Rode wangen tijdens raadsvergadering 1 NCPN GROEN Je eigen plek vinden in Heiloo Kan alles of moeten wij kiezen? >1 Kies voor een nieuw evenwicht Dierenbescherming UITKIJKPOST - 20 FEBRUARI 2002 - PAGINA 8 WDIMkXM Veilig op weg door Heiloo Activiteiten Buk Buk Carnavalsdisco Ypsalon Boekenmarkt Verkoop afgeschreven materialen bibliotheek Heiloo Gezellig 'bandje kijken' ii La Strada bij Schilderclub ABC gaat de grens over Tweede Kamerlid Joop Wijn in Klein Varnebroek Gemeenteraadsverkiezingen 2002 Heiloo is een fijn dorp. De VVD Heiloo ml het goede van ons dorp behouden. En ook zijn er zaken die verbeterd kunnen worden. De VVD Heiloo wil daar wat aan doen. Zodat mensen zich veilig voelen in Heiloo. Daar hun eigen plek kunnen (blijven) vin den. Zodat mensen in Heiloo hun basis kunnen hebben. In de vorige Uitkijkposten heeft u over de VVD Heiloo en veiligheid en de VVD Heiloo en samenleven kunnen lezen. Deze keer gaat het over wonen in Heiloo: Meer woningen bouwen voor oud èn jong in elke prijsklasse, in elke levens fase te bewonen. Er is in Heiloo behoefte aan levensloopbestendige koop- en huurappartementen voor ouderen, aan kleinere wooneenheden voor jongeren en woningen voor jonge gezinnen. Voor de starters ziet de VVD Heiloo liever huurwoningen dan goedkope koopwoningen met extra gemeentelijke subsidie. Goede koop woningen bouwen helpt ook: met doorstroming komen ook huizen vrij voor (jonge) starters. Als het maar even kan, moeten nieuwbouwwonin gen toegewezen worden aan Heilooërs. De VVD Heiloo onder steunt graag particulier initiatief bij bouwplannen. De VVD Heiloo wil, dat bij nieuwbouw in bestaande wij ken de evenwichtige wijkopbouw gehandhaafd wordt. Daarom moeten de inwoners bijtijds bij plannen betrokken worden. Heiloo moet ruim en groen blijven. Lang leven in Heiloo moet wel kun nen. Ouderen willen hier graag zelf standig blijven wonen. Mensen met een handicap vinden graag ook hun plek in Heiloo. Naast levensloopbe stendige woningen is daar ook een toegankelijk Heiloo voor nodig. Waar je zonder risico kunt komen waar je wilt. En een bruikbaar Heiloo, met openbare voorzieningen waar je kunt doen waar je voor komt. Met openbaar vervoer (trein, bus, OV-taxi) en vrijwil- ligersvervoer, zodat je ergens kunt komen. Met mensen, die je de weg wij zen als dat nodig is. Daarom vindt de VVD Heiloo de ouderenadviseur een goed idee. Niet al het groen is Heilooër groen. Heilooërs zien graag groen, maar dan wel het soort waar ze zich prettig in voelen. Daarom vindt de VVD Heiloo het belangrijk dat het beheer van het groen in de wijken gebeurt in samen- spraak met de bewoners. Met ruimte en geld voor zelfwerkzaamheid. En met regelmatige onkruidbestrijding, want ecologisch groenbeheer is mooi, maar brandnetels horen niet op een trapveldje of op de stoep. De VVD Heiloo vindt het niet nodig dat er een kapverordening komt. Onze dorpsge noten waarderen Heiloo om het groen en gaan daar dus zorgvuldig mee om. Voor meer informatie of een reactie kunt u terecht op onze website: www.vvdheiloo.nl of bij Caj Oosters, PR VVD Heiloo, via tel. 5325272 Het leuke van verkiezingstijd is dat je met je neus gedrukt wordt op wat beloofd wordt, wat er nog gebeuren moet en vooral dat wij de burgers erbij moeten betrekken! Alle partijen beloven bijna hetzelfde, dus wordt het wel heel moeilijk om iets te zeg gen wat er uitspringt. Wat volgens de PvdA boven aan de lijst zou moeten staan is: "DUIDE LIJKHEID, heldere standpunten en prioriteiten stellen." De PvdA wil duidelijkheid over o.a. Wat is nu precies het dorpskarakter van Heiloo? Waar moeten wij bouwen en waar persé niet? Een aantal plekken in de bebouwde kom is als inbreiplek voor woning bouw beschikbaar. Prioriteit voor de PvdA is ouderen daar te laten wonen; waar de voorzieningen zijn. Dus daar voorrang geven aan ouderen op die plekken in verband met,de voorzienin gen en winkels. Voor de overige categorieën zoals jon geren en starters kan nog op grote schaal worden gebouwd in het Zuiderloo en de Zandzoom. Prioriteit heeft daar: betaalbare huur- en koop woningen. Vooraf dient voldoende infrastructuur met de nodige verkeers- ontsluiting te worden gerealiseerd. Ook moeten er winkels en scholen komen. Aangezien er nog genoeg ruimte is om te bouwen, blijven wij bij onze mening dat het buitengebied aan de westkant van Heiloo open moet blijven, willen we nog iets van het waardevolle land schap overhouden. Bebouwing tussen Heiloo en Alkmaar op of nabij gron den van Natuurmonumenten aan de beide zijden van de Kennemer- straatweg blijft voor ons onbespreek baar. Een ander punt is: moet de reconstruc tie van de Kennemerstraatweg prio riteit hebben terwijl de andere wegen zoals wandelpaden, fietspaden, trot toirs, afritten nog zoveel te wensen overlaat? Uit het laatste onderzoek naar de toegankelijkheid van Heiloo, blijkt dat daar de meeste mensen onte vreden over zijn. PvdA Vindt u dit ook duidelijk, ga dan stem men! Anders valt er niets meer te kiezen! Gré Ris, lijstrekker voor de PvdA Telefoon 533 24 29 Website www.heiloo.pvda.nl HEILOO - Donderdag kwamen vele leerlingen van alle groepen acht van basisscholen in Heiloo om 18.00 uur bijeen in de raadszaal van het gemeen tehuis voor een echte raadsvergade ring. Acht afgevaardigden van elke klas schoven aan achter de microfoons, ter wijl hun klasgenoten in het publiek zaten. Ook keken veel kinderen, wegens ruimtegebrek, mee in de kanti ne waar een videoscherm stond opge steld. Onder voorzitterschap van bur gemeester den Boon en in aanwezig heid van wethouder Schoutsen-Bolten en een tweetal raadsleden, discussieer den de leerlingen met elkaar over eikaars ingediende voorstellen, 's Middags kwamen de leerlingen al op het gemeentehuis om de voors en tegens van eikaars voorstellen te bespreken. De echte raadsleden assi steerden daarbij met vergadertips en toelichting op het besluitvormingspro ces in een gemeente. Project De jeugdgemeenteraadsdag is op de scholen eerst voorbereid door middel van lespakketten van de gemeente (in samenwerking met het Instituut voor Publiek en Politiek). Ook heeft wet houder Schoutsen-Bolten een bezoek gebracht aan de Willibrordusschool waar ze vertelde over haar werk als wethouder. Doel van het project was kinderen te laten ervaren hoe democra tische besluitvorming plaatsvindt, waarbij vragen als Hoe functioneert de gemeente, Hoe kom je ondanks meningsverschillen toch tot een besluit en Wat is de invloed van burgers op het gemeentelijk bestuur, aan bod kwa men. Verder deden de kinderen erva ring op met de kunst van het vergade ren, discussiëren, luisteren en overtui gen en het nemen van besluiten. Voorstellen Elke klas bedacht een voorstel op het gebied van vrije tijd, die echt door de gemeente moest kunnen worden uitge voerd. Met een budget van 1361 euro maakten de leerlingen complete maquettes, tekeningen 3D-modellen en plannen voor het onderwerp van hun keuze. Daar zaten veel speeltuinen en 'hangplekken' bij, en dan vooral het opknappen, uitbreiden en verfraaien van bestaande plekken, zoals De Lage Weijdt (Benedictusschool), de speel tuin Termijen (De Duif), het veldje van de muziekschool (De Züidwester) en de plek bij de uitkijktoren (Willibrordusschool). De Meander had echter een ander plan: de aanschaf van een vijftien meter lange loopbrug van rubber matten, twee drijfbanden en drie drijfdieren voor in het zwembad van Het Baafje. Dit plan werd ook door de overige scholen enthousiast ontvangen en werd dan ook met 15 van de 24 stemmen tot winnend voorstel gekozen. De raadsleden zullen zich nu sterk gaan maken voor de uitvoering van dit pro ject. De leerlingen verdedigden met rode wangen van opwinding hun plan nen waarbij argumenten als geschikt heid voor verschillende leeftijden, bereikbaarheid, realisatie en veiligheid goed en gedreven onder woorden wer den gebracht. Streng doch rechtvaardig en met behulp van één schorsing, één mondelinge peiling en drie schriftelijke stemmingen bracht burgemeester Den Boon de kinderen tot hun uiteindelijke besluit. De kinderen hebben deze dag als een spannende en leuke afsluiting van dit boeiende project ervaren, en ook de burgemeester, wethouder en de raads leden waren zichtbaar onder de indruk van de resultaten van het project en het enthousiasme van de kinderen. De wet houder gaf aan te hopen dat dit alles resulteert in een jaarlijks evenement en zou het liefst zien dat het ook een jeugdpanel voortbrengt. 1. De NCPN eist op zeer korte termijn de brandveiligheid van alle openbare gebouwen. Uit gemeentelijke gegevens van de afdeling voorlichting dd. 8 februari jongstleden blijkt dat nog slechts 1/3 van de 155 openbare gebouwen in ons dorp hieraan voldoet. Dus nog 100 gebouwen niet zoals scholen, sporthal len, kantines en winkelhof 't Loo. Dit is onacceptabel. De burgers hebben recht op veiligheid en de gemeente lijke overheid moet openbaar maken welke gebouwen wel of niet een gebruiksvergunning hebben. Van de horecabedrijven (totaal 54) zijn er ook slechts 20 met een gebruiks vergunning! 2. Goede gezondheidszorg is een mensenrecht De plaatselijke huisartsen moeten weer in avond/nacht en weekenddien sten in ons dorp bereikbaar zijn. Voor velen- vooral ouderen- zijn de centrale huisartsenpraktijk en apotheek in Alkmaar veel te ver of zelfs onbereik baar. De gezondheidszorg loopt gevaar. Diverse oudere inwoners hebben mij daar al over gebeld. Ze zijn ongerust voor de gevolgen bij medische proble men. Er zijn slechts 2 artsen mobiel voor een groot gebied met 450.000 potentiële patiënten. Dat is de duurbe taalde gezondheidszorg anno 20020 3. De NCPN eist een ruime eindejaars uitkering voor de minima! Alle partijen in de gemeenteraad gaven wel hun instemming met meer geld voor monumenten, maar het ver zoek van de NCPN om 70 euro (een persoonshuishoudens) en 140 euro (meerpersoonshuishoudens) voor mensen in nood werd unaniem afge wezen. Dat is geen sociaal beleid. De prijzen voor de dagelijkse levensbe hoeften zijn duidelijk een stuk duurder geworden. Drempels nodig? Helaas blijkt het in de praktijmeestal niet voldoende om alleen met ver keersborden aan te geven, dat op diverse trajecten en veelal 'n woonwij ken een snelheid van rr aximaal 30 km/u is toegestaan. Om d l af te dwin gen, zijn obstakels als dre npels en zgn. punaises op veel plaat* ;n toegepast, maar gelukkig ook we° ersmallingen, gekoppeld aan een b chtig verloop van de weg. Heiloo-2000 wil alleen nog drempels handhaven bij toegangen tot woonwij ken, waar max. 30 km mag worden gereden. Op de overige plaatsen die nen deze veel overlast (voor omwo nenden, ambulances en brandweer) veroorzakende hobbels te worden ver wijderd en vervangen door de niet minder effectieve wegversmallingen en bijbehorende bochten. Afslag A9 Als de westelijke afslag A9 mogelijk zou worden gemaakt door financiering door Rijk en Provincie, dan zal Heiloo- 2000 daar de voorwaarde aan verbin den, dat eerst goede oplossingen wor den gevonden voor een goede verbin ding met Egmond langs de buitenrand zuidelijk en westelijk van Heiloo. Bovendien moet worden voorkomen, dat het zuidelijke deel van de Kennemerstraatweg door het verkeer van de afslag extra wordt belast. Met de realisering op termijn van bedrijventerrein Boekelermeer langs de Kanaalweg dient te worden verme den, dat het westelijke deel van de Kanaalweg nog meer verkeer moet verwerken dan nu reeds het geval is. Voor Heiloo-2000 is voor de ontwikke ling van dit bedrijventerrein daarom een oostelijke afslag van de A9 een dwingeilde voorwaarde. Spoorwegovergangen verdwijnen? De veelvuldig gesloten spoorwegover gangen vormen een grote ergernis voor het verkeer en brengen grote risi co's met zich mee. Door het vaak lange wachten, dikwijls zonder de trein al te kunnen zien, verliezen mensen, en vooral jeugdigen, hun geduld en wagen de oversteek. Voor Heiloo-2000 is dit aanleiding om te pleiten voor onder zoek naar de mogelijkheid van ver diept of zelfs ondergronds door Heiloo aanleggen van het spoortraject inclu sief het station. Het feit, dat Rijk, Pro vincie en Ned. Spoorwegen dit finan- ciëel mogelijk moeten maken is voor ons geen reden om dit niet als een belangrijk punt aan de orde te stellen. Rotonde Kennemerstraatweg - Stationsweg Om de doorstroming van het verkeer op deze kruising te bevorderen zal Heiloo-2000 blijven pleiten voor een rotonde. De vaak gevaarlijke stagnatie aan het eind van de Stationsweg zou daardoor stellig verminderen. Fietspad van Ypestein naar plan Oost Een fietspad realiseren door het land westelijk van de A9, zodat niet altijd langs de Kennemerstraatweg gefietst (of gewandeld) behoeft te worden. Heiloo-2000 vraagt aandacht voor deze niet alleen praktische, maar tevens recreatieve verbinding. Voor meer informatie of het verkie zingsprogramma van Heiloo-2000 kunt u kontakt opnemen met Geert Bos, tel. 5333789 of e-mailadr.g.bos@hetnet.nl Jeugdgemeenteraadsdag Voor de kinderen uit groep 8 van de basisscholen in Heiloo moet 14 febru ari een spannende dag zijn geweest. Na een gedegen voorbereiding gingen ze met elkaar vergaderen in de raads zaal van het gemeentehuis. Ze werden met raad en daad bijge staan door de fractievoorzitters. George Borst, de fractievoorzitter van het CDA, was na afloop zeer enthousi ast: de kinderen hadden met hun bij dragen een enorme prestatie geleverd. Het CDA feliciteert de kinderen uit groep 8 van de basisscholen in Heiloo met de succesvolle gemeenteraadsdag! Het CDA is daarom van mening dat de Jeugdgemeenteraadsdag zeker voor herhaling vatbaar is. Het door de kinderen te besteden bedrag moet dan wel omhoog! (en is voorstander van verhoging van het te besteden bedrag door de kinderen). Onderwijs en de huisvesting van scholen Goed onderwijs gaat hand in hand met goede huisvesting. De normen voor goede huisvesting moeten duidelijk vastgelegd zijn: de rechten en plichten van de betrokken partijen. In Heiloo hebben we te maken met scholen die in oude(re) gebouwen gehuisvest zijn. Bij een noodzaak tot uitbreiding zal er steeds gekeken moeten worden of de investering zinvol is en of er niet beter nieuw gebouwd of samengevoegd kan worden. De huisvesting moet toch ook op de toekomst gericht zijn? Daarbij denken wij aan: goed ingerichte ruim tes voor tussenschoolse- en buiten schoolse opvang. En onderdak voor wijkvereniging en/of zorgverlener. Kinderopvang Binnenkort start de bouw van een nieuw kinderdagverblijf naast zwem bad het Baafje. Een particulier initia tief! Van dergelijke initiatieven op dit gebied zijn we in Heiloo afhankelijk - en het CDA zal hieraan van harte blij ven meewerken. CDA-verkiezingsprogramma: Ruimte voor elkaar. Zie ook: www.cda.nl/heiloo of bel de lijsttrekker, George Borst, tel. 072-5112487, e-maiI:g.borst@hccnet.nl Er is in Heiloo veel te doen geweest om de invoering van 'Diftar'. Dat woord 'Diftar' is een zelfstandig begrip geworden, maar is in werkelijkheid een afkorting van 'gedifferentieerde tarie ven'. Dat wil dus zeggen dat niet ieder een hetzelfde betaalt. Eigenlijk vindt iedereen dat normaal. Stel dat wij voor het elektra- of watergebruik voor ieder hetzelfde bedrag zouden heffen. Dat zou iedereen oneerlijk vinden. Degene, die het meest verbruikt, moet volgens het billijkheidsbeginsel ook het meeste betalen. Dat principe moet ook gelden voor gemeentelijke heffingen. Groen- Links is al decennia lang voorstander van gedifferentieerde tarieven voor de heffingen. Je kunt toch niet een flat bewoner (vaak al niet de meest verdien ende personen) laten betalen voor het ophalen en verwerken van bijvoor beeld bergen tuinafval uit grote tuinen. Ook de aanleg van riolen en het onder houden daarvan is voor een dergelijk huis kostbaarder dan voor een flat of eengezinswoning. Gedifferentieerde tarieven zijn dus best billijk. De manier waarop. Waarschijnlijk is het gros van de Heilooër bevolking het daar wel mee eens. Alleen 'de manier waarop' staat ter discussie. Het is een zaak die iedere inwoner aangaat. Dus mag je ook wel eens goed weten hoe de mening van diezelfde inwoner is ten aanzien van de toch redelijk ingrijpende maatregelen. Een besluit mag zeker niet alleen gebaseerd zijn op een dictaat van 'bovenaf'. In ons programma staat expliciet dat burgers meer betrokken moeten worden bij de voorbereiding van belangrijke besluiten. En dat is voor ons geen verkiezingskreet, maar een uitgangspunt. Naast een billijker verdelen van de lasten, heeft de maatregel ook een dui delijk milieu aspect. Een systeem van 4 'diftar' zou er ook toe moeten leiden dat er minder afval wordt geprodu ceerd. Voor GroenLinks geldt als doel: tenminste 20% vermindering van grijs en groen afval in 2004 ten opzichte van 2001. Daar gaan we voor! Maar wel met uw hulp. Straks bij de realisering daarvan, maar allereerst in het stem hokje. Wij willen graag een nieuw evenwicht. Een bestuurlijk evenwicht, waarbij de burgers evenwichtiger wor den betrokken bij zaken die voor hen ingrijpend zijn of die de directe woon omgeving betreffen. Stem daarom straks GroenLinks lijst 5. Het volledige verkiezingsprogramma krijgt u toegezonden na één telefoon tje met ons secretariaat (5332207) of met onze lijsttrekker Carla Coenders (5320018). Op internet-kunt u via onze website alles nalezen: www.geocities.com/groenlinksheiloo Wilt u ons mailen? Ook dat kan: heiloo@groenlinks.nl leerlingen luisteren geconcentreerd naar elkaar en de burgemeester (foto UKP) HEILOO - De Buk Buk heeft de komende tijd zowel een muzikale als een politieke 'strijd' op het programma staan met The Big Buk Buk Band Battle, waarin 15 bands strijden om een plaats in de finale en het politiek café, waarin Heilooër jongeren in debat gaan met de gemeentelijke politieke kopstukken. The Big Êuk Buk Band Battle op 22,23 en 24 februari wordt het strijdtoneel voor het vergaren van een felbegeerde plaats in de finale van The Big Buk Buk Band Battle op 2 maart. Dit jaar strijden de deelnemende bands om een flink geldbedrag, en er is een publieksprijs voor de band die het beste de zaal weet te bespelen. De win naars van de eerste, de tweede, en de derde prijs zullen een geldbedrag van resp. 450, 220 en 110 euro en de win naar van de eerste prijs krijgt ook nog de felbegeerde 5xB-bokaal. Enkele van de kanshebbers zijn Present, Lynx, Last Minute, Plank en de Redenaars, ook spelen JSG, D'opk, Yarn en Johnnie Rook. Alle deelne mende bands komen uit Heiloo en/of omgeving. De entree bedraagt 5 euro, de zaal gaat open om 21.00 uur. Politiek café De Buk Buk organiseert voor donder dag 28 februari in het kader van de gemeenteraadsverkiezingen op 6 maart een politiek café. Onder leiding van de discussieleider Wouter Hakhof worden een aantal stellingen over hanggroep jongeren, jongerenhuisvesting, en de toekomst van Stichting Jeugd en Jongeren Heiloo, waar o.a. Buk Buk onder valt, besproken. Vanuit elke aan de gemeenteraadsverkiezingen deelne mende partij kan kort op de stellingen ingegaan worden en daarna volgt een open discussie. Omdat alle van partijen die aan de gemeenteraadsverkiezingen meedoen een afgevaardigde aanwezig zal zijn is deze avond juist voor twijfelende kie zers waarschijnlijk interessant om langs te komen. Kunt u om welke reden dan ook niet langskomen dan kunt u de gebeurtenissen op streekradio excel lent live volgen. De entree is gratis de zaal gaat om 19.30 uur open. Voor vra gen kunt u bellen met Buk Buk, 072- 5321048. Wegens onvoldoende aanmeldingen gaat Het Grootste Talent van Heiloo dat zondag 24 februari plaats zou vin den, NIET door. HEILOO - Zaterdag 23 februari is er een carnavalsdisco voor alle kinderen van de basisschool. Ga allemaal ver kleed want er loopt een heuse fotograaf rond en er zijn prijzen te winnen voor degene die zich het mooist uitgedost heeft. De entree en de consumpties bedragen 0,50 eurocent. Om 19.00 uur gaan de deuren van de Ypsalon open en het feest duurt tot 20.30 uur. HEILOO - Op zaterdag 23 februari van 1Q.00 uur tot 13.00 uur wordt weer de tweedehands boekenmarkt in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof in Heiloo gehouden. De opbrengst is zoals altijd bestemd voor de door de Stichting Ouderenwerk georganiseerde sociaal culturele activiteiten en goede doelen. Als u nog boeken en platen over heeft, dan heeft de stichting daar dus een goede bestemming voor. Bel ze even, dan halen zij de spullen bij u op, tel. 072-5331297, maar brengen naar het Trefpunt kan natuurlijk ook. Algemene informatie: 072-5332879 Vermiste en gevonden dieren: 072- 5616106 Knaagdieren: 072-5119998 Honden en katten Akersloot: 0251- 310079 Asiel: 072-5114861 Dierenambulance Noord-Kennemer- land: 072-5150173 (alarm) en 072- 5150085 (informatie) Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Kids for animals: 072-5336180 Inspectie: 072-5337280 Gevonden Rode ongec. kater, wit op de kin, Hoeverweg, Egmond-Binnen. Goudfazant, Ringweg, Heiloo. Vermist Lapjes schildpadpoes, wit befje, rood bandje, tatoeagenummer YX 819. Vermoedelijk zwervend tussen de Bosrank en Dokterslaan in Heiloo. Goed tehuis gevraagd Wegens ziekte van de eigenaar zoekt de Siamese poes Daisy een nieuwe baas. Ze is 7 jaar en gesteriliseerd en ze zoekt iemand die haar veel liefde en aandacht kan geven en liefst ook een tuin. HEILOO - Op vrijdag 22 februari houdt de Openbare Bibliotheek Heiloo weer een verkoop van afgeschreven materialen. De verkoop vindt plaats in de ha! van de bibliotheek, van 15.00 tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.30 uur. Zowel 's middags als 's avonds worden jeugd en volwassen boeken, cd's, tijd schriften enz. verkocht. De prijzen zijn- voor een jeugdboek E 0,70, volwasse nenboek E 1,40, cd's E 1,20 en E 2,40. HEILOO - Op zaterdag 23 februari verzorgt de rockformatie Sjeep vanaf 21.30 uur een spetterend optreden in La Strada met nummers van onder andere Live, Pearl Jam, Black Crowes. Matchbox 20, Blpf, Bush en K's Choice. De band bestaat inmiddels zo'n vier jaar en heeft zijn sporen in de kop van Noord-Holland inmiddels ruim ver diend. Na de recente uitbreiding van de band met twee zangeressen bestaat de band uit zeven leden, waaronder Richard van de Wateringen (drums). Bart Henneman (gitaar), Jeroen Komen (toetsen), Erik Pennekamp (bas), Paul Ursem (leadvocal/gitaar). Greet Holkamp en Monique Scholten (back/leadvocals). HEILOO - Schilderclub ABC onder leiding van Iwan de Groot gaat naar Zuid-Frankrijk. In het Franse land schap vol schilderachtige, piepkleine, interessante dorpjes, begeleidt hij de leden van ABC bij hun schilderen en/of tekenen. Locatie is Chateau de Pourpry, Damiatte plm. 40 kilometer ten oosten van Toulouse. Periode: 17 mei tot 31 mei 17 mei tot 24 mei 24 mei tot 31 mei. Kosten: één week euro 470 p.p., 2 weken euro 893 p.p. geba seerd op een 2-persoons kamer. Toeslag 1-persoonskamer p.w. euro 50,-, 2de week euro 45,-. Reiskosten en drankjes tussendoor zijn voor eigen rekening, koffie en thee zijn wel inbegrepen. Voor niet-leden van ABC zijn er nog enkele plaatsen over. Ook onervaren schilders mogen zich opgeven, aangezien u op uw niveau toegesneden begeleiding krijgt. Inlichtingen: 072-5330847, na 17.00 uur. HEILOO - In de aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen houdt CDA-Heiloo op maandag 25 februari een verkiezingsmanifestatie in restau rant Klein Varnebroek, de Omloop 22 in Heiloo. George Borst, de lijsttrekker van CDA-Heiloo opent de avond. Gastspreker is Joop Wijn, lid van de CDA-fractie in de Tweede Kamer en vertegenwoordiger/inwoner van de provincie Noord-Holland. Hij houdt een inleiding over onderwerpen als Veiligheid, Huisvesting, Onderwijs en Verkeer. Daarna is er gelegenheid met elkaar te discussiëren over hoe in de regio tegen deze thema's wordt aangekeken. Het jeugdorkest Caecilia verzorgt een muzikale binnenkomst tussen 19.30 en 20.00 uur. De zaal is open vanaf 19.15 uur. Om 20.00 uur begint het officiële gedeelte dat om ongeveer 22.00 uur wordt afgerond. Tweede Kamerlid Joop Wijn van de CDA komt maandag 25 februari naar Heiloo.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 8