NS-station Mm Onderzoek lokaal vrijwilligerswerk van start Verlenging uitspraak bezwaar WOZ-beschikking PÉ| Afsluiting Nijenburgerweg HEILOO UITKIJKPOST - 27 FEBRUARI 2002 - PAGINA 4 Bij het NS-station Heiloo staan in en rondom de stallingen geeft een slordige aanblik en werkt verloedering in d« deze wrakken onnodig stallingsruimte in beslag. Deze daarom heeft de gemeente Heiloo zich voorgenomen fietsen te verwijderen. Op grond van artikel 5.1.11, lid 1 Plaatselijke Verordening is de gemeente gerechtigd foutief en Er is sprake van een (brom)fïets- wrak, als het: - in onvoldoende staat van onderhoud verkeert (er is niet meer mee te rijden} - in verwaarloosde toestand verkeert (er is lang niet meer op gereden, de voormalige eigenaar heeft er kenne- aan) {brom)fietsen - een geringe economische waarde heeft (er moeten meer kosten worden gemaakt voor het opknappen dan de waarde van de (brom)fiets is) - In de periode van maandag 4 tot en met vrijdag 8 maart 2002 gaat de gemeente (brom)fietswrakken voorzien van een sticker met de waarschuwing dat de gemeente het wrak binnen enkele dagen verwijdert. De eigenaren hebben dan nog de gelegenheid hun bezit zelf mee te nemen. Staan de (brorajöetswrakken er na enkele dagen nog. dan haalt de gemeente ze weg. Gedurende een periode van 14 dagen na het verwij deren van het wrak kan de eigenaar deze tegen betaling van een boete van 12 ophalen bij de afdeling Beheer Openbare Ruimte van de gemeente aan het Rosendaal 2 In Heiloo. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw P.M. van der Last, veiligheidscoördinator, afdeling Bestuursondersteuning, telefoon nummer {072 -) 535 56 44. Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. Het jaar 2001 was door de Verenigde Naties uitgeroepen tot het Internationale jaar van de vrijwilliger. In mei vorig jaar presenteerde de gemeente Heiloo de nota 'Voor niets gaat de zon op'. Eén van de actiepunten uit deze nota is het inventariseren van het Heilooër vrijwilligerswerk. Het Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport kwam vorig jaar met de Tijdelijke stimuleringsregeling vrij willigerswerk 2001 t/m 2004. De overheid wil met deze regeling het lokale vrijwilligerswerk versterken en professionaliseren. In totaal stelt de overheid jaarlijks 11,3 miljoen 25 miljoen) beschikbaar. De gemeente Heiloo kan aanspraak maken op een bedrag van maximaal 22.700 50.000) per jaar in de periode 2001 t/m 2004 onder de voorwaarde dat de gemeente Heiloo de helft van de werke lijke kosten uit eigen middelen betaalt. Naar aanleiding van bovenstaande heeft de gemeente Heiloo het bureau Radar in Amsterdam (adviesbureau voor sociale vraagstukken) opdracht gegeven een onderzoek uit te voeren. Doel oódérzoek Doel van (ü|^hderzoek is op basis van de wensen en behoeften van de vrijwilli gers en de (vrijwilligers)organisaties zelf het lokale vrijwilligersbeleid verder inhoud en vorm te geven. Kortom: een vrijwilligersbeleid dat aansluit op de vraag. Om die reden ontvangen alle organisa ties die met vrijwilligers werken deze week een enquête van de gemeente Heiloo. Het is dan ook van belang dat zoveel mogelijk (vrijwilligersorganisa ties de enquête invullen en opsturen naar de gemeente. Geen enquête ontvangen Heeft u deze week geen enquête ont vangen, dan kunt u contact opnemen met mevrouw M. Bleeker van de sector Welzijn en Burgerij, telefoonnummer (072 -) 535 66 87 (iedere werkdag tot 12.30 uur). U ontvangt dan alsnog een enquête. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw N. Willems van het stafbureau van de sector Welzijn en Burgerij, telefoonnummer (072-) 535 66 80 (maandag, dinsdag en donderdag). In verband met de aanleg van de bypass van de A9 bij de Ommering van Alkmaar en de hierbij behorende werken door Rijkswa terstaat, worden op donderdag 28 februari a.s. rioleringswerkzaamheden uitgevoerd aan de parallelweg langs de A9, ter hoogte van het viaduct Nijenburgerweg. Ter hoogte van de aansluiting van de parallelweg op de Nijenburgerweg wordt een duiker geplaatst. Deze duiker moet de sloot naast de parallelweg verbinden met de sloot naast de Nijenburgerweg, aan het begin van het viaduct, aan de oostzijde van de A9. Hiervoor wordt de Nijenburgerweg gedurende de gehele dag afgesloten. De werkzaamheden duren in principe slechts één dag. De weg is voor lokaal verkeer toegankelijk tot aan het punt van de werkzaamheden. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer P. Cornelissen van het Ingenieursbureau, telefoonnummer (072 -) 535 67 61. Tegen de WOZ-beschikkingen (Waarde Onroerende Zaken) die de inwoners van Heiloo vorig jaar hebben ontvangen, zijn veel bezwaarschriften ingediend. Er hebben ongeveer 1.200 mensen een bezwaarschrift ingediend. Hiervan is ongeveer de helft afgehandeld. Wettelijk is de gemeente Heiloo ver plicht om de bezwaarschriften binnen een jaar af te handelen, maar door een artikel in de Algemene Wet Inzake Rijks belastingen bestaat de mogelijkheid om de termijn met nog maximaal één jaar te verlengen. Gelet op de hoeveelheid en de complexiteit van ingediende bezwaarschriften heeft de gemeente Heiloo besloten gebruik te maken van bovenstaand artikel. In de praktijk houdt dit in dat de bewo ners die bezwaar hebben gemaakt uiterlijk in 2003, maar zo mogelijk eerder, uitspraak krijgen. Men wordt hiervan schriftelijk in kennis gesteld. Degenen, die nog geen uitspraak hebben ontvangen, zullen in 2002 voor alsnog geen aanslag onroerende- zaakbelasting ontvangen. Wanneer u uitspraak op uw bezwaar schrift heeft gekregen en de WOZ-waarde is verlaagd, is het ver standig een kopie van de uitspraak op te sturen naar de Belastingdienst. Meer informatie Met vragen over hoe u om moet gaan met de invulling van het eigenwoning- forfait kunt u bellen naar de gratis belastingtelefoon 0800 - 0543. Met ove rige vragen kunt u contact opnemen met mevrouw C. Hoogendoorn van de afdeling Organisatie-ondersteuning, telefoonnummer (072 -) 535 66 20. aad en (raads) commissies Gemeenteraadsvergadering 4 maart 2002 De gemeenteraad vergadert maandag 4 maart а.s in de raadzaal van het gemeentehuis. De vergadering begint om 20.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. U bent van harte welkom. Agenda la. Loting volgorde van stemmen over zaken b. Inventarisatielijst en volgorde van sprekers over akkoordstukken die van een unaniem positief commissie-advies zijn voorzien 2. Eventuele mondelinge mededelingen 3. Vaststelling notulen van raads vergadering d.d. 4 februari 2002 4. Ingekomen stukken Bespreekstukken 5. Initiatiefvoorstellen Elzingawerkgroep: a. Vaststelling van het reglement van orde voor de vergaderingen en andere werkzaamheden van de gemeenteraad van Heiloo; b. Vaststelling van de verordening op de raadscommissies Verdaging beslissingstermijn bezwaarschrift van het Bestuur van de Stichting Kaprion tegen raadsbesluit van 6 november 2001 tot beschikbaarstelling van een aanvullend krediet voor de uitbreiding van de R.K. Bassischool St. Radboud Akkoordstukken 7. Voorbereidingskrediet dualisering 8. Aanpassing meubilair raadzaal 9. Rapportage functioneren organisatiever ordening en vaststelling wijziging organisatieverordening 10. Vaststelling (nieuw) Rampenplan Gemeente Heiloo 2002-versie 1, Algemeen Deel en Deelplannen 11. Beheerstructuur ICT 12. Verzoek bouw woonhuis met garage en vergroten parkeerterrein op het perceel hoek Slootenslaan/Westerweg en dele geren van bevoegdheid van deze vrijstellingsprocedure art. 19, lid 1, Wet Ruimtelijke Ordening Nieuwe bouwplannen via proce dure art. 19, lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijk heid, als omschreven in artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, mede werking te verlenen aan de hieronder vermelde bouwplannen: Van Merlenlaan 5 - vergroten woning Kleijne Olven 14 - vergroten woning (dakopbouw) Ter inzage Bovengenoemde plannen liggen met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 28 februari 2002 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openings tijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandag avond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de heer J.Th. de Haan van de afdeling VROM, telefoonnummer (072-) 535 67 47. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen, kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen van de ter plaatse geldende bestemmingsplanvoor schriften, schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Nieuw bouwplan (vrijstelling bestemmingsplanvoorschriften) Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn een bouwvergunning te verlenen met toepassing van de in het bestemmingsplan opgenomen vrijstellings mogelijkheid voor het vergroten van de woning op het perceel Vierakkers 3. Ter inzage Het bouwplan en de daarbij behorende stukken liggen vanaf donderdag 28 februari 2002 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openings tijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandag avond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de heer J.Th. de Haan van de afdeling VROM, telefoonnummer (072-) 535 67 47. Indienen van bedenkingen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen, kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmings plan schriftelijk zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Verleende bouwvergunningen en geaccepteerde meldingen bouwvoornemen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend en meldingen positief bevonden. De Boog 49 (rectificatie) - vergroten woning (achterzijde) Kennemerstraatweg 590 - veranderen en ver groten woning en plaatsen berging/kelder Groot Barlaken 11 - veranderen en vergroten garage tot woning Kennemerstraatweg 390 - vergroten opslag ruimte met een testruimte Ter inzage Deze bouwvergunningen/meldingen liggen na telefonische afspraak met de bijbehorende tekeningen en overige stukken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openings tijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandag avond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de heer F.H. Goedhart, telefoonnummer (072 -) 535 67 37 of met de heer J.M. Schoorl, telefoonnummer (072 -) 535 67 38 van de afdeling VROM. Procedure Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning of het accepteren van een melding, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publicatie een Gemeenteraadsvergadering maandag 4 maart a.s om 20.00 uur. gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de pre sident van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Nadere informatie over de mogelijkheden om bezwaren in te dienen of een voorlopige voorziening te vragen kunt u inwinnen bij bovenstaande telefoonnummers van de afdeling VROM. Kandidaatstelling landelijke verkiezingen De burgemeester van de gemeente Heiloo maakt het volgende bekend: 1Op 2 april 2002 zal de kandidaatstelling voor de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal plaatshebben. 2. Op die dag kunnen bij de hoofdstembu reaus van 9.00 tot 15.00 uur lijsten van kandidaten (model H 1) worden ingeleverd. 3. De benodigde formulieren voor: - de kandidatenlijsten (model H 1); - de verklaringen van instemming van de kandidaten met hun kandidaatstelling (model H 9); - de machtigingen tot het plaatsen van de aanduiding van de politieke groepe ring boven een kandidatenlijst (model H 3-1); - de machtiging tot het plaatsen van een aanduiding, gevormd door samenvoe ging van aanduidingen van politieke groeperingen of afkortingen daarvan, boven een kandidatenlijst (model H 3-2); - de verklaringen van ondersteuning van een kandidatenlijst (model H 4); - de verklaringen betreffende het ver binden van de kandidatenlijsten tot een lij stencombinatie (model 110) zijn tot en met de dag van de kandidaat stelling kosteloos voor de kiezers verkrijgbaar. 4. Voor de kandidaatstelling moet een waarborgsom worden betaald door overmaking van dit bedrag op een daartoe bestemde rekening van Onze Minister van Binnenlandse Zaken, tenzij bij de laatstgehouden verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal één of meer zetels aan de politieke groepering is/zijn toegekend. Meer informatie Nadere inlichtingen omtrent de wettelijke voorschriften betreffende de inlevering van kandidatenlijsten worden verstrekt door de afdeling Burgerzaken, telefoonnummer (072 -) 535 67 20. Gemeenteraadsverkiezingen De burgemeester van de gemeente Heiloo maakt bekend, dat het bij de aanstaande ver kiezingen van de leden van de gemeenteraad op 6 maart 2002 een kiezer is toegestaan bij volmacht te stemmen. Daarbij geldt de volgende bepaling. Machtiging door overdracht van de oproepingskaart 1De kiezer kan na ontvangst van de oproe pingskaart, tot en met de dag van de stemming, zelf een andere kiezer mach tigen voor haar/hem te stemmen. Dit geschiedt door de oproepingskaart aan die kiezer over te dragen. 2. Een op deze wijze aangewezen gemach tigde moet in hetzelfde stemdistrict als kiezer zijn geregistreerd als degene die de volmacht geeft. Lees verder op pagina 6 m Belangrijke nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 'f i%4 (30 ct./0,14 euro/min)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 4