Collecteer mee voor het Nationaal Reumafonds t Startende ondernemers bij de KvK Huurauto spaart portemonnee automobilist MuziekOlympiade 2001-2002: Compositiewedstrijd voor jongeren Giro 37071 Expositie The Introduction GELOOFT U DAT HET WEL LOSLOOPT MET ZWERFJONGEREN? Het aantal dak- en thuislozen is in vijf jaar verdubbeld. Onder hen steeds meer vrouwen, kinderen en jongeren. Wij geloven dat dit anders moet. Kunst lenen: elke dag iets anders aan de muur WIJ GELOVEN Kook verkoop Cursus Flamenco Week van de psychiatrie Handbal Dimtronic Meervogels Incontinentie, een veel voorkomend ongemak Kamer van koophandel passeert grens van 100.000 on-line klanten Alcohol-infogroep over alcoholproblemen Afscheid vaii een kind Informatieavond over vakantiepleegzorg V. Energywerk van Andrea Padovani bij The Obsession of Art. BERGEN- Eenmaal per jaar presen teert The Obsession of Art nieuwe kun stenaars in de collectie. De Benelux pri meurs zijn dit jaar voor de schilderijen van Andrea Padovani (Canada) en Oscar Bento (Spanje). Daarnaast wor den beelden van Fili Plaza (Spanje) en schilderijen van Willem van Scheijndel (Nederland) in de spotlights geplaatst. Een beperkt aantal belangrijke actuele werken worden getoond om een goede eerste indruk te krijgen van de verschil lende uitgangspunten en stijlen. Zoals gebruikelijk worden vooral kun stenaars uitgenodigd die aansluiten bij de waarden en sfeer van dit heden daagse, internationale kunsthuis. Het tableau voor dit jaar is spannend geva rieerd. Vormgeving, uitdrukkingskracht en handschrift geven een duidelijk beeld van de verschillende uitingsme thoden en professionele vaardigheden van dit buiten Nederland gerenom meerde gezelschap artiesten. Geres pecteerde en bewondérde kunst uit verschillende delen van de wereld vult de wanden gedurende deze zes weken durende uitdagende, verrassende kunsthappening. Oscar Bento is een Spaande, erkende hedendaagse meester. De speelse ver leiding van onze diepere gevoelens van sereniteit en vrede is onweerstaanbaar in het werk van Bento. Vanuit een indringende beleving van de kracht en immensiteit van de pure, onbegrensde natuur, stijgen overrompellende emo ties op. Warm, energiek en vibrerend, herkenbaar als de achterliggende emo ties van alledaagse gevoelens. Exposeert in toonaangevende galeries onder andere in Miami, Buenos Aires. Luxemburg, Barcelona en Madrid. Andrea Padovani is een Italiaan van geboorte en nog steeds in hart in nie ren. Woont en werkt in Lions Bay Canada. Altijd op zoek naar de natuur lijke dynamiek van het leven. Zijn zin derende schilderijen ademen een eigenzinnige, mediterrane mystiek. Exposeert in toonaangevende galeries in New York, Vancouver en Milaan. Fili Plaza, een Spaanse met bijbehoren de heftig temperament. Gedreven dooi de boodschap van liefde en schoon heid. Haar techniek trekt onstuimig aan, teder en onvervaard recht naar het hart. Als een aanstekelijke dans met een subtiel indringende ritme, meesle pend naar de wereld van de diepste gevoelens. Exposeert in toonaangeven de galeries in New York, Los Angelos. Barcelona en Madrid. Willem van Scheijndel is een Nederlandse, erkende hedendaagse meester. Krachtig, indringend en uitda gend kleurrijk. Van Scheijndel's typi sche zeggingskracht komt steeds meer figuratief tot uiting zonder het kenmer kende pallet te verliezen. Zijn werken maken deel uit van belangrijke collec ties over de gehele wereld. Exposeert in musea (v.d. Togt Amsterdam, rijks museum voor de Oudheden Leiden. Carrousel du Louvre Parijs) en toon aangevende galeries in binnen- en bui tenland. The Obsession of Art werkt samen met kunsthuizen in New York, San Francisco, Tokyo en Londen. Heftige emotie, verfijnde dynamiek, elegante kracht en origineel sterk kleurgebruik zijn de kenmerken van de hoogwaardi ge hedendaagse collectie. Belangstellenden voor aankoop van wérk (en) worden geadviseerd de expo sitie zo vroeg mogelijk te bezoeken. Voor inlichtingen en preview afspra ken: Yvonne van Zoelen, tel. 072- 5818461. De expositieperiode is van 24 februari tot en met 24 maart de openingstijden zijn van donderdag tot en met zondag 13.00 tot 17.00 uur en na telefonische afspraak. U vindt The Obsession of Art aan de Molenstraat 3 te Bergen. REGIO - Een machteloos gevoel, kent u dat? Het gevoel dat blijft hangen na het zien, horen en lezen van al het leed uit de hele wereld dat dagelijks tot ons komt via tv, kranten en radio. Aan dat machteloze gevoel kunt u iets doen, dichtbij huis. Als collectant van het Nationaal Reumafonds, dat geld inza melt voor mensen met reuma. Met de inzet van een paar uur van uw tijd kunt u als vrijwilliger echt iets betekenen voor uw medemens. Want wist u dat maar liefst één op de tien Nederlanders een vorm van reuma heeft? Reuma is een verzamelnaam voor meer dan 200 verschillende aandoeningen van het bewegingsapparaat. In bijna alle gevallen gaat het om gewrichten die zijn aangetast, met alle (pijnlijke) gevolgen van dien. Reuma is een ziekte die iedereen kan overkomen, jong en oud, man of vrouw. Anderhalf miljoen Nederlanders heeft een vorm van reuma. Daarmee is reuma volksziekte nummer één. De collecte Het Nationaal Reumafonds houdt in de week van 10 tot en met 16 maart een landelijke huis-aan-huis collecte. Het geld dat met de collecte wordt opge haald, wordt gebruikt voor de bestrij ding van reuma: voor wetenschappelijk onderzoek, voor het geven van voor lichting, voor hulpmiddelen en voor aangepaste vakanties. Als collectant gaat u een voor een de huizen langs. De straten waarin u collecteert zijn vooraf met u doorgesproken. U weet dus pre cies waar u aan toe bent. Voor de gezel ligheid kunt u natuurlijk ook samen met een vriendin of uw partner collec teren. Als u uw organisatietalent wilt inzetten, kunt u zich aanmelden als 'wijkhoofd'. Elk wijkhoofd stuurt zo n twintig tot dertig collectanten aan en zorgt dat de collectanten de instructies en materialen krijgen die zij nodig heb ben. U bent hard nodig! Zowel collectanten als wijkhoofden zijn hard nodig voor de komende col lecte. Want de opbrengst van de collec te vormt een zeer belangrijk onderdeel van de inkomsten van het Nationaal Reumafonds dat vrijwel geen financië le steun van de overheid ontvangt. Het fonds is grotendeels afhankelijk van giften van particulieren en bedrijven. Wilt u zich een paar uur vrij maken voor de bestrijding van reuma? Collecteer mee en geef u snel op als vrijwilliger voor de jaarlijkse huis-aan- huis collecte. Uw bijdrage is meer waard dan u denkt! Bel voor meer informatie of aanmel ding: Gera Rodi, tel. 0226-313745. BERGEN - Wie in dé periode van woensdag 27 februari tot en met zon dag 3 maart op het Plein in Bergen rondloopt, zal het meteen opvallen: de kunstuitleen pakt uit. Aan de wanden van de KCB-zalen hangen schilderijen, op sokkels en in vitrines staan objecten van brons en keramiek, er zijn zithoek- jes en een leestafel. Iedereen kan gratis binnenkomen om een kunstwerk naar keuze te lenen, voor een maand of voor twee maanden of voor een half jaar. Koffie of een drankje staan klaar. In beide zalen zijn ruim 300 kunstwer ken te zien. In de bovenzaal zijn zo'n zeventig kunstwerken die onlangs in de collectie zijn opgenomen. Werk van bekende kunstenaars als Jan Cremer en Corneille, maar ook schilderijen, zeef drukken, tekeningen, foto's en objecten van hun minder bekende collega's. Wat alle kunstenaars gemeen hebben is dat ze goed werk maken. Wel zijn er ver schillende stijlen, genres, en technie ken. De kunstuitleen heeft namelijk voor elke smaak iets te bieden. Om lid te worden van de kunstuitleen Bergen hoef je niet in Bergen te wonen, uit zo'n vijftig gemeenten komen abonnees. Wie zich kan legit: meren en het inschrijfgeld van 2,50 euro betaalt, kan een werk mee naar huis nemen. Het abonnementsgeld is minimaal 8,50 euro, hiervan wordt 40% op een spaartegoed bijgeschreven, waarmee in de Toekomst een kunst werk gekocht kan worden. Dus, wie is uitgekeken op het schilderij aan de wand, kan naar de kunstuitleen in Bergen komen. D^ar heeft men een keuze uit ruim 300 kunstwerken (de overige 1000 werkenlijn uitgeleend) die men maximaal zés maanden mag lenen. Wie in de week van 27 februari tot en met 3 maart lid wordt van kunstuitleen Bergen, ontvangt een kleine attentie. Voor meer informatie, tel. 072-5894195. De kunstuitleen Bergen is gevestigd op Plein 7, te Bergen. De openingstijden zijn woensdag tot en met vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur, zaterdag van 11.00 www.legerdesheils.nl ALKMAAR - Op zaterdag 2 maart houdt de Stichting KOOK weer haar maandelijkse verkoop. U kunt dan van 10.00 tot 14.00 uur in het pand aan het Victoriepark 2 in Alkmaar voor weinig geld allerlei goede, tweedehands huis raad en kleding kopen. De opbrengst wordt gebruikt om ontwikkelingspro jecten in de Derde Wereld te financie ren. Over de maand december bedroeg de opbrengst f 16.770,75. In de maand maart wordt geholpen aan de bouw van een lagere school in de staat Tamil Nadu in het zuiden van India. De school wordt gebouwd in het dorp Eggur, dat centraal ligt t.o.v. veer tien andere dorpen. Er wonen in die dorpen 14.000 mensen. Men wil begin nen met 80 kinderen in de leeftijd van 3 tot 7 jaar. De twee daarop volgende jaren komen er telkens 100 kinderen bij, zodat in het derde jaar 280 kinderen onderwijs kunnen krijgen. Met het geld van KOOK wordt een twee-klassige school gebouwd. In de daarop volgende jaren zullen extra lokalen worden bijgebouwd. Ook de ouders leveren een geringe financiële bijdrage. Heeft u nog bruikbare spullen, dan kunnen die worden afgeleverd bij de familie De Boer, Schuine Honds- bosschelaan 2, tel. 072-5330086. Indien u spullen wil laten ophalen dan kunt u bellen met 072-5117891, op maanoug en woensdag van 9.00 tot 15.00 uur en op de overige werkdagen van 15.00 tot 16.00 uur. tot 17.00 uur en zondag 17.00 uur. an 13.00 tot maart Dance ALKMAAR - Op vrijdag 1 begint er bij Randall Scott Center een cursus Flamenco dansen. De cursus bestaat uit 16 lessen (tot de zomervakantie), op vrijdag van 18.45 tot 20.00 uur, kosten E 110,- te voldoen bij de start van de cursus. Over de flamenco wordt vaak gezegd dat zij temperamentvol is, expressief en krachtig. Maar ook dat het veel meer is dan een muzikale stroming, en daarom een levensstijl. De muzikale basis voor wat nu flamenco is werd eigenlijk gelegd door zigeuners die rond 1400 in Andalusië aankwamen. In dezelfde tijd was er in Sevilla nog een bloeiende sla venhandel. Met de slaven die zo bin nengebracht werden in Sevilla kwam ook het ritme mee uit Afrika en ook dit drong door in de zigeunermuziek. Enkele eeuwen lang gaarde het proces van beïnvloeding door, uit de rest van Spanje maar ook uit Zuid Amerika, deels meegenomen door de nakomelin gen van Spaanse immigranten die terugtrokken naar het land van hun voorouders en deels meegenomen door Spaanse zeelui uit het Caribisch gebied en landen als Argentinië, Cuba en Puerto Rico. Tegen het einde van de achttiende eeuw en het begin van de negentiende eeuw had de zigeunermuziek een eigen vorm gekregen waarin al bijna alle ele menten te vinden zijn van de huidige flamenco: rauwe zang, gitaarspel, hand geklap of castagnetten en vele dansvor men. In het begin van de negentiende eeuw wordt de naam flamencos voor het eerst door velen gebruikt voor deze zigeuners. Het is niet duidelijk waai deze naam precies vandaan komt, omdat er meerdere theorieën in omloop zijn. De cursus wordt gehouden in het gebouw aan de Gedempte Nieuwe Sloot 36 te Alkmaar, voor meer infor matie en opgeven voor de cursus kunt u bellen met RSDC, tel.072-5127773 REGIO - De week van 4 tot en met 9 maart wordt voor de 28ste maal de week van de psychiatrie gehouden. Vele cliëntenraden van instellingen in de geestelijke gezondheidszorg, infor matiewinkels, cliënten belangenbu- reaus en regionale platforms organise ren deze week activiteiten rond het thema 'Beeldvorming rond de cliënt Ook voor de cliëntenraad van het Circuit voor langdurige zorg De Dijk- onderdeel van GGZ Noord-Holland- Noord- is dit een belangrijk onderwerp omdat vele cliënten zelfstandig wonen. Een negatieve beeldvorming vergroot het isolement van de cliënten van De Dijk en is een stap terug in het herstel van de cliënt in de geestelijke gezond heidszorg. Beeldvorming Doel van de week van de psychiatrie is de verbetering van de beeldvorming rondom cliënten van de geestelijke gezondheidszorg en te komen tot een duidelijke uitspraak over discrimine rend taalgebruik.'Een goede beeldvor ming van de psychiatrische cliënt is een belangrijk onderwerp voor de cliënten raad van De Dijk omdat het grootste deel van haar cliënten gewoon in hun eigen huis in gewone buurten woont. Daarnaast is er binnen GGZ Noord- Holland-Noord afgesproken dat de bewoners van de locatie Heiloo - het voormalige psychiatrisch ziekenhuis Willibrord - weer zoveel mogelijk bui ten de poort gaan wonen en het liefst zo zelfstandig mogelijk. Om dit doel te laten slagen is een goede beeldvorming belangrijk. De week van de Psychiatrie wordt georganiseerd door de Werkgroep Week van de Psychiatrie waarin zijn vertegenwoordigd Anoiksis. Basisberaad GGZ Rotterdam. Cliëntenbond in de GGZ, Vereniging Manisch Depressieven en Betrokkenen. Patiëntenplatform GGZ Utrecht, Stichting Landelijk Patiëntenraden en Stichting Pandora. Steeds meer consumenten kiezen voor een huurauto. Ze volgen daarbij het bedrijfsleven dat om zowel financiële als praktische redenen al langer samen werkt met autoverhuurbedrijven. De bedrijven aangesloten bij de Autoverhuur Ledenassociatie (AVL), een afdeling van BOVAG, beiden auto mobilisten een auto op maat en leveren deze desgewenst keurig verzorgd bij de klant 'dt Daarnaast profiteert het milieu van de huurauto. Onderzoeken tonen aan dat huurders veel bewuster omgaan met hun vervoer en daardoor minder kilometers per jaar afleggen. Autokosten De autokosten slaan maandelijks een behoorlijk gat in het budget van de gemiddelde consument. We staan daar niet dagelijks bij stil. De secretaris van AVL, Arnoud Koedijk, noemt de oor zaken: „De brandstofkosten keren tel kens terug en daarom weet de bestuur der wat hij daar aan kwijt is. De onder houdskosten, houderschapsbelasting en verzekering komen meestal een maal per jaar tevoorschijn en blijven maar kort in het geheugen van de auto mobilist hangen, maar maken wel dege lijk deel uit van de vaste lasten. Wordt een auto aangeschaft met spaargeld dan wordt het renteverlies vaak hele maal niet meegenomen in de autokos ten. Toch is dit een substantieel component. Op een auto van 15.000 euro scheelt het toch gauw 600 euro per jaar aan gemiste rente. Pas bij inruil komt de grootste klap in autokosten, namelijk via de afschrijving in waarde op de auto. Achteraf kun je pas uitrekenen wat de auto je daadwerkelijk heeft gekost. Velen willen dit echter niet weten, want men is dan alweer hele maal gericht op de hieuw aangeschafte auto". Wanneer is de huurauto een alterna- tief? Veel consumenten staan niet stil bij de mogelijkheden die autohuur biedt. Koedijk: „Een behoorlijk grote groep automobilisten legt jaarlijks niet meer dan zevenduizend kilometer af. Autohuur kan vooral voor deze groep een financieel aantrekkelijk alternatief zijn. Berekeningen tonen aan dat bij dit kilometrage het financiële omslagpunt zit ten opzichte van de eigen auto". Praktische voordelen autohuur Veel consumenten zweren bij een auto voor de deur, omdat ze daar op elk gewenst moment over kunnen beschik ken. Zij wijzen op de omslachtige pro cedure en de lange reistijd van en naar het verhuurbedrijf. Koedijk maakt dui delijk dat deze nadelen historie zijn. „Ten eerste is het aantal verhuurbedrij ven in Nederland de afgelopen vijfjaar verdubbeld tot 750 vestigingen, zodat de fysieke afstand tussen klanten en verhuurders aanzienlijk is afgenomen. Bovendien is het steeds vaker ook voor particulieren mogelijk dat het verhuur bedrijf de auto bij de klant bezorgt en weer ophaalt. AKERSLOOT - Dames senioren 1 Dimtronic Meervogels-AHV Kwiek 2 24-20. De lantaarndrager in de tweede divisie AHV Kwiek 2 gaf zich niet gemakke lijk gewonnen. Pas in de tweede helft wist Meervogels een flinke voorsprong te nemen. Door ziekte en vakanties moest er een beroep gedaan worden op dames 2. Annemiek Verduin opende via een strafworp de score. In het verloop van de eerste helft waren de teams aan elkaar gewaagd en werd er om en om gescoord. De 10-10 ruststand was dan ook terecht. Na rust waren het vooral de speelsters uit dames 2 die debet waren aan deze overwinning. Toch kon Meervogels pas in het laatste kwartier afstand nemen. Silvia Langeveld was het scoren uit de hoek nog niet vergeten en ook ging Mirjam Stuifbergen gemakkelijk door de centrumverdediging. Meervogels pakte twee nuttige punten en passeert hiermee streekgenoot Kolping op de ranglijst. Heren senioren 1 Dimtronic iVleer- vogels/De Blinkert 20-13 De Blinkert, een goede middenmoter in de tweede divisie, bleek de gehele wedstrijd niet in staat de overwinning van Meervogels in de gevaar te bren gen. In de vijfde minuut een 3-0 voor sprong waarna Blinkert met enig fysiek geweld tot 3-2 terug kon komen. Eddy Krom benutte enige strafworpen, Ruud Out had twee gave treffers uit de twee de lijn en na een hattrick van William Kerssens was het 22-6. Jelle Putter ging goed door tot de cirkel en hij zette 13-7 op het scorebord. Direct na rust was er een blessure voor Jacco Kerssens, die na behandeling door therapeut Fridtjof Koomen gelukkig bleek mee te vallen. Meervogels hield het initiatief en ondanks het irritante spel van Blinkert speelde Meervogels de tijd beheerst uit en behield met deze overwinning de tweede plaats. In de regio Noord-West behaalde de dames junioren Al een nuttige over winning op HSV Wasmeer, en staan nu in de middenmoot op de ranglijst. Na aanvankelijk een flinke voorsprong kwam de tegenstander op gelijke hoog te en kon zelfs een voorsprong nemen. Trainer/coach Roel Pettinga verander de met succes de samenstelling van het team wat daarna weer afstand nam en uiteindelijk met 20-16 won. Klaverjassen bij Dimtronic Meervogels Vrijdag 1 maart is er een klaverjasdrive in de handbalkantine aan de Boschweg te Akersloot. Om 19.00 uur is de kanti ne open kan men zich voor deelname opgeven. Eerder opgeven kan ook bij Tineke Krom, tel. 0251-311355. De drive start om 20.00 en is 23.00 uur afgelopen. ALKMAAR - In de maand maart heeft de Gezondheidswijzer veel infor matie in huis over incontinentie. Incontinentie is het ongewild verliezen van urine en/of ontlasting. Het kan hierbij gaan over het verlies van enkele druppels urine bij bepaalde inspannin gen tot totale incontinentie, waarbij de controle over de sluitspieren volledig ontbreekt. Het niet kunnen ophouden van de plas en soms ook van de ontlas ting, is een veel voorkomend ongemak. Ruim één miljoen Nederlanders heeft last van ongewild urineverlies. Incontinentie kan in een aantal geval len door middel van oefeningen thera pie en enkele leefregels behandeld of voorkomen worden. Verder kunnen medicijnen, hulpmiddelen en nieuwe operatietechnieken bepaalde vormen van incontinentie verhelpen of tot een draaglijke aandoeoing maken. Informatiebijeenkomst over inconti nentie Het ongewild verliezen van urine of ontlasting komt veel voor. Toch wordt er niet veel over gepraat en weten men sen niet waar zij met hun vragen naar toe kunnen. Daarom organiseert de Gezondheidswijzer Alkmaar in samen werking met de Thuiszorgwinkel en Nigella een informatiebijeenkomst voor 28 maart. Tijdens deze bijeen komst zal er aandacht zijn voor onder andere de oorzaken van incontinentie, behandelmogelijkheden, vergoedingen van hulpmiddelen en u kunt diverse producten bekijken. De bijeenkomst is van 14.00 tot 16.00 uur en wordt gehouden in de Trefpuntkerk, Louise de Colignystraat 20 te Alkmaar. De kosten zijn euro 3,- per persoon (inclusief consumptie). Aanmelden kan op tel. 072-5143384. Voor meer informatie over incontinen tie en voor ander vragen op het gebied van gezondheid kunt u terecht bij de Gezondheidswijzer Alkmaar, Koor straat 33-35 te Alkmaar. De opening stijden zijn maandagmiddag van 13.00 tot 17.00 uur en dinsdag tot en met vrij dag van 9.00 tot 17.00 uur. Tel. 072- 5143384. E-mail:gezondheidswijzer- @communicationpark.nl Wat doet een ambitieuze (startende) ondernemer dit voorjaar? Die gaat naar de Kamer van Koophandel! Een goed voorbereide starter heeft nu een maal een grotere kans van slagen. De Kamer van Koophandel Noordwest- Holland organiseert dit voorjaar seminars voor ondernemers en starters. Onder leiding van deskundige sprekers geven deze bijeenkomsten veel prakti sche informatie over actuele onderwer pen. Informatie waarmee u direct aan de slag kan om succesvol te onderne men. Op 14 maart in Pejo: Starten als Freelancer. Bent u ondernemer, werk nemer of geen van beiden? Hoe zit het met de belastingafdracht en met de inschrijving bij de Kamer van Koophandel? Deze en andere vragen komen uitgebreid aan bod bij dit semi nar. Op 3, 10 en 17 april in Alkmaar: Financiën op een rij. Een goede boek houding, inzicht in cijfers financiële prognoses opstellen. Het hoort er alle maal bij, maar dit soort zaken kunt u beter niet op de lange baan schuiven. Immers, u moet uw onderneming finan cieren en financieel gezond houden. Dit seminar is opgebouwd uit drie the ma's, waarvoor u zich afzonderlijk kunt inschrijven. Op 4,11 en 18 april: Commercieel Plan Marktonderzoek. Een goed product of een goede dienst alleen is niet vol doende voor een succesvol bedrijf. Kennis van de markt en uw potentiële klanten is van essentieel belang. Wat is uw onderscheidend vermogen en hoe gaat u dit communiceren naar uw doel groep? Ook dit seminar is opgebouwd uit drie thema's, waarvoor u zich afzon derlijk kunt inschrijven. Veel (aspirant)ondernemers kiezen ervoor om het ondernemingsplan tij dens de bijeenkomsten commercieel en financieel plan te schrijven. Zo kan het ondernemingsplan binnen drie weken gereed zijn en kan men gerichte vragen stellen, zowel bij de spreker als eventu eel bij andere deelnemers. Wilt u een compleet overzicht van de seminars om te zien welke bijeenkom sten voor u interessant zijn? Kijk dan op de internetsite: www.alkmaar.kvk.nl Wilt u het programmaboekje liever per post ontvangen of heeft u nog vragen? Neem dan contact op met het hoofd kantoor in Alkmaar, tel. 072-5195750. of e-mail: info@alkmaar.kvk.nl ALKMAAR - De kamers van koop handel hebben op 12 februari de grens gepasseerd van 100.000 on-line klan ten. Een jaar geleden passeerden de kamers van koophandel de grens van 50.000 klanten. Reeds 90% van de ver strekkingen uit het handelsregister vindt nu via internet plaats, terwijl de afzet via reguliere kanalen nauwelijks is verminderd. Mede doordat de tarie ven via internet zeer laag zijn (euro 1,77, veel lager dan via de reguliere kanalen) is de belangstelling enorm gegroeid, en wordt in een duidelijke marktbehoefte voorzien. Sinds 1997 bieden de kamers van koop handel op hun website, www.kvk.nl tegen betaling informatie uit het han delsregister. Dit heet KvK Online. Iedereen kan een gratis toegangscode en wachtwoord opvragen op deze site om daarna het handelsregister in te zien. In een uittreksel uit het handels register staan de kerngegevens van een bedrijf, zoals de namen van de direc teuren) en eigenaar, het adres, en de rechtsvorm van het bedrijf. Met deze gegevens kan een bedrijf zich legitime ren. Het wordt dan ook overal gebruikt waar zo'n legitimering gewenst of ver eist is. Zo kan een telecom aanbieder verifië ren of de verstrekte telefoon ook wer kelijk bestemd is voor het bedrijf, en kan een ondernemer controleren of de nieuwe handelspartner werkelijk bevoegd is om een contract af te slui ten. Maar in het handelsregister staat nog veel meer nuttige informatie: con cernrelaties (waarmee is het bedrijf verbonden door middel van moeder/dochterrelaties?), jaar rekenin gen (hoe zien de financiële kerngege vens van het bedrijf er uit?), verkorte informatie (hoe is de financiële positie van het bedrijf de laatste jaren geweest?), complete jaarverslagen. De kamer van koophandel is daarmee een van de beste voorbeelden van het integreren van internet in een bestaan de organisatie. Overigens is de website www.kvk.nl afgelopen maand totaal vernieuwd om de ondernemer ook met de gratis informatie beter te kunnen helpen. De MuziekOlympiade heeft dit seizoen een compleet nieuwe compositiewed strijd uitgeschreven voor jongeren uit het Voortgezet Onderwijs en het Middelbaar Beroeps Onderwijs. Op de site www.amateurmüzlëik.nl is alle informatie te vinden. Vanuit deze site, waarop ook de spelregels staan, zijn er allerlei links naar andere sites met extra informatie. De sluitingsdatum voor het opsturen van de composities is 15 mei 2002. Er zijn zes verschillende opdrachten die met het nieuwe thema Eurosono te maken hebben. Bij de euro werden de nationale valuta van de eurolanden omgezet in een nieuw europees betaal middel. En dat is ook de gedachte ach ter de verschillende opdrachten van dit seizoen. Van een nationaal volkslied naar het schrijven van een nieuw Wilhelmus voor Europa, van muziek voor een plaatselijk feest naar muziek voor een Europese party! Jacob de Haan schreef zijn Festa Paesana voor blaasorkest naar aanleiding van een plaatselijk feest. Hij kan in de voetsporen gevolgd worden met jouw party'.-compositie. Of er kan gekozen worden voor de opdracht waarin dansen uit verschillen de landen de ingrediënten vormen voor een euro-danssuite. Ooit van een spreekkoor gehoord? Componist Ernst Toch componeerde voor dit type koor zijn Geographical Fugue, waarin hij internationale plaatsen met elkaar ver bond. Een van de opdrachten is het schrijven van een Europees spreek koor. Heb je een eigen idee over het thema of een hekel aan regeltjes? Dan kun je aan de slag met de vrije opdracht. De opdrachten kunnen voor verschil lende soorten bezettingen, instrumen ten of zang, geschreven worden. Ook zijn op de site speciale aanwijzingen te vinden voor het componeren, het schrijven voor koor en instrumenten voor blaasorkest. Bovendien kun je coaching krijgen bij het schrijven van jouw compositie. Prijzenpakket Op de site staat informatie over het prijzenpakket en welke prijzen er dit seizoen te winnen zijn. Als je voor blaasorkest of koor schrijft, kan je extra prijzen in de wacht slepen met de Unisonoprijs voor de beste compositie voor blaasorkest en koor! Kijk maar eens op de site bij het prijzenpakket. Ook de concertzender verbindt een speciale prijs. De concertzender maakt een opname van de winnende composi tie en de winnaars krijgen een cd hier van. Coaching bij het schrijven van een compositie Dit seizoen is er gratis coaching bij het schrijven van jouw compositie door professionele componisten. Op zater dag 6 april staan er coaches in Utrecht klaar om jou verder op weg te helpen bij het schrijven, vragen te beantwoor den en mee te denken. De MuziekOlympiade is een initiatief van de Stichting MuziekOlympiade en Stichting Unisono. Kijk op de site www.amateurmuziek.nl voor alle infor matie. Ten tweede kunnen (vaste) klanten in toenemende mate op elk door hen gewenst moment via internet een huur auto reserveren, zodat niet meer perse tijdens kantoortijden gebeld hoeft te worden. Ten derde is in een aantal gro tere steden de abonnementsformule Autodate gestart waarbij de huurauto op een gereserveerde parkeerplaats in de woonwijk staat. Boeking geschiedt uitsluitend via internet en de deelne mers krijgen permanent een pasje of sleutel ter beschikking om de auto te kunnen berijden. Maandelijks ontvangt men een verzamelfactuur, inclusief een overzicht van alle gemaakte ritten. Groot voordeel van de huurauto boven de eigen auto is natuurlijk dat je altijd kunt kiezen voor de huurauto die het beste past bij het specifieke moment. Vooral jongeren vinden het bovendien leuk om in de nieuwste modellen te kunnen rijden en dat is met huren prima mogelijk. Autoverhuurbedrijven verversen continu hun vloot wat resul teert in een gemiddelde leeftijd van de huurauto van slechts zeven maanden. ALKMAAR - De Brijder, centrum voor verslavingsproblematiek houdt op dinsdag 5 maart een informatieavond. In gezinnen met alcoholproblemen leven mensen nogal eens met veel onbeantwoorde vragen. Familieleden voelen zich soms schuldig aan het alco holmisbruik van één van hen. Meestal ten onrechte, maar het roept veel span ning op. Informatie over de werking van alcohol en de gevolgen van alco holmisbruik kan veel duidelijk maken. De juiste houding zoeken ten opzichte van de drinken kan veel invloed heb ben op beïnvloeding van het drinkge drag. De avond begint om 20.00 uur en duurt tot 22.00 uur. Adres: Brijder Stichting, Kees Boekestraat 20. Opgave bij het CAD Alkmaar van de Brijder, tel. 072- 5155414, in verband met de beschikba re ruimte. Contactpersoon: Louis van Bueren. De infocursus is gratis, het informatiemateriaal kost euro 2,27. HEERHUGOWAARD - Een van de ergste dingen die je kan overkomen is het verliezen van je kind. Zo'n verlies is bijna niet te verdragen. Die pijn raak je nooit meer echt kwijt. Wie dat niet zelf heeft meegemaakt, beseft nauwelijks hoe verscheurend dat verdriet is. Omdat de dood van een kind zo diep ingrijpt, weten de omgeving en hulp verlenende instanties vaak niet hoe ze ouders in hun verdriet tegemoet moe ten treden en kunnen helpen in het doorstaan van de pijn. Juist andere ouders die hetzelfde hebben meege maakt, blijken hen te helpen in het ver werken van hun verdriet. Het verdriet wordt vaak verdrongen, net als de angst, de schuldgevoelens, de woede. Ouders voelen zich eenzaam, machteloos en hulpeloos na de dood van hun kind. Omdat de mensen uit de omgeving, vrienden, familie, buren, col lega's niet altijd kunnen of durven hel pen, voelen ouders die hun kind heb ben verloren, zich vaak in de steek gelaten. Vanuit dat gevoel is de zelf hulporganisaties Ouders van een Overleden kind ontstaan, ouders die al wat langer geleden een kind verloren en zich weer sterker voelen, proberen ouders die nog maar kort geleden hun kind verloren, te helpen en te steunen. Zondag 10 maart houdt de regio Noord-Holland van de Vereniging Ouders van een Overleden Kind een contactmiddag voor alle ouders die een kind verloren. Deze ouders hoeven helemaal geen lid te zijn van de vereni ging, iedereen is welkom. Tijdens deze middag is er gelegenheid lotgenoten te ontmoeten. Na een inleiding gaan de ouders in gesprekgroepjes uiteen om te praten over hun overleden kind en de zaken die hen bezighouden. Ook broers en zussen in de middelbare schoolleeftijd en grootouders zijn wel kom. Deze contactmiddag wordt gehouden in basisschool De Vijzel, Standerd molen 2, in Heerhugowaard. De zaal is open om 13.00 uur, aanvang 13.30 uur en einde om 16.30 uur. Voor inlichtingen kunt u bellen met Betsy de Jager, tel. 072-5332398 e- mail:regio-noordhol@zeelandnet.nl of Leon en Monique Zonneveld, tel. 072- 5727827. ALKMAAR - Donderdag 28 februari is er een informatieavond over vakan tiepleegzorg bij de Stichting Vlotbrug in Alkmaar. De Pleegzorg Centrale Noord-Holland zoekt vakantieplee- gouders voor één a twee weken in de zomervakantie voor kinderen die, om welke reden dan ook, niet met plezier uitkijken naar een leuke vakantie. Ze wonen bijvoorbeeld in een tehuis en hebben geen familie, vrienden of ken nissen waar zij in de vakantie naartoe kunnen. Er zijn ook kinderen die uit gezinnen komen waar de vakantietijd een hele moeilijke periode is. Geïnteresseerden voor de infoavond kunnen zich aanmelden bij de Pleegzorg Centrale via tel. 0800- 0223432 of via pleegzorg@ock.nl. Tijdens de informatieavond komt onder meer aan de orde waarom kinde ren naar een pleeggezin gaan, wat de gevolgen zijn van een pleegkind in uw huis, welke (andere) vormen van pleeg zorg er zijn en hoe u pleegouder kunt worden. Het adres van Stichting Vlotbrug is: Van der Lijnstraat 9 in Alkmaar.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 12