Zonjée zeer waardevol voor Muttathara Akersloter voor de tweede maal met handbike op pelgrimstocht grootmoeders recepten RICUM Limmen Artistiek en Creatief Gaandeweg de route wordt ik steeds sterker" Finales in laatste Rabobank bosloop Succesvolle Speurtocht naar UITKIJKPOST - 20 FEBRUARI 2002 - PAGINA 12 Vrouwen van Nu Evenementen in Akersloot, Castricum- Bakkum, Limmen en Uitgeest Woninginbraak Klaverjassen in de Vriendschap Jongerencentrum Conquista Mensen in nood Geslaagd Inbraak bedrijf Expositie Aquarellen in bibliotheek Akersloot Fotografie 4A Damclub De Broeikas Gevonden/verloren voorwerpen gemeente Klaas Zonjée zit even op zijn gemak ten tijde van het interview. Tussendoor kan hij het echter niet laten iedereen aanwijzingen te geven. foto UKP) CASTRICUM - Wie de naam Klaas Zonjée uitspreekt heeft grote kans dat de toehoorder een grote glimlach om te lippen tovert. Zonjée is al jaren vrijwil liger bij Muttathara, een stichting die zich inzet voor mensen en projecten in India, en is derhalve geen onbekende binnen de Castricummer gemeenschap. De 70-jarige is in 1989 begonnen met zijn werkzaamheden en gaat nog immer met veel plezier twee keer per week naar de grote loods, waar Muttathara tweedehands artikelen aan de man brengt. „Na mijn pensionering wilde ik wat omhanden hebben", opent Zonjée het "gesprek. „Vroeger was ik vrijwilliger bij Vitesse, maar daarvoor werd ik toch iets te oud. Toen er vrijwilligers werden gezocht bij Muttathara heb ik mij aan gemeld, maar dit had net zo goed bij de Tuin van Kapitein Rommel kunnen zijn. Het voornaamste is echter dat ik uit de kroeg en van de straat ben", grapt hij. Goedkoopje huis inrichten Aanvankelijk reed Zonjée 'op de auto', maar het ophalen en sjouwen van kas ten werd hem te zwaar. „Vaak moeten kasten en ander meubilair nog van boven worden gehaald. Al die trappen op en af is een zware klus, neem dat maar van mij aan. Hier in de loods heb je veel hulp van andere vrijwilligers, op de bus rijd je met z'n tweeën." Volgens de actieve vrijwilliger kun je met de spullen die bij Muttathara bin nen worden gebracht een heel huis inrichten: „Wanneer je de tijd en het geduld hebt, kun je goedkoop en op een leuke manier een woning inrichten. De spullen die wij verkopen moeten schoon en heel (dus nog verkoopbaar) zijn. Op onze waren komen veel bui tenlandse mensen af en mensen die op koopjes uit zijn. En waarom ook niet? Als je geluk hebt vindt je hier dé prach tigste zaken." Geld naar blinde naaisters Het geld dat op deze manier wordt ver diend komt ten goede aan diverse men sen en projecten in India. Per jaar rolt er gemiddeld zo'n half miljoen gulden het kassalaatje binnen. „In 2001 is er f 798.000,- verdiend. Van dit geld kunnen aanvragen vanuit India worden geho noreerd. Via Muttathara is onder ande re een naaischool voor blinde meisjes opgezet en is een ziekenhuis gebouwd en compleet ingericht." Muttathara heeft in het 20-jarige bestaan inmiddels 5 miljoen gulden opgehaald voor het goede doel en is een begrip in Castricum geworden. Zowel kopers als gulle gevers maken graag gebruik van de diensten van de stichting. „Het pand is haast te klein voor alle spullen, maar ga jé naar een grotere behuizing dan staat het zo weer vol", grijnst Zonjée. Lopen als een trein Ondanks de toch al lage prijzen, probe ren sommige kopers iets van de prijs af te krijgen door af te dingen. „De vrij willigers bepalen de prijzen, maar over de prijs valt natuurlijk altijd te praten vindt Zonjée. Wanneer iemand mij vraagt of 'er iets af mag' dan zeg ik meestal dat ik er gerust een poot af wil halen of een wiel wil achterhouden. Vaak is dan het ijs gebroken en komen wij toch tot een acceptabele prijs." Volgens Zonjée is het succes van Muttathrara te danken aan de lage prij zen die gevraagd worden voor de twee dehands artikelen. „Het loopt hier als een trein", meent hij. De vaste klanten zijn voornamelijk opkopers uit Kroatië, maar ook mensen uit polen,Tsjechië en Ierland weten Muttathara inmiddels wel te vinden. Dollen met collega's Grote drijfveer van het vrijwilliger zijn vindt Zonjée het contact tussen zijn collega's en met de kopers. „Je komt zo veel mensen tegen waar je een leuk contact mee kunt opbouwen. Met mijn collega's maak ik graag grapjes en kan ik een beetje 'vervelend doen', een beetje klieren, maar dan op een aardige manier. Te oud voor dit werk ben ik gelukkig nog lang niet, er lopen hier vrijwilligers rond die ouder zijn dan ik. We hebben een man van 83, een vrouw van 81, een man van 78 en mijn zwager van 73 jaar helpt hier ook. Voorlopig ben ik hier dus nog niet uitgewerkt." Wie geïnteresseerd is in het werk van Klaas Zonjée en Mutthatara kan terecht op de Castricummer Werf 71. tel. 0251-657630. LIMMEN - NBvP, Vrouwen van Nu, afd. Limmen gaat op vrijdag 22 februari naar Ernst Daniël Smid in Concert in Hoorn. De bus staat klaar om 18.45 uur op de Zonnedauw (v.h. gemeentehuis) te Limmen. Op dinsdag 12 maart gaan zij naar de Vries Recycling in Heerhugowaard. Hiervoor zijn nog enkele plaatsen vrij. Inlichtingen bij Ineke Tebbens, tel. 072-5051732. REGIO - De Stichting Recreatie en Toerisme Akersloot-Uitgeest die onder andere jaarlijks een toeristische infor matiegids uitgeeft, gaat haar werkge bied uitbreiden met Castricum- Bakkum en Limmen. De dit jaar voor de achtste keer verschijnende uitgave bevat naast belangrijke informatie voor de toerist ook een uitgebreide evene mentenkalender en wordt daarom ook huis-aan-huis in de vier gemeenten ver spreid. De totale oplage is verdubbeld naar 25.000 stuks. Tevens vindt ver spreiding plaats via VVV-kantoren, jachthavens, restaurants, strandbedrij- ven en op ander plaatsen die veel bezoekers trekken. De gids verschijnt rond half april Om de evenementenkalender zo com pleet mogelijk te krijgen wordt stichtin gen, clubs, verenigingen en andere instanties gevraagd om hun evenemen ten in de periode 15 april tot eind 2002 bij de stichting aan te melden. Het gaat om manifestaties waarbij men al dan niet betalend publiek verwacht zoals sporttoernooien, toneel- of zangvoor stellingen, exposities e.d. Opgave met datum, plaats, aanvangs- uur en andere relevante gegevens kan worden gedaan bij Stichting Recreatie en Toerisme, Kerkemeer 35, 1921 XV Akersloot of per fax naar 0251-320488 of per e-mail: info@recreatie-alkmaar- dermeer.nl Aan vermelding van eve nementen in de gids zijn geen kosten verbonden. AKERSLOOT - Op vrijdagmiddag tussen 15.30 en 21.30 uur werd er inge broken in een woning aan de Boschweg te Akersloot. De daders kwamen bin nen door een slaapkamerdeur te force ren. Uit de woningen werden sieraden ontvreemd. AKERSLOOT - Zaterdag 23 februari staat er weer een klaverjasdrive gepland in De Vriendschap te Aker sloot. Deze drives, welke altijd goed worden bezocht, kenmerken zich altijd door het fantastische prijzenpakket en natuurlijk ook door de gezellige sfeer tijdens deze drives. De hoofdprijzen bestaan deze keer uit draagbare radio-cd spelers en een groot aantal levensmiddelen pakketten en naast tal van andere prachtige prij zen is het ook nu weer de moeite waard zich in te schrijven voor deze eerste drive in de Vriendschap. Geen geluk bij het klaverjassen, geen nood, want ook bij de verloting zijn prachtige prijzen te winnen.Telefonisch kan men zich van te voren opgeven om verzekerd te zijn van een plaatsje. Het telefoonnummer van de Vriendschap is 0251-312866. De aanvang van deze drive is 20.00 uur. LIMMEN - Het programma voor het weekend van 22, 23 en 24 februari bij jongerencentrum Conquista is: Kinderen 4 tot en met 12 jaar Op zaterdag 22 februari is er voor de kinderen een Bingo-ochtend. Er kun nen die ochtend weer leuke prijsjes gewonnen worden. Aanvang 10.30 tot 12.00 uur. De entree is E 1. Tieners 12 tot en met 15 jaar Op zaterdag 23 februari is er voor de liefhebbers weer een van de nieuwste films op het grootscherm te zien. De entree is gratis. De deuren gaan open om 19.00 uur en de tienerruimte sluit om 23.00 uur. Zondagmiddag 24 febru ari is Conquista geopend van 14.00 tot 17.00 uur. De entree is gratis. Jongeren vanaf 16 jaar Vrijdag 22 en zaterdag 23 februari is het jongerencafé, voor iedereen boven de 16 jaar, geopend van 20.30 tot 01.00 uur. Behalve uiteraard de bar is er ook een pooltafel, flipperkasten en dart bord. LIMMEN - Het voorjaar zit weer in de lucht en de kasten worden opgeruimd. De jaarlijkse kledingactie van Mensen in Nood is echter pas in oktober. Het is wel mogelijk om het hele jaar door, mits de kleding goed is verpakt, deze af te geven op de volgende adressen: I. Revers, Dusseldorperweg 118 te Limmen en Th. van Lieshout, Visweg 20 te Limmen. Mensen in Nood helpt wereldwijd slachtoffers van rampen en oorlogen, ongeacht hun religie, herkomst of poli tieke overtuiging. Daarom werkt Mensen in Nood samen met lokale organisaties die dicht bij de mensen staan, met lokale hulpverleners in wiens kracht zij geloven. LIMMEN/HEILOO - Debby van Schie uit Limmen heeft op 1 februari haar artsexamen cum laude afgelegd aan het VU' Medisch Centrum te Amsterdam. Aan dezelfde universiteit is onze plaatsgenoot Dennis Poland op 15 februari gepromoveerd tot doctor in de biochemie. De titel van zijn proefschrift luidt: Tissue specific fucosylation of alpha 1-acid glycoprotein and its poten cy to inhibit the classical route of com plement. Het zal weer gonzen van de activiteit en creativiteit tijdens Limmen Artistiek en Creatief2002'. LIMMEN - Op 2 en 3 maart vindt weer het jaarlijkse evenement 'Limmen Artistiek en Creatief' plaats, georgani seerd door de Stichting Culturele Raad Limmen. Het evenement vindt plaats in Vredeburg aan de Dusseldorperweg 64. Om het kunstzinnige element in de expositie te benadrukken is de naam veranderd van Limmen Creatief naar Limmen Artistiek en Creatief. Ook dit jaar worden creatievelingen en kunste naars in de gelegenheid gesteld hun kunnen te tonen en, wat heel belangrijk is, hun producten te verkopen. Wat wordt er zoal tentoongesteld? Dat loopt uiteen van schilderijen, foto's, beelden en keramiek tot zelfge maakte wenskaarten, poppen- en kin derkleding en allerlei andere vormen van creatieve handvaardigheid. Deelnemers kunnen zich aanmelden bij Freddy Arends, tel. 072-5051774 of Huub Kramer, tel. 072-5051825. De toegang is gratis op zaterdag en zondag van 11.00 tot 17.00 uur. LIMMEN - Woensdag 13 februari werd 's nachts ingebroken in een woning aan de Rijksweg. Met een aantal tegels werd een groot raam vernield. De kassa bleek van de toonbank te zijn wegge haald en was verdwenen. In de kassa zat een bedrag van ongeveer 100 euro. AKERSLOOT - Van 18 februari tot en met 3 april exposeert Tineke Hartgers- de Groot in de bibliotheek in Akersloot. Sinds 1993/1994 beoefent de Castricumse de aquarelleerkunst. Haar doeken hebben een aantal malen ten toongesteld gestaan in Castricum en Heemskerk. De onderwerpen op de schilderijen zijn divers. Tegenwoordig maakt ze graag dorps- en stadsgezich ten in aquarel en Oost-Indische inkt, vooral Noord-Holland en Utrecht. De expositie is te bezichtigen gedurende de openingstijden van de bibliotheek. CASTRICUM - Op zondag 24 februari wordt de laatste bosloop voor dit sei zoen van AV Castricum gehouden. Deze bosloop is de finale voor de Heckett Cup voor senioren, de Sporthuis Visser Cup voor veteranen, de Kennemer Cross Cup en de drie jeugdcups van AV Castricum. Omdat het deze keer om kortere afstanden gaat dan in vorige wedstrijden, maakt het de strijd om de eindklassementen nog spannender. De finales voor de mannen gaan over 10 kilometer en voor de vrouwen over 4 kilometer. Deze afstanden zijn tevens KNAU-wedstrijden. De jeugd kan de laatste punten voor de cups verdienen op de 2,3 of de 4 kilometer, afhankelijk van de leeftijd. Behalve de 10 en de 4 kilometer kan ook 16,1 kilometer wor den gelopen. Het parcours is gelijk aan dat van de vorige bosloop op 27 januari en loopt volledig door het Noord- Hollands duinreservaat, over een com binatie van verharde en onverharde paden. De vorige keer hebben de vele lopers ervaren dat het door de aanpas sing van enkele fietspaden door PWN absoluut fraaier was geworden, maar zeker ook zwaarder. Maar dat wordt juist gezien als de charme van deze bos- lopen. De start en finish van alle afstanden zijn op sportpark De Duinloper van de atletiekvereniging aan de Zeeweg. Er is ruime parkeergelegenheid tegenover de ingang van camping Bakkum, 300 meter voorbij het atletiekterrein. De deelnemers aan de 10 en de 16,1 kilo meter vertrekken om 10.30 uur, vijf minuten later gevolgd door de lopers van de 4 en 2,3 kilometer. Vanaf 9.15 uur kan op De Duinloper worden inge schreven. Het inschrijfgeld voor de 16,1 kilometer bedraagt E 3,50 of met her innering E 5,-. Deelnemers aan de 10 kilometer kunnen voor E 3,- E 4,50 met herinnering) van start. De lopers op de 4 kilometer betalen E 2,50 (E 4,- met herinnering). Het inschrijfgeld voor de jeugdlopen bedraagt E 2,- en daarvoor krijgt iedere loper een herin nering. Voorinschrijving kan t/m donderdag 21 februari via Ruud Geutskens, tel. 0251- 650575 of bosloop@avcastricum.nl CASTRICUM - Zaterdag 2 maart start de basiscursus fotografie 4A - digitale beeldbewerking. U krijgt inzicht in het digitale bewerken van foto's met het programma Photoshop. Kennis van de computer is vereist. Er wordt gewerkt onder Windows, maar Photoshop is voor MacOS's en Windows praktisch gelijk. Aan bod komen onder andere hard- en software, invoer, opslag en bewerken van foto's, selectie gereed schappen, kleurcorrectie, filters, oude foto's opknappen, maskers en lagen. Vier lessen van 2,5 uur euro 77,-. Tijd 9.30 uur tot 12.00 uur. Voor informatie en/of inschrijving kunt u bellen met tel. 0251-659119. AKERSLOOT - De standen per 18 februari in de interne competitie van Damclub De Broeikas uit Akersloot Eerste team: R. Veenstra 13-37, W. Broersen 14-31, A. Roemeling 14-27, C. de Wit 14-22, G. Oud 11-17, G.J. Zonneveld 9-14, A. Broersen 15-13, L. Ridder 13-11, R. Boelens 12-7, M. Kerssens 14-5, F. Zonneveld 5-4. Tweede team: M. Twaalfhoven 15-42, R.van Bohemen 15-30,0. Wever 14-27, P. van Diepen 14-24, C. van Diepen 16- 20, G. Berkhout 14-19, J. van Dijk 14-18, W. Laan 15-17, J. Broersen 14-15, B. Boots 15-15, B. Pragt 15-14, J. Stam 15- 11. Beker (Cor Broersen-trofee), kwartfi nale: M. Kerssens - G.J. Zonneveld 0-3, A. Broersen - R. Veenstra 0-3, B. Boots - A. Roemeling 0-3, P van Diepen was vrij. De stand in de Kennemer Damkring is: De Broeikas Akersloot 6- 14, DOS Sint Pancras 6-13, DCH Heiloo 5-9, DDD Alkmaar 5-3 en DCB Bergen 6-1. CAL - De politie Noord-Holland Noord afdeling Castricum/Limmen- /Akersloot heeft de volgende verloren en gevonden voorwerpen aangemeld: Verloren: portemonnee inh., div. pasjes en legitimatiebewijs; leesbril in rode koker; horloge blauw nylon bandje en gele wijzerplaat; damesbril rood mon tuur; klein fijn schakelarmbandje; gou den slavenarmband; sleutelbossen 6x; zilverkleurig dameshorloge. Verloren in Akersloot: Sleutels.met afstandbed. en leren drie hoek. Gevonden Broche antiek; suède handschoenen beige; bril blauw montuur; gsm Panaso nic; sleutelbos. AKERSLOOT - Het begon als een eenvoudige vraag aan hun gasten: 'Heeft u nog recepten van authentieke oud-Hollandse gerechten?'. Dat heb ben Jan en Jetty Sander van Horeca- en Recreatiebedrijf Nt Hoorntje geweten: inmiddels is het bijna ontaard in een heuse speurtocht naar historische recepten uit onze regio. De reacties op de oproep en prijsvraag waren veelal onverwacht, vaak met gedetailleerde verhalen over de levens- en eetwijze van vroeger. Mensen verhaalden over hoe het er vroeger bij hun thuis aan toe ging, wat lekker was en natuurlijk ook wat heel 'vies' smaakte. Oma Sander en chef-kok Daniëlle Duin hebben alle brieven met toelich ting aandachtig gelezen. Vooral bij oma Sander, zelf opgegroeid op 'de boerde rij', was er veel herkenning met betrek king tot de gebruikte ingrediënten. „We kregen een brief binnen van twee zusters, de dames Melchior, vroeger afkomstig van de boerderij 'Akerendam', gelegen in de Groet-pol- der te Winkel. Zij hadden daar een landbouwbedrijf met een groot gezin met acht dochters. Moeder Melchior was kooklerares, lekker eten kregen zij dus met de paplepel ingegoten. De boekjes met recepten van hun moeder zijn gelukkig allemaal goed bewaard gebleven". Zo ook het recept Zwoerdrolletjes (klein soort slavinken), dat door de jury uiteindelijk tot het winnende recept is uitgeroepen. De dames ontvingen een geheel verzorgde rondvaart voor twee personen. Verder blijkt uit de inzendingen dat 'Broeder' of 'Jan in de zak' nog steeds heel bekend is en ook nog regelmatig wordt gegeten. Grauwe erwten met spek en stroop, Rijstebrij en Hete Bliksem werden eveneens regelmatig genoemd door de inzenders. De prijsvraag is op touw gezet in het kader van de bo\iw van de nieuwe zaal van 't Hoorntje, Op Zolder, die gestaag vordert. Er wordt druk getimmerd aan het Zaanse hijsluikje, de oude pannen liggen inmiddels weer op het dak en de nieuwe toiletten zijn bijna klaar. Op 1 mei is de uitbreiding van Horeca- en Recreatiebedrijf 't Hoorntje met de zaal Op Zolder een feit. Het heden en het verleden komen str aks samen Op zolder, maar ook in 't Achterom en op het partyschip 'Claes Horn'. De originele recepten uit groot moeders tijd van de prijsvraag worden geserveerd in de vorm van een Oud- Hollands buffet. Oma Sander en Chef-Kok Daniëlle Duingeflankeerd door de winnaressen gezusters Melchior. AKERSLOOT - Op 6 mei vertrekt een gezelschap van zes personen vanuit Nederland op de fiets naar Rome. Nou en, zult u wellicht denken, is dat zo bij zonder dat erover geschreven moet worden in de krant? Het antwoord is ja, wel als een van de zes de tocht moet volbrengen met een handbike. Ad Hermans fietst vanwege een handicap in de benen met zijn handen. Hiervoor gebruikt hij een zogenaamde handbike. Deze fiets wordt gekoppeld aan zijn rolstoel en kan met de handen worden bediend. Gedurende de 2400 km naar Rome zal hij dan ook aardig wat arm spierkracht nodig hebben om zijn 'fiets' voort te bewegen. De tocht naar Rome is nieuw, de af te leggen afstand niet. Zo'n twee jaar geleden bracht de wilskracht van Hermans hem al in Santiago de Compostella. Hij fietste op 10 juni van uit Haarlem en begon aan een fantasti sche fietstocht langs 'het oude Pelgrimspad door Nederland, België, Frankrijk en Spanje. Samen met zijn vrouw Marga en Peter de Ruijter, die de eerste twee weken met hen meefiet ste, heeft hij veel avonturen beleefd. „We hebben veel publiciteit gehad", vertelt Ad, mede omdat ik fietste voor de Stichting on Wheels, een stichting die onder andere campers verhuurd aan gezinnen met gehandicapte kinde ren, voornamelijk met de spierziekte van Duchènne. De campers worden speciaal voor deze kinderen gemaakt. Met een lift omhoog en een haak aan het plafond kunnen zij binnen in de camper vervoerd worden. Deze cam pers worden met de hand gebouwd en kosten 3,5 ton per stuk. Tijdens onze tocht zijn we zelfs een dag gevolgd door de cameraploeg van*de BRT. Dan voel je je toch wel heel speciaal hoor!" Tochtje door het bos Ad Hermans haalde met zijn monster- tocht ruim f 30.000,- op voor de stich ting, iets waar hij best trots op is. „Ik ben blij voor de stichting dat er zo veel geld is binnengekomen. Ook nu wil ik graag weer fietsen voor dit goede doel. Ik beleef er zelf ook enorm veel plezier aan. Wat ik wel een beetje jammer vind is dat ik niet meer gehandicapten op een idee heb gebracht. Niet dat ze nu direct zo'n verre tocht moeten maken, maar voor een tochtje door het bos is een handbike toch ook ideaal?" Van drie naar zes Voor de tocht naar Rome is de groep uitgebreid van drie naar zes personen. Joop Bullens kwam op het idee deze tocht te gaan fietsen. „Joop doet de ver zekeringen bij mijn zwager Peter. Hij vroeg hem om met z'n tweeën naar Rome te gaan. Peter wilde wel mee, mits zijn vrouw Ineke ook mee mocht. Ineke schakelde vervolgens haar beide zusters Joke en Marga in, waarvan ik met de laatste ben getrouwd. Natuurlijk wilde ik weer met Marga mee, en gelukkig, ook dat mocht. Het voordeel van een wat grotere groep is Ad Hermans en Joke Bolten-Bakker zijn klaar voor de grote tocht naar Rome. foto UKP) dat het gezelliger is, nadeel is dat er meer meningen zijn, dus moet je aan passen." Om er met een grote grijns aan toe te voegen: „Gelukkig zijn we allemaal zo soepel als wat, dus dat komt ook wel goed." Dertig treden op m'n kont De uitgestippelde fietstocht naar Rome wordt een zoektocht naar mooie cul tuur. „In tegenstelling tot Santiago is de tocht naar Rome geen echte pelgrim- tocht, maar wij doen gewoon net alsof", laat Joke Bolten-Bakker, de schoonzus van Hermans weten. „Iedereen kan er zijn eigen invulling aan geven", valt Hermans haar bij. Reken maar dat ik in Rome op het Sint Pietersplein de kathedraal in ga! In Santiago de Compostella ben ik ook een kathedraal in geweest. Ik moest er dertig treden voor op mijn kont naar boven, maar dat heb ik graag voor over gehad." Om in conditie te komen oefent Joke op haar nieuw aangeschafte fiets. „Ik fiets twee keer per week naar de sport school en doe alles zoveel mogelijk per stalen ros." Ad Hermans oefent niet echt voor zijn monstertocht, maar is sowieso veel met de handbike op de weg te vinden. „Gaandeweg de route wordt je sterker. Mits je niets forceert en binnen je grenzen blijft gaat dit goed. Met bagage voelt je fiets toch anders aan. Gemiddeld hebben we zo'n 20 kilo aan bagage, reserveonderdelen, tenten en slaapzakken mee. Onder mijn rolstoel zit nog een net voor de kleine spullen." Makkelijke rolstoel Ad Hermans denkt niet dat de reis met de handbike een extra handicap bete kent: „We rijden zo'n 75 tot 100 km per dag. In Nederland' is het nog vlak, maar in de heuvels zal het wel zwaarder wor den. Je hoopt altijd maar dat je eigen gezondheid, maar ook die van je mede fietsers en je familie thuis je niet in de steek laat. Wat betreft de handbike is het prachtig dat deze zo aan de rolstoel te koppelen is. Wanneer we stoppen koppel ik de fiets er af en rijd ik zo rechtdoor de kroeg in...'. Het vertrek van de groep staat gepland voor 6 mei. Via Amsterdam rijden Ad, Marga en Joke naar Utrecht waar Peter en Ineke worden opgehaald, vervolgens naar Budel waar Joop staat te wachten en dan via Maastricht, Luik, Luxemburg richting Basel, Zurich, een stukje door Liechtenstein, Berlinsona, de oversteek over het Luganomeer, en dan naar Milaan, Modena, Florence en Rome. Van de vorige tocht naar Santiago de Compostella is een compleet reisverslag te lezen op de internetsite www.adher- mans.nl. Op deze site is ook informatie te vinden over de Stichting on Wheels. Ook deze keer wil Ad Hermans zich laten sponsoren voor deze stichting. Wie de stichting wil helpen kan een gift overmaken o.v.v. Romereis Ad Hermans, ter name van Stichting on Wheels, bankrekening 66.81.34.186 bij de ING in Maassluis. Van de reis naar Santiago zijn tevens een dagboek en een film gemaakt. Deze worden binnenkort door Herhians getoond tijdens een lezing over zijn tocht. Deze lezing vindt plaats op 14 maart in Vredeburg te Limmen, van 14.00 tot 16.00 uur. De vrijwillige giften van deze middag zullen eveneens naar de stich ting worden overgemaakt.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 12