de wedstrijd en denderde over de tegenstander heen. Door goede passes konden de spelverdelers voor veel afwisseling in de aanval zorgen, zodat er gemakkelijk gescoord kon worden. De eerste set werd dan ook simpel gewonnen. De Heilooënaren hadden duidelijk het licht gezien en hielden het niveau van de eerste set vast in de tweede set. Met name verdedigend lie ten de bezoekers geen steekjes vallen en door de goed lopende aanval werd ook de tweede set binnengehaald. In de derde set zag Effect opnieuw het licht al was het deze keer in letterlijke zin. Vooral de middenspelers hadden last van de laagstaande zon, die de sporthal verlichtte. Het energieke spel van de eerste twee sets was als sneeuw voor de zon verdwenen en dat liet zich ook aanzien in de volgende twee sets, waardoor een vijfde speldeel voor een winnaar moest gaan zorgen. Maar Effect is haast onverslaanbaar in vijfs etters, wat ook bleek in deze wedstrijd. Met een verdiende 3-2 overwinning verliet Effect het strijdtoneel. HEILOO - Tijdens de raadsvergade ring van 17 januari meldde wethouder Worm- de Moei inmiddels in gesprek te zijn met de gemeente Bergen over de mogelijkheden om een buurtbus in te zetten ter vervanging van lijn 166. De wethouder benadrukte daarbij dat zij en het team van medewerkers zich zeer hebben ingespannen om lijn 166 voor Heiloo te behouden, maar dat is niet door de Provincie gehonoreerd. De lijn kon alleen worden behouden indien de gemeente Heiloo de helft daarvan zou meefinancieren, wat neer komt op ruim 90.750 euro per jaar. Volgens de wethouder is dat niet haal baar, waardoor de mogelijkheid van een buurtbus ter sprake is gekomen. Binnenkort vindt een gesprek plaats met de voorzitter van de groep vrijwil ligers die in Bergen de buurtbus bemensen om ervaringen uit te wisse len. Ook is men reeds bezig in Heiloo een groep van 30 a 40 vrijwilligers te vinden die de buurtbus willen rijden. HEILOO - Afgelopen zondag werd bij Dojo 't Loo voor het eerst Tae Kwondo examens afgenomen. Een jaar geleden begon trainster Wendy Bell als opvolg ster van Aad Vrielink aan het begelei den en trainen van deze groep. Dit was het eerste examen wat zij van deze groep afnam, het examen duurde zo'n twee en half uur. In het examen zit een vrije oefening waarin de leerling kan laten zien wat hij aan technieken bezit. Een examen stijl, waarin de leerling een aantal verplichte oefeningen moet laten zien en een gedeelte Kata s dit zijn een aantal verplichte oefeningen volgens een vast patroon. De geslaagde voor Witte band/Gele slip was Pathema Schut. Voor Witte band/Groenslip waren de geslaagden; Lindsey Vlaar en Samuël van Kiel. Voor Gele band waren dat: Dao Schut en Mariska Rijnaarts. Voor Gele band/Groene slip slaagden Tim Koomen, Mathijs Wolzak en Bart de Keijzer. Voor zijn Groene band slaagde Alex Zwart. ALKMAAR - Basisschool De Kring bestaat 1 juni 75 jaar wat wordt gevierd met een feestweek waarin de volgende festiviteiten plaatsvinden: Viering in de kerk, schoollied maken, oplaten ballon nen, culturele voorstellingen leuke ver rassingsactiviteit, sportdag, en een schoolreisje. Op 5 mei 1927 werd de eerste steen gelegd van drie scholen aan de Koornlaan: St. Agnes meisjesschool, St. Theresia kleuterschool en de St. Aloysius jongensschool. De St. Theresiaschool/De St. Agnesschool zijn opgericht door de 'Onze Lieve Vrouwe Stichting, Zusters van Amersfoort'. De St. Aloysiusschool is opgericht door de Broeders van Saint Louis. De school is tot 1977 gebruikt voor het lager onder wijs. In augustus 1977 werd besloten om deze drie scholen te laten fuseren tot basisschool De Kring. Zo werden de drie scholen in de Koornlaan één school onder de nieuwe naam De Kring. Momenteel heeft de school 13 groepen en 300 leerlingen. Het is de oudste school van Alkmaar, die in originele staat verkerende en daadwerkelijk als school gebruikt wordt. Op zaterdag 1 juni is er op de school een grote happening met een receptie voor genodigden, reünie voor oud-leer lingen en oud-leerkrachten, tentoon stelling 75 jaar onderwijs, jubileumboek 75 jaar Koornlaanscholen. De reünie zal van 16.00 tot 21.00 uur plaatsvinden in De Kring aan de Koornlaan 2-4. De kosten bedragen euro 16,00, waarvoor de reünisten 2 consumptiebonnen, 1 eetbon en het prachtige jubileumboek ontvangen. Aangezien men de historie van deze scholen wil vastleggen is de Reünieservice op zoek naar bijzondere verhalen of oude foto's van 1927 tot heden. Voor opgave tel. 040-2047578. Voor inlichtingen over de school, de reünie en sponsoren: De Kring, Margret de Blanken, tel. 072-5117973. ALKMAAR - Met ingang van het schooljaar 2002/2003 zal er op de o.s.g Willem Blaeu in Alkmaar tweetalig onderwijs worden gegeven. Het Willem Blaeu is daarmee de eerste school in de regio Alkmaar die daar mee begint. Rol van Engels in de samenleving De rol die Engels in de samenleving speelt is steeds belangrijker aan het worden. Binnen Europa vervagen de landsgrenzen en het zal in de toekomst steeds vaker voorkomen dat de mensen een periode in het buitenland gaan werken. Studenten worden tijdens hun studies in toenemende mate geconfron teerd met Engelstalige studieboeken en colleges die in het Engels worden gegeven.Het TTO stelt zich tot doel de leerlingen wat extra bagage mee te geven om het maximale uit hun ver volgstudies te halen. Inhoud De leerlingen die kiezen voor de TTO- klas krijgen na een voorbereidingspe riode van enkele weken 50% van de lessen in het Engels. De vakken aard rijkskunde, geschiedenis, beeldende vorming, techniek, lichamelijke opvoe ding en wiskunde zullen gedurende drie jaar in het Engels onderwezen worden. Daarnaast krijgen de leerlin gen elk jaar een uur extra engelse les. Vanaf klas 4 volgen de leerlingen alle lessen weer in het Nederlands om zich goed voor te kunnen bereiden op het eindexamen. Het TTO-programma is ambitieus van opzet en de school stelt dan ook extra eisen aan de leerlingen. Naast een een duidig VWO advies zal er een kennis- makings-/intakegesprek gevoerd wor den met leerlingen en ouders om teleurstellingen te voorkomen. Internationaliseringactiviteiten De TTO-afdeling zal tevens betrokken worden bij de Internationalisering activiteiten. Momenteel heeft de school contacten met scholen in Duitsland, Roemenië, Zweden, Engeland en Italië waarmee bijvoorbeeld e-mail projecten zullen worden uitgevoerd. Uiteindelijk moet dit leiden tot een daadwerkelijke uitwisseling van leerlingen. Naast de open dag op 8 februari is er een speciale informatieavond voor TTO op 14 februari om 19.30 uur aan de Robonsbosweg in Alkmaar. Voor vragen kunnen belangstellenden zich ook wenden tot de TTO-coördina- tor,.P.Vennik.(tel. school: 072-5122477/ e-mail: vep@willemblaeu.nl) HEILOO - De massale inschrijving voor het recreatievolleybaltoernooi van Effect leidde ertoe dat sommige teams zelfs teleurgesteld moesten wor den. De teams die wel zo gelukkig waren en een plaatsje wisten te bemachtigen konden onlangs aan de slag. De organisatie van dit zeer succes volle toernooi lag in handen van het Dames Recreatie 1 van Effect. Het toernooi vond plaats op zondag 27 januari en bestond uit een A- en een B- poule voor dames en heren met elk zes teams. Halverwege de middag was er voor elk team een taart welke na de sportieve inspanning er likkebaardend inging. De winnaar in de heren A-poule werd 'RS '77' en winnaar in de Heren B-poule het gelegenheidsteam 'Ome Willem'. In de dames A-poule werd het team met de moeilijke naam 'Renses en het Blok' winnaar en in de dames B- poule 'Volley'. GROET - Strand, zee, duinen, bossen en natuurgebied Hargerpolder. Het Noord-Hollandse Groet biedt het alle maal. Midden in dit gebied van ont spanning en plezier vormt restaurant de Bonte boel aan de Heereweg 284 in Groet een vrolijk rustpunt, waar je culi nair volledig aan je trekken komt. En dat voor een zeer schappelijke prijs. Omdat gastheer Pim Kaag geen afstand kan doen van een zelfgemaakt recept biedt de kaart volop keuze uit vis-, vlees-, vegetarische recepten (Hol lands, Italiaans, oriëntaals) of de Nederlandse lekkernij bij uitstek: de pannenkoek. Op de terrassen is het goed toeven onder het genot van een kopje koffie, thee of iets anders met een Groeter bol t of appeltaart. Voor de wat stevigere trek kunt u terecht in het restaurant zelf, dat zijn naam eer aan doet, want een bonte boel is het. Zo is er geen zit plaats hetzelfde en ook de vloer biedt een gezellige mengelmoes van kleuren. De gasten kunnen kiezen uit vele gerechten. Liefhebbers van de 'gewone' Hol landse gerechten kunnen uitstekend terecht voor een biefstuk, varkenshaas je of saté. Met de kinderen is eveneens rekening gehouden. Bij de kindermenu's vinden zij altijd wel iets lekkers. Liefhebbers van wild kunnen ook gerust even stop pen bij de Bonte boel, op de wildkaart staan diverse lekkere keuzemogelijk heden. Het restaurant is zeven dagen per week geopend van 17.00 tot 24.00 uur. Op zondag en in de zomermaanden is de Bonte boel open van 12.00 tot 24.00 uur. Er is voldoende parkeergelegen heid aanwezig. Reserveren? Bel 072- 5092227 of mail info@dcbonteboel.nl. T" 'IJl. li."'. .5 ,<v W, -X .J., ..W-. --V -*■ w-y*y,..v.^ „y- - "V W W, Bij de Bonte Boel is het letterlijk een bonte boel. Het interieur op zich is al een reden om een kijkje te nemen in dit restaurant.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 8