i Akersloot heeft eigen NVM makelaar wm. CpKHIOiY tapijten gordijnen© karpetten CASTRICUM £ASTRICUM UITKIJKPOST - 27 FEBRUARI 2002 - PAGINA 15 I SV Vredeburg Bridgeclub Limmen Klaverjasdrive in Pax Christi school Bakkerij Putter stapt over van de gewone naar de digitale stuiver GoodBookers Limmen verhuist Kunst in de Pax Christischool Rob Nuyens in nieuwe band as ar* Stille Omgang Rijksweg 127 Limmen 072 505 1602 <- dinsdag t/m zaterdag geopend vrijdagavond geopend Motordief aangehouden Diefstal uit winkel Iconen en de Russische ziel Gevonden en verloren voorwerpen Wijkteammedewerkers Groen m/v Wijkteam vakmannen Groen m/v SÏSSiWÏSSi:!:?!:! ir-A' Marian Snijders-de Ruijter voor het pand aan de Julianaweg 71a van dé makelaar van Akersloot: Aker Huis. AKERSLOOT - Op de Julianaweg 71a in Akersloot is vanaf 1 januari het NVM makelaarskantoor AkerHuis gevestigd. Eigenaar Marian Snijders-de Ruijter is al 19 jaar actief in de makel aardij en heeft al die tijd gewerkt bij een gerenommeerd kantoor in Bever wijk. Iemand die dus al een tijdje mee loopt en een goede kennis van de markt heeft opgebouwd. De grote wens om meer betrokken te raken bij haar opdrachtgevers heeft haar in 2001 doen besluiten om een veilige werkomgeving bij een groot kantoor te verruilen voor een uitdaging in een kleinere omgeving die haar enorm aanspreekt. De keus voor een vestiging in Aker sloot is dus een eenvoudige geweest. Het dorpse karakter van Akersloot, in de voor Marian Snijders vertrouwde- omgeving, waar persoonlijke contacten nog hoog in het vaandel staan', is voor haar een situatie waarin zij zich als een vis in het water voelt. Op zaterdag 2 maart zal tussen 10.00 uur en 16.00 uur een open huis worden gehouden. Marian Snijders hoopt, samen met haar man Kees, dat zij dan veel inwoners uit Akersloot, maar ook uit de omgeving, zal ontmoeten die graag even een kijkje willen nemen in de volledig verbouwde winkel. De win kel is zo ingedeeld dat de mensen heer lijk op hun gemak het aanbod uit Akersloot en de directe omgeving kun nen bekijken. Het laagdrempelige is bij AkerHuis Makelaardij heel belangrijk. Men kan ook altijd even binnenlopen voor gewoon een praatje of voor het stellen van wat vragen. Snijders verwacht dat de combinatie van zakelijke kennis met persoonlijke betrokkenheid de basis is voor het opbouwen van een goede vertrouwens band met haar klanten en dat hieruit hét makelaarskantoor van en voor Akersloot zal ontstaan. AkerHuis Makelaardij o.g. kunt u telefonisch bereiken op 025U321322. LIMMEN - Schaakvereniging Vrede burg speelde vrijdag 22 februari ronde 20 van de interne competitie. H. Ebels richtte in de drakenvariant van het Siciliaans al zijn zwarte stukken op de verzwakte damevleugel van J. Admiraal, die zijn pijlen richtte op Ebels koning. Een pionnenroof bekwam Ebels slecht, daar Admiraal hierdoor een slechts met veel materi- aalverlies te pareren mataanval kon uitvoeren. J. Limmen durfde met wit de Russische uitdaging van E. Stolp niet aan en ver trouwde liever op zijn spelinzicht. Doordat Limmen enkel sterke zetten achterwege liet kreeg Stolp het betere van het spel en verstevigde hiermee zijn tweede plaats. M. Weigraven speelt dit seizoen erg sterk en gaf B. Stolp zoveel hoofdbrekens dat tot remise werd besloten. K. Kramer gaf na afloop zijn zwakke spel toe en moest de eer laten aan R. Rommel. H. Levering leer de zijn broer J. Levering vanaf de ope ning de nodige schaaklessen om hem vervolgens meedogenloos van het bord te vegen. D. Keizer maakte zijn hoge klassering waar door te winnen van de meer erva ren K. Aafjes. G. de Graaf wees R. Termes na afloop fijntjes op de matmo- gelijkheden die hij had laten liggen. Op vrijdag 2 maart is er geen schaken wegens-Creatief Limmen. Uitslagen: Groep A. J. Admiraal-H. Ebels 1-0, J. Limmen-E. Stolp 0-1, B. Stolp-M. Weigraven remise, K. Kramer- R. Rommel 0-1, R vd Heijdt-R. vd Storm 0-1, G. Hafkamp-B. Kerkhof 1-0, D. Keijzer-K. Aafjes 1-0, H. Levering-J. Levering 1-0, R. Termes-G. de Graaf 0- 1, B. Schijf-T. Al 0-1, K. Keijzer-M. Kos 1-0, E. van Duin-B. Blekemolen 1-0, J. Tebbens-S. Sofan 0-1, H. de Hoog-J. Duin 0-1 Groep B. Martijn van Rees- Thijs Witkamp 1-0, Jeroen Levering- Vince Kaandorp 0-1, Micha van Buuren-Djurre Bismeyer 1-0. LIMMEN - De Bridgeclub Limmen heeft op woensdag 20 februari als volgt gespeeld: A-Lijn: l.v.Bellen- v.BergenHenegouw 62.50, 2. Korff- Straathof 54.02, 3. Keyzer-Keyzer 52.23, B-Lijn: 1. Bom-Kruyswijk 57.14, 2,. Min-Valkering 56.70, 3. Wieffering- Zonneveld 52.68, C-Lijn: 1. Klous- Limmen 61.07,2. Morcus-Tettero 55.71, 3. v.d.Molen 54.64, D-Lijn: l.Nierop- Groot 56.70, 2. Brinkhorst-Tuinstra 54.02, j$. Apeldoorn-te Buck 53.13, E- Lijn: 1. Segerius 60.12,2. v.d.Horn-Kops 57.74,3. Oosterling-Slemmer 57.74. LIMMEN - Op vrijdag 8 maart wordt de jaarlijkse klaverjasdrive weer in de Pax Christi school in Limmen gehou den. Vanaf 19.30 uur staat de koffie klaar en om 20.00 uur begint de drive. De Pax Christi school is te vinden aan de Hogeweg 55 te Limmen. LIMMEN - Wie kent ze niet... de beroemde Putter-stuivers, 15 jaar lang werd er bij een bepaalde besteding een tje cadeau gedaan qn generatie op generatie deed hieraan mee. Bij de komst van de euro leek het afgelopen, naar niets is minder waar, want de actieve Willem Putter gaat met zijn tijd mee en ontwierp een 'Putter-digi-stui- ver-kaartje': als u voor euro 2,50 of meer besteedt noteert de computer met behulp van de barcode op uw klanten kaart een gespaarde eurostuiver. Bij elke aankoop kunnen de verkoop sters direct op de kassa zien hoeveel uw saldo is, u kunt het direct besteden of verder doorsparen. En mocht u de kaart vergeten hebben of onverhoopt kwijtraken, dan is er niets aan de hand, de computerkassa heeft een ijzersterk geheugen en weet precies hoeveel stui vers er bij welke persoon horen. Om het 'gewone stuiver-tijdperk' af te sluiten is er een grandioze prijsvraag georganiseerd, want u mag raden hoe veel stuivers er ingeleverd zijn (zie de bon in de advertentie) en wie weet wint u de bonus van 1000 euro-stuivers op uw nieuwe spaarpas! LIMMEN - De GoodBookers Reis- Vakantie en Avontuurwinkel in Limmen verhuist per 1 maart van de Rijksweg naar het schuin tegenover gelegen adres Kerkweg 2. Daar wordt een ruime nieuwe winkel in gebruik genomen, die helemaal wordt ingericht volgens de GoodBookers-filosofie: gemakkelijk binnenlopen, een groot en gevarieerd aanbod en ongedwongen snuffelen in de reisgidsen. Ook is er net als in de andere GoodBookerswinkels een grote stamtafel aanwezig en staat de koffie klaar. Beide reisadviseurs Eva van den Berg en Alexandra van Borkulo zijn klaar voor de oversteek. Ze hebben alles wat er verhuisd moet worden ingepakt; wat er nog over is gebeurt met vereende krachten. Vanaf vrijdag 1 maart verwel komen zij u graag in de nieuwe winkel, waar tal van aantrekkelijke aanbiedin gen op vakantiegebied voor wereldrei zigers klaarliggen. Het GoodBookers-thema voor de periode tot half maart is Amerika, het land van de onbegrensde mogelijkhe den. Dit thema wordt ondersteund met een aantal aantrekkelijke aanbiedin gen: een zogenaamde Fly drive naar de nationale parken, een weekendje shop ping entertainment in New York; een Dixie Swing Busrondreis naar de roots van de Dixieland jazz in New Orleans en van de Country Western in Nashville. Andere aanbiedingen zijn georga niseerd rondreizen door Amerika met Nederlands sprekende reisleiding en Florida by Car met bijvoorbeeld Disneyland, Cape Canaveral en Key West. GoodBookers is aangesloten op wereldwijde netwerken en databases en is in staat last minutes en vliegtarie- ven zeer voordelig aan te bieden. Daarnaast heeft GoodBookers ook bekendheid gekregen door het zeer uit gebreide assortiment in reismogelijk heden, maatwerk, lange openingstijden, last minutes, zakenreizen en groeps- en incentive reizen. De winkel is gevestigd in het deel dat na de vernieuwing van de Rabobank is vrijgekomen. Het is een geheel opzich zelfstaande winkel met als openingstij den: op maandagen van 12.00 tot 18.00 uur. dinsdags tot en met vrijdags van 10.00 tot 18.00 uur en op zaterdagen van 10.00 tot 16.00 uur. LIMMEN - Het jaarlijkse project van de Pax Christischool uit Limmen stond dit jaar in het teken van kunst. Gedurende twee weken werden musea bezocht, kunstenaars uitgenodigd, werkstukken gemaakt en natuurlijk getekend, geknutseld, gekleid en geschilderd in de voetsporen van beroemde kunstenaars zoals Picasso, Van Gogh, Corneille, Appel en Mondriaan. In de onderbouw kwam kunstenares Tineke Kramer uit Limmen schilderen met de kleuters. Achter echte ezels en met penseel en palet waagden zij zich aan een stilleven van bloemen. De mid denbouw kreeg bezoek van Piet Vos, die de kinderen uitleg gaf over het beeldenpark Zee van staal in Wijk aan Zee. Gewapend met kijkwijzers werd vervolgens het beeldenpark bezocht. De. bovenbouw hield zich bezig met verschillende stromingen binnen de kunst. Rem de Boer gaf schilderles, Nella van Os uit Limmen kwam boet seren, Cor Valkering, leerkracht beel dende vorming van de Pabo uit Alkmaar, liet zien hoe het restaureren van schilderijen in z'n werk gaat. Iwan de Groot leidde een groep rond in het gemeentehuis van Limmen waar zijn eigen werken ten toongesteld zijn. Een aantal groepen bracht een bezoek aan het Cobra-museum in Amstelveen. Het project werd afgesloten met een tentoonstelling voor alle ouders en kin deren. LIMMEN - Na zeker een stilte van drie jaar, speelt de in Limmen zeer gewaar deerde muzikant Rob Nuyens weer in een band, namelijk NoRuleZ. Rob, die voorheen veel studiowerk heeft gedaan voor Gorden en Bennie Nijman, had nu wel weer eens zin om zelf weer op de bühne te staan. Tijdens een jamsessie kwam Rob de ook in Limmen wonende REGIO - De intentie van de stille omgang van dit jaar is God in het cen trum. De Omgang te Amsterdam wordt gehouden in het weekend van 16 en 17 maart. De regio Heiloo, Akersloot, Limmen en Uitgeest is dit jaar uitge breid met een nieuw zustergezelschap: Bakkum-Castricum. In verband met herstelwerkzaamheden is de Papegaai, waar gewoonlijk de sloteucharistie wordt gevierd, gesloten. Het bestuur is doorverwezen naar de Keizers- grachtkerk, vlak bij de Westermarkt. Dat is een kwartier heen en een kwar tier terug naar het Begijnhof extra lopen. De besturen van Heiloo, Limmen, Akersloot en Uitgeest vonden dat met het oog op de hoge leeftijd van veel deelnemers én de vermoeidheid van de lopers net iets te veel. Daarom is uitsluitend voor dit jaar het programma aangepast. Het korte lof in Uitgeest vervalt en wordt vervangen door een eucharistie viering. Het programma ziet er dan als volgt uit: Vertrek bussen: Heiloo: 22.45 uur vanaf de Willibrorduskerk aan de Westerweg. Opgave: A. Claeys, teL072- 5334446 en G.J. Reussien, tel. 5332591. Limmen: 23.00 uur vanaf de Corneliuskerk aan de Dusseldorperweg. Opgave: K. de Goede, tel. 072-5052928 en M. Kuilman, tel. 5051431. Akersloot: 23.00 uur vanaf de Jacobuskerk, Julianaweg. Opgave: W. Hoogland, tel. 025U319471 en A. Veldt, tel. 0251-313598. Bakkum-Castricum: 22.45 uur vanaf Brink/brandweerkazerne Castricum. Opgave: J.F. Kamphuys, tel. 0251- 671308. Uitgeest: Opgave: K. Molenaar, tel. 0251-310545/312168. Om 23.15 uur is er te Uitgeest een eucharistieviering, waarna vertrek naar Amsterdam. Lopers Zij vertrekken om 17.30 uur vanaf de r.k. kerk in Akersloot; om 18.15 uur wordt in de r.k. kerk te Uitgeest de pel grimszegen gegeven. Hiervoor opgeven bij A. Veldt, tel. 0251-313598; W. Hoogland, tel. 0251-391471; K.Mole- naar, tel. 0251-310.545/312168; èn bij de plaatselijke bestuurders. Dit laatste i.v.m. busvervoer terug naar huis. In verband met het reserveren van de bussen is de uiterste datum dat u zich kunt opgeven dinsdag 12 maart. Te Amsterdam Vertrek vanaf het Spui: 00.45 uur, gezamenlijk met de lopers. Na afloop dus géén eucharistieviering. U kunt voor koffie en broodje direct door naar de Lutherse kapel aan het Spui. Ook het vertrek naar huis is vervroegd: 02.15/2.30 uur. In verband met de stijgende kosten - er moet nu een derde bus rijden - bedraagt uw deelname E 8,- CASTRICUM - Donderdagmiddag even voor 18.00 uur werd een 27-jarige man uit IJmuiden aangehouden in de Torenstraat. De man liep daar met een motor die hij kort daarvoor had gesto len op het Bakkerspleintje. De eigenaar van de motor, die even in een winkel was, wist de dief te achterhalen en hem de motor afhandig te maken. De ver dachte is aangehouden. Later op de avond is hij na verhoor weer in vrijheid gesteld. CASTRICUM - Dinsdag 19 februari heeft de bedrijfsleider van een winkel van winkelcentrum Geesterduin aan gifte gedaan van diefstal van een grote hoeveelheid potjes met gezicht verzor gingsartikelen. De diefstal van deze goederen heeft afgelopen zaterdag tus sen 14.00 en 17.00 uur plaatsgevonden. De goederen stonden in de winkel in een vitrine. In totaal verdwenen zo'n 120 potjes met verschillende crèmes. De totale waarde bedraagt ruim 1400 euro. AKERSLOOT - Iconen en de Russi sche ziel luidt de titel van de derde lezing, die door Rusland deskundige Marie-Therese Terhaar, op zondagmid dag 3 maart om 14.00 uur in de Dorpskerk van Akersloot gegeven wordt. In de lezing wordt ruimschoots aan dacht besteed aan dé sacramenten in de Russische-Orthodoxe kerk. Ook de systematiek en de betekenis van de ico nen-schilderkunst wordt uitgelegd. De Russische ziel speelt een belangrijke rol, men Ontleent er een soort collectie ve trots aan, die in tijden van interna tionale verdering staande houdt. Maar waar bestaat die Russische ziel uit en wat is er zo typisch Russisch aan? U vindt het dorpskerkje aan het Dielofslaantje, de toegang is gratis. Voor koffie/thee of sapjes wordt een bijdrage gevraagd. Inlichtingen tel. 0251-312598 of 312418. CAL - De politie Noord Holland Noord, afdeling CAL, heeft de volgen de voorwerpen als gevonden/verloren aangemeld: Verloren in Castricum: Parker pen zilver, gsm Swing200 blauw, gsm Easy Go zwart, gsm Samsung Lady wit, bruine pet, sleutelbossen 6x, gou den schakelarmbandje b'alkjes en scha- keltjes, gouden scbakelarmbandje met platte schakekCÖüilly sjaal met gele randen, tyauw leren portemonnee, zwarte portem^nnée met FH, inh. o.a. schoolpasje, ibnalator, bankpas Fortis. Gevonden in Castricum: DamesbrïT bruin/oranje montuur, heren horloge Citizen oud bandje, zil veren heren schakelarmband. Gevonden in Limmen: Adidas trainingsjack rood, witte sleute letui met sleutel, zonnebril op sterkte. gemeente Waar de blanke top der duinen... Tussen zoet en zout water is, na een fusie tussen de gemeenten Akersloot, Castricum en Limmen, per 1 januari 2002 de nieuwe gemeente 'Castricum' ontstaan. De gemeente ligt in het groene gebied aan de kust van Noord-Holland en telt bijna 35.000 inwoners. Het uit gestrekte strand, de duinen, het polderlandschap en het Alkmaardermeer bieden uit stekende faciliteiten voor recreatie. Naast het ver beteren van de kwaliteit van bebouwing en leef omgeving van de Voor de afdeling Civiel, Groen en Grijs zijn wij op zoek naar een drietal 36 uur per week (vacaturenummer 02-14) Het betreft een functie bij het wijkteam Akersloot, een functie bij het wijkteam Castricum en een functie bij het wijkteam Limmen. De functies houden in: het onder leiding van de voorman Wijkteam Groen verrichten van dagelijkse onderhouds- werkzaamheden aan het openbaar groen, sportvelden, speelterreinen, bomen, kleinschalig straatwerk, verwijdering zwerfvuil en andere werkzaamheden passend binnen het taakveld in de vermelde woonkernen; het assisteren bij nieuwe aanleg en renovatie van groenvoorzieningen. Voor de functies wordt gevraagd: een afgeronde V.M.B.O. opleiding richting groenvoorziening of gelijkwaardig; goede contactuele eigenschappen en een collegiale instelling; een dienstverlenende en flexibele werkhouding. kernen, heeft hand having van het open en groene landschap de hoogste prioriteit. De gemeente biedt: een afwisselende en boeiende baan bij een dynamische gemeente; een salaris in schaal 4 (maximaal 1.930,00 per maand). Het definitieve salarisniveau zal t.z.t. door functiewaardering worden vastgesteld; een ambtelijk dienstverband conform de arbeidsvoorwaarden van gemeente Castricum. Voor meer informatie over de functie en functie-inhoud kunt u contact opnemen met de heer H.J. de Leeuw, afdelingshoofd, tel. 0251 -661162 of de heer P.J. Markowski, chef wijkteams groen, tel. 0251-661317. Uw schriftelijke sollicitatie kunt u voor 12 maart 2002 richten aan de gemeente Castricum, personeel en organisatie, postbus 1301, 1900 BH Castricum of e-mail: gemeentebestuur@Castricum.nl. o.v.v. bovengenoemd vacaturenummer. Donald Satoer tegen. Na wat samen gespeeld te hebben met gitarist Eddy VH Satoer en drummer Toni den Doop ontstond de band NoRulez. Het reper toire bestaat uit covers van ver terug in de jaren '70 tot hedendaagse muziek en ademt pure Rock en Roll uit. NoRuleZ is te zien op zaterdag 2 maart in Cafe Thijs in Uitgeest. De aanvang is om 22.00 uur. Aangeraden' wordt op tijd te komen, want vol=vol. Meer informatie vind je op www.noru- lez.run.to. gemeente Waar de blanke top der duinen... Tussen zoet en zout water is, na een fusie tussen de gemeenten Akersloot, Castricum en Limmen, per 1 januari 2002 de nieuwe gemeente 'Castricum' ontstaan. De gemeente ligt in het groene gebied aan de kust van Noord-Holland en telt bijna 35.000 inwoners. Het uit gestrekte strand, de duinen, het polderlandschap en het Alkmaardermeer bieden uit stekende faciliteiten voor recreatie. Naast het ver beteren van de kwaliteit van bebouwing en leef omgeving van de kernen, heeft hand having van het Voor de afdeling Civiel, Groen en Grijs zijn wij op zoek naar twee 36 uur per week (vacaturenummer 02-15) Het betreft: A. twee functies bij de Algemene Dienst/Sportvelden B. één functie bij het wijkteam Limmen. Functie A houdt in: het onder leiding van de voorman Team Algemene Dienst/Sportvelden onderhouden van groen- en andere voorzieningen van de wijken en de sportvelden; het met behulp van maaimachines verrichten van maaiwerkzaamheden op de sportterreinen. Functie B houdt in: het onder leiding van de voorman Wijkteam Groen verrichten van dagelijkse onderhouds-'werkzaamheden aan het openbaar groen, speelterreinen, bomen, kleinschalig straatwerk, verwijdering zwerfvuil en andere werkzaamheden passend binnen net taakveld in de woonkern Limmen. Voor de functies wordt gevraagd: een afgeronde V.M.B.O. opleiding richting groenvoorziening en aanvullende vakopleidingen op gebied van groenonderhoud; ervaring op het gebied van groenonderhoud; goede contactuele eigenschappen en een collegiale instelling; een dienstverlenende en flexibele werkhouding. open en groene landschap de hoogste prioriteit. De gemeente biedt: een afwisselende en boeiende baan bij een dynamische gemeente; een salaris in schaal 5 (maximaal 2.033,00 per maand). Het definitieve salarisniveau zal t.z.t. door functiewaardering worden vastgesteld; een ambtelijk dienstverband conform de arbeidsvoorwaarden van gemeente Castricum. Voor meer informatie ovar cle functie en functie-inhoud kunt u contact opnemen met de heer H.J. de Leeuw, afdelingshoofd, tel. 0251-661162 of de heer P.J. Markowski chef v/jkteams groen, tel. 0251 -661317. Uw schriftelijke sollicitatie kunt u voor 12 maart 2002 richten aan de gemeente Castricum, personeel en organisatie, postbus 1301,1900 BH Castricum of e-mail: gemeentebestuur@Castricum.nl. o.v.v. bovengenoemd vacaturenummer.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 15