Nieuwe eigenaresse voor Boetiek Encore Matex tegenwoordig in nieuw en groter jasje Wedstrijdavond Defa De Hans wijekers praten met dieren Kees Admiraal neemt afscheid als directeur GP Groot bv UITKIJKPOST - 27 FEBRUARI 2002 - PAGINA 8 Vier keer brons voor judoka's van Randers de Geus SV Oppositie Geslaagde CDA manifestatie in Heiloo Inbraak bedrijf BEDINGEN rvw HQiAANBIEDING Voetbal-2-daagse HSV Effect incasseert nederlaag Open dag in Woon- en Zorgcentrum Heiloo Gezichtsdiagnostiek in Ypsalon Snelle autorijder raakt rijbewijs kwijt Onder invloed Heilooër Bridgeclub Donateursavond Museum van Egmond Natasja Schellevis nam onlangs boetiek Encore over. Voor de klanten veranderd er weinigleuke tweedehands kleding voor weinig geld. (foto HEILOO - Algemeen directeur C.N. Admiraal neemt op 1 maart afscheid van GP Groot b.v. Kees Admiraal werkte 36 jaar voor de Noord- Hollandse onderneming en begin in 1966 zijn loopbaan bij het bedrijf als boekhouder. In 1976 trad hij toe tot de GP Groot-directie. GP Groot heeft zich door de jaren heen ontwikkeld van een familiebedrijf tot een modern, multidis ciplinair bedrijf met ruim 400 mede werkers. Kees Admiraal gaat met de VUT. GP Groot is een bedrijf met diverse specialismen, zoals aanneming van wer ken in de grond-, weg- en waterbouw, het gescheiden inzamelen van afval en hergebruik van bepaalde afvalstromen en de handel (middels een joint-ventu re met Texaco) in motorbrandstoffen en het exploiteren van benzinever kooppunten. GP Groot heeft als zelf standige regionaal opererende onder neming, door middel van autonome groei, overnames en samenwerkings verbanden, een sterke marktpositie te behouden. Directieteam Met het vertrek van Kees Admiraal vervalt de functie van algemeen direc teur GP Groot bv heeft gekozen voor een nieuw managementstructuur waar bij de leiding in handen is van een directieteam van vier personen. Dit team wordt gevormd door de heren Bob Leeftink, directeur Afval en tevens optredend als directievoorzitter, Johan Schikker, directeur Brandstoffen, Guus Hulsebosch, directeur Aanneming en Marcel Wester, financieel directeur. Kees Admiraal wordt na zijn afscheid voorzitter van de raad van commissa rissen van GP Groot bv. UKP) HEILOO - Boetiek Encore is in ande re handen overgegaan. Sinds 16 febru ari zwaait Natasja Schellevis de scepter over de zaak in tweedehands dames- en kinderkleding. ,,Een sprong in het diepe", zoals de kersverse eigenaresse het noemt, „na werkzaam geweest te zijn als kapster en in de thuiszorg is dit weer een nieuwe uitdaging." Encore bestaat sinds 1976. Natasja kwam er al regelmatig over de vloer, maar dan"als klant. „Tweedehands kle ding is een leuk product, waarom zou je het duur kopen als het ook goedkoop kan? Bovendien hangt er genoeg leuks tussen. Doordat er alleen merkkleding ingenomen wordt en alles heel en schoon moet zijn vind je voor weinig geld vaak toch kleding die je anders misschien niet zo snel zou kopen. Een beetje kleding van Esprit of Mexx is vaak onbetaalbaar, hier hangt het voor veel minder." Buitenkans Hoewel Natasja altijd wel aan een eigen boetiekje dacht, werd de kans om Encore over te nemen haar als het ware in de schoot geworpen. „De vorige eigenaresse vertelde mij dat ze maan denlang wilde gaan reizen en dat het runnen van een boetiek en op reis zijn nu eenmaal slecht samen gaan. Ze vroeg mij of ik geen interesse had om de boetiek over te nemen." Na enig nadenken besloot Natasja de gok te wagen en 'in het diepe te sprin gen'. „In het begin dacht ik bij mezelf; wat moet ik ermee? Het is niet niks om een zaak over te nemen. Maar ik heb het toch maar gedaan. Ik vind het ook wel een leuke uitdaging." Drempelvrees De klanten van de tweedehands kle dingzaak zijn heel divers. Mensen van jong tot oud, klanten die op zoek zijn naar een bepaald kledingstuk, mensen met een krap, maar ook met een zeer ruim budget komen regelmatig een kijkje nemen. „Dat is ook het leuke van deze zaak", laat Natasja weten. „Geen dag is nog hetzelfde geweest. Doordat de klanten zo verschillend zijn is het afwisselend. De klanten zijn gelukkig ook blij dat de zaak wordt voortgezet." 9 De kleding hangt netjes op maat in de rekken. Natasja helpt de klanten desge wenst bij hun speurtocht naar net dat ene truitje of bloesje. Dat er nog steeds drempelvrees bestaat om een tweede hands zaak in te stappen begrijpt Natasja. Maar volgens haar is dat abso luut niet nodig. „Vroeger dacht ik ook, wat moet je nou met tweedehands? Maar het zijn alle maal kwaliteitskleren, ze zijn keurig schoon en je betaald echt een stuk min der. Elk kledingstuk blijft twee maan den hangen. Wordt het niet verkocht dan kan de eigenaar het weer ophalen of wij geven het voor een goed doel aan Mutthatara in Castricum." Wie eens een kijkje wil nemen bij Encore is welkom van dinsdag t/m vrij dag tussen 10.00 en 17.00 uur en op zaterdag van 12.00 tot 17.00 uur. Inbrengen van kleding kan tijdens de openingsdagen tussen 10.00 en 12.00 uur. Zodra uw kledingstuk is verkocht ontvangt u een percentage van de ver koopprijs. U vindt boetiek Encore aan de Herenweg, naast Houtenbos. BEVERWIJK - De judoka's van Randers de Geus hebben tijdens de Noordhollandse kampioenschappen A en B pupillenteams het brons bemach tigd. Beide teams slaagden er net niet in om de finale te bereiken. Het A pupillenteam verloor voor een plaats in de finale van Hennie Plezier met 7-7 (25-30). Het B pupillenteam verloor de halve finale van de uiteindelijke kam pioen Kenamyu met 6-8. Het A pupillenteam. bestaande uit zeven judoka's van 22 tot en met 37 kilogram, scoorde de eerste wedstrijd meteen goed. Yushi uit Amsterdam werd met 9-5 verslagen. Tegen Kemayu 2 ging de strijd gelijk op Joey Wiese tot en met 34 kilogram stelde de winst vei lig, uitslag 8-6. Voor een plaats in de finale moest er gewonnen worden van Hennie Plezier uit Amsterdam. Tot de laatste partij was de stand helemaal gelijk. Helaas kon Pepijn van Dijk net niet scoren en werd er uiteindelijk op 5 judopunten verloren, 7-7 (25-30). In de streekderby tegen van der Kolk om het brons was de Randers trein weer op vollen gang er werd er 9-6 gewonnen. Het team bestond uit George Bloem/Colin van Boven/Ryan Rotteve.el/Fabian Gahler/Thijs Kra mer/Brandon van Boven/Daan beste- man/Bryan opdam/Yordi Bekker/Yoei Wiese en Pepijn van Dijk. Bij de B pupillen maakte het team korte metten met Plezier. Dit Amsterdamse team werd met 14-0 ver slagen. Robbert Hol tot en met 31 kg maakte de ippon van de dag. Hij scoor de een mooie ippon met een uchi mata die je maar zelden ziet. Hij kreeg direct een ovationeel applaus. HEILOO - Vanwege de krokusvakan tie werd in de 18de ronde van de inter ne competitie een beperkt programma gespeeld. Koploper Jongkind trof voor de tweede keer dit seizoen zijn direct achtervolger Folkertsma. Direct na de opening zag de partij er interessant uit. Jongkind liet het initiatief over aan zijn tegenstander, die het spel mocht maken, maar werd op een gegeven moment geconfronteerd met de keuze de stelling met veel risico open te bre ken, of voor remise te tekenen. Het laatste gebeurde, en dat zal ongetwij feld wel een juiste taxatie geweest zijn. Langereis nummer 5 op de ranglijst, met winst op Manni, die zich al gauw in de opening verslikte en de misstap niet meer kon rechttrekken. Het was ook de verdienste van Langereis om met ster ke zetten Manni geen gelegenheid te geven om nog wat tegenspel te ontwik kelen. De uitslagen: Jongkind - Folkertsma remise, Langereis - Manni 1-0, Maas - Hassing remise. Kracht - Woudstra 1-0, Munk - v.d. Werff 0-1, De Jong - Sauer remise, Tuinstra - Horninge 1-0, Koenders - Miedema 1-0, Bik - Kraayenbrink 1-0. CDA-ers Joop Wijn en George Borst spreken, onder leiding van provinciaal CDA-voorzitter Hans Huibers, tijdens de verkiezingsmanifestatie in Klein Varnebroek. HEILOO - In een goed gevulde zaal van Klein Varnebroek hield CDA- Heiloo afgelopen maandagavond een verkiezingsmanifestatie die niet alleen op de plaatselijke, maar ook op de lan delijke politieke ontwikkelingen was gericht. Voor het laatste was uitgeno digd Joop Wijn, prominent lid van de CDA-fractie in de Tweede Kamer. George Borst, lijsttrekker van CDA- Heiloo plaatste de politieke situatie van Heiloo voor het voetlicht. CDA-kamerlid Joop Wijn startte zijn betoog door te wijzen op het snelle her stel van de partij na de 'najaarsstorm Onder leiding van Jan Peter Balkenende is het CDA weer tot rust gekomen. En wat heel belangrijk is, zo merkte hij op, dat de inhoud weer telt. Die levert dan ook genoeg punten op, want Paars heeft veel steken laten val- Tegen Kenamyu ging het mis. Er werd met 8-6 verloren, terwijl er meer had ingezeten. Een kampioenschap zat er nu niet meer in. Tegen de Haarlemmermeer werd weer met 14-0 gewonnen en dit zegt wat over de grote overmacht die dit team uitstraalde. Ook Rietdijk 2 werd overrompeld met de cijfers 12-2. Voor het brons moest er weer gestreden worden tegen v/d Kolk, net als in het ochtendprogramma. Ook de B pupillen wonnen nu met 9-5. Het succesvolle team bestond uit zeven judoka's van 28 t/m 50 kilogram, Brandon van Boven/Robbert Hol/- Jasper Jongejan/ Nick Bakker/ Robin Schaper/Maureen Groefsema/Floris de Waard/ Raymond van der Werff/ Marco Hendriks. In Schiedam waren Wesley Groefsema uit Heiloo en Tim Schaper uit Broek op Langedijk succesvol tijdens de Open Schiedamse. Evenals de pupillenteams veroverde deze twee junioren het brons. Wesley Groefsema won drie par tijen op rij maar voor een plaats in de finale kwam de judoka van Randers de Geus net iets te kort. Het brons was na een verlies partij het hoogst haalbare en dit liet hij zich niet ontnemen. Zijn broer Sander Groefsema, vorige week vierde van Nederland geworden, stuitte weer op zijn rivaal uit Haarlem, Yordi Croese en kon daar weer net niet van winnen. Voor Sander zat er geen ereplaats in. Tim Schaper veroverde wel het brons in de klasse -41 kg. Dit is een goede opsteker voor volgende week zondag als de districtskampioenschappen wor den georganiseerd voor een ticket naar de N.K. Tim Schaper verkeerd in een goede vorm en traint momenteel hard voor dit evenement. Zo behaalde Randers de Geus dit weekeinde vier maal brons. len. De erfenis, en met name de finan ciële, is niet rooskleurig: veiligheid, zorg, onderwijs en verkeer werden door Joop Wijn uitvoerig belicht en afgezet tegen de CDA-begrippen soli dariteit, eigen verantwoordelijkheid en betrouwbare overheid. Op een vraag naar het aantal zetels ant woordde Joop Wijn 'dik in de 30' wat de zaal bracht tot een stevig applaus. Na de toespraken werd gediscussieerd aan de hand van een aantal stellingen over de onderwerpen veiligheid, bou wen en wonen, onderwijs en kinderop vang, verkeer en afvalverwerking. De zeer geslaagde sfeervolle avond werd geleid door Provinciaal CDA- voorzitter Hans Huibers, die op zijn bekende wijze ook een aandeel had in de discussie. Het muzikale welkom werd verzorgd door het Jeugdorkest van Caecilia, dat gelet op het applaus door alle aanwezigen zeer werd gewaardeerd. HEILOO - In de nacht van dinsdag 19 februari werd ingebroken in een bedrijf aan de Oosterzij. Met grof geweld werd de toegangsdeur geforceerd. Vervol gens werd een kassalade met enkele tientallen euro's uit het bedrijf wegge nomen. Lees het elke week in de Uitkijkpost. Hét gratis weekblad voor Heiloo en omstreken Bedrijfsleider/compagnon Pieter Middelhoff en medewerksters Lia Hendriks en Annelies van de Meulen staan trots achter de toonbank van het vernieuwde Matex Mode. HEILOO - Vorige week maandag en dinsdag is er volop gevoetbald door de DEF-jeugd van HSV. Voor deze jeugd spelers was er een voetbal-2-daagse georganiseerd. Beide dagen werd er om 10.00 uur afgetrapt met een gezamenlij ke warming-up op het hoofdveld. Ruim 90 deelnemers lieten daarna hun voet baltechnieken zien tijdens verschillen de trainingsoefeningen, die tijdens de ochtenduren werden gespeeld. Tussen de middag werd er een gezamenlijke lunch gegeten in de kantine, waarna de jongste HSVers, de F-pupillen, naar huis toe gingen. Hierna gingen de D- en E-pupillen weer verder. De middag werd gestart met verschil lende spelvormen en aansluitend een 4:4,5:5 of 6:6-toernooi. Alle deelnemers keerden om 15.00 uur moe naar. huis toe, om de volgende dag weer terug te komen voor al deze voetbalactiviteiten. Van iedere groep werd er na afloop van deze dagen een individuele winnaar bekend gemaakt van het voetbaltoer nooi. Zij kregen een pracht van een medaille omgehangen en een applaus van de overige voetballers. ALKMAAR - Matex Mode, de dames- en herenkledingzaak aan de Laat 113, heeft zich sinds twee weken in een nieuw en groter jasje gestoken. Marcel en Bettina da Silva zijn de eigenaars van Matex Mode, dat al 26 jaar in dit pand is gevestigd. Samen met hun com pagnon en bedrijfsleider Pieter Middelhoff en een deskundig team van verkoopsters vormen ze het vaste team van Matex. Allen zijn erg blij met het resultaat van de renovatie. De heer Middelhoff: „De ruimte is aan de ach terkant verbreed, zodat de winkel een stuk ruimer en de collectie veel over zichtelijker is geworden." Deze renova tie maakte het ook mogelijk de bestaande collectie flink uit te breiden. „Onze clientèle bestaat uit dames en heren vanaf 40 jaar. Vroeger betekende dat, dat de collectie toch voor een groot gedeelte bestond uit degelijke, oftewel 'veilige' kleding, zonder al te felle kleu ren of een apart model. Alhoewel we nu nog steeds die kleding verkopen waar de klanten van middelbare leef tijd zich prettig in voelen, we hebben ook veel bejaarde dames en heren in ons klantenbestand, is de collectie uit gebreid met zeer modieuze en vlotte kleding." Als voorbeeld laat de heer Middelhoff een rood leren jasje zien, dat niet mis staat in de rekken van de jonge en hippe kledingzaken. „De senioren van nu zijn modebewust, willen er graag Ronde van Noord-Holland, foto van Frits van Eek. EGMOND - Afgelopen vrijdag hield fotoclub DEFA alweer haar vierde wedstrijdavond van dit seizoen. Rini Neefs, lid van fotogroep KAF, was uit genodigd om zijn oordeel t/e geven over het aangeboden fotowerk. Rini komt met een onregelmatige regelmaat bij DEFA jureren en/of zijn eigen foto's tonen. Eerst werden de dia's vertoond, met zoals gebruikelijk, een grote verschei denheid aan onderwerpen. Af en toe zuchtend kweet Rini zich manmoedig van zijn taak. Het was dan ook moeilijk uit het aangeboden werk de winnaar van deze avond te kiezen. De strijd ging tussen een prachtig por tret, gemaakt door Rob de Rooij, een landschap van Chris van der Kroef en een prachtige monochrome tegenlicht- opname van Jos Glorie. De dia van Jos werd door Rini als de beste van de avond gekwalificeerd. Jos maakt de mooiste foto's bij het opkomen van de zon, zoals ook deze. Met nog één wed strijd te gaan heeft hij zich inmiddels bij de top drie geschaard. En dan de foto's. Wat Rini opviel was dat er vijf kleuren passé partouts op het bord stonden. Er ontspon zich een discussie of de kleur van een passé partout een foto kan ver sterken. Rini verdeelde de foto's in twee groe pen; landschappen en foto's waar men sen op stonden. Hij besprak de foto's per groep, trok vergelijkingen, discus sieerde met de zaal over wetmatig foto graferen, hetgeen weer reacties uitlokte van leden die gevoelsmatig hun foto's maken. Ook ditmaal ging Theo van Gend met de eer strijken met een bijna abstracte foto, die vooral door zijn kleurstelling veel bewondering oogstte. Ab Baart, met een prachtige monoch room berglandschap pakte de tweede plaats. Als derde eindigde Agnes Kager met een foto van een op een deur gemonteerde spiegel, met veel groen- tinten en....een groen passé partout. De top drie bij de foto's wordt nu gevormd door Cor Oorthuijsen, Agnes Kager en Armando Jongejan. De laat ste wedstrijd is over vier weken, het wordt nog spannend. Nadere informa tie over DEFA: tel. 072-5065950 verzorgd uitzien en zijn ook steeds beter op de hoogte van trends. Gelukkig houden steeds meer grote merken nu ook rekening met die doel groep en wordt er prachtige kleding gemaakt. We zijn best een beetje trots dat wij deze collecties, van o.a. Setter Lady, Habella, Bremer, Gelco en Erfo. verkopen en ons daarmee onderschei den van andere winkels in onze bran che. Voor de heren verkopen we prach tige kostuums, overhemden en dassen en casual kleding van vooraanstaande merken als Oxford, Daniel Hechter. Finn Karelia en Kenmore." Naast de vernieuwde elementen van de winkel is de vertrouwde servicegerichte aanpak gebleven. „Dat betekent dat onze klanten alle tijd krijgen om rustig rond te kijken, wij meer dan bereid zijn persoonlijk advies te geven en uiter aard staat altijd de koffie klaar." Ook met mensen die slecht ter been zijn wordt rekening gehouden. Pal voor de winkel is een parkeerplaats speciaal voor mindervalide klanten. „Uniek voor Alkmaar. Maar ook ach ter het pand is ruime parkeergelegen heid aanwezig. Zo hoeven onze klanten nooit ver te lopen. Daarbij zij ook onze paskamers veel breder dan gemiddeld, waardoor ook het passen veel comfor tabeler gaat." Kortom: zowel de eige naars, de medewerkers als de klanten van Matex Mode zijn gelukkig met de vernieuwde winkel. HEILOO - Effect moest het in deze wedstrijd opnemen tegen het hoogge- klasseerde VIP. De eerste ontmoeting eindigde in een 3-1 overwinning voor de Heilooënaren, maar nu was VIP op volle oorlogssterkte. Dat was ook te merken aan de opening, binnen de kortste keren stond de thuisclub al met 8-1 achter. Die achterstand werd gelei delijk aan iets kleiner, maar het leed was geschied. In de tweede set waren er tekenen van herstel aanwezig bij Effect. Door beter spel konden de punten gemakkelijker gemaakt worden. De tweede set werd ook terecht binnengesleept. Het ver volg van de wedstrijd verliep ietwat teleurstellend voor Effect, want in de derde set werd het scenario van de eer ste set afgespeeld. Wederom direct een flinke achterstand die weer wegge poetst diende te worden. Dit lukte naar behoren maar het was niet genoeg om verlies te voorkomen. De vierde set bleek tevens de laatste te zijn, na een gelijk opgaande strijd, bleek de uitspelende ploeg toch het sterkst, waardoor de thuisploeg genoe gen moet nemen met een schamel puntje. HEILOO - Woon- en Zorgcentrum Heiloo is volop in ontwikkeling. Op zaterdag 2 maart kunt u kennismaken met de veranderingen die de ouderen zorg heeft doorgemaakt en nog steeds doormaakt. Woon- en Zorgcentrum Heiloo is binnen de sector een dynami sche organisatie die in 2001 het kwali teitslabel ISO/HKZ heeft gehaald. Hiermee behoort deze organisatie tot de top drie van Nederland. Om iedereen in de gelegenheid te stel len kennis te maken met de ouderen zorg en meer specifiek met het werken in het Woon- en Zorgcentrum in Heiloo, staan de deuren op zaterdag 2 maart open. Deze open dag zal plaats vinden op locatie Overkerck. Toekomstige bewoners en hun familie, toekomstige medewerkers en vrijwilli gers en alle andere belangstellenden zijn welkom om tussen 14.00 en 17.00 uur het Woon- en Zorgcentrum te bezoeken een rondleiding te krijgen en hun vragen te stellen. Medewerkers, leden van de cliënten raad en bewoners staan klaar om te woord te staan en een rondleiding te verzorgen. Ook is er een afvaardiging van de Unie van Vrijwilligers om u over hun activiteiten binnen het Woon-en Zorgcentrum te informeren. Voor meer informatie over de open dag kunt u contact opnemen met Woon-en Zorgcentrum Heiloo, tel. 072-5330409. HEILOO - Donderdag 28 februari komt Chris Sijm in de Ypsalon gezichtsdiagnostiek demonstreren. Chris Sijm is in spiritueel Nederland enorm bekend om haar kennis van de betekenis van het menselijk lichaam wat vertelt een bepaald soort neus over je of waarom heb je oren die er zo uit zien? Op deze en andere vragen zal Chris een antwoord geven. De zaal is vanaf 19.30 uur geopend, aanvang 20.00 uur en de entree is euro 5,50. Galerie Conny van Kasteel Tentoonstelling werken van Jean Mauboulès en Marry Teeuwen, geo pend van donderdag t/m zondag tussen 15.00 en 19.00 uur, of op afspraak, tel. 072-5067151. Aan de Noorderstraat 4 te Egmond aan Zee. Huisartsenpraktijk Egmond Tot 1 mei expositie aquarellen van Gonny van Dongen, Adm. De Ruyterweg 1 te Egmond aan Zee. Dagelijks van 8.00 tot 17.00 uur of na telefonische afspraak. Informatie 072- 5334033. Galerie De Kapberg Wisselende exposities aan de Slotweg 17 te Egmond aan den Hoef, geopend op zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur en na telefonische afspraak, tel. 072-5062645. Galerie Om de Noord Tekeningen, aquarellen, olieverfschil derijen en grafiek van Ewoud de Groot en anderen, geopend van donderdag tot en met zondag van 12.00 tot 18.00 uur, Prinses Marijkestraat la in Egmond aan Zee. EGMOND - Donderdagavond werd een 24-jarige bestuurder van een perso nenauto uit Egmond-Binnen betrapt op een flinke snelheidsovertreding. De man reed met zijn auto over de Herenweg op een gedeelte waar een maximumsnelheid geldt van 60 km/u. Bij meting bleek dat hij 136 km/u had gereden, een overschrijding van 76 km/u. Gezien de hoge snelheid werd het rijbewijs van de bestuurder inge vorderd. EGMOND - Maandagnacht werd een 46-jarige man uit Heemskerk aange houden. Hij reed met zijn auto over de Kerkstraat. Bij controle bleek dat hij alcohol had gedronken en blies 490 ug/1. Voorts bleek dat de man geen rij bewijs kon overhandigen. Dit rijbewijs was eerder deze week ingevorderd omdat de man toen ook werd betrapt bij het rijden onder invloed van alco hol. HEILOO - De Heilooër bridgeclub heeft op 19 februari als volgt gespeeld: A-lijn: Klerk - Stark 64.10, fam. Buys 53.10. B-lijn: Dijkman - Schmit 56.90, fam. Olgers 54.90. Donderdag 21 februari: A-lijn: v. Baar - Mooy 59.70, Dubbeld - Mooy 56.30. B- lijn: Huting - Arnold 62.00, fam. Boukens 55.00. C-lijn: Nielen - Beentjes 58.30, Evers - Knoop 55.60. D-lijn: fam. Romar 56.30, Koot - Bikker 55.70. EGMOND - Het Museum van Eg mond houdt op donderdag 7 maart om 20.00 uur in de Slotkapel te Egmond aan den Hoef de jaarlijkse donateurs avond. Tijdens deze avond zal de heer Aten, werkzaam bij het Hoogheem raadschap Uitwaterende Sluizen een lezing verzorgen. Het onderwerp van de lezing is 'Een natte handelsoorlog Noord-Hollandse marktsteden 1500- 1800'. Alle donateurs, maar ook overige belangstellenden, zijn welkom. Tijdens de lezing wordt de complete natte handelsoorlog om de beheersing van de vaarten, sluizen, overtomen en dijkwegen tussen Hoorn, Alkmaar en Purmerend aan de orde gesteld. U zult zien hoe Alkmaar aan het begin van de 17de eeuw een beslissende voorsprong op Hoorn behaalde. Ook de razend snelle opkomst van Purmerend als marktstad na de droogmaking van de Beemster (1612), Purmer (1622) en Wijde Wormer (1626) komt uitgebreid aan bod. Een en ander wordt toegelicht aan de hand van tientallen dia's van historisch kaartenmateriaal en oude prenten. EGMOND - De oudere groep van de jeugdmusicalvereniging Hanswijckers gaan praten met de dieren. Deze groep heeft dit jaar weer een primeur. Zij mogen als eerste jeugdmusicalvereni ging in Nederland van het NKT (het Nederland Kinder Theater) in Nederland de musical de Wereld van Mathijs spelen. Deze musical is toen speciaal voor het NKT geschreven en zij hebben het een aantal jaren geleden zelf gespeeld. Nu zijn dus de Hanswijckers aan de beurt. De musical gaat over Mathijs een dro mer. Zijn wereld bestaat uit de natuur en de dieren waar hij mee kan praten. Daardoor vindt iedereen hem een beet je een zonderling, behalve Peer, nota- bene de sterkste jongen uit de buurt. Samen hebben zij een bijzondere vriendschap, die voor de buitenwereld geheim moet blijven omdat Peer een Neuzel is en Mathijs een Wapper. Deze twee groepen zijn eikaars vijanden en voeren al jarenlang oorlog met elkaar, omdat zij vinden dat ze niet samen in één land kunnen wonen. Als Peer op een dag verdwenen is, wordt Mathijs gedwongen om uit zijn droomwereld te stappen op zoek te gaan naar zijn vriend. Wilt u meer weten hoe dit afloopt en hoe Mathijs met de dieren praat dan kunt u kijken op vrijdag 8 maart om 20.00 uur en op zaterdag 9 maart om 15.00 en 20.00 uur in Theater de Beun in Heiloo. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de ver koopadressen in de Egmonden Kaas en Natuurwinkel Lemmink in Egmond aan Zee, in Egmond aan den Hoef keurslager Heddes en Apeldoorn Electrotechnischbedrijf in Egmond- Binnen en in Heiloo bij Boek- en Kantoorhandel 't Loo en bij theater de Beun, of bel voor informatie, tel. 072- 5064003 of 072-5336943. De Hanswijckers zingen in 't Loo ter promotie van hun nieuwste voorstelling.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2002 | | pagina 8